Post-Pfenninger na spannende race als eerste door finish Kurth Vyth is dik tevreden over zijn evenement Voetbal in het buitenland Herbert Mayer meester(li)k) te paard in Zuidlaren Wageningen en Helmondia deelden winst l 't is weer tijd voor Roeikampioenschap voor dames leverde tekort op stevig Schaakteam versloeg Engeland: 11-9 Goede resultaten van tafeltennisteams Nederlandse dames versloegen Frankrijk Dick Tiger won titel in halfzwaargewicht IJshockey Nationaal team won van België: 5-10 Duitse verbeterde nationaal record op de 500 nieter Eerste Zesdaagse van Amsterdam afgelopen Toekomstzesdaagse Imre Rietveld in Londen kampioene steek eens een North State op en ontdek hoe goed een sigaret kan smaken Volleybal Engeland Spanje Duitsland Italië België Frankrijk Pagina 6 MAANDAG 19 DECEMBER 1966 Stormen van applaus hebben Peter Post en Frits Pfenninger ln de laatste spannende minuten voortgestuwd naar de zege in de eerste na-oorlogse zes daagse van Amsterdam, die in alle op zichten een groot succes is geworden. Ook sportief, want alle voorspellingen van de insiders, dat de overwinning van Post al van tevoren „gemaakt" zou zyn, werden ln het laatste uur gelogenstraft door de samenzwering van de anderen, die Post van zijn vierendertigste zes- daagse-zege wilden afhouden. Toen moesten Post en Pfenninger alle krach ten inspannen om de aanvallen van de Denen Lykke/Eugen (de gevaarlijkste concurrenten in dezelfde ronde) en van Jan Janssen en Patrick Sercu af te slaan. Het lukte met moeite, want drie minuten voor het einde lagen Lykke en Eugen een halve baan voor. Peter Post zorgde ervoor, dat het gat werd gedicht en om de triomf duidelijk te laten uit komen, won Fritz Pfenninger tenslotte ook nog de spurt vóór Freddy Eugen. Dit was het enerverende slot van dit weekeinde, waarin de „azen" overigens wel de vetste premies onder elkaar had den verdeeld. Een geweldig vuurwerk werd zaterdagavond ontstoken, toen er vijftig temporonden werden gereden om een fraaie sportwagen, die hoe kan het anders door Fritz Pfenninger voor het Nederlands/Zwitserse koppel werd veroverd. Het was voor de acht endertigste maal, dat Pfenninger in een zesdaagse een auto won en hij had dus een aardig autopark kunnen hebben. Maar meestal veranderen de koetswer ken nog op de finale-avond tegen een schappelijke prijs van eigenaar. Ook voor de personenauto, die door de Denen in het klassement van de uurs- jachten werd veroverd, dienden zich voor het einde al liefhebbers aanen zo zal het ook wel gaan met de caravan ter waarde van 5000 gulden, een prooi van Post in de dernycourses, die ook in het weekeinde geducht specktakel brachten. Het zesdaagsefeest, dat zaterdag avond een nieuw hoogtepunt had gevon den met 11.000 bezoekers op de tribunes, die tot laat in de nacht de renners tot een uiterste krachtsinspanning dwon gen, was weer voorbij. Nog eenmaal kwam organisator Kurt Vyth onder de schijnwerpers, toen hij bij de uitreiking van de kransen aan de winnaars staats secretaris drs. De Meijer wees op de noodzakelijkheid om in ons land een sportpaleis tot stand te brengen. De heer Vyth had met deze zesdaagse aan getoond, dat Nederland rijp is voor een dergelijk sportrrionument. De eindstand luidde 1. Post/Pfennin- ger (Ned./Zwitserl.) 417 pnt.; 2. Lykke/ Eugen (Denem.) 