Veenendaals dagblad Pressie op Soekarno neemt steeds toe Buiten Agressiever taal van koning Hoessein Gelders-Utrechtse str eekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Wapenrust in Y iëtnam President uitgedaagd tot t.v.-debat Contracten voor grootste NAYO-project afgesloten Twee mensen omgekomen door val uit treinen Man vrijgesproken na schietpartij tijdens kerkdienst te Nijmegen Rekening en verantwoording geëist Fabrieksbrand in Helmond Boer Koekoek uitgefloten Grens open met Kerstmis Vastenactie in Arnhem gestart i Gure Kerstmis I Kerstplant Luchtkusseritrein 303 kin per uur W eer ontsnappingen in Engeland Pasjes alleen voor communisten In Jeruzalem Autobanden-Import Huisartsencon f I iet naar oplossing Pijpleiding Tanzania-Zambia Messteek 0111 schuld Gedeelte Sao Paulo ondergelopen Vreemde ziekte in Me ïxieo Wij wensen U goede Feestdagen Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal. Telef. 08385-3550 (adm.). 3757 en 3955 (red.) Giro 1321600 Rhenen: Boekhandel C Waiboer en Recl.- bureau J. Baars VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine annonces „Vraag en Aanbod" op di, do en za 1-10 woorden 1.5C, ieder woord meer 15 cent Zaterdag 24 december 1966 40e jaargang no. 140 SAIGON Om middernacht van vrij dag op zaterdag is in Zuid-Viëtnam een Kerstbestand van 48 uur van kracht geworden. De Amerikaanse troepen blij ven op hnn hoede voor onverhoedse aan vallen. De kanonnen zwegen na een dag van zware strijd en bombardementen van B-52 bommenwerpers op Noord-Viët- nam. Tot een uur voor het ingaan van het bestand leverden Amerikaanse ma riniers gevechten met de tegenstander, net ten zuiden van de grens tussen bei de Viëtnams. Generaal William C. Westmoreland, de Amerikaanse opperbevelhebber in Zuid-Viëtnam, waarschuwde zijn man nen dat ze tijdens de opschorting der vijandelijkheden paraat moesten blijven. Al eerder had hij de drie krijgsmacht- onderdelen gelast het hoofd te bieden aan eventuele vlak voor het bestand door de vijand te ondernemen offensie ven. Vrijdag werd de torpedobootjager „O'Brien" van de Amerikaanse zevende vloot, vier mijl uit de Noordviëtnamese kust in de Golf van Tonkin, door vijan delijk artillerievuur getroffen. De gra naten brachten lichte verliezen toe. Zoals verleden jaar heeft president Ho Tsji Minh van Noord-Viëtnam ook dit jaar het Amerikaanse volk zijn ge lukwensen aangeboden. Hij zei, dat als zijn regering op Ho's voorwaarden de oorlog zou beëindigen, iedereen vrienden zou kunnen zijn. DJAKARTA De studentenorganisatie KAMI heelt de eis gesteld dat de strijdkrachten president Soekarno zullen ..disciplineren'' omdat hij nalaat te voldoen aan besluiten van het parlement. De studenten doelen kennelijk op een recent besluit van het parlement, dat Soekarno in het openbaar rekening moet afleggen voot zijn optreden tijdens de mislukte communistische staatsgreep, wegens de slechte financiële toestand van het land en wegens de morele achteruitgang van het land. Deze nieuwe eis der studenten kwam, terwijl de vier hoogste militaire bevel hebbers van het land nog hun bespre kingen met Soekarno voortzetten op zoek naar „een oplossing voor de huidi ge kritieke situatie". Deze besprekingen zijn donderdag begonnen. De militaire leiders gaven Soekarno toen een toe lichting op hun eis, dat alle Indonesiërs Soekarno inbegrepen zich aan de grondwet en aan de besluiten van het congres houden. De directeur-generaal voor het hoger onderwijs in Indonesië, Masjuri, heeft president Soekarno uitgedaagd tot een debat voor de televisie. Hij is bereid geen „persoonlijke punten" aan te roe ren. Masjuri, een fel tegenstander van Soekarno, wil over de Indonesische re volutie en Soekarno's geleide democra tie debatteren. Hij is de mening toege daan, dat de revolutie 21 jaar geleden ten einde was, toen het land onafhanke