Vallei-streek zal binnenkort een eigen wielerclub hebben Schaatsen Stolle blijft toch maar amateur Voorzitters van sportbonden uitten hun nieuwjaarswensen Jeugdleider Geurt Bouman van Renswoude heeft geldzorgen „Wij willen graag iets organiseren Officieel prof-voetbal in Verenigde Staten Ajax speelt 8 maart return in Praag erdeeld 1 Ans Schut tweede op Jaap Edenbaan Maud klopte Fletcher Nederlandse teams verloren SP0RTHUIS „C0CKY" Verrassende finale dames-enkelspel Recordomzet van 37 miljoen gulden in paardentoto Bonds-volleybalteam versloeg Praag Nederlandse jeugd verloor opnieuw Den Bosch versloeg opnieuw Tilburg Olympische wijn in Mexico City Post-Pfenninger in Keulen ronde achter Voorlopig bestuur reeds samengesteld Jeugd Jonge Nederlandse schakers in Groningen nauwelijks aan bod Omtrek D.S.A. FINANCIËN en ECONOMIE A.S. ZATERDAG DOVO ULTRAJECTUM Aanvang 2 uur Sportpark Panhuis TOCH KOMT DE WINTER EN DUS VAN SPORTHUIS .COCKY' NOREN in de prijzen 24.50 36.95 70.— 119.50 van 49.50 KUNSTSCHAATSEN 49.95 59.50 Ook KINDERSCHAATSEN compleet vanaf 5.95 DOVO vriendschappelijk tegen VVOG (zondag) de snelle en zekere pijnverdrijver IJSHOCKEY Kon. Veenendaalsche gelijke winst Meer vervoer bij K. L. M. Pagina 9 VRIJDAG 30 DECEMBER 1966 SCHERPENZEEL De eerste stappen voor de oprich ting van een wielerclub in onze omgeving zijn gezet. En kele dagen geleden is een twaalftal enthousiasten van de wielrensport ten huize van de heer H. A. Renes in Scher- penzeel bijeengekomen om „iets uit de grond te stam pen". Dat is dan een voorlopig bestuur geworden be staande uit M. de Vries (Scherpenzeel), J. van Ginkel (Overberg), B. Geefshuizen (Scherpenzeel), A. van Eist (Scherpenzeel) en H. Hummel (Veenendaal). Deze jonge mensen hebben de taken verdeeld en zullen allereerst contact opnemen met de Kon. Ned. Wieier Unie. In het bijzonder willen zij advies hebben betreffende de finan ciële aspecten. De heer H. A. Renes heeft contact opgenomen met bur gemeester Hoytema van Konijnenburg en dat gesprek verliep bevredigend. In voorgaande jaren zijn al eens ronden in Scherpenzeel verreden en ook toen hadden de wielrenners de steun van gemeente, brandweer en politie. Een parcours is voor een wielerclub van vitaal belang. Scherpenzeel biedt wat dat betreft, weinig mogelijkheden omdat er maar zeer weinig wegen zijn die afgesloten kun nen worden en waar weinig verkeer is. Het voorlopig bestuur van de toekomstige wielerclub heeft zich gewend tot de fa. Van Heugten, die de aanleg van een groot in dustrieterrein in Scherpenzeel onder handen heeft. De eerste oriënterende gesprekken betreffende de wegen op dit industrieterrein zijn volgens de heer Renes gunstig verlopen en het is nu een kwestie van wachten op defini tieve berichten. ADVERTENTIE De heer H. A. Renes, die de grote animator is van de wielersport in deze streek en die samen met zijn vrouw bijna elke wedstrijd, waarin Scherpen- zeelse wielrenners uitkomen, bijwoont, wil zich het liefst op de achtergrond houden en maakt daarom geen deel uit van het voorlopig bestuur en zal ook geen deel gaan uitmaken van het toe komstige, vaste bestuur. „De mensen", zegt hij, „denken zo gauw, dat het je alleen maar om de reclame voor je ADVERTENTIE AMSTERDAM Onder zeer slechte weersomstandigheden hebben de leden van de dames-kernploeg donderdag op de Jaap Edenbaan in Amsterdam wed strijden gehouden. De prestaties waren overigens zeer matig. De uitslagen luidden: 1000 meter: 1/2 Stien Kaiser en Ans Schut 1.44.6; 3 Wil Burgmeier 1.45.9; 4/5 Wil Vel-de Beer en Els van der Brom 1.46.3. 