250 pnt.; op één ronde: 3. Janssen/Sercu (Ned./Belg.) 193 pnt.; op zes ronden: 4. De Roo/Severeijns (Ned./Belg.) 186 pnt.; op zeven ronden: 5. Schulze/Peffgen (Did.) 237 pnt.; op negen ronden: 6. Deloof/Seeuws (Belg.) 322 pnt.; op 22 ronden: 7. Koel/Steevens (Ned.) 193 pnt.; op 24 ronden: 8. v. d. Lans/Lelangue (Ned./Belg.) 127 pnt.; op 35 ronden: 9. Captein/Raynal (Ned./ Fr.) 236 pnt. De jonge Belg Harrie Michiels heeft de eerste Zesdaagse van de Toekomst gewonnen. In de laatste rit zondagavond over een uur beperkte hij zich ertoe in de buurt van de Duitser Otto Benne- wicz te blijven, de enige, die de Belg nog in de eindklassering kon passeren. Dat Frans van der Ruit erin slaagde deze laatste avond drie ronden op de leiders in te lopen, hielp niet. De ach terstand van de Amsterdammer was zo groot, dat hij in het eindklassement met 16 ronden achterstand eindigde. AMSTERDAM De Europese roei- kampioenschappen voor dames 1966, te elfder ure op verzoek van de FISA als nog in Nederland gehouden, hebben 'n tekort van 26.460 gulden opgeleverd. Te genover uitgaven tot een bedrag van f38.210,- stonden aan inkomsten en- tree-gelden en tv-rechten na aftrek van de belasting 11.750 gulden. Een subsidie van de NSF ten bedra ge van 12.500 gulden en van de ge meente Amsterdam van 10.000 gulden, alsmede 3.960 gulden uit eigen midde len dekken het tekort. De subsidiëren de instanties hadden tevoren laten we ten, dat de Nederlandse Roeibond in leder geval voor een bedrag van 2500 gulden moest participeren. VLISSINGEN Het Nederlandse schaaktiental heeft de tweedaagse wed strijd tegen Engeland, die dit weekeinde in Vlissingen werd gehouden, met 119 gewonnen. De Nederlanders hebben daarmee gebroken met de traditie, dat de laatste jaren steeds op eigen terrein verloren werd. Nadat de stand na de eerste dag nog gelijk was, (55), heeft Nederland de tweede ronde zondag met 64 gewonnen. Slechts twee spelers be haalden honderd procent, namelijk Kuij- pers en, bij de dames, Mevr. Vreeken - Bouman. LONDEN Imre Rietveld, de 20-ja- rige Nederlandse badminton-ster, zege vierde zaterdagavond in de finale van de open Londense badmintonkampioen schappen, die in het Londense Crystal Palace werden gehouden. Imre Riet veld, die zich de laatste jaren ontwik kelde tot een van de vooraanstaande Europese speelsters, gaf een demon stratie door de Westduitse Irmgard Lat- ze in 20 minuten met 11-4 en 11-2 te verslaan. Onze landgenote stond in het toernooi slechts zestien punten aan haar tegenstandsters toe. Het triomferende koppel Post/Pfen ninger in de lauwerkrans. AMSTERDAM De eerste Amster damse zesdaagse sinds 1936 is een groot succes geworden. Organisator Kurt Vyth, die door velen verguisd wordt, maar daarnaast enorm veel bewonde ring heeft geoogst voor zijn moed om dit evenement aan te pakken, toonde zich zondag zeer tevreden. „Deze zes daagse is niet alleen sportief geslaagd, maar ook financieel. Het door my ver wachte percentage bezoekers is ruim overschreden, zodat ik met een gerust hart door kan gaan." Het staat nu al vast, aldus de heer Kurt Vyth dat in het volgend seizoen de zesdaagse van Amsterdam op de wielerkalendor de plaats zal innemen van die van Brus sel en dus ongeveer in de tweede week van november verreden zal worden. „Dan begin ik echter op de vrijdag, dat is gunstiger wat de publieke belangstel ling betreft. Bovendien is mijn plan dan na de zesdaagse een revanche te rijden de „Nacht van Amsterdam." De