lijk werd. Soekarno heeft dit krachtig bestreden en gezegd, dat de revolutie nog steeds in ontwikkeling is. De journalist van het katholieke blad DEN HAAG Naar wjj vernemen, zijn vrijdag te Parijs, onder supervisie van de Noordatlantische Raad voor 't grond- luchtverdedigingsbeleid, die wordt ge leid door de Nederlandse luitenant-gene raal W. den Toom, de contracten afge sloten voor het NAVO-luehtverdedi- gingssysteem „Nadge". Met dit hele grond-luchtverdedigings stelsel, dat zich zal uitstrekken van Noorwegen tot Turkije, is een bedrag van in totaal circa negenhonderd mil joen gulden gemoeid. Het wordt het HELMOND Brand heeft vrijdag avond een belangrijk deel verwoest van de bedrijfsuitrusting van een fabriek van stalen aanrechten in Helmond, de N.V. Robur. De oorzaak van de brand ls onbekend, evenmin is te overzien hoe groot de schade is. Men schat de schade op enige tonnen. Het lijkt waarschijnlijk, dat de pro- duktie van het bedrijf, waarin 30 man werkzaam zijn, stil zal komen te liggen. Als gevolg daarvan zou ook de pro- duktie van een nevenbedrijf in Venray (waar het eindprodukt gereed komt), moeten worden gestaakt. In de Ven- rayse vestiging werken 80 mensen. De brand die omstreeks half zeven werd ontdekt, werd bestreden met groot materieel. iSoor haar water aantrekkende eigen- schap bracht de Roos van Jericho een bepaalde kerstmystiek in de we reld, want het eenvoudige volk zag in de hygroscopisciteit der onaanzienlijke plant iets wonderbaarlijks en inder daad zit er iets vreemds in zo'n snelle opleving, die zich in het openen der blóren manifesteerde. Zij verwierf zich door die eigenschap gemakkelijk een ereplaats tussen de toverflora, de droomuitlegging van velerlei geheim zinnigheid. De poëzie maakte er zich meester van, zoals o.m. blijkt uit het bekende, nog altoos in deze dagen ge zongen Oudduitse kerst- en kerklied: „Es ist ein Ros entsprungende groei- en bloeikracht der natuur, die zich in dit simpele gewas openbaarde, werd bejubeld en eeuw na eeuw stond het als symbool van de geboorte van Christus op het eerste olan. In mis schien wat minder mate deed dit ook de kerstroos (Helleborus), die echter meer bekendheid geniet; de Grieken kenden haar 20 eeuwen geleden al, o.m. wegens de vergiftige hoedanig heid. Onze roos v. Jericho komt uit het Middellandse-Zeegebied en is van zeer levenskrachtige taaie figuur, die zich bij rijpheid van de penwortel be vrijdt en sterk inkrimpt als een klu wen zonder kraak of smaak, die door de wind over het zand der woestijn wordt voortgerold en middelerwijl haar zaadjes uitstrooit. Bij regen krij gen deze alsook de moederplant haar kans. Zij zal in Bethlehem niet onbe kend zijn geweest. 24-12-'66 A. B. WIGMAN grootste en ingewikkeldste project var» de Noordatlantische Verdedigingsorga nisatie genoemd. De door oud-staatssecretaris Den Toom gepresideerde Noordatlantische Raad voor 't grond-luchtverdedigings- beleid heeft 27 juni j.l. aan de NAVO- raad zijn rapport aangeboden, waarin het consortium Europese, Canadese en Noordamerikaanse industrieën onder leiding van de Amerikaanse firma Hughes werd aangewezen voor de aan leg van het Nadge-luchtverdedigings- systeem. Van dit consortium maakt ook de Hollandse signaalapparatenfabriek te Hengelo deel uit. „Nadge" (Nato Air Defense Ground Environment) beoogt modernisering van het bestaande geïntegreerd lucht- verdidigingssysteem van 't geallieerde opperbevel in Europa en verbetering van de apparatuur die elektronische tegenmaatregelen zoveel mogelijk teniet moet doen. STEEN WIJK Te Steemvijk kreeg een vrijdagavond gehouden vergadering van de Boerenpartij, waarin de heer H. Koekoek als spreker optrad, een bijzon der rumoerig karakter door de obstruc tie van een aantal jongelui, die de heer Koekoek herhaaldelijk in de rede vielen en zijn woorden met getrappel