UIT RHENEN'S RAADZAAL J. Meijer werd benoemd tot directeur gemeentewerken Opnieuw S.G.P.-vacature Komt school voor kamp op Veenendaalse grond? Nieuwe directeur van gemeentewerken is een Z aankan ter Raadslid schuift B. en W. wanbeleid in de schoenen Auto maakte tuimeling VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Burgemeester: „CJ weet het alleenwij zijn een stel domme jongens een feest vooraf... HARDE WOORDEN IN RAAD KESTEREN HORLOGERIE VAN MANEN HOOG BEZOEK NIET GOEDGEKEURD VARKENS TC' van Vctïiippen BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL ililliii EDERVEEN iiiiiili UITBREIDINGSPLANNEN GEEL EN GROEN Mist u uw dagblad DE VALLEI BEL 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. Si renege loei in Amerongen Lil inoch tend voor katli. schooljeugd Permanéht FÓRD-show in showroom OP GRAVEREN KUNT U WACHTEN Hoogstraat 28 - VEENENDAAL - Telefoon 2521 WEGBLIJVEN VRIJDAG 30 DECEMBER 1966 RHENEN De gemeenteraad heeft gisteravond met II van de 12 stemmen de heer J. Meijer, adjunct-directeur van gemeentewerken benoemd tot directeur in de vaca ture van wijlen N. Souwerbren. Van de 15 raadsleden waren afwezig de heren P. Kosters (Vrije Partij), J. van Donselaar (C.H.U.) en J. Wisgerhof (S.G.P.). Er werd één stem blanco ingeleverd. De heer J. Wisgerhof (S.G.P.), die in de vorige raadsver gadering werd toegelaten in de vacature van zijn partij genoot W. Verhoeks, had inmiddels de raad ervan in kennis gesteld de aanvankelijk aangenomen benoeming niet te zullen accepteren om gezondheidsredenen. In de vacature Wisgerhof komt nu dé heer H. J. van Wijk aan bod. Een commissie van onderzoek, bestaande uit de he ren G. J. Verwoert (S.G.P.), H. v. d. Spoel (V.V.D.) en D. de Jong (P.v.d.A.), bevond de geloofsbrieven van de heer M. van den Berg (Vrije Partij) in orde, zodat de heer Van den Berg in de eerstvolgende gemeenteraadsvergade ring zal worden beëdigd als opvolger van zijn partijge noot, de heer P. Kosters. De burgemeester, mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, stelde de raad ervan in kennis dat het college van B. en W. op maandag 2 januari van 5 tot 6 uur receptie zal houden ten gemeentehuize ter gelegenheid van de jaar wisseling. „U kunt gewoon in een wandelpakje verschij nen", verduidelijkte de burgemeester, „we gaan er geen verkleedpartij van maken". De heefr H. Griffioen (A.R.P.) vond het een vooruitgang dat het gemeentebestuur tot een nieuwjaarsreceptie is gekomen. Een achteruitgang vond hij het, dat het niet in een restaurant wordt gehouden, maar in het gemeen tehuis. De burgemeester was het niet met de ARP-afge- vaardigde eens. „Er zit een element van méér sfeer in wanneer dit soort recepties worden gehouden ten ge meentehuize", aldus de burgemeester. De raad besloot tenslotte een fruitmand te zenden aan de zieke collega P. Kosters. Aan het einde van de vergadering wenste de burgemeester alle raadsleden een prettige jaarwisseling. De nestor van de raad, de heer E. P. van Dijk (Vrije Partij) deed dat namens de raad aan het adres van de burgemeester. Toen de uitslag van de stemming be kend was over de benoeming van de heer J. Meijer tot directeur van ge meentewerken (1 stem blanco), vroeg de heer A. Jansen (VVD) of aan de heer Meijer was gevraagd of hij de be noeming wel zou aannemen. De burgemeester bracht onder de aan dacht van de heer Jansen, dat de heer Meijer had gesolliciteerd naar het di- A. JANSEN (V.V.D.) dure grap O recteurschap. De heer