GASTEN OP UW „OLIEBOLLENFUIF 1 Première show Wim Sonneveld UIT DE KERKEN VANAVOND ma; FFniTTEToiir- I PILOOT STORM RECHTER TIE - Geen alkohol bij snelverkeer TEKKO TAKS Charles Aznavour z gaat trouwen Hl EVISIE Morgen Rijdt niet met een glaasje Mant u bent het haasje. TELEVTSTE Maandag T.V. LANGENBERG Pagina 2 ZATERDAG 31 DECEMBER 1966 DOOR GtNA KAUS 79 Het is niet het plekje grond waarop haar wieg toevallig heeft gestaan, dat voor haar beslissend is geweest zij is qua natuur en aard verwant aan Rusland door de veel ingrijpender liefdesdaad en door de gestadige en tot in de diepste capillaire vaatjes doordringende infiltratie. Maar, volgens haar doopakte is Ca- tharina allerminst geboren om over Rusland te regeren. Haar recht op de troon spruit voort uit haar persoon lijkheid, niet uit haar personaliën. Ook na de gewelddadige dood van Pe ter m zijn er nog twee rechtmatige pretendenten: grootvorst Paul en de gevangen Iwan die in de Schluessel- burg verblijft. Paul is een kind en Catharina is uiteraard de natuurlijke regentes voor de duur van zijn min derjarigheid. Maar Iwan betekent een gevaar. „Ik maak me zorgen om mijn Catharina," schrijft Voltaire in september 1762, „en ik vrees dat Iwan onze weldoenster zou kunnen onttronen." Ook Mercy meldt aan Wenen dat de nieuwe regering zich wel niet lang zal kunnen handhaven. Bij nuchtere beschouwing was de overweldigende gebeurtenis van de 28e juni noch een godsoordeel noch een volksopstand: het was een ge slaagde staatsgreep, meer niet en Catharina is en blijft een usurpatrice. Ze voelt zichzelf als voor de heer schappij in de wieg gelegd en dat geeft haar die natuurlijke zekerheid waarmee ze vanaf het eerste ogen blik haar hele omgeving overbluft. De zekerheid op haar plaats te zijn en haar plaats te bezetten, doet alle hogere eigenschappen van haar ka rakter tot volle ontplooiing rijpen: haar werklust ontwaakt bij ieder vroeg ochtendgloren en laat de eerste vijftien uur niet af; haar beleidvolle, nuchtere geest werpt zich met vuur op iedere materie en vindt verbazing wekkend snel in iedere materie het essentiële, de kern, het aanknopings punt voor het handelend optreden; de oorspronkelijke gloedvolle opgewekt heid van haar karakter bezielt en sti muleert haar op charmeren ingestel de beminnelijkheid. Ze is in alle op zichten goed en toegeeflijk, grootmoe dig en rechtvaardig een gebiedster in de ware zin van het woord en staat dus oneindig ver af van heerszucht en moedwillige tirannie. Maar dit inner- ook de allerbegenadigdste niet alls in de schoot gworpen wordt: er blijft altijd iets dat men betalen moet, en wel met de volle prijs. Het zal tien lange jaren duren voordat er in Op de hierbij geplaatste foto's ziet u drie grote sterren van het Neder landse amusement, die onze jaarwis seling via radio en televisie luister zul len bijzetten. Links Conny Stuart (van avond om 20.20 uur met een eigen show in het KR O-programma op Ne derland 2), in het midden Wim Kan (voor wie om 10.00 uur waarschijn lijk alle kijkkasten worden uitgeduwd en alle radiotoestellen worden aange- lijke recht op de heerschappij veran- Ze heeft bij haar regeringsaanvaar- OD Hilversum en rechts Shir- dert niets aan het feit dat ze, zoals de ding twee verstandige en betrouwba- Z u c zaken zwart op wit staan, ten onrech- re mannen naast zich staan: Panin 