Begrotingsdebat nog niet afgesloten Gedeputeerden gaven uitvoerig antwoord aan de Statenleden Met seniorenconvent nader overleg over waterschapslasten KERKDIENSTEN Zondagsdiensten „Flessehals" blijft gevaarlijk punt „Bewijs" van J. v. d. Brake weerlegd in de Staten Raad verwierp voorstel tot aankoop Alleen twee wethouders waren voor I i ^3 horlogerie van manen 1 C.K12G 0 p E L CHEVROLET Leuke broekpakken Mr. Wrangel-jacks Toronto-pantalons 149.50 98.50 52.50 THE AMERICAN SHOP VOGELRESERVAAT FLUORIDERING RECREATIE AUTOKERKHOVEN Uw bril een sieraad ik zie 't al WERKGELEGENHEID WEGBELASTING PERSONEELSBESTAND Prof. Schermerhorn treft geen blaam Geen koop op kousavoeten Uitftuly de UfcL.' anno j 1815reeds 150jaar natuurkwaliteit! 34 ct V.A.B. KIRPESTEIN Dansavond in Panoramatnolen Prijswinnaars van actie bekend HOOFDSTRAAT IS - VEENENDAAL Pagina 4 VRIJDAG 16 DECEMBER 1966 ARNHEM Het is de Gelderse Staten niet gelukt gisteren het begro tingsdebat af te ronden. Nadat de gehele woensdag was besteed aan de alge mene beschouwingen door de fractievoorzitters, namen donderdag de zes le den van het college van G.S. er ruimschoots de tijd voor om de fractievoorzit ters te beantwoorden. Vanmorgen om half elf is de vergadering voortgezet. De vergadering van donderdag had een rustig verloop en tot verrassende uit spraken is het niet gekomen. Het probleem van de verdeling van de waterschapslasten, waarover woensdag vrijwel alle fractievoorzitters het woord voerden, werd door de gedeputeerde Baron O. W. A. van Verschuer uitvoerig behandeld. In antwoord op de sug gestie van de heer Matser een commissie ad hoe uit de Staten in te stellen, deelde de gedeputeerde mee, een dergelijke commissie op dit moment niet op- portuum te achten. Ook een motie hierover, met welke gedachte de heer Wieten speelde, achtte de heer Van Verschuer nu niet gewenst. „Het college heeft alle begrip voor de bezorgdheid van de statenleden, maar de nota die over deze zaak door de interdepartementale commissie is opgesteld, is nog niet door de regering bestudeerd en de minister noch de Kamer heeft hierover zijn stand punt bepaald", zo stelde de heer Van Verschuer. „Het lijkt mij niet juist nu provinciaal stappen te ondernemen die later misschien niet in overeenstem ming blijken te zijn met de landelijke regelingen." De heer Van Verschuer zegde toe, zodra dit mogelijk is deze zaak met het seniorenconvent uit de Staten te bespreken. Een standpunt, waarmede de Statenleden zich konden verenigen. Over de afkalving van de IJsseloevers deelde de heer Van Verschuer mee, dat G.S. onlangs opnieuw in niet mis te verstane woorden aan de minister van Verkeer en Waterstaat hebben laten weten het een onbegrijpelijke en onver teerbare zaak te vinden dat de bewinds man blijft volhouden dat de landelijke overheid geen verantwoordelijkheid wil dragen voor de gevolgen van de toene mende scheepvaart op de IJssel. In antwoord op vragen over het aan te leggen vogelreservaat in Oosterwol- de deelde de heer Van Verschuer mee, dat 't college advies heeft gevraagd aan het ITBON en aan het Landbouwschap. Wanneer het college deze adviezen heeft bestudeerd zal het zijn standpunt over deze zaak aan de rijksplanologische dienst meedelen. De heer Van Ver schuer zei begrip te hebben voor de be zwaren die aan de plannen zijn verbon dan voor de daar wonende landbouwers. Mr. R. Lion deelde in zijn antwoord onder meer mee dat de Provinciale Raad voor dy Volksgezondheid prak tisch klaar is met een rapport over de hulp bij verkeersongevallen. Spreker deelde mee dat in Gelderland op dit ge bied nog vele voorzieningen nodig zul len zijn die veel geld zullen vragen. G.S. zullen