Eerste nieuwjaarsreceptie viel goed in de smaak Pedro Rodriguez snelste in Grote Prijs van Zuid-Afrika Paasveeshow op 2 maart DVSA hoopt moeilijkheden op korte termijn te overwinnen Veiling Sep ter Tiel Wachthuisje voor busreizigers bij station verhuisd Prijsvraag voor bouw Olympisch Stadion Grensrechter voor vijf jaar geschorst Tim van der Laan lijft bij DOS Oudkerk en Van der Lans naar titelstrijd Samengaan zondag en zaterdagteam Polen dreigt met boycot van titelstrijd oor spoedig jaar voor de Raiffeisenbanken Voorlopige aanmelding Christ. Kweekschool Dammers actief Geluk is nog (niet) met Amerongen Het Karrewiel nam afscheid van voorzitter Bijeenkomst slechthorenden Benoeming Forellen-jeugd speelt drie maal B innen brand snel geblust Tweede veld Wensen 't Duurt nog wel even voordat permanent gebouw uit de bus komt Verkeerslichten DINSDAG 3 JANUARI 1967 RH EN EN Voor het eerst sinds mensenheugenis hielden burgemeester en wethouders van Rhenen gistermid dag ten gemeentehuize een nieuwjaars receptie. Het gastenboek werd door ongeveer honderd vijftig Rhenenaren getekend, terwijl er ook verschillende bezoekers van buiten de gemeente hun gelukwensen ter gelegenheid van de jaarwisseling kwamen aanbieden. Naast dit aantal waren er uiteraard ook alle gemeente-ambtenaren en de korpsleden van de groep Rhenen van de Rijkspolitie. Burgemeester mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, de wet houders mr. J. Deen en T. van Lien- JOHANNESBURG Pedro Rodri guez, de Mexicaan, die op het laatste moment inschreef, heeft maandag in Johannesburg met een Cooper Maserati de grote prijs van Zuid-Afrika gewon nen. Deze eerste van de elf grote prij zen die meetellen voor het wereldkam pioenschap renners en merken, heeft een merkwaardig verloop gehad. Door de grote hitte en het geaccidenteerde parcours werden zeer zware eisen ge steld aan de motoren. Van de 18 ge starte wagens bereikten er dan ook slechts 8 de eindstreep. De ruim honderdduizend toeschouwers kregen al in het begin van de strijd en kele sensaties te verwerken. Jack Brab ham, de Australische wereldkampioen, met zijn Brabham Repco de grote favo riet raakte in de derde ronde van de baan. De Australiër slaagde erin zijn wagen weer op de weg te brengen, maar verloor zoveel tijd, dat hij stalge- noot Dennis Hulme, die direct na de start de kop had genomen, niet meer kon bereiken. Drie Britse rijders vielen MüNCHEN De Zuidduitse stad München, waar in 1972 de Olympische Spelen gehouden worden, gaat een wed- Btrijd voor architecten uitschrijven. Het organisatiecomité hoopt hiermee aan een geschikt Olympisch stadion te ko men. Men verwerpt het plan van beide architecten Henschker en Deist, waar van bij de toewijzing van de Olympische Spelen aan München is uitgegaan. Het organisatiecomité vindt dat stadion niet representatief genoeg. Het is niet aanne melijk, dat de eerste steen voor het Olympisch stadion voor oktober van dit jaar gelegd zal worden. Dan duurt het nog ruim drie jaar, voordat deze sport- arena gereed zal zijn. De kosten bedra gen zeventig miljoen gulden. DEN HAAG Grensrechter Wachel- der uit Heerlerbaan, lid van RKHBS, is door de strafcommissie van de KNVB voor vijf jaar geschorst, wegens het als grensrechter trappen en slaan van de scheidsrechter. Dat gebeurde allemaal na de wed strijd Schimmert-RKHBS in de vierde klas B district Zuid II op 25 septem ber. Hij mag gedurende zijn schorsing, tot 7 oktober 1971, ook geen functie be kleden bij de KNVB, een van de afde lingen van de KNVB of