Dames en heren van Panters hebben goede titelkansen Ook Rhevo en Wearing staan er goed voor Roeiants niet bestand tegen geweld van Mejia Flores ADVENDO IN SNELLE OPMARS Trainer Teus van Laar: Het gaat prima" Standen in West gelderse kegelbond YDC II op eervolle vierde plaats Weer spelbreker op Jaap Edenbaan Nederlandse eugd eindigde als aatste Willem den Besten weer ongenaakbaar Finalisten bekend in jeugdschaaktoernooi Huub Harings won cyclo-cross Jeugdselectie van AGOYY naar Berlijn Cor van Tol eerste in „Katerkoers' Eric de Ylaminck versloeg Wolfshohl Overzicht volleybalcompetitie Panters Rhevo Wearing Sint Sylvesterloop n Pagina MAANDAG 2 JANUARI 1967 VEENENDAAL Op 8 januari a.s. begint (Ie tweede helft van de volleybal- competitie. De hoofdteams van Panters hebben het in de eerste helft goed gedaan en getuige de stand van /.aken op de hieronder gepubliceerde ranglijst zit het er goed in, dat beide teams kampioen gaan worden. Ook de andere Pantersforma- ties doen het naar wens, hoewel enkele ploegen in een hoge klasse spelen. Het Rhenense Rhevo doet het eveneens uitstekend dit seizoen en zowel de dames als de heren nemen een toonaangevende positie in. Het Veenendaalse Weaving, on dergebracht in de afdeling Amersfoort, draait in de te zwakke vierde klasse even eens goed en voert deze aan. Het verleden jaar naar de Overgangs klasse gepromoveerde dames-team van Panters draait zeer goed. Slechts twee wedstrijden gingen verloren, waarvan een onnodig. Het werden twee nederla gen in uitwedstrijden, dus kan er in de thuiswedstrijden revanche genomen wor den. Voorlopig neemt het team de twee de plaats in en dat mag een bijzonder mooie prestatie genoemd worden voor een jonge ploeg in een nieuwe omgeving. Men is er nog lang niet, maar gedurende het verloop van de eerste helft van de competitie bleek, dat van geen enkele ploeg verloren behoeft te worden als de zaken normaal marcheren. De stand in deze Overgangsklasse is: Spirit Amersfoort 814 Panters V'daal 8—12 S.V.V. Soest 8—12 G.V.G. Hilversum 6—10 V.I.F. Hilversum 7— 6 V.V.A. Amersfoort 86 B.B.C. Apeldoorn 74 Olympia Soest 84 Shadows H'wijk 80 Flevo Nijkerk 0— 0 Flevo heeft zich vlak voor de aanvang van de competitie teruggetrokken. Het tweede damesteam van Panters draait in de verleden jaar bereikte tweede klas se van de bond niet zo best. Door diverse omstandigheden moet dit team vaak met een gewijzigde samenstelling aantreden, hetgeen nu eenmaal niet bevorderlijk is voor de homogeniteit. Men zal er in de tweede helft heel hard aan moeten trek ken om zich in deze klasse te kunnen handhaven, gezien de stand op de rang lijst. Shot-3 11—17 Valbovol-3 11—16 Kr. en Vl.-l 11—13 S.V.V.-2 10—11 Athlon-2 11—11 S.V.C.-l 10— 9 Panters-2 119 S.O.S.-4 10— 8 D.P.C.-3 10— 7 Cito-3 11— 7 G.A.C.