Brandt op nieuwe weg in Duitse politiek Bij vakcentrales weer eenheid, nu werkgevers verdeeld zijn PREMIE SPAARPLAN Vier mensen gered uit brandend bovenhuis Miele Prinses Beatrix in Duitsland meer populair dan „Jackie" Artsenconflict: kort na Kerst richtlijnen En lékker.die goeie ouwe LANKENHEYM Stappen in richting van Oost-Europa Een eigen huis (met hypotheek) wordt goedkoper, want... elk jaar neemt het Rijk f 100,- van de aflossing voor zijn rekening. 3 DR. JAHN, KOMEND STAATSSECRETARIS: Stijgend aantal ongelukken GEKORTWIEKT BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT er is geen betere! Grafschenners ook in Aken Die goeie ouwe en die goeie jonge puur of in longdrinks. DONDERDAG 22 DECEMBER 1966 ADVERTENTIE (Van onze verslaggever). De nieuwe coalitieregering zal in haar buitenlandse politiek duidelijke andere accenten leggen dan de regermg-Erhard. Uitgangspunt voor ons is de bereid heid te streven naar ontspanning in de wereld, en met name in Europa. Alleen zo, indirect, zal het ook mogelijk zijn de problemen van de Duitse deling nader tot een oplossing te brengen. Aldus de SPD-afgevaardigde dr. Gerhard Jahn (39), die op het punt staat als staatssecretaris voor het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken zijn intrede te doen en onder Willy Brandt mede-verantwoordelijkheid te krijgen voor de Duitse diplomatie. Het la goed nog eens ln herinnering te brengen, zoals dr. Jahn doet op on ze vraag wat nu in het bijzonder de S.P.D. in het program van de regering- Kiesinger heeft ingebracht, dat ook de regeringsverklaring van vorige week, de nieuwe prioriteiten op het gebied van de buitenlandse politiek aanduidt. Maar niet ieder zal zo van nabij de ontwikkeling - of liever het gebrek er aan - gevolgd hebben om te beseffen dat onder bondskanselier Erhard de volgor de in feite nog zo lag als onder diens voorganger Adenauer. Ontspanning, zo luidde grof aangeduid het devies, zou niet bereikt kunnen worden zonder voor- (VERVOLG VAN PAGINA 1) Toen de heer Bosma in de Stichting had meegedeeld, dat het C.S.W.V. niet meedoet, omdat een belangrijke groep als het N.VV medewerking weigert, had de heer P J. J. Mertens, de voor zitter van het N.K.V., de vraag gesteld of het standpunt van het C.S.W.V. an ders zou zijn uitgevallen als niet het N.V.V., maar het N.K.V. of het C.N.V. medewerking hadden geweigerd De heer Bosma had toen, volgens de heer Mertens geantwoord, dat alle vak centrales hem even lief zijn. Hierop had de heer Mertens verklaard, dat het standpunt van het C.S..WV. inconse quent is, omdat het wel mee wil doen aan advisering en niet aan toetsing. Het N.K.V. en het C.N.V. hebben toen aldus de heer Mertens, geweigerd mee te doen aan advisering. De verdeeld heid van de werkgevers heeft de een heid onder de vakcentrales hersteld, zo verklaarde hij. De heer J. van Eibergen, de voorzit ter van het C.N.V., zei, dat door de houding van het C.S.W.V. de Stichting van de Arbeid niet kan functioneren, omdat er geen quorum is. „Niet-toet- sen betekent ook niet-adviseren", vol gens de heer Van Eibergen Tijdens de vergadering van de Stich ting van de Arbeid, is er van de zijde van de landbouwvertegenwoordigers een poging gedaan tot bemiddeling om de standpunten tot elkaar te brengen. Aan het N.V.V. werd de vraag voorge legd of deze vakcentrale, die niet wil toetsen, wel bereid zou zijn tot advise ren. .Het N.V.V. heeft deze poging ech ter met „nee" beantwoord, zo verklaar de voorzitter Kloos. Het N.V.V. ziet geen verschil tussen goedkeuring en adviseren. In beide ge vallen, neemt men verantwoordelijkheid op voor „het terugdraaien" van de lo nen, als de werkgevers in een bedrijfs tak bereid zijn gebleken een hoger loon te betalen dan de regering heeft ge wild. Ook de heer Kloos zei, dat de vak centrales het weer eens zijn geworden, omdat het C.S.W.V. inconsequent was door niet de. toetsing, maar wel het ad viseren te aanvaarden. De N.V.V.