Veenendaals dagblad Ook Nieuwjaarsbestand weer herhaaldelijk geschonden Buiten Boeing en G.E. winnen race om supersonisch toestel in V.S. Door gladheid drie doden op de Veluwe Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Patiënt moet zo weinig mogelijk bijbetalen •m &f>: m Strijd in Vietnam vanmorgen hervat Viët-Cong stelt bestand van 14 dagen voor Opklaringen Ruby gaat zeer achteruit Christian Herter overleden sfecV De Gaulle doet aanval op V.S. HEDEN KABINETSBERAAD Eerste maand 100 jaar Canada Ér j ff, Griek neergestoken in Rotterdam Ton schade door brand na spel met vuurwerk In Maurik reiinie van naamgenoten ONDER TREIN Dertig jaar lang ondergedoken Tanker mogelijk van 400 nieter Bur voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal. Telef. 08385-3550 (adm 3757 en 3955 (red) Giro 1321600 Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926 Uitg.Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent. Kleine annonces „Vraag en Aanbod" op di. do en za 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent MAANDAG 2 JANUARI I967 4le JAARGANG Hoewel 1967 nog maar pas is begonnen, staat het „huwelijk van het jaar" al voor de deur. Ter gelegenheid van het feit, dat prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven volgende week dinsdag te Den Haag in het huwelijk zullen treden, maakte Max Koot deze officiële foto van het bruidspaar. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Men verwachtte van ochtend dat de ministerraad zich van daag zou heraden over maatregelen, die nodig zijn, nu de artsen hebben be sloten met de ziekenfondsen te breken en van 9 januari af alle patiënten als particulier te behandelen. De maxtre- gelen, zo wordt verwacht, zullen zoda nig zijn, dat de patiënten met de laag ste inkomens zo weinig mogelijk zullen hoeven bij te passen uit eigen zak. Het meest waarschijnlijke is, dat de minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid een maximumbedrag zal vast stellen, dat de fondsen aan hun ver- f\nder het blanke stijfsel van de rijp of de wol van de sneeuw, groenen de roggedekens in het boerenland met de kleur van de hoop en dit kun je al op een afstand zien, als de zon het dek wegdooit. Doch ook aan uw voet, in de rauwe eikenwal vlakbij ons huis, is er vertier en roerigheid, want daar rekken en strekken zich onder het gouden en bronzen gobelin van bazel en elzekatjes de prachtige eikvarentjes langs de stompen. Ze staan er in het plezierige gezelschap van allerhande kiemplantjes, die tevoorschijn komen, wanneer ge het dorre blad en strooi sel even verwijdert. Dan ziet ge, hoe kleefkruid en ooievaarsbek, viooltje en veldkers, muur, kruiskruid en dove- netel zich reeds tot de lente voorbe reiden en sommige van die durvers kunt ge zelfs bloeiend aantreffen. Kijkt de vorst zulke voorbarigheid met felle, ijsblauwe ogen verwijtend aan, dan schrompelt het jonge beslag dee moedig uiteen en van sommige strui ken, die het blad behielden, hangt dit slap en loodrecht neer, om een zo klein mogelijk oppervlak bloot te stel len aan de nijpende kou. We zien dat bij rhodondendrons, aucuba's en lau rierkersen, uitheemse groenblijvers, die mèt de mantel van het naaldhout de tuin windvrij houden. Zo telt vaak de klok van januari haar dagen met ups and downs af en ik geef u de ver zekering, dat zij nooit achterloopt, want moeder Natuur is heel precies op haar tijd en alles gaat volgens on wrikbare vastigheden, o.m. door het lengen der dagen met vijf kwartier. Let maar op. 2-l-'67 A. B. WIGMAN plicht verzekerden zullen moeten terug betalen (restitutiesysteem). Tevens wordt een prijzenbeschikking van de minister van Economische Zaken ver wacht voor de artsen. De bedoeling is het eigen risico voor de verplicht ver zekerden zo klein mogelijk te houden, terwijl niet aan de premie (thans 6,6 procent) zal worden getornd. Dit deel