-2 11— 7 Olympia-2 11— 7 Het meisjes-jeugdteam gaat goed in de jeugdafdeling. De tweede plaats biedt altijd nog kans op de titel, want de com petitie is nog lang. In de resterende acht wedstrijden kan nog veel gebeuren en om bij de eerste twee te eindigen is voor een heel nieuwe en jonge ploeg altijd nog een verdienstelijke prestatie. De stand in deze meisjes-jeugdafdeling luidt: Shot-A 8—15 Panters 812 Athlon 7—10 S.D.O. 8—10 Valbovol-A 8—10 Valbovol-B 8— 6 Shot-B 8— 5 D.P.C. 7— 0 S.V.V. 8— 0 Bij de heren vindt men ongeveer het zelfde beeld terug als bij de dames. Al leen staat het hoofdteam wat overtui gender aan de kop in de eerste klasse van de bond. Men had aanvankelijk bij Panters niet verwacht, dat een der he renteams in deze eerste klasse een toon aangevende rol zou gaan spelen, maar de zaken staan er voor Panters-2 thans wel zeer rooskleurig voor. Maar deze eerste klasse is zwaar en men is er nog lang niet. Panters-1 zal zich in dit ge weld wel weten te handhaven, al zal het nog wel enkele punten moeten behalen. Hoe dan ook, het ziet er na jaren naar uit, dat eindelijk de titel bij de heren ge grepen kan worden. In de voorgaande vijf jaren eindigde deze ploeg steeds weer op de tweede of derde plaats. De stand in deze eerste klasse van de bond is: Panters-2 S.V.E./V.V.Z.-l U.S.S.-1 Valbovol-4 Hercules-2 S.V.C.-1 Valbovol-3 Panters-1 D.P.C.-3 S.V.V.-2 Cito-3 S.O.S.-3 11—21 10—14 11—14 11—13 11—11 11—10 11—10 11— 9 10— 7 10— 6 11— 6 10— 5 Het altijd weer gewijzigde Panters-3 heeft het in de zware tweede klasse van de bond bijzonder moeilijk. Ook hier geldt het parool, dat zich handhaven in deze klasse het belangrijkste is. Maar de opgave is moeilijk en de competitie nog lang. Toch achten wij dit team in staat zich te handhaven en zelfs nog wat op de ranglijst te klimmen. De stand Boni-l 11—17 Vives-1 11—17 Shot-2 11—16 U.S.S.-3 11—16 Olympia-1 11—15 Tibra-1 1112 C.G.S.I.-l 11—11 Mars-1 10— 8 U.P.S.-l 11— 6 S.S.V.U.-1 10— 5 Panters-3 11— 4 Athlon-1 11— 1 In dit gezelschap van bijna allemaal hoofdteams is het voor Panters-3 van zelfsprekend moeilijk spelen, maar, zoals gezegd, het zal de weg naar boven in de tweede helft wel weten te vinden. Heren-4 doet het in de derde klasse naar wens. Het is de laatste weken te- rugggevallen,, nadat het een tijdlang mede bovenaan de lijst had gestaan. Dit team, samengesteld uit wat oudere en wat jonge spelers, kan ook in de tweede helft van de competitie een moeilijke tegenstander blijven van ploegen, die hoger op de ranglijst staan genoteerd. De stand in de derde klasse-B luidt: U.S.S.-5 7— 3 C.G.S.I.-3 7— 2 S.S.V.U.-2 7— 0 Het jongens-jeugdteam valt in deze competitie wat tegen. Men had hier iets meer van verwacht, want in deze ploeg schuilen enkele veelbelovende talenten. Maar in de wedstrijden speelt men wat rommelig en te ongeconcentreerd. De laatste tijd ging dit wat beter, maar toch kan al met al de weg omhoog heel goed gevonden worden, hetgeen ook wel nodig is gezien de stand van zaken in deze competitie: Valbovol-B 9—16 Cito 8—13 Unitas 913 Valbovol-A 9—11 Hercules 910 Pioniers 99 Panters 85 C.G.S.I. 9— 3 Shot 8— 2 D.P.C. 8— 1 Al met al een tot nu toe gunstig sei zoen voor Panters met teams, die veelal in een (te) hoge klasse spelen. De twee de helft van dit seizoen zal ons leren, of de voor de hand liggende titels kun nen worden behaald en of de andere teams hun mooie positie in hoge klassen kunnen handhaven. Het gaat de dames en heren van Rhevo uit Rhenen voor de wind in deze competitie. Hoewel het in de laagste klassen van de bond iets gemakkelijker is om zich omhoog te werken, een feit is dat beide teams aan de kop prijken. Door een misverstand is aan het dames team een straf opgelegd van twee winst punten in mindering, hetgeen tot gevolg heeft gehad, dat dit team thans genoe gen moet nemen met de tweede plaats. De stand bij de dafnes in de derde klasse-B is: Kr. en V1.