'ey, die als gast m de „Muzikale Soi- te op de troon zit, en dat geeft haar en Bestoesjew. Beiden is ze dank réfc" van John en Louise van Keste- die onzekerheid die haar dwingt tot verschuldigd, beiden vertrouwt ze en ren (Nieuwjaarsavond 20.30 uur op een hele reeks zeer droeve daden tot beiden 'vraagt ze dikwijls en diep- Nederland 1iets over Bach wil zin- zelfbehoud. Het is nu eenmaal zo, dat gaand om raad. Maar ze volgt enkel y de adviezen op die haar schikken. £e,n," Geen van beiden slaagt erin haar in Z Ee" ander hoogtepunt van het Jaar- beslissende kwesties te beïnvloeden. wisselingsweekend zal ongetwijfeld de Voordat hij haar hielp Peter III ten Z tv-uitzending zijn van de opvoering van val te brengen, had Panin graag ge-Shakespeare's „Liefdes loze les', on- plaats van het falende erfrecht een wichtig gedaan tegenover Catharina 2 der reSlp van G""s Hprmus (°ok zo"- gewoonterecht is gekomen, en in die over de zegeningen van een constitu- daSavondom half negen, maar dan via tien jaar zal Catharina, om aan de tie. De nieuwe keizerin geeft hem Z Nederland 2). macht te kunnen blijven en te kun- plechtig de opdracht een grondwet „Liefde s loze les is Shakespeare s nen doen wat haar goed schijnt, ge- *voor Rusland uit te werken. De trage tweede blijspel. Hij schreef het na „Het dwongen zijn honderden dingen te Panin komt verbazend vlug met een ®Pel der vergissingen". Het moet ont doen die zij en alle goedwillende men- plan op de proppen: hij had het ken-staan zijn tussen de jaren 1589 en 1593, nelijk al lang klaar liggen. Dit plan toen Shakespeare achter in de twintig culmineert in de benoeming van acht was. Het stuk was geschreven voor het „opperste keizerlijke raadsheren" die hof en moet de eerste keer door leden niet-afzetbaar moeten zijn en zelfs in van het hof gespeeld zijn. geval van ernstige misdadigheden Er werd in die tijd aan het hof ge- slechts gevonnist kunnen worden door sproken met een holle retoriek. Het stuk een rechtbank van gelijkwaardige 8tak de draak met die hebbelijkheid, pairs. Om dit plan voor Catharina g Het stak ook de draak met het lo8ban' wat aanlokkelijker te maken, schuift dige leven aan heUhof en met de angst Panin de naam van Gregor Orlow in voor de natuur. De natuur heette onge- de lijst voor bedoelde opperste raads- 200(1 te z,Jn ln ®e dagen, heren. Catharina bekijkt het hele plan Z Het stuk had in zijn tijd ook iets van met geveinsde aandacht, geeft het wat nu politiek cabaret genoemd zou met een paar voorstellen tot verbete- worden- „Liefde s loze les speelt in ring aan Panin terug om het verder g Navarre, een neutraal led tussen uit te werken - en er wordt nooit Z sPanJe en Frankrijk, twee landen meer over gepraat. Het vindt voor- Z waarmee Engeland overhoop lag. In goed een eervol graf in Panins bu- 2 J* stuk draaft een bespottelijke, opge- reaulade, waar het ook thuishoort. 