Candia '66 bouwt clubhuis voor alle verenigingen Alleen consumptie wordt verplicht Jong en oud vierde sfeervol Kerstfeest Zondagsdiensten Geldgebrek belemmert uitvoering van plannen Nieuwe vorm van belastingheffing Jeugd gaat „tafelen" VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Raad Scherpenzeel behandelde begroting voor 1967 KAARSEN REIN KOK HORLOGERIE VAN MANEN r§nuif en wrijf Sportstichting mag niet opgehangen wórden aan allerlei politieke verwikkelingen NODIG 35 MILLE Moedercursus in wijkgebouw KAARSEN KAARSEN Zondagsschool nam afscheid van leiders Geslaafd toernooi van klaverjassers Permanent FORD-show in showroom Ederveen Veenendaal OP GRAVEREN KUNT U WACHTEN Hoogstraat 28 - VEENENDAAL - Telefoon 2521 Plattelandsvrouwen vierden kerstfeest Beatfeest in len VIER IN EEN BEZWAAR BEGROTING ANTWOORD VRIJDAG 23 DECEMBER 1966 RHENEN „De sportstichting laat al maanden niets van zich horen. Wij vragen ons af of 'de sportzaken in de gemeente Rhenen moeten blijven hangen op politieke ver wikkelingen. Wij willen davvan beslist niet afhankelijk zijn. Dat is een van de redenen, waarom wij u hier uitgeno digd hebben. Omdat de sportstichting het erbij laat zit ten". Dit zei onder andere de actieve secretaris van de sport vereniging „Candia '66" tijdens een gisteravond in hotel „Het Wapen van Rhenen" gehouden contactbijeenkomst tussen het dagelijks bestuur van „Candia" enerzijds en afgevaardigden van plaatselijke sportverenigingen ander zijds. Het onderwerp van gesprek was de bouw van een eigen clubhuis, waarvoor door „Candia" al f 17.500,— bijeen is gebracht en waarvan met de bouw wordt ge start in het voorjaar van 1967. Het is de bedoeling van de initiatief- Het clubhuis krijgt een afmeting van nemers het clubhuis, wanneer het een maal klaar is, ter beschikking te stel len van alle plaatselijke verenigingen, voor zover men er belangstelling voor mocht hebben. Het werd duidelijk, dat hun, die zonder meer geen gevolg had den gegeven aan de uitnodiging voor gisteravond, straks huur in rekening zal worden gebracht. „We behoeven niet bij de verenigingen te gaan leuren. Maar we wilden ze wel in onze plannen betrekken en hun onze ruimte straks pro deo aanbieden. Reageert men niet, dan laat men een kans voorbij gaan", aldus de heer Kloosterman in zijn toe lichtend woord. Voorzitter Van Setten onderstreepte, dat men in het Rhenense verenigings leven hard toe is aan een eigen clpb- huis, dat beslist niet alleen voor „Can dia" bedoeld is, maar waarvan ook de andere plaatselijke verenigingen zullen kunnen profiteren. Niet alleen voor ver gaderingen, maar ook voor contact avonden. De dinsdag- en donderdag avonden zullen gereserveerd blijven voor „Candia". In een afzonderlijke be stuurskamer zullen de verenigingen doorlopend terecht kunnen. Secretaris Kloosterman noemde het een unieke bijeenkomst vanwege de ve le vertegenwoordingen die aanwezig wa ren. Hij stelde als hoofdpunt dat het zaak is een nauwer contact te leggen tussen de plaatselijke verenigingen. Uit dit gezichtspunt bezien, noemde hij de besprekingen al bij voorbaat geslaagd. Er zal getracht worden ze éénmaal in de drie maanden te herhalen. De „Candia"-secretaris legde er de nadruk op, dat zijn vereniging de finan ciële consequenties die de bouw van 'n clubhuis zullen meebrengen, volledig zelf zal dragen. Alle verenigingen die behoefte hebben aan een ruimte voor besloten bijeenkomsten zullen er echter zonder enige vergoeding gebruik van kunnen maken. De enige verplichting is, dat men één of meer consumpties afneemt tegen prijzen die bijzonder laag gesteld zijn, zodat niemand het behoeft na te laten iets te gebruiken. Het bestuur van „Candia" zal het eerste jaar zelf de exploitatie van het clubhuis in handen nemen om de uitkomsten te kunnen controleren. De heer Kloosterman deelde mede, dat met de bouw f 35.000,- zal zijn ge moeid. Hiervan