Jansen kwam te rug met de veronderstelling, dat de heer Meijer van gedachten kon zijn ver anderd. De tweede vraag van de heer Jansen was hoeveel het psychotechnisch onderzoek van de vier geselecteerde kandidaten had gekost. De burgemees ter kon daar geen antwoord op geven. Wel verduidelijkte hij, dat wanneer ie mand eigener beweging solliciteert je hem niet moet vragen of hij de benoe ming aanneemt. Dat zit eigenlijk al in die sollicitatie opgesloten. Wethouder Mr. Deen (PvdA) bracht ln het midden: „Ik heb de heer Meijer gisteren nog gesproken en ik had de in druk dat er wel een kans in zit, dat hij de benoeming aanvaardt. Wethouder Deen kon de liberale afge vaardigde wel uit de droom helpen voor wat betreft dè kosten van het psycho technisch onderzoek. Die bleken f 150,- per kandidaat te hebben bedragen. In totaal beliep het een uitgaaf van f 600,- plus reis- en verblijfskosten. Het bureau Deen had de kandidaten onderzocht. „Dit Rotterdamse bureau is geen fa milierelatie van mij," voegde wethou der Deen er onmiddellijk aan toe. De heer Kerkstra (CHU) vond het een meevaller. „Ik had gedacht dat er f 1000,- mee gemoeid zou zijn." De heer Jansen vond het maar een duur onderzoek. De burgemeester was het daarmee helemaal niet eens. „Ik vind, dat wanneer je een dergelijke be- •lissing hebt, het zeer belangrijk is, dat die gedragen wordt door een objectieve vergelijking. Het is zowel voor de man die op nummer 1 komt te staan, als voor de overige kandidaten een zeer be vredigende zaak." De voorzitter deelde verder nog mee dat er over veertien dagen een depu tatie van het departement en van de van het kamp. „Probeer dat aan te ko- provinciale griffie een bezoek komt I pen voor de bouw van de school", ad- brengen aan het woonwagenkamp. „De viseerde hij. Dit advies werd met graag- eerste taak van de burgemeester zal te geaccepteerd. De burgemeester kon zijn die plaats aan te wijzen in de pro- vncie Utrecht, die voor een woonwa genkamp wenselijk is," aldus de bur gemeester. De heer G. van Gesink (P.v.d.A.) was van mening, dat wanneer blijkt dat we in Rhenen het woonwagenkamp niet kwijt raken, er spoedig iets aan gedaan moet worden. „We hebben ten opzichte van de woonwagenbewoners ook een sociale taak," zei zijn partijge noot De Jong. Deze spreker had de school liever in de gemeente, waar het kamp ligt. Wethouder Van Lienden (C.H.U.) vond het beter eerst maar eens het be zoek van de hoge heren af te wachten. De heer Jansen (V.V.D.) informeer de of de akten al gepasseerd Waren voor de grondverkopen aan de Esso en de ^supermarkt aan de Valleiweg. De voorzitter moest ontkennend antwoor den. „Gedeputeerde Staten hebben de ^zaak nog niet goedgekeurd," zei hij. „Zijn er al meer gegadigden komen opdagen voor de vestiging van andere zaken", vroeg de heer Jansen. „Ik heb nog wel een paar liefhebbers." „Komt u mij dan zo spoedig moge lijk inlichten," verzocht de voorzitter. De raad kon niet anders dan mede werking verlenen op het verzoek van 't R.K. Kerk- en Schoolbestuur van de parochie van de H. Willibrordus te Veenendaal om op het woonwagenkamp op Rhenens gebied een school te stich ten voor kinderen van woonwagenbewo ners. De stukken voldeden aan de eisen, gesteld in de lageronderwijswet. De burgemeester stond er met ge mengde gevoelens tegenover. Hij ver klaarde er een voorstander van te zijn dat deze kinderen onderwijs- krijgen. Maar anderzijds vond hij het minder J. KERKSTRA (C.H.U.) meevaller mededelen, dat