2 b!azen Spaanse edelman rond Don Want dit „grondwet-ontwerp" heeft Z Adnano de Armado. Het was de tijd helemaal niets te maken met een Z van de door Spanje onoverwinnelijk ge- werkelijk parlement, met een echte 2 acht® Spaanse vloot, de Armada. Ook volksvertegenwoordiging. Panin was 2 de Armada bleek bluf te zijn. Don Ar- er enkel op uit om Catharina s macht Z mado 18 een Parod,e °P die An°ada- tegenover de kleinere adel te beper-De namen van de hovelingen zijn ken en een uitgelezen oligarchie als 2 verbasteringen van veldheren, die in gelijkwaardig naast haar te plaatsen. Frankrijk te keer gingen. Historisch is Catharina hoeft helemaal niet het ge- Z dat de konin& van Navarre in 1696 de voel te hebben dat ze haar vroegere Franse prinses Catharina de Medici op opvattingen, haar dikwijls beleden bezoek had. „republikeinse gezindheid" verloo- Z De toespelingen, zowel die aan het chent, als ze thans van oordeel is dat adres van het Engelse hof als die iaza" zijzelf als absolute monarche die Z, ke de toestand in het bu tenlan* heb- haar macht dankt aan de volkswil en 2 ben ln d? ,looP vao de JU®* 400 die de volkswil te duchten heeft, er dat «tuk nu oud is hun actualiteit veel beter voor berekend is de belan- Z uiteraard volkomen verloren Ze zijn, gen van het volk te behartigen dan als ™en, niet8 tvao de achtergronden een niet-afzethnre kliek eerznehtip-e 4 weet, ook niet te herkennen. „Liefde s sen wel slecht moeten vinden. En als ze tenslotte aan het eind van die tien jaar de scepter stevig genoeg in han den zal hebben om de idealen van haar jeugd te kunnen verwezenlijken dan zal ze zelf al lang een ander zijn geworden, en dan zal alles waar in ze in naam van het goede heeft ge zondigd. een onuitwisbaar spoor heb ben nagelaten in haar wezen en in haar opvattingen. oo o Maar ze begint haar optreden in naam van het goede, in het vurige geloof in goedheid en gerechtigheid en wijsheid. En ze begint als iemand die zich tientallen jaren heeft voorbe reid op zijn taak en die nochtans bereid is er dagelijks weer iets bij te leren, zich om te scholen als dat no dig is, alles wat hij zich heeft voor gesteld op te offeren aan wat er op het ogenblik vereist is. Daarin ligt haar verborgen zwakheid en tevens het geheim van haar succes. Ze heeft geen enkel eigen, oorspronkelijk ele mentair idee waarmee ze de werke lijkheid tegemoet treedt, de werke lijkheid dwingt en er het stempel van haar persoonlijkheid op drukt; haar ideeën zijn stuk voor stuk uit de twee de hand. Maar in de tweespalt tussen deze ideeën en de werkelijkheid ko men er bij haar honderden invallen op, die allemaal praktisch, nuchter en bruikbaar zijn. Haar ideeën stam men uit het Westen; haar invallen vloeien voort uit de Russische wer kelijkheid. En hierin is ze zo zelfstan dig als nooit tevoren een vrouw op de troon is geweest een niet-afzetbare kliek eerzuchtige loze les" is en baatzuchtige edellieden. (Wordt vervolgd) Z V////////////////////////////A; 3391. Piloot Storm had het bevel over de Staalhelmen overgedragen aan Lonigar, die de nog altijd zwijgza me mannen zou vergezellen naar het rijk van zijn va der, de Koning van Lonar. Gedwee sjokten zij aan boord van het „vangschip" dat hiermee tot oorlogsbuit voor het Rode Volk werd verklaard. Het moment om afscheid van de dappere Prins te nemen was aangebro ken en opeens werd men geconfronteerd met de reali teit, het feit, dat hierna waarschijnlijk nooit meer een weerzien zou volgen. Niemand sprak echter zulke som bere gedachten uit. Integendeel, Lonigar nodigde zijn vrienden uit hem spoedig in Lonar te komen bezoeken en van hun kant nodigden de Aardlingen hem uit eens een uitstapje naar Terra te maken. Er werden vele han den geschud en Sandra werd zó door haar gevoelens meegesleept, dat zij de galante, rode Prins innig om