Waterpolo-spelregels drastisch gewijzigd Inhaalprogramma betaald voetbal in het Westfries dorp heeft „nachtwacht" terug wC Pele komt niet uit voor Duitse club Dit seizoen geen Nederland-Polen Zwolse Boys heeft trainer ontslagen Tim van der Laan wil contract met DOS niet verlengen Dit weekend geen amateurvoetbal Loting internationale schaatswedstrijden Joop van der Hoek schreef „Carambole" Zesmaal 13 goed in de sporttoto Voor de veiligheid H ÏM' si: *-r ■PVPW^I De DAF 44 Nieuwe modellen Geen beslissingen in jeugdschaaktoernooi Dames van B-team in finale internationaal basketball-toernooi Fusies Per 1 januari a.s. Voorronde Olympisch voetbaltoernooi Zaterdagteam verdedigt Coupe Chanelle Eredivisie Gymnastiekzaal Met „Quibus 5" in de molen Oosterwei der in O.C.B. Werk in plan Molenbrug aanbesteed Beker en reep voor schooljeugd in de gem. Kesteren ZATERDAG 31 DECEMBER 1966 VEENENDAAL Per 1 jan. 1967 zullen de huidige spelregels voor wa terpolo drastisch gewijzigd zijn. Onge twijfeld zullen o.m. door de onregelma tigheden op de laatst gehouden Europe se kampioenschappen in Utrecht aan leidingen zijn gevonden wijzigingen in de toepassing van de spelregels te ma ken. De scheidsrechter, toch al een machtig man In deze sport, krijgt nog meer macht, doordat hij vanaf 1 janu ari „strafpunten" kan gaan toekennen, waaruit strafworpen kunnen voortvloei en. Voor de betrokken poloploegen is het van belang om met meer dan ze ven spelers de strijd aan te vangen, want bij zware overtredingen wordt de betrokken speler er voor de rest van de wedstrijd uitgestuurd, maar mag wel worden vervangen. Het zal om te beginnen door spelers en speelsters worden toegejuicht, dat de scheidsrechter ook de voordeelregel mag gaan toepassen. Tot nu toe was het zo, dat een snelle speler in zijn rush kon worden onderbroken door een lichte overtreding van een tegenstan der, waardoor een reële scoringskans ging verloren omdat een simpele vrije worp genomen moest worden. De voor deelregel is dus vooral van belang voor een ploeg, waarin snelle spelers of speelsters uitkomen. De scheidsrechter krijgt vervolgens de macht om elke speler of speelster voor de verdere duur van de wedstrijd uit het water te zenden wanneer deze vet, olie of enig ander vettig produkt op het lichaam heeft gesmeerd, als de ze gehoorzaamheid weigert aan de scheidsrechter of zich aan wangedrag schuldig maakt (geweld, onbehoorlijke taal, aanhoudend fout spel etc.). Maar in deze gevallen mogen de uit het water gezonden spelers worden ver vangen. Alleen bij „grof optreden" (op zettelijk toebrengen van lichamelijk let sel of een poging daartoe) mag de spe ler NIET worden vervangen. Dit laatste is een belangrijk punt, want door deze maatregel zal het waterpolo in de toe komst ongetwijfeld wat beheerster wor den gespeeld. PARIJS De Braziliaanse voetbal ster Pele is gisteren in Parijs aangeko men na een bezoek aan West-Duitsland. Onmiddelijk na zijn aankomst verklaar de hij, dat hij niet van plan was voor een Duitse club te spelen. „Er ls geen sprake van, dat ik volgend jaar in een Duitse voetbalploeg zal spelen", zei hij op het vliegveld, „ik zal nooit Brazilië verlaten en in feite wil ik nergens an ders dan in Brazilië voetballen". Daarmee sprak hij een verklaring te gen van zijn Duitse vriend, de industri eel Roland Endier, die, toen Pele uit München vertrok, had gezegd, dat