de de woordvoerder van het ministerlê van Sociale Zaken en Volksgezondheid ons desgevraagd mee. Gaat men er van uit, dat per ver plicht verzekerde per jaar ruim twintig gulden gemiddeld voor huisartsenhulp is uitgetrokken en dat de fondspatiënt zijn dokter gemiddeld vier- tot vijfmaal per jaar raadpleegt, dan komt men op een bedrag tussen de vier en vijf gul den, die de patiënt per consult van zijn fonds terugkrijgt. Dit vertelde de woordvoerder van het Gezamenlijk Overleg Ziekenfondsen (G.O.Z.) ons desgevraagd. Bij een prijzenbeschikking zal de mi nister van Economische Zaken waar schijnlijk uitgaan van hetgeen de art sen voor 1 oktober jl. van hun patiën ten vroegen. Hierop afgaande, ver wachtte de woordvoerder van de zie kenfondsen, dat de minister het con sultbedrag, dat de artsen mogen vra gen, voor de diverse inkomensgroepen zal vaststellen op bedragen variërend van f4,50 tot tien, twaalf gulden. Voor de laagste inkomensgroep zou in dat geval weinig veranderen, ondanks de breuk tussen artsen en ziekenfondsen. De mogelijkheid, dat de regering zal besluiten de huisartsenhulp geheel uit het verstrekkingspakket te halen, wordt door de woordvoerder van het ministe rie van Sociale Zaken niet groot geacht. DALLAS (Texas). De toestand van Jack Ruby blijft ernstig. Een achteruitgang is echter niet geconsta teerd. In het communiqué van het Park- land Ziekenhuis wordt geen melding gemaakt van een krantebericht vol gens hetwelk Ruby de wil tot leven zou hebben verloren. Ruby heeft gewicht verloren sinds hij op 9 december in het ziekenhuis werd opgenomen. Hij lijdt aan kanker van de lymfevaten, de longen en de pancreas. De oorsprong van de ziekte is door de artsen nog niet gevonden. Ruby, die thans 55 jaar oud is, heeft Lee Harvey Oswald gedood, die vol gens de commissie Warren de moorde naar is geweest van president Kennedy. SAIGON Het nieuwjaarsbestand in Zuid-Viëtnani is vanmorgen om ze ven uur geëindigd. Amerikaanse woordvoerders in Saigon hebben vastgesteld, dat in het tweedaagse bestand honderdtien incidenten zijn voorgekomen. De Zuidviëtnamezen registreerden er nog ongeveer 67 meer. Tijdens het Kerstbestand zijn in totaal 122 incidenten voorgekomen. Voor de zuidpunt van Zuid-Viëtnani heeft zondag een zeegevecht plaatsgehad. Amerikaanse marineschepen en marinevliegtuigen bestookten twee treilers met stalen romp, waarvan men aanain dat ze wapens vervoerden naar guerrilla strijders op het vasteland. Een van de twee schepen zonk, het andere, aan boord waarvan zich explosies voordeden, werd brandend onder de kust ach tergelaten. De zes opvarenden van de gezonken treiler werden door een Ame rikaans patrouillevaartuig aan boord genomen. Enkele minuten nadat het bestand was ingegaan lieten communistische militairen een patrouille van de 1ste Amerikaanse infanterie-divisie op een kleine 50 km ten noorden van Saigon in een hinderlaag lopen. Ruim twee uur later was het gevecht dat ontstond nog aan de gang. De Amerikaanse ver liezen heetten tot dusver „licht" te zijn. Volgens een Amerikaanse woordvoer der in Saigon trok de aangevallen pa trouille zich terug op een basiskamp, toen ze in een spervuur van automati sche wapens terechtkwam. Helikopters met boordgeschut snelden te hulp en de vijandelijke posities werden met artil lerie beschoten. Ook begaven zich hulp troepen naar het strijdtoneel om de pa trouille te ontzetten. Volgens Noord-Viëtnam hebben Ame rikaanse vliegtuigen tijdens het Nieuw jaarsbestand tweemaal een bewoond gebied in het zuiden van de provincie Ha Tinh aangevallen. Het Noordviët- namese persbureau maakte ook melding van luchtaanvallen op de plaatsen Ninh Binh en N^im Phong en het beschieten van een dorp! in de provincie Quang Binh door Amerikaanse oorlogsbodems. Het Viëtnamese „nationale, bewrij- dingsfront" (i'Viët-Cong) heeft een be stand van eën week lang