is al binnen uit talrijke acties en uit lotenverkoop een bedrag van f 17.500,-. Aan het gemeentebestuur is een verzoek gericht om een subsidie van f 10.000,-. Eenzelfde verzoek is weg aan gedeputeerde staten van Utrecht. Ook de Nederlandse Sport Federatie is benaderd. Van die zijde rekent „Can dia" eveneens op een bijdrage. De vereniging zelf kan rekenen op vijftig leden, die aan de bouw gratis hun daadwerkelijke medewerking zul len verlenen. Aan de ter vergadering aanwezige bestuurders van de andere plaatselijke sportverenigingen werd ver- zocht ook mankracht te leveren en de nodige loten af te nemen. Zij verklaar den zich daartoe gaarne bereid, want zij hebben een eigen clubhuis in het vooruitzicht, zonder dat het van hen één cent zaalhuur of welke andere kos ten dan ook zal gaan vergen. Van achter de bestuurstafel werd duidelijk door penningmeester Spies gesteld en ook door de secretaris, dat de bouw in elk geval doorgaat. Komen de gelden niet volledig binnen, dan ligt er een aanbod van een lening, waarvan gretig gebruik zal worden gemaakt. De plaatselijke industrie heeft al een begin gemaakt met het storten van bij dragen. Van A. v. Hoboken kwam f 50.- binnen, van de firma Van Wijngaarden eveneens f 50,- en van de Kembo f 200,-. Eén bedrijf heeft toegezegd te zullen helpen bij de bouw van het clubhuis. Er is nog één juridische moeilijkheid. De vereniging gaat bouwen op gemeen te-eigendom. Onder het clubhuis komen namelijk de kleedkamers, die eigendom ïijn van de gemeente Rhenen. Daar voor moet een contract worden opge steld, doch men weet nog niet in welke vorm dit zal moeten worden gegoten. De juridische adviseurs van de KNVB breken er zelfs hun hoofd over. In elk geval zal er een bepaling in moeten worden opgenomen, zo bleek tijdens de vergadering, dat mocht „Candia *66" in de moeilijkheden komen te zitten, het clubhuis te allen tijde bestemd blijft voor gebruik door de verenigingen. Een uitvoerig schrijven werd voor gelezen, dat gericht was aan het ge meentebestuur en waarin alle plannen van de vereniging uiteen werden gezet. Er vond ook al een onderhoud plaats met burgemeester en wethouders in tegenwoordigheid van afgevaardigden van de sportstichting. RHENEN Ziekenzorg organiseert wederom een moedercursus. Belang stellenden zijn van harte welkom. Daaronder worden ook begrepen onge huwde dames. De cursus omvat acht lessen en kost slechts f 2,50. Er wordt gestart op woensdag 4 januari 's avonds om half acht in het wijkgebouw aan de Nieuwe Veenendaalseweg. Men kan zich voor deelneming aanmelden bij de wijkverpleegsters en aan het Groene Kruisgebouw. 25.7 x 8.80 m. Er komt een keukentje in, een magazijn, een buffet en vier toiletten. De oppervlakte van de zaal wordt 18 x 8.80 meter. Er is plaats voor ruim 150 personen. Vanuit de vergadering werden talrij ke vragen gesteld, die tot volle tevre denheid door het „Candia"-bestuur wer den beantwoord. Algemeen was men enthousiast over de mogelijkheden die „Candia" aan zusterverenigingen wil gaan bieden, zonder dat het één cent gaat kosten. De ter vergadering aanwezige depu taties zullen ruggespraak gaan houden met hun besturen en het Candia-bestuur op korte termijn laten weten of zij po sitieve medewerking wensen te verle nen aan de grootse plannen, waarmee het gehele plaatselijke verenigingsle ven gediend kan zijn. In ieder geval werd onomwonden duidelijk gemaakt, dat met de bouw in het komende voor jaar wordt aangevangen. De ter vergadering aanwezig i depu taties vertegenwoordigden onder meer de Macro, „DVJ", „Rhevo", „RHC", „Forellen" en „Arena", respectievelijk motorsport, wandelsport, volleybal, handbal, zwemmen en waterpolo en korfbal. Van de gymnastiekvereniging „Wilskracht" was bericht van verhin dering binnen gekomen. EDERVEEN Woensdagavond werd er in de N.H. Kerk een Kerstzangavond gehouden op initiatief van de N.H. Jeugdraad. De