en gefluit begeleidden. Na de pauze werd er gelegenheid tot het stellen van vragen gegeven, waar van ook enkele van de jongelui gebruik maakten. Zij eisten echter een afzon derlijke beantwoording van de vragen, waaraan niet werd voldaan. Er ontstond in de geheel gevulde zaal een complete chaos, toen een over zijn zenuwen geraakte oudere streekbewo- ner, die ook vragen had gesteld en die het overigens naar zijn zeggen, geens zins met de heer Koekoek eens was, met een stoel op de jongelui begon in te slaan. Nadat anderen erin waren geslaagd de man naar buiten te werken, leek het wat rustiger te worden, doch het rumoer laaide weer op, toen de heer Koekoek na de pauze was begonnen aan de be antwoording van de vragen. Dit antwoord stemde niet tot tevre denheid van de jongelui en ook toen een inmiddels verschenen inspecteur van po litie gedreigd had de zaal te laten ont ruimen, bleef het rumoerig, zodat de vergadering tenslotte halverwege moest worden geëindigd. PARIJS Op een proefrit heeft de luchtkussentrein die volgens Franse in genieurs een revolutie in het forensen verkeer teweeg zal brengen, een snel heid van 803 kilometer per uur gehaald. Verwacht wordt dat de trein, die door een betonnen rail in de koers wordt ge houden, in de jaren zeventig in bedrijf zal komen. De proefrit is gemaakt op een proefbaan van 20 kilometer die ergens tussen Parijs en Orleans is ge bouwd. De ingenieurs verwachten dat de luchtkussentrein t.z.t. met een snel heid tot 400 kilometer per uur zal gaan glijden. Tito President Tito van Zuid-Sla- vië zal in februari een bezoek brengen aan Oostenrijk, op uitnodiging van pre sident Franz Jonas. De juiste datum zal later worden bepaald. „Kompas", die donderdag door de pre sidentiële lijfwacht in de kraag werd gevat, is vijf uur lang verhoord en daar bij ruw behandeld, aldus meldden de bladen. Hij werd verantwoordelijk ge houden voor een bericht, dat men de president dinsdag te middernacht van een bezoek aan een voorstad van Dja- karta*had zien thuiskomen in gezelschap van een Indonesisch meisje van in de twintig jaar, volgens het bericht Jurike Sanger geheten. „Kompas" zelf publi ceerde een klein bericht over het inci dent met zijn verslaggever en merkte daarbij op, dat volgens de regelen van de journalistiek eventueel beklag over een bericht bij de hoofdredacteur ge daan behoort te worden en dat niet te gen een bepaalde verslaggever mag worden opgetreden. De militaire toezichthouder van het Djarkartaanse dagblad „Pelopor Baroe" (Nieuwe Pionier) werd donderdag naar het paleis in Djakarta ontboden voor een reprimande door president Soekar no vanwege „te scherpe kritiek" in het blad op het hoofd van de uitvoerende macht. De Indonesische journalist Zaini Zakse, die tijdens de relletjes begin oktober voor het presidentiële paleis in Djakar ta door iemand van de paleiswacht in de rug werd gestoken, tengevolge waar van hij gedeeltelijk verlamd is, zal naar men verwacht voor medische behande ling naar Nederland worden overge bracht, aldus een mededeling van het voorlichtingsbureau van de strijd krachten. LONDEN Vrijdag zijn uit de ge vangenis in Birmingham twee gevange nen ontsnapt. Zij maakten deel uit van een groep, die werkzaamheden verricht te buiten het gebouw. Het aantal uit Engelse gevangenissen ontsnapten bedraagt voor dit jaar thans 586. De vijf gevangenen, die donderdag uit de gevangenis van Liverpool uitbraken, zijn nog niet gevat. BERLIJN De Oostduitse autoritei ten hebben vrijdagavond laat besloten, pasjes voor kerstbezoeken aan Oost-Ber- lijn te verstrekken aan duizend West- berlijners die de DDR een goed hart toe dragen. In West-Berlijn wonen 800.000 mensen die verwanten in Oost-Berlijn hebben. Burgemeester Heinrich Albertz verzocht hun na het invallen van de duisternis kaarsen in hun vensterbanken te zetten om