van een daar bij aangesloten vereniging. De RKHBS-speler W. Smeets werd ▼oor twee wedstrijden geschorst, om dat hij zich na die wedstrijd ongepast heeft uitgelaten tegenover de scheids rechter. DEN HAAG Manager trainer Tim van der Laan heeft zijn contract per 1 januari met de voetbalstichting DOS verlengd. Dat was het resultaat van 'n gesprek tussen het stichtingsbestuur en Tim van der Laan op oudejaarsdag. Vorige week maandag liet Van der Laan het stichtingsbestuur schriftelijk weten niet voornemens te zijn zijn con tract, dat per 31 december afliep, te verlengen. Bepaalde opvattingen van enkele bestuursleden remden hem, naar zijn mening, in zijn activiteiten. Het stichtingsbestuur, in het bijzon der voorzitter mr. Kernkamp, was niet bijster gelukkig met het besluit van manager Van der Laan op dit moment in de competitie en heeft er zoveel mo gelijk naar gestreefd in een gesprek tot een oplossing te komen, hetgeen is ge lukt. Er zullen nog enkele gesprekken vol gen tussen het stichtingsbestuur van DOS en Tim van der Laan om tot een juiste afbakening van werkzaamheden te komen, waarbinnen de laatste als manager vrijheid van handelen heeft. in de eerste fase van de strijd wegens pech uit. Jackie Stewart reeds na twee ronden, omdat de motor van zijn BRM warm liep, oud-wereldkampioen Gra ham Hill wegens een gebroken voorwiel ophanging, terwijl Jim Clark moest op geven wegens een lekkende benzinelei ding. Dennis Hulme bleef tot 20 ronden voor het einde onbedreigd aan de kop op ruim een halve minuut gevolgd door Brabham, en de vrijwel onbekende Rho- desiër John Love en John Surtees, die met een Honda aan de start kwam. Na dat eerst Brabham een pitstop had moe ten maken en later ook Hulme aan de kant moest, kon de Afrikaanse kampi oen Love, die met een Brabham Cli max reed, de kop overnemen. Toch zou Love niet als winnaar over de streep gaan. Kort voor de finish moest de Rhodesiër een pitstop maken om te tan ken. Pedro Rodriguez, die langzaam naar voren was gekomen, greep zijn kans en ging na 2 u 5 min. en 45.9 sec. als winnaar over de eindstreep. De Mexicaan reed de 325 km met een ge middelde van 156,240 km per uur. De uitslag luidt: 2. Love (Rhod.) met Brabham Climax, gem. 155,690 km/u.; 3. Surtees (G.B.) met Honda op 1 ronde; 4. Hulme (Nw. Zeel.) Brabham Repco op 2 ronden; 5. Anderson (GB). Brabham Climax op 4 ronden; 6. Brabham (Austr.) Repco op DORTMUND Onze landgenoten Jaap Oudkerk en Piet van der Lans zul len 22 januari in de Westfalenhalle ln Dortmund deelnemen aan het Europees winterbaankampioenschap achter grote motoren. Hun tegenstanders zijn de Belgen Proost (titelhouder), Verachtert en Deloof (wereldkampioen), de Fransen Raynal en Giscos, de Italiaan De Lillo en de Duitsers Kemper, Rudolph en Schulze. DEN HAAG De secties zondag- amateurvoetbal en zaterdagamateur- voetbal onderzoeken de mogelijkheden, om tot een gezamenlijk Nederlands amateurelftal te komen voor de Olym pische Spelen 1968 in Mexico. Een integratie van het Nederlands amateurelftal en het Nederlands elftal zaterdagvoetbal zou moeten leiden tot een zo sterk mogelijke Nederlandse amateurvertegenwoordiging in de voor ronde voor het Olympisch voetbaltoer nooi. Nederland is in die voorronde inge deeld met Frankrijk, Oostenrijk, Fin land en Zwitserland, d.w.z. de winnaar van Zwitserland - Oostenrijk plaatst zich rechtstreeks voor het eindtoernooi. Nederland zou, om zover te komen, eerst Finland en daarna Frankrijk moe ten uitschakelen. De ontmoetingen Nederland-Finland zijn