Beiaardkunst maakt Nachtmis op kerstavond uit bloeiperiode door abdij van Mont St.-Michel PERSONALIA Expositie van werk Bolsjoi Opera naar Expo in Montreal UIT DE KERKEN VANAVOND ZATERDAG ZONDAG Morgen Maandag Rhodesiërs tenen regime-Smith Overleden TELEVISIE TELEVISIE 3 T.V. LANGENBERG ZATERDAG 17 DECEMBER 1966 68 Eindelijk, tegen negenen, is de stoet bij de Kazankerk. De kerk is al propvol. Hier komt ook Panin naar toe met de kleine Paul Petrowitsj. In de haast hebben ze vergeten het kind zijn nachtmutsje af te doen. De gees telijke treedt Catharina tegemoet, ze gent haar met het kruis en Catharina legt haar eed af als keizerin en alleenheerseres van Rus land. Noch de kleine soezende grootvorst noch zijn opvoeder Panin kunnen er iets tegen inbrengen: het is een voldongen feit. Van de Kazankerk gaat de stoet nu naar het winterpaleis. Amper een uur geleden kwam Catharina, een voort vluchtige bedreigde vrouw in een jammerlijke kales enkel en alleen begeleid door een kamenier en twee officieren naar Petersburg; nu zit ze weliswaar nog steeds in die zelfde kales en op de treeplank staan Gre- gor Orlow en generaal Villebois, maar voor haar uit lopen geestelijken in vol ornaat en duizenden militairen, duizenden mannen en vrouwen volgen haar. Alle klokken luiden. Het gaat maar uiterst langzaam vooruit want de hele wereld wil de wagen zien, wil de keizerin zien, haar gelukwensen, een glimlach, een groet van haar op vangen. Het wordt tien uur voor ze bij het winterpaleis zijn, waar de vol tallige senaat al bij elkaar is. drukte manifest onder het volk uitge deeld. Het luidt als volgt: „Wij, Catharina II, bij de gratie Gods Keizerin en alleenheerseres al ler Russen etc Alle ware zonen van het Russische vaderland hebben duidelijk het ge vaar onderkend -hetwelk het Russi sche rijk bedreigde. Onze aloude Grieks-orthodoxe kerk werd door de afschaffing der kerkelijke tradities geschokt zodat het gevaar bestond dat onze orthodoxe kerk de wet van een andere belijdenis zou moeten aannemen. Ten tweede is het roem rijke Rusland voor de roem van zijn met groot bloedverlies bevochten overwinning bedrogen en in een sma delijke vrede onder het juk gebracht van zijn erfvijand. Tegelijkertijd was de binnenlandse orde waarvan de eenheid en welvaart van ons vader land afhankelijk zijn, geheel in ver val geraakt. Daar Wij om deze rede nen overtuigd zijn van het gevaar voor al onze trouwe onderdanen, heb ben Wij ons genoopt gezien met Gods hulp en gerechtigheid, geschraagd door de duidelijke, ongeveinsde wens onzer onderdanen, de troon te bestij gen als alleenheerseres aller Russen, waarop al onze getrouwe onderdanen de plechtige eed hebben afgelegd." Dit manifest was al klaar en is on getwijfeld door Catharina zelf of met haar instemming zo en niet anders fLtCSSHln£n PSuTtt ó^esteld Z^kort en bondig a" he, Paleis binnen te gaan, komt ook he-t bevat toch Jn .ts yan om mevrouw Dasjkow er juist aan. Ze heeft een heel stuk te voet moeten afleggen en zich met uiterste moeite een weg door de menigte moeten ba nen; maar op het laatste ogenblik smaakt ze de voldoening door een paar officieren herkend te worden, ze wordt in de lucht getild, over alle hoofden heen van de ene arm op de andere genomen, tot ze veilig en wel bij het bordes van het paleis tegen- plaats de gebruikelijke frasen een zeer dui delijk en vérstrekkend programma. Het richt zich tegen de twee beslis sende punten waarop Peter de gods dienstige en nationale gevoelens van de Russen heeft gekwetst, het stelt de geestelijkheid gerust, vleit het leger, wekt bij de vertegenwoordigers