heer Vyth heeft inmiddels contact gehad met belangstellende Belgische organisatoren en zal wellicht het volgend seizoen zijn baan ook een week in Charleroi opzetten. Maar daarbij blijft het niet. Eind ja nuari gaat de heer Vyth met zijn rech terhand op wielergebied, Piet Liebrechts naar de Verenigde Staten om daar uit te kijken naar een opblaasbare dubbel wandige hangar, die groot genoeg moet zijn om behalve de houten Amsterdam se piste ook nog tribune-accommodatie voor drie- tot vierduizend bezoekers te bergen. „Dan heeft Amsterdam een tij delijke winterbaan, waarop de ama teurs kunnen trainen en waar ook regel matig grote wedstrijden gereden kun nen worden." Wedstrijdleider Arie van Vliet, die voor het eerst als zodanig is opgetreden, is ook enthousiast. „Er is hier door de renners verschrikkelijk hard gewerkt en achter de schermen heb ik met de he ren weinig moeilijkheden gehad. Dit is echt wel de doorbraak geweest voor de wielersport en meteen ook een prachti ge stunt propaganda." Verbaasd heeft de „inrichter" van het Antwerpse sportpaleis, Theo Balemans, die in Amsterdam de leiding bij het ju- rywerk had, de gebeurtenissen in het RAI-gebouw gevolgd. „Deze zesdaagse is een fantastisch succes geworden. Veel publiek, een mooie baan en harde strijd. En voorts: ik geloof dat de mensen in Nederland veel geld hebben. Nog nooit heb ik zoveel en zulke grote premies meegemaakt." Tevreden is hij ook over de samenwerking met de Nederlandse juryleden. „Ze hebben de kneepjes van het vak zeer snel door gehad en zullen al heel gauw op eigen benen kunnen staan." En wat nu de renners betreft? Peter Post, die de kwaliteiten van een groot renner, een uitstekend artiest en een bekwaam zakenman in zich herbergt, is verheugd dat het publiek zich zo snel in de zesdaagse sfeer heeft ingeleefd. „Wij kunnen nog zo hard rijden als we willen en zo hard als hier heb ik in een zesdaagse nog nooit gefietst maar wanneer de mensen het niet be grijpen en er dus geen echte sfeer komt, is alles vergeefs geweest. Ik geloof wel dat we volgend jaar een nog groter succes zullen hebben. Amsterdam en Nederland zijn weer zesdaagse-minded geworden." Peter, die veel geld heeft verdiend in dit evenement, had meer tegenstand verwacht van jongeren als Koel en Steevens. „Die hebben nog te weinig karakter," meent de lange Am- stelvener. De 25-jarige Gerard Koel, die in zijn derde zesdaagse als prof reed, wist wel een verklaring: „Die grote mannen rij den van de ene zesdaagse naar de an dere en blijven in trek, terwijl wij te lang rustpauzes hebben, waarin de vorm steeds weer terugloopt. Neem Harry Steevens. Na de zesdaagse van Berlijn begin oktober heeft hij vrijwel niet meer op de flets gezeten en dan val je weer terug tot nul." Tenslotte Jan Jansen: „Ik heb nog niet zo'n goede zesdaagse gereden. Het was alleen jammer dat Post-Pfenninger en Lykke-Eugen te sterke combinaties waren. Ik had Post liever met b.v. Ge rard Koel zien fietsen. Dan waren er meer kansen geweest." Wellicht krijgt de oud-wereldkampioen op de weg ge deeltelijk zijn zin, wanneer Amsterdam niet gelyk behoeft te draaien met Mün- ster en ook sterke Duitse combinaties als Altig-Renz en Kemper-Oldenburg in Nederland aan de start zullen komen. VEENENDAAL Afgelopen week kwamen de drie bovenste teams van STV-Climax alle achter de tafel. De wedstrijd van 't eerste team, tegen Kr. en