Politiewagen verongelukt blijft Streekmuseum ideaal van „Oud-Ede" Rhevo-dames verloren ongeslagen-reputatie' Nog volop vuurwerk in Rhenen verkrijgbaar Veiling Septer Tiel PRIJSWINNAARS WINKELACTIE Huisvrouwen verrassen „repatriërende" bejaarden MARKTEN Sluitingsuur van markt KAARSEN REIN KOK SKV in strijd om kampioenschap en promotie Verf Rijdt niet met een glaasje want u bent het haasje Bekendmaking Hemurenge hield geslaagde dropping Ons Genoegen speelt in de kerstnacht KAARSEN W inkels langer N.C.V.B. vierde kerstfeest geopend Kleuters al m kerststemming Lezing in Eist Dammers speelden in competitie Kandidaatstelling lid Tweede Kamer Bromfietser uit de koers Paspoorten en rijbewijzen DINSDAG 20 DECEMBER 1966 RHENEN Gisternacht is de pa trouillewagen van de rijkspolitie op de provlncialeweg tussen de Rijnbrug en de gemeente Kesteren frontaal in bot sing gekomen met de personenauto van de Rhenenaar J. van D. Laatstgenoem de kwam van de halverwege gelegen afrit de voorrangsweg oprijden, toen de politiewagen ging inhalen. Beide auto's werden aan de voorzijde zwaar be schadigd. Niemand liep enig letsel op. De beide agenten in de politiewa gen hadden haast. Zij zaten achter een beschonken automobilist aan. Dit is de tweede keer in korte tijd dat de pa trouillewagen van de politie Rhenen be trokken is bij een verkeersongeval. RHENEN Traditie getrouw speelt de Rhenense Harmonie „Ons Genoegen" in de Kerstnacht omstreeks vijf uur in de morgen op verschillende plaatsen in de gemeente Kerstliederen, onder ande re ook bij het instituut „Heimerstein". De muzikanten worden gereden op de grote trailer van voorzitter E. van Vee- nendaal. Op Oudejaarsavond, klokslag twaalf uur zullen de drie klokken in de Cune- ratoren gedurende tien minuten wor den geluid ter aankondiging van de in trede van het nieuwe jaar. Ook dit klokluiden is een traditie geworden in de Grebbestad, sinds men weer over een lui-installatie beschikt. RHENEN De afdeling Rhenen van de Nederlandse Vereniging voor Huis vrouwen heeft een zeer geslaagd Kerst feest gevierd. De in groten getale opge komen leden werden ontvangen in het prachtig versierde zaaltje van hotel „Het Wapen van Rhenen". Eén van de leden had met medewerking van nog enkele andere dames een stemmingsvol le entourage gemaakt. Mooie koperen ketels, vijzels, strijkijzers en andere voorwerpen waren tot waardevolle bloem stukken herschapen. Na een welkomstwoord van de presi dente mevrouw Heyn-Walch, waarin zjj sprak over de viering van 't Kerstfeest hier in Nederland en in het buitenland, vertelde zij dat alles wat op het Kerst feest zou worden aangeboden door de dames zelf was gebakken en vervaar digd. Uit al dit samenwerken constateerde de presidente, dat allen het toch nog wel zeer goed met elkaar meenden. Nadat zij een goed Kerstfeest aan allen had toegewenst werd gezamenlijk gezongen. Daarna zong het koortje zeer verdien stelijk Hollandse, Duitse en Engelse kerstliederen. Mevrouw Altena-Smit las een bijzonder goed kerstverhaal voor. Zij deed dit zo leuk, dat de personen uit het verhaal als het ware gingen le ven. De keuze van het verhaal, dat speelde in de vorige eeuw, was zeer goed. Het was geestig geschreven. Bui tengewoon goed was de stoffenhande laar getypeerd. Na een gezellige koffiepauze, waarin de dames goed werden getrakteerd, deel de de presidente mede, dat de vereni ging van huisvrouwen alle bewoners van „De Tollekamp" een mooie plant zal aanbieden bij de terugkomst hier in Rhenen. (Dat zal vandaag het geval zijn). Na tot slot gezamenlijk