1500 meter: 1 Stien Kaiser 2.46.8; 2 Elly Vermeulen 2.46.9; 3 Ans Schut 2.47.2; 4 Wil Burgmeier 2.47.8; 5 Rine- ke Demming 2.49.-. Totaalklassement: 1 Stien Kaiser 107.900; 2 Ans Schut 108.033; 3 Wil Burgmeier 108.883; 4 Elly Vermeulen 109.383; 5 Els van der Brom 109.517. EAST LONDON Ken Fletcher, de Australische tennisspeler, die thans in Hong Kong woont, verloor donderdag in East London verrassend van de Zuid afrikaan Robert Maud met 6-4, 6-0 in de kwartfinales van het herenenkelspel. Marty Mulligan, een Australiër, die in Italië domicilie gevonden heeft, won met 6-2, 3-6, 6-1 van Ray Moore. HOUSTON Het ziet er niet naar uit, dat de Nederlandse voetballers, die de afgelopen maand een contract teken den bij de Nationale Amerikaanse be roeps-voetbalbond, ooit nog eens in FIFA verband kunnen spelen. De Amerikaanse Voetbal Bond, offi cieel aangesloten bij de Internationale Voetbal Federatie (FIFA) heeft donder dag tijdens een bijeenkomst in Houston afgevaardigden van de Noordameri- kaanse Voetbal Bond toegestaan in april 1967 te starten met beroepsvoetbal. De Noordamerikaanse Voetbal Bond is daardoor de enige officieel erkende be- roepsbond geworden. De nieuw erkende bond, met tien clubs in de Verenigde Staten en twee in Canada, wil tussen april en septem ber van het komende jaar een volledige competitie afwerken. De twaalf steden, waar de nieuwe bond vaste voet heeft, zijn New York, Boston, Washington, Cleveland, Detroit, Chicago, Houston, Dallas, San Francisco, Los Angeles, Toronto en Vancouver. Het is de bedoe ling, dat de steden, zeker in het eerste jaar, vertegenwoordigd zullen worden door buitenlandse clubs. Hoewel de na men van de buitenlandse ploegen pas volgende maand officieel bekend zullen worden, schijnt het Spaanse Valencia voor San Francisco uit te komen. Jack Cooke, die rechten op de club in Los Angeles heeft, denkt dat de clubs in 1968 al met eigen spelers kun nen draaien. Een team zou dan moeten bestaan uit tien Amerikanen en vijf bui tenlanders. Onder de buitenlandse spe lers zouden zeker twee topsterren moe ten zijn om te voorkomen, dat het spel peil ineens te veel zakt. zaak te doen is." Hij vervolgt: „Wij hebben hier in Scherpenzeel altijd al uitgekeken naar een voldoende aantal enthousiaste mensen om iets goeds uit de grond te stampen. Eigenlijk was M. de Vries, die aan wielrennen had gedaan en tijdens zijn diensttijd in de West van de prestaties van zijn plaats genoten hoorde de man, die na zijn te rugkomst er nog eens extra achterheen gezeten heeft met het gevolg: een voor lopig bestuur." Een parcours is het belangrijkste voor een wielerclub. Wat dat betreft zat men in Scherpenzeel tamelijk moeilijk, maar de gesprekken met de gebroeders Van Heugten, bekende namen in de Ne derlandse motocross-wereld, rechtvaar digen een optimistische blik in de toe komst. De heer Renes is blij met die mede werking: „De Van Heugten's hebben gezegd het uit het oogpunt van de spor tiviteit tè doen en niet om de reclame." „Als alles goed op poten komt te staan, dan zullen wij ook de jeugd en thousiast voor de wielrensport moeten maken en dat zal moeten