-2 9—15 Rhevo-1 9—14 S.D.O.-2 8—11 Odio-1 9—11 G.A.C.-3 8— 8 L.V.V.-l 8— 8 U.S.S.-3 9- 7 P.U.N.-l 9— 6 S.O.S.-6 9— 1 V.K.S.-2 8— 0 Voor de heren ligt de titel voor het gr(jpen. Het moet al zeer vreemd gaan als ver voor het einde van deze competi tie de kampioensvlag niet geheven kan worden en de daarbij behorende promo tie niet gevierd kan worden. De stand in de vierde klasse-B luidt: Rhevo-1 10—20 S.D.O.-2 10—12 U.P.S.-3 8—11 P.U.N.-l 10—11 Pioniers-2 10—10 U.S.S.-10 10—10 Unitas-3 10— 9 L.V.V.-2 9— 7 S.V.V.-4 9— 6 P.U.E.M.-l 8— 0 U.S.S.-ll 8— 0 De mannen van de K.V.S.W., uitko mende onder de naam Weaving, -gingen dit seizoen het competitieavontuur tege moet in de afdeling Amersfoort. Door deze overgang moesten ze weer in de laagste klasse beginnen en dat bleek al gauw een miserabele zaak te zijn voor de Veenendalers. Veel te zwakke tegen standers werden in een minimum van tijd onder de voet gelopen. Men mag dan wel regelrecht op de titel afstevenen, veel aardigheid is er niet aan in deze afdeling. Weaving dient de tanden nog een tweetal seizoenen op elkaar te zetten om tegenstanders van formaat te ont moeten. Maar misschien betekent het op handen zijnde kampioenschap een dub bele promotie, want iets in die richting is Weaving reeds officieus medegedeeld. Daar houdt men het bij Weaving dan voorlopig maar op en men reist trouw bijna elke donderdagavond naar de nieuwe sporthal te Amersfoort, waar zowel de uit- als de thuiswedstrijden moeten worden gespeeld. Een standen- lijst is van deze afdeling nog niet ver strekt, maar Weaving prijkt ongeslagen aan de kop van de vierde klasse. VEENENDAAL Nu de competitie in de West - Gelderse Kegelbond onge veer op de helft is, komt er tekening in de standen. De kampioenskandidaten dienden zich aan, evenals de kandidaten voor de rode lantaarn. Er kan echter nog van alles gebeuren, zodat de clubs, die onderaan staan, de moed nog wel niet opgegeven zullen hebben en de clubs die bovenaan staan zullen moeten blijven vechten voor behoud van hun plaats. De standen zijn nu: Heren le klasse. DIG-Sch. 12 p. (4 wedstr.) De Rollers 8 p. (3 Onder Onsje 8 p. (3 DIG-Rh. 7 p. (3 Natte Spons 5 p. (3 Heren 2o klasse. 't Touwtje 14 p. (4 wedstr.) Natte Spons II 11 p. (3 DVR 6 p. (3 Volle Negen 4 p. (3 Paul Kruger 4 p. (3 Heren 3e klasse. De Rollers II 12 p. (3 wedstr.) Onder Onsje II 9 p. (3 't Touwtje II 6 p. (3 DIG-Sch. II 5 p. (2 Volle Pond I 4 p. (2 Volle Pond II 4 p. (2 Dames le klasse. Poedelvrees I 11 p. (3 wedstr.) DIG-Rh. 9 p. (3 't Gouden Kegeltje 7 p. (3 Poedelvrees II 7 p. (4 't Gouden Kegeltje II 6 p. (3 Dames 2e klasse. DKC I 7 p. (2 wedstr.) KIOS I 7 p. (2 KIOS II 4 p. (2 DKC II 2 p. (2 