gezongen te hebben was dit Kerstfeest weer voorbij. Voldaan gingen de vele dames huis waarts, wetende dat ook de zieke leden waren bedacht in de vorm van een moor bloemstukje. ADVERTENTIE KAARSEN van 10 fot bij 00 cm DROGISTERIJ - PARFUMERIE Gelderland - hoek Hoogstraat Veenendaal - Telefoon 265(5 EDE Op de algemene ledenvergadering van de vereniging Oud-Ede heeft de secretaris, de heer G. W. Bos gezegd dat het bestuur van de vereniging biyft streven naar de totstandkoming van een streekmuseum. De verwezenlijking van dit ideaal is helaas voorlopig althans naar de achtergrond geschoven omdat de verwerving van Huize Kernhem ver boven de financiële krachten van de ver eniging gaat. De huur zou 1700 gulden per jaar bedragen terwijl de meest be scheiden voorzieningen daarenboven zo'n half miljoen zou vergen. RHENEN Ongeveer vierhonderd kinderen met hun ouders waren zater dagmiddag aanwezig bij de kerstfeest viering van het C.N.V. in gebouw „Irene". Rond de fraaie opgetuigde kerstboom werd geluisterd naar het alQude kerstevangelie en een kerstver haal. Tussendoor werden verschillende kerstliederen gezongen. RHENEN De afdeling Rhenen van de Ned. Chr. Vrouwenbond is bijeen ge weest om het kerstfeest te vieren. De kerstliturgie van de NCVB werd ge volgd en gelezen door de dames Nan- ninga en Zijlstra. Het koortje, op de piano begeleid door mej. R. Linde, zong enige liederen en mevrouw Mei- resonne zorgde voor toepasselijke de clamatie. Mevrouw Eding vertelde op boeiende wijze een kerstverhaal. Het slotwoord werd gesproken door de se cretaresse. Ook het programma tot juni 1967 voor de afdeling, is al opgesteld. Het ziet er als volgt uit: 24 januari majoor Van der Veer uit Brummen met als onderwerp: „China, een reus ontwaakt." 4 februari, jaar vergadering met bestuursverkiezing. 14 maart mej. Sligter uit Utrecht met als onderwerp: „SOS per telefoon". 4 april Film en causerie over het werk van „Bartiméus" te Zeist. 9 mei ds. Lang broek uit Veenendaal met een nog na der bekend te maken onderwerp. Tenslotte kan er nog melding van ge maakt worden, dat de afdeling een hulpverleningsdienst in het leven heeft geroepen. Het is de bedoeling gezinnen te helpen met oppas en dergelijke bij ziekte van een der gezinsleden. Het cen traal adres hiervoor is mevrouw Nab, Nieuwe Veenendaalseweg 173 B, tele foon 2651. RHENEN De dames van Rhevo hebben de eerste helft van deze com petitie in de Volleybalbond niet best afgesloten. Zij verloren de inaahl-uit- wedstrijd van GAC 3 met 3-0 en incas seerden dus de eerste nederlaag van dit seizoen. De heren waren ook niet erg op dreef, doch konden het Culemborg- se SDO 2 er nog juist onder houden. Met 1-3 werd gewonnen, nadat de eer ste set aan Culemborgse zijde bleef. De dames van Rhevo kwamen twee maal tussen de lijnen. Thuis ontvingen zij eerst Odiö 1 uit Utrecht. Aan deze wedstrijd hebben de Rhenensen niet veel plezier beleefd, want met de over duidelijke setstanden 15-1, 15-2 en 15-10 bleven de beide punten thuis. Odio kon maar zelden gevaarlijk worden en ge tuige de setstanden werd het eenzijdig volleybal. Door deze uitslag bleef Rhe vo ongeslagen. De dag erna moest het naar Utrecht om de inhaalwedstrijd te spelen tegen GAC 3. Deze ploeg schijnt de Rhevo-dames dit seizoen veel par ten te spelen, want enkele weken gele den werden van het totaal van Rhevo twee winstpunten afgetrokken als straf voor het te laat opkomen. Nu moest de wedstrijd worden overgespeeld, waardoor Rhevo toch weer iets goed kon maken door een eventuele winst. Het pakte geheel