helsde. De prinselijke wangen waren nog vuurrood, toen hij in de deuropening van het „vangschip" staande, zijn vrienden een laatst vaarwel toeriep en alleen Sandra wist, dat achter die opgewekte glimlach een hart vol eenzaamheid verborgen lag. Een stoer hart dat klopte voor haar, de-vrouw van een andere, verre wereld... anno 1966 alleen nog een vrolijke lofzang op de liefde en de na tuur. Dat is een altijd durende actuali teit. Zoals ook betweterij, dogmatiek en gezagsvertoon altijd actueel blijven. Shakespeare ridiculiseert die in de figu ren van schoolmeester Holofernes (Broes Z Hartman), dorpsgeestelijke Nathaniel Z (Egbert van Paridon) en koddebeier Dom (Matthieu van Eysden). Z Als het doek opgaat, wordt men ech- Z ter eerst geconfronteerd met de jonge koning Ferdinand van Navarre (Jules Hamel). Hij heeft besloten af te reke- nen met het holle leven. Samen met j zijn drie hovelingen Biron, Longaville g en Dumanin frésp. Jeroen Krabbé, Jaap den Donselaar en Carol Linssen) Z, besluit hij zich drie jaar lang uitslui- tend te wijden aan wetenschap en wijs- begeerte. Ze zullen leven als monniken. Dat betekent dan tevens, dat er gedu- rende die drie jaar geen omgang zal zijn met het schone geslacht. De drie hovelingen voelen daar niets voor, maar wat kunnen ze? 's Konings gril 2 is wet. De wet lijdt schi|J>reuk, wan- Z neer de prinses van Frankrijk (Ina van der Molen) met drie van haar hofda- mes (Els van Rooden, Mar ja Kok en 2 Yolanda Bertsch) komen logeren. Vier 2 jonge mannen, vier jonge vrouwen. Het Z, kan niet anders, of daar komt liefde van, hoe de wet ook moge luiden. Don Adriano de Armada (Ton van Duinho- ven in een heel fraaie rol) lijdt echter een Armada-schipbreuk, als ook hij uit- vallen der liefde pleegt. De boeremeid Jaquenetta (Ria Vroemen) moet niets van hem weten. 21. Rechter Tie en Tsjiao Tai laten zich het eten goed smaken. Ze letten maar niet op het zure gezicht van de huismeester die de schotels opdient. Hun gastheren, de broeders Pao en Yie, zijn niet erg spraakzaam, het ge sprek gaat over ditjes en datjes, met horten en stoten. Maar de landwijn is lang niet slecht. Pao heft zijn be ker op en drinkt de rechter toe. „Ik hoop dat u deze simpele kost wilt excuseren!" Rechter Tie neemt ook zijn beker. „Ik drink op het spoedig herstel van meneer uw vader!" Pao zet zijn beker hard neer. Hij fronst zijn dikke zwarte wenkbrauwen. „Helaas is de toestand van mijn vader zeer ernstig, meneer. Hij is nu geheel blind en zijn gehoor wordt ook elke dag minder. En dan nog zijn hartkwaal..." Pao zucht diep. Dan voegt hij erbij: „Tja, als men ook al bij de negentig is..." Na een kort stilzwijgen vraagt de rechter: „Kunnen u en uw broer al dit land niet beheren, zonder een rentmeester of zo?" „Natuurlijk niet!" antwoord Pao gemelijk. „We laten al les maar op zijn beloop tot dat vader... enfin, u begrijpt me wel." Yie heeft zitter luisteren naar de hond die weer erg tekeer gaat. Hij keert zich half op zijn stoel om en zegt tegen de huismeester: „Kun je dat vervloekte beest niet stil houden? Geef hem ervan langs, met een stuk hout of zo..." „Hé zeg, kijk nou es: heerlijk duurt vanavond maar vijftig minuten!" „Kijkkastje, jóh, daar ga je een uurtje uit!" „Op Nieuwjaarsdag Bach". prefereer ik AMSTERDAM Vrijdag 6 januari zal Wim Sonneveld in het Nieuwe De la Mar Theater