Vr. uit Renkum, was nog slechts 'n formaliteit, daar in deze afdeling de be slissingen al waren gevallen. De Vee- nendalers hadden geen moeite om, in de laatste wedstrijd van het eerste ge deelte der competitie ongeslagen te blij ven. Van Dam en V. Wely haalden te gen De Vries, Hartkoorn en V.d Werf horst de volle winst. Alleen Vos ver loor van De Vries, die daarmede de eer voor zijn team redde. STV-Climax ein digde dus onbedreigd bovenaan en zal straks in de promotieafdeling ongetwij feld ook weer hoge ogen gooien. In de afdeling van het tweede team duurt de spanning voort tot de laatste wedstrijden. STV-Climax 2 zette een belangrijke stap op de goede weg door het derde team van RTTV met een 8-2 nederlaag naar huis te sturen. Van Eist verloor van Udo en Middelhoven nogal verrassend van invaller Wegsenfeld, maar verder lieten de Veenendalers niet komen. Van Massen bleef dus onge slagen. In deze afdeling staat Nizo met 10 punten bovenaan, gevolgd door RTTV -3 met 9 en STV-Climax met 8 punten STV-Climax 2 moet echter nog op be zoek bij Nizo, terwijl het RTTV-team is uitgespeeld. Wint Nizo, dan gaat dit team samen met RTTV 3 naar de promotieafdeling. Bij winst van STV-Climax gaat dit team over samen met de Edenaren en moet RTTV 3 een beslissingswedstrijd spelen tegen no. 3 van de andere afdeling. Bij een gelijk spel zal het game-gemid- delde uitmaken wie dan een beslissings wedstrijd moet spelen. Men ziet, er zijn verschillende mogelijkheden. Nu STV-Climax echter weer definitief de beschikking heeft over Middelhoven hou den we het op een overwinning voor dit team. Het derde team tenslotte behaalde een belangrijke overwinning op Shot 2, n.l. 6-4 en heeft nu ook nog een rede lijke kans op een plaats in de promotie klas. V. d. Brink had met 3 overwinningen het grootste aandeel in deze zege V. Manen met 2 en Hol met een winstpar tij zorgen voor de rest van de punten. RIJSSEL Het Nederlandse dames volleybalteam heeft zondag in 't Noord franse Rijssel met 3-2 van Frankrijk gewonnen. De eerste twee sets van de ze levendige en spannende ontmoeting leverden de Nederlandse dames niet al te veel moeilijkheden op (1215 en 1215), maar in de derde en vierde set stuitten zij op onverwacht sterke tegenstand. De Francaises. in het ver leden nooit al te sterke tegenstandsters, speelden verdedigend zowel als aan het net als in het achterveld steeds betel en Nederland, dat zonder hoofdaanval ster Hilda van Gulik en Marijke Brug- geman uitkwam, moest tweemaal het hoofd buigen: 156 en 1510. In de vijfde en laatste set herstelden Anneke van Beelen en de andere Ne derlandse dames zich en met een 158 setzege stelden zij de overwinning vei lig: 3-2. ZUIDLAREN Niet de twee dagen lang als favoriet gedoodverfde Hauke Schmidt, maar zijn landgenoot Herbert Mayer met Deichgraf, is de grote win naar van het indoor-concours-hippique in Zuidlaren geworden. Mayer was de ruiter van het laatste uur, die na een bescheiden begin naar zijn beste vorm groeide. Vrijdagavond reeds eindigde hij op een gedeelde eerste plaats bij het puissancespringen, Op de laatste dag bouwde de 25-jarige leerling van Hans Günther Winkler verder aan zyn positie, die hem aan het einde van de dag niet alleen tot topruiter zou maken, maar tevens tot winnaar van de begeer de auto. In het middagconcours plaatste hij zich voor de barrage en Hauke Schmidt had er een