anders uit. De Rhe nense dames konden aan de wat kleine en sombere zaal maar moeilijk wen nen. Bovendien vonden zij een in goede vorm verkerend GAC tegenover zich, dat nodig enkele punten moest halen, RHENEN Van dinsdag 20 tot en met vrijdag 23 december zijn de win kels in Rhenen tot negen uur 's avonds open. Dat is ook het geval op 31 de cember. RENSWOUDE De leiding van de christelijke kleuterschool zorgde al vroeg voor de Kerstfeestviering met de kleuters. De ouders en ook leden van het bestuur waren aanwezig. Het hoofd van de school, mejuffrouw Voskuilen, vertelde het Kerstevangelie, terwijl mejuffrouw Van Rinsum een mooi kerstverhaal vertelde. De kleuters brachten het geleerde ten gehore. De versjes, die zij zongen en opzegden, waren goed ingestudeerd. Na afloop ontvingen de kinderen een aardig boek je en versnaperingen. De voorzitter van het bestuur, ds. L. v.d. Peut, eindigde met dakgebed. ELST - Vanavond zal de heer C. Ti- tulaer, werkzaam bij de sterrewacht te Utrecht voor de Cultuur-Natuurhisto rische Vereniging „Zuid-Oost Utrecht" een lezing met dia's houden over het onderwerp; het werk op de sterre wacht. De avond begint om acht uur en wordt in het wijkgebouw te Eist ge houden. Tijdens de bijeenkomsten zullen er mededelingen worden gedaan over een bezoek dat de leden van de vereni ging binnenkort aan de Sterrewacht in Utrecht zullen brengen. EDERVEEN Maandagavond was het weer clubavond voor de dammers van D.C.E. Aangezien de bondscompeti- tie geheel uitgespeeld is voor Ederveen vervolgde men thans weer de onderlinge competitie. De uitslagen waren: T. MiddelmanJ. Boeve, 02; J. SlotboomB. v.d. Ziel, 02; J. de Ko ningG. J. Dikkenberg, 20; B. Post B. v. Beek, 2—0; G. v. Heerdt—S. Vierwinden, 20; W. v. Veldhuizen D. v. Heerdt, 02; J. LagerweiB. v.d. Ziel, 02; G. VlastuinJ. Slotboom, 2—0. Volgende week is er in verband met de kerstdagen op dinsdagavond dam- avond in het Groenekruisgebouw. Veilbericht van de Tielse veiling Septer te Tiel van maandag 19 december 1966. Opgave na klasse mm maat 75/opw 70/75 65/70 Appelen Brabantse bellefleur Koningszuur k.2 x Cox Orange k.l x Cox Orange k.2 Dijkmanszoet x Golden Delicious k.l. x Golden Delicious k.2 x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 Goudreinet verpakt k.l Goudreinet verpakt k.2 Goudreinet rode k.2 x Ingrid Marie k.2 Laxton Superbe x Jonathan k.2 Jonathan verpakt k.2 x Lombarts Calville k.l Buys Buren k.2 Lombarts Calville verpakt k.l Pomme Rosa k.l Pomme Rosa k.2 Pomme Rosa verpakt k.l Blank Kroet per 100 kg fl Peren Beurre Alexander 60/65 55/60 1 35—44 68- -72 62—65 52—56 62- -66 51—61 43—51 53- -58 47—56 45—51 46- -56 44—53 38—49 28- -38 26—31 24—26 25- -37 23—30 21—25 36—42 31—34 29—39 28—33 24—28 29- -37 25—29 47- -59 39—42 33—37 19- -31 19—30 19—26 29—31 28—30 35—43 34—42 26—30 25—28 43—46 29—36 21—40 19- 24- -22 26 31—35 29—33 36—42 30- 28- -33 -32 38—40 39—41 26—30 31—33 27—30 17.36 31—33 -17.80, rood fl 20—23 11.00—16.70, zoet fl 11.00 53—55 58—63 52—54 48—54 54—56 50—55 32—40 52—55 54—59 Lucas k.2 38—40 Brederode k.2 x Conference k.l 6466 x Conference k.2 6769 6265 Gieze Wildeman Legiponts k.l 5961 Legiponts k.2 Winterjannen 2636 Zwijndrechtse wijnperen - 1418 Perenkroet per 100 kg fl 3.00—3.10 Groenten Boerenkool 1735, koolraap 911, rode kool 1820, savooie kool 1517 Volgende veilbericht op woensdag 21 december x is hoofdaanvoer Alles in centen per kg tenzij anders vermeld 22—25 10—13 RHENEN De politie deelde ons gisteravond mede, dat nog niets naders bekend is omtrent de oorzaak van de