leiding van deze avond be rustte bij ds. J. C. de Bie. Aan deze Kerstavond werd medewerking verleend door het N.H. Kinderkoor uit Ederveen o.l.v. Jo Boeve-Tollenaar uit Ede. Het werd een bijzonder goed geslaagde avond met veel belangstelling vanuit de gemeente. Het was de eerste maal, dat het kin derkoor optrad en ieder was dan ook erg benieuwd hoe het kinderkoor zou zingen. Het kinderkoor, dat begin sep tember zijn eerste repetities begon, had dus niet veel tijd om een groot programma te brengen, maar deson danks slaagde mevr. Boeve er in 8 liedjes te brengen waarvan het laatste lied „Hosianna" tweestemmig werd ge zongen. De kinderen zongen prachtig. Het geheel werd een sfeervolle Kerst zangavond met Bijbellezzingen, aanslui tend op de zang die volgde, welke af gewisseld werd door samenzang en het kinderkoor, terwijl de dirigente, mevr. Boeve nog 2 solo's ten gehore gaf. Prachtig klonk haar zang vanaf de galerij door de kerk in „Herders,,, „Hij is geboren" en het allermooiste „Von Himmel hoch". Van het kinderkoor viel bijzonder in de smaak ,,'k Heb de blijde maar ge hoord", waarbij twee meisjes uit het koor (Kees de Gooyer) staande op de bank prachtig de solo van dit lied. In de samenzang kon ieder nog 'n die prachtige Kerstliederenn ophalen en Dinie v.d Berg en Marie van Brumme- len. In het lied „Komt broeders laat ons henengaan" zong een jongen uit het prachtig de solo van dit lied. In de sa menzang kon ieder nog eens die prach tige Kerstliederen ophalen en duchtig meezingen onder de vertrouwde tonen gebracht door organist Van Ginkel. Ds. J. C. de Bie sloot deze Kerst zangavond en dankte allen, in het bij zonder mevr. Boeve en assistente, het kinderkoor en organist en was blij dat er deze avond zo veel belangstelling was. Tot het kinderkoor zei de domi nee, verlangend uit te zien naar de vol gende keer dat het weer op zal tre den. Gezien de belangstelling zal de jeugdraad volgend jaar zeker weer zo'n Kerstzangavond organiseren. In de kleuterschool was het donder dagavond ook Kerstfeestviering. De kin- VEENENDAAL Zaterdag 24 dec. G. Annot, Kerkewijk 56. tel. 3198. zondag 25 dec. J. H. Kets, Hoofdstraat 26, tel. 3056. maandag 26 dec. H. E. G. Pilon, Kerke wijk 82, tel. 2481. Apotheek: Zuiderapotheek dr. Slotema- ker de Bruineplein 7, tel. 3714 vanaf vrijdag 18 uur. Groene Kruis: zuster Hajer, Julianastr. 71, tel. 2655. RHENEN Dr. Almekinders, Herenstraat 59, tel. 2432. Apotheek: Recepten voor spoedgevallen alleen bij apotheek Deys. RENSWOL'DE, DE KLOMP, EDER VEEN Dr. Ter Velde (25 en 26 december), Renswoude, tel. 450. SCHERPENZEEL Zaterdag 25 december en zondag 26 de cember: dr. H. Backer, Stationsweg 6 te Woudenberg, tel. 03498-1330. AMERONGEN, LEERSUM en ELST Dr. Bakker, Rijkstraatweg 172 a, Leer- sum. tel. 03434-1495. deren genoten onder het licht van een grote Kerstboom van de Bijbelvertel ling gebracht door de hoofdleidster mevr. Snippenberg. De kinderen zongen verschillende Kerstliederen waaruit bleek dat de leidsters al lang voorbe reidingen voor deze avond getroffen hadden. Er werden gedichtjes opge zegd door de kleuters en er werd gezon gen. Door mej. Engelhoven werd het Kerstverhaal verteld over Dikkie het zoontje van de dokter. Er waren veel ouders op bezoek en er waren dan ook bijna stoelen tekort. Ook deze avond was weer een geslaagde avond. De kinderen waren wel een beetje ru moerig, maar ja, hoe kan het ook an ders als men al zo lang naar deze avond heeft uitgekeken. De kinderen kregen vakantie tot 3 januari. ADVERTENTIE van 10 tot 100 cm bij DROGISTERIJ - PARFUMERIE Gelderland - hoek Hoogstraat Veenendaal - Telefoon 2656 RENSWOUDE Evenals voorbij gaande jaren is de Geref. jeugdver eniging van plan om Tweede Kerstdag weer een gezamenlijke broodmaaltijd te houden in het gebouw achter de Ge reformeerde Kerk. Deze maaltijd wordt door de leden zelf verzorgd. OVERBERG In