-voorzitter was blij, dat de drie vakcentrales weer bijeen zijn, hoe wel hij zich het standpunt van het C.S.W.V. wel een beetje kon voorstel ler. Wanneer een belangrijke organi satie in een privaatrechtelijke stichting zijn medewerking weigert, dan komt de vraag op of men zelf ook mee zal blij ven doen. Maar het standpunt van het C.S.W.V. is niet consequent, accentueer de de heer Kloos. De heer Van Eibergen, de CNV- voorzitter, verklaarde, dat zijn vreugde over het weer bijeenzijn van de drie vakcentrales nog groter zou zijn, „als we het met elkaar eens waren gewor den over het standpunt van het NK.V. en het C.N.V. over de uitvoering van de loonpolitiek." Als het College van Rijksbemidde laars wordt belast met de goedkeuring van de collectieve contracten, dan moet het college vooraf, volgens het Buiten gewoon Besluit Arbeidsverhoudingen, advies inwinnen van de Stichting van de Arbeid, die dit advies echter als pri vaatrechtelijke instelling kan weigeren. In dat geval besluit het college geheel zelfstandig. Het vleugellam-zijn van de Stichting op het gebied van de loonpolitiek bete kent intussen niet, dat de Stichting uit een is gevallen. Op andere gebieden kan ze blijven werken. uitgang in de Duitse kwestie. Op zijn best kon men zeggen, dat van een rege ring die een dergelijk standpunt beleed weinig initiatief verwacht kon worden, omdat 'over de jaren gezien 't frontaal aanpakken van de deling van Duitsland, onverschillig of dit als grote of kleine stappen werd geadverteerd, weinig heeft opgeleverd. De huidige Duitse regering draait de zaak dus om en wil, met instemming van de NAVO-bondgenoten zoals in Pa rijs al bleek, zich inzetten voor betere betrekkingen met Oost-Europa, ook al is er voorlopig nog weinig kans op her stel van de Duitse eenheid. Wat deze omkering van prioriteiten nu in de praktijk van de dagelijkse po litiek tegenover Oost-Europa kan gaan betekenen, hangt natuurlijk niet alleen af van de Bondsrepubliek. Veel zal be paald worden door de reacties in de ver schillende Oosteuropese hoofdsteden waar in eigen toonaard de wens tot nor malisering van de Oost-West-betrekkin- gen te horen valt. De nieuwe ploeg, Brandt en zijn naaste medewerkers, maakt hier al meteen een uitzondering voor het Ulbricht-regime. De kans dat de regering in Oost-Berlijn op de Duit se avances zal ingaan, wordt niet hoog aangeslagen. Maar met des te meer be vrediging - omdat het een bevestiging lijkt van de nieuwe these - maakt men gewag van de gedempt afwachtende uit latingen „overal in Oost-Europa, behal ve in Oost-Berlijn dat zich op één lijn stelt met Peking en Tirana". De hoop bestaat dat het met landen als Roemenië en Hongarije (waarmee Duitsland geen territoriale kwesties heeft) tot het vestigen van normale di plomatieke betrekkingen zou komen. De bewering van de oppositieleider Erich Mende, dat het de vorige minister van Buitenlandse Zaken Schroder was die door zijn legalistische opvattingen ver hinderde dat er een Duitse ambassa deur in Boekarest kwam, wordt door de regering-Kiesinger niet onderschre ven. Maar een man als dr. Jahn geeft toe, dat de nieuwe regering de Hall- steindoctrine elastischer zal gaan toe passen dan de vorige deed. 't Gaat er volgens hem om op welke wijze de Bondsregering duidelijk kan maken te spreken voor 't gehele Duitse volk. 