gebeuren door het organiseren van wedstrijden. Dat het publiek veel voor de sport voelt is zeker, want in de afgelopen twee jaar hebben we al eens ronden georgani- GRONINGEN Na de vierde ronde van het Niemeyer-jeugdschaaktoernooi, dat in Groningen wordt gespeeld, zijn de kanshebbers voor de 4 x 2 finale plaatsen gereduceerd. Van de drie jonge Nederlanders heeft alleen de nationale jeugdkampioen Jan Timman uit Delft nog werkelijke kan sen. De buitenlanders Whiteley (GB), Westermaier (W-Dld), Steinberg (Rusl.) en Rooze (Belg) zullen zich vrijwel zeker kwalificeren. De uitslagen luiden: Groep A: Westermaier (W.-Dld) - Kiers (Ned) 1—0; Whiteley (GB) - Gralka (Polen) afgebr. Groep B: Moles (Ierl) - Teinberg (Rusl) Vu - Svensson (Zweden) - Timman (Ned) 01. Groep C: Ligterink (Ned) - Pederson (Den) 10; Rooze (Belg) - 'Zara Dan (Roem) Groep D: Schaf elberger (Zwits) - Roth (Oost) afgebr.; Vadasz (Hong) - Dragan (Zd Slav.) - Standen: Groep A: 1. Westermaier 3, 2 Whiteley 2% en 1 afgebr., 3 Gralka 1 en 1 afgebr., 4 Kiers Groep B: 1 Steinberg 3, 2 Timman 2%, 3 Moles 1 en 1 afgebr., 4 Svensson en 1 afgebr. Groep C: 1 Rooze 3, 2 Zaradan 2%, 3 Pedersen 1% ,4 Ligterink 1. Groep D: 1 Dragan 2, 2 Vadasz 1 en 1 afgebr., 3 Schafelberger 1 en 1 af gebr. en 1 uitgesteld, 4 Roth en 1 afgebr. en 1 uitgesteld. BASKETBALL BREMERHAVEN Het Nederland se basketball B-team (dames) heeft donderdag tijdens het internationale toernooi in Bremerhaven met 49-40 ver loren van de Westduitse dames, die zich hierdoor plaatsten voor de finale. Voor ruim duizend toeschouwers heeft de Nederlandse heren B-ploeg in de beste wedstrijd tot dusverre in het toer nooi met 65-81 verloren van het West duitse VFL. Osnabrück. De strijd om de derde en vierde plaats zal gaan tussen Zweden en Ne derland B. Nederland B versloeg name lijk West-Duitsland met 80-64 en Zwe den zegevierde met 52-50 over Zwitser land. De heer H. A. Renes, één vcm de grote animators voor de oprichting van een wielerclub, bezig met het repareren van een racefiets. seerd en het stond altijd zwart van de mensen. In dit opzicht zou ik er graag aan willen toevoegen, dat de clubactivi teiten zich zullen beperken tot doorde weekse dagen en dat er 's zondags geen wedstrijden georganiseerd zullen worden. Degenen, die het niet be zwaarlijk vinden op zondag' te rijden kunnen altijd deelnemen aan open rit ten ln andere plaatsen." De heer Renes wil erop wijzen, dat de club niet alleen de plaats Scherpen zeel met haar 4500 inwoners zal omvat ten. „De club zal voor de gehele om trek zijn en dan denk ik aan Veenen daal, Achterveld, Barneveld, Renswou- de en nog enkele plaatsen. Talent zit hier in de buurt genoeg en niet alleen onder de Scherpenzeelse jongens, die al in zoveel wedstrijden fantastisch voor de dag kwamen. Bij het Nederlandse kampioenschap werd de RTCA (Amers foort) tiende in een deelnemersveld van zo'n zeventig ploegen. De Amersfoort se ploeg bestond uit vier Scherpenzelers! Maar ook buiten Scherpenzeel zitten goede renners en de mogelijkheden voor deze jongens worden met de op richting van een wielerclub veel groter. In het bijzonder denk ik dan aan de training. P. van Egdom, een jongen die aan de sportacademie afgestudeerd is en enkele malen Amersfoorts clubkam pioen bij de sprint was, heeft ook zijn medewerking toegezegd. Zulke mensen moet je