zo veel mogelijk deze maat regelen nemen of stimuleren. Over de fluoridering van het drinkwater zei de heer de Lion dat van de ongeveer 1,4 miljoen inwoners van Gelderland er sinds eind 1964 door 93.600 gefluori deerd drinkwater wordt gebruikt. Op dat moment was vergunning ontvangen voor een gebied waarin 135.000 perso nen wonen, vergunning aangevraagd, voor een gebied met 330.000 inwoners en een vergunning in voorbereiding voor een gebied met 594.100 inwoners, zodat binnenkort 1.153.000 inwoners gefluori deerd drinkwater zullen hebben. De gemeenten Rheden en Winterswijk heb ben nog geen beslissing genomen en de gemeente Ede heeft besloten 't drink water niet te fluorideren. Sprekend over de recreatie stelde de Gedeputeerde H. J. van Eek dat het col lege er attent op zal zijn dat bij het in aanleg zijnde strand Nuld-Horst en bij eventueel nieuw aan te leggen stran den maatregelen genomen zullen wor den ter beveiliging van de bezoekers. Hier zal zich ook het probleem voor doen van bewaking en onderhoud van het strand, waarover de Stichting Ve- luwerandmeer zijn gedachten reeds laat gaan. In antwoord op een opmerking van de heer Wieten deelde de heer Van Eek mee, dat nu ook al niet alle recreatie kosteloos is. Bijvoorbeeld in Elburg, Harderwijk en Nijkerk wordt reeds een bijdrage van de recreant ge vraagd. Het probleem van de autokerkhoven wil de provincie aanpakken door 't be schikbaar stellen van een groot terrein waar autowrakken kunnen worden op geslagen. Er zal een ambtenaar wor den aangesteld die deze materie zal gaan behandelen. Een functionaris, die ADVERTENTIE opticien - specialist Pr. Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 Leverancier voor alle ziekenfondsen de heer Van Eek dringend nodig acht. De heer Verberk ging kort in op en kele vragen met betrekking tot de grondprijzen voor woningwetwoningen, de verdeling van woningen en de krot opruiming. Gedeputeerde A. R. Vermeer deelde mee dat de provinciale commissie werk gelegenheid lange tijd een slapend be staan heeft gehad, maar nu uit deze slaap is ontwaakt. Er zijn reeds bespre kingen met de commissie geweest, en in januari zal dit overleg worden voort gezet, waarbij ook de regionale com missies zullen worden ingeschakeld. Gelderland heeft voldoende voorraad werkobjecten voor aanvullende werken in de civiel-technische sector. De sprei ding van objecten laat nog wel wat te wensen over. G. S. zullen in overleg met de gemeentebesturen de zwakke plekken opsporen en proberen nieuwe objecten aan te trekken. Helaas is er een tekort aan objecten voor hoofdar beiders. De heer Vermeer stelde dat de werkloosheid in Gelderland nog iets gunstiger is dan het landelijk gemiddel de. De meeste werkloosheid komt voor in Arnhem en Nijmegen. De heer H. M. Oldenhof deelde in antwoord op vragen van de heer P. M. Oostlander mee dat wanneer de regering erin slaagt haar voorstel tot verhoging van de opcenten op de wegbelasting er door te krijgen, de mogelijkheid aanwe zig is dat voor 1972 een bescheiden be gin zal worden gemaakt met de aan leg van rijksweg 50 (Arnhem - Apel doorn - Zwolle). Het eerst aan de beurt komen het gedeelte Valburg - Planken Wambuis en het gedeelte Beekbergen - Woeste Hoeve om Apeldoorn heen met aansluiting op de rijkswegen naar De venter en Zutphen. De rest zal zeker niet voor 1972 aan de orde komen, al dus de heer Oldenhof, die voorts op merkte dat dit geheel een rijkstaak is. De heer Oldenhof was het niet eens met de opmerking van de heer Van de Brake dat bij de verbetering van zand wegen de aangelanden te zwaar belast worden. De opzet is altijd geweest 60 pet. voor de Cultuur Techische Dienst, 10 