vastgesteld op 24 mei te Helsinki en 14 juni in Nederland. WARSCHAU Polen, dat bij de da mes tijdens de Olympische Spelen van 1964 in Tokio een bronzen medaille bij het volleybal heeft gewonnen, heeft ge dreigd de wereldkampioenschappen, die van 21 tot 28 januari in Japan zullen worden gehouden, te boycotten. De president van de Poolse Volley- ballbond, Tadeusz Brzosko, heeft ver klaard dat zijn Bond een krachtig pro test naar de internationale federatie in Parijs heeft gezonden omdat Japan de voorschriften van de federatie schendt door vlagvertoon en het spelen van volksliederen te verbieden en commu nistisch China en Noord-Korea afzon derlijk te laten meelopen bij de ope nings- en sluitingsplechtigheden. Hij bevestigde een bericht van het Poolse Persbureau PAP, dat Polen overweegt zich om deze redenen terug te trekken. Hij zei echter, dat er nog geen definitieve beslissing ls genomen. den, alsmede de gemeentesecretaris de heer W. C. Pieters zetelden in de raad zaal, die voor deze gelegenheid op een voudige wijze met een bloemetje was opgevrolijkt. Bij de ingang van de raadzaal was gelegenheid het receptie- boek te tekenen, ln de trouwzaal werd een drankje aangeboden met een hapje. De receptie mag buitengewoon ge slaagd worden genoemd, vooral omdat het de eerste keer was en men er nog wat onwennig tegenover stond. Vit alle kringen kwam men nieuw jaar wensen. Wij merkten talrijke raad- leden en oud-raad sled en op, vertegen woordigers van het onderwijs ter plaat se, van verschillende kerkgenootschap pen, afgevaardigden van het vereni gingsleven, de sport en de brandweer, waaronder erelid G. J. H. Smit, alsme de verschillende inwoners uit het dorp Eist. Opvallend was ook, dat er talrij ke nieuwe inwoners uit de gemeente naar de raadzaal waren gekomen, niet alleen om hun gelukwensen aan te bie den, maar bovendien om meteen ken nis te maken. Kortom het was een geanimeerde re ceptie, die de komende jaren zeker voor herhaling vatbaar is. RHENEN Bij Koninklijk Besluit van 19 december 1966 is de reserve tweede-luitenant der artillerie J. G. Stiefkes, Rozelaan 48 te Rhenen, be noemd en aangesteld tot reserve eerste luitenant bij het wapen der artillerie, met ingang van 1 januari 1967. RHENEN Het jeugdzevental van de Rhenense Zwem- en Poloclub „De Forellen" neemt deel aan drie wedstrij den, namelijk op 28 januari tegen Thialf in het Sportfondsenbad te Amersfoort, op 18 februari tegen de IJssel in het Sportfondsenbad te Deventer en op 18 maart tegen Neptunus-Arnhem in het Sportfondsenbad te Amersfoort. Verder vernemen wij, dat het Forellen- bestuur plannen uitwerkt om in de ko mende zomer zwemwedstrijden te orga niseren voor de leerlingen van de lagere scholen in de gemeente Rhenen. Zodra de plannen klaar zijn, zullen de hoofden worden benaderd. SCHERPENZEEL Om half vijf werd Scherpenzeel opgeschrikt door de brandweersirene. Er was alarm geslagen door de heer Top aan de Lijsterbeslaan. Waarschijnlijk door het smelten van plastic laarzen die men op de kachel had laten staan was er een roet- en rookont wikkeling ontstaan die binnen korte tijd het gehele huis bedekte met een dikke roetlaag. De Scherpenzeelse brandweer, die sinds kort is uitgerust met zuurstof maskers, kon dank zij deze maskers het huis binnendringen en de kachel met een laag schuim bedekken waardoor het walmen ophield. Het huis raakte onbewoonbaar en zal geheel opgeknapt moeten worden. De schade bedraagt enkele duizenden gul dens. RHENEN De Paasveetentoonstel- ling zal dit jaar worden gehouden