Trieotagefabriek Harwig ontslaat 10 werknemers Schoolverzuim loopt langzaam terug Zestig bejaarden bij Kerstfeestviering Kerstzangdienst in Herv. Kerk Veiling Sep ter Tiel In overleg met vakbonden: Ambtenaren in de kou Moeilijkheden bij afwerking oorzaak van afvloeiing t Haasje Nieuwe wet op komst M. v. d. Berg accepteert benoeming als raadslid Limonadeglas met snoep voor schooljeugd bij huwelijk op 10 januari Raad bijeen Oude Barneveldseweg wat opgeknapt Konijrumdiefstal werd opgelost DONDERDAG If DECEMBER 1966 NCVB vierde kerstfeest Wie heeft jas? Oudste inwoonster werd 96 jaar Bekendmaking Wijziging van Zone verordening Hinderwet Voor de a.s. feestdagen Cafetaria Het Grote Dorp /voor üiterl and mode p i SCHERPENZEEL De gemeente ambtenaren van de gemeente Scher- penzeel hebben de laatste drie dagen hun werkzaamheden in de kou moeten verrichten, door een defect aan de ver warmingsketel. Deze ketel die reeds 20 Jaar oud is, was totaal versleten en diende vervangen te worden. Het werk, dat anders een veel langere termijn vergt is door het vakkundige werk van een Amersfoorts instaliatiebureau in de kortst mogelijke tijd uitgevoerd waar bij tot diep in de nacht werd doorge werkt. SCHERPENZEEL - De Oude Bar- neveldseweg, de toegangsweg tot het woonwagenkamp, is dezer dagen zeer begaanbaar gemaakt. Door de zware voertuigen, die dagelijks deze weg pas seren en de grote regenval van de laatste tijd was de weg onbegaanbaar geworden. Door het omploegen van de zandlaag en het opnieuw inwalsen van grint is de weg weer redelijk begaanbaar. P RHENEN Begin deze week maak- ten wij melding van diefstal van vier konijnen in het Achterbergse. Deze diefstal is echter al weer opgelost. De eigenaar, bekomen van de eerste schrik, ging zijn achtergebleven dieren voeren en hoorde plotseling een hevig gestommel op de schuurzolder, waar de voorraad winterwortels wordt be waard. „Ratten", mompelde de man. Hij opende voorzichtig het luik en zag daar tot zijn niet geringe verbazing de vier vermiste kerstkonijnen, die daar heerlijk aan het smullen waren RENSWOUDE Traditiegetrouw vierde de Ned. Christen Vrouwenbond ook dit jaar weer met de leden en gas ten het Kerstfeest. Woensdagavond was de zaal van Rehoboth goed gevuld. Voor een bijzondere sfeer zorgden de heer en mevrouw Héeg uit Utrecht, die met dia's en bandrecorder het kerstge beuren toelichtten. Vooraf werden dia's uit Israël vertoond om de leden een in- duk te geven van de plaatsen waar de Heiland werd geboren en heeft geleefd. De presidente, mvrouw Hosang open de deze avond met gebed en een medi tatie over het kerstfeest. Verder werd gebruik gemaakt van de kerstliturgie, die door de bond is uitge geven. De eerste en tweede presidente zorgden ieder voor de lezen teksten en gedichten hierin. De door allen te zin gen liederen werden begeleid op een elektronisch orgel, dat eerst niet erg op gang wilde komen, maar toen dit een maal in orde was werd door alle aanwe zigen van harte meegezongen. Als tolk van allen die aanwezig wa ren, dankte de presidente de heer en me vrouw Heeg voor het gebodene, v/aar- van allen bijzonder hebben genoten. Nadat de presidente eindigde met dankgebed werd nog gezongen: ,,'k Wil U o God mijn dank betalen". RHENEN De Tricotfabriek Harwig N.V. aan de Candialaan heeft tien werknemers moeten ontslaan. Dit ontslag is geschied in volledige overeenstem ming men de vakbonden. De heer Harwig deelde ons mee, dat dit op de ach tergrond wel te maken heeft met de economische toestand van het ogenblik, maar de economische teruggang is niet de directe aanleiding. Vanaf midden zomer is de firma bezig met de verwerking van synthetische ga rens, nadat er al jarenlang proeven mee zijn genomen. Na een aanvankelijk succes mislukte de zaak. Er zijn moei lijkheden gekomen bij de afwerking, die niet in Rhenen gebeurt, maar in de