Anti-confessionelen waren in meerderheid op teach-in P.v.dA gewaarschuwd Verkeer onder de loep „Met Kerst onderweg" in POLLEN UIT DE KERKEN JUWEEL BROOD brandewijn Proces om film van Han van Meegeren VANAVOND Geen nieuws Concertgebouworkest morgenavond op tv Morgen RECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE T.V. LANGENBERG Pagina 2 DINSDAG 20 DECEMBER 1966 „Er wordt trouwens alge meen gezegd dat deze vorstin In die tijd, dus al op rijpere leeftijd, veel bekoorlijker was dan in haar jeugd, de normale leeftijd van schoonheid. Toen ze dan een witgrijze tijgerach tig gevlekte hengst besteeg en al rij dend zekerheid aan sierlijkheid paar de, kreeg haar hele wezen de aan schijn van een onovertrefbare gra tie." Zo schrijft een vijand van Ca- tharina hoe moet haar aanblik dan wel op de toch al dwepende, hartstochtelijk opgezweepte soldaten hebben gewerkt! Bij deze nachtelijke wapenschou wing doet zich een onbeduidende epi sode voor, die later geweldige bete kenis zal krijgen: Catharina merkt ineens dat ze haar sabelkwast is ver geten en meteen springt er uit de menigte een jonge officier naar vo ren en reikt haar de zijne. Een paar seconden lang ziet ze voor zich de gloeiende ogen in een bloeiend jong, knap mansgezicht, ze hoort op haar vraag een vreemde, onbekendenaam het volgende ogenblik heeft de ver metele jongeling zich weer in het ge lid van zijn compagnie geschaard. Maar Catharina zal deze kleine dienst niet vergeten, vele jaren later zal ze zich die naam herinneren die op het ogenblik van haar hoogste geluk voor de eerste maal in haar oor geklonken heeft, om hem voor altijd te verbin den aan haar geschiedenis en de ge schiedenis van Rusland: het is de naam Grigori Potjomkin. Om elf uur 's nachts verlaten veer tigduizend soldaten de stad en trek ken naar Peterhof, de keizer tege moet. Catharina rijdt voorop. Om haar soldatenmuts is vers eikeloof gebonden en haar lange zwarte haren wapperen los in de lichte zomerbries. Naast haar rijdt mevrouw Dasjkow, eveneens in uniform, tenger en slank als een vijftienjarige knaap. Droom en werkelijkheid, verleden en heden, mythe en geschiedenis ver weven zich met elkaar in de grauw- geheimzinnige helderheid van deze noordelijke nacht. Uit de onbekende diepte van haar vroegste jeugd stijgt in flarden een bevroedende herinne ring en wat ze nu beleeft, is het zin nebeeld van haar eerste wensdroom: nu zit ze als een man te paard en is meer dan welke man ook in den lan de en trekt moedig het vijandig-man- lijke tegemoet, de man die door ge boorte en kunne, niet door verdienste haar tot wettige gebieder is gesteld, en haar staat de weerbare bloem der manbaarheid ter zijde. Uit de onbe kende diepte van de vroegste jeugd van het mensengeslacht stijgt een be vroedend herinneren zwevend boven al die mannen, die dronken van geestdrift en wijn die grote, stout moedige vrouw volgen, hun moeder tje, de grote moeder; geen van hen zou het onder woorden kunnen bren gen, maar dit beeld verenigt hen al len en verbindt deze mannen die op het punt staan de geschiedenis van hun tijd te maken, met de heilig- heidense overlevering hunner voor vaderen. OOO Gedurende die beslissende ochtend uren waarin hij van de troon gestoten was, had Peter geslapen. Nauwelijks een paar uur gaans van de haard der van de morgen verdwenen." „Waarheen?" Daarvan heeft nie- mand enig idee. J Goedowitsj rijdt terug en treft de 2 keizerlijke wagen in het bos, onge- veer tweehonderd meter voor