Pele wellicht volgend jaar voor een Duitse club zou spelen. DEN HAAG De KNVB heeft het Poolse verzoek nog voor het einde van het huidige seizoen in Warschau een ontmoeting Polen-Nederland te spelen moeten afwijzen. Het reeds voor het A-elftal vastgestelde programma liet geen ruimte voor een extra interland. Het bondsbestuur heeft de Polen nu voorgesteld de wedstrijd in het voor jaar van 1968 te spelen. ZWOLLE Het gaat Zwolse Boys bepaald niet voor de wind in het be taalde voetbal. Al maandenlang sluit het de rij in de 2e divisie. Het behoeft geen betoog, dat het bestuur naar oorzaken is gaan zoeken. Men weet voor zichzelf, dat er meer uit kan komen. Volgens het Boys-bestuur toonde de Amster damse trainer de heer C. Sluijck zich niet al te actief. Ook inspireerde hij de Boys-spelers niet. Een en ander was voor het bestuur aanleiding om de heer Sluijck mee te delen, dat men geen prijs meer stelt op zijn werk. Met ingang van heden neemt voorlo pig de heer J. Borst, een oud-speler van Zwolse Boys, die al enkele jaren de doelverdedigers van deze vereniging traint, de leiding van de training over. We vernemen dat er plannen zijn het eerste elftal van de Boys drastisch te verjongen met het doel er nog van te maken wat er van te maken valt in de tweede helft van de competitie. Om te beginnen wil men alles in het werk stellen om zondag de uitwedstrijd tegen Tubantia, dat met Zwolse Boys de rij sluit, te winnen. DEN HAAG Manager/trainer Tim van der Laan zal zijn contract met de voetbalstichting DOS, dat vandaag af loopt, niet verlengen. Hfl heeft het stichtingsbestuur daarvan schriftelijk op de hoogte gebracht. De reden: een aantal misverstanden en wrijvingspunten met bestuursleden van de stichting, die voor die tijd deel uitmaakten van het bestuur van DOS. Er is geen sprake van een conflict, maar Tim van der Laan meent toch te veel te worden geremd in zijn activi teiten. Het stichtingsbestuur van DOS wil het voornemen van zijn manager, geen verlening van contract, nog eens in alle rust bespreken en zien of er een mo dus is te vinden hem van gedachten te laten veranderen. Een vertrek van ma nager Van der Laan op dit moment wordt niet toegejuicht. Van der Laan is afkomstig uit het korps marechaussee. Hij nam enige ja ren geleden ontslag uit de dienst toen hij een vaste aanstelling kreeg als trai ner van Elinkwijk. Na daarna nog en kele andere clubs te hebben getraind, trad hij begin seizoen 1965/66 als ma nager in dienst b(j DOS. Een geheel nieuwe term ls ook „straf punten". Bij alle vooromschreven over tredingen wordt aan die partij een strafpunt toegekend. Na drie strafpun ten te hebben opgelopen wordt aan de tegenpartij een strafworp vanaf de vier- meterlijn toegekend (penalty). Zware overtredingen binnen deze vier-meter- lijn worden gehonoreerd met een straf worp, zonder dat deze de reeds toege kende strafpunten opheft. Al met al zal de ontvangende vereni ging voor nog een functionaris moeten zorgen, n.l. de strafpuntenteller, offici eel „secretaris" genoemd. De strafpunten dienen te worden bij gehouden op blauwe en witte cijferbloks, welke door de secretaris wordt bediend. Er zal eerst een seizoen moeten worden gespeeld om erachter te komen, of het één en ander wel voldoet aan de gestel de voorwaarden. Voor de spelers en speelsters is het zonneklaar, dat ze door deze nieuwe regels veel meer be heersing