der voormalige bondgenoten nieuwe hoop en maakt de usurpatrice tot het dank- t bare produkt van de volkswil. Het is over Catharina staat en .met de woor- de korte en krachtige eindformule- /low IIA K«\W«A1 r.:u ring van een twintigjarig streven: den: „De hemel zij dank!" haar vriendin om de hals kan vallen. Na de hare moet Catharina talloze vol gende gelukwensen over zich heen la ten gaan: het paleis staat voor ieder een open, iedereen mag komen en „moedertje Catharina" begroeten, zoals ze ook afscheid mochten komen nemen van moedertje Elisabeth. Te gelijkertijd wordt het 's nachts ge- Catharina heeft het klaargespeeld de Russen ertoe te brengen in haar een rasechte Duitse de enige ver tegenwoordigster van hun nationale belangen te zien terwijl er op dit tijd stip niet minder dan drie manlijke telgen van het huis Romanow in Rus land leven: Peter, Iwan en de tsare- witsj Paul. ////////////////////i PILOOT STORM 5 ENSCHEDE Volgens de Neder- Z landse klokkenspel - vereniging is 1966 Z voor de beiaardkunst een belangryk jaar geweest. Niet minder dan 19 nieuwe g klokkenspellen waaronder II volwaar- Z dige met stokkenklavier werden of zul- len binnenkort worden opgesteld. De 11 volwaardige instrumenten zy» de bei- aarden van Roosendaal (47 klokken), Z Heerhugowaard (30 klokken), Haas- trecht (37 klokken), Asten (49 klokken), 5 Tilburg (47 klokken), Huissen (48 klok- Tegen de middag ontmoeten de ken), Drachten (49 klokken), Laren eerste legerregimenten de garden, f (N.H.) (42 klokken), Dordrecht (48 Er zijn nu meer dan tienduizend sol-klokken), Rijswijk (47 klokken) en de daten bijeen die het ruime plein voor grootste beiaard van Nederland in Eind- het paleis en alle toevoerwegen in hoven (61 klokken). De overige acht be- een geweldig legerkamp veranderen. J treffen automatisch bespeelbare klok- De hele stad is nu op de been om de kenspelen die geplaatst werden in Eden, nieuwe vorstin te huldigen. Er is in 0 Harlingen - Harns, Eindhoven, Zundert, een zijstraat een lijkwagen gezien en Raamsdonkveer, Nieuwerkerk aan de het gerucht doet de ronde dat Pe- IJssel, Oosterbeek en Baam. ter III dood zou zijn. Er zijn er daar- Eind 1966 telt Nederland 128 volwaar- door heel wat die geloven dat er hele- Z dige beiaarden met stokkenklavier, 29 maal geen staatsgreep in het geding f automatische klokkenspellen en meer is maar een wettige troonopvolging. dan 130 voorslagen. De Nederlandse Niemand heeft ooit kunnen vaststel- klokkenspel - vereniging meent, dat 1966 len of die lijkwagen inderdaad een of vvel eens het topjaar in de tweede bloei- andere dode arme drommel bevat periode van de beiaardkunst in Neder- heeft of dat hij een bedenksel was land zou kunnen zijn. Zij acht het ook van de Orlows. g verheugend dat de beiaardkunst steeds Het is een drukkend warme dag 5 meer zijn weg weet te vinden in het maar geen enkele ziel van de onaf- buitenland. Zo zal een naar Mexico - City zienbare mensenmenigte voor het pa- g geëmigreerde Nederlandse geestelijke in fu er°m van z'Jn plaats. Er januari 1967 met een Mexicaanse bei- valt telkens iets nieuws te zien, er is g aardschool starten waarvoor zich reeds telkens nieuwe reden tot geestdriftig-tlen leerllngen aanmeldden, heid. Om twaalf uur verschijnen de opperhoofden der Russische geeste- lijkheid, heel eerwaardige zilverhari- ge grijsaards in vol kerkornaat, en dragen de tekenen der heerschappij, de kroon, de scepter en de gewijde 2 ai boeken tot voor de keizerin. Zwijgend \lg\|1 1311 Xl||Vfpi'C en majestueus schrijden ze midden VIM JIVI O door het leger dat eerbiedig plaats .