't Af straffen van landen die diplomatieke be trekkingen met Oost-Duitsland aangaan, zoals de Hallsteindoctrine in haar strik te vorm wil, is volgens de SPD-politicus geen geschikte methode meer om dat democratische monopolie van Bonn aan vaard te krijgen. Het officieel overboord werpen van de Hallsteindoctrine lijkt dan ook een kwestie van tijd geworden te zijn. De verhouding tot Polen en Tsjecho- Slowakije als Duitse grenslanden blijft het moeilijkste. Tegenover Praag is nog eens duidelijk gezegd, dat het verdrag van Miinchen dat in 1938 tot Duitse be zetting van het Sudetenland leidde, geen geldigheid meer heeft. Het zal nog moe ten blijken of dit de Tsjechen die im mers een verklaring wilden dat het ver drag nooit geldig geweest was, tevre den zal stellen. Dr. Jahn meent dat hier vooral de nieuwe Bondsregering zich van de vori ge zal onderscheiden door groter activi teit en beweeglijkheid in het vinden van een vergelijk. Dr. Jahn, zelf getrouwd met een Duitse vluchtelinge uit Mora- vië, zegt open oog te hebben voor de redelijke verlangens van zijn uit Tsjecho-Slowakije verdreven landgeno ten, maar „aan de status quo heeft nie mand iets, ook de vluchtelingen niet". Bij Polen gaat 't als steeds om de Oder- Neisse-grens, die sinds 1945 Duitsland scheidt van vroegere oostelijke gebie den, nu officieel „onder vreemd (Pools) beheer". Er zullen weinig Duitsers zijn die er in gemoede aan twijfelen dat de Oder-Neisse definitief de grens van een herenigd Duitsland zal zijn. (Al durven nog slechts weinigen daar openlijk voor uitkomen). Maar er is ook op dit punt enige beweging te constateren, al is dit meer voor fijnproevers die aan micro scopische verschuivingen genoeg heb ben. Zo was 'tvorige week de eerste maal - dr. Jahn wijst erop - dat 'n offi ciële Duitse regeringsverklaring niet vierkant blijft staan op wat 't als haar recht beschouwt: de grenzen van '37, maar tenminste is gebonnen dit discuta bel te stellen. De betreffende passage begint met de erkenning: wij Duitsers begrijpen beter dan vroeger 't boze ver langen naar 'n grondgebied waarvan de grenzen veilig zijn. En zo zegt dr. Jahn: waar begrip is is een begin van een te gemoetkomen. „Voor de Polen moet dat toch een aanwijzing zijn van de mate van onze bereidheid." Erkenning van de Oder-Neisse-grens zonder meer zoals buiten Duitsland ook in het Westen wel bepleit wordt, is nog niet aan de orde. Als jurist ziet de S.P.D.-afgevaardigde bezwaren, omdat er geen gezag is dat door Polen aan vaardt wordt als vertegenwoordigers van het gehele Duitse volk. Als po liticus meent hij dat het uit handen ge ven van een troef - erkenning van de Pools-Duitse grens - zonder daarvoor iets teruggekregen te hebben - een vre desverdrag - onverstandig en onjuist is. Maar ook al is en blijft er voorlopig een onmiskenbaar twistpunt met de Po len, dit hoeft naar de opvatting van dr. Jahn niet uit te sluiten dat ook met Warschau betere,misschien zelfs nor male betrekkingen knnnen worden aan geknoopt. Ook hier blijft gelden dat er twee partijen nodig zijn om het zover te laten komen. Behalve actie van Duit se zijde zal er reactie uit Polen moeten zijn, aldus dr. Jahn. Hier is een groot nationaal plan.het Premie Spaarplan dat u en uw vrouw honderden guldens kan besparen. Elk jaar kunt u op uw hypotheek-aflossingen een premie van ten hoogste 100,krijgen. Dat is een daadwerkelijke steun om tot eigen bezit te komen. Het Rijk gaat het bezit van een eigen huis aantrekkelijker maken. Hoeveel? Over maximaal 500,jaarlijks aan aflos sing ontvangen u en uw vrouw1) na vier volle kalenderjaren een belastingvrije spaarpremie van 20%, dus maximaal f 100,2). Een voorbeeld Als u dit jaar 500,aflost krijgt u begin 1971 de spaarpremie van f 100, U mag natuurlijk ook minder aflossen, de premie Por deelnemer maximaal f 2S0. Per deelnemer spaarpremie maximaal f 50. is altijd 20%. Op die manier kunt u vanaf 1971 ieder jaar de spaarpremie verdienen, zolang u bjijft aflossen. Hoe? Bij uw aflossing laat u eenvoudig aantekenen, dat u en uw vrouw deelnemen aan het Premie Spaarplan. Na vier jaar ontvangt u