sterke concurrent by gekre gen, angezien hijzelf op de tiende plaats eindigde en Mayer als tweede .eindigde achter de Franse burgemeester Charles Moisard. De finale in de avonduren was beslis send. De eindstrijd werd in twee man ches verreden. Voor het eerste parcours waren tien hindernissen opgesteld met een maximale hoogte van 1.50 meter en daarna volgde een puissancespringen over 6 hindernissen met een hoogte van 1.60 meter. Vijf van de vijftien deelnemers kwamen foutloos rond, doch Hauke Schmidt was er niet bij. Een ongelukkige fout met Espartaco schakelde hem voor de bar rage uit. Herbert Mayer kwam onge schonden uit de strijd. Bij de eerste barrage kwamen er twee afvallers en wel de Fransman Charles Moisard en de Nederlandse Amazone Josje Ernst. Herbert Mayer kwam foutloos rond en was reeds zeker van de auto. Maar de Duitse coming-man nam daarmee geen genoegen. In de tweede barrage wilde hij zyn superioriteit bewijzen. Parot gaf de lijn aan met een foutloos parcours in 52.8 sec., Le Franc volgde in 50.4 sec. Als laatste kwam Mayer aan bod. De muur wankelde, maar bleef over eind en de Duitser noteerde na een de monstratie van klasse en moed in 47.2 sec. de snelste tijd. Hij werd door de ruim 3000 toeschouwers toegejuicht. In de finale van de nationale concour sen was Josje Ernst weer te sterk voor de mannen. De uitslagen luidden: Finale nationaal springconcours; lengte parcom*s 550 me ter, toegestane rijtijd 93 sec., 12 hinder- Granada - Pontevedra 11; Seville - Sabadell 00; Hercules - Cordova 11; Atletico Bilbao - Valencia 21; Sara- gossa - Elche 1—0; Real Madrid - At letico Madrid 21; Barcelona - La Co- runa 50; Las Palmas - Espanol 00. Stand: 1. Real Madrid 24 punten; 2/3. Espanol en Barcelona beiden 19 punten. nissen met 15 sprongen over 1.30 meter. Na barrage: 1. Josje Ernst (Blaricum) met Nancy 0 ft. 36.7 sec; 2. Tjeerd Velstra (Brummen) met Espoir 0 ft. 44.4; 3. J. den Haan (Wateringen) met Bento 7 ft. 45.5; Finale internationaal springconcours na 2e barrage: 1. Herbert Mayer W.Dld.) met Deichgraf 0 ft 47.2; 2. Guy le Franc (Frankr.) met Palestro 0 ft 50.4; 3. Herbert Parot (Frankr.) met Orateur 0 ft. 52.8; 4. Josje Ernst (Ned.) met Blacky 3. ft; 5. Charles Moisard (Frankr.) met Loquet 4 ft. LONDEN Manchester United blijft aan de top van het Engelse voetbal. Chelsea volgt, doch verloor een punt aan West Ham United en Liverpool prees zich gelukkig na het gelijk spel van woensdag tegen Ajax, hetgeen het einde van de droom in de Europabeker betekende, niet te hoeven spelen tegen Leicester City in verband met de slech te toestand van het terrein. De ontmoe ting tussen Manchester United en -West Bromwich Albion is dank zij een hat trick van linksbinnen David Herd in 'n zege voor Manchester geëindigd. Geheel tegen de verwachting. West Bromwich bezet de tweede plaats van onderen op de"- ranglijst, kreeg Man chester het bijzonder moeilijk. Herd- scoorde na vijf minuten, doch Jeff Astle scoorde in de achtste minuut de gelijkmaker. Wederom gaf Herd Man chester de leiding in de 13e minuut, ge volgd door een doelpunt van John Kaye in de 21e minuut 22). Maar er zou den meer treffers volgen. Dennis Law, weer opgesteld, scoorde voor Manches ter en even later werd het 42, weder om door Herd. Nog eenmaal kwam West Bromwich terug door een doel punt van Jeff Astle in de 43e minuut, maar toen was het schuttersfestijn