erbij hebben. Op het ogenblik zit Van Egdom in dienst." Over de naam van de wielerclub kan de heer Renes nog niets zeggen. De naam is in de maak en zal „voor de hele streek moeten gelden". K.rk.wijk 35. Veenendaal Telefoon 4335 AMSTERDAM. Ajax en Dukla Praag hebben donderdag overeenstem ming bereikt over de datum voor hun tweede wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen. De Amsterdammers spelen op 8 maart in de Tsjechische hoofdstad. Zo als bekend was als datum voor de wedstrijd in Amsterdam 1 maart over eengekomen. VEENENDAAL Indien het weer en de terreingesteldheid het toelaten zal DOVO morgenmiddag om twee uut in het Sportpark een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen de tweede-klasser WOG (zondag) uit Harderwijk. SIDNEY De drievoudige Wimbledon- finalist Fred Stolle zal volgens het Au stralische dagblad „Sydney Sun" niet verloren gaan voor het amateur- tennis. Stolle heeft nl. een aanbod, om van de rijen van de amateurs over te gaan naar de profs, van de hand gewe zen. Het besluit van de 27-jarige Austra liër is volgens het blad vooral te dan ken aan het feit, dat Ashley Cooper, die als onderhandelaar voor de profs optrad niet bereid was het door Stolle gevraagde bedrag van 160.000 Australi sche dollars (ca. 840.000 gulden) voor een periode van drie jaar op tafel te brengen. Cooper bood de Australiër een contract van 100.000 Australische dollars (ca. 400.000 gulden) voor drie jaar, maar dat was in de ogen van Stolle te weinig. Na de weigering van Stolle gaat Coo per praten met Stolle's teamgenoten To ny Roche, John Newcombe en Roy Emerson. DEN HAAG Het sportjaar 1966 is voorbij. Voor Nederland was het zeker geen slecht jaar met zes wereld- en negen Europese titels. Toch blijft er nog veel te wensen en daarom hebben wij een aantal voorzitters van sport bonden gevraagd, wat hun innigste wens voor 1967 is. De antwoorden, als uit een flits gege ven, luidden als volgt: Atletiek, F. Jutte: „Een indoorbaan in Nederland en een accommodatie, die voldoet aan alle internationale ei sen". Kano, J. Verwilligen: „Een eigen trainingsaccommodatie, een centrum waar onze mensen o.l.v. bondscoach Karei Muys op eigen grond, in eigen water en met eigen materiaal kunnen trainen en zich voorbereiden op alle grote evenementen. Natuurlijk in de eerste plaats de Europese kampioen schappen 1967, een belangrijk jaar met het oog op Mexico. En ik wens de ka novaarders grote successen toe". Turnen, D. D. de Jong: „Dat dank zij de hulp van de aangetrokken bui tenlandse trainers vooral onze dames op de Europese kampioenschappen in Amsterdam een goed figuur zullen slaan. In die' mate, dat daarmee wordt aangetoond, dat zij boven de middel maat uitkomen. Voor de heren, dat de verjonging van de ploeg en de stijging in prestatieniveau zich zal voortzetten". Hockey, mr. H. E. A. M. van Zin- nicq Bergmann: „Ik hoop, dat de stij gende lijn in prestaties en in mentali teit zal worden gecontinueerd, dat de herenploeg, die in januari uitkomt in een sterk internationaal toernooi in In dia met goede verrichtingen uit de bus komt en dat deze tot een climax mo ge leiden in 1968 in Mexico. Hetzelfde geldt voor de dames ten aanzien van het wereldtoernooi in West-Duitsland". Boksen, J. Hofman: „In de eerste plaats zijn wij nog bezig met een na tionale trainer, die binnenkort zal wor