Rhenenaren geven openhartige mening op de drempel van het nieuwe jaar Per dag 40 kilometer op de pedalen MIES DE POST" RUILEN VOOR WIL DE FIETS NIET EEN BESTELAUTO Gemeentebestuur houdt N ieuw j aarsreceptie Vinger aan de pols Spreekuur van B. en W. op vrijdag Huisvrouwenvereniging heeft druk programma Bestellers Ederveense PTT worden wellicht straks gemotoriseerd Hinderwet Cursussen en excursies NOVUM VOOR RHENEN kele uren en het jaar 1966 behoort tot het verleden. tt Nog enkele uren en het jaar 1966 behoort tot het verleden. Wij hebben enkele Rhenenaren gevraagd hun visie te geven op het oude jaar en hun verwachtingen uit te spreken over 1967 Dammen in competitie DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER ►roe ving alarmsirene BURGERLIJKE STAND Rhenen Oude jaarsbal N.Y.V. Rhenen U i tsl ag onde rlinge dam- en schaak- competitie 2 g fietsend) bijkantoor, maar Donke- 2 4 laar mag met evenveel recht een j 4 menselijk adresboek worden ge- 2 noemd. Hij kent iedereen in Eder- 2 veen en wijde omgeving. Als er 2 een nieuwe bewoner komt in De g Fliert, in De Poel of in de buurt van J Groot-Batelaar, Mies is binnen een 4 paar dagen van alle gegevens, die 2 hij voor de bestelling nodig heeft, op 2 de hoogte.'Vandaar dat onbestelba- 2 re post slechts sporadisch voorkomt, g g „Er gaat bijna niets terug, g 4 bijna alle brieven komen op hun 4 4 juiste bestemming terecht. Vaak, 4 2 als het adres onbestelbaar is, kun- 2 2 nen we van de naam van de afzen- 2 2 der wel afleiden, wat de bedoeling g g is geweest. In vele gevallen zijn de 4 4 afzender en de geadresseerde fami- 4 4 lie. Als je de mensen kent kom je 2 2 op die manier een heel eind..." 2 Van Donkelaar is zijn loopbaan in g g Veenendaal begonnen. Via Renswou- 4 4 de kwam hij weer in zijn geboorte- 4 DONDERDAG 29 DECEMBER 1966 RHENEN Nog enkele uren en het jaar 1966 behoort tot het verleden. Wij hebben enkele Rhenenaren ge vraagd hun visie te geven op het oude jaar en hun verwachtingen uit te spre ken over 1967. De heer G. van de Steeg (80), oud wethouder van Rhenen en erelid van de R.M.C. was als eerste (en als oud ste) bereid ons ter wille te zyn. „Over 1966 valt veel te zeggen", al dus de heer Van de Steeg, „maar eerst zou ik in het algemeen iets naar voren willen brengen. Alle mensen, die nu nog in leven zijn en de dertiger jaren hebben meegemaakt, kunnen uit erva ring spreken. Die weten wat het zeggen wil, wanneer je over de top bent van een tijd van hoogconjunctuur. En we zijn over die top heen. Ik heb in die dertiger jaren zoveel meegemaakt, dat ik nu eigenlijk met een bepaalde angst de toekomst tegemoet zie. Het is werkelijk niet overdreven wat ik zeg. De mensen van nu, de jonge mensen vooral, die na de oorlog hun opleiding hebben gehad, zien de toe stand heel anders in dan wij, die een grote levenservaring hebben. De economische toestand houdt mij, vooral bij deze jaarwisseling, voortdu rend bezig. Het is me geen ogenblik uit de gedachten. Al die dingen die je leest over werklozen, over de sanering van verschillende bedrijven, het oordeel van „kopstukken", die nog beter dan wij weten hoe de zaken er voor staan, dat alles zegt je toch wel iets. Mis schien is men in de regeringskringen niet zo pessimistisch, tóch loopt men met bepaalde zorgen rond. Vooral voor de overheid lijkt het me een bijzonder moeilijke tijd. De overheid, die