Houten noodschoot in de Middelbuurt HotelGrebbeberg* met 80 bedden uitgebreid Vogelvrienden zijn ook handige knutselaars Half jaar rijbewijs kwijt en nog eens f 650.- boete Voordracht benoeming directeur gemeentewerken A iva Maria Botsing bij Grebbeberg Geste van hotelier viel in de smaak Konijntje op reerug FINANCIERINGEN Woonwagenkamp van samenwerkende gemeenten RhenenVeenendaal, Leer sunt en Renswoude krijgt Luxor Theater Burgemeester verrichtte opening EXPEDITEUR IN EDE: Directeur Onderwijs Uitbreiding Etst Commissies Exp. VAN ECK E.V.E. Tel. 406 7 G. A. Blankestijn vogelkanipioen ASSURANTIEKANTOOR MULDER ft VERZEKERINGEN ft HYPOTHEKEN Toeristenkaarl niet duurder C.P.B. volgde kerstliturgie BOTSING TE HARD DOCUMENTATIE NOOD BREEKT WET KUILTJES NIEUWE DRAADJE ZATERDAG 24 DECEMBER 1966 RHENEN ln de gemeenteraadsvergadering van de ko mende donderdag komt een verzoek in behandeling van het r.-k. kerk- en schoolbestuur van de parochie van de H. Willibrordus te Veenendaal om ingevolge het besluit stichtingskosten buitengewoon lager onderwijs de beno digde gelden te ontvangen voor de stichting van een twee- klassige school voor leerplichtige en zeer jeugdige woon wagenkampkinderen op een terrein aan de Middelbuurt- seweg in Rhenen. Blijkens het verzoek ligt het in de be doeling voor de kinderen uit het Rhenense woonwagen kamp, dat samen met de gemeenten Leersum, Renswou de en Veenendaal wordt geëxploiteerd, een tweeklassige school te stichten, waarin zowel leerplichtige kinderen als zeer jeugdige kinderen (kleuterklas) zullen worden toege laten. De terreinkeuze is een zaak van nader overleg tus sen het schoolbestuur en burgemeester en wethouders van Rhenen. Meijer met ingang van 1 januari 1967 te benoemen tot directeur. Reeds meermalen is getracht een re geling te treffen om te komen tot re gelmatig schoolbezoek door de in het woonwagenkamp verblijvende kinde ren. Het regelmatig ontvangen van on derwijs is één van de middelen, welke bevorderen, dat deze categorie mensen een hoger levenspeil bereikt. Pogingen om alle kinderen uit het kamp een school in de omgeving te doen bezoe ken zijn voorheen al mislukt. Slechts een gering aantal kinderen uit gezinnen, welke tot de vaste kern van de kampbewoners behoren, bezoekt nog geregeld een school. De kampbe volking is overwegend Rooms-Katho- liek, zodat een school in deze richting hier volkomen op haar plaats is. De school zal in de nabijheid van het kamp moeten worden gesticht. VEENENDAAL Omstreeks 1910 gebruikt in Ierland een vader zijn klei ne dochtertje Maria (Brigitte Bardot) om mee te werken aan opblaasactivitei- ten tegen het Engelse gezag. Hij be landt tenslotte met haar in de Centraal- Amerikaanse republiek San Miguel, waar hij bij een aanslag op een brug, die zich in Engelse handen bevindt, door zijn dochter met brug en al wordt opgeblazen. Maria vlucht en vindt on derdak bij een reizende groep variété artiesten, waar zij samen met een an dere Maria (Jeanne Moreau) een num mer vormt. Bovenstaande speelt zich af in mis schien vijf minuten. Daarna begint dan het verhaal van twee vrouwen, Maria I en Maria II, die het publiek lokken met een nummer strip-tease, waarbij ze evenveel overhouden het is tenslotte anno 1910 als waarmee men tegen woordig begint. Louis Malle, die het oorspronkelijke scenario schreef, die de dialogen ver zorgde, die de regie voerde, korto mdie de film maakte, drukte Viva Maria uit als een „western met rokken aan". Daarin heeft hij in zoverre