het schoolbestuur ook liever buiten het kamp bouwt. Wan neer de aankoop gelukt, zal de raad van Veenendaal moeten besluiten tot Er waren twee beroepschriften bin nengekomen van inwoners die van B. en W. een afwijzende beschikking had den gekregen op hun verzoek om bui tenlandse gastarbeiders te huisvesten. B. en W. stelden voor beide beroep schriften in de volgende raad te behan delen met een uitvoerig preadvies. De heer De Jong maakte van de ge legenheid gebruik te informeren of het juist is, dat er verschillende pensions warden gedreven, die nog niet in het bezit zijn van een vergunning op grond van de ingestelde logeerverordening en of het waar ls, dat het daar een U«tfe- loze troep is. De burgemeester verzuchtte, dat Rhe nen veel buitenlandse arbeiders moet huisvesten, die in bedrijven buiten de gemeente werken. „Er zijn al talrijke maatregelen genomen om aan de mis standen paal en perk te stellen. We moe ten er voor zorgen dat onze gasten be hoorlijk zijn gehuisvest." De heer Griffioen had ook kennis ge- nomén van de beroepschriften. In één van de brieven had hij gelezen: „We houden buitenlandse arbeiders." „Het lijkt wel", aldus de heer Grif- G. VAN GESINK (P.v.d.A.) iets doen O geschikt, dat de school op het kamp zou worden gebouwd. De heer Griffioen gaf een waardevol le tip. Een inwoner van Rhenen heeft nog een stukje grond te koop op Vee- nendaals gebied ln de directe nabijheid ADVERTE NTIF de grote keuze... de exclusieve modellen... de speciale afdeling... maken het uitzoeken van de bruidsjapon tot een feest vooraf! Hoofdstraat 8ü - Veenendaal VEENENDAAL Geboren: Hendrik M. A., z.v. A. Heij en E. W. Sukkel; Eduardus A. Th., z.v. N. H. Jansen en A. H. J. van der Meijde; Dirkje H, d.v. M. van Ginkel en P. G. van Al- tena; Diderik H., z.v. D. Verwoerden J. Bos; Jan Anthonie, z.v. J. Klumpe- naar en J. Rijnders; Dirk, z.v. T. Hen- driksen en A. van de Scheur; Hendri- cus G., z.v. G. W. van der Meijden.en C. A. Meijering; Aartje J., d.v. C. van Ginkel en A. Beumer (geb. te Rhe nen); Jan E., z.v. G. Bastenhof en D. E. Wendels (geb. te Rhenen); Corne lia J., d.v. W. van der Klift en .J Spies (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: W. van Gent en A. H. van den Bosch. Getrouwd: H. Middelhoven en H. F. van de Weert; W. B. G. Diepeveen en G. Leppers; B. van de Grift en J. van den Brink: P. Kooiker en A. Harde man; A. H. Middelhoven en E. de Wit; W. Reede en A. H. de Haas; W. W. Versteeg en H. D. van de Haar. Overleden: Robbertsen, Francina, 75 jaar, e. v. C. van Doorn. EDERVEEN Ondertrouwd: E. T. T. van Nieuwamerongen en E. Rob bertsen. Overleden: A. v. d. Weerd, 29 jaar, v. A, Dyksterhuis. D. DE JONG (P.v.d.A.) medewerking fioen, „of ze varkens in de kost heb ben. Daarvan zeg je ook: „We houden varkens". Ik stel voor de beroepschriften maar direct af te wijeen. B. en W. hebben ge constateerd, dat de woningen niet ge schikt zijn voor kostgangers en daar aan moeten wij ons houden." De raad nam dit niet over. Er zal een nader rapport worden uitgebracht, maar de burgemeester liet al wel zoveel doorschemeren, dat de reclamanten wel nul op het request zullen krijgen. De heer Jansen legde de vinger op 't feit, dat hij als voorzitter van de sport- commissie geen bericht had gekregen, dat het raadslid J. van Donselaar (CHU) tot lid van deze commissie was be noemd. Vorige week had spreker de eerste stukken gekregen, maar veel te laat, want hij had maar één avond om zich voor te