VEENENDAAL Hoewel de uitslag van de wedstrijd Amerongen 2Wou denberg 2 nog niet in ons bezit is waar schijnlijk nog niet gespeeld) geven we toch nu reeds voor de laatste keer de competitiestand in 2 A van de U.P.D.B., warain V.D.C. 2 uitkwam IJsselstein 1 9 8 0 1 16 114- 66 Damcl. Woud.b. 1 9 7 2 0 16 111- 69 Ons Genoegen (Z) 3 9 5 2 2 12 110- 70 V.D.C. 2 9 5 1 3 11 102- 78 Austerlitz 1 9 4 1 4 9 93- 87 O.K.K. (Baarn) 2 9 4 0 4 8 91- 89 U.D.G. (Utr.) 3 9 4 0 4 8 90- 90 Houten 1 9 2 1 6 5 69-111 Amerongen 2 8 1 0 7 2 60-100 Damcl. Woud.b. 2 8 0 1 7 1 40-120 Omdat Usselstein en Woudenberg evenwel winstpunten behaalden (bord- punten hebben nu nog geen invloed) spe len ze nog een beslissingswedstrijd, waarschijnlijk in Utrecht. De winnaar komt dan het volgend seizoen in de eer ste klasse uit. Hercules-3 S.D.O.-l V.K.S.-l Panters-4 Kr. en V1.-2 -12 -12 -12 - 7 7— 6 SOA PAULO Met een superioriteit die zelfs Emil Zatopek in het jaar 1953 niet kon opbrengen, heeft de Colum- biaan Alvaro Mejia Flores de traditio nele Sint Sylvesterloop gewonnen, waar mee in Sao Paulo met veel geknal van rotjes, ratelslangen en vuurwerk het nieuwe jaar wordt ingeluid. De door zijn beide overwinningen op de lange af stand bij de Voor-Olympische Spelen in Mexico City bekend geworden Zuid amerikaan deklasseerde de gezamenlij ke concurrentie, onder wie zich de Olympische kampioen Gaston Roeiants bevond, die de beide voorgaande jaren had gezegevierd. Het startschot voor deze sfeerrijke gebeurtenis, waarvan de afstand voor het eerst was verlengd tot 10.000 meter, werd zoals gewoonlijk even vóór twaal ven 's nachts gegeven. Meer dan 100.000 mensen waren de straat opgegaan om de 31 buitenlandse en 120 Braziliaanse lopers aan te moedigen. Direct na het startschot nam Roeiants de leiding om deze tot op 8000 meter te behouden. Later zou de Belg verklaren: „De in vergelijking met vorige jaar grotere af stand speelde me parten". Een feit was, dat hij op de laatste 2000 meter in het geheel geen verweer had tegen de aan val van Mejia, die steeds in tweede po sitie had gelopen in gezelschap van de Europese atleten Turner (Engeland), AMSTERDAM De juniorenschaats wedstrijden, die op oudejaarsochtend op de Jaap Edenbaan te Amsterdam z(jn gehouden, zijn na de 500 meter wegens de zeer slechte weersomstandigheden ge staakt. Tijdens hoosbuien en hevige windstoten maakten de junioren op de 500 meter toch redelijke tijden. Winnaar werd Jan Bazen uit Zevenhuizen in 46.4 sec. Hij werd gevolgd door Huibers (De venter) in 47.0 sec. en Kruyer (Schager- brug) in 47.1 sec. Bij de B-junioren won Gilling uit De Hulk in 49.4 sec. Letzerich (Did.), Persson (Zweden), Najde (Zweden) en Vazic (Z.