gelijk, dat er volop door het vrouwelijke geslacht geschoten wordt, maar toch is hij met de kenschets van deze film met die woorden niet volledig geweest. Louis Malle heeft van deze film of een gewo ne lachfilm willen maken of hij heeft parodie willen maken op strijd, revolu tie, oorlog. Wat ons betreft zouden we het gewoon willen houden op een vrolij ke film met bijzonder originele vond sten. Duiven die als bommenwerpers optreden, generaals met medailles be hangen die tegen cactussen aanvallen, terugvallen en hun kostbare bezit op de cactussen geprikt achterlaten, e.d. Ook de kerk moet bij Louis Malle niet op een hoog plan staan, want in deze film schroomt hij niet om de gees telijkheid op de korrel te nemen. Dat Louis Malle de oorlog veraf schuwt is mogelijk en dat hij met deze film daaraan uiting heeft willen geven is eveneens aanneembaar. Wanneer de bekende regisseur dat niet voor ogen heeft gehad, dan blijft Viva Maria met in de hoofdrollen Brigitte Bardot, Jean ne Moreau en George Hamilton een lachfilm, afgewisseld met pijnlijke mo menten en verder zonder inhoud. Er is geen andere mogelijkheid, hoe wel de kinderen dan in de kampsfeer blijven. Dit bezwaar weekt volgens bur gemeester en wethouders niet op tegen de voordelen welke een kampschool biedt. Het ligt in de bedoeling van het schoolbestuur een verplaatsbare, hou ten school te stichten. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor al le mogelijke medewerking te verlenen. In verband met het overlijden van de heer N. Souwerbren moet altijd nog worden voorzien in de functie van di recteur van Gemeentewerken. Naar aanleiding van een oproep, die in en kele bladen werd geplaatst, hebben 122 personen naar deze betrekking gesolli citeerd. Na een eerste selectie werden over 20 sollicitanten inlichtingen inge wonnen. Op grond daarvan werden 6 sollicitanten voor een eerste kennisma king met burgemeester en wethouders uitgenodigd. Op advies van een lid van de com missie voor Openbare Werken hebben B. en W. 4 sollicitanten met hun in stemming psychotechnisch laten testen. Op grond van de resultaten van dit on derzoek komt één van de 4 niet voor een benoeming in aanmerking. De ove rige drie kandidaten blijken over nage noeg gelijkwaardige capaciteiten te be schikken en zijn alle drie geschikt be vonden om de directie over de Dienst van Gemeentewerken te voeren. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. de raad de volgende voordracht doen toekomen: 1. de heer J. Meijer te Rhenen, thans adjunct-directeur van de Dienst Gemeentewerken in de Greb- bestad; 2. de heer C. A. J. v.d. Griend te Hengelo, directeur van Gemeente werken Hengelo (Gld.); 3^ de heer G. J. Noorman te Mantgum. directeur van Gemeentewerken te Baarderadeel. B. en W. delen de raad mee, dat de commissie voor Openbare Werken zich met deze voordracht kan verenigen. De raad wordt voorgesteld de heer J. RHENEN Gistermiddag vond on deraan de Grebbeberg een botsing plaats tussen twee personenwagens. Eén wagen kwam uit de richting Wagenin- gen en één uit de richting Achterberg. Op de hoek bij de Grebbesluis vond de aanrijding plaats, die tot gevolg had, dat de bestuurder van de auto uit de richting Wageningen met verwondin gen naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De inzittende van de andere auto kwam met de schrik vrij. De douane in Coevorden heeft een radio- en tv-handelaar uit Rijssen, een zekere G. aangehouden, die wordt verdacht van het smokkelen van twin tig televisietoestellen