Tweevoudig nationaal kampioen Vultink meester op vele wapens Sterkste kadrist van dit moment School-volleybaltoernooi met veel talent en beter spel FINANCIËN en ECONOMIE Marathon-Sportrevue op tweede Kerstdag Afd. Utrecht gaat praten met clubs Rhenen 2 versloeg Veenendaal 2 eervol Voetbalprogramma zeer beperkt Renswoude 1 en 2 spelen morgen HARTSTIKKE MOOI Kaarten om prijzen bij De Musketiers alles kan met CEtafel» VELPON All round Amsterdam krijgt aantal sporthallen Jongetje getroffen door hockeypuck Voetbaltoto helpt Britse atletiek Grando 19 ct Perlas 17 ct Weinig profijt Geen spijt Boksverbod opgeheven in Tsjecho-Slowakije SKF TREKT MORGEN WEER NAAR UTRECHT Programma Interimdividend Ned. Ford KOSTELIJK UITSLAG n. TOPSCORERS: VRIJDAG 23 DECEMBER 1966 AALTEN Biljarters hebben een vooruitziende blik. Ze moeten al enkele stoten vooruit denken om het materiaal tijdig naar hun hand te kunnen zetten. Een dergelijk vooruitziende blik mag men Henk Seholte, lange tijd vader lands biljartcoryfee nummer één, zeker niet ontzeggen. Vorige week evenwel heeft de zwarte Brabander het bij het verkeerde eind gehad. Dat was dan in het Nederlands kampioenschap anker- kader 47/2 in Emmeloord. Op de eer ste toernooidag stapte Seholte bij de kleermaker binnen om al vast de maat te laten nemen van het kostuum ter waarde van vijfhonderd gulden, dat als hoofdprijs van deze titelstrijd gold. De kleermaker deed secuur zijn werk en Seholte stapte tevreden terug naar de toernooizaal. De door Seholte zo zorgvuldig gevoer de kostuum-regie viel echter in duigen. Niet hij, maar Hans Vultink presenteer de zich een paar dagen later in de snij derswinkel, bescheiden maar beslist. Niet de vermoeid uit Japan terugge keerde Seholte was kampioen gewor den, maar Hans Vultink, de door zijn eenvoud snel vrienden makende Aalte- naar. Deze kostuumaffaire is tekenend voor de coup de théètre, die Hans Vul tink in enkele weken tijds in de biljart- top bewerkstelligde. Achtereenvolgens stootte hij Tini Wijnen en Henk Seholte van hun respectieve kadertronen. waar op zij toch zo hoog waren gezeten. Hans Vultink vertelt ons niet zelf het verhaal over het kostuum. Daarvoor is hij te sportief. Dat doet een van de stamgasten van het hotel-restaurant van vader Vultink. Het gesprek gaat over de ernstige zorgen waarin de voet balclub Aalten verkeert. Men is er in het hotel de laatste we ken aan gewend geraakt, dat er jour nalisten aan de stamtafel zitten, die met graagte in de gesprekken worden betrokken. Hans Vultink kan de bladen, die hem hebben laten interviewen, niet allemaal meer opnoemen. Hij blijft vriendelijk onder al dat gevraag, maar verwijst soms toch naar de reeds ver schenen vraaggesprekken, om toch maar niet telkens hetzelfde te moeten vertellen. Hij neemt niet deel aan het gesprek over Aalten (vierde klasse KNVB, maar helpt wat klanten aan koffie en erwtensoep). De twee leden van de elftalcommissie willen onze opi nie weten over het opstellen van een 16-jarig voetbaltalent in het moeizaam draaiende eerste elftal. We zeggen ons zegje, maar er over nadenkend keren onze gedachten zich naar de foto van een 15-jarig jongetje, die we eens hebben gezien. Hij moest op een stoof staan om van „biljart-formaat" te zijn, maar dat hij talent had was