DE KROON OP EEF'S CARRIERE „Ik ben heel erg blij met m*n benoeming'" Mijn vertrouwen is diep geschokt Sportleraar Van Asselt benoemd tot hoofd van de gemeentelijke sportaccommodaties r Overladen programma van 't Leger Omvang van diefstallen viel nog mee AGENDA Ds. Catsburg bedankt van MARKTEN 1 HORLOGERIE VAN MANEN SGP-raadslid Van Dee/en over badaffaire in de raad Schoonspringen Tweeëntwintig Aulo uitgebrand Vrouwenvereniging vierde kerstfeest KAARSEN HENNY JANSEN 11 Insch rij ving dienstplicht Kerstfeest viering \CVB-Veenendaal SKI OP GRAVEREN KUNT U WACHTEN Hoogstraat 28 - VEENENDAAL - Telefoon 2521 DINSDAG 20 DECEMBER 1966 VEENENDAAL De heer E. van Asselt (58) is dezer dagen door burge meester en wethouders benoemd tot hoofd van de sportaccommodaties, die het eigendom zijn van de gemeente Veenendaal. Van Asselt („Eef" voor de vele Veenendalers, die hem kennen) zal om die functie te kunnen uitoefenen in vas te dienst treden van de Sportstichting. Zijn taak omvat het toezicht houden op het sportpark „Panhuis", de gymnastieklokalen en straks ook het in aan bouw zijnde instructiebad. In zijn woning aan de Nieuweweg zegt Eef van As selt over zijn nieuwe functie, die op 1 februari van het volgende jaar zal in gaan: „Ik ben zo maar benoemd, er zijn voor deze betrekking geen sollicitan ten opgeroepen. Dat is voor mij een grote stimulans om me volledig in te zet tenEen profeet wordt in zijn eigen land nooit geëerd, zegt men dikwijls, maar ik geloof, dat dit met mij echt niet het geval is". Zo is het ook, Van As selt, een man die niet meer van het Veenendaalse sportleven weg te denken is, mag deze benoeming met een gerust hart beschouwen als een bekroning van zijn loopbaan. Zelf wil hij het wat bescheidener uitdrukken: „Ik ben heel erg blij met deze benoming, vooral nu het lesgeven op school me wat aan de zwa re kant begon te worden De levensloop van Eef van Asselt kan het best door één woord worden getypeerd: sport. Een leven lang sport. Als achttienjarige jongen was hij al be stuurslid van de gymnastiekvereniging „Sparta", waarvan hij nu ere-voorzit- ter is. De „gym" is een deel van zijn leven geworden. Hij weet zich nog te herinneren hoe hij vroeger urenlang met verlangende blikken door de rui ten van de oude gymnastiekzaal aan de Hoogstraat heeft staan kijken, als leden van de toenmalige deftige vereni ging „Advendo" (in hoofdzaak werd er korfbal gespeeld, maar later ook ge turnd) aan het oefenen waren. Toen de belangstelling steeds groter werd startte Advendo met een aparte groep, waaruit later de gymnastiekver eniging Sparta zou ontstaan. Intussen had Eef er zijn zinnen op gezet zich verder in de sport te bekwamen; hij wilde er zijn beroep van maken. Hij begon als een ijverig leerling te studeren, want na de lagere school was van „doorleren" niet veel terecht gekomen. De oorzaak daarvan moet in de aard van de vooroorlogse jaren ge zocht worden. Geld verdienen was de hoofdzaak, studeren was slechts voor een enkeling weggelegd. Na zijn schooltijd, werkte Eef nog enige tijd bij de Ritmeester Sigarenfa brieken. Toen hij eenmaal enkele diplo ma's in zijn zak had, waaronder het leidersdiploma van het K.N.G.V., ging er een nieuwe wereld voor hem open. In 1941 werd hij als vakonderwijzer- gymnastiek benoemd aan de Koningin Julianaschool in Veenendaal en niet lang daarna aan de openbare ulo in Rhenen. Nu hij in vaste dienst treedt bij de Sportstichting zal hij zijn werkzaamhe den in Rhenen neerleggen. Eef van Asselt haalt met plezier nog een EEF VAN ASSt instructiebad is 'n feest eens wat oude