en tien bandre corders en grammofoons. De man poogde deze toestellen in een auto klandestiën de grens bij Coevorden over te krijgen. Hij werd aangehouden en viel toen door de mand. De raad wordt gunstig geadviseerd op verzoek van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding* van Scho len met de Bijbel te Rhenen om mede werking tot verbetering van de school aan de Achterbergsestraatweg, met na me het vervangen van de beide oude kolenkachels door olie- of gashaarden en het plaatsen van een derde kachel in de gang ter voorkoming van bevrie zing der toiletten, het aanbrengen van publikatieborden in beide lokalen, aan schaffing van kaartenhangers voor het vak aardrijkskunde, aanbrengen van geschikte wandversiering en het aan brengen van een deugdelijke zonwe ring ter vervanging van de oude. De ze verbeteringen zijn nodig voor de twee onlangs aan de school toegevoeg de lokalen van de opgeheven Chr. VGLO-school. Er komt verder een voorstel aan de orde tot aankoop van 2280 m2 grond van J. G. D. M. van Omme ren in Eist voor f 8150,-, nodig om het bestemmingsplan aldaar te re aliseren. Voor datzelfde doel wordt voorge steld 3670 m2 aan te kopen van K. van Lienden voor f 8258,-. Een derde gelijksoortig voorstel betreft de aan koop van 5775 m2 grond in Eist van de gebrs. Drost voor de prijs van f 12.994,- met daar bovenop een be drag van f 16.020,- als inkomensscha devergoeding. In verband met het bedanken van de SGP'er Verhoeks als lid van de raad wordt voorgesteld de heer J. van Don selaar (CHU) te benoemen in de on derwijscommissie. Tot lid van de commissie voor sociale en culturele belangen in de vacature Verhoeks heb ben B. en W. zelf de heer P. Kerkstra (CHU) benoemd. Voor 1967 wordt voorgesteld de vor deringscommissie ingevolge de Woon- ruimtewet te laten doorbestaan uit de heren E. P. van Dijk, C. Hansen, W. Klaassen, G. J. Verwoert en W. J. M. v.d. Voort. Tot leden van de woningad viescommissie wensen B. en W. te zien benoemd de heren E. P. van Dijk en D. de Jong, beiden periodiek aftredend. RHENEN De ouden van dagen, die sinds dinsdag het bejaardencentrum „De Tollekamp" bewonen werd gisteren een verrassing bereid door de heer A. Stuyvenberg, eigenaar van Hotel „De Koerheuvel". Geheel op eigen initiatief. „Ik doe dit om de boel eens wakker te schudden. Er moet in Rhenen meer gezamenlijk gedaan worden door de middenstand. Neeik ben geen bestuurs lid van de RMC, maar wel geef ik al tijd allerlei suggesties. Neein het be stuur van De Tollekamp zit ik ook niet, in geen enkel bestuur trouwens," lichtte de heer Stuyvenberg zijn daad toe. Ook het verplegend personeel kreeg zijn deel. Behalve de kerststollen („Heb ik speciaal laten bakken ik heb ge zegd, ik hoef geen korting, maar het moet wel van prima kvyilïteit zijn.") had de heer Struyvenberg Ook nog siga ren voor de heren, koekjes voor de da mes en wijn voor iedere liefhebber bij zich. Dat de bejaarden deze geste op prijs stelden spreekt wel van zelf. De juiste weg voor al uw vervoer naar: ADVERTENTIE AMSTERDAM - UTRECHT - ARNHEM AMERSFOORT - HILVERSUM - 't GOOI Nijverheidslaan 13 Veenendaal VEENENDAAL De tentoonstelling van de Veenendaalse Vogelvrienden is opgebouwd. Als bijdrage van deze vo gelshow hebben de heren P. Limbeek en H J. v. d. Scheur een groot gedeelte van een lokaal als een „plantsoen" in gericht. Het idee voor dit plantsoen-in- het-klein kwam van de heer Limbeek. Enkele maanden heeft hij nodig gehad om zijn idee ten uitvoer te brengen. De