voorbij. Manchester United hield zich krampachtig aan de 43 voorsprong vast, ondanks de aanvallen van West Bromwich. Chelsea verloor een punt aan West Ham United in een wedstrijd van niet-te-vergeten emoties. West Ham speelde onder de ogen van 47.805 toe schouwers een geïnspireerde wedstrijd en had tweemaal gedurende de ont moeting een voorsprong van twee doel punten (20 en 53), maar een bril jant spelend Chelsea met aan het hoofd Bobby Tambling, die tot een persoon lijke recordscore voor Chelsea kwam, met een totaal van 129 treffers, en Tommy Baldwin, Tony Hately en Char lie Cook kwamen tot een 55 gelijk spel, dankzij diezelfde Bobby Tamb ling, die zijn tweede doelpunt 30 secon den voor het einde scoorde. West Hams doelpuntenmakers waren John Sissons (2), Peter Brabrook, Martin Peters en John Byrne. Leeds United won met 32 van Tottenham Hotspur en Not tingham Forest won voor de eerste maal in tien uitwedstrijden met 21 van Stoke City door de vroegere mid denvoor van Arsenal en het nationale team, Joe Baker, die tweemaal scoor de. Arsenal - Sunderland 21; Black pool - Sheffield Wednesday 1—1; Chel sea - West Ham United 55; Everton - Fulham 32; Leeds United - Totten ham Hotspur 32; Leicester City - Li verpool afgelast; Manchester City - Southampton 11; Newcastle Ünited - Aston Villa 03; Sheffield United - Burnley 11; Stoke City - Nottingham Forest 12; West Bromwich Albion - Manchester United 34. Voor de tiende maal in de eerste helft van de Duitse competitie heeft Eintracht Braunschweig de leiding in de Bundesliga overgenomen. De onver wacht gemakkelijke 40 (10) over winning op 1. FC Nürnberg, en dat niet eens op eigen terrein, bracht het elfttal dankzij een beter doelgemiddelde opnieuw op de eerste plaats, vóór de Hamburger SV, die na 17 wedstrijden evenveel punten (22) vergaarde. De Hamburgers verloren in Dusseldorp een kostpaar punt door een gelijk spel met Fortuna Dusseldorp. Eintracht Braunschweig behaalde negenmaal de overwinning in 17 wedstrijden en speel de vier maal gelijk. Het doelgemiddelde van de Brunswijkers is 2612. Voor de Hamburger SV zijn deze cijfers acht en zes en 2419. Eintracht Frankfort be zet met 20 punten de derde plaats. De club uit Frankfort moet echter nog een inhaalwedstrijd tegen Dortmund spe len en kan dus wat punten betreft naast de twee leiders komen. Ein tracht Braunschweig speelde in Neuren berg voor slechts 15.000 toeschouwers. Door gebruikmaking van fouten in de verdediging van Fortuna kwamen de Eintrachters tot de onverwachte 40 overwinning. De Hamburger SV, die voor een publiek van 38.000 toeschou wers speelde, had tweemaal door Uwe Seeler een voorsprong genomen, maar deze werd beide malen, resp. door Schultz en na rust door Biskup, teniet gedaan. In Frankfort zag het er naar uit, dat München 1860, dat na 48 minu ten spelen een 30 voorsprong had, voor een sensatie zou zorgen. Het mocht echter niet zo zijn, want Ein tracht Frankfort bleef verbeten vech ten en zag zowaar kans om tot een ge lijk spel te komen: 33. Gerhard Mül- ler, de beste schutter in de Bundesliga, zorgde met een kopbal voor de enige treffer in de ontmoeting Bayern Mün chen - Borussia Dortmund. Noch Held, noch Emmerich kon voorkomen, dat Dortmund met een nederlaag naar huis werd teruggestuurd. Bayern Mün chen steeg door deze overwinning naar de vierde plaats op de ranglijst. Bo russia München