in het water zullen moeten be trachten. Want als men er in de toe komst wordt uitgestuurd, komt men er in die wedstrijd niet meer in en wordt vervangen door een andere speler. Dit zal over het algemeen een verzwakking inhouden. Er zijn nog veel meer wijzigingen aan gebracht, maar de bovengenoemde wij zigingen zijn wel de belangrijksten. Voor VZC, dat nog steeds doorbekert in deze wintercompetitie, gelden de nieuwe regels reeds in de eerstkomende strijd. Voor de rest van de ploegen van VZC, voor de Forellen uit Rhenen en voor Poseidon uit Scherpenzeel zullen de regels pas in de a.s. zomercompeti tie tot uitvoering kunnen worden ge bracht. DEN HAAG De sectie amateur voetbal van de K.N.V.B. heeft ervan af gezien voor nieuwjaarsdag een inhaal- progrmma vast te stellen. Dat was aan vankelijk de bedoeling, doordat ook het programma van Tweede Kerstdag werd afgelast. Intusen zijn voor vandaag en morgen alle wedstrijden voor de afdelingen van de K.N.V.B. i.v.m. de slechte gesteldheid van de terreinen afgelast. OSLO Op Nieuwjaarsdag zullen te Oslo tijdens de eerste dag van de inter nationale schaatswedstrijden o.a. de vol gende schaatsers tegen elkaar uitkomen: 500 meter 2. Valeri Kaplan (USSR) Per Willy Guttormsen (Noorwegen); 4. Alexander Kertchenko (USSR) Roar Groenvold (Noorwegen); 7. Oer jan Sandler Zweden)-Ivar Eriksen (Noor wegen); 8. Dagfin Hagen (Noorwegen) —Valeri Tsagin (USSR); 9. Eduard Matusevitsj (USSR)Fred A. Maier (Noorwegen); 10. Ard Schenk (Neder land)Ingar Bollerud (Noorwegen); 11. Ants Antson (USSR)Stanislav Selia- nin (USSR); 12. Anton Machokov (USSR)Lasse Efskind (Noorwegen); 13. Kees Verkerk (Nederland)Arne Lier (Noorwegen); 14. Johnny Nilson (Zweden) zal zonder tegenstander rjjden. 5000 nieter 1. Johnny Nilson Zwe den)Ants Antson (USSR); 2. Eduard Matusevitsj (USSR) Alexander Kert chenko (USSR); 5. Stanislav Selianin (USSR)Halvard Smoergrav (Noor wegen); 6. Oer jan Sandler (Zweden) Ivar Eriksen (Noorwegen); 7. Ard Schenk (Nederland)Svein Erik Stian- sen (Noorwegen); 8. Arne Lier (Noor wegen)Valeri Kaplan (USSR); 12. Valeri Tsagin (USSR)Dagfin Hagen (Noorwegen); 13. Kees Verkerk (Ne derland)Johan Lind (Noorwegen). De KNVB heeft voor het nieuwjaars- weekeinde slechts een beperkt voetbal programma vastgesteld, dat in hoofd zaak bestaat uit inhaalwedstrijden en ten dele vandaag en ten dele morgen wordt afgewerkt. Van de clubs uit ons verspreidings gebied komt alleen Wagenlngen in ac tie en wel tegen Helmondia '55. Voor de „bergbewoners" moet het mogelijk zijn het terreinvoordeel voldoende uit te buiten om er de volle winst aan over te houden. Koploper Haarlem speelt thuis tegen Veendam. Het wordt een moeilijke wedstrijd, maar de punten zullen toch wel in Haarlem blijven. Roda JC neemt in de thuiswedstrijd tegen EDO niet het risico achterop te raken en verovert volgens ons de beide punten. ZFC krijgt bezoek van FC VVV, dat zich zondag jl. door PEC liet verras sen. De ploeg uit Venlo mag niet ver liezen, wil ze haar mooie positie niet verspelen, maar ze kan in Zaandam op geduchte tegenstand rekenen. De staartclubs Zwolse Boys en Tu bantia gaan elkaar in Hengelo te lijf, waarbij de thuisclub de beste kansen heeft, terwijl Wilhelmina en De Baro nie wel eens tot een puntenverdeling konden besluiten. Ajax krijgt alle gelegenheid vandaag zijn voorsprong op Feyenoord tot vijf punten uit te