katjes-takken, bijv., die in deze tijd nog niet bloeien, heeft hij enkele dagen bij de kachel gezet,waarna ze door zijn vrouw geplukt werden. Een molentje van anderhalve meter hoog heeft hij met gevlochten betondraad opgebouwd. Daaraan is hij drie maan den geleden begonnen. Met behulp van een oude pick-up-motor, die alleen 78 toeren kon draaien heeft hij de molen wieken met het goede tempo laten om wentelen. In de molen fluiten witte ze- bravinken en tijgervinken lustig hun liederen. Samen met H. J. v. d. Scheur heeft hij van donderdagmiddag één uur tot 's avonds half elf alles wat hij reeds thuis klaar had gemaakt opgezet. Waar dering voor hun werk zullen ze zeker krijgen. Met de schijnwerpers 's avonds betekent het een stukje plantsoen van klasse. Op de foto rechts P. Limbeek en links H J. v.d. Scheur bezig met de opbouw. Donderdag werden de vogels van de tentoonstelling in de Patrimonium- school gekeurd. De uitslag daarvan was: Algemeen kampioen:- G. A. Blanke- stijn. Stam kampioenen: Kanaries sigment: G. A. Blankestijn met zilveragaat. Kanaries vetstof: A. N. Diepeveen met zalm. Tropische vogels: E. v.d. Pest met gordelgrasvinken. Enkelkampioenen: Kanaries sig ment: G. A. Blankestijn met zilver Isabel. Kanaries vetstof: A. N. Diepeveen met zalm. Grasparkieten: J. de Kievid met Lu- tina. Grote parkieten en Agaporniden: M. van Wijk met roodrugparkiet. Tropische vogels: J. de Kievid met grijs kropspreeuw. Grondvogels en Tropische duiven: A. C. v. Beveren met Chinese dwergkwar tel. Kampioen volières: P .M. van Lim beek. k RHENEN Neen, we zullen het nu niet hebben over het kerstmenu van 4 straks. In alle ernst kunnen wij er J melding van maken dat een automobi- 4 list, rijdende door de bossen nabij „Wielingsheuvel" (de zogenaamde De- i fensieweg), een ree de weg zag over- steken met een halfwas konijn op z'n 4 rug! De ree liep aanvankelijk heel rus- tig aan de bosrand en zette het op een draf toen het dier de auto zag nade- 4 ren. J De man achter het stuur wist niet 4 wat hij zag. Hij remde en zat enkele minuten totaal verbluft het dichte bos 4 in te staren, in de hoop nag een glimp van het wonderlijke tweetal te kunnen 4 opvangen. Maar ree en konijntje had- v den het hazepad gekozen! Een jachtopziener vroegen wij of 4 het misschien mogelijk was, dat de man achter het stuur een spookver- 14 schijnsel had gezien. Het antwoord luidde: „Wellicht is hij zodanig in ge- 4 dachten bij de kersttafel geweest, dat 4 hij de reerug en de konijnebout in 4 levenden lijve gecombineerd zag RHENEN Hotel, café, restaurant, paviljoen „De Grebbeberg" werd gis termiddag door burgemeester mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, in tegen woordigheid van talrijke gasten offi cieel heropend, na een verbouwing die geruime tijd heeft geduurd, doch nog net vóór Kerst haar beslag kreeg. Paviljoen „De Grebbeberg" is onge veer tweemaal zo groot geworden van buitenaf gezien. Er kunnen 80 gasten logeren. Het aantal slaapkamers is aanzienlijk uitgebreid dank zij de aan gebouwde vleugel, waarin zich ook een grote zaalruimte bevindt met een per sonenlift. De kamers zijn op Ameri kaans niveau ingericht, compleet met badgelegenheid. Burgemeester Bosch herinnerde er aan, hoe de familie Schielein-Veenen- daal voor de oorlog klein was begon nen met een restauratiegelegenheid op de Grebbeberg. „In Amerika brengt men het van krantenjongen tot miljo nair. De ondernemende familie is dan wel niet in de krantenbranche werkzaam geweest en Is