__T voor hen maakt. Een heel andere uit- Z LARE1* Tien Jaar na het overlQ" werking heeft de inval van de opper- Z van de schilder Jan Sluyters zal in ste fouragemeester: zonder daartoe g het Singer Museum in Laren een over- bevel te hebben gekregen, laat hij uit Z «etstentoonstelling worden gehouden, het tuighuis de oude Russische unifor- Z De expositie zal vandaag worden ge- men met reusachtige wagens ophalen Z opend, de dag waarop Sluyters 85 jaar en onder de soldaten verdelen. Onder Z geleden werd geboren, door de letter- het slaken van oorverdovende juich- Z kundige Jan Engelman, die veel studies kreten rukken ze allemaal op hetzelf- Z over Sluyters publiceerde. De tentoon- de ogenblik de gehate Pruisische uni- Z stelling duurt tot 12 februari, formen van hun lijf, vertrappen de Pruisische mutsen met hun voeten en 1 /am HflActAn tuiOAfla schieten ze de oude nationale eenkleu- Z Vdll UriCblëll iWCuUU rige jassen aan. Tegen één uur 's middags worden de paleisdeuren voor nieuwsgierigen PAtlPOfflTtAOCtoi" gesloten. Catharina en de senaat vtfllvvl IIIICVOlCI gaan beraadslagen. Het brandende Z vraagstuk is: Peter. Niemand weet ROTTERDAM De jonge Rotter- nog wat Peter zal doen, wat hij kan damse violist? Roelof van Driesten is be- doen, wat er met hem moet gebeu- noemd tot tweede concertmeester van ren. Die laatste vraag is het gemak- het Rotterdams Philharmonisch Orkest, kelijkst te beantwoorden; ze moeten Roelof van Driesten is 22 jaar. Hjj ont- Peter tot afstand dwingen en hem tot ving z(jn opleiding aan het Rotterdams nader orde interneren. J Conservatorium bij de pedagoog Jewssy Z Wulff. Na zijn eindexamen in 1964 stu- Wordt vervolgd) deerde hij twee jaar te Wenen in de 2 klasse van Ricardo Odnoposoff. Thans rs/s//////////////////////////^ ontvangt hq nog regelmatig onderricht 1 van Leslaw Simon. r— De Bolsjoi Opera uit Moskou zal op het Wereld Festival van MONTREAL sljo 3380 Ongeveer een uur nadat Piloot Storm met succes Sandra tot het land der Levenden had doen terugkeren, waren de meeste andere vrienden uit hun gedwongen isolement bevrijd. En het was geen vorm van chauvi nisme dat Arend na zijn verloofde allereerst de beman ning van de Zeepbel voor de projector stelde. Hij wist immers niet met zekerheid, of alle gevaren van de zij de van de Staalhelmen geweken waren, en daarom had hij maar liefst zo vlug mogelijk een paar beproefde RECHTER TIE vechtersbazen naast zich. Er gebeurden echter geen schokkende dingen meer en niets verstoorde de gelukki ge hereniging van het gezin Seth. Onnodig te zeggen, dat Piloot Storm van alle kanten grote lof toegezwaaid kreeg, wat hem evenwel niet de illusie gaf, dat alle problemen nu meteen opgelost waren. En toen herin nerde hij zich opeens de heren Orminh en Cardin! "Wie weet wat voor streken die twee schurken intussen uitgehaald hebben!" riep hij bezorgd uit. ontspanning in het kader van de Expo '67 te Montreal vier opera's ten tonele brengen. Het zal de eerste maal zijn dat het ge- zeischap, wereldberoemd om zijn uit- nemende en groots opgezette enscene- neringen, voor het eerst in Amerika op- treedt. Te beginnen op 10 augustus zal Bolsjoi 21 avonden optreden met „Boris Godoenof" van Mousorgsky, „Schoppen- koningin" van Tsjaikofski, „Oorlog en 5 Vrede" vanProkofiev en „De legende van de onzichtbare stad Kietezh en de maagd Severonia" van Rimsky - Korsa- kof. n Het gezelschap treedt op in de Salie Wilfrid Pelletier (3000 plaatsen) van het Palace des Arts in Montreal. Het gezelschap bestaat uit meer dan 400 personen, wearonder zangers, koor, dan sers, musici en technici. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: voor Huizum (5e pred. pl.) (toez.): P. Landweer te Nigtevecht; voor Sprang: M.J.G. v.d. Velden te Renkum. Geref. Gemeenten. Beroepen: te IJsselmonde en te Pater- 5 son (U.S.A.): D. Hakkenberg te Dor- 1 drecht. 10. Het dorpshoofd fronst zijn wenkbrauwen. Hij denkt even na en zegt dan wat kortaf: „Ja, verleden jaar was er nog een hele troep meiden en knechten daar. Maar toen de oude landheer ziek werd, heeft meneer Pao al die lui ontslagen. De zieke had volledige rust nodig. Ten minste, dat zei meneer Pao, hè? Die bedienden werken nu hier in het dorp, ze hopen allemaal dat de oude land heer spoedig beter wordt. Want dan..." Plotseling breekt hij zijn zin af. Hij trekt eens aan zijn sikje en vervolgt: „Want dan zal hij hen weer in dienst nemen, denken ze. Maar de landheer is al ver over de tachtig en of hij ooit weer beter zal worden... op die leeftijd..." „Doen zijn twee schoondochters dan zelf de hele huishouding?" vraagt rechter Tie verwonderd. Het dorpshoofd haalt haalt zijn schouders op. „Ja, dat zal wel moeten! Me vrouw Accacia schijnt de zieke te verzorgen. En mevrouw Chrysant doet de rest, met de huismeester. Mevrouw Chrysant, een flinke vrouw, is erg populair, net als haar man. Als het oogsttijd is, rijdt ze altijd zelf op het land rond, ze heeft echt hart voor het land en voor de boe ren. Ze... hé, wat is dat voor een lawaai buiten?" TEKKO TAKS SALISBURY Een anonieme groep 5 Rhodesiërs heeft in een advertentie van een hele pagina in de twee groot- ste bladen van Rhodesië een beroep ge- daan op de regering, akkoord te gaan met de grondwettelijke veranderingen welke bij de recente conferentie tussen 5 premier Smith en de Britse eerste mi- nister Wilson waren overeengekomen. De groep zegt zich van een brede steun verzekerd te weten. De advertentie bevat voorts 'n bood- schap van Lord Malver, van 1933 tot 1953 premier van Zuid-Rhodesië en van 1953 tot 1956 premier van de fede- 5 ratie Rhodesië en Njassaland, die zijn landgenoten verzoekt een gedrukte ad- H hesieverklaring te ondertekenen. De 5 formulieren zullen naar de regering worden gezonden. 5 De Rhodesische censuur heeft geen bezwaar tegen de oproep gemaakt. 5 De stellers verklaren dat het vervol- gen van de huidige koers onschatbare 5 schade aan de Rhodesiërs en vrienden 5 of tegenstanders van hun land zal be- rokkenen. Op kerstavond, na de kerkdienst van het IKOR uit Rotterdam, brengt de KRO-RKK een Eurovisie-uitzending van de nachtmis uit de abdijkerk van Mont Saint Michel, het beroemde eiland in de baai van Avranches op de grens tussen Normandië en Bretagne in Frankrijk. De ORTF koos deze plaats uit ter gelegenheid van het 1000- jarig bestaan van Mont Saint Michel. Reeds in 966 vestigde zich een kleine groep Benedictijnen op het kleine eiland dat in de middeleeuwen al gauw een der meest bekende bedevaartsoorden werd. Ondanks het feit dat de berg al leen maar bij eb te bereiken was, ont stond er in de loop der jaren een enor me toeloop van pelgrims uit alle lan den. Het eiland werd bovendien het sym bool van de Franse onafhankelijkheid. De patroon van de berg werd voorts tot beschermheilige van de berg uitgeroe pen. Tot de Franse revolutie was de Mont Saint Michel-abdij een vesting. Kerstmis 1966 betekent de afsluiting van een reeks jubileumplechtigheden. Samen met priesters uit die landen die de Eurovisiemis overnemen zal mgr. J. Haas, de voorzitter van de UNDA (internationale katholieke radio- en te levisie-organisatie), de nachtmis conce lebreren. De KRO-televisie wordt ver tegenwoordigd door