de spaarpremie. Wie? U kunt aan het Premie Spaarplan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste f 15.000,was; 2. u tenminste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan de Zilvervloot). Waar? Bij de Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Le vensverzekeringmaatschappij, Spaarbanken. Vraag de gratis brochure! ROTTERDAM Brandweerlieden z(jn er woensdagavond met grote moeite in geslaagd een bejaarde Rotterdammer te bevrydert uit de brandende woonkamer van een huis aan de Atjehstraat op Ka- tendreeht. Met persluchtmaskers op, drongen de mannen van de Rotterdamse brandweer via een ladder de woonkamer binnen en slaagden er na enig zoeken in de man te vinden en hem te redden. Deze actie volgde onmiddellijk nadat de 25 - jarige zoon en de 28 - jarige dochter van de bejaarde man vanuit het woonkamerraam (vflf meter boven de straat) in een door buurtbewoners als vangzeil opgehouden deken waren gesprongen. De negen maanden oude baby was al eerder door de dochter van uit het raam in de deken gegooid. De door de brandweer geredde Rot terdammer, de 76 - jarige A.P.J. van der Bussen, werd in bewusteloze toestand naar het Zuiderziekenhuis overgebracht. Ambulancewagens brachten later ook de zoon en dochter naar een ziekenhuis. DEN HAAG. Het aaptal verkeers ongelukken in ons land is in het eer ste halfjaar van 1966 bijna 10 pet. ho- ger geweest dan in de eerste zes maan den van 1965. Kwamen er van januari tot en met juni 1965 127.534 verkeers ongelukken voor, in de overeenkomsti ge periode van 1966 waren het er 139.877. Het totale aantal slachtoffers be droeg iii het eerste halfjaar van 1966: 30.360 (1.089 doden, 18.098 ernstig ge wonden en 11.173 licht gewonden) te gen 29.704 in het eerste halfjaar van 1965 (1.104 doden, 17.816 ernstig ge wond en 10.784 licht gewonden). Volgens verdere voorlopige gege vens, die door het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn verzameld, wa ren in het eerste halfjaar van 1966 169.852 personenauto's (januari-juni 1965: 146.272) bij de verkeersongeluk ken betrokken; 41.343 vrachtauto's (38.990); 28.212 bromfietsen (27.378); 10.832 fietsen (11.499); 5.701 voetgan gers (5.659); 4.165 autobussen (4.036); 2.501 scooters (3.184) en 2.383 motorrij wielen (2.832). Het hoogste aantal doden viel in het eerste halfjaar van 1966 onder bestuur ders en passagiers van personenauto's: 315 (eerste halfjaar 1965 301); voet gangers: 273 (277); bestuurders en passagiers van fietsen: 209 (184); idem bromfietsen: 175 (194); idem vracht auto's: 44 (47); idem motorfietsen: 38 (27); idem scooters: 17 (21). Wat de ernstig gewonden betreft, lui den de cijfers als volgt: bromfietsen: 6.063 (5.654); personenauto's: 4.736 (4228); voetgangers: 2.804 (2.790); rij wielen: 2.796 (3.005); vrachtauto's: 550 (510); motorfietsen: 545 (621) en scoo ters: 427 (501): Op de Hondsbossche Zeewering, ter hoogte van Camperduin, is de kiel van een schip aangespoeld. Deze bestaat uit eiken en grenen balken, aan elkaar verbonden met houten en koperen pennen. Men neemt aan, dat het hier een gedeelte van een koopvaardij- vaartuig betreft ADVERTENTIE OOK IN HET KLEINE IS MIELE GROOT! Zoals dit strijkijzer. Vederlicht met grote zooiplaat, die snel en gelijkmatig warm wordt. De regelknop kunt u instellen voor elke soort textiel. Prijs: 28,75 HAMBURG uit gegevens van een opinie-onderzoek in Duitsland is gebleken, dat prinses Beatrix bij de oosterburen in populariteit hoger wordt aangeslagen clan mevrouw Jacqueline Kennedy en koningin Fabiola van België. President Johnson is „man van het jaar "geworden, terwijl de Indiase premier, mevrouw Indira Gandhi, met gemak de titel „vrouw van het jaar" in de wacht sleepte. Het onderzoek is uitgevoerd door het instituut „Infratest", op verzoek van het