den aangewezen. Voorts een centrum, waar onze boksers zich onder zijn lei ding kunnen voorbereiden en tenslotte goede resultaten in de komende inter nationale wedstrijden, voor ons een voorbode voor de Spelen van Mexico". Handbal, M. Rijkenberg: „Ik dacht, dat mijn wens voor 1967 moest zijn 'n geslaagd wereldjeugdtoernool, dat in maart wordt gehouden. Tevens, dat uit het spelersmateriaal, dat in dit wereld- jeugdtoernooi naar voren komt, een ploeg zal worden opgebouwd die, vèr in de toekomst kijkend, zal deelnemen aan de Olympische Spelen 1974 in Mün- chen, waar handbal op het programma prijkt. Wat betreft de verhouding be drijfsleven-sport sta ik op het stand punt, dat het bedrijfsleven aanzienlijk meer zal mogen en kunnen doen voor de Nederlandse sport". Om de Coupe Bivort PARIJS De finale van het heren enkelspel in het toernooi om de Coupe Michel Bivort is donderdag in Parijs slechts een formaliteit gebleken. De Tsjech Jan Kodes bleek veel te sterk voor zijn Franse tegenstander Jean Baptiste Chanfreau. In minder dan een uur was het lot van de Fransman beze geld. Kodes won met 6-1, 6-0 en 6-1. De finale dames-enkelspel leverde een overwinning op voor het Belgische speelstertje Ingrid Loeys. Zij versloeg verrassend deTsjechische Maria Neu- manova, tweede op de Tsjechoslowaak- se ranglijst, die de grote favoriete was voor de titel. Ingrid Loeys zegevierde met 6-2, 3-6, 6-1. De titel in het heren-dubbelspel ging naar de Tsjechische combinatie Jan Kodes-Vladmir Zednik. Ze had weinig moeite met het Britse duo Mendoza- Williams: 6-2, 6-3. ADVERTENTIE RENSWOUDE Geurt Bouman, jeugdleider van de voetbalvereniging Rens woude, zit vooral deze weken in moeilijkheden. Het weer is slecht en de velden laten geen voetbalwedstrijden meer toe. Geurt Bouman Is de leider van zo'n 50 jongens onder de achttien jaar en omdat het nu vakantietijd Is, zou h(j graag iets organiseren voor deze knapen, zou hij ze van de straat af willen houden en bijvoorbeeld eens een contactavond, een autorace tussen strobalen en dergelijke op touw willen zetten. Dit is allemaal onmogelijk en wel om de eenvoudige reden, dat er geen geld is. Aankloppen by het bestuur, waarvan hij overigens zelf deel uit maakt, heeft ook geen zin, want dat heeft zelf geen geld. Ook t 20-jarig-jubileumfeest ging de Rens- woudse jeugd voorbij en ook een Sinterklaasfeest voor de jeugdleden kon er niet af. De schijnbeweging van de gemeenteraad deed een jaarlijkse subsidie van f 500 de mist Ingaan en ook dit zit jeugdleider Bouman dwars. Geurt Bouman: „De jeugdleden bren gen aan contributie 75 cent in de kas. Met die contributie kan ik net rondko men. Busjes huren voor uitwedstrijden, sportkeuringen, e.d. Voor de rest kan ik niets voor de jongens doen. Soms vragen ze weieens „wanneer wordt er nu eens iets voor ons georganiseerd?" Maar wat doe je als er geen geld is? Deze maand zijn we wel met dertien pupillen naar het toernooi in Amers foort geweest. Zes paar volleybalschoe nen moesten wij voor de jongens aan schaffen, want die hadden de meesten niet. Kijk, voor zulke dingen moet je geld hebben en nogmaals: er schiet he lemaal niets over. We hebben nog ge luk als aannemer Vermeulen met zijn VW-busje een aantal jongens voor niets wil wegbrengen. Als het eerste elftal uit moet spelen, gaan we met de pet rond voor de jeugd. Als wij iets