breiden. De Rotterdam mers komen namelijk niet binnen de lijnen en de Amsterdammers krijgen bezoek van het dit seizoen bepaald niet imponerende Fortuna '54. Sparta moet APELDOORN In een eenvoudige, doch niettemin bijzonder smaakvolle, uitvoering is dezer dagen bij de Zwolse drukkerij La Riviere en Voorrhoeve het boek „Carmabole" van Joop van der Hoek van de pers gekomen. Dit boek, dat ondertitel „De wereld van het bil jart" draagt, is geschreven door een man, die als uitermate kundig kan wor den beschouwd. Van der Hoek die bij de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond een administratieve functie vervult is niet alleen daardoor zeer nauw bij de de biljartsport betrokken. Als radiore porter en schrijver van talloze artikelen over de biljartsport heeft hij zich zo danig ingeleefd en ingewerkt, dat er voor hem vrijwel geen geheimen meer bestaan. Joop van der Hoek heeft boven dien de gave over de sport, die hem zo na aan het hart ligt, op een smaakvolle en gezellige wijze te kunnen schryven. Daardoor en door de vele bijzonderhe den over spelers, tournooien en het spel zelf is „Carambole" een boek geworden, dat b(j liefhebbers van de biljartsport ongetwyfeld zeer in de smaak zal vallen. Het is gemakkeiyk leesbaar en bevat naast bijna vijftig goede foto's vele ta bellen, een complete lyst van wetens waardigheden, waaruit talryke gege vens te putten zyn. DEN HAAG. Het Nederlandse amateurelftal, dat in de eerste voor ronde voor het toernooi om het Olym pisch voetbaltoernooi 1968 tegen Fin land uitkomt, zal zijn wedstrijden op woensdag 24 mei en woensdag 14 juni spelen. De eerste ontmoeting vindt plaats in Helsinki, de tweede in een nog nader aan te wijzen plaats in Ne derland. Zoals eerder werd bericht zijn Ne derland, Finland, Frankrijk, Zwitser land en Oostenrijk ingedeeld in groep C van het voortoernooi. De winnaar van de ontmoetingen tussen Nederland en Finland ontmoet vervolgens Frank rijk in de tweede voorronde, waarin Zwitserland tegen Oostenrijk aan treedt. De landen, die in deze wed strijden het meest succesvol zijn, strij den in de finale van de voorronde om één plaats in het Olympisch toernooi I van Mexico City. in Rotterdam de baas kunnen blijven over Telstar en MW en Sittardia zul len elkaar weinig in kracht blijken te ontlopen. Go Ahead gaat zijn puntento taal weer vermeerderen ten koste van Elinkwijk en PSV wordt vermoedelijk aan het bezoek van FC Twente twee punten rijker. Willem II heeft moge lijk een kansje om tegen NAC zijn pun tentotaal wat op te vijzelen. Over het hele land wordt het vervoer van postduiven verbeterd en gezonder gemaakt. Zoals ook nu van hieruit de duiven per eigen container worden vervoerd, heeft ook de Zuid-Neder landse Bond, afdeling Noord-Brabant, een eigen vervoerdienst in het leven geroepen. DEN HAAG De cijfers van sport toto 25 zijn: Aantal deelnemers: 629.345; Bruto in leg: f872.106,-; Pryzenbedr.: f287.795,-; Eerste prijs: f 158.287,25, 6 meldingen, bruto per kolom f 26.381,20; Tweede prijs: f 86.338,50,' 93 meldingen, bruto per kolom ong. f 920,-; Derde prijs: f 43.169,25, 152 meldingen, bruto per ko lom ong. f 285,-. DEN HAAG In het toernooi om de Coupe Fernand Chanelle 1967 zal het Nederlands zaterdagelftal een uitwed strijd tegen Frankrijk spelen en op eigen terrein België ontmoeten. Het wedstrijd schema voor hetkomende drielanden- toernooi voor zaterdagteams in 1966 door Nederland gewonnen is als volgt 22 april FrankrijkNederland; 6 mei BelgiëFrankrijk; 20 mei Nederland België. 