twee keer per week verschijnende tijdschrift „Deutsches Panorama". Johnson heeft zeven procent van het aantal stemmen weten te verwerven, een procent meer dan de vroegere Westduitse Bondskanselier Erhard. De derde plaats wordt ingenomen door Adenauer, die drie procent liet noteren, evenals de Franse president De Gaulle. De nieuwe Westduitse kanselier Kiesinger, de vroegere burgemeester van West- Beriyn Willy Brandt, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties Oe Thant en paus Paulus VI, haalden ieder twee procent van de stemmen. De zoon had bij de sprong uit het raam twee benen gebroken en een hersen schudding opgelopen, doordat de deken die hem moest opvangen scheurde, waardoor hij op de straat smakte. De verwondingen van de jonge vrouw zijn niet ernstig. De baby liep geen letsel op. De bijna fatale brand ontstond ln een keuken op de eerste etage van het huis, vermoedelijk doordat de vlam in een op het vuur gezette pan met vet sloeg. De heer Van der Bussen, die met zjjn zoon en dochter en de baby op de twee- dé etage woont, ontdekte het gevaar, toen de keuken al in lichterlaaie stond. Een op de eerste etage wonend echt paar kon gemakkelijk via de trap naar buiten komen. Voor de vier op de twee de etage was deze vluchtweg door de vlammen afgesneden. Het vuur sloeg via de trap razend snel door en korte ttf'd later stonden ook de woonkamer en de slaapkamer in brand. De zoon, de dochter en de baby konden zich via het raam nog redden, maar de heer van der Bussen raakte bewusteloos door de geweldige rook wolken en moest door de brandweer worden gered. De schade, die de brand aanrichtte, is groot; de tweede verdieping van het huis aan de Atjehstraat brandde geheel uit. Op de eerste etage was dat het ge val met de keuken en de gang. AKEN Op een kerkhof in Aken zijn dinsdagnacht 28 grafstenen omver gegooid en twee beklad met hakenkrui sen en het SS - teken. Op zeven stenen stond in drukletters geschreven: Sa tan is onze God" en „satan is het heil der wereld". Op 12 november z(jn er op een ander kerkhof in Aken ruim 60 grafstenen om vergeworpen. De laatste tijd hebben zich in Neder land en met name in Brabant en Gel derland ook gevallen van grafschennis voorgedaan. In België in de omgeving van Hasselt, zijn eveneens graven ge schonden. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Kort na Kerstmis worden de richtlynen venvacht van mi nister Veldkamp (Sociale Zaken en Volksgezondheid), volgens welke huis artsen en ziekenfondsen na 1 januari, wanneer het contract tussen hen af loopt, moeten handelen. De commissie, die in de afgelopen weken het conflict heeft bestudeerd, heeft woensdag advies aan de minister uitgebracht. Vrijdag zal dit advies in de ministerraad worden be sproken. In haar advies heeft de commissie on derscheid gemaakt tussen enerzijds de honorering op langere termijn en ander zijds die voor volgend jaar, „gezien de voor dat jaar voorhanden beperkte mid delen". Hoewel de artsen honderd procent ho norariumverhoging eisen, ziet het er, gezien de huidige economische situatie, niet naar uit, dat zij meer zullen krijgen dan de in het tegenvoorstel van de zie kenfondsen genoemde negentien pro cent. Bij de huidige premie, die de ver plicht verzekerden moeten betalen, is zelfs een verhoging van de artsenhono raria met tien procent aan de hoge kant. Volgens de Ziekenfondswet staan de minister de volgende mogelijkheden open: 0 Hij laat een maximum-abonne mentstarief vaststellen, waaraan beide partijen zich moeten houden, of: 9 Hjj kondigt een restitutiesysteem af, waarin wordt bepaald welk be drag de ziekenfondsen moeten te rugbetalen van het door de verze kerde aan de arts betaalde be drag. De maatregelen van de minister gel den een half jaar. Zal het geschil dan nog niet zijn