-Sl.). Mejia's laatste twee kilometer gingen zo snel, dat hij aan de finish een voor sprong had van bijna een minuut op de vermoeide Roeiants, die nog ernstig werd bedreigd door de sterk finishende Turner. De Nederlander Haico Scharn kwam niet voor onder de eerste dertig die finishten. Met een van pijn vertrokken gezicht ging de Belgische hardloper Gaston Roeiants over de finishlijn. Roeiants verwondde zijn voet tijdens de wed strijd. „C Alkestis van E" met berijder J. van Leeuwen ging met een enorme voor sprong over de finishlijn in de draverij om de Champagne-prijs in Hilversum. IJshockey AROSA Het internationale jeugd- ijshockeytoernooi in Arosa heeft een overwinning opgeleverd voor het team van Finland. De beslissende wedstrijd tussen Finland en Tsjecho Slowakije werd zondag door de Finnen met 43 gewonnen. Ook het Nederlandse jeugd- team heeft aan deze wedstrijden deel genomen, maar het moest met een be scheiden klassering genoegen nemen. De drie gespeelde wedstrijden lever den alle een forse nederlaag op met de totale doelcijfers van 386. De eind stand is: 1. Finland, 2. Tsjecho-Slowa- kije, 3. Zwitserland, 4. Nederland. OLDEBROEK Zaterdagmiddag, op de laatste dag van 1966, toonde de Ol- debroeker Willem den Besten in Olde- broek nog eens duidelijk, dat hij mo menteel tot de sterkste cyclocrossers behoort. Met groot machtsvertoon won Den Besten deze cyclocross, die onder zeer slechte weersomstandigheden werd „ver reden". De in uitstekende conditie ver kerende Den Besten liet een tijd van 47 min. en 12 sec. voor zich noteren over de 15 km. De uitslag was verder: 2. G. Dickhof, Oosterwolde; 3. J. Wen- sink, Oldebroek; 4. K. Koers, Kamper veen: 5. W. Sellis, Wezep. 9 Een woonwagenbewoner heeft op de Kleine Heide te Venlo een kistje gevonden, dat opengebroken was en waarin zich een vreemd voorwerp be vond. Hij stelde de politie van deze vondst in kennis. Bij onderzoek bleek de inhoud te bestaan uit een cardio- graaf, een kostbaar zelfregistrerend medisch instrument tot waarneming van de hartslag. Vermoed wordt, dat het kistje ergens gestolen is en dat de dief die een andere inhoud had ver wacht, het kistje heeft weggeworpen. EDERVEEN „Het zou natuurlijk mooi zijn, als we dit jaar kampioen worden, want Advendo bestaat in het najaar precies tien jaar. Maar we zijn pas op de helft van deze competitie, dus er kan nog van alles gebeuren", zegt de heer G. M. Hazeleger, de be dachtzame secretaris van Ederveens enige voetbalclub „Advendo". Het eer ste elftal van deze vereniging heeft in die eerste competitiehelft opmerkelijke successen geboekt en staat momenteel met enkele punten voorsprong aan de kop van de ranglijst. En dat scheelt nogal wat met de prestaties van de laatste jaren, waarin men soms met de grootst« moeite een elftal bij elkaar kon krijgen en ternauwernood mee kon komen in de derde klasse van het za terdagse afdelingsvoetbal. We zijn daar om eens een praatje gaan maken op de trainingsavond en troffen daarbij enke le bestuursleden aan, die met belang stelling het oefenprogramma van trai ner Van Laar volgden in de tochtige markthal, waar af en toe al kisten met eieren voor de vrijdagse markt werden gelost. Op het veld trainen was niet mogelijk vanwege de overvloedige re genval, waardoor het terrein in een moeras was veranderd. Bij Advendo is men evenwel nuchter genoeg om er dan geen gezellige avond van te maken. De spieren moeten nu eenmaal los blijven en in zo'n geval kan Teus van Laar er nog eens ge ducht aan trekken. Hij weet, dat condi tie belangrijk is voor zijn