1900 was 'n niet al te best autojaar liet jaar 1966 is voor de automobielin- dustrie geen recordjaar geweest. Af- zetmoeiiykheden hebben geleid tot pro- duktiebeperking, kortere werkweken en ontslag van personeel. De winstmarges zijn gevoelig aangetast. In vele landen is de verkoop teruggelopen, hoewel ove ral niet zo ver als in Nederland. Tot november werden er ruim 50.000 wa gens minder verkocht dan in dezelfde periode 1965. Ruim 183.000 stuks wer den geregistreerd tegen goed 232.000 in het voorafgaande topjaar, dat vooral in de laatste maanden een abnormale stij ging van de verkoop vertoonde. De rush op auto's hield verband met de aange kondigde hogere omzetbelasting. Het af gelopen jaar heeft de autoverkoop een meer natuurlijke omvang aangenomen en er tekent zich ook de economische terugslag in af. De vraag is of het rij dende publiek zich in het nieuwe jaar verder zal moeten beperken. Het is moeilijk te voorspellen, maar de prij zen en kosten, die we voor onze wa gens moeten betalen gaan geleidelijk omhoog. In de autohandel heerst geen optimisme. Interessant is het voorbije autojaar wel geweest. Voor 't eerst is er extra ■Wt>' '0' '4 m m. (Van een onzer verslaggevers) Het Westfriese dorp Winkel heeft „De Nachtwacht weer bin nen de muren. Niet meer de echte van Rembrandt, maar wel een voortreffelijke reproduktie, geschil derd door de Haagse kunstenaar Bernhard Moes, die zes jaar gele den op 72-jarige leeftijd blind is ge storven. Er is gelukkig één be langrijk verschil tussen Winkels „Nachtwacht" van 1940 en die van nu: in oorlogstijd moest het mees terwerk zorgvuldig ingepakt angstvallig verborgen worden ge houden in het gymnastieklokaal, terwijl deze fraaie namaak-„Nacht- wacht", waarvoor al meer dan eens aanzienlijke geldbedragen zijn ge boden, in hotel P. Euwen door een ieder, zonder bewaking, kan worden bewonderd. Volgens ingewijden was Bernhard Moes een geniaal portretschilder, mu sicus en bouwer van violen en pia no's. Zijn „Nachtwacht" heeft de laatste zes jaar in een groot kantoor aan de Amsterdamse Herengracht gehangen, een plaats waar het schil derstuk niet erg tot zijn recht kwam. En toen hotelhouder Euwen Bern- hard Moes was een oom van zijn vrouw zich enige tijd geleden in hotel ,,'t Centrum" vestigde zag hij hierin al gauw een unieke expositie plaats voor het schilderij. Bernhard Moes heeft één ding met zijn grote voorganger gemeen: hij stierf arm terwijl hij, in deze tijd, rijk had kunnen worden. Bern hard Moes was echter van nature geen prater, hij was niet iemand die zijn fraaie produkten kon ver kopen. Aan „De Nachtwacht" afmetin gen 2.40 bij 1.80 meter, de echte die vermoedelijk is afgesneden is 3.59 bij 4.38 meter werkte de Haagse schil der ongeveer zes jaar. Tot in de kleinste details werd het schilderstuk nagebootst, zelfs de lijst werd ver vaardigd van dezelfde houtsoort. Moes, destyds onder andere als re staurateur verbonden aan het Mesdag museum, maakte ook kopieën van vele schilderqen van Breughel, Jan Steen en Van Gogh terwijl hij het penseel trouwens vaak hanteerde om zijn eigen fantasieën op het doek tot uitdrukking te brengen. Dat zijn „Nachtwacht" riu een op vallende plaats in de eetzaal van ,,'t Centrum" heeft gekregen, spreekt