op donderdag 2 maart op het Koningshof. Pasen valt erg vroeg en daar het usance is dat deze tentoonstelling drie en een halve week vóór Pasen wordt gehouden, moest men wel zo vroeg in het jaar tot de organisatie overgaan. Het is niet de eerste keer dat de Rhenense Paasveetentoonstelling zo vroeg in het jaar wordt gehouden. De maand februari zal nog maar net achter de rug zijn wanneer de dikbillen en de ossen achter de Cuneratoren in lange rijen hun plaatsen zullen gaan innemen. Velen herinneren zich nog, dat er Paas veetentoonstelling werd gehouden terwijl er een dikke laag sneeuw lag. Dat was op 13 maart 1958, toen het Paasvee pronkte in sneeuw en ijs. O 0 Op de foto: een plaatje van de markt op 15 maart 1956. Dat het toen koud was blijkt wel uit de „jasjes" die men de Paaskoeien had aangetrokken. UTRECHT In meer dan één op zicht is 1966 voor de gezamenlyke Raif- feisen- en Boerenleenbanken, aangesloten by de coöp. Centrale Raiffeisen- bank te Utrecht, een goed jaar ge weest, zo wordt in een communiqué meegedeeld. De toevertrouwde gelden namen te zamen met de bijgeschreven spaar geldrente per 1 januari 1967 met 640 miljoen toe, tegen vorig jaar 623 mil joen. Het totaal van de toevertrouwde gel den kwam hiermee op 5.890 miljoen, een groei van 13 pet. Ook de kredietverlening nam verder toe met 427 miljoen. De uitzettingen bereikten hiermee een totaal van 3.703 miljoen. Het ver schil tussen middelen en uitzettingen van ruim 2 miljard wordt bij de Cen trale bank te Utrecht aangehouden. Mede door veranderingen in betalings- gebruiken bij bedrijven en particuliere personen namen de rekening-courant- gelden in 1966 naar verhouding sterk toe. Deze stegen met rond 100 miljoen derhalve van ruim 16 pet. De verande ringen in betalingsgewoonten komen tot uitdrukking in girale loonbetaling en in het aanhouden van een privé- rekening-courant naast de spaarreke ning door particulieren in de spaar geldsector viel in 1966 een lichte terug gang te constateren. De inlagen overtroffen de uitbetalin gen met 361 miljoen tegen 393 miljoen in 1965. De teruggang van het over schot voltrok zich overwegend in de plattelandssfeer. Bij de stedelijke Raif feisenbanken werd meer gespaard dan in voorgaande jaren. Dit kan mede worden toegeschreven aan de voort gaande uitbouw van de organisatie in stedelijke en verstedelijkte gebieden door middel van het vestigen van nieu we kantoren en zittingspunten. De kre dietverlening had evenals vorige jaren voor een belangrijk deel betrekking op de versterking van hypothecaire lenin gen aan agrarische ondernemers, mid- denstandsbedrijven en particuliere per sonen. De voorschotverstrekking aan agra riërs maakte rond 40 pet. uit van het totaal, hetgeen gelijk is aan 1965. Het grootste deel van de nieuwe voorschot ten vloeide toe aan niet-agrariërs. Glo baal de helft daarvan werd opgenomen voor bedrijfsdoeleinden en de andere helft voor doeleinden in de persoonlijke sfeer, hoofdzakelijk woningbouw. Te gen het einde van het jaar vond de op richting plaats v.d Raiffeisenhypotheek- bank om met behulp daarvan te trach ten tegemoet te komen aan hypotheek- aanvragen uit de eigen kring van de aangesloten banken, wanneer de liqui diteit van deze banken de versrekking door henzelf niet toelaat. Als nieuwe vorm van dienstverlening aan spaar ders werd in 1966 overgegaan tot de uitgifte van een internationaal reis- spaarboekje. De houders van deze spaarboekjes kunnen hun saldo geheel of gedeeltelijk bij andere Boerenleen banken en Raiffeisenbanken