pater André Truy- man o.p., chef van de afdeling gods dienstige uitzendingen van de KRO-te levisie. De kerstnacht-reportage begint met beelden van de verlichte Mont Saint Michel en met beelden van een proces sie, waaraan door 400 jongeren uit de kuststreek die met fakkels de interna tionale groep priesters door de smalle straatjes en door de befaamde klooster gangen voorafgaat, wordt deelgeno men. Tijdens deze 15 minuten durende processie zal het „Chorale Saint Fran cois de Versailles" kerstliedjes zingen. De preek van de Franse pater Dagonet o.p. wordt geïllustreerd met gefilmde beelden uit de Notre Dame-kathedraal van Parijs. Het Nederlands commen taar bij deze reportage wordt gegeven door pater Van de Bosch o.p. BUSS EM Zondagavond zal de N.C.R.V.-t.v. een aflevering van de se rie „Memorandum van een dokter" op de beeldbuis brengen. Deze aflevering betekent het afscheid van een acteur die zeer veel heeft bijgedragen tot de populariteit van deze serie nl. Bram 0 In de ouderdom van 94 jaar is in Bussum overleden de heer Wiechert ten Have, oud-directeur van uitgever^ en boekhandel W. ten Have N.V. in Am sterdam. 0 In zijn woning in Den Haag is plot seling overleden de ambassaderaad van de Argentijnse ambassade, dr. Ro- mulo Zabala. De heer Zabala, die in Buenos Aires geboren werd, is 48 jaar geworden. Hij bekleedde zijn functie sinds mei 1962. 0 In het San Pedro-hospitaal in Oran jestad op Aruba is het oud-lid van de Staten, dr. W. Delafuente, overleden. Dr. Delafuente, die In Paramaribo werd geboren, was 66 jaar. van der Vlugt als dr. Finlay. Op de foto Bram van der Vlugt in een scene uit deze aflevering met Fien Bergheg- ge als huidhoudster. HILVERSUM I 18.00 Stereo: Lichte ork.muziek en zangsol. 18.20 Stereo: Licht instrumen taal combo. 18.40 Volksl. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Zingening: liedjesprogr. 20.30 Verzoekpl.progr. 22.10 Roulette: spelletje met grammofoonplaten. 22.30 Nws. 22.40 Overw. 22.45 Goal...!: muzi kaal sportprogr. met comm., reporta ges, De Zesdaagse te Amsterdam, ge kruide nieuwtjes en lichte gramm.muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM n 18.00 Nws. en comm. 18.20 Opera aria's. 19.15 Boekbespr. 19.35 Stereo: Melodieën-Expres: Licht muziekprogr. 20.00 Nws. 20.05 Stereo: Metropole-ork. en sol.: amusementsmuziek. 20.40 De VARA-Speelgoed-actie presenteert de rekening. 20.45 Crispijn, hoorspel. 21.50 Spontane reacties: musikale discussie. 22.30 Nws. 22.40 Plein en publiek: licht progr. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I KRO: 16.00 Klokke vier, gevar. pro gramma. 16.50 Narretje Notedop. 17.00- 17.35 Voor de kinderen. NTS: 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Pipo de Clown. KRO: 19.05 Paarden en Caballeros: Spaanse filmimpressie. 19.15 Batman, TV-film. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Het gulden schot. 21.20 Moord op de zeedijk, TV-spel. 22.05 Brandpunt. NTS: 22.20 Journaal. KRO: 22.25-22.45 Brandpunt (vervolg). NTS: 22.45-23.15 Directe report, van de Zesdaagse te Amsterdam. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. in het kort. AVRO: 20.01 Run, Buddy, run, TV-film. 20.25 The man from U.N.C.L.E.: De zaak van het mooie lokaas, TV-film. 21.15 Onsinziens: luchtige beantwoording van gestelde vragen. 21.45 AVRO's Televi- zier. NTS: 22.10-22.15 Journaal. HILVERSUM I KRO: 8.00 Nieuws 8.10 Semi-klassieke gramm. muz. 8.55 Levende liturgie, le zing. 9.00 Eucharistieviering. IKOR: 10.00 Kinderdienst. 10.30 Hervormde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur. KRO: 12.00 Licht instrumentaal ensemble. 