aanwezigheid van talrijke ouders en belangstellenden vier de de zondagsschool ,De Goede Herder' "woensdagavond 't kerstfeest in de voor deze gelegenheid feestelijk versierde Hervormde kerk. Het zingen van kerstliederen werd af gewisseld met declamatie, een kerstver haal en een vrij verhaal. Aan het einde van deze sfeervolle kerstfeestviering sprak de voorzitter, ds. C. van Viegen, onder uitreiking van een Bijbeltje de vertrekkende kin deren toe. Tevens bedankte hij twee leiders van de zondagsschool voor het vele werk dat door hen werd verricht. Beiden zegden dit werk vaarwel, daar zij hun aandacht en tijd niet meer kon den blijven geven. Bij het verlaten van de kerk kregen alle kinderen nog een kerstpakket uitge reikt. RENSWOUDE Woensdagavond werd een klaverjastoernooi van de kla- verjasclub „De Zwaan" gespeeld met als hoofdprijs een Kerstbout. Als eerste kwam uit de bus de heer Spies met 5071 punten. De heer Didenburg twerd tweede met 4801 punten. De rollade's gingen naar de heer K. Schaik met 4650 punten. Mevr. Spies 4445 punten, naar de heer H. Pater met 4308 punten. Er gingen ook nog vijf prijzen naar de nrs. 5 tot en met 10 die elk een drankprijs ontvingen. Het was een ge slaagd toernooi van deze jonge klaver- jasclub. Naar ons werd meegedeeld zal men ook trachten een biljartvereniging op te richten. Nieuwe leden kunnen zich op geven bij C. Vink. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385) 2244 Geboren: Gerarda, d. v. W. H. Hendrik- sen en B. Nijeboer; Dirkje, d. v. E. Mouw en G. Mouw. Ondertrouwd: J. Ploeg en P. M. de Vo gel. Getrouwd: R. Hardeman en E. van de Berkt; J. Werkman en G. Veenendaal; J. van Dijk en W. Bloemendal. Geboren: Johan Aart) z.v. J. G. Har deman en A. H. van Schuppen; Birgit Frederike, dv H van der Horst en C Groenewegen; Reijer, z.v. E. ter Maa- ten en W. Versteeg; Jan, z.v. H. Diepe- veen en P. van Essen; Julia Anna, d.v. J. A. C. Baars en B. Uiterwijk; Berend, z.v. C. Heikamp en B. Willemsen; Mo nique, d.v. C. H. van Wijk en W. de Jong (geboren te Amerongen); Aartje Johanna, d.v. C. van Ginkel en A. Beu- mer (geboren te Rhenen); Aart, z.v. H. Braafhart en H. J. Hensen (geboren te Rhenen). Ondertrouwd: geen. Gehuwd: A. van den Bos en G. van de Pol; B. C. van Eden en G Huizinga; G. Henzen en E. Lansing; T. Kleijer en M. C. J. Slotboom; H. van Ravens- waaij en G. W. van Ginkel; C. van de Weerd en A. J. de Kleuver; J. van Ojik en W. van Kooten; A. B. Polder man en E. Valkenburg; F. M. H van Dam en E P. T. Maatkamp; N. Drost en C. P. van Woudenberg. ADVERTENTIE WMS. au*»'» 9W K» tteïSoiHfpi tÜUfgH. Naar keuze schuin of recht gegraveerd. SCHERPENZEEL Woensdag 21 december hield de afdeling Scherpen- zeel van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen haar Kerstavond in zaal Boschzicht. Na de opening door de presidente mevr. M. Dijkstra-Willems, werd geza menlijk gezongen. Hierna hield men de kaarsen-ceremonie. Drie dames staken eerst hun kaars aan met daarbij een toepasselijk gedicht, wat zich later uit breidde tot een spreekkoor. Toen ont stak men ook de andere kaarsen in de zaal. Het Kerstevangelie, dat toen volg de, werd op rijm voorgelezen en had de aandacht van allen. Het klokkenspel werd ook door drie dames vertolkt, af gewisseld door zang van het koor en gezamenlijk zingen van Kerstliederen. Na de pauze kreeg mej. Van Schui- lenburg gelegenheid een Kerstverhaal voor te lezen. Vele leden en gasten wa ren aanwezig en kunnen op een mooie, stijlvolle avond terugzien. Pluimveemarkt Barneveld 21/12 Aanvoer ca. 17.000 stuks. Handel ma tig. Prijzen (in f per kg): slachtkippen 1.30—1.60; slachtkuikens 1.30—1.45; kalkoenen 2.753.40; tamme konijnen 2.75—3.25. Coöperatieve 'Veluwse Eierveiling Ede. Aanvoer 676.119 stuks. Handel rustig. Prijzen (in f per 100 stuks): eieren van: 52/53 gram 11.00—11.53: 56/57 gram 11.69—12.39; 60/61 gram 12.62— 12.96; 