het slot. Het nieuws werkt op het vrolijke gezelschap als een aan de horizon op- doemende hagelwolk op een boer. De£ keizer wil aanvankelijk niet in het 2 verdwijnen van zijn vrouw geloven. Hij verzoekt de dames uit te stappen, rijdt zo vlug mogelijk naar het slot, loopt van de ene kamer naar de an- 2 dere, maakt alle kasten open, kijkt onder alle bedden, zelfs onder de ma- trassen en schreeuwt om Catharina. Als hij tenslotte van dit vergeefse 2 zoeken afziet, komen juist de dames te voet het park door. „Heb ik het je niet altijd gezegd," roept hij naar zijn maitresse, „die 2 vrouw is tot alles in staat." Een paar minuten later komt er een hijgende, zwetende man bij het Op de teach-in over de politieke partijvorming in Nederland tegen de ach- »n paar uur gaans van de haard der een nijgenae, zwecenae man dij net r i staat-omverwerpende revolte verwij- slot aan: het is een &ls boer verklede 2 tergrond v«tn de a.s. verkiezingen, die maandagavond door de V PRO-televisie erd, heeft het hele hof, grootkanse- Holsteiner die tegen tien uur 's mor- was georganiseerd in het gebouw Tivoli te Utrecht en uitgezonden werd over incluis, geen flauw Rens de hoofdstad heeft verlaten om Hilversum II, waren de tegenstanders van confessionele partijvorming verre Ie gebeurtenissen in zijn keizer op de hoogte te stellen van jn de meer(jerheid. Met uitzondering van de beroepspolitici, zoals fractievoorzitters en Kamer leden, weken tal van debaters van het onderwerp af en trachtten een propagan- dat da-speech voor eigen partij of partijtje te houden, zodat de voorzitter, prof. mr. at C. H. F. Polak uit Leiden, meermalen er aan moest herinneren, dat de neemt ziju nuisteiiiers tegen eiven ae memana Detwist nem aeze triomf teach.in over de nartiivorminp PinP parade af, zet zich aan tafel, en even van het gelijkhebben op dit ogenblik P J 8 voor tweeën begeeft zich het hof op van zijn nederlaag: de dames krijsen 2 weg naar Peterhof. De Pruisische ge- 4J- derd lier Worontzow vermoeden van de de hoofdstad. In Oranienbaum gaat alles op deze 28e juni precies eender als op alle andere dagen. Peter komt tamelijk laat uit bed omdat hij de avond tevoren gedronken heeft, neemt zijn Holsteiners tegen elven de de onlusten; hij is de Kalinka-brug 2 over gegaan, een paar minuten voor g die afgezet werd. „Nu zien jullie," zegt Peter, ik gelijk had. Ze is tot alles in staat. Niemand betwist hem deze triomf? zant Goltz bevindt zich in het gevolg van de keizer, de bejaarde generaal Muennich, Worontzow, Sjoewalow, Troebetzkoj, zo'n twintig dames voor- opgegaan door de dikke gunstelinge Elisabeth. Ze maken voor de korte rit gebruik van een zogenaamde line- ga dat is een zeer groot rijtuig Aan het slot van de bijeenkomst, was het de heer Marcus Bakker, de CPN- fractieleider in de Tweede Kamer, die een waarschuwing wilde richten tegen de drom P.v.d.A.-sprekers. De heer Bak ker zei: „Weet u wel wat u bereikt met uw gehak op de confessionele par en huilen en gaan tekeer tegen de verraderlijke echtgenote, de heren g beraadslagen wat er te doen staat: onlusten, oproeren der ontevreden 2 garden, een overrompeling van de ontevreden Catharina verontrus- tende, ontstellende nieuwtjes, dat ze- tijen. ker, maar tenslotte geen reden voor u jaagt de mensen erin, in plaats een keizer om aan zijn heerschappij 2 van eruit. Alles wat de heer Schmelzer waarin veel mensen plaats vinden en te twijfelen. Het gonst in het mooie er zjjn nacht heeft uitgehaald, wordt «rol