toen al een uitgemaakte zaak. Dat 15-jarig jon getje was Hans Vultink. Nu, dertien jaar later, is Hans Vultink een mata dor; meester op vele wapens. Werd hij aanvankelijk gezien als een niet onverdienstelijk bandstoter, allengs kwam men tot de ontdekking, dat zijn talent zich meer en meer ontplooide. De eerste Nederlandse titel deed Aalten te hoop lopen, met huldigingen door de burgemeester en zo. „Dat doen ze nu niet meer" zegt Hans Vultink glimlachend. „Ze zijn er aan gewend geraakt". De prestatielijst van de laatste weken wijst er duidelijk op, dat Hans Vultink een all round hil- jarter is geworden en niet de gelegen heidskampioen in het 47/1, waarmee men indertijd de onttroning van Wijnen wilde goedpraten. In het pentathlon- team had Vultink het hem weinig sym pathieke libre-deel voor zijn rekening genomen; zijn sportieve inzet heeft In De N.R.U.-Sportrubriek „Marathon- Sport-revue" wordt niet a.s. zondag maar maandagmiddag (Tweede Kerst dag)' uitgezonden. Er is één aflevering van 14.30 tot 17.00 uur via Hilversum In deze uitzending zullen rechtstreek se verslagjes worden uitgezonden van de wedstrijden Go Ahead - FC Twente, DOS - DWS, NEC - Blauw Wit en het Kerstzaalhandbaltoernooi in de Bern- hard-hal te Utrecht. Vervolgens be schouwingen van de wedstrijden Hera cles Volendam, Roda - Gooiland, DFC - FC Den Bosch, een microkorlfbalover- zicht, de Kerstcourses in Hilversum en uiteraar dde uitslagen van het betaald en amateurvoetbal. AMSTERDAM Met het slaan van de eerste paal door wethouder A. A. Verheij van „Sportzaken" is gisteren in het sportpark aan de Amsterdamse Jan van Galenstraat een begin gemaakt met de bouw van de eerste van de zes sporthallen, die in de komende jaren in de hoofdstad zullen verrijzen ter ver vanging van de Sporthal-Zuid (het oude RAI-gebouw), die over enige tijd zal moeten wijken voor het op deze plaats komende operagebouw. De wethouder zei, dat met de zes hal len de behoefte aan ruimte voor de be oefening van zaalsporten echter niet is gedekt. Gedacht wordt aar de bouw van nog een achttal permanente sport hallen, waarvan de eerste inmiddels aan de Van Hogendorpstraat is verre zen. Voorts kocht de gemeente onlangs de Apollohal voor verhuur aan zaal sportverenigingen. De heer Verheij wees erop, dat het aantal sportbeoefe naren in Amsterdam in tien jaar enorm is toegenomen. Voetbal steeg met 20 procent, tennis met 33 procent, volley bal met 36 procent, basketball met 46 procent en handbal zelfs met 70 pro cent. De sporthal aan de Jan van Galen straat krijgt een speelveld van 28 x 48 meter, waarop o.m. drie basketbalvel den, vier volleybalvelden of zes bad- mintonvelden kunnen worden uitgezet. Aan weerskanten komen tribunes voor 600 'tot 800 toeschouwers, waarachter rond het hele speelveld een omloop zal komen. Het gebouw, dat een luchtzuive ringsinstallatie en centrale verwarming krijgt, gaat 700.000 gulden kosten. VEENENDAAL Zoals uit een offi ciële publicatie in „Voetbal" van de af deling Utrecht blijkt, heeft het afder lingsbestuur het voornemen, te begin nen in januari a.s., een aantal zgn. con tactavonden met de verenigingsbestu ren te beleggen. Het afdelingsbestuur hoopt in deze meer bescheiden kring (het afdelings- gebied is daarvoor in acht groepen ver deeld) op een