bereiden. Hij drong er op aan met de sportstichting spoed te be trachten, vooral nu de goedkeuring al lang binnen is. De heer De Jong (P.v.d.A.) vroeg medewerking van B. en W. om bij de bouw van woningen in Eist plaatselijke bouwvakkers in te schakelen. De heer De Jong stelde deze vraag naar aanleiding van verschillende be sluiten tot aankoop van grond in Eist ter verwezenlijking "-an het uitbrei dingsplan aldaar. De burgemeester wil de daaraan wel meewerken, maar kon het niet als eis stellen. De heer Grif fioen maakte van de gelegenheid ge bruik te informeren naar de stand van zaken betreffende het uitbreidingsplan „Donderberg", Eist en Achterberg. „Hebben we geen stedebouwkundige meer in dienst," zo stelde hij, „ik hoor of zie niks meer." De voorzitter kon de heer Griffioen meedelen, dat het uitbreidingsplan v'oor Eist in februari in de planologische commissie wordt behandeld. Aan de „Donderberg" wordt hafd ge werkt. Er is een maquette van dit plan klaar gekomen. De aansluiting van straten en wegen komt binnenkort klaar. Voor de „Donderberg" liggen de moeilijkheden echter op een geheel an der vlak, namelijk die van de aartkoop van de grond. Er is getracht te onder handelen met één groot-grondbezitter, maar de sleutelfiguur woont in het bui tenland. Het voorstel om de heer J. van Don selaar (CHU) te benoemen tot lid van de onderwijscommissie in de vacature Verhoeks (SGP), werd aangehouden op voorstel van de heer Verwoert (SGP), die liever zag dat de SGP-vacature ook door een SGP'er zou worden vervuld. De heer De Jong (PvdA) had al ge hoord dat de heer Van Donselaar de be noeming tóch niet zou aannemen. De voorzitter merkte op zich geel ên groen te ergeren aan leegstaande hui zen. Dit naar aanleiding van het voor stel om de leden van de vorderingscom missie een herbenoeming te bezorgen, hetgeen geschiedde. Maar tot vorderen gaat rnen pas in uiterste noodzaak over, gezien de financiële consequenties die eraan vast zitten. In de commissie zul len zitting krijgen de heren E. P. van Dijk, C. Hensen, W. Klaassen, G. J. Verwoert en W. J. M. v. d. Voort. De heren E. P. van Dijk en D. de Jong werden herbenoemd tot leden van de voningadviescommissie. De heer Griffioen had geen bezwaren tegen de personen, maar zag liever dat deze commissie niet meer zal bestaan uit raaddeden. De voorzitter had de beste ervaringen met de commissie en wilde het voorlopig maar zo laten. tot I 7.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL AMERONGEN De bevolking van Amerongen wordt erop gewezen, dat op maandag, 2 januari 1967 tussen negen uur 's morgens en één uur 's middags de sirenes van de bescherming bevol king op volle toeren zullen worden be proefd. VEENENDAAL Het*N.K.V. afde ling Veenendaal organiseert op zaterdag morgen 31 december een filmochtend in De Ruif aan de Nieuweweg, waar de pa rochiële schooljeugd van harte welkom is. Om tien uur beginnen de films te draaien. VEENENDAAL Een bestelauto van de fa. Van E. uit Amerongen, die be stuurd werd door chauffeur W. van B., afkomstig uit Eist, sloeg gistermiddag een paar maal over de kop en kwam tenslotte in het zandgat langs de pro vinciale weg Veenendaal-Elst terecht. De auto kwam met grote snelheid uit de richting Eist en raakte op de helling even voor hotel La Montagne, aan het slippen. Voor de bestuurder was er toen geen houden meer aan. De auto maakte een flinke duikeling en kwam zeker een meter of vijf van de weg af in het zandgat terecht. De chauffeur wist zich zelf uit de wagen te bevrijden en liep lichte verwon dingen aan het hoofd op. De auto werd lotal-loss gereden. Het ongeval ge beurde op het grondgebied van de gemeente Rhenen. RHENEN De heer J. Meijer (45), die gisteravond (Red: 29/12) werd be noemd tot directeur van gemeentewerken, werd geboren in Koog aan de Zaan. Hij volgde een H.B.S.