Hat ia aar, anders zo stille park van meningen, er nu weer in gejaagd." raadgevingen, voorstellen. De heer Bakker was daarentegen van „Ga aan het hoofd van een uitgele- 2 mening, dat als je wat tegen de confes- zen gevolg naar Petersburg," advi- 2 sionele partijen wil doen, dat je dan een seert generaal Muennich, „en vertoon g andere politiek moet voeren. Naar aan- u zelf aan de garden. Herinner de leiding van de wens van velen naar een plichtvergetenen aan hun eed, beloof 2 twee-partijenstelsel, merkte de heer de ontevredenen genoegdoening. Nie-Bakker op, dat als de KVP en de mand zal het wagen de heilige per- p.v.d.A. de enige partijen waren, er in soon uwer majesteit aan te tasten. 2 de Tweede Kamer nooit een woord tegen 2 H wel dos-è.-dos zittend. Het is een ru moerige en vrolijke rit. De keizer heeft zijn Pruisische uniform aan, de dames zijn in groot galatoilet en be schermen hun tere huid met kleine parasolletjes tegen de felle junizon. Vleugeladjudant Goedowitsj galop peert voor de linega uit. In Peterhof aangekomen ontwaart hij bleke ont hutste bedienden, ontdane hofdames engeen enkele voorbereiding voor de ontvangst van zijne majesteit. „Wat is er gebeurd?" „De keizerin is sinds het krieken (Wordt vervolgd) het Duitse revanchisme worden. gesproken zou 3382. Piloot Storm hield zijn vaart zo schielijk in, dat Buck en Don bijna tegen hem op vlogen. Maar het ta- ferael dat zij zagen, was dan ook wel waard om er even bij stil te staan. Arends gezicht trok in een brede grijns en hij riep met voldoening uit: „Nu is de hele familie compleet! Welkom Karsh, we waren je bijna helemaal vergeten. Hield je het niet langer uit daar onderaan die muur? Ik zie, dat je een aardige verras sing hebt meegenomen!" Karsh de Vorak, die met Prins Lonigar en de Aardling enkele uren tevoren op een riet- vlot het Nevelmeer was overgestoken, knikte tevreden, terwijl hij de twee slappe lichamen van Orminh en Car- din domweg op de grond liet vallen. „Inderdaad, Arend Storm. Ik kwam onze wederzijdse kennissen onderweg tegen en wilde ze mee naar binnen nemen. Zij voelden daar echter niets voor en wilden mij, geloof ik, enig lichamelijk letsel toebrengen. Dit kon ik niet toestaan. Nadat ik hen hevig met het hoofd tegen een stalen wand gedrukt had, lieten zij dat plan varen en vielen in slaap, zoals je ziet!" Wat de argumenten betreft, die tegen de confessionele partijvorming werden aangevoerd, was er weinig of geen nieuws onder de zon. Vanzelfsprekend was het woord „duidelijkheid" niet van de lucht. De bekende heer Jan Nagel betoogde, dat er alleen duidelijkheid kan komen, wanneer de KVP „finaal aan diggelen ligt." Drs. G. M. Nederfyprst, de P.v.d.A.- fractieleider erkentle wel, dat de huidi ge partijstructuur niet meer voldoet, maar van het historisch gegroeide kon hij zich niet zo makkelijk los maken. Hij verdedigde zijn reeds bekende denk beeld over het opstellen van een pro gram door een combinatie van partijen voor de verkiezingen. Daarbij viel het op, dat de heer Nederhorst deze keer de WD noemde naast de P.v.d.A. Op het begin november gehouden Volks krant-congres vond de P.v.d.A.