Veenendaals dagblad Jongejans krijgt nog geen uitreisvisum Breuk huisartsen en fondsen definitief Buiten Soekarno nu met „mes op de keel" NUTSSPAARBANK „Allen wisten ze van die brief af U en wij Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Chinezen ontkennen, dat technici zijn verhoord Natte jaar- wisseling I DIPLOMATEN IN DEN HAAG VERONTRUST 4% 4,5 4,5 °/c 5% 5,5 ►prvice Zoek contact met Viët-Cong Wrak gevonden met schat Ho in interview Neerstortend belon doodt opperman vester „BormaniT' was oplichter VERBAZING Met nieuwe auto verongelukt Vuurwerkterreur iu Zutplien Strauss wil «jaan beAiinigen VEENENDAAL RHENEN AMERONGEN RENTEVERHOGING ingaande 1 januari 1967 BONDSSPAARBANKEN Mr. Luns houdt vol: Autobanden-Import Q' redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal. Telef. 08385-3550 (adm 3757 en 3955 (red.) Giro 1321600 Rhenen: Boekhandel C Waiboer en Recl.- bureau J. Baars VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad ..De Vallei", opge richt in 1926 Uitg Wegener s Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent Kleine annonces „Vraag en Aanbod" op di. do en za 1-10 woorden 1.5C. ieder woord meer 15 cent Zaterdag 31 december 1966 - 40e jaargang no. 145 (Door Kingsbury Smith, exclusief voor Hearst Newspapers, King Features, Opera Mundi Parijs/Amsterdam en onze bladen) PARIJS Een telegram van presi dent Ho Tsji Minh van Noord-Viëtnam geeft aanleiding te veronderstellen, dat Noord-Viëtnam niet geheel onwillig is om toe te stemmen in een vernieuwde wapenstilstand (zoals met Kerstmis) wanneer het nationale bevrijdingsfront in Zuid-Viëtnam (beter bekend onder de naam Viët-Cong) het daarmee eens is en vooropgesteld dat de Amerikaanse bombardementen op Noord-Viëtnam worden gestaakt. Ho Tsji Minh heeft op de vraag hoe dit doel eventueel te bereiken geantwoord Laat men zich wenden tot de vertegenwoordigers van de Viët-Cong in Cairo, Algiers of elders. De Britse regering heeft vrijdagavond formeel aan de Verenigde Staten en de regeringen van Noord- en Zuid-Viëtnam gevraagd, een conferentie te arrangeren ter beëindiging van de Viëtnamese oor log. Het nieuwjaarsbestand ging heden in. Copyright 1966 by King Features, synd. Opera Mundi). UTRECHT. De 62-jarige opper man A. P. Arendonk uit Hagestein, is vrijdagmiddag overleden aan de verwon dingen, die hy by een bedryfsongelnk opliep. Op een bouwterrein aan de Japura-dreef in Utrecht werd hy door een hoeveelheid beton getroffen. Met behulp van een kraan, werd op de plaats van het ongeluk beton gestort voor funderingen. Door een plotseling defect aan de kraan, stootte de met beton gevulde bak naar beneden en trof de opperman. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Vannacht, meer dan een half etmaal nadat de Nederlandse regering de acht Chinese lastechnici naar hun vaderland had laten vertrek ken, verkeerde het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag nog in volstrekte onwetendheid over de reactie van Peking op de aanvraag van de Nederlandse zaakgelastigde Jongejans om een uitreisvisum uit China. Den Haag wachtte in spanning, maar Peking zweeg. Wel gaf om acht uur gisteravond de Chinese diplomatieke missie in Den Haag een verklaring uit, die geheel in strijd was met de Nederlandse voorstelling over de oplossing van het conflict. In de verklaring werd In niet mis te verstane termen tegengesproken, dat de lastechnici door de Nederlandse justitie zouden zijn verhoord. Volgens de Chinese verklaring, zou er donderdag in het ge bouw van de missie niets meer zyn ge beurd dan dat een paar Nederlandse ambtenaren met de Chinese lastechnici „een ontmoeting" hebben gehad. Het voorstel tot die „ontmoeting" is, volgens de Chinese verklaring, van de Chinese regering uitgegaan. De verklaring zegt, dat de Nederlandse regering daarop haar oorspronkelijke eis van een verhoor heeft laten vallen. Op onze vraag aan Buitenlandse Za ken om commentaar op deze Chinese le zing die een volledig Nederlands