bijgelegd, dan zal de Twee de Kamer zich er over moeten uitspre ken. ADVERTENTIE 9 Drs. K. F. Bouman, leraar geschie denis in Goes en initiatiefnemer van het petitionnement-Viëtnam, zal het Kerstfeest vieren in de open lucht op 't Haagse Binnenhof. Zaterdagmiddag vijf uur zal hij zich daar met zijn hele gezin en enkele Amsterdamse en Zeeuw se geestverwanten installeren en daar blijven tot twee uur 's nachts, omdat hij, zoals hij zegt, „geen behaaglijk Kerstfeest wenst te vieren, terwijl Ne derland zich niets aantrekt van Viët- nam." De politierechter in Amsterdam heeft de voorzitter van Socialistische Jeugd van Nederland, de 22-jarige Rob L., veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijftien dagen, waarvan tien dagen voorwaardelijk, met aftrek van voorar rest en een proeftijd van drie jaar, we gens opzettelijke belediging van presi dent Johnson. Het Nederlands Auschwitzcomité heeft in een brief aan de Westduitse minister van Justitie „ten scherpste" geprotesteerd tegen de vonnissen in het Sobiborproces. „Het comité", zo schrijf het in deze brief, „is uiterst veront waardigd en gegriefd over de belache lijk lage straffen." Op uitnodiging van de Roemeense regering, zal de minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, in de eerste helft van januari een offi cieel bezoek brengen aan de Roemeen se volksrepubliek. 0 De P.T.T. gaat in vijf postkanto ren in Den Haag experimenteren met een soort „doe-het-zelf'-girobus- sen. Het zal daardoor niet langer nodig zijn te wachten voor de loketten voor girostortingen. Als de proef slaagt, over weegt de P.T.T. dergelijke bussen op alle postkantoren te plaatsen. 0 De Belgische sleper „Scaldis", de „Hooland" van de rederij Doeksen en de Britse sleepboot „Lady Alma" hebben woensdagmorgen het Franse booreiland „Neptune", na een dagen lange hevige worsteling op de Noord zee tegen het slechte weer, in Euro poort bij Rotterdam afgeleverd. In Rot terdam zal het booreiland worden on derzocht op schade, die het tijdens de najaarsstormen heeft opgelopen. 9 De gemeenteraad van Haarlem heeft bes.oten een krediet van drie miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de stichting van een overdekte bad- en zweminrichting aan de Plane- tenlaan in Haarlem-Noord. 0 De raad van bestuur en de directie van Aluminium Delfzijl N.V. delen mee, dat besloten is tot uitbreiding van de produktiecapaciteit van de alumi- niumfabriek te Delfzijl van 32.000 ton tot 72.000 ton aluminium per jaar. Hier toe zal naast de bestaande ovenbatterij van 120 ovens een nieuwe batterij van 140 ovens worden gebouwd. 0 De meubelfabriek Knico te Stadska naal heeft een werktijdverkorting ingesteld van 30 uur per week. Dit is gebeurd in overleg met de vakorganisa ties Het personeel krijgt een aanvul ling van de W. en W.-wet. Er is mo menteel nog geen sprake van ontsla gen. De oorzaak van deze werktijdver korting is de slechte orderpositie Bij de fabriek zijn 50 man in dienst. 0 De directie van de N.V. Nederlands Thermochemische Fabrieken in Hil versum heeft aan 23 werknemers ont slag aangezegd. Zeventien van de ont slagen vallen bij de destructor in Ber- gum en zes bij het bedrijf in Nljverdal. 0 Een groep van negen min of meer met elkaar samenwerkende perso nen is door de Almelose politie gearres teerd, waardoor een einde is gekomen aan een lange reeks van inbraken, dief stallen en plunderingen in Almelo en omgeving. In totaal bekenden de gear resteerden twintig inbraken. 0 In de binnenstad van Amsterdam is een stenen tuinhuis, gelegen achter een oud herenhuis aan de Prinsen gracht, totaal uitgebrand. Het werd sinds enige tijd bewoond door een 25- jarige doktersassistente, die tijdens het uitbreken van de brand niet aanwezig was, De inboedel ging verloren.

De Vallei | 1966 | | pagina 7