wat men zou kunnen noe men „huiselijke" wijze over verschil lende zaken, facetten en moeilijkheden in ons voetbalbestel te kunnen spreken. Het lijkt een bijzonder geslaagd her nieuwd initiatief, dat bovendien het voordeel heeft dat afdelings- en clubbe sturen elkaar van wat meer nabij zul len leren kennen. Veenendaal wordt de plaats waar ver moedelijk het eerste „contact" tot stand zal komen. Veenendaal: op donderdag 19 januari 1967 in Hotel-Restaurant „Vonk" aan de Kerkewijk 13 te Veenendaal. Aanvang 20 uur. (Deze bijeenkomst is bestemd voor de verenigingen uit Veenendaal en omgeving). Putten: op donderdag 26 januari 1967 in Hotel „De Heerdt" Kerkplein 1 te Putten. Aanvang 20 uur. Bestemd voor de verenigingen van de Veluwe). Hoewel de verenigingsbesturen voor een van de bijeenkomsten t.z.t. nog een schriftelijke uitnodiging zullen ontvan gen, heeft het afdelingsbestuur ge meend de data voor deze contactavon- den reeds thans ter algemene kennis te moeten brengen, opdat de verenigingen met het vaststellen- van bijeenkomsten in eigen kring, met deze data rekening kunnen houden. CHUR De vijf jaar oude Diedmar Flatschen werd gisteren zodanig door een hockeypuck getroffen, dat hij in een ziekenhuis is overleden. Hij woonde een jeugdhockey-wedstrijd bij toen hem een puck aan het hoofd raakte. Hij werd in allerijl naar het ziekenhuis vervoerd, maar het mocht niet meer baten B: 11.20 uur: SKF B - Vinken B; 13.20 uur: Juko A - SKF B; 15.20 uur: SKF B - Doorn A. D. 10.20 uur: Vinken E - SKF D; 12.20 uur: SKF D - Samos G; 14.20 u.: DOSC A - SKF D. E. 10.20 uur: SKF E - Tovers; 11.40 uur: Samos M - SKF E; 14.00 uur: SKF E - DSV E. ADVERTENTIE Westerneng (Scherpenz. - zat.) 19 Mandersloot Scherpenz. - zat.18 Van de Berg (Merino's) 16 Aalbers (VRC) 14 Diepeveen (DOVO) 13 C. v. Ommeren (DVSA - zond.) 13 Van Mourik (DVSA - zat.)"... 13 Donkelaar (Advendo) 12 Greuter (Advendo) 11 Idzerda (Valleivogels) 11 Van Kessel (Unitas) 10 Cor Henzen (Musketiers) 9 Cees Henzen (Musketiers) 9 Jan Henzen (Kulan) 9 Van de Berg (Candia - zat.) 9 v. d. Bovenkamp Scherp.-zat.9 J. Veldhuizen (Renswoude) 9 D. van Manen (GVW) 8 Schoeman (VRC) 8 A. v. d. Pol (SVP) 8 Vink (Renswoude) 8 J. van Manen 8 LONDEN Om de Britse atletiek uit haar financiële nood te helpen zal de Britse Atletiekbond over enkele weken met een eigen voetbaltoto gaan werken. Men hoopt op deze manier een jaarlijk se winst van tussen de 400.000 a 500.000 gulden aan de noodlijdende amateur-at- letiek-organisatie te kunnen afdragen. In de afgelopen 15 maanden boekte de A.A.A. een verlies van ruim 65.000 gul den. VEENENDAAL Woensdagavond kwam het tweede team van Sportschool Stolk uit Rhenen haar Veenendaal en speelde tegen het tweede van Sportschool Van de Velde. Eervol konden de Rhe- nenaren een 02 zege bevechten door overwinningen op de Veenendalers. Hans Huibers (werd gevloerd met een sutee mi of offerworp) en Jan Baars, welke laatste verloor van zwarte-bander Nelle- stijn. Rhenenaar Nellestijn is met zijn eerste suteemi zeer sterk en vantevoren wist Jan Baars dan ook, dat hij zou trachten deze toe te passen. Desondanks werd hij met deze worp correct tegen de grond gewerkt. De Veenendalers Nico Diepeveen en Gert Meier draaiden hun partij onbe slist af. Gert Meier kon