bak zeil suggereert onthield men zich van commentaar. Onze vraag of inmiddels wel bekend was waar de Nederlandse di plomaat Jongejans zich bevond, werd be antwoord met de mededeling, dat hij „gegeven het tijdsverschil, vermoedelijk in Peking sliep." De woordvoerder zei, dat toen aan de lastechnici verlof tot uitreis uit Neder land was gegeven, w 1 van China de toezegging was ontvangen, dat de heer Jongejans een uitreisvisum zou krijgen. Toen moest hij er echter nog om gaan vragen. Op die vraag bleek twaalf uur ns het vertrek wn lasfecbnki in Pe king nog niet te zijn beslist. In diplomatieke kringen in Den Haag (Van een onzer redacteuren) UTRECHT Vannacht om twaalf uur is de breuk tussen ziekenfondsen en huisartsen een feit geworden. Zeven envijftig van de 62 afgevaardigden uit de vyftien districten van de L.H.V. heb ben vannacht in Utrecht besloten tot deze breuk. Over het algemeen had men grote waardering voor de werkzaam heden en het daaruit geresulteerde structuuradvies van de commissie-Van der Ven en men constateerde, dat de TTit mijn prille jeugd hoe lang is dit helaas geleden! herinner ik mij nog, dat er op nieuwjaarsmiddag arme, wat slonzige vrouwen uit het Turf veld langs de deur kwamen en ons op hoop van zegen feliciteerden met: Ik wens u al te gaar Een zalig Nieuwe jaar In voorspoed en verdriet Vergeet de Schepper niet. Die dag, maar evengoed op Oudjaar, aten en dronken wij volop, doch wij wisten niet, dat ook onze Germaanse voorouders de overgang „van 't oude in 't nieuwe" met garstmalen, drinkge lagen en velerhande plezier vierden. Het was nog in de tijd der zonnewende en men probeerde met veel lawaai de rondwarende geesten te verdrijven. Dit staat ook in verband met het nieuw jaar schieten, dat nog vrij alge meen ten plattelande van de Veluwe in gebruik is gebleven, evenals het smullen van oliebollen, wafels, oude- jaarskoeken enz. Misschien bewaart deze of gene uit pietëit een z.g. koek- ijzer met kunstig graveerwerk en een rijm in spiegelschrift. De nieuwe alma nak lag al klaar om in gebruik te worden genomen en sommige optimis ten meenden te zien, dat de dagen een vlooiesprong lengden, maar dit was pure verbeelding. We leerden van grootmoeder dat dit pas legen Drie koningen (6 januari) op een heldere avond zichtbaar kon wezen en zij ver telde dan ook, dat de laatste dag van 't jaar de maandag is van paus Syl vester, die keizer Constantijn de Grote nog zou hebben gedoopt in het begin onzer jaartelling. Sommigen ontstaken dan de op Kerstavond gedoofde kaar sen weer en in deze gelukkige kinder tijd zagen wij nooit, dat de wijzers naar 't uur van scheiden trokken, want dan lagen wij allang op bed, dromend van nieuwjaar-winnen. Wij hadden er geen moeite mee, een streep onder 't oude jaar te zetten. 31, wintermaand '66 A. B. WIGMAN honoreringsstructuur van de advies commissie-Van der Ven wel een basis kan vormen voor een overeenkomst met de ziekenfondsorganisaties. Men constateerde echter ook, dat de ingangsdatum van de nieuwe honore ringsstructuur en de door de commissie- Van der Ven en de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid voorgestelde temporisering die bovendien afhan kelijk werd gesteld van de inpassings mogelijkheid in het algemeen regerings beleid op sociaal economisch terrein niet aanvaardbaar zijn. Men had der halve te weinig garanties voor de toe komst. Voorts werd vastgesteld, dat het, in het overleg met de ziekenfondsorgani saties en in besprekingen met de mi nister van Sociale Zaken en Volksge zondheid, onmogelijk is gebleken om in de voorgestelde ingangsdatum en tem porisering veranderingen aan te bren gen, die de economische situatie van het land niet zouden hebben verstoord. Van de vijf tegenstemmers waren er drie afkomstig uit Friesland, een uit Amsterdam en een uit Noord-Holland. AUCKLAND (Nieuw-Zeeland) Vijf amateurduikers uit Auckland hebben bekendgemaakt dat zij het wrak van een schip hebben gevonden, dat volgens hen