herinneringen op: „Ik heb boven nog twee medailles liggen, die ik eens gewonnen heb met schoon springen in de Grift. Ja, dat klinkt in deze tijd waarschijnlijk niet erg aan nemelijk, maar vroeger werd er volop in de Grift gezwommen, men had er zelfs een soort bad gemaakt. Ik weet nog dat ik omstreeks 1928 een zwem wedstrijden heb deelgenomen. We moes ten starten uit de boot van kolenboer Van Amerongen, die toen badmeester was De dagen dat de eerste dames zich nog vol schroom in een badpak waag den liggen hem nog vers in het geheu gen: „Van de gewone Veense meisjes mocht er vrijwel niemand zwemmen en als er zich eens eentje in het wa ter waagde was dat een bezienswaar digheid". Toen in 1933 het Bergbad werd ge opend was Eef van Asselt een van de eerste badmeesters. „De eigenlijke bad meester werd veertien dagen na de ope ning ziekze hebben mij toen ge vraagd of ik hem wilde vervangen, dat deed ik, tja, daar stond ik dan als een broekie van een goeie twintig". Even terug naar de rol die hij heeft gespeeld in het Veenendaalse sportle ven. Tot 1950 bleef hij hoofdleider van Sparta en al meer dan twintig jaar be hoort hij tot de docenten die in Amers foort wekelijks de K.N.G.V.-leiderscur- sussen geven. Ook als leider van de Stichtse Turnkring dient hij niet onver meld te blijven. Vele jaren lang leid de hij het Utrechts keurkorps. Een ander facet van zijn loopbaan is het zwemonderwijs. In 1938 behaalde hij het zwemonderwijs-diploma. Enke le maanden geleden werd in Rhenen 't nieuwe overdekte Lijsterbergbad ge opend en ook daar heeft Van Asselt zijn capaciteiten ten dienste van het zwemonderricht van de jeugd gesteld. „Zaterdag hebben bijna honderdder tig jonge zwemmers hun diploma daar gehaald. Dat is het resultaat van een paar maanden werken. Zo zie je hoe belangrijk zö'n instructiebad is Een verhaal over het leven van Eef van Asselt zal altijd onvolledig blijven, omdat zijn activiteiten zo verstrekkend zijn en zo gevarieerd, dat liet onbegon nen werk is ze allemaal op papier te registreren. „Ja", zegt hij zelf, „er valt nog be slist het een en ander over mijn sport- belevenissen te vertellen, maar laten we het liever eens over het nieuwe Veenendaalse instructiebad hebben. I>e mogelijkheden van zo'n bad zijn groter dan men denkt. Ook de zwemclub bij voorbeeld vindt er een uitstekende oe fengelegenheid. We starten, wat het zwemonderricht betreft, voorlopig alleen met de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen, later hopen we dat ook de lagere klassen aan de beurt komen". Na een sigaret gepresenteerd te heb ben („Ik rook zelf niet, maar het kan best zijn, dat ik binnenkort weer be gin") gaat hij verder: „Een instructie bad is een feest. Als je het vergelijkt VEENENDAAL Het altijd actieve Leger des Heils heeft voor de komen de dagen een vrij groot programma op gesteld. Vrijdag 23 december houdt men om 16.00 uur het kinderfeest voor buiten kerkelijken en om 19.00 uur het zondags schoolkerstfeest, waaraan de gitaar band zal meewerken. De Eerste Kerst dag begint men 's morgens om 5 uur met straatzang en om 6 uur houdt men in de Legerzaal de Kerstproloog, met medewerking van het zangkoor en de gitaarband, om daarna de normale zon dagse diensten te houden. Tweede Kerstdag zal men om 11 uur een Kerst - zangdienst in het Julianaziekenhuis ver zorgen, en om 18.00 uur vindt het zo genoemde familiekerstfeest plaats. De gezinsbond viert het Kerstfeest op dinsdag 27 december. Op woensdag 28 december houdt men een jaarsluiting met de jeugdwerkers en zaterdag 31 de cember zal men om 23.45 uur