mannen. Toen enkelen al aan een korte pauze dachten besliste Van Laar: „Kom op jongens, nu naar buiten, een kwartiertje hardlo pen". In het donker verdwenen de Ederveense voetballers. Voor ons de gelegenheid om van gedachten te gaan wisselen met de heren Hazeleger, Pa ter, Van Rhee en Stomphorst. „Tot op dit moment zijn we wel tevreden met de gang van zaken", vindt de heer Ha zeleger. „Er zijn voor ons eerste elftal nog wel een paar gevaarlijke concur renten, maar we hopen dat er toch een kampioenschap in het verschiet ligt. Dan komen we eindelijk eens uit de derde klasse. Ook wat de vereniging betreft gaat het bijzonder goed. We hebben nu een vrij redelijk speelveld en sinds enkele maanden is er ook een GRONINGEN In de loop van het weekeinde zijn na dikwijls spannende partijen de finaleplaatsen in het Niemeij- er-jeugdschaaktoernooi te Groningen bekend geworden. De sterkste acht spe lers zullen vandaag in een halve compe titie uitmaken, wie dit toernooi op zijn naam mag schrijven. De overige spelers zullen in een gelijksoortige groep strij den om de plaatsen 9 tot en met 16. Van de deelnemende Nederlanders is alleen de 15 - jarige Delftenaar Jan Timmon (Nederlands jeugdkampioen) in de fina le gekomen. De uitslagen waren: Viedre ronde, groep D: Schafelberger (Zwitserland) Roth (Oostenr.) 14 - Zesde ronde, groep A: Westermaier W - Did.) Gralka (Polen) ft - U; Kiers (Ned.) Whiteley (Eng.) - Groep B: Moles (Ierl.) Timman (Ned.) 01; Steinberg (Rusl.)Svens- son (Zweden) 10. Groep C: Ligterink Ned. Zara Dan (Roem.) 10: Pedersen (Den.) Rooze (België) 14 - Groep D: Schaufelberger (W-Dld.) Seslya (Z-Sl.) 01; Roth (Ooster.) Vadasz (Hong.) 14 - *4. De eindstanden na de voorronden lui den: Groep A: 1. Whiteley 5; 2. Wester maier 314; 3. Gralka 2V4; 4. Kiers 1. Groep B: 1. Steinberg 4%; 2. Timman 4; 3. Svensson 2; 4. Moles 1%. Groep C: 1. Rooze 4; 2. Pedersen 3; 3 en 4. Zara Dan en Ligterink 214. Groep D: 1. Vadasz 314; 2 en 3 Roth en Seslya 3: 4. Schaufelberger 2^4. Na loting zqn de volgende partijen voor de eerste ronde uit de bus geko men. Finale - groep: Rooze—Westermaier; SteinbergTimmanPedersen-Whiteley VadaszRoth. Kwalifieatiegroep: SeslyaKiers; Mo- les-Gralka; Svensson-Ligterink; Schau felbergerZara Dan. MECHELEN De Nederlander Huub Harings heeft op Oudejaarsdag in Mechelen een cyclo-cross gewonnen, waaraan 47 crossers deenamen. Harings had voor de 20 km 55 min. nodig. De Belgen Scheirs, R. de Clerq en W. de Clercq legden beslag op de tweede, der de en vierde plaats. APELDOORN De jeugdselectie- ploeg van AGOVV gaat tijdens en rond de Pinksterdagen een trip van vijf da gen ondernemen naar West-Berlijn. Daar zal worden deelgenomen aan een groot internationaal jeugd-voetbaltoer- nooi, dat wordt georganiseerd door de Berliner Sportverein EV 1892. verlichting op het terrein, zodat de jon gens nu goed kunnen trainen. Als ten minste de weersomstandigheden het toelaten". Advendo telt momenteel een kleine honderd leden, waarvan ongeveer tach tig als actief lid genoteerd staan. Er is de laatste tijd een opmerkelijke leden- aanwas, vooral bij de jeugd. Daar weet bestuurslid