hun solidariteit met hun Oostberlijn- se familieleden te tonen. „Dit zal voor velen in West-Berlijn een inhumane Kerstmis zijn," meende Albertz. JERUZALEM Israël en Jordanië werken samen om bedevaartgangers in staat te stellen tot een bezoek aan de heilige plaatsen in Palestina. Zesduizend Israëlische christenen zijn de grens met Jordanië al gepasseerd om lieden de nachtmis in Bethlehem bij te «finen. Omgekeerd zijn duizend mensen uit Jor danië naar Israël gekomen, om daar heilige plaatsen te bezoeken. Vrijdagochtend om zes uur ging de Mandelbaumpoort in Jeruzalem open. Sommige pelgrims hadden vijf uur op dat moment gewacht. De Jordaanse autoriteiten hebben 150 aanvragen om toelating afgewezen. Elke pelgrim kreeg van de overheid een indentiteitsbewijs, dat geldig is tot zondagavond. Dan gaat de grens weer dicht. AMMAN Herwinning van Palestina moet voor het nieuwe Jordaanse kabinet hel eerste en belangrijkste doel vormen en daarvoor is versterking van de strijd krachten noodzakelijk, zo luidt een in structie van koning Hoessein aan pre mier Wasfi Teil, die donderdug het ont slag van zijn kabinet indiende en nog dezelfde dag op verzoek van de koning een nieuwe regering vormde. Hoessein betitelt het Palestijnse vraag stuk, als „een kwestie van leven of dood" en een deel van ons nationale bestaan. Er moet ook gestreefd worden naar vergroting van de Arabische soli dariteit. Sommige waarnemers maken uit de woorden van de koning op. dat de nieuwe regering het karakter heeft van Op het secretariaat van de Amsterdamse vereniging voor veilig verkeer „De Vlag in Top", heeft de journalist Henri Knap vrijdag een enveloppe met,inhoud overhandigd aan mevrouw M. C. de Rooy-Ottens, die een prijsvraag van de verkeerspolitie had gewonnen. Zij heeft de benaming „dwarslegger" uitgevonden voor iemand, die na I januari de doorgang op een kruispunt verspert. ADVERTENTIE J! Onzt nel Iervice Fluiterstraat 78 Tel. 08385-4395 •en begripl Veenendaal BAZEL De 60-jarige mevrouw G. J. VleemingVierdag, uit Amsterdam, die met familie per trein op weg was naar het Engedin, is even voor Bazel verongelukt. Bij aankomst van de trein in Bazel miste haar familie haar. waar op zij de autoriteiten van haar verdwij ning in kennis stelde. Korte tijd later werd haar stoffelijk overschot door een spoorwegarbeider op korte afstand van het station langs de spoorbaan gevon den. Men vermoedt, dat de vrouw in de trein in plaats van de deur van het toi let, de deur van het spoorwegrijtuig heeft geopend en daardoor uit de trein is gevallen. 0) De 14-jarige jongen C. Slager uit Pieterburen is vrijdagavond door nog onverklaarbare oorzaak bij Win- sum uit de rijdende trein Groningen Roodeschool gevallen en overleden. Het slachtoffer was met enkele schoolkame raden op weg naar huis. Bij Winsum liep hij de coupé uit. Pas in Baflo, een station verderop, werd de jongen ver mist. Later is zijn stoffelijk overschot langs de spoorlijn gevonden. I Op de weg van Groningen naar Delfzijl is vrijdagavond de 25-jarige A. J. Everaarts uit Groningen om het leven gekomen. Hij was bezig het lin kerachterwiel van zijn in de rechter- berm geparkeerde auto te verwisselen, toen hij werd gegrepen door een achter opkomende auto. De auto slingerde de heer'E. een eind weg, waarna hij onder de wielen kwam van een daaropvolgen de auto. 0) In Weiteveen (gem. Schoone- beek) is vrijdagmorgen de 19-jari ge veenarbeider L. Oldenhuis uit die plaats bij een verkeersongeluk omge komen. De bestelauto, waarin hij reed, raakte op onverklaarbare wijze van de Dordtseweg af en kwam met de wielen omhoog in een sloot terecht. De jonge man kwam onder het voertuig terecht. Q) In Schoonebeek is vrijdagmorgen de 45-jarige H. J. Klok uit de Liaslaan in zijn woning van de trap ge vallen. De man kwam zo ongelukkig terecht, dat hij zijn nek brak. Hij over leed enige ogenblikken later. 