ook niet rijk geworden, maar heeft toch wel iets gepresteerd in de maatschappij door dit te hebben be reikt," aldus de burgemeester, die zijn waardering voor dit initiatief en voor deze hotelaanwinst voor zijn gemeente ADVERTENTIE Eigenaar R. R. Mulder Makelaar in Assurantiën sinds nov. 1922 Kerkewijk 167 Veenendaal Telefoon 083853000 Vertegenwoordiger H. Logtenbergi Larikslaan 4, Veenendaal. niet onder stoelen of banken stak. De Streek VV Zuid Veluwezoom was vertegenwoordigd door voorzitter Campman, de plaatselijke VVV door secretaris P. van Londen en bestuurs lid H. de Rhoter. De Kamer van Koop handel was vertegenwoordigd door de heer Van Rossum. VEENENDAAL In tegenstelling tot hetgeen eerder werd bericht zullen de kosten voor de verstrekking van een toeristenkaart B (geldig voor 2 jaar) geen verhoging ondergaan. Voor de inwoners van de gemeente Veenendaal blijven de kosten voor dit reisdocument ook na 1 januari a.s. ge handhaafd op f 4, Het vorenstaande is gebleken uit na der door het provinciaal bestuur ver strekte gegevens. De kosten van een paspoort, die thans voor de inwoners van Veenendaal nog f 15,bedragen, zullen ingaande 31 december 1966 worden verhoogd tot f 16,50. Op die datum zullen ook de kosten voor het aanvragen van een nieuw rij bewijs worden verhoogd tot f 7,(thans nog f 6,—). OVERBERG Evenals voorgaan de jaren vierde chr. Plattelandsvrou wenbond afdeling Overberg donderdag avond kerstfeest in een van de lokalen van de lagere school. De presidente, mevrouw Hogendoorn, opende met ge bed, waarna gebruik werd gemaakt van de door deze bond uitgegeven kerstliturgie, afgewisseld met declama tie en schriftlezing. Na de pauze, waarin een kop koffie werd geserveerd, werd voor een aan dachtig gehoor door een van de leden 'n kerstverhaal, getiteld: „De hemel is niet ver", voorgelezen. Het lokaal was 's middags al stem mig versierd door enkele dames van d« afdeling met hulp van de schoolkin deren, daar deze school de volgende dag in dezelfde klas het Kerstfeest vierde. Nadat de presidente de dames nog een gezegend kerstfeest en een geluk kig nieuwjaar had toegewenst, werd de avond met dankgebed gesloten. WAGENINGEN De Edese expediteur G. A. van A. moest zich voor de kantonrechter, mr. A. C. v. d. Brand verantwoorden voor vijf verschillende feiten. Achtereen volgens voor niet voldoende rechts houden, geen gehoor geven aan stopbevel van de politie, het rijden zonder geldig kentekenbewijs, het van de weg raken, waarbij een lx>om en een hek omver gereden werden en bovendien rijden zonder verzekerd te zijn. Dit alles gebeurde in de gemeente Ederveen. Verdachte voerde aan geen tijd te hebben gehad om zijn papieren te regelen. Ook zijn ver dere verweer was niet bijzonder sterk. De kantonrechter merkte op: „U bent geloof ik geabonneerd op processen- verbaal", waarna hij een indrukwekkende lijst met over tredingen opsomde. De officier van Justitie, mr. J. H. G. Boekraad vond dat de overtredingen vast stonden en zei dat verdachte door de incidentele misgreep op die avond zich bijzonder in de nesten heeft gewerkt. Hij requireerde voor de ten laste gelegde feiten respectievelijk f 75.of zeven dagen hechtenis f 100.of tien dagen f25.of twee dagen, f 150.of vijftien dagen en f 150.of vijf tien dagen. De raadsman van A. bepleitte, dat verschillende van de eerder begane overtredingen een rechtstreeks gevolg waren van zijn werk. Hij zei dat het geen gehoor geven aan het stopbevel te wijten was geweest aan de plotse ling