62/63 gram 12.90—13.31; 64/65 gram 13.26—13.78. Eierveiling Barneveld Aanvoer 288.230 stuks. Handel rustig. Eieren van: 42/48 gram 10.68—11.87; 52/58 gram 11.9613.06; 59/65 gram 12.51 13.49; 66/72 gram 13.52—15.20. Eiermarkt Barneveld Aanvoer ca. 2.050.000 stuks, handel kalm. Eieren van: 51/58 gram 11.4512.50, kg-pi'ijs 2.25—2.16; 59/65 gram 12.75—13.75; kg-prijs 2.16—2.12. Varkenmarkt. Aanvoer 77 stuks. Handel redelijk. Prijzen biggen 72—82 per stuk. EDERVEEN, 23 dec. 1966 Eier- (I mo RHENEN Van vier uur in de mid dag, tot een uur in de nacht zal de Pa noramamolen op tweede kerstdag in het teken van de beat staan. De Malle molenclub komt dan namelijk bijeen om een groot „beatfeest" te houden onder leiding van „The Magic Strings uit Nijmegen. ADVERTENTIE Uw verkoudheid keel of borst SCHERPENZEEL De Scherpenzeelse gemeenteraad heeft donderdagavond de begroting voor het dienstjaar 1967 in behandeling genomen en na ampele bespreking goedgekeurd. Uit de besprekingen bleek, dat er nog tal van wensen gerealiseerd moeten worden, maar Scherpen zeel maakt geen uitzondering in de rij van gemeenten die wel plannen maar geen geld hebben. Verder werd in deze Na de opening, vaststelling notulen en ingekomen stukken kwam de vereni ging van de schoolraad aan de orde. Van beide oudercommissies van de openbare scholen en van de vereniging volksonderwijs waren verzoeken binnen gekomen om een schoolraad in te stel len. Deze schoolraad wordt samenge steld uit ouders die lid zijn van een ou dercommissie, uit hoofden en onderwij zers van de openbare scholen in de ge meente en uit gemeentelijke bestuurders. Bovendien kunnen andere deskundigen en belangstellenden in de schoolraad zitting hebben. De raad ging hiermee akkoord en besloot de schoolraad in te stellen. De ontwerp-bouwverordening is door een landelijke commissie van deskundi gen in samenwerking met de Vereniging van Nederlandse gemeenten opgesteld. Deze vereniging tracht met het onder- werp-model bouwverordening een uni forme regeling voor de gemeenten te bewerkstelligen. Door burgemeester en wethouders werd voorgesteld een commissie te be noemen, die een onderzoek zal instel len naar deze ontwerpbouwvergunning en als leden van deze commissie te be noemen de heren Sterk (S.G.P.) Van Bruggen (P.v.d.A.) en Van Rootselaar (C.H.U.). De heer Berendse (gemeente-belan gen) had naar zijn zeggen deze uitge breide verordening doorgeworsteld en vond dat er soms rare dingen in ston den die echt wel nader bekeken moes ten worden. Hierna werd de commissie ingesteld. Op verzoek van het bestuur van de vereniging tot stichting en instandhou ding van een school met de bijvel te Scherpenzeel werd de vergoeding van het jaar'66 vastgesteld op 19.584,$7. Dit bedrag is f 174,- meer dan het verleende voorschot. Jaarlijks wordt er een bedrag vast gesteld per leerling voor openbare scholen voor g.l.o. ter bestrijding van de exploitatiekosten. Het bedrag per leer ling voor het jaar 1967 werd vastgesteld op f 67,50. Dit is exclusief de kosten voor onderwijs en lichamelijke oefe ning. Tevens heeft de raad besloten voor het jaar 1967 voor het ulo onderwijs een bedrag beschikbaar te stellen van f 114,- per leerling, met dien verstande, dat zo lang de noodschool in 1967 nog in ge bruik is een korting zal worden toege past wegens onderhoud van de nood school. Hopelijk zal de nieuwe ulo school in september 1967 in gebruik worden geno men, aldus de voorzitter. De raad heeft besloten een viertal be lastingen met ingang van 1967 in één aanslag te verwerken. Deze belastingen zijn: hondenbelasting, huisvuilbelasting, rioolbelasting en rioolafvoerrecht. Men vindt het nu billijk dat de be lastingplichtige zijn aanslag in 4 maan delijkse termijnen kan voldoen. Op ver zoek van de heer Veldhuizen (C.H-U.) deelde de voorzitter mede dat zal wor den nagegaan of dit ook 6 maandelijk se termijnen kan. De