leiding moet geven en moet trachten de econo mie in goede banen te houden. Die overheid heeft het op het ogenblik zeer zwaar. Wat wij in 1966 in Rhenen beleefd hebben is niet alleen zeer interessant, maar ook hoopgevend. In het vereni gingsleven is men stuk voor stuk zeer actief. Men grijpt alle middelen aan om de zaak uit te bouwen. Men zit be slist niet bij de pakken neer. Er is bo vendien een bepaalde concurrentie, een bepaalde naijver, en dat steun ik tot en met". Het overdekte zwembad, dat klaar ge komen is, noemt de heer Van de Steeg een reclamestukje voor Rhenen, waar op we echt trots kunnen zijn. „Het is een winstpunt voor de gemeente". Het nieuwe verkeersknooppunt nabij het viaduct noemt de heer Van de Steeg een buitengewoon succes. De kri tiek van het beroepsgoederenvervoer wuift hij weg. „Inderdaad moet men nu iets omrijden om bij de steenfabrie ken te komen. Maar ik heb met mijn chronometer in de hand gekeken, dat het maar twee minuten scheelt. Overi gens is dat de enige kritiek die is gele verd. Niemand anders heb ik er over horen mopperen". Hoe de nieuwe gemeenteraad het doet? „Er was een zekere wedijver. Nu is wedijver altijd goed, tenfninste wan- G. v. d. STEEG over 1966 valt veel te zeggen neer het om het algemeen belang gaat. Gelukkig wordt de raad de laatste tijd wat rustiger. Ik kan me niet aan de in druk onttrekken, dat in eerste instantie, in het begin dus, zo nu en dan wel eens het persoonlijk belang om een hoekje kwam kijken". Met voldoening ziet de heer Van de Steeg terug op de resultaten, die in Rhenen in het afgelopen jaar zijn ge boekt. Hij noemt in dit verband nog het jubileum van de gymnastiekvereniging „Wilskracht", het werk van de- vereni ging „Ziekenzorg", waarvan hij nog be stuurslid is en de totstandkoming van het bejaardendencentrum „De Tolle- kamp". „Ik spreek veel van „die ouwe knoe- pers". Algemeen wordt gewaardeerd, dat men tot dit initiatief is gekomen voor de bejaarden in Rhenen. Het afge broken zogenaamde rusthuis was niets meer of minder dan een aanfluiting. RHENEN De wethouders Deen en Van Lienden delen ons mede te hebben besloten in verband met de zorgbairende werkgelegenheid in de gemeente Rhenen contact op te nemen met de vakbeweging en andere organisaties om de ontwikke ling van de economische toestand, spe ciaal voor wat betreft de gemeente Rhe nen, op de voet te kunnen volgen en zo nodig direct te kunnen ingrypen. Als ik daaraan terugdenk, rijzen me de haren nog te berge..." De heer Van de Steeg zou geen ere lid van de Rhenense Middenstands Cen trale zijn, wanneer hij niets zou zeg gen over de middenstand. „Laat de middenstand van Rhenen vooral op het vinketouw blijven zitten. We moeten het kopend publiek zoveel mogelijk in Rhe nen houden. Vestiging van nieuwe (gro te) zaken zie ik als een middel om dat te bereiken, hoewel ik van mening blijf, dat die grote zaken niet mogen gaan overheersen. Wanneer ik wethouder was geweest, zou ik pertinent afwijzend hebben ge staan tegenover de vestiging van een supermarkt aan de Valleiweg. U moet dit los zien van het al of niet gedaan hebben van bepaalde beloften tegenover een gevestigde kruidenier. Er moet een grens zijn, anders gaan de kleintjes op de flacon. Het mag geen doodsteek worden voor de middenstand. Een koopcentrum moet grotere zaken hebben, maar daartegenover moet de middenstand zo actief en zo