tegen het ein de de negende suteemi of vliegende schaar inzetten, maar doordat zijn te genstander niet geheel correct op de grond kwam kon de scheidsrechter geen punten toekennen. In de vijfde en laatste partij haalde Nico van Bruchem zijn tegenstanders met een eerste schouderworp onderuit, maar doordat deze op de rand van de mat terecht kwam, kreeg hij hiervoor geen punten. Tussen Kerst en Nieuwjaar zal de ju doschool Van de Velde gesloten zijn. De trainingen en de wedstrijden zullen in januari weer beginnen. niet onbelangrijke mate tot het succes op Europees niveau bijgedragen. De kortelings gehouden kadertoernooien bewijzen Vultink's grote vlucht. Hij is geen gelegenheidskampioen meer. Aalten weet dat al lang. Het rustieke dorp in de met winternevels omhulde Achterhoek heeft niet opgekeken van de doorstoot naar de nationale top. De Aaltenaren en de vele vertegenwoor digers die het hotel plegen te bezoeken kennen het sportieve talent van Hans Vultink, zowel op het groene la ken van het voetbalveld als op het groene laken van de biljarttafel. Zij kennen ook zijn mentaliteit. „Ik weet wat ik kan" zegt Hans Vul tink. „Het kan me niets schelen tegen wie ik speel. Je kunt niet altijd goed spelen. Ook Seholte of Wijnen niet. Waarom zou ik dan bang voor ze zijn?" „Je moet natuurlijk wel zorgen dat je lichamelijke conditie goed is; dat is belangrijk voor de concentratie. Je moet serieus leven; ik rook niet en ik drink niet. Voor de sport. Daarom ook speel ik in het tweede elftal van Aal ten. Tot vorig jaar stond ik in het eer ste, maar ik raakte geblesseerd aan mijn enkel, dus nu maar in het twee de." Het wedstrijdbiljarten heeft Vultink nooit het profijt gebracht, zoals dat bij voorbeeld een Henk Seholte heeft ge daan. Vultink speelde maar zelden de monstratiepartijen; zijn faam was ken nelijk nog niet groot genoeg. Nu veran dert dat wel. Vultink: „Ik speel graag demonstratiepartijen. Het is een uitste kende training en je probeert toch al tijd zo goed mogelijk voor de dag te ko men. Vaak hebben de mensen geen idee hoe al die kadersoorten in elkaar steken. Het is toch leuk om goed bil jart te zien spelen". De wedstrijdsport heeft Hans Vul tink en niet alleen hem altijd veel geld gekost. Hij rekent dat hij gemid deld per toernooi 200 gulden kwijt is. „We speelden een keer in Amsterdam. Ik gaf een drankje aan arbiters, spe lers en nog een paar kennissen. Het kostte me vijftig gulden De sterkste kadrist van dit moment heeft er geen spijt van zoveel geld aan de biljartsport ten grondslag te hebben gelegd. Hij heeft mede daardoor de top bereikt. De steeds terugkerende wed strijdenreeks heeft hem gelouterd en tegelijkertijd hard gemaakt. „Vroeger maakte het me wel wat uit tegen wie ik het eerst moest spelen in een toer nooi. Ik was vaak een slechte starter. Nu maakt dat mij niets meer uit. Je krijgt niet zo veel kans om ingespeeld te raken, zeker niet nu men het ivoor PRAAG De Tsjechische regering heeft het boksverbod, dat zij in april na de dood van twee amateurboksers inde ring had ingesteld, met ingang van 1 februari opgeheven. De Tsjechische boksbond heeft een aantal maatregelen bekend gemaakt om het wedstrijdbok- sen veiliger te maken. Elke bokser moet, vóór hij in wedstrijden mag uit komen, een uitgebreid