heer Van Rootselaar (C.H.) ver zocht echter de aanslagen niet voor de feestdagen te verzenden. Over een ingekomen aanvraag om ga rantie voor de juiste betaling van rente en aflossing van een geldlening ten be hoeve van de bouw van een woning in Plan zuid waren de meningen nogal ver deeld. De heer Van Bruggen (P.v.d.A.) vroeg zich af, of het altijd wel verant woord was garant te staan. Hij achtte het noodzakelijk aanvragers te be veiligen tegen zichzelf wanneer de las ten te zwaar zijn. (te lage salarissen en te hoge aflossing). De heer Van de Ham (C.H.) wilde het eigen woningbezit toch bevorderen en niettegenstaande het te kleine inko men toch garant staan. De heer Berandse (gem-bel.) meende ook voorzichtig te moeten zijn. Bij de minister van cultuur recreatie en maatschappelijk werk zal een be zwaarschrift worden ingediend tegen de plaatsing van het perceel Dorpsstraat 180 (Wilhelmina ziekenverpleging) op de voorlopige lijst van monumentezorg. De voorzitter zette uiteen, dat de ei genaars iedere mogelijkheid ontnomen is iets tegen de plaatsing te ondernemen. Alleen de gemeenteraad kan een ver zoek tot afvoering van die lijst indienen bij de minister. De Wilhelmina-ziekenverpleging zal door eventuele definitieve plaatsing op de lijst ernstig gedupeerd worden. De opbrengst van het oude pand zal aan merkelijk lager liggen. De voorgevel zal bij eventuele plaatsing op de lijst intact moeten blijven. De stichting van een nieuw wijkgebouw zal hierdoor in moeilijkheden komen. De heer Van Rootselaar (C.H.) merk te op dat het gebouw ontzettend slecht is en vond het jammer als het op de lijst zal komen. De wijkverpleging dien de zijns inziens goed gehuisvest te wor den. De heer Van de Ham (C.H.) zei voor geen rooie cent oudheidkundige waarde aan het gebouw te kunnen ontdekken. De muurankers zijn zelfs van recente datum. De heer Van Bruggen (P.v.d.A.) was ervoor het gebouw aan de fa. Spitman (Vuilnisophaaldienst) mee te geven. De heer Berendse antwoordde hierop dat deze het toch niet meeneemt. Hij vond het een mooi gebouw, dat een ie- der opvalt wanneer men uit de Markt straat komt. „Jammer dat zoiets weg J>v. d. HAM (C.H.U.) geen waarde O moet. Het doet me iedere keer weer goed als ik dat gebouw zie. Ik vond, dat de pluspunten het wel van de min punten winnen," aldus de heer Berend se. De heer Van Kampen (A.R.) meende, dat men niet teveel aan het verleden moest denken maar aan de toekomst. De Ned. Hervormde Kerk met de to ren en het Hoge huis kwamen na stem ming voor plaatsing op de lijst in aan merking. De hofstede „Ebbenhorst", het koetshuis bij huize „Scherpenzeel" en de Wilhelmina ziekenverpleging stuitten op bezwaren. Bij de begrotingsbeschouwing kwam als eerste mevr. Zwaan (V.V.D.) aan het woord. Zij was ook lid van de commis sie ad hoe voor het nazien van de ge meentebegroting waarin tevens de he ren Van Kampen (A.R.) en Bakker (C.H.) zitting hadden. Allereerst wilde zij haar bewondering uitspreken dat op zo een keurige en overzichtelijke wijze de begroting is op gesteld. Evenals vorig jaar is de begro ting weer sluitend. Mevr. Zwaan ver volgde haar causerie als volgt: „Als huisvrouw spreekt mij dat direct aan. Ons huishoudboekje is dan wel niet zo omvangrijk, maar in grote trek ken komt het op hetzelfde neer. Door een ruime beurs worden in beide geval len de zaken aanmerkelijk vergemakke lijkt en komen dé wensen die altijd wel op het verlanglijstje staan, eerder aan de beurt. Onze gemeente heeft ook een verlanglijstje en het is voor B. en W. en de raadsleden een hele opgave om daarvan de meest urgente gevallen te realiseren Zou de verfijnde uitkering van rijk aan gemeente ook voor Scher penzeel van toepassing zijn De riolering en verbetering van de Dorpsstraat en idem van de Marktstraat zouden in de eerste plaats prioriteit moeten hebben. Vele huizen lozen afvalwater maar er gens achter