-opleiding in Zaandam en bezocht daarna de H.T.S. in Amsterdam. Na talrijke vervolgcursussen op het technische vlak kreeg hij zijn eerste aan stelling bij Pieter Schoen's verffabrieken in Zaandam. Daarna werkte hij een jaar bij een architectenbureau, om in 1946 voor het eerst te worden benoemd in een overheidsbetrekking, namelijk bij de dienst van gemeentewerken in Bergen (N.-H.). In 1954 volgde zijn benoeming bij de dienst van gemeentewer ken in Rhenen. Hij begon als technisch-ambtenaar en eindigde als adjunct directeur. De heer Meijer bekleedt talrijke func ties. Hij is adjunct-hoofdbrandmeester bij de vrijwillige brandweer Rhenen, voorzitter van de afdeling Rhenen van de Nederlandse Protestantenbond, voor zitter van de kring Doorn van de Utrechtse Provinciale Brandweerbond en kringcommandant van de bosbrand- weer in Zuid-Oost Utrecht. Het voltallige college van burgemees ter en wethouders kwam de heer Meijer in zijn nieuwe directeursfunctie na af loop van de raadsvergadering felicite ren met zijn benoeming. Ook verschil lende raadsleden kwamen hun geluk wensen aanbieden. Verder was aanwe zig de volledige staf van de dienst van gemeentewerken, waarvan de heer B. Klaver optrad als vvoordvoerde». Drie dingen waren de heer Klaver op gevallen. De glunderende gezichten van de heer en mevrouw Meijer, de glun derende gezichten van zijn medewer kers en een bord, waarop stond ge schreven: „Lang gewacht en stil gezwe gen. nooit gedacht en toch gekregen". De heer Klaver noemde dit eigenlijk een halve waarheid. „Er is wel lang gewacht, maar e- ia niet zo helemaal stil gezwegen. Nooit gedacht is ook niet waar, want we hebben het altijd ge hoopt dat de heer Meijer de opvolger zou worden van wijlen de heer Souwer bren. Als medewerkers en collega's zijn wij heel erg verheugd over deze benoe ming." De heer Klaver sprak tenslotte de hoop uit, dat de heer Meijer nog ve le jaren directeur zal mogen zijn. De heer Meijer sprak een dankwoord voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken. De heer J. Meijer, die als nummer eên op de voordracht, door de Rhenense raad werd benoemd als directeur van Gemeentewerken. ADVERTENT '8 - •- - KerkVwijk 128 Telefoon (08385) 2244 OPHEUSDEN Even heeft het er in de raadsvergadering van gisteravond op geleken, dat Kesterens burgemeester D. J. Pott het S.G.P.-raadslid M. de Zeeuw het zwijgen op zou leggen, toen deze zich te buiten ging in felle per soonlijke beschuldigingen aan het adres van het college van B. en W. Het raadslid schroomde niet het woord „wanbeleid" in de mond te nemen, toen hij het college verweet dat er wordt „geschipperd" met de vaststelling van de kosten voor het onderwijs. Uit het langgerekte betoog van de heer De Zeeuw werd steeds weer duidelijk, dat hij het christelijk onderwijs achtergesteld acht te. Hij ging zelfs zo ver te stellen, dat de beide wethouders bewust in strijd met de door hen afgelegde ambtseed zouden handelen. Burgemeester Pott deelde de raad mee, dat hij het wantrouwen ten opzichte van het college, dat door de heer De Zeeuw ten toon werd gespreid, hem in hoge mate kwalijk nam. „Het