procent voor de provincie en der tig procent voor gemeenten en aange landen. De provinciale bijdrage is steeds aangepast, maar de C.T.D. heeft haar bijdrage bevroren op 60 procent van een eerder geldend bedrag. Hierdoor wordt het resterende bedrag hoger, ech ter G.S. hebben de gemeenten laten weten dat van de aangelanden niet meer dan 10 procent van de kosten mag worden gevraagd. Het collge deelt, aldus de heer Ol denhof, de kritiek uit de Staten op de gebrekkige busverbindingen in het Ri vierengebied. Hierover wordt steeds overleg gevoerd en dit overleg wordt voortgezet. In antwoord op een door de heer G. v. d. Heide geuite klacht over de busverbinding Apeldoorn - Zwolle, vroeg de heer Oldenhof deze spreker bij het constateren van concrete klach ten deze aan hem door te geven, op dat hij deze kan bespreken met de rijksinspecteur voor het verkeer. De heer Van der Heide had in zijn be schouwing opgemerkt dat de busverbin ding die aanvankelijk heel goed was, steeds meer te wensen overlaat omdat er bussen met eenmansbediening zijn gekomen, waardoor veel bussen niet op tijd meer kunnen rijden, er vaak te veel passagiers worden meegenomen en er ook veel passagiers lang moeten wachten. Over het personeelsbestand deelde de heer Oldenhof tenslotte mee, dat G.S. hierover voortdurend contact heb ben met de personeelsdienst. Op ver scheidene punten heeft men door con centratie en reorganisatie kunnen be zuinigen, maar een enkele aanvulling hier en daar blijkt onvermijdelijk om dat op tal van afdelingen het werk steeds toeneemt. De heer Oldenhof de monstreerde dit met een voorbeeld van de afdeling afgifte paspoorten en rijbe wijzen, waar 4 personen meer in dienst zijn gekomen het laatste jaar. In 1964 werden 55.979 rijbewijzen afgegeven, in 1965 64.804 en in de eerste 11 maanden van dit jaar reeds 90.265. Na de beantwoording door de Gede puteerden maakten de verschillende woordvoerders uit de Staten nog enkele korte opmerkingen in tweede instantie, die vandaag door de leden van 't Ge deputeerd college zullen worden beant woord, woord. ARNHEM Opnieuw is donderdag in de begrotingsvergadering van de Provinciale Staten gesproken over de aanval die de fractievoorzitter van de Boerenpartij, de heer Joh. v.d. Brake woensdag richtte aan het adres van prof. Schermerhorn. Aan het begin van de vergadering legde de heer Van de Brake een verklaring af, waarin hij de woorden van de heer C. Kleywegt, die woensdag had verklaard dat de Boerenpartijman woensdag gelogen had met klem tegensprak. Hij liet de aan wezigen een blad zien van de vereni ging Landbouw en Maatschappij gedateerd 12 februari 1940 waarin een artikel van de hand van prof. Scher merhorn was opgenomen. Ook werd in dit blad de naam van prof. Schermer horn genoemd als medewerker. De heer Van de Brake zei hiermee duidelijk het bewijs te hebben geleverd, dat prof. Schermerhorn medewerking heeft ver leend aan een N.S.B.-organisatie. De heer C. Kleywegt (P.v.d.A.) had geen behoefte op deze vérklaring ver der in te gaan. Hij gaf de heer Van der Brake de raad het blad op te stu ren naar prof. Schermerhorn opdat de ze zelf zou kunnen vertellen hoe deze zaak ligt. De voorzitter, mr. H. W Bloemers achtte hiermee dit incident gesloten, maar aan het eind van de middagvergadering vroeg de heer J. H. Manders (P.v.d.A.) opnieuw het woord over deze zaak. Hij deelde mee dat de heer v.d. Brake (die evenals de heer Kleywegt de vergadering reeds had verlaten) in de ochtendvergadering de zaken verkeerd heeft voorgesteld. Het artikel, waar de heer v.d. Brake op doelde heeft prof. Schermerhorn op ver zoek geschreven en was gewijd aan de heer Jan Smit, ter gelegenheid