in de tuin, waar voldoende afvoer vaak niet mogelijk is. Aansluiti op de rioolzuiveringsinstallatie is de aan gewezen weg. Flinke parkeerstroken in de nieuw aan te leggen straten zijn drin- gens noodzakelijk. Besturen is vooruit zien, maar het neemt niet weg, dat dit met de hedendaagse ontwikkeling bij zonder moeilijk is. Ook voor de ver keerskruispunten vraag ik aller zeer bijzondere aandacht. Steeds groter wordt het aantal slachtoffers van het verkeer. Toe te juichen is het daarom dat in plan zuid enkele scholen zijn gepland. Een tegenvaller is wel dat de verplaat singskosten van de thans nog in gebruik zijnde uloschool zo hoog zijn. Zou het dan toch geen voorkeur verdienen om de noodlokalen te laten staan to nieuw bouw in plan zuid is gerealiseerd? De lokalen kunnen dan zolang ter plaatse worden ingericht voor lager onderwijs en kleuteronderwijs. Reeds vorig jaar was er sprake van twee lokalen bijbou wen aan de school in de Dorpsstraat. Kunnen deze plannen al verwezenlijkt worden. Het stemt tot grote vreugde dat een aanvang is gemaakt met het bouwen van het bejaardencentrum, Persoonlijk vind ik het niet juist dat maar één vrouw zitting heeft in het stichtingsbestuur. Met het aanstellen van een directrice en verder huishou delijk personeel zal toch niet te lang gewacht moeten worden. En het lijkt mij ook prettig dat meer dames behulpzaam te zijn bij de inrichting van het gebouw. Uitbreiding van het zwembad is iets waarmee ieder van harte zal instem men. Aan het begin van mijn beschou wing heb ik gesproken van het huis houdboekje dat, als het enigsinds kan moet kloppen. Spijtig vind ik het dat dit met het zwembedrijf alleen het ge val is. Een zwembedrijf is evenals een ijsbaan (die ik tussen haakjes zo graag zou zien bij het sportcomplex aan de Willaerlaan) geen lucratief be drijf, omdat men zo zeer afhankelijk is van de weersgesteldheid. Aan het eind van haar betoog wen ste mevrouw Zwaan een ieder prettige feestdagen en sprak haar dank uit voor de wijze waarop men haar geholpen had bij haar intrede in de raad. A. van Bruggen (PvdA) noemde vergadering geruime tijd van gedachten gewisseld over het al of niet plaatsen van het gebouw van de Wilhelmi- naziekenverpleging op de lijst van Monumentenzorg. De Hervormde Kerk en het „Hoge Huis" kwamen daar vol gens de raad wel voor in aanmerking, maar andere ob jecten zoals „Ebbenhorst", het Koetshuis bij huize „Scher penzeel" en de Wilhelminaziekenverpleging niet. Scherpenzeel een van de weinige ge meenten waar de begroting sluitend is. Hij constateerde dat de aanvoer van de markt teruggelopen was. De ge meente besteedt altijd veel geld aan die „Markt". Moet er nu niet iets aan ge daan worden omdat de markt renda bel blijft. De heer Van Bruggen meende, dat er gezinnen waren die te weinig bij stand genoten hadden en dat er ook waren die eigenlijk geen bijstand be hoefden. Wordt dit jaarlijks opnieuw bekeken De trottoirs verkeren in een slechte toestand. Door verschillende maat schappijen worden de trottoirs vele malen opgebroken om leidingen aan te leggen. Provisorisch wordt het trot toir dan hersteld. Verdient het geen aanbeveling iemand met het herstel en onderhoud te belasten en tevens de maatschappijen een waarborg te laten storten? Van Bruggen eindigde met dank uit te brengen aan de raad voor de prettige samenwerking, die hij vaak beter noemde dan in Den Haag. De heer Sterk (SGP) sprak een woord van waardering aan de secreta ris en de ambtenaren voor de kundige wijze van samenstellen van de begro ting. De verbouwde huizen aan de Wil laerlaan hebben alle een verschillend aanzien, aldus spreker. Hij vroeg of door B. en W. voor de verbouwing vergunningen afgegeven waren of dat deze geheel vrij zijn Hij achtte toe zicht hierop wel gewenst. Er is nog steeds geen oplossing gevonden voor de verplaatsing van de muziektent. De wateroverlast in de