een bid stond „op de drempel van het oude en nieuwe jaar" houden. VEENENDAAL De brandweer moest maandagmiddag in actie komen voor een autobrand in de Zandstraat. Personeel van het garagebedrijf Van de L. was bezig met laswerkzaamheden aan een auto toen de wagen plotseling vlam vatte. De fakkel op wielen werd met de meeste spoed naar buiten ge werkt, maar bij de komst van de brand weer viel er aan redden niet meer te denken. De wagen brandde geheel uit. RENSWOUDE De Gereformeerde Vrouwenvereniging „Zonder strijd geen kroon" hield maandagavond haar kerst wijding. Behalve de kerstliturgie, die door de bond was uitgegeven, zorgde de presidente voor een meditatie. Ook werd een kerstverhaal voorgelezen. met het Bergbad bijvoorbeeld en je ziet dan al die koukleumende bibber- staartjes voor je ja, dan zie je het nut van zo'n bad pas. En tenslotte: „Wat ik graag zou willen. Nog zo'n bad erbij, ja natuurlijk, in de Engelen burg bijvoorbeeld. In Duitsland zijn ze al veel verder. In de stad Bochum heb ben ze tweeëntwintig van deze instruc- tiebaden. Je verstond het goed tweeën twintig VEENENDAAL Behalve de twee zaterdag reeds in ons blad genoemden heeft de politie nog een zestal andere jongens tussen de 12 en 14 jaar aange houden inzake diefstal van bromfietson derdelen uit de garage van de heer W. aan de Dijkstraat. Allen hadden in meerder of minder ern stige mate deelgenomen aan de acti viteiten. Het is niet gebleken, dat zij allen in vereniging plannen beraamd hebben, maar wel wisten de meesten van de activiteiten van de anderen af. De politie was verheugd, dat bij na der onderzoek bleek, dat men zich nog niet aan grote diefstallen heeft schul dig gemaakt. Men sprak van „gelukkig op tijd ontdekt." De jongelui zijn in de loop van de vrijdagavond naar huis gebracht. De korpschef van de Veenendaalse politie zal met de officier van justitie overleg plegen, of een proces-verbaal van de activiteiten van de jongens opgemaakt moet worden. ADVERTENTIE ZOEKT UIN IETS APARTS Kijk dan bij Drogisterij en Parfumerie Zandstraat 7 Veenendaal Heden, dinsdag VEENENDAAL Consistorie Geref. Gem. Fluiterstraat 19.30 uur: Vergadering Studievereni ging Petrus Datheen (S.G.P.): Voet bal - Toto - en de A.R. ELST Gebouw Pniël 19.45 uur: Kerstfeest NCVB. Wijkgebouw 20 uur: Bijeenkomst CNHV, de heer C. Titulaer over „Het werk op de sterrenwacht". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal: geen voorst. Morgen, woensdag VEENENDAAL Postkantoor 912 uur: Stand „Voor het kind". RENSWOUDE Hei-vormde kerk 14.30 uur: Kerstfeest voor bejaarden. EDERVEEN Hervormde kerk 19.30 uur: Kerstzang avond. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Irma la douce". Het instructiebad, waarover Van As selt de scepter zal zwaaien, in aan bouw. Begin april zal het in gebruik worden genomen. VEENENDAAL Teleurgesteld. Dat is het enige woord, waarmee de ge voelens van de fractieleider van de Staatkundig Gereformeerde Partij in de gemeenteraad, de heer G. J. van Deelen enigszins omschreven kunnen wor den. na het gebeuren van donderdagavond. Indertijd had hij zoals hij ver telde in goed vertrouwen voor de bouw van het instructiebad gestemd, om dat hem verzekerd was, dat de kans, dat dit bad ooit op zondag zou worden gebruikt, uitgesloten was. Het goede vertrouwen van de heer Van Deelen heeft een gevoelige knauw gekregen. „We hadden gedacht, dat het bad In beheer bij de gemeente zou blijven. Nu echter kwamen burgemeester en wet houders met het voorstel dit bad onder beheer van de Sportstichting te bren gen. De raad heeft nu geen enkele