verschenen agent V. die nieuw is in Ederveen en de reputatie heeft erg streng te zijn. „De schrik is hem toen in het lichaam geslagen", concludeer de de raadsman. De kantonrechter antwoordde hierop: „Ik kan de raadsman de hoop ontne men dat verdachte zijn rijbewijs be houdt. Hij moet nu maar eens een poosje van de weg verdwijnen. Derge lijke wegpiraten kunnen we niet heb ben, er gebeuren al genoeg ongeluk ken." Hij vonniste voor de reeks fei ten achtereenvolgens f 75,- of zeven dagen, f 150,- of vijftien dagen, f 25,- of twee dagen, f 250,- of vijfentwintig dagen plus zes maan den onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid en voor het laatste punt f 150,- of vijftien dagen. De raads man zei hoger beroep in beraad te houden. A. A. B. M. uit Gendringen was te gen een andere auto aangereden. Ver dachte verontschuldigde zich met „de ander stopte voor een zebrapad en ik wist niet tijdig te remmen". De offi cier vond tenslotte, dat juist een vrachtautobestuurder in een voordeel situatie verkeert omdat hij van zijn hoge plaats de zaak beter kan over zien. Hij maande de raadgevingen die regelmatig via de publiciteitsmedia hun weg naar de bevolking vinden, zo als „bewaar afstand" en „beperk uw snelheid" beter in acht te nemen en eiste een geldboete van f 75,- of zeven dagen hechtenis, waarvan de kanton rechter f 60,- of zes dagen hechtenis maakte.. De technische vertegenwoordiger H. C. H. uit Muiderberg stond terecht voor het overtreden van de maximum snelheid- Als verdediging voerde hij aan, dat zijn kilometerteller niet goed functioneerde, hetgeen later bij een on derzoek ook gebleken is. De kanton rechter vond het zo klaar als een klon tje, dat H. zich van deze zaken niets aantrekt. Dit zei hij met het oog op de al eerder uitgesproken voorwaardelijke 9 Op de wijze, zoals de Middeleeuw ers hun rouwstoeten i.v.m. de pest epidemieën organiseerden, zullen eerste kerstdag ongeveer 50 Amsterdamse kun stenaars een demonstratietocht door de hoofdstad houden, rouwend om de dui zenden slachtoffers ten gevolge van de oorlog in Viëtnam. veroordeling van de verdachte. De officier vond het geen hout snij den, dat later is gebleken, dat de ki lometerteller niet deugdelijk was, zeker niet omdat H. technisch vertegenwoor diger is. Hij eiste f 100,- of tien dagen hechte nis met een onvoorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden. De kantonrech ter vonniste conform. De fabrikant L. J. E. uit Arnhem had ook te snel gereden. Hij merkte op: „Ik heb in mijn leven al meer dan een miljoen kilometer gereden en ben nog nooit eerder veroordeeld geweest". „Dat zegt U nu", antwoordde de kan tonrechter, „maar op de documentatie lees ik dat U door mijn ambtgenoot in Nijmegen ook veroordeeld werd voor het overtreden van de maximum snel heid". De verdachte kon zich dat niet meer herinneren maar zei het thuis te zullen nakijken. In verband met on klaarheden werd deze zaak aangehou den. Ook de psycholoog W. H. M. de V. uit Amersfoort had teveel kilometers in korte tijd willen afleggen. Hij ver dedigde zich met: „Ik was in bijzonde re omstandigheden. Mijn schoonvader was juist die nacht in Nijmegen over leden en mijn vrouw lag in het zieken huis te Amersfoort. Ik moest hiervoor uit mijn werk breken en bovendien mijn kinderen, ik heb er vijf, 's mid dags opvangen en mijn vrouw de droe vige mededeling doen". Hij voerde als argument aan „nood breekt wet" en vond dat straf geldt als een correctie en opvoeding. „Ik meen", zo vervolgde