paraat zijn dat zij door service, door concurrentie en een flinke collectie, de mensen als het ware bindt aan Rhenen". De heer A. J. A. Kloosterman, secre taris van de sportvereniging „Candia '66", in het dagelijks leven onderwij zer, zegt niet gauw tevreden te zijn. Maar wanneer hij terugziet op 1966 is A. J. A. KLOOSTERMAN niet gauw tevreden hij toch wel erg verheugend om enkele feiten, zoals het behaalde kampioen schap, de fusie met de Sportclub Rhe nen, de groei met zestig leden en de enorme plannen, die in dit jaar zijn ontwikkeld. „Daarbij heb ik dan vooral het oog op het te bouwen clubhuis in het voor jaar van 1967. Ook voor de andere plaat selijke verenigingen zie ik dat als van een enorm groot belang. Zo'n clubhuis kan meewerken aan verbroedering, aan méér samengaan. Een cluborgaan kan nuttig zijn, is ook zeer nuttig, maar een clubhuis komt daar nog bovenuit". De heer J. Cornelissen, één van de ambtenaren van de burgerlijke stand ten gemeentehuize, kan geen progno se geven voor het komende jaar. Wel staat vast dat er al weer tot en met de maand februari huwelijken zijn besproken. „Dat gaat dus wel door," zegt de heer Cornelissen. „Over het af gelopen jaar zijn er zo ongeveer 125 paartjes in de echt verbonden. Er zijn ongeveer 400 kinderen geboren in het oudejaar en er stierven ongeveer 200 mensen. „Dit aantal is volgens de heer Cornelissen hoog, omdat alle sterfge vallen van het Julianaziekenhuis, dat op Rhenen's gebied ligt, ook ter secre tarie van Rhenen worden aangegeven. „Gisteren kwamen er acht overlijdens- aangiften tegelijk." Is 1966 een gunstig jaar? „Voor mij persoonlijk wel," zegt de heer Cornelissen. „Wat de burgerlijke stand betreft liggen alle cijfers boven het gemiddelde, behalve die van de' geboorten. Ik schrijf dit toe aan de pil," zegt hjj, zonder dat hij een spier vertrekt. Het aantal huwelijken noemt de heer Cornelissen bijzonder hoog. Er deden zich zoals gebruikelijk ook weer enkele gevallen van echtscheidingen voor. De heer Cornelissen vertelt nog één h'izonderheid die het vermelden waard j. CORNELISSEN dank zij „de pil" H. de JtHOTER éénkwart voor driekwart is. Een opvarende van de „Ivoorkust", die tussen Kerst en Oud en Nieuw wil de trouwen met een meisje uit het dorp Eist, heeft schriftelijk huwelijksaangif te gedaan. Zijn bruid kwam ten ge meentehuize, met die schriftelijke wens van haar toekomstige man, aanteke nen. Dat werd uiteraard geaccepteerd. Het huwelijk werd woensdag op het stadhuis in Rhenen voltrokken. De dag er voor was de bruidegom pas aange komen. Hij woont in Heemstede. De heer H. de Rhoter, jong en ener giek automan, tevens bestuurslid van de plaatselijke VVV en ook de RMC, is over de verkoop van automobielen in het afgelopen jaar niet somber gestemd. „Wij verkopen auto's in alle typen en prijsklassen en misschien is dat wel de oorzaak, dat ik over de verkoop in 1966 tevreden mag zijn. Ook op het ge bied van het verenigingsleven, en dan bedoel ik speciaal VW en RMC, mogen we in Rhenen niet mopperen. Dat doen naar mijn smaak nog té veel leden, die aan de kant blijven staan met kritiek die niet opbouwend kan worden ge noemd. Het spijt me dat driekwart al le zaakjes laat opknappen daor één kwart. Ik hoop, dat het in 1967 zal ver anderen en dat iedereen die lid is van genoemde organisaties volop medewer king zal gaan verlenen. Dan is er nóg meer te