in Amsterdam de pre- mière geven van zijn nieuwe program- 2 ma met Ina van Faassen. De heer Son- 2 neveld heeft besloten de gehele op- brengst van zijn premi're ter beschik- king te stellen van de stichting „Blij- vend Applaus". In verband hiermee zal de directie van het Nieuwe De la Mar Theater het theater op die avond gratis ter beschikking stellen. De en- 2 treeprijs is voor iedereen vastgesteld j op f 12,50 per plaats voor alle rangen. PARIJS De beroemde Franse zan- ger Charles Aznavour heeft verklaard, binnenkort in het huwelijk te zullen tre- 2 den met de 22-jarige Zweedse Ulla Thurcel, zijn constante gezellin ln de laatste twee Jaar. De 43-jarige Aznavour is reeds twee- maal getrouwd geweest. Volgens vrien- den van de zanger zal het huwelijk be- gin januari in Las Vegas in de Verenig- de Staten worden gesloten. Z, Aznavour ontmoette de Zweedse in g Parijs in de lente van 1964 en het paar is sindsdien niet meer uit elkaar ge- 2 gaan. Tot gisteren hadden zij alle ge- Z ruchten over een huwelijk tegengespro ken. HILVERSUM I 18.00 Lichte orkestmuz. en zangsolis ten. (Stereo) 18.20 Stereo: Licht instr. combo. 18.40 Volksliedjes. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Zingening: liedjesprogr. 20.30 Promenade-orkest: amus. muz. 21.10 Roulette: spelletje met gramm, platen. 21.30 Beroemde operette-aria's (gr). 22.30 Gevarieerd platenprogr. 22.30 Nws. 22.40 Overwe ging. 22.45 Gevarieerd licht platenpr. (pl.m. 23.57-24.00 Meditatie). NCRV: 00.30 Toespraak. 00.40 'Gewijde muz. (gr). 01.00 Weense melodieën (gr). 01.30-02.00 Stereo: Lichte orkestmuziek (gr). HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 Stereo hoogtepunten uit de matinees 1966: mod. muz. (opn.) VPRO: 19.00 Oudejaarsavonddienst. VARA: 20-00 Nws. 20.05 Stereo: Metro- pole-orkest en solisten: amusementsm. 21.00 Van Can-Can tot Kan-Kan: amu- sementsmuz. 21.50 Nws. 22.00 Lachend over de loongrens, een oudejaarsavond sprookje verteld door Wim Kan. 23.00 Plein en publiek: licht progr. 00.25-0.30 Nws. AVRO: 00.30-02.00 Een goed begin is het halve werk: vrolijk platenprogr. NEDERLAND I AVRO: 16.00 The Monkees. 16.25 Den nis the Menace, TV-film. 16.50-17.36 Kiekkast- gevarieerd progr. voor de jeugd. NTS: 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Pipo de Clown. AVRO: 19.05 Moef Ga Ga, tienershow. 19.35 Voor de Vuist weg (dl. 1) NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 Voor de vuist weg (dl. 2. 21.10 Circus Heros. NTS: 22.40 60 jaar Amus. De Nederl. lichte muz. van gisteren, vandaag en morgen. 23.45 Kwart voor twaalf: Acht bekende Nederlanders sluiten ieder op eigen wij ze het jaar af. 24.00-00.15 Pauze. 00.15- 01.35 Geprolongeerd 1966: Hoogtepun ten uit de amusem. progr. van AVRO - KRO - NCRV - VARA en VPRO gedu rende het afgelopen jaar. NEDERLAND II NTS: 19.30 Binnenl. jaaroverzicht v. het NTS-journ. 20.00 Nws. in het kort. KRO: 20.01 Onze man in Washington. 20.20 Muz. progr. rond Conny Stuart. 21.10-23.25 Un ballo in Maschera (Een hemaskerd bal(, een Duitse TV-opvoe- ring van de opera van Verdi. Vervolg bob HILVERSUM I VARA: 8.00 Nws. 8.15 Sportmedede- lingen en soc. strijdlied. 8.18 Weer of geen weer: gevar. progr. (9.00 Sport- mededelingen). 9.45 Nws. 10.00 Geluk kig Nieuwjaar!; lichte gr.muz. en praatje. 11.15 Ik bedoel maar, actueel cabaretprogr. 