in Neder land en bij Raiffeisenbanken in Duits land en Oostenrijk opnemen. Zoals gebruikelijk bij de coöperatieve landbouwkredietbanken, zal ook dit jaar het behaalde resultaat van de Raiffeisenbanken geheel aan de reser ves worden toegevoegd, aldus het com muniqué. AMERONGEN Het ziet er naar uit, dat na de vette jaren, die DVSA heeft meegemaakt, nu de magere jaren aangebroken zijn. In het seizoen 1962- 1963 speelde men nog in de tweede klasse van de onderafdeling, aan het eind van dat seizoen promoveerde men en na slechts één jaar le klasse promoveer de men naar de 4e klasse van de KNVB. De eerste twee jaren, dat men in „de grote bond" speelde draaide men goed mee, maar sinds het begin van het lo pende voetbalseizoen lijkt het wel, of Vrouwe Fortuna DVSA minder goed gezind is. Men heeft dit jaar echt niet veel geluk gehad. Aan het begin van de competitie raakte Drost geblesseerd, waardoor hij 7 weken langs de lijn kwam te staan en net kon hij weer meespelen, of Van de Water kreeg een blessure. Zo waren twee van de beste spelers lange tijd uitgeschakeld, iets wat het elftal in deze samenstelling blijkbaar niet kan hebben. We vipegen drie DVSA'ers wat zij ervan dachten: de voorzitter, de heer J. Wolters; de secretaris, de heer Van Dijk en de aanvoerder van het eerste elftal, Gerrit Breeschoten. De redenen, die door deze heren opge geven worden lopen gedeeltelijk paral lel en komen dan neer op wat Gerrit Breeschoten zei: „Ik speel nu bijna twintig jaar in het eerste, maar die ani mo, die wij vroeger hadden, is er nu niet meer bij de jeugd. Men traint minder en men verzuimt gemakkelij ker. Och, ik weet wel, men heeft nu ook veel meer mogelijkheden om aan andere sporten te doen dan vroeger. Men moet vaak langer leren en zo, maar toch Breeschoten wanhoopt echter nog niet aan zijn club. „Het is nog lang niet zeker, dat we degrade ren. We zijn pas op de helft van de competitie en er kan nog van alles ge beuren." vindt hij. „En zouden we de graderen, dan zou ik dat nog niet on overkomelijk vinden. Het gaat mij om het voetballen en zolang dat leuk en sportief blijft, interesseert het mij min der in welke klasse dat gebeurt." De heer Van Dflk troonde ons met een mee naar de voorzitter. Met deze beide bestuurders, die met hart en ziel hun werk voor D.V.S.A. doen, hebben wij uitvoerig over de club gesproken. Het eerste wat de heer Wolters zei was: „Na elk hoogtepunt komt een diepte punt", waarna door de beide bestuurs leden verschillende oorzaken genoemd werden, die misschien gezamenlijk de re den van de terugval zullen uitmaken. Een eerste reden zou gelegen kunnen zijn in het feit, dat er tussen de klas sen, waarin het eerste en het tweede spelen, zo'n grote afstand is. Speelt het eerste in de vierde klasse K.N.V.B., het tweede elftal speelt in de reserve-vier de klasse van de afdeling. Het is dus bijna niet mogelijk in geval van blessu res een speler uit het eerste te ver vangen door een uit het tweede. Ook de jeugd kan niet geheel tegen het spel in de vierde klasse op. Een ander punt van belang is, dat nu de competitie slecht gaat ook de trainingsavonden slechter bezocht worden. Het bestuur overweegt zelfs om het aantal trainings avonden van 2 op 1 terug te brengen. Dit zal waarschijnlijk op de komende leden vergadering voorgesteld worden „Het is wel eigenaardig," meent de heer Van Dijk, „toen het goed ging, was men graag bereid twee avonden in de week te trainen al lag er een meter sneeuw. Nu komt men zelfs als het maar een klein beetje regent niet