bereiken voor ons mooie stad je." J. B. MEIJER kwaliteit zal het winnen Slager J. B. Meyer aan de Heren straat vindt 1966 een gunstig jaar. „Wat de toekomst betreft ben ik niet zo op timistisch," zegt hij. „Ik zit veel onder de mensen en ik hoor zoveel om me heen, dat ik soms bang word voor on ze economie. Ik zie het niet somber in, maar wel minder goed dan tot nog toe het geval was. Het moet toege schreven worden aan de algemene toe stand." Wij vragen de heer Meijer nog hoe hij de toekomst inziet voor de slagers. Zijn antwoord luidt onomwonden: „De kwaliteit zal het winnen." We geloven wel, dat die uitspraak van slager Meijer voor ons allemaal zal gelden in het jaar dat voor de deur staat én voor de jaren, die daarop vol gen. De kwaliteit zal het inderdaad winnen. RHENEN Per 1 januari 1967 zal wethouder T. van Lienden ook de porte feuille voor sociale zaken gaan beheren. Zowel de burgemeester als de beide wethouders zullen in het vervolg iedere vrijdagochtend van 11 tot 12 uur ieder afzonderlijk ten gemeentehuize spreekuur houden. Men kan zich aanmel den bij de gemeente-bode. RHENEN De huisvrouwen vereni ging heeft al weer een druk programma Ine elkaar gezet voor de eerste weken van het nieuwe jaar. Op donderdag 5 januari begint de cur sus „huiselijke ziekenverpleging" onder leiding van zuster Slagter. Het worden drie lessen, die gegeven worden in het wijkgebouw aan de Nieuwe Veenendaal- seweg. Er is plaats voor maximaal twin tig deelneemsters. Op donderdag 12 ja nuari wordt de eerste theemiddag van 1967 gehouden. De vereniging heeft dr. C. Favejee, directeur van de vleeskeurings kring Veenendaal, waarbij ook Rhenen is aangesloten, bereid gevonden te spre ken over het onderwerp: „De taak van de vleeskeuring in verband met de volks gezondheid." Deze lezing wordt gehouden in hotel „Het Wapen van Rhenen." In datzelfde hotel vindt op 23 januari 's middags om 2 uur een bridgedrive plaats met dames uit Wageningen. Op 27 januari volgt een excursie naar de fa brieken van P. de Gruyter en Zoon in Den Bosch. Deze excursie neemt een he le dag in beslag, waarbij de rondleiding is aangepast aan de werktijden in de fa- brieksafdelingen. In de middagpauze zal door de firma een koffietafel worden aangeboden. Op 7 februari houdt de heer G. A. Bredel van het Palterijenhuis Vopel uit Groningen een lezing over bont. Deze le zing, die wordt gehouden in Paviljoen „De Grebbeberg", belooft buitengewoon EDERVEEN. Dinsdagavond was er voor B.C.E. weer een damavond in het Groene-Kruisgebouw. Aangezien de bondscompetitie is uitgespeeld, werd nu de onderlinge competitie verder afge werkt. Het ligt in de bedoeling om dit seizoen twee maal tegen iedere speler te dammen om zodoende zo'n sterk mo gelijk 8-tal uit te kunnen zoeken voor de volgende bondscompetitie. Ook nieu we leden kunnen thans gemakkelijk in deze competitie worden opgenomen. De uitslagen waren: T. MiddelmanE. Hendriks 20 G. J. DikkenbergB. v. d. Ziel 20 G. VlastuinS. Vierwinden 02 B. v. BeekJ. de Koning 02 J. SlotboomJ. Lagerweij 02 W. VeldhuizenA. y, rjunnik 02 interessant te worden voor de dames. Er zullen niet alleen vellen worden getoond, maar ook mantels van de eenvoudigste bontsoorten tot de meest luxueuze. Voor deze lezing is introductie toegestaan. Dinsdag 21 februari wordt een mid dagexcursie gemaakt naar „Hollandia Tricot" te Veenendaal. De fabriek biedt een kopje thee aan. Op 23 februari vindt de eerste les plaats van de cursus „Gast en Gastvrouw". Deze cursus wordt ge houden in de Streekhuishoudschool aan de N. Veenendaalseweg, voor maximum 20 deelneemsters. Tenslotte vernemen wij nog dat een handwerkclub wordt opgericht. De eind- produkten zullen worden verkocht voor een goed doel. De vereniging boekte in middels weer 15 nieuwe leden. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat op maandag 2 januari 1967 tussen 9 en 13 uur de B.B.-sirenes op volle toe ren beproefd zullen worden. Rhenen, 27 december 1966, De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. EDERVEEN. Het heeft al eens eerder in de krant gestaan; de PTT heeft plannen om de bestellers van het postkantoortje van Ederveen hun dagelijkse uitgestrekte route met een auto te laten maken. De kilometerslange tocht per fiets zal dan tot het verleden behoren en dat zal de bestellers heel wat ongemak besparen, zo heeft men bij de PTT geredeneerd. De heer M. G. van Donkelaar, sinds kort benoemd tot besteller eerste klasse en voor de Ederveners gewoon „Mies de post ziet nog niet zo veel heil in die auto-plannen. Zet maar gerust in de krant dat ik veel liever met m'n fietsje op pad ga", zegt hij in zijn gezellige woning aan de Nieuwe- weg. „Een auto is veel te lastig als je naar die boeren toe moet met al die slechte wegen. Een brommer? Man, hou op, da's een moordwa pen Van Donkelaar heeft recht van spreken, want al meer dan twintig jaar dient hij de PTT met grote nauwgezetheid. Elke morgen begint hij aan de 40 kilometer lange tocht langs de Ederveense huizen en de afgelegen boerderijen in de omge ving van het dorp. Rond acht uur in de morgen begint hij de pedalen rond te draaien, tegen drieën stapt hij van de fiets af en er is nog steeds geen haar op zijn hoofd dat kmiimmmmuuvmmumvmtMni&nmimvnHwuHinnsni aan een auto denkt. „Op de fiets blijf je gezond", zegt Mies de post. J De Ederveners die Mies goed 4 kennen en wie doet dat eigenlijk 4 niet zal het al opgevallen zijn; op 2 de revers van zijn uniform is een 2 onderscheidingsteken aangebracht. J Een gouden, horizontale streep, die 4 de rang „besteller eerste klasse" 4 markeert. „Ik kom uit een P.T.T.-familie en ben daardoor een beetje met de post g opgegroeid", vertelt hij vanuit zijn- fauteuil. „Mijn vader is hier in Ederveen jarenlang stationhouder en besteller geweest. Ja, die twee func ties gingen toen nog samen. Nu zijn er drie bestellers en het kantoor wordt door Teun Smit beheerd. 2 Mijn vader kende iedereen als Jan 2 de post. Ik ben toen Mies de post 2 geworden..." De werkzaamheden van de Eder- g mK0 veense bestellers omvatten niet al- 4 4 leen het bezorgen van de post. Er 2 C 1 -1.1..JJ!. ft RHENEN Er is onlangs in een raadsvergadering een lans gebroken voor de bevordering van de public rela tions tussen de plaatselijke overheid en de ingezetenen. Wellicht mag de enkele dagen geleden verschenen publikatie van burgemeester en wethouders, onder de titel „Nieuw jaarsreceptie" worden gezien als een uitvloeisel daarvan. Het gemeentebestuur gaat namelijk voor het eerst in de geschiedenis van het eeuwenoude Rhenen op maandag 2 januari 1967 aan de ingezetenen de ge legenheid geven hun nieuwjaarswensen aan te bieden. Dat kan gebeuren in de raadzaal van het stadhuis tussen 5 en 6 uur 's avonds. Iedereen, die er be hoefte aan