11.45 Eindelijk zeker heid, Nieuwjaarstoespraak. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.20 Knipperlicht: Vrye Evang. gemeenten: Bedankt voor Wormerveer: B. Sijl te Winschoten. Geref. Gemeenten: Tweetal te Beekbergen: C. Molenaar te Moerkapelle en H. Riksen te Gou da. Beroepen: te Nieuwdorp: J. Karens te Nieuwerkerk (Zeel.). Oud. Gref. Gemeenten: Beroepen: te Kampen: J. van der Poel te Ede. N.ed. Herv. kerk: Beroepen: te Zevenhuizen (Z.H.): J. G. v.d. Vlist te Ochten. Geref. kerken: Beroepen: te Vlissingen (vac. A. Ver schoor): H. Groeneveld te Bennekom. Bedankt: voor Beekbergen: H. Dijk stra te Diever. Geref. kerken (vrygern.) Aangenomen: naar Hengelo (2de be roep): M. Brandes te Meppel. programma voor alle weggebruikers. 14.00 Verleden jaar was gisteren: geva rieerd progr. 14.50 Die Wiener Phil- harmoniker en solist: klass. muziek. VARA: 16.30 Oude gr.platen. 17.00 Ste reo: Tango-rumba orkest en zangso listen. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nws. NRU: 18.05 Langs de lijn: sportprogr. VARA: 18.30 Stereo: Walsorkest. 18.55 Zin eh tegenzin: gecomprimeerde dis cussie over een actueel onderwerp. VPRO: 19.30 Wijdingsdienst. AVRO: Nws. 20.05 Der Zigeunerbaron, operet te (verkorte vorm). (I.d pauze: 21.15- 21.50 Met het oog op de toekomst: ge sprekken). 22.25 Ik geloof, dat..., praatje. 22.30 Nws. 22.40 Act. TROS: 22.55 Nieuwjaarswens. 23.00 Oud en toch nieuw: muz. nieuwjaarsshow. NRU: 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nws. 8.15 Klass. en semi- klassieke gr.muz. 8.55 Levende liturgie, lezing. 9.00 Hoogmis. IKOR: 10.00 Kin- derdienst. 10.30 Kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur. KRO: 12.00 Lichte gr.muz. 12.30 Nws. 12.37 Buitenl. comment. 12.50 Opera- muz. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Harrewarren..., licht programma. NRU: 15.00 Langs de Lijn: sportreportages en lichte muz. CVK: 17.00 Gerefor meerde kerkdienst. 18.00 Schrift-Noten: muziekprogr. IKOR: 18.30 Mensen, ge sprek. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nws en weerpraatje. 19.07 Semi-klass. en mod. kamermuz. (opn.). 19.26 Brusselse kanttekeningen. 19.30 Geestelijke liederen. 20.00 Joodse liede ren en gedichten. 20.15 Amsterdams ka merorkest: klass. muz. KRO: 21.00 Simba's sterven niet, hoorspel. 21.45 Instrumentaal ensemble: jazzmuziek. 22.00 Zin in liedjes: liedjesprogr. 22.30 Nws. 22.40 Geloven in morgen: bezin ning en gebed. 23.00 Kruispunt: pro gramma over actuele vraagstukken op religieus gebied. 23.30 Stereo: Lichte gr.muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Gevar. platen progr. KRO: 10.00 Nws. 10.02 Verknipt. 11.00 Nws. 11.02 Lichte gr.muz. en praatje. VARA: 12.00 Nws. 12.02 Lichte gr.muz. 13.00 Nws. 13.07 Lichte gr. muz. (verv.). 14.00 Nws. 14.02 Rome - Athene: platenprogr. voor de buiten landse arbeiders. 14.32 Militair orkest: Beathmuziek. 15.00 Nws. 15.02 Ankara Madrid: platenprogr. voor de buiten landse arbeiders. 15.30 VARA-orkesten en -solisten (opn.). 16.00 Nws. 16.02 VARA-orkesten -solisten (verv.). 16.30 Voetbaltoto-uitslagen. 16.35 Licht ge var. muz.progr. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Licht gevar. muz.progr. (verv.). NEDERLAND NTS: Eurovisie: 12.05-13.10 Nieuw jaarsconcert. 13.45 Sportjaar '66: Hoog tepunten van het afgelopen jaar. 14.45 Eurovisie: Internationaal Skispringen in Garmisch Partenkirchen. 