een schat aan gouden soevereinen her bergt ter waarde van 100.000 dollar. De onderwijzer Wade Doak heeft aan journalisten medegedeeld, dat hij en zijn vier vrienden de gezonken „Elingamite" hebben ontdekt bij Three Kings eiland aan de noordpunt van Nieuw-Zeeland. Zij zijn vier jaar geleden met hun speur tocht begonnen. De vrachtboot „Elingamite" is op 9 november 1902 gezonken, waarbij 45 personen het leven lieten in de golven van de door een storm geteisterde oceaan. In 1907 werden door duikers soeverei nen opgevist ter waarde van 11.200 dollar. De totale waarde aan soeverei nen die zich in het schip bevonden ten tijde van de ramp bedroeg 48.500 dollar. Na deze succesvolle poging werden geen andere ondernomen omdat in de loop der jaren de juiste plaats van het wrak vergeten raakte. RECIFE De Duitse consul heeft de sterk op de Duitse oorlogsmisdadiger Bormann lijkende man geïdentificeerd als Detlev Sonneburg, een voortvluch tige voor de Duitse justitie. Consul Hans Hanseier zei, dat hy Son- nenburg had geïdentificeerd aan de hand van een curculaire die aan alle Duitse consulaten is gezonden. Volgens deze circulaire is Sonnenburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van totaal meer dan 60 jaar wegens in Duitsland gepleegde fraude. verbaasde men zich gisteravond hooglijk over deze gang van zaken. Een in de dienst vergrijsde diplomaat gaf ons on omwonden blijk van zijn verbazing over de bereidheid van de Nederlandse rege ring de lastechnici te laten vertrekken vóórdat zaakgelastigde Jongejans China had kunnen verlaten en China een einde had gemaakt aan de gijzeling van een diplomaat, die in strijd is met alle regels van internationale diplomatieke conven ties. „China zal de heer Jongejans ver moedelijk dezer dagen wel laten gaan", zo veronderstelde hij, „maar door de houding van de Nederlandse regering heeft Peking precies gedaan gekregen wat het beoogde met de gijzeling van de Nederlandse diplomaat. Als landen als China op dat thema gaan doorborduren, kan men nog wat beleven", zo voorspel de hij. Algemeen word! in diplomatieke krin gen in Den Haag in Nederlandse zo wel als buitenlandse die grote ver bazing gedeeld over de bereidheid de lastechnici los te laten voor de Neder landse diplomaat China had verlaten. De meesten van de diplomaten lieten er weinig twijfel over bestaan, dat men deze gang van zaken als bewijs van een volstrekte nederlaag van Den Haag be schouwt. Vele buitenlandse diplomaten bleken dan ook van mening, dat de Chinese lezing over het „verhoor in dit licht gezien wel niet veel van de werkelijk heid zal afwijken. China heeft het been stijf gehouden en het heeft daar mee bereikt wat het wilde, aldus een vooraanstaand diplomaat, die in Neder land is geaccrediteerd. In sommige buitenlandse kringen gaf men uiting aan de veronderstelling, dat China deze keiharde lijn heeft gevolgd, omdat het de vrees koesterde, dat bij een werkelijk verhoor buiten het ge bouw van de Chinese diplomatieke mis sie tenminste enkelen van de lastechnici om asiel zouden hebben gevraagd. Omdat het dm mensen gaat, die grote kennis hebben van de Chinese metal lurgie, de stand van de ontwikkeling van Chinese kernwapens en de Chinese industrie, was die vrees van Peking niet onbegrijpelijk, aldus deze opvatting. Het bewijs voor die theorie zal echter nooit worden geleverd; de gelegenheid heeft zich niet voorgedaan. OOSTVOORNE. Vrijdagavond om streeks zeven uur is op de Groene-Kruis- weg te Vierpolders de 23-jarige me vrouw H. J. II. R.van A. uit Spyke- nisse hij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Zij zat naast haar man, die in een juist gekochte personenauto een proefrit wilde maken. Hij merkte hierbij te laat op, dat een voor hem rijdende vrachtauto een erl' wilde oprydcn en reed met volle vaart op deze auto in. De heer R. werd slechts licht gewond. De personenauto werd totaal vernield. 