van diens 75e verjaardag, zo deelde de heer Manders mee. De heer Jan Smit heeft geijverd voor de verheffing van de landbouw, aldus de heer Manders en niemand die zal schrijven over de geschiedenis van RENSWOUDE Dat een automaat niet altijd feilloos werkt ondervond de heer L., toen hij 's nachts om kwart over twaalf voor zijn vrouw nog even een paar nylons uit een kousen-auto- maat zou halen. Ondanks herhaalde pogingen, wat met veel lawaai ge- paard ging, zodat de buren aan on- weer gingen denken, bleef het appa- raat weigeren. Uiteindelijk werd de eigenaar uit bed gebeld, die in pyjama het geval even repareerde, zodat beide partijen weer tevreden waren en rus- tig konden gaan slapen. 999####99# de landbouw voor de oorlog zal de naam van Jan Smit weglaten. In 1930 heeft de heer Smit de oprichting gesti muleerd van de Vereniging Landbouw en Maatschappij, een volkomen bona fide organisatie. Ook in 1940 was dit een bonafide organisatie, aldus de heer Manders. Pas enige tijd na het ver schijnen van het blad waarover de heer Van der Brake sprak, hebben enkele verkeerde personen, die zich in de vereniging hadden gewerkt Land bouw en maatschappij in de richting van de N.S.B. gedreven. Toen dit duidelijk werd heeft prof. ren zich direct uit de vereniging terug getrokken. Er is dus geen sprake van geweest, aldus de heer Manders dat prof. Schermerhorn medewerking heeft verleend of zitting gehad heeft in een feestcomité van een N.S.B.-organisatie. De bewering van de heer Van de Bra ke mist daarom elke grond, aldus spre ker, die deze wijze van discussiëren van de Boerenpartij-fractievoorzitter on eerlijk en onwaardig noemde. ADVERTENTIE ADVERTENTIE j i 13 VEENENDAAL Het ligt in het voornemen van de Scheidsrechterscom- missie van de Afd. Utrecht om in de 2e helft van januari te beginnen met een nieuwe opleidingscursus voor scheidsrechters. Deze cursus zal weke lijks één avond vergen. Kosten zijn aan het volgen van deze cursus niet verbon den. Voor het volgen van deze cursus wor den mannelijke kandidaten gevraagd (waarbij speciaal wordt gedacht aan oud-spelers in de leeftijd van 18 tot 35 jaar). Opgaven voor deze cursus kunnen worden gedaan tot 9 januari a.s. aan de Afdelingsadministratie, Biltstraat 194. Utrecht. Tel. 030-715663 en 715664. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk: 9.30 uur ds. Jorissen, Utrecht; 17.00 uur ds. v. Assenbergh. Julianakerk: 9.30 uur ds. De Ruiter, Beekbergen; 17.00 uur ds. Jongerden. Vredeskerk: 9.00 uur en 10.30 uur ds. Graafland; 17.00 uur ds. Vroegincle- wey. Sionskerk: 9.30 uur ds. Jongerden; 17.00 uur ds. Vroegindewey, Maarssen. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. v. As senbergh. Veeneind: 15.00 uur dhr. Meijer. Woensdag 21 dec.: 19.30 uur ds. Mit- telkoop uit Zwolle. Dijkstraat 14.45 uur ds. Vroegindewey (Veenendaal). Herv. Gem. „Sola Fide": 10.00 uur ds. P. de Vries van Driebergen; 17.30 uur ds. Vijzelaar. Geref. Kerk: Oude Kerk: 9.30 uur ds. IJtsma; 17.00 uur ds. Van Minnen van Utrecht. Petrakerk: 9.30 uur ds. Van Minnen; 17.00 uur ds. IJtsma. Geref. Kerk (OCB)9.30 uur en 17.00 uur ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk: 9.30 uur en 17.00 uur ds. Langbroek. Pniëlkerk: 9.30 uur en 17.00 uur ds. Keuning. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE VEENENDAAL Zaterdag 17 december: H. E. G. Pilon, Kerkewijk 82, telefoon 2481. Zondag 18 december: W. Remme, Markt 10, telefoon 2061. Apotreek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, telefoon 2123. Groene Kruis: zr. Gerrits, Schrijvers park 4-II, telefoon 2230. Ederveen, Renswoude, De Klomp: week enddienst: dr. S. T. Heij, De Klomp, tel. 200. RHENEN Dr. Almekinders, Herenstraat 59, tel. 2432. Recepten kunnen worden aange boden in de dienstdoende apotheek te Wageningen. AMERONGEN, ELST, LEERSUM De praktijken van de dokters Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van de Burg uit Leersum en van Van Ommeren uit Eist worden het a.s. weekend waargenomen door dr. W. A. Ossendorp, Holleweg 2, Amerongen. Tel. 03434—1678. Dierenarts: T. Nutma, Hoofdweg 49a, Ederveen, tel. 08387457. Schcrpenzeel - Woudenberg Dr. H.G. v.d. Hoek, Stationsweg 10, Woudenberg, tel. 034981220. De dienst geldt van zaterdagmorgen 9 uur tot maandagmorgen 8 uur. Predikbeurt N.H. Kerk, Achterberg: 10 en 6.30 uur, Ds. J. v.d. Haar (Dankzegging). Weekenddienst Tandartsen te Wageningen, Renkum, Heelsum en Rhenen. Uitsluitend voor spoedgevallen telefoon 08370-3346. Burgemeester Hazenberg opende gisteravond de grote kleinvee-expositie, die de komende dagen in de eierhal wordt georganiseerd door de Veenendaalse Konijnenfokkers- en Pluimveevereniging, die dit jaar 't dertigjarig bestaan viert. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 uur en 18.30 uur ds. Mallan. Geref. Gemeenten (Syn.): 9.30 uur en 17.00 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Dufour van Wageningen. R.K.-Kerk: Salvatorkerk: 8.00 uur en 10.00 uur H. Mis; 19.00 uur Lof. Willibrorduskerk: 9.00 uur en 11.00 uur H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur Heiligingssa menkomst; 19.30 uur Verlossingssa menkomst. Jehovagetuigen (NVV-gebouw)14.30 uur openbare vergadering; 15.30 uur bijbelbespreking Wachttoren. RHENEN Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. J. Overduin, Veenendaal; 17.00 uur: kandidaat J. van Buuren. Ned. Prot. Bond: 19.00 uur: Kerstwij ding; ds. E. v. Loenen. R.-K. Gedachteniskerk: 8.00 uur: Vroeg mis; 10.15 uur: Hoogmis; 19.00 uur: Lof. Ned. Herv. (Geref. Evang.: 10.00 uur: ds. Van Rootselaar van Barneveld; 17.00 uur: ds. Harkema van Zeist. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. G. Kaa stra; 19.00 uur ds. G. A. Brucks uit Zeist, Jeugddienst. Dorpshuis: 10.00 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur ds. Couvée uit Utrecht; 17.00 uur ds. Couvée uit Utrecht. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. L. H. van de Bilt uit Zeist, N.H. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. A. Vroeg indewey uit Veenendaal; 18.00 uur ds. T. Langerak uit Veenendaal. LEERSUM R.K.-Kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. E. H. Broekema; 18.30 uur ds. G. F. Over- gauw. Oud-Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 uur: leesdienst. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: dhr. D. M. A. v. Teijlingen; 18.30 uur: ds. E. S. de Lint. RESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: dhr. J. Meijer, Veenendaal; 18.30 uur: ds. C. v.d. Berg. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. C. van Viegen; 18.30 uur ds. C. van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur Leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. P. W. van der Veen. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur dhr. B. Roest. R.K.-Kerk: 8.30 uur H. Mis. De dienst wordt gehouden in het verenigings gebouw aan de Molenweg. Veren. v. Vryz. Herv.: 14.45 uur n.m. Kerstfeest. Mej. ds. S. A. F. Doets uit Leersum. De dienst wordt gehouden in de zaal van hotel „Boszicht" te Scherpenzeel. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Geref. Kerk, 10 en 6.30 uur, ds. Zeyl, Baarn. ACHTERBERG Oud-Geref. Gem.: 22 dec. 19.00 uur: ds. Van Prooien van Grafhorst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. De Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aan- geenbrug. Oud-Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 uur: leesdienst. 