-fractie- voorzitter de Anti-Revolutionaire partij bijzonder geschikt voor een combinatie. De KVP-fractievoorzitter, drs. Schmel zer, tegelijk met applaus en gejoel be groet, zei dat de KVP bereid is aan de vernieuwing van ons partijstelsel mee te werken. Dat door een twee-partijen stelsel de duidelijkheid zou worden ge diend in de politiek, werd echter met verwijzing naar de situatie in Engeland en Amerika door hem ontkend. Mr. J. A. W. Burger, de vroegere fractieleider van de P.v.d.A., was van oordeel dat het kiesstelsel eerst aan de orde moet komen en pas daarna de partijvorming. Men is hier aan de verkeerde kant be gonnen, zo meende hij. De katholieke socialist mr. Cammel- beeck, wilde van drs. Schmelzer weten welke Christelijke beginselen in relatie staan met de politiek. De KVP-fractie- leider antwoordde onder meer dat de mens het geestelijke hoger heeft te stel len dan het materiële. De heer B. Roolvink wees de opmer king van de hand dat de ARP een par tij is, die niet meer in deze eeuw zou passen. De ARP is inderdaad van de 19e eeuw, maar heeft in deze eeuw en ook daarna nog een taak, zo verklaarde de heer Roolvink. Het Christelijk-Histo- rische Tweede-Kamerlid de heer H. Kikkert zei, dat de Unie nog altijd „springlevend" is, dit in antwoord tot degenen, die eerder de CHU hadden dood verklaard. Het karakter van deze teach-in kwam duidelijk tot uitdrukking. Het gejoel en applaus wisselden elkaar af en gingen soms met elkaar gepaard. Wanneer een spreker niet naar de zin van het aanwe zige publiek was, werd hij weggeklapt. Geref. Kerk. Beroepen: te Hollandscheveld: A. Bol wijn, laatstelijk predikant te 't Harde. Aangenomen: naar 's-Gravenzande (vac. J. van der Klaauw): A. Segger te Middelstum; naar Wommels: J. van Buuren, kand. te 's - Gravenhage. 12. Rechter Tie kijkt het dorpshoofd eens scherp aan: „Jullie hebt hier in jullie dorp toch ook rijke lieden", merkte hij droogjes op. „Onderweg ontmoette ik een def tige dame die op reis is met haar vader. En die komen uit dit dorp, zeiden ze." „Een echte dame?" vraagt het dorpshoofd stom verbaasd. „En hier uit dit dorp? Wel nee, meneer, u moet haar verkeerd begrepen hebben!" De rechter besluit daar maar niet verder op in te gaan. „Nu, dan gaan we maar verder. Naar Lai's landhuis." Die woorden doen het dorpshoofd hevig schrikken. „Maar dat is toch volslagen onnodig, meneer! Ik wist niet dat u van plan was..." Dan herstelt hij zich en ver volgt: „U heeft het bevolkingsregister nu immers ge controleerd en u weet precies wie er daar in het land huis wonen. Gaat u daar toch alstublieft niet heen, me neer! Het is daar... er zijn.."." Hij maakt zijn zin niet af. „Vooruit, spreek op, kerel!" beveelt de rechter hem bars. Het dorpshoofd neemt een slok van zijn thee. Hij veegt zijn grijze snor af en zegt dan stug: „Het is er niet pluis, meneer. Er gebeuren daar vreemde dingen, sinds de ziekte van de landheer... In de nacht..." Op vrijdag voor Kerstmis wordt van 7.30 tot 22.00 uur rond ieder uur in een NRC-programma van ongeveer vijf mi nuten aandacht besteed aan het ver keer in verband met de Kerstdagen. Dit geschiedt onder het motto: „Met Kerst onderweg". Van alle reportages wordt 's avonds een samenvatting uitgezon den. Dit Kerstverkeersprogramma staat in verband met het feit dat de verkeersongevallenstatistiek telkenja- re rond Kerstmis een piek vertoont. Het wil de luisteraar in korte reporta ges concrete gegevens verschaffen over de verkeersdrukte, weersomstandighe den en ook over factoren die het ge drag van verkeersdeelnemers kunnen beïnvloeden. Niet alleen de verkeerssituatie in Ne derland, maar ook in de ons omringen de landen wordt nagegaan. Om tien uur 's morgens vertrekt een ervaren vrachtwagenchauffeur uit Parijs naar ons land met een vrachtwagen en op- ADVERTENTIE UW BAKKER HEEFT