15.30-17.00 Monitor, met om plm. 15.50 Flipper en plm. 16.30 Voetbaluitslagen. IKOR/ CVK/RKK: 19.00 Bijbelvertelling v. de kinderen. CVK/IKOR: 19.05 Zingend geloven: progr. over kerstmuz. NTS: 19.30 Sport. 20.25 Journaal. VARA: 20.30 Muzikale soiree. TROS: 21.25 Mijn oom van Mars, TV-film. 21.50 Le- cuona Cuban Boys: Fiesta Cubana, NTS: 22.25-22.30 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.00 Johan en de Alverman (dl. 14), vervolgverhaal voor de jeugd. 19.30 India mijn India! 17 jaar la ter, filmreportage. 20.00 Journaal. 20.05 Dr. Kildare, TV-film. 20.30 Lief- desloze les, TV-spel. 23.1023.15 Jour- HILVERSUM i VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Li. gr.muz. (7.30-735 V. d. voorpag.). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Li. gr. muz. 9.00 Stereo: Amsterdams kamer- ork.: klass. muz. (9.35-9.40 Waterstan den). 10.00 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.02 Voordracht. 11.20 Semi-klass. en Bosch en Keuning N.V. te Baarn met haar dochteronderneming uit geverij „In de Toren", alsmede de te Utrecht gevestigde uitgeversbedrijven „De Fontein" en Ambo N.V. hebben besloten met ingang van 1 januari een nauwe samenwerking aan te gaan. mod. orkestwerken (opn. en gr.) 12.00 land- en tuinbouw. 12.30 Stereo Li. instr. ensemble. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.20 Voor de middenstand praatje. 13.25 Promenade-ork. Mod. muz. 14.00 Wik ken en wegen consum. belangen 14.15 Grepen uit de muz.gesch.; muz.lezing. 15.00 Dit is uw leven (herh. v. 24.12.66) 16.00 Nws. 16.02 Sociëteit; Zestig min. voor boven de zestig. 17.02 oude lied. 17.20 Li. instr. ensemble. 17.45 Over heidsvoorlichting Vice Versa Ned vrij willigers in ontwi.landen. HILVERSUM n NCRV: 7.00 Nws. en herh. SO-ber. 7.10 Dagope. 7.15 Stereo: Li. ork.muz. 7.30 Nws. 7.32 Stereo: Li. ork.muz. 7.40 Rad.krant. 8.00 Nws. 810 NCRV- lied. 8.15 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Li gr.muz. 9.00 Voor de zie ken. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.25 Theol etherleergang. 11.00 Li. gr.muz. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Mede delingen t.b.v. land-en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Variant: act., rep. en 11. muz. 13.30 Stereo: Parade: een instr. en voc. pr. 15.05 Stereo: Ph. ork. van Dresden (gr): klass. muz. 16.00 Stu- diodienst. 16.30 In de tijd van Monte verdi: muz. samensp. 17.00 Overheids- voorl.: Nieuwjaarstoespraak door de Gevolmachtigde Minister van Suriname Z. E. dr. J. F. E. Einaar. 17.10 Voor de kleuter. 17.25 Voor de jeugd. 17.40 Stereo: Li. instr. kwartet. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nws. 9.02 Li. platenpr. 10.00 Nws. 10.02 Act. 10.05 Niet veel... 11.00 Nws. 11.02 Act. 11.05 A'dam 68: Li muz.pr. en rep. 12.00 Nws. 1202 Act 12.05 Li. platenpr. 13.0 Nws. 1302 At 13.05 Over de hekel. 14.00 Nws. 14.02 Act. 14.05 Li. platenpr. 15.00 Nwl 1502 Act. 15.05 Klik: momentopn. van een stukje Ned. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Tienershow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05-18.00 Verzoekplatenpr. ZATERDAG, 31 DECEMBER 1966 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. v. gis teravond.) 10.20 Chronik 66. 11.35 Con cert. 11.45 Literair progr. 12.00-12.45 Actuele kroniek. 