zogenaamde loonfinishingbedrijven. Ongeveer 40 tot 50% van het inge zonden doek komt in" een slechte toe stand terug. Het is nog niet bekend, of dit ligt aan de finishingbedrijven, aan de kwaliteit van de synthetische garens of aan de grondstoffenleveranciers. De heer Harwig noemde het een inge- gewikkelde affaire die echter geen ont slagen van het personeel ten gevolge zou hebben gehad, wanneer (Ut enke le jaren geval geleden het geval zou zijn geweest. De schade was zo groot, dat de firma de produktie zeer dras tisch heeft moeten inkrimpen, als ge volg waarvan de gehele produktie moest worden gereorganiseerd. „Wanneer de hele economische situ atie was geweest als in de jaren 1963, 1964, dan zouden we misschien gezegd hebben, ,,we zien het nog eens een paar maanden aan en wordt er dan een op lossing gevonden, dan zijn we er door- Gisternacht omstreeks half een heeft zich op de Amerongse berg een onge val met dodelijke afloop voltrokken. Het slachtoffer van de aanrijding was een doodgewone haas-in-het-wild, die zonder voldoende op het verkeer te letten plotseling de weg overstak. Overigens geen feit óm in de krant te zetten, hoor ik vele lezers al verzuch ten. Maar met de komende Kerstdagen in het achterhoofd heb ik gemeend een uitzondering op deze journalistieke regel te moeten maken. Waarom? Dat komt straks. Eerst dit nog. Toen ik weer thuis was en de auto, die de aanrijding zon der een enkel krasje had overleefd weer veilig in de garage stond, heb ik me af zitten vragen: „Man, waarom heb je die dooie haas niet meegeno men vooral nu Kerstmis voor de deur staat." Ja, waarom eigenlijk niet? Het is me in de lichte paniekstemming waarin ik na het „ongeval" verkeerde waarschijnlijk door het hoofd gescho ten. In elk geval, die haas ligt er nog. Als je uit de richting Scherpenzeel komt aan de rechterkant van de weg. Ongeveer boven aan de berg en naar schatting zo'n meter of drie van de weg af. Deze informatie voor mensen, die soms met plannen mochten rondlopen om een konijn uit het hok van de buurman te ontvreemden. Ik zou hen willen zeggen; doe het niet, haal die dooie haas van de Ame rongse berg af. 't Is een kleine moeite en als U eenmaal aan de feestelijk gedekte tafel heeft plaatsgenomen, ziet U geen enkel verschil BovendienU loopt dan geen risico nog eens zelf het haasje te wor den Prettige Kerstdagen en eet ze! J. B. RHENEN In tegenstelling tot anders luidende berichten van enkele we ken geleden worden wij er van de zijde van de afdeling onderwijs ter gemeen tesecretarie op atent gemaakt, dat het schoolverzuim in de gemeente Rhenen gedurende de laatste jaren gelukkig afneemt. In 1963 bestonden er nog twee com missies tot wering van schoolverzuim. In het dórp Eist werden 24 gevallen ter kennis gebracht en in Rhenen-stad waren het er 35, in totaal 59 stuks. Van de 35 gevallen van schoolver zuim in Rhenen moet aan 4 overtre ders verzuim van in totaal meer dan 10 schooltijden worden toegeschreven. Onder 10 schooltijden worden 5 hele schooldagen verstaan. In 1964 bedroeg het aantal ter ken nis gebrachte gevallen 35. Er waren toen 9 overtreders voor wier rekening meer dan 10 verzuimde schooltijden kwamen. Een jaar later, in 1965, bedroeg het aantal gevallen 19. Er waren toen twee overtreders van meer dan 10 schooltij den of 5 hele schooldagen. Over het nu aflopende jaar 1966 zijn nog geen gegevens bekend. Tot dusver werd tegen drie overtreders van de leerplichtwet proces-verbaal opge maakt, tegen twee van hen zelfs ver schillende malen. Dit moet dan de kin deren betreffen, die volgens bepaalde alarmerende berichten, maanden van school blijven. Inderdaad is het gevaar aanwezig, dat indien een paar ernstige gevallen ongestraft blijven, het ongeoorloofd schoolverzuim gaat toenemer. Een en ander werd enige malen van de zijde van het gemeentebestuur onder de aan dacht gebracht