willen organiseren, bijvoor beeld een clubavond, dan zullen wij eerst een lokaal moeten huren, want dat hebben we ook niet". „Neem nou de jongensclub DSA. Die wordt gesteund door de protestantse kerken. De voetbalvereniging kan al leen steun verwachten van de gemeen te en daarbuiten kunnen wij van nie mand anders geldelijke steun verwach ten. Je hebt hier de kerk en de gemeen te en de kerk steunt DSA. Wanneer dan de gemeente het er zó bij laat zitten, GEURT BOUMAN geldzorgen dan zakt je de moed wel eens in de schoenen. Voor '67 hoop ik de vraag van de jon gens „doe eens wat voor ons" met da den te kunnen beantwoorden. De jongens moeten van de straat gehouden worden, maar daarvoor zal eenieder zich daad werkelijk moeten inspannen. De men sen in Renswoude rekenen erop, dat de geldelijke steun aan Renswoude in '67 doorgang zal vinden. In de zomer van 1967 willen wij voor de jeugd een toer nooi organiseren. Ik hoop dat het kan" nog hogerop Roeibond, A. J. H. Dokkum: „Dat de plaats van de Nederlandse roeiers op de internationale ladder ook in '67 zal worden bestendigd en dat ze zelfs daarboven uit mogen gaan. Wij zijn trots op de successen van Bied, maar mogen niet stil blijven staan, al weten wij, dat in de laatste acht jaar onze positie internationaal steeds een tikkel tje is verbeterd. Dat het in 1967 nog beter zal gaan". Schaatsen, H. J. Wesselo: „Ik zou het bijzonder verheugend vinden als de prestaties van onze toprijders gelijk waardig zouden zijn aan die van vorig jaar. Indien dat zo zou zijn liggen er medailles in Grenoble in het verschiet. Voorts hoop ik, dat wij toch nog een wintertje krijgen, zodat onze nationale sport niet alleen bedreven kan worden in de hoogste regionen, maar dat we de gelegenheid krijgen om de gehele Hollandse familie op het natuurijs te zien". Zwembond, J. de Vries: „Betere trai ningsmogelijkheden en betere presta ties. maar tevens de doorbraak van 't recreatieve zwemmen en daarom meer DEN HAAG De totalisator in de draf- en rensport bereikte dit jaar voor de zesde keer in successie een record omzet met 36.965.505 gulden. Dat is ruim vijf miljoen meer dan vorig jaar, toen een omzet van 31-389.649 werd ge noteerd. De omzet van de totalisator in de Ne derlandse paardensport heeft zich de afgelopen zes jaren in een sterk stijgen de belangstelling mogen verheugen. Te meer, wanneer in aanmerking wordt genomen dat de omzet in 1960 nog maar ruim veertien miljoen gulden bedroeg. Als reden voor de stijgende belang stelling wordt gegeven: het invoeren van de z.g. trio-weddenschappen, uit breiding en verbetering (vooral voor het publiek) van accommodaties, het opvoeren van het aantal koersen en koersdagen en verhoging van maxi mum inzet van tien tot vijfentwintig gulden. Opmerkelijk verschil tussen de paar dentoto en de voetbaltoto is, dat de paardentoto niet thuis kan worden be dreven door het invullen van een for mulier: liefhebbers moeten ervoor naar draverijen en rennen om tickets te ko pen, hetgeen volgens de cijfers geen enkel bezwaar blijkt te zijn. ALMELO Een bijzonder sterk spe lend Nederlands bondsteam heeft don derdag in de met 800 toeschouwers ge vulde sporthal van Almelo met 32 ge wonnen van het stedelijk team van Praag. Nederland, dat weliswaar de eerste set won, verloor door bijzonder zwak verdedigen de twee volgende sets en bij de stand 