T legger. Langs zijn route zijn reportage- posten ingesteld. Bovendien wordt de chauffeur vergezeld door een arts en een reporter (Cees van Drongelen). Vanuit Zwitserland vertrekt een zaken man met een snelle personenauto. Ook hij is vergezeld van een arts en een verslaggever Jan Zindel). De ervarin gen van deze automobilisten worden rechtstreeks uitgezonden. Op het Zandvoortse circuit, waar ver slaggever Maarten van Wamelen aan wezig is, worden rij- en reactieproeven gehouden met drie verschillend geaar de automobilisten na een copieuze (en rijk besproeide) maaltijd. De Utrechtse politie houdt de luiste raar via verslaggever Jan Scholtens steeds op de hoogte van de situatie op de weg. In de studio zullen deskundigen aan wezig zijn op het gebied van verkeers- en transportwezen en voedingsleer. Pre sentatrice is hier Netty Kleywegt-Ro- senfeld. Voorts verlenen KNAC, ANWB, het Verbond voor Veilig Verkeer, de Stichting Weg met hun zusterorganisa ties in Duitsland en België medewer king aan deze uitzendingen. De uitzendtijden zijn: Hilversum I: 07.32 en 08.32 uur. Hilversum III: van 09.00 t/m 17.00 uur: na het hele uur in aansluiting op het nieuws. Hilversum I: van 18.00 t/m 22.00 uur: na het hele uur, al of niet in aan sluiting op het nieuws. Na het nieuws van 22.30 uur start via Hilversum I (NRU) een program ma dat loopt tot 23.55 uur en geheel ge wijd is aan verkeers- en reisperikelen in verband met de Kerstdagen. ADVERTENTIE alsof een engeltje. van vers fruit specialist in vruchten brandewijnen Aardbeien-, abrikozen-, ker sen-, sinaasappel-, frambozen-, en citroenbrandewijn, bessen jenever en zoete schillen. Bij Uw slijter - Geen statiegeld. De Televisie zal morgenavond via Nederland I om half negen een direc te reportage uit het Concertgebouw te Amsterdam uitzenden van het concert dat het gemeentebestuur van de hoofd stad aanbiedt aan H.K.H. prinses Mar griet en mr. Pieter van Vollenhoven. Tijdens de entree van het bruidspaar speelt het Concertgebouworkest de Ko ningsfanfare van Josquin des Perz. Daarna staan op het programma: Piet Hein Rapsodie, Peter van Anrooy; Recitatief en aria uit Weihnachtsora- torium voor alt en orkest, J. S. Bach Aafje Heynis soliste; Concert in Es gr. t. voor trompet en orkest, Joseph Haydn. Wim Groot solist. Bruilofts mars uit „Ein Sommernachtstraum", F. Mendelssohn- Bartholdy. PARLJS De kinderen van de over leden Nederlandse schilder Han van Meegeren hebben een eis ingediend bij een Parij se rechtbank tot inbeslagne- men van een binnenkort in Frankrijk te vertonen Franse televisiefilm over het leven van Ham van Meegeren. De eisers zijn mevrouw Pauli ne van Meegeren- Randall, die in En geland woont, en J. van Mee geren, die in Amsterdam woonachtig is. 0 Burgemeester L. Brouwer van Aals meer heeft het nieuwe Nederlands Hervormde bejaardentehuis „Rustoord" geopend. Dit bejaardentehuis, dat ruim een miljoen kostte, biedt plaats aan 71 bejaarden. Het gebouw vervangt een ander tehuis dat in 1872 werd gebouwd, maar zo slecht was geworden dat het moest worden afgebroken. 8enoe<> 0 Tot nieuwe leden van het K.V.P.- partybestuur zijn benoemd drs. H. A. M. Eisen te Wassenaar en drs. A. L. J. Coelen te Badhoevedorp. Met deze be noemingen is voorzien in de vacatures van resp. mr. P. M. H. van Boven te Breda en Th. S. J. Hooy te Aerdenhout. Tot leden van de centrale jongerengroep der K.V.P. zijn gekozen de heren G. A- van Elk te Groesbeek en J. Meulemees- ter te Breda. HILVERSUM I 18.00 Country and Western Express (gr.) 18.20 Uitzending van de Anti Re volutionaire Partij. Spreker: Mr. W. de Kwaadsteniet, secretaris van de Anti Revolutionaire Partij. 