bij gelegen heid van het komende Viëtnamese Nieuwjaar aangekondigd. De radio van het front deelde mee, dat dit bestand zou duren van zeven uur plaatselijke tijd op 8 februari tot zeven uur op 15 februari. Dat is drie dagen langer dan het bestand dat reeds door de Zuidviët- namese regering en haar bondgenoten voor het Viëtnamese Nieuwjaar was aangekondigd en dat 96 uur zou duren te beginnen op 8 februari. Het aanstaande Viëtnamese Nieuw jaar, de belangrijkste datum op de Viët namese kalender, vormt het begin van „Dinh Moei" (het jaar van de geit). Het bevrijdingsfront deelde mee dat het bestand bedoeld was om zowel de soldaten van de regering als van de Viët-Cong gelegenheid te geven het Nieuwjaarsfeest in hun woonplaats en bij hun familie in het hele land te gaan vieren. De militairen moesten ongewapend vertrekken en niet met meer dan twee tegelijk noch in mili tair verband. Dezelfde bestandsvoor- waarden zouden door de Viët-Cong worden toegepast op de Amerikaanse en met hen verbonden strijdkrachten die desgewenst het Viëtnamese feest konden meevieren. Hieraan werd toegevoegd dat alle militaire operaties, luchtaanval len of verkenningsvluchten van Viëtna mese vliegtuigen en die der bondgenoten tijdens deze periode als vijandelijke ac ties zouden worden beschouwd. Ook het vorige jaar besloot de Viët- Cong tot een langer bestand dan de te genpartij. De Zuidviëtnamese regering en de Amerikanen staan nu weer voor de moeilijkheid een beslissing te nemen ten aanzien van de drie aanvullende dagen. President Johnson heeft op een pers- OTTAWA Canada is op nieuwjaars dag begonnen met de viering van zijn 100-jarig bestaan. Premier Lester Pear son ontstak op de heuvel in Ottawa waar het parlementsgebouw ligt, een vlam. Er waren redevoeringen via radio en te levisie o.a. van koningin Elizabeth van Engeland vreugdevuren en 100 saluutschoten. conferentie gehouden op zijn ranch in Texas verklaard, dat de Verenigde Sta ten „zeer welwillend" staan tegenover een Brits voorstel voor besprekingen om de oorlog in Vietnam een halt toe te roepen. Hij zei dat Amerika „gereed is om vandaag nog een vertegenwoordiger te benoemen" als de andere betrokke nen, Hanoi en Saigon, dit ook doen. Johnson heeft hiermee officieel gere ageerd op het voorstel van de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, George Brown besprekingen te houden op elk „geschikt" Brits gebied om te trachten vrede te bereiken. De president ver klaarde tevens dat hij ieder voorstel van de Verenigde Naties „zorgvuldig" zal bekijken. De V..S zullen de bombardementen op Noord-Viëtnam niet onvoorwaardelijk staken. Zij eisen de verzekering dat stopzetting van deze bombardementen gepaard zal gaan met een „vredesge- baar" van de tegenstander. Secretaris-generaal Oe Thant had een beroep op de Amerikaanse regering ge daan om de bombardementen onvoor waardelijk te beëindigen. Dit beroep was vervat in een hr:de leider van de Amerikaanse delfSatiè bij de V.N. Arthur Goldberg.""Ws'.Jigtf.ft nu het standpunt van zijn regering in zijn ant woord aan Thant uiteengezet. w WASHINGTON. Christian A. Herter, de vroegere minister van Buitenlandse Zaken van de V.S. is vrijdagavond op 71-jarige leeftijd in zijn woning overleden. Herter's zoon heeft medegedeeld dat de vroegere diplomaat is gestorven toen hij naar bed wilde gaan. Morgen om 11 uur 's ochtends zal de begrafenisplechtigheid worden gehou den in de St. Johns Episcopal Church in Washington. Herter is minister van Buitenlandse Zaken geweest in het laatste jaar van de ambtsperiode van president Dwight Eisenhower, als opvolger van John Foster Dulles tot 1961. Herter is twee maal gouverneur van Massachussets geweest. O 9 B. en W. van Haarlem hebben be sloten ter gelegenheid van de 85ste verjaardag van de ontwerper van het Hildebrandmonument in Haarlem, prof. J. Bronner, diens naam te ver binden aan een straat in de stad. -v.