brand in het oude pakhuis aan de Ser vetstraat. Wel is het rotjesprobleem in 't middelpunt van de belangstelling ko men te staan. Wij spraken met één van AMERONGEN Op dinsdag, 3 ja nuari 1967 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal plaats hebben. Op die dag kun nen van 's morgens negen uur tot 's middags vijf uur bij de voorzitter van het hoofdstembureau voor de kies kring Utrecht lijsten van kandidaten worden ingeleverd. Het is bekend, dat iedere lijst moet worden ondertekend door tenminste vijfentwintig kiezers, die binnen de kieskring, waarvoor die lijst geldt, kiesgerechtigd zijn voor de Tweede Kamer. Nadere gegevens voor de kandidaat stelling kunnen worden verkregen ten gemeentehuize. VEENENDAAL De SKF-heren hadden voor een eerste plaats in hun poule nog slechts één punt nodig. Als tegenstander kwam plaatsgenoot 't Winstpunt aan de tennistafel. In de eer ste set kwamen direct al de twee sterk - sten van beide ploegen tegen elkaar uit, Vink van SKF en Diteweg van 't Winst punt. De eerste game ging naar Vink met 21-10, terwijl ook de tweede game, hoewel Diteweg meer vat had gekregen op het effectvolle spel van Vink, naar de man van 'SKF ging: 22-20. Eimers van SKF, die nog steeds zijn inzinking niet teboven is, verloor in drie games van Diepe veen. Het dubbel ging tussen Vink - Eimers en Diteweg - Diepeveen. Ook deze par tij was voor SKF. Eimers kwam vervolgens uit tegen Diteweg, kon deze partij niet in winst ombuigen en deed het tegen Schoonder- beek met een zege beter. De aantrekkelijkste partij was die van Roks tegen Diteweg. Met kort, ver dedigend spel, afgewisseld met keihar de smashes, won Roks met 21-18, 13-21 en 21-12. SKF, dat nog tegen RTC 2 uit Ede moet spelen, is met deze 82-overwin- ning vijf punten op de naaste belager komen voor te staan, zodat het team zeker kan zijn vah de eerste plaats in groep H 2. De zes sterkste verenigingen van dé vierde klasse afdeling Gelderland ko men nu tegen elkaar uit voor de strijd om het kampioenschap en de promotie. de winkeliers, die vuurwerk verkoopt, naar aanleiding van geruchten die ons ter ore kwamen, dat men de koppen bij elkaar had gestoken om vrijwillig de verkoop te staken. Dit bleek in het ge heel niet het geval te zijn. Wel was on ze zegsman verbaasd over het feit, dat hij vergunning had gekregen voor het tijdvak van 15 tot en met 81 december. Hoogstens had men verwacht dat de verkoop de laatste drie dagen van het jaar zou worden toegestaan. Overigens deelde onze zegsman me de, dat van een staking van de verkoop momenteel wel niets zou kunnen komen, omdat talrijke winkeliers hun voorra den al in huis hebben. Het zou wel tot een overeenkomst zijn gekomen, wan neer tijdig van tevoren overleg was gepleegd, of wanneer er een algeheel verkoopverbod van hogerhand zou zijn afgekondigd. Wanneer er voor het ko mende jaar een regeling moet worden getroffen, dan is het nu nog vroeg ge noeg. RENSWOUDE Zaterdagavond kwam J. M. laat op de bromfiets van zijn meisje af naar huis. Halverwege raakte hij door het slechte weer de macht over het stuur kwijt en kwam pardoes in een sjoot terecht. Gelukkig zag een voorbijkomende automobilist de bromfiets liggen en viste de jongen uit het water, waarna hij hem naar de huisarts in Ederveen bracht, die hem behandelde. Na tot rust te zijn geko men kon hij naar huis worden ver voerd, waar hij het bed moest houden. Zijn toestand is niet ernstig. want het vertoefde in de onderste re gionen. In de eerste set bracht Rhevo het er nog het slechtst van af. Met 15-5 won GAC