21 dec.: 19.00 uur: dhr. Van de Meer van 's-Gravenzande. EDE Oud-Geref. Gem.: 10.00 en 15.00 uur: ds. Van de Poel; donderdag 15 dec. 19.15 uur: winterdienst: ds. Van de Poe^ RHENEN De Mallemolenclub komt zaterdagavond weer bijeen om een gezellige avond door te brengen in de Panoramamolen. De bekende Nij meegse band „The magic strings" zal voor vrolijke klanken zorgen. VEENENDAAL Wie verwacht mocht hebben, dat de aankoop van een stuk grond aan het begin van de Kerkewijk van de Nutsspaarbank om de fles sehals te laten verdwijnen veel stof zou doen opwaaien in de openbare zitting van de gemeenteraad, kwam bedrogen uit. Ook zij, die gedacht hadden dat de raad, ondanks het minderheidsvoorstel van het college en het advies van de commissies om het voorstel niet aan te nemen toch met de meerderheid van het college zou meegaan, hadden op het verkeerde paard gewed. Na enige discussie, waarin wethouder Ant. de Ruiter een historische uiteenzetting had gegeven, werd het voorstel van het college om tot aankoop van de strook grond over te gaan met een meerderheid van 18 tegen 2 stemmen verworpen. Alleen de wethouders De Ruiter en Koppenberg waren voor. De discussie over het onderwerp werd geopend door de VVD-afgevaar- digde mevrouw H. Buddingh-de Vries Lentsch. Zij vertelde, dat „om misver stand te voorkomen het college na af loop van een raadsvergadering aan de raad mededeling had gedaan dat er 'n commissie van 3 man gevormd zou worden, die een koopprijs moest vast stellen". Er was toen volgens de vrou welijke afgevaardigde niet gezegd, dat de door de commissie te noemen prijs bindend was en ook niet, dat er ge taxeerd moest worden op onteigenings basis. De heer M. C. H. Hendriks (K.V.P.) vroeg of er bekend was, hoeveel ver keersongelukken er in de flessehals gebeurd zijn en of deze een ernstige afloop gehad hadden. De heer De Ruiter kreeg toen gele- geneigd te antwoorden. Hij schetste de geschiedenis van deze „lijdensweg" als volgt: „Reeds vlak na de oorlog begon het college te onderhandelen over de aankoop van de voortuin van het pand, waar nu de Nutsspaarbank in geves tigd is. Toen behoorde het nog toe aan de arts, de heer Reydon. In 1949 ves tigde de Nutsspaarbank uit Wageningen een bijkantoor in Veenendaal in het voormalige polderhuis. Later ging men over naar het pand Kerkewijk 6, waar over nu zoveel te doen is. Inmiddels was er reeds langdurig on derhandeld over de aankoop van de be nodigde grond. Er was zelfs reeds een maal een aanbesteding gehouden, om de flessehals te verbreden. Het bod van de gemeente op de grond werd echter steeds door de eigenaar van de grond VEENENDAAL Vijftig personen uit Veenendaal en omgeving kunnen he denavond om 9 uur in hotel De Koren beurs een prijs in ontvangst nemen, die zij gewonnen hebben in de Sint-Nico- laasactie van de Winkeliersvereniging Handel en Nijverheid, bestemd voor het Prinses Beatrixfonds. Hieronder volgen de namen van de gelukkigen. C. Ippel, pony-veulen; P. Hendriksen- Verboom, pony-veulen; J. H. Buddingh, radiotoestel; J. Dekens, centrifuge; C. C. van Essen, centrifuge; M. Hazen- berg-de Jonge, stofzuiger; G. v. Manen, platenspeler; J. B. Griffioen, hand mixer; J. J. de Fluiter, handmixer; J. E. van Roekei, elektr. deken; mevr. H. Schoeman, elektr. deken; C. D. van Maksen, cassette; H. Siepel, strijkijzer; fam. H. M. v. d. Kraats, strijkijzer; mevr. J. Reijne van Maanen, 2-pers. deken; R. van Oostenbrugge, 2-pers. deken; A. P. J. Baars, broodrooster; mej. J. van Herwijnen, strijktafel; mej. L. Göbel, reiskoffer; W. v. d. Boogert, reiskoffer; T. van Essen, kapstok; Bergmeijer, elektr. wandklok; mevr. v. Alfen, elektr. wandklok; J. de Kamper, hobbykast; C. J. Kemp, hobbykast; mevr. v. d. Haar, fototoestel; mevr. v. Zetten, fototoestel; P. v. Soest, pers.