•.v.* Vtfl Op de Venneperweg in Burgerveen (gem. Haarlemmermeer) is in de nieuwjaarsnacht omstreeks half vier een uit een trekker met oplegger be staande tankauto, geladen met 18.000 l ammonium-nitraat, door onbekende oorzaak van de weg geraakt en in een sloot gekanteld. De chauffeur, de 33- jarige A. J. M. Wink uit Zaandam, zag geen kans zich uit de cabine, die onder water was verdwenen, te be vrijden en verdronk. ROTTERDAM De 34 - jarige Griek se zeeman G. T. is zondagmorgen in een café bij het VVillemspein in Rotterdam met een mes neerges oken. Hy werd in de long getroffen en is operatief behan deld in het Dijkzichtz'ekenhuis. Gister avond was zyn toestand, volgens de po litie, nog zeer ernstig. Getuigen van de steekpartij verstrekten een signalement, dat leidde tot de arres tatie van een 29 - jarige landgenoot, de zeeman G. N. A. V. Hij is zondagmiddag op de Binnenweg }n Rotterdam aange houden. EMMELOORI) Op oudejaarsmid dag is onder Rutten in de Noordoostpol der een landbouwschuur vrijwel tot op de grond toe afgebrand, doordat een 10 - ja rig en een 15 - jarig zoontje van de land bouwer J. M. de Laat thuis in de schuur rotjes afstaken. Er ontstond brand in en kele balen geperst stro, waarna de schuur afbrandde. De schade wordt geraamd op ruim een ton. De inventaris van de heer De Laat was grotendeels verzekerd. Echter niet de bedrijfsgebouwen, die eigendom waren van het Rijk. De bewoners kon den het op stal staande vee op tyd uit de vlammen redden. De machinerieën gin gen verloren. MAURIK In mei zal in het Be- tuwse dorp Maurik een reiinie worden gehouden van Nederlanders, die de achternaam Van Maurik of Van Mou- rik dragen. Het dorpscomité heeft aan de hand van telefoonboeken lijsten sa mengesteld met de namen van hen, die in aanmerking komen voor de re- unie. Zij zullen een uitnodiging krijgen om naar Maurik te komen. Er is ech ter één voorwaarde: de reünisten moe ten een financiële bijdrage leveren voor de bouw van een dorpshuis in Maurik. Overigens zijn er al honderden reac ties binnengekomen van Van Mauriken en Van Mouriken. Men denkt ongeveer 3.000 reünisten te kunnen ontvangen. Aangezien men in Maurik niet over vol doende zaalruimte beschikt, zullen zij worden ondergebracht in grote cara- vanloodsen. De maand mei is gekozen, omdat de Betuwe dan door zijn bloe sem op zijn mooist is. Tevens wordt dan het nieuwe stuwencomplex in de Rijn bij Maurik officieel in gebruik ge nomen. WASHINGTON De Amerikaanse regering heeft de ontwerpen van de Boeing Co. en de General Electric Corp. voor een supersonisch vliegtuig dat driemaal zo snel als het geluid kan vliegen, uitgekozen. Het federale bureau voor de lucht vaart (FAA) heeft er de nadruk op ge legd, dat nog geen besluit is genomen of onmiddellijk met de bouw van een prototype van de SST (Supersonic air Transport) zal worden begonnen en proeven genomen met de door Boeing ontworpen vleugels en de door de Ge neral Electric ontworpen motoren. Aan het besluit zijn 30 maanden voorafgegaan waarin de Lockheed Air craft Corp. en de Boeing met elkaar concurreerden over het onderwerp van het vliegtuig en de General Electric en de Pratt and Whitney division van de United Aircraft Corp. over het ontwer pen van de motoren. Het revolutionaire aan 't door Boeing ontworpen vliegtuig zullen de beweeg bare vleugels zijn 'bijna haaks ten opzichte van de romp bij landen en op stijgen en zeer schuin naar achter ge richt tijdens de vlucht. De SST moet 300 passagiers kunnen vervoeren met een snelheid van 2000 mijl per uur en me.er. Het congres heeft voor de eerste zes maanden van proefnemingen 200 miljoen dollar toege wezen, maar de totale ontwikkelings kosten voor de industrie en de rege ring zullen tot 4,5 miljard dollar kun nen oplopen. Bij een normale ontwikkeling zal de Amerikaanse SST medio 