heeft burgemeester en wet houders de hand te drukken ter gele genheid van de jaarwisseling, is daar van harte welkom. Tijdens een onderhoud dat wij gister- RHENEN Op de secretarie van de gemeente Rhenen ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van M. G. G. v. d. Pijl, Molenstraat 37 te Rhenen om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een opslagplaats voor butaan- en propaangas aan de Molenstraat 37, ka dastraal gemeente Rhenen, sectie G, nummers 2409. Schriftelijke bezwaren tegen het ver benen van de vergunning kan een ieder gdurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te houden op 10 januari 1967, 11.00 uur in gemeen tehuis te Rhenen. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts Worden ingesteld door a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is versche nen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht. datum: 23 december 1966. Burgemeester en wethouders van de gemeente Rhenen, De secretaris, de burgemeester, W. C. Pieters. L. Bosch v. Rosenthal. middag (Red.: woensdag 28/12) ten ge meentehuize hadden met de wethouders mr. J. Deen en T. v. Lienden, werd 't ons duidelijk, dat deze receptie inderdaad is ingesteld om de goede verstandhou ding te bevorderen tusen bestuurders en hen die bestuurd worden. „Voorheen hielden burgemeester en wethouders ook elk jaar een receptie", aldus mr. Deen, „maar die was uitslui tend bedoeld voor het gemeenteperso- neel. Voortaan is het de bedoeling, dat door de nieuwjaarsreceptie contact wordt gelegd tussen het college en alle lagen Geboren: Elisabeth, d.v. T. Hommer som en J. VV. van Osenbruggen, Och- ten; Robert Jan, z.v. J. Slabber en W. S. Baars; Hendrikje, d.v. G. van Egdom en G. van Laar; Antoon Ge rard, z.v. M. M. van Amerongen en G. Drost, Ingen; Esther Reina Christina, d.v. T. van Hardeveld en M. A. Lam- mers, Veenendaal; te Wageningen: Margaretha Wilhelmina en Marina Cor nelia, dochters v. P. W. Onink en T. van Manen. Getrouwd: J. P. Detmers en B. van Ommeren; J. H. W .Leppers en G. Kroesbergen; P. A. van Veenendaal en D. H. Schot; D. Huisman en A. van Brenk; J. M. de Jong en P. J. van Zet ten; T. Muller en W. W. G. van Vie- gen; D. L. van Willigen en D. C. van Hattem. Overleden: Elisabeth van Dam, 85 jr., geh. gew. m. T. van Zomeren, Eist; Teunis Albertus Demoed, 55 jr., geh. gew. m. H. Ditewig, Veenendaal; Apolonia van Zwaai, 86 jr., geh. gew. m. H. Jenner, Veenendaal; Wouter Arie Vaandrager, 74 jr., geh. gew. m. A.P. van Gelder, Rotterdam. Ingekomen personen: J. J. Schreu- ders, van Lienden; S. A. Heij met ge zin, van Ede; G. van Aggelen met ge zin, van Wageningen; A. .C C. Mar- kenstein met gezin, van Vlaardingen; A. A. Wever van Roermond; A. Kapteijn, van Delft; R. H. Cobben met gezin, van Wageningen; H. Niers, van Schoanebeek E. J. Bos met gezin van Voorburg. Vertrokken personen: .J E. Gerrits, naar Maartensdijk; G. van Wijk, naar Nijkerk; J. van den Oosterkamp, naar Nijkerk; H. J. Santing met gezin, naar Amerongen; H. Kramer, naar Veenen daal; W. E. de Waard, naar Valburg; J. C. Nienhuis met gezin, naar Wage ningen. uit de burgerij, het organisatie- en ver enigingsleven, en ook met die inwoners, die zich nog maar pas in de gemeen te hebben gevestigd. Ter receptie zullen ook dé nodige ambtenaren aanwezig zijn, zodat men ook meer in contact kan komen met het gemeentelijk appa raat". De