voor zichzelf. Niet veel mensen in het dorp weten dat „De Schuttersoptocht. zijnde het Corporaalschip van kapitein Frans Banning Cocq en luitenant Willem van Ruytenburch", zoals het bekend ste meesterwerk van Rembrandt of ficieel heet, in de oorlogstijd in Win kel verborgen is geweest. Op de ge meentesecretarie van Winkel herin- „De Nachtwacht" van Winkel opvallende plaats. O nert men zich wel dat de gymnastiek lokalen van Winkel en Lutjewinkel van oktober 1939 tot november 1940 verhuurd zijn geweest aan het Rijks museum te Amsterdam. Beide sport zalen hebben toen volgestaan met schilderijen en andere waardevolle objecten. Enkele suppoosten van het Rijksmuseum hielden geregeld een oogje in het zeil. Burgemeester P. J. Korver van Sint Maarten, in oorlogstijd ambte naar ter secretarie in Winkel, kan zich nog herinneren dat de rijkspo litie in die tijd de opdracht had de gymnastiekzalen nauwlettend in het oog te houden. „Natuurlijk kregen wij ook weinig te horen over de mu seumartikelen. Maar wel weet ik dat „De Nachtwacht" veel eerder dan de andere schilderijen naar een andere plaats is gebracht." De bevolking van Winkel heeft wei nig van de aanwezigheid van het schilderij gemerkt. Alleen de brand weermannen gingen erop vooruit. De gemeente Winkel kwam in aanmer king voor een speciale subsidie be stemd voor de aankoop van een Ajax- brandspuit die eventueel op de gym nastieklokalen kon worden gericht. Maar toen de nachtwacht al lang was afgelost, kon de spuit bij het „gewo ne" werk worden ingeschakeld. aandacht besteed aan de veiligheid van de modellen, vooral in Amerika. Verschei dene details, die in de veiligheidsdebat ten naar voren kwamen, zijn terug te vinden bij de 1967'ers. Algemeen toege past worden nu veiligheidssturen, dub bele remsystemen, beter gecapitonneer de instrumentenpanelen en andere inte rieurbeveiliging. By diverse nieuwe mo dellen is meer zorg besteed aan de rij- eigenschappen, de besturing en de ve ring. Het ventilatiesysteem is, met ont- luchtingsopeningen in het achterste deel van het koetswerk, doeltreffender ge worden. Onze wagens zijn over het al gemeen veiliger en comfortabeler ge worden. Wat meer pk's konden er in ve le gevallen ook af. Voor ons was de nieuwe DAF 44 groot nieuws. Een vlot en zuiver gesti leerd wagentje met goede rykwalitei- ten en verantwoorde prestaties. Het door Michellotti ontwórpen koetswerk is niet alleen bij het trouwe DAF-volk maar ook bij andersdenkenden in de smaak gevallen. Het was alleen 'n te leurstelling dat de 44 niet direct in vol doende aantallen kon worden geleverd. De produktie komt pas goed op gang als het nieuwe complex in Limburg gaat draaien. Graag hadden we de nieuwe DAF 'n viercilinder motor gegund, maar we hebben de indruk dat de 44 deze nog te goed heeft. Onder de kap is er voldoende ruimte voor. Bij de ontwikke ling van het model is rekening gehou den met een zwaardere krachtbron dan de 40 PK luchtgekoelde 2-cilinder boxer van 844 cc. De constructie kan meer hebben en allerlei details zyn met een ruime marge uitgevoerd. Het is natuur lijk niet bekend wanneer en met wat voor krachtbron het 44-type wordt af gerond. DAF zoekt een geschikte mo tor en zou hierbij terecht kunnen bij Leyland-Triumph of liever nog binnen de EEG, bijvoorbeeld bij Renault. Maar laten we niet op de zaken vooruitlopen. Met de 44 en het beproefde en