1974 voor de luchtvaartmaatschappijen beschikbaar zijn, dat is drie jaar na de Concorde, het kleine en „langzamere" vliegtuig dat nog gezamenlijk door Engeland en Frankrijk wordt ontwikkeld. Men verwacht dat Rusland in 1976 zijn intrede in de supersonische lucht vaart zal doen. Een regeringsteam van 235 man heeft zich bezig gehouden met de be studering van de ingezonden ontwerpen van de SST en 21 Amerikaanse en bui tenlandse maatschappijen hebben advie zen uitgebracht. Wanneer de SST aan de lopende band wordt gebouwd, zullen de lucht vaartmaatschappijen er ong. 35 mil joen dollar per stuk voor moeten beta len. Er zijn er nu al 108 van besteld. Volgens zegslieden bij de maatschap pijen, zal de afzet tegen 1980 een poten tieel van 50 miljard dollar hebben. De FAA rekent erop dat de wereldmarkt ongeveer 800 vliegtuigen zal afnemen. De industrie schat het aantal tussen de 900 en 1800. Op de Zuiderzeestraatweg in Oostendorp zyn vanmorgen om half zes by een ernstig verkeersongeluk twee personen om het leven gekomen, terwijl een derde zeer ernstig gewond raakte. Tengevolge van de gladheid slipte een truck met op legger, bestuurd door de heer R. D. uit Nun speet. De truck kwam op de linker weghelft in botsing met een personenauto, waarin drie personeelsleden van het wegenbouwbedrijf Offringa uit 't Harde op weg waren naar hun werk. De be stuurder van de personenauto, de 43-jarige G. Koele uit Oldebroek en de naast hem zittende 26-jarige Th. Huenestein uit Elburg waren op slag dood. De derde inzittende, de 24-jarige H. Schoebert uit Oldebroek werd met ernstige verwon dingen overgebracht naar het Sophia-ziekenhuis in Zwolle. De personenauto werd totaal vernield. De truck werd slechts lichtb eschadigd. Vanmorgen omstreeks 7 uur is de 21-jarige motorrijder H. Muis uit Nijkerk op de Barneveldseweg aldaar door de gladheid geslipt, tegen een paal gebotst en tij dens het vervoer naar een ziekenhuis overleden. 0 De tweejarige Andreas Biesing uit Amsterdam is zondagavond in de Polanenstraat in de hoofdstad, toen hij van achter een dubbelgeparkeerd staan de auto de weg opliep, door een bestel wagen aangereden. Hij was vrijwel cfp /siag dood. best.:»*.!gen reed mr het ongeluk nog 15 meter door, waarbij het jongetje werd meegesleurd. De bestuur der verklaarde tegenover de politie, dat hij zo laat tot stilstand gekomen was, doordat zijn remmen plotseling weigerden. De wagen werd voor een nader onderzoek in beslag genomen. 0 Op de Straelseweg te Venlo zijn de 59-jarige wielrijder P. Cornelissen en zijn schoonzoon F. Smits zondag avond aangereden door een personen auto. De heer Cornelissen was bij deze botsing vrijwel op slag dood. Zijn schoonzoon, die naast hem reed, werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Een hotsing op de niet-beveiligde overweg in de Koppelboerweg in Los ser heeft zondagavond het leven gekost aan twee jongens. Zij zaten in een kleine personenauto, die om ongeveer half zeven op de overweg werd gegre pen door een trein uit Duitsland, die op weg was naar Oldenzaal. De slachtof fers, de 21-jarige Roland Overkamp uit Oldenzaal en de 21-jarige André Kokos uit Enschede, waren vrijwel op slag dood. Zij waren de enige inzittenden van de auto. 0 Op Oudejaarsavond omstreeks tien over acht is de 68-jarige heer G. Freriks uit Bergh, toen hij in zijn woonplaats per fiets de weg Beek - Ter- borg overstak, aangereden door een personenauto. Hij overleed in het zie kenhuis te Doetinchem. 