- weegschaal; R. Schinkel, pers.weeg- schaal; mej. B. Velthuizen, straalka- chel; A. Robbers, straalkachel; M. van Stralen, gereedschapskist; C. Ver- steegh, gereedschapskist; mevr. Gulid- delman, reistas; F. H. Beckerman, reistas; Van Leeuwen, boekenrek; A. Helms, keukengarnituur; dpi. sld. Ro- mijn, W.S. Kamp, Huis ter Heide, keu kengarnituur; C. Heij, keukenkruk; A. J. v. d. Schuur, keukenkruk; A. van Braak, elektr. theelichtje; F. W. Ver- woert, haardroger; E. R. v. Heemsber- gen, haardroger; W. van de Weerd, sta len geldkist; mevr. A. P. Stal, koffie molen; J. van Haarlem, koffiemolen; G. van Nieuw Amerongen, tuinstoel; S. van de Heide, tuinstoel; Schouten, akte tas; A. van Essen, aktetas. ADVERTENTIE met rok (gevoerd), in kleuren honing, bruin, zwart en groen schapevachtvoering heupmodel in klassieke ruit Mevr. BUDDINGH (V.V.D.) bindend? als te laag beschouwd. De zaak sleep te zich voort tot ongeveer 1960. Toen werd er een nieuwe directeur van de Nutsspaarbank benoemd, die weer de oude onderhandelingen opvatte. In 1964 werd een prijs voor alleen de voortuin geboden van f 10,- per m2. De spaarbank kon niet akkoord gaan. Intussen was in verschillende be grotingsvergaderingen door afgevaar digden van diverse partijen gewezen op de noodzaak van het opheffen van de gevaarlijke verkeerssituatie in de „fles sehals". Na veel onderhandelen werd eindelijk door de Nutsspaarbank het voorstel ge daan een commissie te benoemen om een prijs vast te stellen. De spaarbank verbond zich deze te aanvaarden, ter wijl het college het voorbehoud maak te dat de raad en gedeputeerde staten akkoord met de gevraagde prijs moes ten gaan. De motivering van de Nuts spaarbank was, dat men tegenover de spaarders verantwoord moet zijn, over wat men met het toevertrouwde geld doet". De heer De Ruiter besloot met te zeggen: „Ik wil ondanks de hoge prijs de raad aanbevelen het voor stel aan te nemen. Er is reeds veel over gepraat, maar er is niets an ders aan te doen. De situatie wordt daar iedere dag slechter. Indien bin nenkort het schrijverspark, de Enge lenburg en het raadhuis voltooid zijn, wordt het nog erger". De burgermeester antwoordde op de opmerkingen uit de raad, dat de stel ling van mevrouw Buddingh „positief juist" was. „Indertijd is verklaard, dat het college bereid is zich te binden, als de raad en G.S. er mee akkoord gaan. Dat betekent dus niet, dat de raad en het college automatisch ge bonden zouden zijn". De heer Hendriks kreeg als antwoord op zijn vraag: „Ik kan niet zeggen, hoe het de laatste tijd gelopen is met het verkeer en de ongelukken. Ik weet wel, dat er hoewel er geen sprake is van ernstige ongelukken er daar bijna voort durend sprake is van als ik het zo zeggen mag „narrow escapes". Na afloop van de raadsvergadering hadden we een kort gesprek met de Weth. ANT. DE RUITER (C.H.) teleurgesteld heer De Ruiter. Hij zei enorm teleur gesteld te zijn, dat de raad dit voor stel niet had aangenomen. Voor een op lossing van de moeilijke verkeerssitua tie zag hij geen andere mogelijkheid, dan de aankoop van een gedeelte van de Nutsspaarbank. Hij onderschreef vol komen het standpunt van de spaarbank dat er rekening met de belangen van de spaarder gehouden moet worden, zo dat hij met de hoge prijs akkoord ge gaan zou zijn. Hij beloofde aan een op lossing van dit verkeersvraagstuk te zullen blijven werken, al zag hij op dit moment die oplossing nog niet.

De Vallei | 1966 | | pagina 4