defce set. In de tweede set ging het wat beter, maar het spel van Rhevo kon niet overtuigen. Deze tweede set ging wederom verloren met 15-13 en dat betekende 2-0 voor GAC. In de derde set leek het er aanvanke lijk op dat Rhevo de bakens kon ver zetten. Maar GAC bleef fanatiek door spelen en kon Rhevo weer inhalen en zelfs voorbij streven zodat deze set met 15-11 werd gewonnen. Rhevo verloor dus met 3-0 van een ploeg, die thuis in Rhenen ongetwijfeld weinig kans op winst zal krijgen. Maar voorlopig moest Rhevo-dames de eerste nederlaag slik ken, juist voor het sluiten van de eerste helft van de competitie. Er is echter nog niets verloren, want de dames heb ben het met vier verliespunten alle maal nog in eigen hand. De heren waren ook al niet best op dreef. Tegen SDO 2 konden zij in Culem borg maar niet goed uit de verf ko men en daarvan kon SDO in de eerste set profiteren. Deze set werd door Rhe vo dan ook nog juist met 15-12 yerlo- ren. In de tweede set ging het wat be ter en kon men vrij ruim met 9-15 win nen: 1-1. In de derde set liet ook SDO zich niet onbetuigd en was voortdurend een gevaar voor Rhevo. Toch wisten de Rhenenaren deze set nog te winnen met 12-15 en stonden zij dus voor met 1-2. In de vierde en laatste set trok Rhevo fel van leer en drukte SDO geheel te rug. Peter Verwoert sloeg keer op keer grote gaten in de SDO-verdediging en het hele team trok zich aan deze spe ler op. Met 6-15 trok Rhevo deze set naar zich toe en won verdiend deze laatste competitiewedstrijd in de eerste helft met 1-3. Door deze overwinning bleef het herenteam van Rhevo onge slagen en prijkt trots aan de kop van deze afdeling van de vierde klas. UTRECHT Op de paardenmarkt werden 338* dieren aangevoerd. De prij zen waren voor: Luxe paarden f 1225 tot f 1550; werkpaarden f 1000 tot f 1475; oude paarden f 840 tot f 1275; 3-jarige paarden f 825 tot f 1200 2-ja- rige paarden f 700 tot f 900; veulens f 300 tot f 640; hitten f 700 tot f 825. Slachtpaarden per kg. geslacht gewicht van f 2,80 tot f 3,10. Jonge slacht paarden per kg. geslacht gewicht van f 3,10 tot f 3,65. Handel rustig. VEENENDAAL In gebouw „Eliheto" werd onder leiding van de heer J. M. Meijer het jaarlijkse kerstfeest voor de bejaarden gehouden. De bejaarden heb ben genoten van het optreden van de muziekclub Weerklank, een kerstmedita tie van de heer Meijer en een kerstver haal, verteld door de heer D. Valkenburg. In de pauze werd de aanwezigen be halve de gebruikelijke koffie een kerst brood aangeboden. De foto toont een deel der aanwezigen, vol interesse luisterend naar Weerklank. VEENENDAAL Vrijdag avond reikte de voorzitter van de Veenendaalse Winkeliersvereniging, de heer Ant. de Ruiter in hotel De Korenbeurs de prijzen uit van de actie voor het Prinses Beatrixfonds, die tijdens de Sint-Nicolaaswinkel- week gehouden werd. Nadat hij in een korte toespraak de kopers uit Veenendaal en.omgeving dank ge bracht had voor de animo waarmee men op deze actie had ingehaakt, en die een bedrag van enkele duizen den guldens voor het fonds had op geleverd, feliciteerde hij de winnaars van de hoofdprijzen, de heer en me vrouw P. Hendriksen-Verboom uit Ederveen en de heer C. Ippel uit Veenendaal. Naast de heer De Rui ter de penningmeester van Handel en Nijverheid, de heer C. Tak (ge heel links op de foto). VEENENDAAL Het gemeentebe stuur van Veenendaal vestigt er de aan dacht op, dat op: zaterdag 24 decem ber 1966 en op zaterdag 31 december 1966 de warenmarkt in deze gemeente des namiddags om 5.00 uur zal eindi gen. AMERONGEN