0 De achttienjarige R. van Hoijen uit Slootdorp in de Wieringermeer is Nieuwjaarsmorgen om kwart voor vijf door een verkeersongeval om het leven MALAGA Twee Spaanse broers uit een dorp nabij Malaga hebben zich bij de politie gemeld, nadat zij dertig jaar lang ondergedoken waren geweest. De 62 - jarige Juan Hidalgo en zijn 57 - jarige broer Manuel verklaarden dat zij zich hadden verborgen, toen in het be gin van de burgeroorlog (19361939) de nationalistische troepen van Franco Malaga veroverden op de republikeinen. Sindsdien hielden de twee broers, die al die tyd in huis bleven, zich bezig met het bakken van brood dat hun vrouwen ver kochten. Vrijdag j.l. meldden zij zich bij de poli tie, nadat de regering onlangs een am nestie had afgekondigd voor alle poli tieke misdrijven uit de jaren van de bur geroorlog. LONDEN Lloyd's in Londen heeft bekendgemaakt, dat studies hebben aan getoond, dat het mogëlijk is een super tankschip te bouwen, dat 500.000 ton olie kan vervoeren. Het schip zou 400 meter lang worden. Het grootste schip ter wereld zou nu de Japanse tankboot „Idemitsoe Maroe" zijn, die 209.000 ton meet en 342 meter lang is. Dit schip liep in september van stapel. Dezelfde Japanse werf zou dit jaar nog beginnen met de bouw van een tankschip van 276.000 ton, terwijl men denkt over een schip van 500.000 ton. gekomen. Doordat hij, in de buurt van zijn woonplaats, met zijn bromfiets op het linkerweggedeelte kwam, kwam hij in frontale botsing met een hem tege moetkomende personenauto. Hij over leed ter plaatse. De 22-jarige mej. H. M. Wdlfs iW Elshout, gemeente Drunen, is over leden na door een bromfiets te zijn aangereden. Zaterdagmorgen om acht uur liep zij in Elshout aan de rechter zijde van de Kerkstraat, links naast een andere dame. Zij werd gegrepen door de haar achteropkomende brom fiets, bestuurd door de zeventienjarige M. M. uit Elshout. Aanvankelijk leek mej. Wolfs slechts licht gewond te zijn. Omstreeks één uur zaterdagmiddag overleed zij echter als gevolg van een bloeding. De bromfietser brak zijn neusbeentje. PARIJS President De Gaulle heeft zaterdagavond in zijn nieuwjaarsbood schap met kracht gepleit voor stopzet ting van de strijd in Viëtnam, die hij onrechtvaardig en afschuwelijk noem de. De oorlog was onrechtvaardig om dat hij in feite het gevolg was van een gewapende interventie van de V.S. in Viëtnam en afschuwelijk, omdat hij 'n groot land ertoe bracht een klein te verwoesten. De Gaulle zei dat de Amerikanen zich op hun grondgebied moeten terugtrek ken. In naam van het „gezonde ver stand" en de in de historie gewortelde vriendschap tussen de V.S. en Frankrijk diende de Amerikaanse regering een einde aan de oorlog in Viëtnam te ma ken. Wat Europa betreft zei de gene raal, dat men bezig was een einde te maken aan de koude oorlog, die hier al 20 jaar duurde, omdat „men zowel in het Oosten als in het Westen was gaan beseffen hoe onvruchtbaar deze permanente en dreigende spanning was". Frankrijk zou verder doorgaan met zijn pogingen tot toenadering op het Europese continent door het ontwikke len van zijn contacten met zijn buur landen en blijven werken aan de vor ming van een economische en eens mis schien politieke bundeling van de zes landen van de E.E.G. Omstreeks de jaarwisseling is er een verandering in de circulatie op getreden. Na het doorkomen van een oceaandepressie, is op de oceaan ten westen van Ierland en boven Scandi navië de luchtdruk namelijk aanzien lijk gestegen, zodat er voorlopig geen nieuwe depressies van de oceaan naar West - Europa kunnen komen. De eerder genoemde depressie is boven Scandinavië vrijwel stationair gewor den. Aan de achterzijde ervan kwamen boven een groot gedeelte van de Noordzee stormachtige noordwestelij ke winden voor, die nu voortdurend droge en enigszins onstabiele lucht aanvoeren. Het komende etmaal zal de noord westelijke wind in onze omgeving iets minder sterk worden. Overigens is er •maar weinig verandering in het weer te verwachten. Er blijven opklaringen voorkomen, tijdens welke in het bin nenland gedurende de nacht en och tend de temperatuur tot om het vries punt kan dalen. Ook zullen er nog en kele verspreid voorkomende buien vallen, zo verwacht het K.N.M.I.

De Vallei | 1967 | | pagina 1