12.30 Nieuws en mededelingen. 12.37 Buitenlands commentaar. 12.50 Opera-muziek. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 De Vrede van Christus, godsdienstige lezing. NRU: 14.15 Stereo: Concertgebouwork., Ne derlands Filharmonisch koor en solis ten: klass. en mod. muz. KRO: 16.30 Cavalcade: gevar. muz. progr. CVK: 17.00 Geref. Kerkdienst (vrijgem.). 18.00 Schrift-Noten: muz. program ma. IKOR: 18.30 Het kerstfeest in het grammofoonplaten repertoire. 18.45 Kerk verfaf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.07 Klassieke kamermuziek (opn.). 19.26 Brusselse kanttekeningen. 19.30 Geestelijke liede ren. 20.00 Daar en nu, lezing. 20.15 In strumentaal ensemble (gr.): oude en klassieke muziek. KRO: 21.00 Twee Amerikaanse satires: 1. De Recla me-patiënt; 2. Operatie Mallemolen. 21.55 Jazzmuz. 22.00 Zin in liedjes: lied jesprogr. 22.30 Nws. 22.40 Geloven in morgen: Bezinning en gebed. 23.00 Kruispunt: progr. over actuele vraag stukken op religieus gebied. 23.45 Lich te orkestmuz. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II VARA: 8.00 Nws. 8.15 Sportmeded. en socialistisch strijdlied. 8.20 Weer of geen weer: gevar. progr. (9.00 Sport meded.). 9.45 Nws. 10.00 Verzoekprogr. van klassieke muz. 11.00 Strijkork. 1.130 Ik bedoel maar... actueel cabaretpro gramma. AVRO: 12.00 Muzikaal ont haal: bonte muzikale show. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.20 Knipperlicht: programma voor alle weggebruikers. 14.00 Eurolight '66: Jazzorkest uit Stockholm. NRU: 14.30 Marathon Sportrevue (I). VARA: 17.00 Stereo: Tango-rumba ork. en zangsolis ten. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 NRU: 18.05 Marathon Sportrevue (II). VARA: 18.30 Stereo: Walsork. 18.55 Zin en te genzin: gecomprimeerde discussie over een actueel onderwerp. VPRO: 19.30 Gewoon anders, cabaretprogramma. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Le petit due, operette, uitgevoerd door Promenade- ork., radiokoor en solisten. 21.15 Pro fiel van een Lastpost, klankbeeld. 21.55 Nederlands strijkkwartet: klass. muz. 22.25 Ik geloof, dat..., praatje. 22.30 Nieuws. 22.40 Act. TROS: 22.55 Voorge recht. 23.00 Op de valreep: felicitatie. 23.10 (NRU): De Zesdaagse te Amster dam. 23.15 Lichte grammof oonmuziek. NRU: 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM UI AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Gevar. pla- tenprogr. KRO: 10.00 Nieuws. 10.02 Verknipt. 11.00 Nieuws. 11.02 Lichte plaatjes met praatjes. VARA: 12.00 Nieuws .12.02 Loco, een progr. zonder motief. 13.0 ONieuws. 13.07 Dansorkest en solisten. 13.45 Instrumentaal trio en licht ork. 14.00 Nieuws. 14.02 Rome - Athene: platenprogramma voor de bui tenlandse arbeiders. 14.32 Fanfare-ork. 15.00 Nws. 15.02 Ankara-Madrid: pla tenprogramma voor de buitenlandse arbeiders. 15.32 Rond Rhythm and Blues. 16.00 Nws. 16.02 Muzikaal aller lei (gr.). 16.30 Voetbaltoto-uitslagen. 16.35 .Dansmuziek voor tieners. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Nederl. artiesten op de plaat NEDERLAND I KRO-RKK: 11.00-11.45 Heilige Eucharis- tie-viering in het St. Vituscollege te Bussum. NRS: 15.30-17.00 Monitor met om plm. 15.50 Flipper en plm. 16.30 Bijbelvertelling voor de kinderen. CVK/IKOR: 19.05 Opspraak: discussie. NTS: 19.30 Sport. 20.25 Journaal. NCRV: 20.30 Memorandum van een dok ter, TV-serie. 21.15 Later is te laat, do cumentaire. 21.55 Folklore uit Israël. NTS: 22.30 Journaal. 22.35 Directe re portage: wielrennen van de Zesdaagse vanuit het Nieuwe RAI-gebouw Amster dam. NEDERLAND II NTS: 19.00 Johan en de Alverman (12), vervolgverhaal voor de jeugd. 