9Op de Nieuwe Langendijk te Delft is vrijdagmiddag de 12-jarige Pau la van Schaik verongelukt, toen zij met haar fiets vermoedelijk tussen een ge parkeerde en een voorbijrijdende auto bekneld raakte. Met ernstig hoofdletsel werd zij naar het Oude en Nieuwe Gast huis overgebracht, waar zij bij aan komst bleek te zijn overleden. ln het ziekenhuis Westeinde in Den Haag is de 23-jarige W. J. M. van der Sman uit Monster overleden aan de gevolgen van een verkeersonge luk, dat vrijdagmorgen omstreeks kwart over acht plaats had op de Haagweg te Monster. De heer Van der Sman kwam, rijdend op een motorfiets, bij een inhaal manoeuvre in botsing met een hem te- gemoetrijdende personenauto. ARNHEM Op de Markt, vlakbij de Grote Kerk, hebben de Arnhemse hongerstakers vrijdagavond hun tentjes opgeslagen, waarin enkelen van hen twee nachten zullen doorbrengen. Het was een koude bedoening en de jonge ren, onder wie drie meisjes in de leef tijd van 16 tot 21 jaar, zaten er ver kleumd bij rondom een met stormlan taarns verlicht bivak. Veel belangstelling trok de start niet. De politie moest even in actie komen te gen enkele nozems, die de orde tracht ten te verstoren door het afsteken van rotjes. Het aantal jongeren, dat aan de actie meedoet is intussen gestegen tot onge veer 35. Het zijn kwekelingen, h.b.s.'ers en leden van linksgerichte politieke jon gerenorganisaties. Om het door de poli tie met ijzeren hekken afgezette terrein hingen zij leuzen op. Direct al werden er pamfletten uitgedeeld, waarvoor de poli tie ook toestemming heeft gegeven, mits er geen beledigende opmerkingen op zouden voorkomen. De actie duurt tot acht uur zondag avond. DEN HAAG Minister Veldkamp hoopt, dat de huisartsen en de zieken fondsen toch nog voor 1 januari een nieuwe overeenkomst zullen sluiten. Na dat het kabinet zich vrijdagmiddag uit voerig had beraden over het conflict tussen de huisartsen en de ziekenfond sen, heeft minister Veldkamp 's avonds de partijen ontvangen. Hij heeft hun het rapport van de com missie (van goede diensten) Van der Ven ter hand gesteld en gevraagd aan de hand van dit rapport de besprekin gen te heropenen, opdat voor 1 januari een overeenkomst wordt bereikt. De mi nister rekent erop, dat hij zo spoedig mogelijk van het verloop van zaken op de hoogte wordt gesteld. DAR-ES-SALAAM Het parlement van Tanzania heeft unaniem zijn goed keuring gehecht aan 'n wetsontwerp in zake de aanleg van een 1.700 km lange pijpleiding tussen Dar-Es-Salaam en N'Dola in Zambia. De aanleg kost ruim 160 miljoen gulden en wordt verzorgd door een onderneming van het Italiaan se olieconsortium ENI. Zambia heeft dringend behoefte aan deze pijpleiding, die eind 1968 gereed zal zijn, omdat het sinds de eenzijdige uitroeping van de onafhankelijkheid door Rhodesië aange wezen is op olie-aanvóer met tankwa gens pn vliegtuigen. Voordien kreeg Zambia zijn olie via een door Rhodesië lopende pijpleiding uit Portugees Mo zambique. AMSTERDAM De politie in Am sterdam heeft vrijdagavond een 28-jarige colporteur uit Suriname, E. B„ aange houden. omdat hij ervan wordt verdacht een 26-jarige landgenoot, de zeeman W. van der S., met een mes in de buik te hebben gestoken. B. trok zijn mes tijdens een ruzie met.Van der S. om een schuld in de bar van een hotel aan de Groen burgwal. Het slachtoffer is ter observa tie in een ziekenhuis opgenomen. O Yon Doderer Heimito von Doderer, een van de bekendste hedendaagse Oostenrijkse schrijvers, is vrijdag in een ziekenhuis in Wenen overleden. Hij was 70 jaar. ARNHEM De Arnhemse rechtbank heeft vrydag bij vervroegde uitspraak de 47-jarige koopman A. D. uit Amsterdam vrijgesproken van de hen» teu laste ge legde poging tot moord en poging tot doodslag op 27 februari j.l. Hij heeft die zondagmorgen tijdens de dienst in de