0 De vijftienjarige Frits Lamein uit Hoorn is vrijdagmorgen verdronken in een sloot bij het kruispunt Zaandammer- weg-Provinciale Weg in Assendelft. De jongeman zat samen met zijn vader in een personenauto, die na een botsing te water raakte. De vader is ernstig ge wond. De twee inzittenden van de andere auto werden licht gewond. 0 De 32-jarige P. C. Uitenbroek uit Rijswijk is vrijdag, toen hij op de fiets via een wielrijdersovereensteekplaats de Sir Winston Churchill-laan in zijn woon plaats wilde oversteken, door een per sonenauto aangereden. Hij overleed ter plaatse. De acht Chinese lastechnici, die sinds medio juli in de Chinese legatie te Den Haag geconsigneerd zijn geweest, zijn gistermiddag van Schiphol naar hun vaderland vertrokken. Voor zij in het vliegtuig gingen, citeerden zij voor de verbouwereerde omstanders nog een van Mao's leerstellingen. Meer nieuws over hun vertrek vindt u elders in deze editie. ZUTPHEN Een grote groep van naar schatting 6(1 jongelui heeft vrijdag avond in de Zutphense binnenstad een ware vuurwerkterreur uitgeoefend. Van af half acht werd het kooplustige pu bliek bijna onmogelyk gemaakt om on gehinderd de Beukenstraat, de drukste winkelstraat in Zutpheu, te passeren. Het gevaarlijke vuurwerk werd dooi de lucht geslingerd en door de jongelui bij voorkeur voor de voeten van het pas serend publiek geworpen. De politie heeft in verband met deze relletjes twaalf arrestaties verricht Er werden verschillende charges - .jx-ffwoevd met de wapenstok. Dat de schade beperkt bleef tot een gesneuvelde winkelruit, enige vernieling aan de straatverlichting en een paar fikse klappen met de gummiknuppel van de politie, mag een wonder heten. rr C7 HAMBURG De Duitse minister van Financiën, Franz Josef Strauss, heeft in een vraaggesprek met het weekblad „Der Spiegel" verklaard, dat. hij twee derde van het tekort van 3,6 miljard mark op de begroting zal dekken door de uitgaven te beperken. DJAKARTA President Soekarno is voor de zesde maal in twee weken ge confronteerd met zijn stafchefs en gene raal Suharto en er zijn tekenen dat een krachtmeting tussen het staatshoofd en de regering ophanden is. De minister van Buitenlandse Zaken. Adam Malik, deelde na de bijeenkomst die drie uur luid geduurd, mee dat een „belangrijke bekendmaking", betrekking hebbend op de toekomst van het land, spoedig na Nieuwjaar zou worden ge daan. Malik voegde eraan toe dat de mede deling „zal tegemoet komen aan de ver langens en verwachtingen die het volk koestert." De overeenstemming, be reikt tijdens de bijeenkomst met Soekar no. heeft ook betrekking op „kwesties waarvoor de natie ia geplaatst", aldus Malik. Volgens zegslieden uit dv omgeving van Suharto heeft de generaal thans de hoop op een vreedzame coëxistentie met Soekarno opgegeven. Daarvan liet Su harto echter niets blijken, toen hij glim lachend uit de bijeenkomst te voorschijn kwam. Hij zei alleen: „geen nieuws is goed nieuws." Hij noch Malik wilde zich nader uit laten over hetgeen was besproken, maar Suharto gaf wel een nietszeggende kor te verklaring uit. Journalisten vroegen Malik of er al plannen waren voor het houden van een nieuwe zitting van het Congres. „Na Nieuwjaar hoop ik dat alles waar het volk op heeft gehoopt, kan worden ver wezenlijkt," antwoordde Malik. Toen men om commentaar vroeg op Op paleis Soestdijk ontvingen prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven gisteren vele deputaties, die hun geschenken kwamen aanbieden. De schom melstoel, die het paar van een meubelmakerij uit Garderen kreeg, viel kennelijk bij de bruidegom zeer in de smaak. ADVERTENTIE Kerkewijk 6 - Tel. 2198 Fred. v. d. Paltshof 16 - Tel. 2198 Imminkstraat - Tel. 2311 Terugbetaling boven f 1000. opzegging. met 1 dag O Voor Zilvervloot en Ambtenarensparen. Termijnrekening. Opzegtermijn 3 maanden. Ronde bedragen van f 500.of veelvouden daarvan. Termijnrekening. Opzegtermijn 6 maanden. Uit sluitend ronde bedragen van f 1000.of veelvou den daarvan. Termijnrekening. 