18.30 Musiceren de dilettanten: Gronings mannenkoor met pianobegeleiding. 18.50 Nieuws en commentaren. 19.Q0 Nieuws. 19.10 Ac tualiteiten. 19.30 Conciliepostbus. 19.35 Gregoriaanse gezangen (beschouwing). 19.45 Zoekend geloven: nieuwe catechis mus voor volwassenen. 20.00 Stereo: Omroep-orkest: semi-klassieke en mo derne muz. 21.00 Voordracht. 21.30 Kla rinet en piano: mod. muz. 22.00 Kunst, cultureel programma. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Vreemd.... een keuze uit woord, zang en dans van elders en anders. 23.15 Contekst: 14 daags ma gazine waarin op de dingen wordt door gepraat. 23.45 Harprecital: semi-klassie ke muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Muziekprogr. voor de jeugd. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brief uit Parijs. 19.05 Ontmoeting der levens overtuigingen: gedachtenwisseling over moderne geloofsvragen. 19.40 Lichte or kestmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Tot uw orders: programma voor de strijd krachten. 21.15 Het spook van Aber- cragghie, hoorspel. 21.45 Licht instru mentaal ensemble. 22.00 Gonk!: caba retprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Ac tualiteiten. 22.50 Stereo: Radio-kamer orkest en zangsoliste: klassieke en mo derne muz. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Pipo de Clown. 19.05 Journaal voor ge hoorgestoorden. VARA: 19.35 Koning Klant: consumentenrubriek. NTS: 20.00 Journaal. VAR:A 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Z-Cars: Marktonderzoek, Tv-film. 21.35 Onder anderen, een ge filmde reportage over minder bekende kanten van het amusement. 22.00 Lure- lei Cabaret. 22.30 De wereld van van daag. NTS: 22.40-22.45 Journaal. 23.00- 23.30 Teleac: Kernfysica (12). NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.0 Don Quichotte, TV-film. (dl. 11). 20.30 Première: nieuws over films. 21.00 De Bezetting (dl. VI). 22.00 KRO/RKK: Vrede met of zonder ons, religieus pro gramma. NTS: 22.30-22.35 Journaal. Hilversum I NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOS-ber. 7.10 Dagopening 7.15 Stereo: Pianore cital (gr.): oude muz. 7.30 Nws. 7.32 Lichte gr. muz. 7.40 Radiokrant 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.32 Klass. pianokwartet (gr.) 9.00 Voor de zieken 9.35 Waterstanden 9.40 Voor de huisvr. 10.30 Studiodienst. 11.00 Lichte gr.muz. 12.27. Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw 12.30 Nws. 12.40 Advents- dienst 13.00 Variant: actualit., reporta ges en 1. muz. 13.30 Stereo: Licht instru mentaal ensemble, afgewisseld door vo caal ensemble (opn.). 14.00 De familie Leenhouts, hoorspel (10) 14.25 Stereo: Radio Kamerork. en solist: oude en mo derne muz. 15.10 Klavecimbelrecital: mod. Ned. muz. 15.50 Bijbelvertelling v.d. jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Five o'clock, praatje 17.15 Jazzmuziek 17.50 Overheidsvoorlichting: Werk en welzijn. Toezicht op eet -en drinkwaren Report, van Claude Belloni over de Keu ringsdienst van Waren. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymnast. 7.20 Socialistisch Strijdlied 7.23 Lichte gr.muz. en report. (7.30-7.35 Van de voorp.) VPRO: 7.55 Deze dag VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr.muz. en report. (8.30-8.35 Van alle markten thuis, praat je v.d. huisvrouw) 9.00 Romantische or kestwerken 10.00 Stereo: Mod ark. wer ken (gr.) 