513 in de vierde set lag een nederlaag in het verschiet. Maar de Nederlandse volleyballers, gesteund door het enthousiaste publiek, kregen ineens weer vat op het spel van de Tsjechen en wonnen met 1614, zo dat de vijfde set de beslissing moest brengen. De Tsjechen waren toen der mate aangeslagen, dat zij kansloos met 155 en 32 verloren. De setstanden waren 15—6, 2—15, 3—15, 16—14, 15—5 AROSA. Ook in de derde wedstrijd van het internationale jeugdtoernooi, dat in Arosa wordt gehouden, heeft de Nederlandse ijshockeyploeg een mon sternederlaag moeten incasseren. Donderdag verloren onze landgenoten met 370 van Finland. De tussenstan den waren 140, 140, 90. Na drie wedstrijden heeft Nederland de „fraaie" doelcijfers: 386. DEN BOSCH De ijshockeywed- strijd om de Coupe Internationale tus sen Den Bosch en TYSC Tilburg, die donderdag in Den Bosch werd gespeeld is geëindigd in een 74 zege voor Den Bosch. De tussenstanden waren 1-3, 3-1, 3-0. MEXICO CITY „Drinkt meer wijn". Met deze slogan hoopt de Mexi caanse wijnindustrie de omzet tijdens de Olympische Spelen in 1968 te vergro ten. Bezoekers en zelfs atleten, die hui verig mochten zijn om het hoofdstede lijke water te drinken, wordt aangera den wijn in plaats van water te drinken. Voor de atleten betekent dit, dat zij on danks het hoogteverschil, hetgeen de prestaties ongetwijfeld zal beïnvloeden, door het gebruik van wijn voortdurend in nog hoger sferen zullen verkeren. instructiebaden voor de jeugd, meer zwembaden voor de recreatie en meer trainingsmogelijkheden voor de top". Wielrennen, dr. P. van Dijk: „Een sportpaleis en indien dat onmogelijk is een overdekte wielerbaan. Het is voor ons land zo nodig en de renners heb ben er voor gefietst. Misschien, dat de resultaten van het afgelopen jaar de zaak hebben verstevigd. Je kunt alleen praten als je succes hebt, anders is 't een gevecht tegen een muur". Voetbal, W. A. G. M. Meuleman: „Goed, sportief voetbal en weinig straf zaken". KEULEN Vanmorgen luidde de stand in de zesdaagse van Keulen: 1. Bugdahl-Sercu (W1 Did.,/Belg.) 185 pnt; 2. Rudi Altig-Renz (W. Did.) 173 pnt.; 3. Kemper-Oldenburg (W.-Dld.) 85 pnt. Op één ronde: 4. Lykke-Eugen (De- nem.) 111 pnt.; 5. Post-Pfenninger (Nl./ Zwits.) 92 pnt. De overige koppels hadden twee of meer ronden achterstand. AMSTERDAM, 29 dec. Ook de laatste beursdag in 1966 heeft, evenals gisteren, geen vaste lijn in het koers verloop van de internationale waarden kunnen brengen. De stemming was licht verdeeld met kalme handel. Dit laatste viel te verwachten. Men hield zich hoofdzakelijk bezig met het glad strijken van de bestaande posities om dat de beurs morgen, vrijdag, gesloten blijft waardoor de beurs in de gelegen heid wordt gesteld om de balans op te maken. Philips moest opnieuw een stap je terug doen op 78.70. Amerikaans aanbod was hiervan de oorzaak. Kon. Olie kon zich goed handhaven op 122.20. Hier werd het Amerikaanse aanbod goed opgenomen voor Zwitserse reke ning. Unilever gaf praktisch geen ver andering te zien op circa 86. AKU deed het beter met een verhandeling op 53.40, tegen een voorgaande slot- prijs van 52.70. Hoogovens was goed prijshoudend met 270 als advieskoers. KLM echter was lager doordat dit fonds woensdag in Wall Street drie dol lar moest prijsgeven. De New-Yorkse beurs gaf ook giste ren een teleurstellend koersverloop te zien. Na aanvankelijk wat hoger te zijn geweest zakten de koersen later in, waardoor de markt zwak sloot. Hier mede is van de traditionele hausse aan het einde van het beursjaar 1966 totaal niets terecht gekomen. Wall Street blijft maandag gesloten omdat Nieuw jaar op een zondag valt. Ook gedurende de verdere beursduur bleef de handel in de hoofdfondsen zeer kalm en kwam er in de openingskoer sen weinig verandering meer. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week boekte AKU deze korte beursweek toch nog koerswinst. Daar entegen moesten Philips en Kon. Olie iets prijsgeven. Hoogovens en Unilever speelden praktisch quitte, doch KLM was vrij gevoelig lager. Alles bij el kaar is 1966 voor de gehele beurs te leurstellend geweest. Dit zowel voor de aandeelmarkt als voor de obligatiesec tor, uitzonderingen daargelaten. Van de scheepvaartaandelen lag Kon. Boot gevraagd in de markt met een koerswinst van bijna twee punten. De cultures veranderden hoegenaamd niets. De Staatsfondsenmarkt was doorelkaar iets gemakkelijker met afnemende han del. De aandelen van 't Hart instrumen tenfabriek werden hoger geadviseerd op gunstig bedrijfsnieuws en de moge lijkheid van een dividendhervatting. VEENENDAAL De Koninklijke Veenendaalsche Stoomspinnerij en We verij n.v. deelt mede dat, naar ver wacht wordt, het winstsaldo van het concern, hoewel achterblijvend bij dat van 1965, slechts weinig zal ve/schillen van het winstsaldo, behaald over 1964 (dit bedroeg in dat jaar f 410.000,-). Dit is vooral te danken aan de resul taten van de deelnemingen, die, alhoe wel zij in hun onderlinge verhoudingen vrij grote verschuivingen te zien ga ven, de resultaten van het concern gun stig hebben beïnvloed. De bruto exploitatie-resultaten van 't eigen bedrijf echter zullen in niet on aanzienlijke mate achterblijven bij die van 1965. Dit vindt o.a. zijn oorzaak in het feit, dat een belangrijk deel van de activiteiten van het eigen bedrijf voor alsnog bestaat uit de vervaardiging en verkoop van een weinig gedifferenti eerd textielpakket. De resultaten van de afzet van deze produkten worden in sterke mate gekenmerkt door steeds scherper en minder beheerste concur rentieverhoudingen en een steeds min der doeltreffende bescherming tegen marktverstorende invoerpraktijken. Het beleid blijft daarom gericht op het toevoegen van nieuwe activiteiten, het ontsluiten van nieuwe afzetgebieden en het realiseren van samenwerkingen op velerlei terreinen met het oogmerk om de kwetsbaarheid van het concern te verminderen. De directie noemt het verheugend, „dat dit beleid ook in 1966 vruchtbaar is gebleken". DEN HAAG De KLM deelt mede, dat de vervoercijfers in 1966 wederom een flinke stijging te zien geven. Het vervoer op lijndiensten, met een schat ting voor de maanden november en de cember, nam t.o.v. 1965 met 15 pet. toe, bij een produktiestijging van 12 pet. Hierdoor verbeterde de beladingsgraad van 55,1 pet. tot 56,7 pet. Het Ité-ver- voer nam met 36 pet toe van 42.000 passagiers in 1965 tot 57.000 in 1966. Het lijnennet, dat 96 steden in 66 lan den omvat, onderging in 1966 weinig verandering en heeft een totale lengte van 218.000 kms. Wel werd op een groot aantal lijnen, zowel binnen Europa als intercontinentaal, de frequentie van het aantal diensten aanzienlijk verhoogd.

De Vallei | 1966 | | pagina 9