taaie boxermotortje kunnen we voorlopig wel even vooruit. In de autowereld gonst het al weer van geruchten. Terwijl de nieuwe mo dellen nog maar nauwelijks op de weg zijn sommige zijn nog niet eens in pro duktie),. verschijnen op de tekentafels en in de constructie-afdelingen al ont werpen, die in de loop van 1967 of la ter worden gepresenteerd. Er zou ein delijk een nieuwe VW naast de 1200 en 1300 komen, maar dan moderner en luch tiger, in de stijl van de Fiat 850. De VW 1600 krijgt volgens de berichten een nieuwe frontpartij met een ruimere kof fer. Ford Keulen gaat iets ondernemen te gen de zwaardere Opelmodellen en 'n Amerikaanse compactcar met een 2,9 liter krachtbron lanceren. BMW heeft voor het actuele model „van de nieuwe klasse" een 6-cilinder in voorbereiding. In september wordt weer de Frankfort- se autosalon gehouden, waar zoals ge woonlijk veel Duits nieuws wordt ge spuid. Aangekondigd is ook de nieuwe NSU-middenklassewagen T 80 met dub bele wankelmotor en voorwielaandrij ving. In Frankrijk wordt in het voorjaar de nieuwe Simca 1,2 liter met voorwiel aandrijving verwacht. Renault experi menteert met een model, dat tussen de R4 en de R16 wordt geschoven, ook met een motor die de voorwielen aan drijft. Het is mogelijk, dat de Renault ook in krachtiger versie wordt uitge bracht. Citroën zou met een kleine ID op de markt komen, maar evenals alle ande re firma's zwijgt de fabriek in alle ta len. Bij Fiat zou, na de succesvolle 124 een nieuwe 1500 op stapel staan. Zweden introduceerde voor 1967 de nieuwe Volvo 144, die in de autovak pers zeer gunstig wordt beoordeeld, 't Model is echter niet bepaald goedkoop. Volvo schijnt nu met een „Favorit"-uit- voering van de 144 te willen komen, die dan een rechtstreekse concurrent van de verouderde „Amazone"-typen 121/122 S zou worden. Voor liefhebbers van de Zweedse auto's is de Saab met de 4-ci- linder Fordmotor aantrekkelijker ge worden. De verkoop van de Saab twee- Pgrsongnayitovgrkoop GRONINGEN De situatie in het Niemeyer-jeugdschaaktoernooi is er in de vijfde ronde niet veel duideiyker op geworden. Slechts de Brit Whiteley ln groep A, die de Duitser Westermaier versloeg, is zeker van een plaats onder de laatste acht. De Pool Gralka kreeg door de nederlaag van Westermaier nog een kans. In groep B is de Nederlander Timman nog niet zeker van een finale plaats. In groep C is de Belg Rooze de beste speler, terwyi in groep D alle deelnemers zich nog kunnen klasseren. Vandaag worden de partijen uit de zesde en laatste ronde en daarna de hangpartijen gespeeld. Maandag begin nen de deelnemers aan de finale-ronden. De uitslagen luidden: Groep A; Whiteley (G.-B.)Wester maier (W.-Dld.) 10; Gralka (Polen) Kiers (Ned.) 10. Groep B: Svensson (Zweden)Moles (Ierl.) afgebroken: Timman (Ned.) Steinberg (Ned.) y2—Vi. Groep C: Rooze (Belg.)- Ligterink (Ned.) *4y2; Zaradan (Roem.)Pe- dersen (Den.) 01. Groep D: Vadasz (Hong.)- Schafel- berger (Zwits.) 14y2; Roth (Oost.) Seslia (Z.-S.) 10; afgebroken par tyen: MolesSvensson *4y2; Vadas Roth 1—0. Standen Groep A: 1. Whiteley 4*4, 2. Wester maier 3. 3. Gralka 2, 4. Kiers V2. Groep B: 1. Steinberg 314: 2. Timman 3, 3. Moles 11,4 en 1 afgebr., 4. Svensson 1 en 1 afgebroken. Groep C: Rooze 314. 2 en 3 Pedersen en Zaradan 214. 