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw 11.30 Hobo en piano: klass. en mod. muz. 12.00 L. gr.muz. 12.22 Voor het platteland 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Stereo: Metropole-orkest: amuse- mentsmuz. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteit, en kalender 13.25 Internationale volks liedjes. 13.40 Lichte orkestmuz. 13.50 Ge sproken portret. 14.05 Moderne kamer- muz. (opn.) 15.00 Voor de jeugd (16.00- 16.02 Nws. )17.00 Voor de zieken 17.30 Militair comment. 17.40 Filmmuz. (gr.) HILVERSU MUI AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Actualiteiten 9.05 Gevar. muz.pr. (opn.) 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvitaminen (gr.) (11.00 Nws 12.00 Nws. 12.02 Operetteklanken 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten 13.05 Vrolijk platenprogr. (14.00 Nws. 15.00 Nws 15.02 Lichte muz. door Ned. artiesten 16.00 Nws. 16.02 Platenprogr. v.d. jeugd 17.00 Nieuws 17.02 Actualit. 17.05 Rhytm and blues: oude en nieuwe opnamen 17.35 - 18.00 Country and Western muz. Dinsdag 20 december. DUITSLAND I. 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal (herha ling van gisteravond). 10.20 Actualitei ten en muziek. 11.00 Documentaire. 11.45 Klassieke muziek. 12.00-13.30 Ac tuele kroniek. 16.40 Nieuws. 16.45 Kin derprogramma. 16.55 Lassie, TV-film voor kinderen. 17.20 Tekenfilm voor kinderen. 18.00 Nieuws. (Regionaal pro gramma: NDR: 18.05 Actualiteiten. 18.16 Weekoverzicht. 18.50 Zandmanne tje. 19.00 Actualiteiten. 19.21 Filmrepor tage. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 18.05 Uitzending voor het gezin. 18.30 Hier und Heute. 19.10 TV-film. 19.40 Filmreportage. 20.00 Journaal en weer- overzicht. 20.15 Was bin ich?, beroepen raden. 21.00 Thérèse Raquin, TV-spel. 23.20 Journaal, weeroverzicht en com mentaar. DUITSLAND II. 18.10 Nieuws en weerbericht. 18.20 Die Drehscheibe. 18.55 Auf der Jagd nach Schlagzeilen, TV-film. 19.27 Weer bericht. 19.30 Nieuws en thema van de dag. 20.00 Sportspiegel. 20.40 Reis reportage. Aansluitend: Nws. 21.15 Mit Schirm, Charme und Melone, TV-film. (Niet geschikt voor jeugdige kijkers). 22.05 Economisch nieuws. 22.35 Nieuws, weerbericht en thema van de dag. JVWWWWWWWWWWVWXXWWWWWWWWWWWXWXWWNVWVXXXNWNXWXXXXXWXXXXXXX^XWWWWWWWWWWWWWVWWWWWWWWWXWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW^ 8. Tekko's buurman, die niet meer voor rede vatbaar was, zette onze vriend om het bloemperk na maar toen de buurman na er een paar keer omheen gerend te hebben plotseling middendoor stapte, vluchtte Tekko zijn huis binnen. De buurman volgde hem echter op de hielen en beiden renden achter elkaar het huis aan de andere kant weer uit. De straat was bijna geheel ver laten en Tekko kon dus niet tussen het publiek verdwij nen. Terwijl Tekko als een pijl uit een boog over het trottoir rende, kwam er een taxi naast hen rijden en met een gelijke snelheid stoven ze voorwaarts. Plotse ling werd het portier van de auto opengeworpen en een stem die Tekko enigszins bekend in de oren klonk, riep „Hier heen, meneer Taks, vlug kom!" Tekko nam zon der zich te bedenken een flinke sprong en greep de uitgestoken handen die hem onmiddellijk naar binnen trokken. De chauffeur gaf vol gas en de kokende buur man bleef machteloos staan. 'v\\V\\\\V\\\V\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\V\\V\VV\VVVVV\VVVVVVVV\\\\\\\\\^^

De Vallei | 1966 | | pagina 2