medisch onder zoek ondergaan, waarin vooral aan dacht zal worden besteed aan het ze nuwstelsel. Na een knock out-nederlaag zal een bokser twee maanden niet in de ring mogen komen, terwijl hij bij drie achtereenvolgende k.o.'s zijn loop baan moet beëindigen. Verder zijn zwaardere handschoenen (minimaal 10 ounces) en hoofdbescher mers in wedstrijden verplicht gesteld. VEENENDAAL De belangstelling voor de zaalkorfbalwedstrijden is dit seizoen zo groot, dat de organisatoren zich genoodzaakt willen zien nog een extra zaterdag in te lassen, uitsluitend voor aspiranten. Morgen spelen de jeugdteams B, D en E in Utrecht. B komt uit tegen vrij wel onbekende tegenstanders en het is zaak zich niet te laten verrassen. D. kan weer een aantal punten rijker wor den, wanneer er voor de volle honderd percent gevochten wordt. Het E-team zal het niet gemakkelijk krijgen, reden niet. tot ongerustheid is er echter beslist HANS VULTINK veelzijdig aan de kant heeft geschoven. Een partij 47/2 in zes beurten „uit" is helemaal niet zo bijzonder meer. Dat betekent, dat je maar zes kansen krijgt. Dan moet je sterk geconcentreerd zijn. Hoe ik dat bereik? Ja, dat weet ik eigenlijk niet. Niet door het vele trainen in elk geval. De hele zomer speel ik niet, want dan hebben we het te druk in het hotel. Ik hoef trouwens niet zoveel te trainen. Ik heb nou sinds zondag geen keu meer aangeraakt, maar dat veront rust me niet. Het kan me niet schelen tegen wie ik speel; ik zeg altijd: „Ik zal wel zien". Hans Vultink weet wat hij kan. VEENENDAAL Het voetbalpro gramma is weer karig. Vele liefhebbers van deze edele sport kunnen thuis blijven bij de Kerstboom. Morgen worden toeh nog enkele wed strijden gespeeld, vriendschappelijke echter. GVW, „de ploeg die terug kwam", gaat naar Ermelo en zal daar spelen tegen DVS'38. De GVVV-faniilie zal beslist goede Kerstdagen en 'n goe de jaarwisseling hebben. In een korte periode omschakelen van ploeg-met-de- rode-lantaarn naar ploeg met kansen-op de-ereplaats is toch wel een knappe prestatie. De goed draaiende DOVO-mannen gaan zich, zoals een bestuurslid het uitdrukte, geestelijk en lichamelijk voorbereiden op het Kerstfeest en het Nieuwe jaar. Het plan bestond om naar Noordwijk te gaan en vriendschappe lijk tegen de gelijknamige ploeg uit te komen, maar door het als een tankdi visie optreden Voorwaarts, waar DO VO vorige week een competitiewedstrijd tegen speelde, kan dat niet doorgaan. Linksback Gerrit van Kooten, die vori ge week getorpedeerd werd en hinkend het veld moest verlaten, zit de hele week al met zijn been op een stoel en zulke dingen maken de voetbalsport wel minder „edel". De Merino's gaat kaarten en voetbal len. Morgenmiddag om 2 uur begint het prijsklaverjassen in de DS-kantine en om dezelfde tijd beginnen de voetbal lers een wedstrijd tegen de Grenadiers. Vorig jaar speelde Merino's al eens te gen deze militaire formatie en kon het tot een 22 gelijk spel brengen. Toen zaten er zo'n vijf betaalde spelers in en het resultaat van de Veenendalers was dus wel goed. De enige competitiewed strijd wordt op Tweede Kerstdag door v.v. Veenendaal gespeeld. Tegen WIJ in IJsselstein zullen de pupillen van trainer v.d. Wiel uitkomen. WIJ kreeg vorige week 'n gevoelige klap te incas seren van EMS (1-8 verlies) en de vraag is, of de IJsselsteiners de klap al hebben kunnen verwerken. Als Veenen daal zich niet laat misleiden moet het een soepele zege kunnen behalen. Veenendaal 9—14 WIJ 10—11 RENSWOUDE Zaterdagmiddag zal op het terrein „De Hokhorst" toch van voetbal te genieten zijn. De voet balvereniging „Renswoude" zal dan met het eerste en tweede team spelen tegen resp. „Eek en Wiel I" en „Val leivogels 2" uit Scherpenzeel. Om 2 uur zullen de reserves aantreden en om 3.15 uur het eerste team. Opstel ling Renswoude I: doel: J. van Om meren: achter: R. Dijkstra, C. Koet sier en L. Stutvoet: midden G. Vink en Chr. Jongboom; voor: Alb. Veldhuizen, C. G. Vink, H. Hardeman. G. v. 't Foort en J. Veldhuizen. Renswoude II: doel: F. v. 't Foort; achter: P. v. Houten en D. Overeem Pzn; midden G. J. Gijsbertsen, B. V. d. Haar en H. v. d. Haar; voor: B. J. Vink, Vf. van Maanen, J. Diteweg, A. v. d. Haar en A. de Jager. VEENENDAAL Wim de Kleu- ver, 15 jaar oud, leerling van de Koningin Julianaschool, heeft zijn partij tegen de Talmaschool gespeeld. Nu haast hij zich zijn trainingspak aan te trekken en met zijn kamera den het dorp in te trekken, waar in andere zalen ook volleybalwedstrijden aan de gang zijn. Vorig jaar, toen Wim nog in de tweede klas zat, werd zijn team kam pioen. Nu zit hij een klas hoger en speelt ook in een hoger volleybal team. Dit derde team van de Kon. Julianaschool won met grote over macht van zijn tegenstanders en zal daarom zeker een plaats in de finale wedstrijden bereiken. Hoe vind je het toernooi? Wim: „Hardstikke mooi, vooral al die gas ten, die aan de kant zitten te schreeu wen. Dat brengt de sfeer erin en moe digt je ook aan. Je wordt erdoor ge steund. Ik doe ook aan tafeltennis, bij mij gaat dat boven volleybal, maar daarbij heb je 4&t aanmoedigen en steunen niet." De training? „Twee keer in de week trainde ik voor dit toernooi en ook dikwijls na schooltijd Ik hoop, dat we het deze keer een eind schoppen!" AMSTERDAM In de vergadering van de raad van beheer van de N.V. Nederlandsche Ford automobielfabriek werd besloten een onveranderd interim dividend uit te keren van tien procent op rekening van het jaardividend over het boekjaar 1966. (Het totale dividend over 1965 bedroeg 25 pet.). Een moment uit de wedstrijd Kon. Ju lianaschoolTalmaschool. Met grote overmacht zou de „Koninklijke" de sets in winst omzetten. ADVERTENTIE De sfeer is er weer, zoals elk jaar. Doen de mensen uit Liverpool het in het groot, deze meisjes moedigen Hun favorieten wat meer bescheiden aan. Toch mag het geluid v¥an de vele „school-yells" er best zijn. Morgen, in Eltheto zal het feest pas goed begin nen. Het zal met de finale-wedstrijd van de „zware jongens" weer een heksenketel worden. ELST Hedenavond wordt in Hotel „Stuivenberg" een kaartavond voor le den, toto-leden en donateurs van de v.v. De Musketiers gehouden. Om 8 uur begint het kaarten, zowel klaver- als schutjassen. Fraaie prijzen zijn beschik- ADVERTENTIE VEENENDAAL Niet voor de zeventiende maal, zoals wjj dezer dagen abu sievelijk vermeldden, maar voor de achttiende maal is gisteren het Kerstvolleybal toernooi van start gegaan in Veenendaal. Gisteren waren het de nog wat jongere teams, die elkaar op een sportieve manier te lyf gingen. Maar