in vloed meer op de gang van zaken. Ik begrijp nog steeds niet, waarom er geen beperkende bepaling bij de voorwaarden waaronder de Sportstich ting het bad moet beheren, gevoegd kan worden. Het is indertijd ook ge beurd bij de gymnastieklokalen. Een verschil zie ik nog steeds niet. Als een dergelijke bepaling in het voorstel van het college was opgenomen, dan was het zonder meer door de raad aan vaard, nu haalde het amendement het net niet". Opdringen „Er is", aldus de heer Van Deelen, „veel gepraat over een ander niets op dringen. Zij die daar de mond het i hele raad aangenomen wordt, maar meest vol van hebben willen echter de als ze dan een valse voorstelling van bevolkingsgroep, die tegen sport op za*en geven om dit doel te bereiken, zondag is echter wel opdringen daar dan kan ik daar niet aan meewerken, aan mee te betalen. Dit is toch ook op- Wij als S.G.P. zijn niet tegen een dringen zwembad, indien dit maar niet op zon- Ik wil niemand mijn mening opdrin- dag gebruikt wordt. Als er het geld gen maar als men ons van bepaalde voor is. dan geven we zelfs graag onze zijde op een vrij onverdraagzame wij- stem om de jeugd en eventueel ook ze op onze onverdraagzaamheid wijst, de ouderen de kans te geven zwem- dan moet ik daar tegenin gaan. Wij men te leren. Het geld was erdankzij jVVWVVttWWUUWXHWXWXWWWWVWXWWWWWW hebben onze principes en wat dat be treft mogen we niet anders handelen. In een commissievergadering krijgen we het ook zo vaak over dergelijke dingen. Eens vroeg ik een wethouder of hij in God geloofde. Daarop ant woordde hij bevestigend, maar toen ik hem vroeg of hij ook in Gods Woord geloofde, praatte hij er gauw overheen De mensen komen altijd met drogre denen aan. Er wordt nog wel eens be weerd, als we het over deze. dingen hebben: „Twintig jaar geleden ging iedereen te voet naar de kerk. Nu staan elke zondag overal bij de kerken, zowel in de Fluiterstraat, als op de Hoofdstraat of waar dan ook talloze auto's. Men moet met zijn tijd mee gaan". Ik vraag dan altijd of ze me de tekst kunnen wijzen, waarin staat, dat we met de tijd mee moeten in al lerlei dingen, die God in Zijn wet ver oordeelt. Dat kunnen ze niet. want die is er niet". Voor het laatst „Om op het begin terug te komen, het is de laatste maal geweest, dat ik voor een project gestemd heb, dat voor sportbeoefening bestemd is. Het vertrouwen raakt weg, want we kunnen niet meer op de gegeven woorden aan. Ik wil het niet zeggen, maar het lijkt op opzet. Natuurlijk is het voor het college prettig, indien een voorstel door de ge- een meevaller en de toezegging, die ge daan werd, dat het niet op zondag ge bruikt zou worden heeft ons ertoe ge bracht ons achter dit project te zetten, en we deden dit van ganser harte en met veel plezier, maar een dergelijke misleidingnee het vertrouwen is erg geschokt". Geen moedwil Ook de heer P. G. van Ojik, het C.H.U.-raadslid, dat in zaken over de zondagsheiliging vrijwel gelijk denkt als de S.G.P.toonde zich teleurgesteld over de gang van zaken, maar geloof de niet in een moedwillige misleiding door de wethouder. Volgens hem heeft deze toen volko men te goeder trouw verklaard, dat het voor 99 pet. zeker was, dat het badje niet op zondag gebruikt zou wor den. Ook hij zal in het vervolg ech ter voorzichtiger zijn met het vertrou wen op een dergelijke toezegging, zo verklaarde hij. OPHEUSDEN De Ned. Hervormde predikant J, Catsburg heeft bedankt voor de beroepen die op hem werden uitgebracht door de herv. gemeenten van Poortvliet en Delft. g VEENENDAAL Omdat Nieuw- jaarsdag dit jaar op zondag valt zul- 2 5 len burgemeester en mevrouw Ha- Z zenberg hun nieuwjaarsreceptie voor de inwoners van Veenendaal houden 5 op maandag 2 januari 's avonds van 2 half zes tot half acht in hotel „De 2 Korenbeurs". 