Pater over mee te praten. Als jeugdleider heeft hij er zijn handen aan vol. „Ik doe het graag en dan is het niet gauw te veel werk," merkt hij op. „De pupillen doen het bijzonder goed. ze winnen vrijwel iedere wed strijd. En dat is de toekomst voor Ad vendo". Behalve het eerste en het welpenelf tal spelen nog twee seniorenelftallen en één juniorenteam in de competitie. De heer Stomphorst is vaste leider van het tweede elftal en maakt tevens, met de heer Van Rhee, deel uitv an de elftal commissie. „Het eerste elftal wordt door de trainer samengesteld, waarbij wij alleen adviseren. We krijgen, zoals bij elke club, daarbij nog wel eens kri tiek, maar daar moet je dan maar te gen kunnen. Dat hoort er nu eenmaal bij. Wat belangrijker is, we kunnen als bestuur en als commissieleden goed met elkaar overweg. Ik geloof, dat het daarom ook goed gaat met onze vereni ging", aldus de heer Stomphorst. Waar men het in ieder geval over eens is, is de voortreffelijke training van Teus van Laar. „Daar hebben we het goed mee getroffen," zegt de heer Hazeleger en de overigen beamen dit volmondig. „Hij pakt de jongens stevig aan, maar hij kan ook goed met hen overweg. De sfeer is prima". Even later komt een twintigtal hij gende en dampende jongens naar bin- ff WASSENAAR Cor van Tol uit Alphen aan de Rijn heeft op Nieuw jaarsdag in Wassenaar de .Katerkoers', waarmee het nationale wielercross-sei- zoen '67 traditiegetrouw werd geopend, op zijn naam gebracht. Hij zegevierde met een voorsprong van tien seconden op Jan Heesbeen en Cor Rutgers. Circa 60 amateurs en profs gingen op het sportpark Duinhorst van start voor de 24 km, t.w. 12 ronden van 2 km. Er vormde zich al spoedig een kopgroep, waarin zich de renners Van Tol, Hees been, Rutgers, Van der Hulst en Bart Zoet bevonden. Op het niet al te zware parcours slaagde niemand er in dit lei dende groepje verder te bedreigen. De uitslag was: 1. Cor van Tol (Alphen aan de Rijn) 57 min. 1 sec.; 2. Jan Hees been (Tilburg) op 10 sec.; 3. Cor Rut gers (Naarden) z. t.; 4. Bart Zoet (Waarde) op 59 sec.; 5. Van der Hulst (Zouterwoude); 6. Brinkman (Rotter dam); 7. Odijk (Alphen aan de Rijn); 8. v. Dijk (Lisse); 9. Ruttenberg (Soest). Advendo-trainer Teus van Laar neemt zijn jongens geducht onder handen. nen. Ze krijgen nauwelijks tijd om op adem te komen, want Van Laar gaat stug door. Terwijl ze een aantal gym nastische oefeningen doen spreken we met de aanvoerder van het eerste elf tal, Henk van Beek (29). Hij is van de oprichting af al lid van Advendo en kent het klappen van de zweep. „Het gaat lekker op het ogenblik, we kunnen niet beter wensen. Of we kampioen worden? De kans zit er dik in, hè. Als we nog een paar wedstrijden winnen dan lukt het volgens mij wel. We zullen het in ieder geval wel proberen. Tegen Dolderse Boys zal het wel zwaar wor den, want dat is een kanshebber. Maar in de uitwedstrijd hebben we gewonnen, dus misschien valt het wel mee. Mijn wensen voor 1967? Ik heb geen wensen voor mezelf. Alleen, dat we kampioen worden. En dan een groot feest", voegt hij er nog vlug aan toe. Na afloop van de training spraken we met