gezien het spel van deze dag kan het niet anders, of vandaag en morgen zullen de stukken er af vliegen. Het is duidelijk waarneembaar, dat de volleybalspört niet alleen inten sief wordt beoefend op de scholen, maar ook met veel liefde en overgave. Intus sen is reeds in deze-„jonge" klasse gebleken, dat Veenendaal weer grossiert in pryzen, want in zeer veel poules eindigde een Veenendaalse formatie op de eerste plaats. Het was leuk om te zien hoe soms zeer kleine spelers of speelsters bijna rechtop onder het net konden doorlopen en toch goed volleybal konden spelen. Fel als nooit tevoren beten de jongens en meisjes zich in de strijd, veelal ge scandeerd aangemoedigd door talloze supporters. Deze „supporting" is op dit toernooi een altijd weer terugkerend verschijnsel. De aanmoedigingen waren gisteren soms weer zo luid, dat horen en zien verging in de sportzalen. Het werd ook nu weer een lange reeks wed strijden met veel hoogtepunten. In de afd. U.L.O.-scholen is het spelpeil bij de jongeren met sprongen gestegen. Er wordt nu veel meer gedacht aan de spelopbouw. Ook de moderne spelopvat tingen hebben reeds ingang gevonden op de scholen, hetgeen het spel voor in siders aantrekkelijker maakt. Intussen is reeds gebleken, dat de Veenendaalse VHMO en ULO-scholen, zoals elk jaar, veel prijzen gaan win nen. In bijna elke poule speelden de Veenendaalse formaties een grote rol en vaak eindigden zij bovenaan. Vooral de partijen tussen de plaatselijke scho len werden door een maximum aantal supporters bijgewoond. Het chauvinis me droop eraf, maar ook dat hoort erbij. In de afdeling VHMO werden de eer ste plaatsen als volgt bezet: Meisjes B-l: 1. Chr. Lyceum Veenen daal: 2. Marnix-3 Ede. Meisjes A-2: 1. CSLE-2 Ede; 2. Ly ceum Arnhem-Oost. Jongens B-3: 1. Lyceum Veenendaal- 6; 2. Lyceum Arnhem-Oost-7. Jongens B 4: 1. Lyceum Veenendaal- 7; 2. Lyceum Arnhem-Oost-9. In de afdeling ULO werden de eerste plaatsen als volgt verdeeld: Meisjes B-l: 1. Kon. Juliana Veenen- daal-2; 2. Heemstra-2 Driebergen. Meisjes B-2: 1. Openb. ULO Rhenen- 3; 2. Kon. Juliana Veenendaal-3. De finale werd gewonnen door Kon. Juliana School-2, waardoor dit team be slag legde op de beker. Verder werd het bij de jongens: Jongens B-l; 1. Ichtus Veenendaal-5; B-2: 1. Ichtus Veenendaal-6; B-3: Heemstra Driebergen-2. B-4: Padberg Ede-2. B-5: Alfr. Nobel Wageningen-2. B-6: Kon. Wilhelmina Wageningen-3. Na de halve-finalewedstrijden bleven er nog twee favorieten over, waarvan de Ichtus ULO Veenendaal-5 uiteinde lijk als winnaar voor de dag kwam. Ook dit team stelde zich in hét bezit van een beker. Al met al werd er op de eerste dag van het toernooi naar hartelust gevol leybald. Vandaag gaat de strijd verder met de wat oudere speelsters en spe lers. Vanavond om 18.20 uur is de fina le van de afd. ULO in de zaal van de Kon. Julianaschool aan de Kerkewijk en om 18.45 uur van de meisjes VHMO in „Eltheto". Morgenvroeg komt het zware geschut in stelling in Etheto, als daar de hoofd teams van de VHMO-afdeling elkaar te lijk gaan. Dit zijn altijd weer spektakel stukken van jewelste, waarbij zowel de spelers als het publiek sterk yieeleven. De finale van de B-jongens is om 13.40 uur gepland en die van de A-jongens om 14.15 uur. 9

De Vallei | 1966 | | pagina 13