4. Ligterink l',4. Groep D: 1. Vadasz 3, 2. Seslia 2, 3/4 Roth en Schafelberger iy2, 1 afgebro ken en 1 uitgesteld. BREMERHAVEN Het derde inter nationale basketballtoe rn ooi in Bre merhaven heeft bij de ontmoetingen van de dames een onverwachte wending ge nomen. Nadat het Duitse B-team in de voor laatste ronde van het toernooi het Ne derlandse B-team met 49-40 (22-28) had verslagen, bereikte de jonge Neder landse ploeg via de troostronde met een 51-38 (24-16) overwinning op A.T.V. Düsseldorf toch de finale. De Nederlandse ploeg rekende met 'n 56-33 (28-14) overwinning met de Duit se damesploeg af, maar daar beide ploegen ieder een nederlaag hebben, moesten zg volgens de voorschriften van het toernooi gisteravond laat een beslissingswedstrijd spelen. RHENEN - De Mallemolenclub komt op nieuwjaarsdag om 16.00 uur bijeen in de Panoramamolen. De muziek zal ver zorgd worden door de bekende band „The Quibus 5" VEENENDAAL De wekelijkse ont spanningsmiddag voor de bejaarden zal dinsdagmiddag aanstaande worden ver zorgd door de bekende Amsterdamse de clamator de heer J. Oosterwelder. De heer Oosterwelder is voor de Veenen- daalse bejaarden VEENENDAAL Vrijdagmorgen is door de directeur van Gemeentewerken een openbare aanbesteding gehouden voor de uitvoering van grond-, riole- lerings- en bestratingswerkzaamheden, in het complex „Molenbrug". Er waren 18 inschrijvers, waarvan de hoogste was N.V. Bouwbedrijf Rose boom uit Ede, met een bedrag van f 599.870 en de laagste C.V. v/h A. Kosters en Zn. uit Eist (Utrecht) met een bedrag van f 427.700. De gunning is aangehouden. De overige zestien inschrijvers wa ren: J. v. d. Hilst en v. d. Weerd, Eist f 595.000; N.V. H.P.C. Peek, Utrecht f 594.000; N.V. v/h Bakker en Van de Klok, Hoorn f 586.000; N.V. Snepvan gers-de Haas, Apeldoorn f 564.500; N.V. Ritmeester, Malden f 562.000; N.V. J. P. Schuier, Soestdijk f 524.000; Hazenle- ger Wegenbouw N.V., Ede f 522.400; firma M. Kosterman en Zonen, Wijk bij Duurstede f 520.000; N.V. v/h K. van Barneveld, Huis ter Heide f 508.000; firma J. Merbis en Co., Veenendaal f 500.000; N.V. v/h Bolsenbroek, Bloe- mendaal f 492.000: H. G. van Marle, Doorn f 490.000; R. Roelof sen, Doorn f 480.000: Bruil-A'doorn N.V. f 478.000; Transport- en Aannemingsbedrijf G. J. van Schoonhoven, Veenendaal f 472.600. OPHEUSDEN De schooljeugd van Opheusden en Kesteren zal op de dag van het huwelijk van prinses Margriet en nir. P. van Vollenhoven, 10 januari 1967, een herinneringsbeker en een reep chocolade ten geschenke kragen. De gemeenteraad verleende hiervoor een krediet van f 1122,-. takt was de laatste tijd teruggelopen. Met de 1,5 liter Taunus-motor is de be langstelling voor de exclusieve en de gelijke Saab weer toegenomen, ook om dat het prestatievermogen aanmerkelijk is verbeterd. Nog even terug naar het afgelopen jaar, dat onder de druk van de econo mische omstandigheden meer autoindus trieën dichter bij elkaar heeft gebracht. Renault en Peugeot zijn gaan samen werken, met behoud van eigen structuur en organisatie. BMC heeft Jaguar in 't concern opgenomen en Leyland heeft zich over Rover ontfermd. In West- Duitsland heeft VW intussen de volledi ge controle over Auto Union gekregen. BMW heeft de Glas-fabriek in Dingol- fing opgekocht. Verder heeft 1966 zicht gekenmerkt door grote activiteit van Europese auto mobielfabrieken in Oost-Europa, waar de motorisering de komende jaren ef fectiever zal worden aangepakt

De Vallei | 1966 | | pagina 9