is een bijzonder kwalijke zaak om ons dit in de schoenen te schui venzo merkte hij op. Ook wethouder J. van Appeldoorn sprak zich in deze geest uit. „Dit is geen stijl, we zijn allemaal ontzettend teleurgesteld ADVERTENTIE S^VYWWVWW Naar keuze schuin of recht gegraveerd. In de vorige raadsvergadering had de heer De Zeeuw al te kennen gege ven, dat hij het niet eens was met de cijfers van de vijfjaarlijkse afrekening van de kosten voor het kleuteronder wijs, zoals die door het gemeentebe stuur waren samengesteld. Ook toen nam hijeen wantrouwende houding a,an. Dit wantrouwen kwam opnieuw tot uiting toen hij na de vorige raads vergadering tot driemaal toe een brief aan het college schreef. In een van de brieven, die was me de-ondertekend door zijn fractiegenoten G. H. Jansen Schuiling en T. van El- dik, werd zelfs meegedeeld dat de S.GP.-ers de cijfers wilden herroepen. In een volgend schrijven van de heer De Zeeuw stelde hij voor een commis sie uit de raad te benoemen die de cij fers zouden moeten toetsen aan de wer kelijkheid. Bovendien stond er in dit schrijven te lezen dat hij het betreurde dat het peil van de raad flink was ge zakt. In een college-vergadering werd hem vervolgens nog tekst en uitleg gegeven over de achtergronden van de becijfe ringen, uiteraard met de bedoeling om aan te tonen dat er geen enkele onregel matigheid was voorgevallen. Des ondanks bleef de heer De Zeeuw een teleurgesteld man, die de raad in felle bewoordingen trachtte te winnen voor zijn denkbeelden. „Ik heb een onderhoud gehad met B. en W. en toen heeft de burgemees ter een zware wissel op de onwetend heid van de raadsleden getrokken door te zeggen; hier snappen de raadsleden niets van..." Tijdens deze episode van zijn betoog werd hij door de burgemeester fel geïnterrumpeerd. De heer Pott wees hem erop. dat hij zich op ongepaste wijze gedroeg. „U moet er wel re kening mee houden, dat u hier in het hoogste college van de gemeente Kesteren zit te praten..." De heer L. van Eldik (B.P.) vond dat de S.G.P.-afgevaardigde het ge sprokene eerst maar eens waar moest maken. Nu dit niet was gebeurd hecht te hij weinig waarde aan zijn betoog. Ook de heer H. C. de Gier (P.v.d.A vond dat de woorden van de heer De Zeeuw geen hout hadden gesneden. „Hij doet niets anders dan afgeven op de wethouders terwijl hij zelf meegeholpen heeft om ze te stemmen", zo sprak hij. Wethouder Van Appeldoorn had even min een goed woord voor het relaas over. Hij vond dat de S.G.P.-er, die hoofd van een school is, voor zijn eigen persoonlijke belangen zat te pleiten. „Als u ons niet vertrouwt kunt u in het vervolg maar beter wegblijven", aldus de wethouder. Tenslotte zei burgemeester Pott: „De berekeningen die er door de ambtena ren zijn gemaakt snapt de heer De Zeeuw alleen, wij zijn maar een stelle tje domme jongens." Opvallend was dat de beide andere leden van de S-G.P.-fraetie, de heren Jansen Schuiling en T. van Eldik zo nu en dan tijdens het betoog van de heer De Zeeuw hoofdschuddend te ken nen gaven het helemaal niet met hem eens te zijn. Na afloop van de vergadering ging do heer Jansen Schuiling zelfs naar de burgemeester toe om hem te ver tellen, dat 't hem had gespeten dat hij een van de brieven van de heer De Zeeuw had mede-ondertekend. „Ik wil mij daarvan distantiëren", zo deelde hij onomwonden mee. De burgemeester reageerde met: „Ik moet nu niets meer van uw gemarchan deer hebben." (zie ook pagina 6)

De Vallei | 1966 | | pagina 5