nieuw-apostolische kerk te Nijmegen vyf kogels uit een pistool afgevuurd. Een ervan trof de 47-jarige mevrouw J. Teunissen in het onderlichaam. D. was ervan beschuldigd, dat de kogel bestemd zou zijn geweest voor de 22-jarige tele foniste Lenie D., een zuster van de ge troffene. Met haar had de koopman een jaar lang een intieme verhouding gehad. De rechtbank sprak de koopman vrij, omdat zij het niet uitgesloten achtte, dat verdachte in de mening verkeerde, dat hij een alarmpistool en niet een vuurwa pen hanteerde. Verder is het, volgens de rechtbank, niet komen vast te staan, dat hij op iemand heeft gericht en/of ge schoten. De officier van Justitie had acht jaar gevangenisstraf met aftrek geëist voor poging tot moord op Lenie D. en poging tot doodslag door het schieten in het al gemeen. De koopman is intussen in vrij heid gesteld. De officier van Justitie, mr. J. H. Boekraad, zal na bestudering van het vonnis overwegen of hij in hoger beroep zal gaan. een oorlogskabinet. Het aantal ministers is teruggebracht van zeventien tot der tien. en zeven van hen, zijn Palestijnen. Tien man van het vorige kabinet hebben hun plaats behouden. De belangrijkste verandering is de benoeming van een nieuwe minister van Buitenlandse Zaken, Abdoellah Salan, een jonge Palestijn, die Akram Zoeaiter (een Palestijnse „vete raan") opvolgt. Binnen vier maanden worden algemene verkiezingen gehou den. Het donderdagavond door koning Hoessein ontbonden parlement was in juli 1963 voor yier jaar gekozen. Voorts wees de koning erop, dat de regering de veiligheid en de rust moet handhaven en standvastig moet optreden tegen onrustzaaiers. Hij doelde hiermee rechtstreeks op de relletjes en demon straties die na de Israëlische november- aanval op grote schaal ontstonden tegen de Palestijns-Arabische leiders. SAO PAULO (Brazilië) Elf men sen. merendeels kinderen, zijn in een voorstad van Sao Paulo om het leven gekomen door instorting van huizen, veroorzaakt door zware regenval en overstromingen. Het gehele laaggelegen deel van Sao Paulo is onder water ver dwenen. MEXICO-STAÜ In een drietal dor pen ten zuiden van de hoofdstad van Mexico heerst een geheimzinnige ziekte die nu al 62 dorpelingen vooral kiu- deren doofstom heeft gemaakt. De medische autoriteiten in Mexico-Stad zijn voornemens kort na de jaarwisse ling deskundigen te sturen die een zorg vuldig onderzoek moeten instellen. Een 'verslaggever van het dagblad Movedades, die een bezoek aan de ge teisterde dorpen heeft gebracht, heeft gemeld dat daar steeds meer mensen op de vlucht gaan. De achterblijvers staat de angst op het gezicht te lezen. Een van de dorpelingen heeft aan de verslaggever verteld: „Ze gaan gewoon naar school, praten met de meester en plotseling worden ze dan doofstom". i 4 (van onze weerkundige medewerker) Het Kerstweekeinde zet storm- achtig in. Er zullen veel buien met hagel en (natte) sneeuw op ons af- komen aan de achterzijde van een t diepe Noordzeedepressie, die rondom haar centrum windkracht 10-12 ont- 4 ketende. Vandaag en morgen wordt met krachtige tot harde westelijke 4 tot noordwestelijke winden polaire lucht aangevoerd, die op een hoogte 4 van 5000 meter een temperatuur heeft van -30 tot -33. Vermoedelijk zal het weer Tweede Kerstdag wat i zonniger worden, bij wat minder wind. De temperatuur daalt gevoelig 4 en in de komende nachten is er een stijgende kans op lichte vorst en. 4 met het oog op de buiige weerstoe- stand, ook een niet te onderschatten gevaar voor gladde wegen. 4 ADVERTENTIE VERLAAT 8 TELEFOON 2112 Een helikopter van de kustwacht cirkelt rond een brandend 40 voets motorjacht in de Biscavne Baai. RONALD BIEL, die het vaartuig bestuurde, werd tijdens een explosie overboord geworpen. Hij liep geen verwondingen op. Het jacht brandde af tot aan de waterlijn.

De Vallei | 1966 | | pagina 1