Belanghebbenden dienen er rekening mee te houden, dat met ingang van 1 januari a.s. voor het verstrekken van paspoorten en andere reisdocumenten alsmede voor het aan vragen van een nieuw rijbewijs of ver lenging van het oude, de kosten ver hoogd zullen zijn. De nieuwe regeling luidt als volgt. Door de minister van Buitenlandse Zaken is bepaald, dat vanaf 1 januari a.s. ten gemeentehuize geen Identiteits kaarten ofwel Toeristenkaarten meer zullen worden afgegeven. Men dient er dus ernstig rekening mee te houden, dat men tijdig een paspoort aanvraagt. Zoals het tot nu toe is gegaan, n.l. dat er altijd nog wel iemand geholpen kon worden bij een spoedgeval, zal tot de verleden tijd gaan behoren. Door het verhogen van de rijks- en provinciale leges zullen de kosten voor een der hierna genoemde reispapieren als volgt worden: afgifte nationaal pas poort thans nog f 7,50 wordt f 14; af gifte zakenpaspoort wordt f 16,50; ver- afgifte identiteitskaart B, geldig voor 2 jaren, wordt f ,50; afgifte vreemdelin genpaspoort wordt f 14,-; afgifte laissez- passer wordt f 7,50. De extra-leges, welke wordt geheven wanneer door verlies of zoekraken e.d. een paspoort verloren gaat bedraagt in het vervolg f 20. De afgifte van een collectief paspoort bedraagt f 36,50. Be droeg het bedrag van het wijzigen van een paspoort in het verleden f 2,50, thans zal voor elke wijziging, hoe dan ook een bedrag van f 1 worden gehe ven als provinciale leges en daarboven f 1,50 in totaal voor de gemeentelijke leges. Belanghebbenden wordt er nog op gewezen, dat het in hun eigen be lang zal zijn, wanneer niet tot het ui terste wordt gewacht met het aanvra gen van een paspoort. In het bijzonder in het voorjaar en tijdens de zomer maanden loopt men dan het risico, dat een paspoort niet tijdig terug is, met alle nare gevolgen van dien. Wanneer er tussen drie weken tot ui terlijk één week voordat u een pas no dig hebt, ten gemeentehuize de aan vraag wordt ingeleverd kan de pas tij dig klaar zijn. Ook is besloten om de provinciale le- geskosten voor de afgifte van rijbewij zen te verhogen. Tot nu bedragen de kosten voor het verkrijgen van een rij bewijs f 5,50. Ingaande 1 januari a.s. zal dit bedrag zijn verhoogd tot f 6,50. AMERONGEN Dezer dagen orga niseerde Hemurenge voor zijn leden een dropping. Deze is enorm in de smaak gevallen. Na afloop van de drop ping werd een pannekoekmaaltijd ge houden. De adspiranten werden om 6.15 uur in twee volkswagenbusjes geladen en ergens in het bos neergezet. Hoewel het erg donker was, hadden deze twee ploeg- jes vlug de weg naar huis gevonden. Bij de groten was het moeilijker; daar deze dieper in het bos werden gezet. Vooral één ploeg had het erg moeilijk om de weg naar huis weer te vinden. Deze ploeg kwam op een gegeven mo ment in het Egelmeer terecht. Het luk te niemand daar met droge voeten uit te komen. Na afloop deed iedereen zich te goed aan de pannekoeken, waarna nog even gedanst en gepraat werd. Zaterdagavond is het tweede twaalf tal naar de micro-wedstrijden in Utrecht geweest. De eerste wedstrijd, tegen RDZ uit Zeist, werd heel enthousiast be gonnen; helaas werd het een nederlaag van 80. De tweede wedstrijd, tegen S.V.M.M. uit Maarn werd beter ge speeld: Na een gelijke stand van 11 lukte het SVMM op de valreep nog een doelpunt te maken, zodat de eindstand 12 werd. De laatste wedstrijd, tegen Altlus, werd gelijk gespeeld met 11. Het eerste twaalftal gaat 14 januari a.s. Da Adspiranten gaan in februari micro- wedstrijden spelen in Barneveld.

De Vallei | 1966 | | pagina 5