1 jaar vast. Ronde bedragen van f 1000. recente berichten in Djakartaanse bla den volgens welke Soekarno gedreigd had af te treden en „met andere midde len" te vechten indien hij door het leger in de hoek werd gedreven, zei Malik: „daarvan is iets niet waar." Maar hij weigerde te zeggen wat er dan niet juist was. Volgens zegslieden uit de omgeving van de gezamenlijke chefs van staven en Suharto is er op de bijeenkomst een poging gedaan Soekarno over te halen een tweeledig document te ondertekenen dat zou leiden tot zijn totale verdwijning als president. In het eerste deel staat dat hij de In donesische communistische partij (PKI) en de communistische staatsgreep van 1 okt. 1965 publiekelijk veroordeelt. Het tweede deel bevat een openbare verant woording van zijn economisch en poli tiek beleid in het verb den dat Indonesië bijna tot bankroet heeti gedreven en bij na onder communistisch-Chinese contro le gebracht. Voorts bevat het een ver antwoording van zijn daden voor, gedu rende en na de mislukte staatsgreep. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Minister Luns heeft in antwoord op vragen van K.V.P.- fractievoorzitter Selimelzer, stelling ge nomen tegen verklaringen van oud staatssecretaris Van der Stoel en oud- minister Den Uyl, als zouden dezen niet hebben geweten van de brief die de mi nister medio november aan de N.V. Ver enigde Nederlandse Scheepvaartbureaux heeft geschreven over eventuele uitvoer van onderzeeboten naar Zuid-Afrika. De minister zegt in zijn antwoord, dat hij tydens de bijeenkomst van de minis terraad op 14 november j.l. zowel met staatsecretaris Van der Stoel als met minister-president Cals en minister Den Uyl zijn voornemen om de Scheepvaart bureaux aan te schrijven, heeft bespro ken en aan beide laatstgenoemden zelfs een voorlopige formule heeft laten zien, waarmee zij zich volgens de minister akkoord verklaarden. Ook aan minis ter Biesheuvel heeft mr. Luns de voor lopige tekst van de brief nog laten zien; deze zat aan tafel naast hem. Minister-president Cals. zo zegt minis ter Luns in zijn antwoord aan de heer Schmelzer, vond het bij die gelegenheid niet nodig de affaire in het kabinet ter sprake te brengen .Hij ried slechts con tact met minister Den Uyl aan. Dat mi nister Den Uyl hem 15 november nog terzake heeft opgebeld, zegt de minister zich niet te herinneren. Wel heeft hij 16 november de tekst nog eens telefo nisch met de staatssecretaris doorgeno men, die hem toen aldus de heer Luns zei te weten, dat minister Den Uyl toch nog prijs stelde op een bespre king in de ministerraad. In aanwezigheid van staatssecreta ris De Block ging de heer Van der Stoel toen akkoord met de tekst van de brief. Nadat premier Cals telefonisch had laten weten, dat er waarschijnlijk geen kabinetszitting meer zou komen (en een passant akkoord was gegaan met de definitieve tekst van de brief), heeft mi nister Luns (langs de „ministers-lijn") zijn collega Den Uyl gebeld en hem de tekst voorgelezen. De heer Den Uyl ging zowel met de tekst als met het verzen den ervan akkoord. Volgens minister Luns bevonden zich bij dit gesprek in zijn kamer twee van zijn ambtenaren. Het is een diepzinnige opmerking is dan ook gemaakt door een psycho loog: „De beste krant is die waar van de lezer zegt dat er niets in staat!" Uiteraard moet dat „niets" niet letterlijk worden opgevat: u als lezer verwacht in uw krant het nieuws van alledag, uit de wereld van heinde en ver. uit uw streek, stad of dorp dichtbij. Daarin wordt u nooit teleur gesteld want de moderne krant is in staat u binnen weinige uren alles ta melden wat u in uw krant wilt lezen. Zij tracht daarnaast u inzicht en door zicht te geven in dat nieuws en zij tracht ook u nog wat genoeglijke lees stof te bieden over allerlei waarnaar uw belangstelling uitgaat. Wat dat betreft staat er iedere dag véél in dt krant. En toch zegt ieder mens dat wel eens als hij zijn dagblad heeft doorgeke ken: „Er staat niets in vandaag!" En zonder dat u zich dat