meer. En toch zou, vooral in deze tijd van het jaar, nu de competitie stil ligt, een re gelmatige training zo belangrijk zijn. We zouden op die manier een voorsprong op de concurrenten kunnen krijgen." De bestuursleden denken ook, dat het overschakelen op de trainingsmetho den van de nieuwe trainer moeilijkhe den meebrengt. Men moet er nog even aan wennen. Overigens hebben we het volste vertrouwen in deze man." „Eigenlijk zouden we nog een veld moeten hebben. We spelen nu met twee zaterdag-, twee zondag- en vier jeugd- ploegen op 1 veld," vertelt de heer Wol ters, „volgens mij zijn de velden op het sportpark verkeerd gelegd. Indien ze an dersom gelegen hadden, dan zouden er slechts enkele meters mèèr nodig ge weest zijn om twee velden naast elkaar te maken. Aan het kleine trainingsveld hebben we voor de competitie niets. De kans, dat we spoedig een tweede veld krijgen zal wel niet groot zijn, want dan moet ook de korfbalvereniging twee vel den hebben en dat komt waarschijnlijk te duur. We zouden echter heel wat meer leden kunnen trekken, indien we over meer speelvelden beschikten. Want nu verdwijnen veel adspirant-leden naar andere takken van sport, omdat ze niet vaak en snel genoeg opgesteld kunnen worden. Meer leden zou ook de mogelijk heid van talent vinden groter maken." Het afvloeien van talentvolle voetbal lers is ook een kwestie, die de huidige moeilijkheden mede veroorzaakt heeft. In vrij korte tijd verdwenen vier spe lers: Joop van Viegen naar Wagenin- gen, terwijl Blankestijn; Voorn en Van Dijk wel amateur bleven, maar toch ook een andere club kozen. En ver vanging voor deze mensen is er eigen lijk niet. Ook worden de huidige spe lers een dagje ouder (Breeschoten: „Ik zou eigenlijk elk jaar een jaartje jon ger willen worden, want over een poos je ben ik te oud.") hetgeen natuurlijk het spelpeil niet ten goede komt. „Zo'n gesprek lijkt voor mij altijd op het uitspreken van wensen voor het nieuwe jaar," zegt voorzitter Wolters, „maar ik hoop, dat in 1967 alles weer op zijn pootjes terecht komt. Degrade ren is zeker niet noodzakelijk, er is zelfs nog een goede kans, dat we weer wat naar boven gaan. Onze buren op de ranglijst - de nummers laatst en op twee na laatst - moeten we allebei nog thuis krijgen. We maken tegen hen ze ker een goede kans en als er maar weer een paar gewonnen wedstrijden zijn, dan gaat alles direct weer wat beter. Ik hoop ook, dat in het nieuwe jaar de kritiek niet alleen langs de lijn EDE Om tijdig de nodige voor zieningen te kunnen treffen is het nood zakelijk dat het bestuur van de Kweek school thans reeds een overzicht krijgt van het toekomstige aantal leerlingen. Het nodigt u daarom uit in januari uw zoon of dochter, die het chr. on derwijs wil dienen en over goede stu diecapaciteiten beschikt, op te geven aan onderstaand adres. Aanmelding voor het eerste leerjaar is mogelijk voor leerlingen, die het exa men Mulo A of B (met wiskunde en drie vreemde talen) hopen te doen en voor hen, die straks overgaan naar de 4e klasse van een lyceum, hbs, gym nasium of mms. Met einddiploma van een school voor vhmo is toelating tot het derde leerjaar mogelijk. Door het rijk worden voor leerlingen met een geode aanleg studietoelagen be schikbaar gesteld. Het aanvraagformu lier hiervoor is verkrijgbaar bij het hoofd (rector) van de school, die thans door de leerling bezocht wordt. Volle dige en nauwkeurige invulling van het formulier is vereist. De aanvraag moet in januari ingezonden worden bij het Ministerie van O. W. Doordat er nog steeds een tekort is aan onderwijzers (essen) van herv. geref. huize, verstrekt het HGO-fonds nog spe ciale toelagen voor huisvesting van leer lingen uit herv.