hij, „dat dit in mijn geval niet van toe passing is. Verder wil ik een beroep doen op de menselijkheid", aldus ver dachte. De kantonrechter merkte op, dat des ondanks verdachte nu voor de derde maal voor te hoge snelheid geverbaliseerd was. Hierop antwoordde V.: „Ik zou me deze maal omdat het delict plaats vond onder bijzondere omstandigheden niet als de andere keren veroordeeld willen zien. Ik zou ook wel vrijspraak willen. In ieder geval blijf ik bij ver mindering". De officier zei de bijzondere om standigheden te kunnen aanvaarden. Hij achtte het begrijpelijk, dat een der gelijke situatie een mens parten kan spelen. Lettend hierop eiste hij f 25,-, bij niet betalen waarvan tWëe dagen hechtenis, met welke eis de kantonrech ter zich kon verenigen. Mej. G. W. S. M. F. uit Schijndel moest ook komen vertellen waarom ze te hard had gereden in de gemeente Ede. Verdachte zei nog nooit eerder in Ede geweest te zijn en daardoor ook 't bord niet te hebben gezien. „Ja, maar", vond de kantonrechter, „het staat ook in grote kringen op de weg aangege ven". Met een brede glimlach gaf mej F. te kennen, dat ze die ook niet gezien had, maar dat ze wel altijd oplette. „Ditmaal zijn ze echt aan mijn oog voorbij gegaan", aldus verdachte- De officier van justitie was kennelijk niet onder de indruk van de kuiltjes in de wangen van de charmant lachende juf frouw F. en zei het allemaal niet zo lol lig te vinden. „Vooral in onbekende streken moeten we goed opletten", zei hij in zijn requisitoir en „verdachte moet zich echt realiseren dat dit ver weer niet opgaat." Hij eiste een boete van f 80 of acht dagen, waarvan de kan tonrechter f 75 of zeven dagen maakte, te. De brandstoffenhandelaar G. M. D. uit Ede stond terecht voor 't overtreden van de reclameverordening. Verdach te bracht naar voren, dat de reclame er al dertien jaar hing en de Edese po litie er nooit iets van heeft gezegd. „Het procesverbaal is opgemaakt", zo zei hij „door een nieuwe agent, die uit Bennekom is overgeplaatst". De kantonrechter bracht hier tegen in dat wanneer de mensen zich niet aan de wet houden toch de politie het altijd heeft gedaan. Verdachte vond echter: „Die man kan niet met het publiek omgaan, hij moet op een bureau zit ten". De officier vroeg om aanhouding van deze zaak om verdachte de gele genheid te geven alsnog de reclame te verwijderen en de zaak verder te on derzoeken, waarmee de kantonrechter akkoord ging. H. T. uit Vlissingen was gedaagd voor de maximum-snelheid- Verdachte zei gekomen te zijn omdat hij van plan was geweest een hele hoop te zeggen, maar gezien de gevallen die voor hem berecht waren hiervan af te zien. De kantonrechter die toch wel wat wilde horen zei: „U reed nogal flink hard". Verdachte: „Het is wel een goedkoop smoesje, maar ik had het niet gezien". Naar aanleiding van het eerste argument merkte de officier op, dat het aanbeveling zou verdienen dat er bij de zittingen wat meer publiek op de tribune aanwezig zou zijn, omdat dit kennelijk een positieve uitwerking heeft. De officier zei met het oog op eerdere veroordelingen dat een voorwaardelijke straf aan een zijden draadje hing, maar ditmaal er nog niet toe wilde overgaan. Hij eiste f 150 of vijftien da gen. De kantonrechter vond dat wat hem betreft het draadje gebroken was en vonniste met f 100 subsidiair tien dagen hechtenis en een voorwaardelij ke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee maanden met een proeftijd van twee jaar.

De Vallei | 1966 | | pagina 3