realiseert, geeft dat u „ergens" een gevoel van geruststelling. Want u zegt dat nooit als uw krant u het schokkende nieuws meedeelt: de ramp die hon derden mensenlevens heeft geëist; de onverwachte verkiezingsuitslag, die van onbehagen vertelt; de relletjes, die de politie dwingt met harde hand in te grijpen; het onverwachte slui ten van een gerenommeerd bankiers huis: het faillissement van een fa briek met als gevolg werkloosheid voor honderden. Dat alles is wél nieuws, voor u zo goed als voor ons. We lezen het met een gevoel van on behagen. van onrust, van angst zelfs Van dit soort nieuws hebben we in het afgelopen jaar ruimschoots ons deel gehad. In berichten en in foto's. Uit Viëtnam en uit Amsterdam, uit In dia en uit Deventer, uit Rome en uit Elspeet. Over oorlog en oorlogsleed, over verzet tegen de bestaande orde en over hongersnood, over massa ontslagen en economische zorgen, over vernieuwingen op het terrein van het godsdienstig denken en over pogingen het oude vertrouwde vast te houden. En als we dan aan het einde van zo'n jaar het alles met weinig woorden willen karakteriseren, dan moeten wij dit eht jaar noemen waar in de onrust, de onlustgevoelens, de onzekerheid, de twijfel aan het oude en gevestigde met daarnaast ook de twijfel of men, zoekend naar vernieu wing, wel de goede weg inslaat waarin al deze gevoelens met kracht naar buiten zijn gekomen. Natuurlijk, een jaar staat nooit op zichzelf: het gebeurde vindt zijn oorsprong in vroe ger jaren en zijn vervolg in de jaren die komen. Maar soms treft men een periode als een stroomversnelling: zoals het water met te grote kracht wordt, voortgestuwd en opspat naar al le zijden, zo kunnen ook de gevoelens zich een weg „banen en met zich sleu ren wat in de weg staat. In zo'n periode van stroomversnelling wint de krant aan belangrijkheid. Zij kan aan die stroomversnelling niet ontkomen zij geeft immers het nieuws en tracht u in die maalstroom van dat nieuws een weg te wijzen. En dat niet uit de hoogte van een ivoren toren, maar naast u staande en mét u worstelend met de problemen van onze tijd. Daarbij soms mistastend, want ook redacteuren zijn mensen van-deze-tijd en onderhevig aan de spanningen die deze stroomversnelling bij ieder mens opwekt. Vooropgesteld althans dat men lééft, mééleeft, mee wil zoeken naar een toekomst waar voor we ons niet behoeven te scha men voor onze kinderen en kleinkin deren. In het jaar dat beginnen gaat zullen wij u dikwijls nieuws moeten geven dat onszelf beklemt daaraan ia nauwelijks twijfel mogelijk. Natuur lijk zullen er kranten zijn waar „niets in staat" gelukkig. Hopelijk zul len er ook dagen zijn waarop men blij kan zijn om hetgeen de krant kan melden. Als de kanonnen in Viëtnam zullen zwijgen; als nieuwe werkgele genheid aan de werkloze-van-nu weer hoop zal geven: als goede oogsten hier en elders de kans op honger klei ner zullen maken; als... er zijn zoveel goede dingen te wensen. Dingen, die wij met u hopen te mogen beleven Dit is onze wens voor 1967: kranten te mogen maken die blijdschap bren gen. Aan u en aan ons. (Van onze weerkundige medewerker) De stralende opklaringen van vrij- j dag worden gevolgd door een nieuwe j depressie, die gisteravond ten zuid- i westen van Ierland was aangekomen. Deze bezorgt ons vandaag een toe- nemende bewolking en later ook on- bestendigheid, waardoor er alle kans is op een natte Oudejaarsavond. Ook op Nieuwjaarsdag zal het aanvanke- 5 lijk niet droog zijn, maar zuidelijke tot zuidwestelijke winden voeren dan zachtere lucht aan, waarin het kwik opnieuw zal trachten de 10 graden te bereiken. Het weer blijft, op wat langere termijn bezien, veranderlijk 5 en betrekkelijk zacht voor de tijd van het jaar. De temperatuur van van- daag vormt een enorm contrast met die van de Oudejaarsdag 1923. toen te Avereest -22,3 werd geregistreerd. ADV ER 1 ENT IE j( On NEL •en begripl Fluiterstraat 78 Tel 08385-4395 - Veenendaal r

De Vallei | 1966 | | pagina 1