van de justitie. Aan een krachtig ingrijpen op korte termijn blijft de omslachtige procedure van de sterk verouderde leerplichtwet in de weg staan. Strenge straffen in de vorm van hechtenis worden eerst na herhaling van het strafbare feit opge legd. De eerste maal vindt veroordeling tot een geldboete plaats. Verwacht mag worden, dat de justitie niet met zich zal laten sollen en dat de aansprakeUjke personen voor de enkele, zeer ernstige gevallen van schoolverzuim, dit zeer ze ker zullen ervaren. Ook de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen heeft erkend, dat de sanctie van de verouderde leerplicht wet gering is. Een nieuwe wet staat op stapel. Van onderwijszijde hoopt men dat deze spoedig tot stand komt en dat daarna definitief en effectief kan worden afgerekend met het maat schappelijk kwaad dat „schoolverzuim" heet. VEENENDAAL Na afloop van de Kerstzangavond maandag j.L heeft ie mand een verkeerde jas meegenomen, de jas bevinden zich 'n paar handschoe- het Bejaardencentrum „De Engelen- burgh" in Veenendaal. In de zakken van de jasbevindt zich een paar handschoe nen en sleutels, waarop de naam van het bejaardencentrum staat alsmede waarschijnlijk de naam van de heer Groen. SCHERPENZEEL Woensdag 21 de cember heeft Scherpenzeels oudste in woonster mevr. Judels haar 96ste ver jaardag gevierd. Zij is reeds 25 jaar woonachtig bij haar dochter aan de Eikenlaan. Mevr. JudelS, die altijd een goede ge zondheid heeft genoten, moet thans het bed houden. Wij wensen haar van har te beterschap toe. heen. Maar met de huidige economische teruggang op de achtergrond is dat nu niet verantwoord", aldus de heer Harwig. De geruchten als 'zou het bedrijf Rhenen uitgaan, sprak de heer Harwig tegen. Er zijn iets meer dan veertig mensen in dienst van de tricotfabriek. Dit aantal wordt met tien verminderd. De afvloeiing van deze personeelsleden geschiedt in volledige overeenstemming met de vakbonden. Enkele ontslagen personeelsleden hebben bereids ander werk gevonden, de anderen ztjn nog op zoek naar een nieuwe werkkring. Het zijn allen werknemers van jeugdige tot middelbare leeftijd. Het betreft niet de eerste vaklieden van het bedrijf. 0 Dinsdagmiddag is de boerderij van landbouwer J. J. Lunenburg, gele gen te Berlicum in de Heikantsehoeve, uitgebrand. Er kwamen elf kalveren in de vlammen om. De landbouwinventa- ris, alsmede de huishoudelijke inboe del, gingen verloren. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend, dat gedurende drie maanden ter gemeente-secretarie (2e afdeling), Hoofdstraat 92, voor een ieder ter le zing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld de op heden afgekondigde ver ordening tot wijziging van de Zonever ordening Hinderwet. Eerstgenoemde verordening treedt in werking op 19 december 1966. De onderhavige wijziging houdt in, dat de Zoneverordening Hinderwet vervalt met ingang van 1 augustusl970. Veenendaal, 16 december 1966 Burgemeester en wethouders voornoemd de burgemeester, J. Hazenberg De secretaris, V: VAN MANEN. RHENEN De heer M. van den Berg deelt ons mede, dat hij zijn be noeming tot lid van de gemeenteraad heeft aangenomen. De heer Van den Berg volgt de heer P. Kosters op, die om gezondheidsredenen moest bedan ken als raadslid. De heer Van den Berg wordt de tweede man van de Vrije Partij. ADVERTENTIE t Opgemaakte schotels Huzaren salade Russisch Ei Zalm salade v.a. f 5,- Heerlijke hele en halve kippen in boter gebraden Ijstaarten f 2,25, f 4,25 en f 6,50 Iets aparts in verpakking die 2 uur goed blijft. 