12.55 Nws. 13.00 Euro visie: IJshockey-toernooi Dukla Jihlava- Modo Alfredshem. 14.00 Am. orogr. 14.10 Filmrep. 15.25 Wir Wunderkinder, Duitse speelfilm, (herh.. 17.10 Progr. 'voor tieners. 17.45 Sportjourn. (Region, progr.: NDR: 18.30 TV-film. 19.00 Act. 19.15 Act. kroniek. 19.58 Progr. overz. WDR: 18.50 Hier und Heute. 19.10: gev. progr. 19.38 Progr.overz. 19.40 Literair progr. 20.00 Nieuwsjaarstoespraak van de Bondspresident. 20.15 Journ. en weeroverz. 20.20 Tratsch im Treppen- haus, TV-spel. 22.05 Amusem. progr. 23.55 Intrede in het nieuwe jaar. 0.05 Amusem.progr. DUITSLAND II 14.15 Progr.overz. 14.45 Filmrep. 15.30 TV-film voor de jeugd. 15.55 Das Zau- berkarussell, tv-feuilleton. 16.00 Die Schatzinsel, tv-film. 17.30 Wiener Etsre- vue 1966. 18.30 Die Drehscheibe. 18.55 Tekentruc-film. 19.30 Nws en weerber. 19.40 Gesprek met de kijkers. 19.30 Con cert. 20.00 Toespraak van de Bondspre sident. 20.15 Filmdocumentaire. 21.30 Amusementsprogramma. ZONDAG 1 JANUARI 1967 DUITSLAND I 10.15 Progr .-overzicht van de lopen de week. 10.45 Apostel der Sahara, filmreportage. 11.15-12.00 Internationaal borreluurtje. 12.05-13.10 Eurovisie-uit zending uit Wenen: Nieuwjaarsconcert. 13.30 Internationaal skispringen. 15.35 Pech für Füchse Glück für Enten, musical voor marionetten, (voor de kin deren). 16.20 Die Maus, die brüllte (The mouse that roared), Engelse speelfilm. 17.45 Progr. bij de sterfdag van Mozart 175 jaar gelden. 18.45 Sportterugblik 1966. 19.40 Sportover- zicht. 19.50 Lotto-uitslagen. 20.00 Jour naal en weeroverzicht. 20.05 Jacobows- i ky und der Oberst, spel. 21.50 Jour naal en weerbericht. 22.00 Pariser Journal. DUITSLAND II 12.30 Programma-overz. van de lo pende week. 13.00 Aqui Espafia. amu- sementsprogr. 13.45 Erdnuss. Ochse, Hobel. Pflug. filmreportage 14.10 Act. en muziek. 14.45 Chronik 66, jaarover zicht. 16.00 Die Schatzinsel. TV-film (4). 17.30 Kindl des Olymp, sport-caba- rett 1966. 18.30 Anno Domini 1966: te rugblik op 1966 in de katholieke we reld. 19.00 Kontraste in Z, hedendaag se muziek, in barokstijl. 19.2n Weer bericht. 19.30 Nws. 19.40 Informatie en meningen over Midden-Duitsland. 20.00 lm weissen Rössel, zangspel. 22.00 Nws en weerber. 22.05 Mit guten Vor- satzen: Nieuwjaarsgroeten. 17. Kapitein Bramzeil keek wel een beetje raar op toen Tekko bij hoog en bij laafc beweerde dat hij door de heren Traan en Stokvis als eerste harpoenier was aange nomen. ,,'t Spijt me wel, wat de heren Traan en Stokvis je voorgespiegeld hebben", zei de oude zeerob „maar hier is Gluipjes eerste harpoenier en jij bent duvelstoe jager in de keuken. Uit! Ik persoonlijk houd niet van dergelijke ronselpraktijken maar...." ..Niks te maren", sreeuwde Tekko, die alle respect vergat, „ik wens hier de eerste harpoenier te zijn en ik ben hier niet gekomen om bot te vangen!" „Wie durft het hier op mijn schip over bot vangen hebben"? brieste kapitein Bramzeil woedend, „walvissen vangen we hier, landhond! En nu er uit., en gauw, anders zal ik je..." Tekko wachtte niet af wat de kapitein van plan was met hem te gaan doen, maar was als de wind verdwenen, kapitein Bramzeil snuivend achterlatend. A\V\VVVW\W\WV\\V\V\\\\V\ WWWYVVWWVWWVM vwvwwwvwwwvvvvwvvwyywwvyyvwyvvwvvyvvvwyvwwvwvvvwyvvyvwvvvyvyvvvyvvvvvvvvvvyvyvwvwvvwvwvvwvvvvwyyvyywwvyvxxwwyvywywvwvvvvvyvvvvvwvvyvvyvwyvywwvyyvvwvwwv

De Vallei | 1966 | | pagina 2