Gladbach had met 'n 23 achterstand tegen de Meidericher Spielverein voor 20.00Ü toeschouwers 'n verrassende nederlaag op eigen terrein in het vooruitzicht, tot het moment waarop Pirsig in eigen doel schoot en ongewild voor de gelijkmaker zorgde: 3—3. Fortuna Dusseldorp - Hamburger SV 22; Eintracht Frankfort - München 1860 33; Bayern München - Borussia Dortmund 1-^0; Borussia München Gladbach - Meidericher SV 3—3; FC Nürnberg - Eintracht Brunswijk 04; Hannover 1896 - FC Kaiserslautern 21; Karlsruher SC - Schalke 04 10; Werder Bremen - FC Köln 13; Rot Weiss Essen - VFB Suttgart 1—3. Bologna - Brescia 20; Foggia - AS Roma 22; Lanerossi Vicenza - Man tua 22; Lazio Rome - Internazionale Milaan 10; Lecco - Spal Ferrare 11; AC Milaan - Atalanta Bergamo 00; Napoli - Cagliari 10; AC Turijn - Fio- rentina 22; Venetië - Juventus Turijn 0—2. Na de nederlaag, die Internazionale deze zondag leed, moet de club uit Mi laan de leiding delen met Juventus Turijn. Beide clubs hebben 19 punten uit twaalf wedstrijden. Cagliari, Bolog na en Napels volgen met 16 punten. Daring - Beringen 22; Racing Whi te - Beerschot 53; FC Luik - Ware- gem 12; Gantoise - Tilleur 21; FC Mechelen - FC Brugge 11; Antwerp - Standard 11; SC Charleroi - Ander- lecht 07; Lierse - St.Truiden 10;. Anderlecht heeft de leiding met 22 punten, gevolgd door FC Brugge met 20 en FC Antwerp met 18 punten. RCP Sedan - Lens 30; Rennes - Bordeaux 01; Lyon - Nantes 12; Monaco - Strasbourg 11; Valencien nes - Marseille 21; Stade de Paris - Rouaan 12; Sochaux - Nice 40; Saint Etienne - Toulouse 30; Nimes - Angers 14; Lille - Reims 11.' Lijstaanvoerder is St.-Etienne met 28 punten. Op de tweede plaats staat Nan tes met 27 punten, gevolgd door Lens met 24 punten. NEW YORK De Nigeriaan Dick Tiger, tweemaal wereldkampioen in het middengewicht, heeft nauwelijks tien maanden na het verlies van de titel in deze categorie het wereldkampioen schap in het halfzwaargewicht op zijn naam gebracht door een puntenzege in vijftien ronden op de titelhouder, *de Portoricaan Jose Torres. Het gevecht vond voor de 14.000 toeschouwers plaats ln Madi«on Square Garden in New York. De Nigeriaan werd eenstemmig door de beide juryleden en de scheids rechter tot winnaar uitgeroepen. De 37-jarige Tiger, die in gewicht en reikwijdte verre de mindere was van zijn tegenstander (hij woog 75,750 kg tegen Torres 79.379 kg) bokste een fan tastische partij en maakte grote in druk door zijn niet aflatende strijdlust. De zeven jaar jongere Torres, die bij de weddenschappen met 12-5 favoriet was geweest, moest ongeveer driemaal zoveel incasseren als Tiger. Het was de vierde maal, dat Torres de titel verdedigde sinds hij hem in maart 1965 overnam van Willie Pastra- no. Tiger bokste voor de eerste maal sinds hij de middengewichttitel in april van dit jaar verloor aan Emile Grif fith. De titelhouder gebruikte zijn be roemde peek-a-boo-verdediging, beide handschoenen naast het gezicht hou dend. Tiger concentreerde daarom zijn zwaarste aanvallen op het lichaam van de kampioen. Hoewel Torres herhaalde lijk wankelde onder de slagen, weiger de hij koppig zijn lichaam te bescher men. De handen bleven hoog, hoewel het hem moeite kostte. In het latere ge deelte van de. strijd was de Nigeriaan fitter dan zijn tegenstander. Zijn beste ronden waren de elfde en dertiende. Er kwamen geen knockdowns voor, hoewel Torres