2de Kerstdag zijn wij open. HAA HET IS VAN DIJKSTRA! Tel. 2258 Veenendaal RENSWOUDE Ook dit jaar waren de bejaarden weer uitgenodigd door de kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk voor de Kerstfeestviering In gebouw „Reho both". Ruim 80 mensen kwamen hiervoor woensdagmiddag bijeen onder leiding van ds. Van de Peut, die alle aanwezigen hartelijk begroette. VEENENDAAL Het komende jaar wordt een duur jaar voor de vereni ging Oranjedag. Tien januari trouwen H.K.H. prinses Margriet en de heer Pieter van Vollenhoven, in april ver wachten H.K.H. Prinses Beatrix en Prins Claus een baby, terwijl op 30 april H.H. de Koningin hoopt te verja ren. Al deze feestelijke gebeurtenissen brengen werk èn onkosten mee voor Oranjedag. Bij een eenvoudige herinnering is men namelijk direct al een groot bedrag kwijt. Ter gelegenheid van het huwelijk op In verband met ambtelijke bezighe den kon de burgemeester ditmaal niet aanwezig zijn, maar zijn vrouw nam nu de honneurs waar. Na het zingen van psalm 95 1 .en het gebed, las de dominee gedeelten voor uit de profetieën van Jesaja, Jere- mia en Zacharia. Ook werd het kerst evangelie uit Lucas 2 gelezen, waarna alle aanwezigen zongen „Ere zij God" en „Nu sijt wellecome". Na de pauze, waarin werd getrak teerd op koffie, thee en gebak, werd aandachtig geluisterd naar de vertel ling van een kerstverhaal van Ooms. Aan het einde van de middag eindig de ds. v. d. Peut met dankgebed, waarin hij dankte voor deze bejaarden middag, maar bovenal voor de Zalig maker, die voor ons is gekomen en naar Wien wij te allen tijde moge gaan met onze gebeden. In aansluiting hier op werd nog gezongen „Want deze God is onze God". Bij de uitgang stonden reeds enkele dames klaar met een kerstblad en een kerstbrood voor alle bejaarden, die de- zè middag aanwezig waren. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de gemeenteraad donderdag 29 de cember 1966 des namiddags 8 uur ten gemeentehuize in openbare zitting bij eenkomt. Hij maakt de Ingezetenen erop attent, dat de op deze vergadering betrekking hebbende stukken voor een ieder ter Inzage liggen in de openbare leeszaal bibliotheek („Wilhelminaschool") op vrijdag 23 december 1966 van 13 - 15 en van 16.30 - 20.30 uur. Rhenen, 22 december 1966. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. RENSWOUDE In de Ned. rferv. kerk wordt le Kerstdag 's avonds om 7 uur een gezamenlijke kerkdienst gehou den, die uitgaat van de kerkeraden van de Ned. herv. kerk en van de gerefor meerde kerk. De chr. gem. zangvereniging „Con Amore" en het kinderkoor van Rens- woude zullen deze avond met hun zang opluisteren. Het heeft het karakter van 'n „kerst- zangdienst", want er zal door de ge meente veel worden gezongen. In de ge reformeerde kerk zal zondagavond dus geen dienst worden gehouden. ADVERTENTIE leder met kijk op eigentijdse mode erkent dat dit elegant staat. En toch ook mannelijk! Dit is er één uit een kostuum veelheid 't bekijken waard U. in zo'n pak. A Dat's goed bekekenl f 10 januari zal aan alle leerlingen van de lagere en de kleuterscholen een herinnering uitgereikt worden in de vorm van een limonadeglas met snoep, met daarop de beeltenis van het bruids paar. De heer Blankespoor, secretaris van de vereniging „Oranjedag" deelde mee, dat het mogelijk was deze herinnering voor de.prijs van f 1,- aan te schaf fen, door de grote hoeveelheid, die af genomen wordt. Men verwacht bijna vijfduizend glazen nodig te hebben. Een bedrag van f 5000,- is wel onge veer het maximum, dat „Oranjedag" kan besteden, gezien de andere feeste lijke gebeurtenissen, die zullen volgen. Behalve de herinnering voor de schoolkinderen zullen er geen verdere festiviteiten op het programma staan. Men achtte de tijd van het jaar niet zo geschikt om openluchtbijeenkomsten te organiseren, en daar zou het toch wel op neer gekomen zijn. Gezien de financiële toestand zou een optreden van een muziekgezelschap op de markt ongeveer het enige in aan merking komende evenement zijn ge weest en de twijfel of daar voldoende belangstelling voor zou bestaan is zeer groot in de gelederen van „Oranjedag". Men hoop op Koninginnedag „de scha de" te kunnen