nieuwjaarsreceptie, die wordt ge houden op initiatief van de beide wet houders, zal in de toekomst steeds op 1 januari plaats vinden. Daar nieuw jaarsdag op zondag valt wordt het nu bij wijze van uitzondering maandag 2 januari. „Niemand behoeft drempelvrees te hebben", aldus wethouder Deen. „Ieder een is van harte welkom". Op onze vraag of het een droge of een natte receptie wordt, antwoordde de heer Deen: „Men mag niet ver wachten in deze moeilijke tijd dat er enorme bedragen worden uitgetrokken, toch zal op sobere wijze onder het ge not van een drankje in raadzaal en trouwzaal deze receptie worden gehou den". RHENEN De M.V.V. bestuurders- bond afdeling Rhenen organiseert vrij dagavond 30 december in het „Eigen Gebouw" een oudejaarsbal. De muziek op deze avond wordt ver zorgd door de in de gehele omtrek be kend zijnde band „The Music Makers". BARNEVELD De onderlinge com petitiewedstrijden van de Barneveldse dam- en schaakvereniging luiden deze week als volgt: Schaken: W. de Koning-B. van Surksum V»l/z> A- B- Vinkenborg-J. Timmer 1-0 en A. Schilders-W. Verwey jr. 1-0. Dammen: R. Broekhuis-S. J. Bouw 2-0, F. Doest-G. v.d. Lagemaat 0-2, A. Ei- brink-F. v.d. Kuilen 02, J. van Leeu- wen-W. Guliker 02, G. Leeuwis-W. Hooijer 20, G. Bouw-C. van Leeuwen 02, H. Broekhuis-J. C. Koster 02, en E. v.d. Heuvel-A. Schuurman 20. Een bijzondere prestatie werd geleverd door J. C. Koster, die de kampioen van vorig jaar H. Broekhuis versloeg met 2-0 en eveneens door W. Guliker, die de hooggeplaatste J. van Leeuwen versloeg met 20. 2 lend bijkantoor. Het komt vaak ge- g noeg voor dat we ergens bij een 4 boerderij te horen krijgen; zeg, post, 4 betaal jij m'n belasting even, of, 9 2 wil je die rekening van de dokter J 2 niet meenemen...?" ADRESBOEK 2 Mies de post zou Mies de post niet 4 2 zijn als hij voor deze kleine wensen j 4 geen gewillig oor had. „Natuurlijk g g doen we dat wel even...", glimlacht g 2 hij, „al moeten we er soms een 4 2 kwartiertje extra voor gaan zitten". 4 Ja, een wandelend (of liever, een bijkantoor, 4 plaats Ederveen terecht. „Een van de eerste keren dat ik g 2 op pad ging", vertelt hij, „maakte g 2 ik zo hier en daar nog wel eens 4 4 gauw een praatje. Ik herinner me 4 4 nog dat ik op een morgen twaalf 4 4 kommen koffie op had. Als je daar- 2 2 mee begint is er geen ophouden g 2 meer aan..." REGEN 2 Nog even terug naar die eventuele 4 4 auto. Zal hij echt niet bezwijken als 4 4 er zo'n glimmende automobiel voor 2 2 zijn deur staat? Het antwoord klinkt 2 2 resoluut. „Nee, ik geef de voorkeur 4 JCTUiuui. „uw, aiy gcvi vvuxntui j aan de fiets. In een auto zit je g '4 droog, ik hoor het U al zeggen, maar 4 dan zeg ik met de oliepakken die we 2 hebben, hebben we van de buien 2 geen last. Met zo'n pak kun je nu 2 eenmaal niet in de auto gaan zitten. 4 Ik ben er daarom van overtuigd, 4 dat je op de fiets beter door de re- 4 gen heen kunt dan met een auto, w 2 waar je steeds maar weer uit moet g t stappen. Bovendien zijn sommige wegen 4 iI voor een auto byna onberijdbaar, 2 4 al zijn er veel de laatste jaren een g 4 stuk beter geworden..." Nee, er is voorlopig nog niemand g die besteller eerste klas M. G. van 4 '4 Donkelaar weet om te praten. Hij 4 4 blijft Mies de post-op-de-fieta. Elke 2 4 dag veertig kilometer. Om je J 2 (P.T.T.)-pet voor af te nemen! nmwnuwimmtmummnw

De Vallei | 1966 | | pagina 5