19.30- 20.00 Eurovisie: Lofzangen (Songs ctf Praise): gewijde liederen vanuit Lon den. 20.00 Journaal. 20.05 Dr. Kildare, TV-film. 20.30 Jean Sibelius, film over deze grote componist. 21.20 The Virgi nian, TV-serie. 22.30-22.35 Journaal. HILVERSUM L NCRV: 7.00 Nwo. en herhaling SOS- berichten. 7.10 Dagopening. 7.15 Ste reo: Lichte orkestmuz. 7.30 Nws. 7.32 Lichte gr.muz. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 NCR V-lied. 8.15 Gewijde mu ziek. 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Lichte gr- muz. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Water standen. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.25 Theologische etherleergang. 11.00 Ste reo: Lichte gr.muz. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Va riant: actualiteiten, reportages en lich te muz. 13.30 Stereo: Musette-ensemble en zangsolisten. 13.55 Stereo: Lichte orkestmuz. 14.05 Schoolradio. 14.30 Ste reo: Lichte orkestmuz 14.40 Hoorns kamerkoor (opn.): oude gewijde koor- muz. 15.20 Amsterdams kamerorkest en solist: oude, klass. en moderne mu ziek. 16.00 Studiodienst. 16.30 Stereo: Klarinet en piano: moderne muz. 17.00 Overheidsvoorl.: Suriname journ. Spre ker mr. dr. H. J. Roethof. 17.00 Voor de kleuters. 17.25 Voor de jeugd. 17.40 Stereo: Lichte orkestmuz. (opn.). HILVERSUM II. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymnas tiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gr.muz. (7.30-7.35 Van de voor pagina). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr.muz 9.00 Klas sieke gr.muz. 9.55 Koorzang: klass. lie deren. 10.00 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.02 Voordracht. 11.20 Nederlands Ka merkoor en Utrechts Symfonie-orkest: moderne muz. 12.00 Licht orgelspel. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Stereo: Licht instrumen taal ensemble. 13.00 Nws. 13.10 Actua liteiten. 13.20 Voor de middenstand, praatje. 13.25 Promenade-orkest: amus.- muz. 14.00 Wikken en wegen: consu mentenbelangen. 14.15 Grepen uit de muz.geschiedenis, muzikale lezing 14.50 Alle bloemen bloeien tegelijk hoorspel. 1600 Nws. 16.02 Sociëteit Zestig minuten voor boven de zestig 17.02 Oude liedjes. 17.20 Kweekschool koor uit Heerenveen. 17.45 Overheids voorl.: Den Haag aan de lijn. HILVERSUM III. KRO: 9.00 Nws. 9.02 Licht pl.progr 10.00 Nws. 10.02 Actualiteiten. 10.05 Niet veel... 11.00 Nws. 11.02 Actualitei ten. 11.05 A'dam '66: licht muz.progr. en reportages. 12.0 Nws. 1202 Actua liteiten. 12.05 Licht platenprogr. 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Over de Hekel. 14.00 Nws. 14.02 Actualiteiten. 14.05 Licht pl.progr. 15.00 Nws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Klik, momentopna me van een stukje Nederland. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Tiener- me van een stukje Nederland. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Tiener show. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05-18.00 Verzoekplatenprogr. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herh. van gist.). 10.20 Report. 11.45 Filmreporta ge. 12.00-13.00 Act. kroniek. 13.55 Nws. 14.00 5V-spel. 14.30 Kook-Club. 15.00 Filmreport. 15.45 Report, en gesprek ken over act. verkeersvraagst. 16.30 Amusementsprogr. 17.45 Sportjournaal, (regionaal progr. NDR: 18.30 Die Abentueuer des bob Moran, tv-film. 19.00 Nws. 19.15 Amus. progr. en act. Weekjourn. 18.30 Journ. 19.10 Amusse- mentsprogr. 19.38 Progr.-overz. voor de kom. week, 19.40 Schauplatze des Un- gewöhnlichten, tv-film.). 