enkele malen bijna onderweg was naar het canvas. ANTWERPEN De ijshockeyinter- land tussen België en Nederland, die zaterdag in Antwerpen werd gespeeld, is geëindigd in een 5-10 zege voor de Nederlanders. De periodieke scores wa ren 1-3, 3-6, 1-1. De Nederlandse scheidsrechter Dwars beëindigde de wedstrijd twee minuten voor het einde, omdat hij zich niet kon verenigen met enige opmerkingen van een tijdwaarnemer. WAGENINGEN Een drie kwar tier durend veldoverwicht is nog geen garantie voor een overwinning, dat on dervond Wageningen zondagmiddag in Helmond, waar de groenwitte ploeg tegen Helmondia '55 niet verder kwam dan een 11 gelijk spel. De enige treffer van de gastheren onstond uit een strafschop, toegekend wegens een handsgeval door Tonnie v.d. Weerd. Dat gebeurde allemaal in de eerste helft en Wageningen slaagde er eerst tien minuten voor het eindsignaal in de gelijkmaker te noteren. Fabrikant van het Wageningse doelpunt was Frans van Ernst die het een goed ge richte kopbal een voorzet van Geurt Jansen om wist te buigen in een goal. Een paar minuten eerder had Joop v. Viegen een keiharde kogel tegen de lat zien daveren en dat was zo onge veer het voornaamste vuurwerk in de tweede helft. Voor de rust verscheen Marcel Broeksz na een fraai uitgevoer de aanval alleen voor de Helmondia- keeper: uit een praktisch niet te mis sen schietpositie zag hij tot ontzetting van alle groenwitte aanhangers (dat waren er trouwens niet zo heel veel...) toch nog kans om naast te knallen! v. VIEGEN UITBLINKER Het weer maakte een mooie partij voetbal onmogelijk, door de stormvla gen dreef de bal allerlei nooit vermoe de kanten op, dat gaf de wedstrijd wel een verrassend element, maar goed plaatsen was er niet bij. In de Wageningen-aanval blonk Joop v. Viegen uit, hij toonde zich zeer ac tief, zijn acties stichtten om de haver klap verwarring in de Helmondse ge lederen. In de Wageningse achterhoede klopte het weer uitstekend, terwijl ook de halflinie z'n verblindende taak naar behoren verrichtte. De moeilijkheid zat 'm ook zondag middag weer in de voorhoede, er werd hard genoeg voor gewerkt, maar alle aanvallen liepen (op een na) uit op een flop voor het kwartet van de Berg- bewonersploeg... Zoals we al schreven: Wageningen was tactisch en technisch echt wel de betere ploeg, daarom wai het des te meer te betreuren dat na twee maal drie kwartier vechten in storm en regen niet meer werd verdiend dan een schamel gelyk spelletje... INZELL Ondanks een gestage re genval en slecht ijs heeft de 19-jarige Evi Sappl uit Bad Tölz zaterdag in In zeil tijdens naftionale schaatswedstrijden het op haar naam staande Westduitse record op de 500 meter met 0,1 sec. verbeterd en gebracht op 48,4 sec. Met dit record bewees Evi Sappl haar goede vorm. Bij de training had zij reeds 'n tijd van 47,4 voor zich laten noteren.'t Slechte weer was van invloed op de tij den, die werden gemaakt. De Duitse re cordhouder op de 500 meter, Erhard Keiler (40,4 sec.), werd met een voor zijn doen slechte tijd van 42,3 sec. win naar bij de heren. Tijdens de wedstrij den op de 3000 meter verslechterde 't weer dermate, dat men besloot de strijd te staken. ADVERTENTIE Luister naar ut Is weer tüd voor North State*, met de Dutch Swing College Band olv. Peter Schllperoort via Radio Veronica - za. 11.15 en 1&45 u, zo. 10.30 en 18.45 a

De Vallei | 1966 | | pagina 6