2 i J? >\\\X\V\\XV\\\\\\\\\\\\\YV\\\\\\\VV\\\V\V\V*\\\\\\V\V VEENENDAAL. 20 dec. Eiermarkt. Aanvoer ca. 54000. Prijzen kippeëieren: f 13f 14. Henneëieren f9 f 12 per 100 stuks. Handel matig. Biggenmarkt. Aanvoer 22 stuks. Prij zen van f 73—f 83. Handel traag. AMERONGEN Aan belanghebben den wordt ter kennis gebracht, dat bij beschikking van de minister van De fensie het onderstaande is bepaald ten aanzien van de mannelijke Nederlan ders, die in 1947 zijn geboren en in een Nederlands bevolkingsregister zijn op genomen of daarin behoren te zijn op genomen. 1. de in 1947 geboren mannelijke per sonen, die in een Nederlands bevol kingsregister zijn opgenomen of daar in behoren te zijn opgenomen en geen bewijs van inschrijving voor de dienst plicht hebben ontvangen zijn verplicht zich vóór 1 januari 1967 aan te melden ter gemeentesecretarie van hun woon plaats of gewone verblijfplaats. 2. De aanmelding geschiedt door de onder 1 bedoelde personen zelf en bij hun verhindering door hun wettelijke vertegenwoordiger. Is een rechtsper soonlijkheid bezittende vereniging, een stichting of een instelling van welda digheid wettelijk vertegenwoordiger, dan rust bij verhindering de verplich ting tot aanmelding op de bestuurders. 3. De onder 1 bedoelde personen worden, indien zij de Nederlandse na tionaliteit bezitten, voor de dienstplicht ingeschreven, zulks met inachtneming van het bepaalde in het dienstplichtbe sluit en van de met het oog op de in schrijving voor de dienstplicht versche nen ministeriële beschikking. VEENENDAAL „De Verenigde Kamper Koren" onder leiding van WZwaart zullen op vrijdag 23 dec. in de Oude Kerk op de markt te Veenendaal samen met enkele kinder koren medewerking verlenen aan de Kerstsamenkomst van de Hervormde Jeugdraad. Het gaat dit keer massaal, 300 koorleden komen namelijk naar Veenendaal. Het koor geniet grote be kendheid door optreden voor radio en grammofoon. De 10-minutenmeditatie wordt ver zorgd door ds. S. I'. Assenbergh, die als onderwerp gekozen heeft: Waar om kwam Jezus op aarde?" De leiding is in handen van ds. A. Vroegindewey. VEENENDAAL De leden van de Nederlandse Christen Vrouwenbond af deling Veenendaal vierden in gebouw 't Trefpunt het Kerstfeest. De propagan diste van de vereniging, mevr. J. Aart- sen had tevoren in samenwerking met de propagandacommissie de zaal sfeer vol versierd. Toen de bijeenkomst be gon, was de zaal tot de laatste stoel be zet. De avond stond onder leiding van de presidente van de plaatselijke afde ling, mevr. I. Bos-Dikken. Als gast was de declamator de heer J. Oosterwelder uit Amsterdam aanwezig. In afwijking van de normale gang van zaken kreeg eerst de heer Oosterwelder het woord. Hij vertelde het verhaal: „Kleine Kiki" waarvan de leden, dank zij de gebaren en mimiek van de decla mator zeer genoten hebben. Na de pau ze met de onvermijdelijke koffie lazen de presidente en tweede secreta resse. mevr. R. Schaaf-De Lange de li turgie. Tijdens de liturgie geschreven door de vroegere bondspresidente mevrouw dr. Albronda-Van der Nagel werd de samenzang begeleid door mej. D. Dave- laar. Mevr. M. Graafland sprak het slot woord en eindigde met dankgebed, waarna het laatste lied van de liturgie gezongen werd. ADVERTENTIE WM 5, mn«» t»is«n «1. Wrï: 1* t&l&tHMfJÓ ïih<f£t Naar keuze schuin of recht gegraveerd.

De Vallei | 1966 | | pagina 3