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Der doppelte Mo- ritz, tv-spel. 22.05 Lotto-uitsl. 22.10 Jour naal, weeroverzicht en Een woord voor de zondag. 22.25 La Strada, Italiaanse speelfilm, (herh.). 0.05 Nws. DUITSLAND II 14.30 Progr.-overz. voor de kom. w. 15.00 Progr. voor de jeugd. 15.35 Amu sementsprogr. 15.40 Das Geheimnis der Mine, tv-film. 15.55 Flipper, tv-film. 16.20 Documentaire. 17.00 Filmreporta ge. 17.30 Filmreport. 17.55 Nws. en weerber. 19.30 Nws. en kroniek v.d. van de week. 20.00 Graf Kozsibrowsky macht ein Geschaft, tv-spel. Aanslui tend: Nws. 21.20 Comm. 21.30 Sportac- tualiteiten en Lotto-uitsl. 23.00 Nws. en weerber. 23.05 Russische speelfilm. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herhaling van gisteravond). 10.20-10.50 Der Herr der Camargue, filmreportage. 11.00 Progr. overzicht. 11.30 Filmreportage. 12.00 Der Internationale Frühschop- schoppen. 12.45 Weekjournaal. 13.15 Regionaal weekjournaal. 14.30 Kinder film. 15.00 Doe. 15.45 De sneeuwkoningin sprookjespsel. 17.30 Koorzang. 18.15 Sportjournaal. 19.00 Reportages van buitenlandse correspondenten. 19.30 Sportjournaal. 20.00 Journaal en weer bericht. 20.15 Adventzang. 20.20 Die Un verbesserlichen, TV-spel (herh.). 21.4C Nws. en weerbericht. 21.45 Filmrepor tage. DUITSLAND II 12.30 Programmaoverzicht. 13.00 Amus programma. 13.45 Die Drehscheibe. 14.15 Nieuws en weerbericht. 14.20 Te kenfilm. 14.30 Der kleine Mexikaner. Russische kinderfilm. 15.30 Westlich Sansibar (dl. 3), Engelse speelfilm (herh.). 16.00 Das Geheimnis der Mine TV-film. 16.15 Robinson Crusoe, TV- film (dl. 4-herhaling). 17.40 Adventslie- deren. 17.45 Nieuws, weerbericht en sport. 18.00 Progr. over beroepskeuze. 18.30 Filmreportage. 19.00 Sportjournaal en toto-berichten. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nieuws. 19.40 Berichten en menin gen over Midden-Duitsland. 20.00 Un ballo in Maschera, opera van Verdi. 22.15 Nieuws en weerbericht. 22.20 Meditatie. ^VYWWWWWWWWYWWWWWWWYWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWXWWWWWVWWWWWWXWWWWWWWWWWWWVWWNWWVXXNWNXWWWWWWWWWWWWWWWWNWWNWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWV 6. Tekko sleep een mooie punt aan de stok aan welks andere uiteinde hij eerst een touw bevestigd had om het geheel meer op een echte harpoen te doen gelijken en toen tekende hij een paar cirkels op de schutting, een schijf noemt men dat. „Ziezo", mompelde onze vriend, „dat is dat en nu maar gooien. Wedden dat ik de eerste keer al in de roos gooi!" Tekko liep wat achteruit, mat de afstand met de ogen en toen, terwijl hij zich schrap zette, haalde hij ver uit. Met volle kracht wierp hij de stok in de richting van de omhei ning, maar inplaats dat de stok in de schijf of zelfs maar in de schutting terecht kwam, gierde hij er in een prachtige boog overheen. Tekko zag nog net hoe het eind van het touw over de schutting verdween en toen klonk er opeens een hartverscheurende gil. De stok had de buurman, die aan de andere kant van de schutting rustig met zijn bloemetjes bezig was, precies midden achter tegen de broek getroffen. 'wxxxxxyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyxyyyyyyyyyyyyxyyyyxyxxyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyxyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyvyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyxyxxxwyxxywxyxyyyxyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyxxxyyyyyyxyyxyyxxyyvyyvyvyyyyyyyyyyyxyyyyyyyyyyyyyyyyyyvyyxyyxxyxvxwxxxywwxxyyyyyyxyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyxxyyyxyyyyyyyyyyyyyyx

De Vallei | 1966 | | pagina 2