inhalen. VEENENDAAL De komende da gen zal er weer volop om prijzen gekla verjast worden. Vanavond zal er om wildprijzen in de kantine van de voet balvereniging Veenendaal gekaart wor den, vrijdagavond zal hetzelfde om 8 uur om wild in de kantine van het Sportpark Panhuis gebeuren en tot slot zal vrijdagavond VRC de rij sluiten. Alle wedstrijden zullen voor iedere be langstellende open staan. Deze archieffoto van de Cuneratoren in floodlight geeft een fantastisch beeld hoe dit prachtige monument eruit kan zien, wanneer alle schijnwerpers goed gericht zijn en ook allemaal volop bran den. Hieraan mankeert het de laatste tijd nog wel eens. Enkele schijnwerpers aan de kant van de Buitenomme bleken een paar weken geleden zelfs nog gericht te zijn op het weiland, waarop men vorig jaar heeft geschaatst. Men had toen de lampen omgedraaid om de schaatsers een lichtje te bezorgen. Laten we hopen, dat de toren er in de komende Kersttijd eruit zal zien als op dit prentje. Het zou een Kerstkaart kunnen zijn. Veemarkt Utrecht, 22 december 1966. Totale aanvoer 3579 stuks. Runderen, 977 st.; Vette kalveren, 124 st.; Gras kalveren, 29 st.; Nuchtere kalveren, 441 st.; Schapen, 514 st.; Varkens boven 100 kg, 310 st.; Varkens bneden 100 kg, 65 st.; Biggen, 1088 st.; Bokken en geiten, 31 st. Prezen (in guldens): Melk- en kalf- koeien, f 1.025f 1.450; Kalf vaarzen, f 950f 1.250; Vare koeien, f 800 f 1.050; Pinken, f 510—f 600; Stieren, f 855f 1.100; Graskalveren, f 325 f 450; Nunchtere kalveren, f 40f 85; Fokkalveren, f 125f 325; Schapen, f 90 f120; Lammeren, f 100f 160; Drach tige vakens, f 425f 500; Lopers, f 90 f 120; Biggen, f 70f 80; Bokken en geiten, f 12f 60, (alles per stuk); Vette koeien le kwal., per kg gesl. gew., f 4,05 f 4.30; idem 2e kwal., f 3,90—f 4,00; idem 3e kwal., f 3,75f 3,95; Vette kal veren le kwal., per kg lev. gew., f 3,90— f 4,20; idem 2e kwal., f 3,80—f 3.90; Idem 3e kwal., f 3,45—f 3,80; Nuchtere kalveren, per kg lev. gew., f 1,45f 1,85; Zware vette varkens, per kg lev. gew., f 2,30f 2,35; Zouters, per kg lev. gew., f 2,50f 2,55; Slachtzeugen, per kg. lev. gew., f 1,90f 1,95; Jonge slachtzeugen, per kg lev. gew., f 1,95f 2,05. Overzicht (resp. handel en prijzen): Melk- en kalfkoeien, kalm, prijshoudend; Vette koeien, vlotter, prijshoudend; Vare koeien, kalm .prijshoudend; Vette kalve ren, stug, niet geheel prijshoudend; Gras kalveren, matig, prijshoudend, Vellbericht van de Tielse Veiling Septer van woensdag 21 december 1966. Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 S Brabantse Bellefleur k.l 41—43 32—34 x CcfX Orange k.l 68—71 57—67 49—55 35—44 x Cox Orange k.2 51—67 48—66 41—51 31—42 20—32 Dijkmanszoet 3643 2840 Golden Delicious k.l 4651 x Golden Delicious k.2 41—48 37—45 27—39 23—29 26—36 24—29 29—32 26—29 x Goudreinet k.2 Rode Goudreinet k.2 Jasappel x Jonathan k.2 Laxton Superbe k.2 Lombarts Calville k.2 idem k.l verpakt idem k.2 verpakt Pomme Rosa Present van Engeland Winston k.2 23—26 21—33 39—41 28—34 35—37 33—36 37—40 25—28 39—36 27—32 34—36 31—34 21—24 23—25 24—29 31—33 30—32 43—47 19—27 24—29 19—21 19—22 21—29 26—28 27—36 22—26 25—28 35—38 Blankkroet per 100 kg 17,30; Roodkroet 11,00—16,70; Zoetkroet 11,00. Peren: 49—56 34—41 62—66 71—73 66—68 45—58 35—73 33—41 24—45 18—23 48—51 35—38 34—36 31—34 15—20 42—44 40—42 35—40 25—39 14—29 39—42 24—20 15—18 10—13 Brederode Conference k.l Conference k.2 Giezewildeman Comtesse de Paris Legiponts k.l Legiponts k.2 Provisieperen St. Remy k.2 x Winterjannen x IJsbouten Zijndrechtse Wijnperen Perenkroet per 100 kg 3,00. Groenten: Anrijvie, 61—63; Boerenkool, 10—15; Prei, 15—30, 12—14; Spruiten, 105—108; Rodekool, 17—19; Groene Savooiekool, 24—26; Witlof, 135—144, 65—98. Het volgende veilbericht op 2 januari 1967. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld.

De Vallei | 1966 | | pagina 5