Druivenkamp en 't Doornboomspark is een groot pro bleem. Is het niet wenselijk een boekje uit te geven met richtlijnen voor nieuwe bewoners zodat zij wegwijs kunnen worden in Scherpenzeel aldus de heer Sterk. De heer Van Kampen (AR) zei heel kort te kunnen zijn omdat alle wensen, op en aanmerkingen in de commissie, waarvan hij deel uitmaakte, behandeld waren en in de begroting verwerkt. De heer Berendse (gem. bel.) zei nog korter te kunnen zijn. Hij pro pageerde een stopverbod aan de noord zijde van de Dorpsstraat ter hoogte van de Willaerlaan. Voor wat betreft de uitbreiding van het zwembad merkte de heer Berendse op dat een 50 meter diep bad wel erg -erg diep was. Zo diep was hij nog nooit gedoken. Echter werd bedoeld 'n diep bad van 50 meter lengte. De heer Rootselaar (CHU) zegde al lereerst dank voor de overzichtelijk heid van de begroting. Hij was ver heugd dat de nieuwe ulo binnenkort in gebruik kon worden genomen. De school met de bijbel had ook een opknap beurt nodig. De uitbreiding van de openbare lagere school in de Dorps straat met twee lokalen moet ten spoedigste uitgevoerd worden. Het Jo- densteegje dat de verbinding vormt tussen Doornboomspark en de kom van het dorp moet verbreed worden of in ieder geval betegeld. Er is meermalen gesproken over een sporthal. Helaas zal dit in de nabije toekomst wel nie,t te verwezenlijken zijn. Toch is er een mogelijkheid om iets in die richting te doen. De be staande elerhal biedt hier wel moge lijkheden. Als hiervoor de nodige voor zieningen worden getroffen bijvoor beeld om iets in die richting te doen. Als hiervoor de nodige voorzieningen worden getroffen bijvoorbeeld een hou ten vloer, zo suggereerde deze CH- zegsman. De burgemeester toonde zich ver heugd, dat er geen aanmerkingen wa ren op de werkwijzen van het gemeen- tepersoneel. Hij bevestigde dat de fi nanciële toestand een struikelblok is voor vele projecten. Voorrangswegen binnen de bebouwde kom waren naar zijn mening niet aan te bevelen en stichten verwarring Wanneer alles volgens plan verloopt hoopt men in juni het bejaardencen trum onder de kap te hebben en in ok tober het complex te kunnen openen. Omtrent de openstelling van het zwembad kon de voorzitter geen ant woord geven omdat dit de raad aan gaat. De markt loopt inderdaad terug. Aan de vrachtwagenchauffeurs zal ver zocht worden om op de weekeinden hun wagens op het marktterrein te plaatsen in plaats van voor de be jaardenhuizen. Inmiddels is een ambtenaar voor de herstellingswerkzaamheden van de trottoirs aangesteld. Wanneer de Dorpsstraat gerioleerd zal zijn zullen de kosten voor de zuive ring e.d. lager worden, met gevolg dat de onkosten per persoon verlaagd kun nen worden. Omtrent de muziektent was nog geen beslissing genomen. Het wachten is op het wachten van de muziekvereniging op gedane voorstellen. De centrale ver warming in de huizen in plan-zuid func tioneert goed. Zomer en winter wordt deze verwarming geregeld door ther mostaten die afgesteld zijn op de bui tentemperatuur. Er zal geen noodlokaal geplaatst worden bij de bestaande kleuterschool. De voorkeur wordt gegeven aan de stichting van een nieuwe kleuterschool in plan zuid. Het inlichtengen- le voordelen, maar drukken is duur. boekje voor nieuwe bewoners heeft ve- Het pand op de hoek van Willaerlaan en de Dorpsstraat ontneemt ieder uit zicht, dat verslechterd wordt door ge parkeerde auto's. De bewoonsters van het pand zijn uitgenodigd om te komen praten over een oplossing. Eierhal als sporthal is te realiseren wanneer er behoefte bestaat en de on kosten te dekken zijn, maar er moet dan een houten vloer en andere voor zieningen getroffen worden. Na een toelichting van de beide wet houders op de gestelde problemen sloot de voorzitter de vergadering met de le den van de raad prettige kerstdagen toe te wensen en een voorspoedig 1967.

De Vallei | 1966 | | pagina 5