Advendo's trainer, ex-DOVO-spll Teus van Laar. Sinds augustus heeft hij zijn voetballoopbaan beëindigd en met enthousiasme is hij verder gegaan als oefenmeester van Advendo. De nu 32- jarige Van Laar weet uit ervaring wat voetballen is. Meer dan 18 jaar heeft hij het rood-witte shirt van DOVO gedra gen en tweemaal kwam hij uit in het Nederlands zaterdagelftal. Behalve in die uitwedstrijd tegen Frankrijk in Mo naco en de thuiswedstrijd tegen België kwam hij vele keren uit in vertegen woordigende elftallen. „Nee, ik geef geen training uit een boekje, ik doe het naar mijn eigen in zicht. En tot nu toe bevalt me dat best. Ik werk volgens twee hoofdlijnen", ver telt Van Laar. „Trainen en een elftal opstellen, opbouwen kan ik beter zeg gen. Ik ben er nog lang niet mee klaar, eigenlijk ben ik pas begonnen. Maar het zal wel lukken. Bij de training leg ik de nadruk op de conditie en de bal behandeling. De zogenaamde mentale training doe ik alleen voor de wedstrijd en in de rust. De tekortkomingen van de wedstrijden verwerk ik in de trai ning. Ik houdt ervan om aanvallen van achteren af op te bouwen. Daar moet het gehele elftal aan te pas komen. En dan is het van groot belang, dat de jon gens elkaar opvangen als het niet lukt. Er moet goed verband zitten in de ploeg. Waar ik een hekel aan heb is kankeren. Dat is er echt niet bij als ik het voor het zeggen heb. Bij mij is het „mondje dicht en netjes spelen". Ik ben zelf nooit uit het veld gestuurd en bij Advendo heb ik het met deze jongens ook nog niet meegemaakt. Een stevig duwtje vind ik niet erg, voetbal is nu eenmaal geen vrouwenspelletje. Maar veel spelers hebben weinig respect voor een andermans lichaam. Daardoor krijg je ruw spel. Vaak ook ligt het aan de leiding. Er wordt in het afdelingsvoet bal meestal slecht gefloten. En daar begint dan de narigheid mee. Maar tot nu toe houden de jongens zich goed. En toch staan we bovenaan. Een be wijs, dat het zonder ruw spel ook wel kan. Ja, er zitten wel enkele goede spe lers tussen bij Advendo. Linksbinnen Jan Donkelaar voorspel ik een goede toekomst, evenals keeper Velthuizen. Maar al noem ik nou die namen, de an deren wil ik daarmee niet tekort doen. De belangstelling in Ederveen is niet erg groot. Er is een vaste kern altijd aanwezig, maar verder is het nog wat lauw. Waar ik slecht tegen kan is de vaak onredelijke kritiek langs de lijn. Ik ga dan ook altijd alleen staan. STEINMAUR De Belgische wereld kampioen cyclo-cross Eric de Vlaminck heeft zondag een internationale wed strijd in het Zwitserse Steinmaur ge wonnen. Hij liet daarmee zijn voornaam ste rivalen, de Italiaan Renato Longo en de Duitser Wolfshohl, achter zich. De uitslag was: 1. Eric de Vlaminck (België) 22.5 km in 1.07.04 uur; 2. Her mann Gretener (Zwitserland) op 14 sec.; 3. Renato Longo (Italië) op 33 sec. 4. Rolf Wolfshohl (Duitsland) op 1 min. 45 sec.; 5. Peter Frischknecht (Zwitser land) op 3 min. 27 sec. Pupping uit Voorburg maakte na het beruchte bruggetje in de „Katerkoers" een buiteling. Of hij het nieuwe jaar weer onder nummer 13 zal deelnemen valt te betwijfelen.

De Vallei | 1967 | | pagina 6