-geref. gezinnen. Inlich tingen over dit fonds worden gaarne verstrekt door de heer G. Verheul, Burg. Prinslaan 1, Ede, tel. 08380-9673. Wenst men nader ingelicht te worden over de tegenwoordige onderwijzersop leiding, dan vrage men bij de directie Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opw. Cox Orange k.l 7375 Cox Orange k.2 6770 Dijkmanszoet x Golden Delicous k.l 5560 x Golden Delicous k.2 4557 35—38 27—35 23—26 x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 Ingrid Marie k.l Ingrid Marie k.2 x Jonathan k.2 Lombarts Calville k.2 3235 Peren: Brederode Conference Giezewildeman Comtesse de Paris Legiponts k.l Legiponts k.2 Winter jannen Perenkroet per 100 kg 3,30 Groenten: Andijvie 5053; prei 3340, savooie kool 1013. x Is hoofdaanvoer. 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 67—70 52—58 38—51 65—68 42—56 35—48 26—35 45—49 35—42 53—57 45—49 50—55 38—46 28—39 21—32 20—26 46—49 34—36 27—30 23—26 21—24 17—29 30—33 25—32 50—53 43—45 48—58 37—45 52—58 2536 38—41 32—34 36—49 29—34 18—23 32—43 22—29 2031; rode kool 1012; spruiten 5559; aan het boekje: „Zal ik onderwijzer (es) worden?" Met het oog op de te nemen maat regelen bij de vorming van parallel klassen voor de te verwachten toevloed van leerlingen, is een voorlopige aan gifte vóór 1 februari bepaald gewenst. Het adres voor aanmelding en in lichtingen is: drs A. Beversluis, direc teur der Chr. Kweekschool op de Ve- luwe, Brouwerstraat 19, Ede, tel. 08380- 9091. gegeven wordt. 13 januari hebben we jaarvergadering en als iedereen, die het niet eens is met de gang van zaken daar eens zou verschijnen, dan zou er misschien heel wat verbeterd kunnen worden. Iedereen zal ruimschoots de gelegenheid hebben met voorstellen te komen. Maar meestal is het bezoek op een dergelijke vergadering uiterst ge ring. Vaak niet veel meer dan het be stuur en de elftalcommissies. De laat ste wens voor 1967 is de bouw van een clubhuis. Dat hebben we hard nodig om het contact tussen de leden onder ling te versterken. Maar als we een dergelijk gebouwtje gaan neer zetten, moet het eigenlijk eerst weer goed gaan met de club, want nu zijn er (te) veel risioo's." De beide bestuursleden besluiten met te zeggen: „We zijn niet pessimistisch wat onze kansen betreft. De competitie duurt nog lang en alles kan nog wel goedkomen. Het zal goed komen, als ie dere D VS A-er zijn steentje bijdraagt, zowel op het veld als tijdens de trainin gen en de jaarvergadering." EDERVEEN De dammers waren maandagavond weer actief in het Groe- nekruisgebouw waar de onderlinge com petitie werd voortgezet. De verrassingen van deze avond waren dat de heer B. v. d. Ziel een combinatie over het hoofd zag van E. Hendriks en de partij ver loor en B. v. Beek, een speler uit het eerste achttal, een fout maakte bij A. Huibers en ook de partij verloor. De uitslagen waren: T. Middelman—G. J. Dikkenberg 02 B. v. d. ZielE. Hendriks 02 B. PostS. Vierwinden 02 J. LagerweijG. Vlastuin 02 B. v. BeekA. Huibers 02 D. v. HeerdtA. Wegen 11 G. v. Heerdt—W. Veldhuizen 2—0 W. VeldhuizenA. Huibers 20 G. J. Dikkenberg—B. v. Beek 2—0 De stand in de onderlinge competitie luidt: G. v. Heerdt 14 12 2 0 26 B. v. d. Ziel 10 6 2 2 14 S. Vierwinden 11 7 2 2 16 J. Boeve 7 4 3 0 11 A. Wegen 11 4 2 0 10 G. J. Dikkenberg 17 11 3 3 25 B. Post 11 3 1 7 7 B. v. Beek 10 2 1 7 5 D. v. Heerdt 12 5 3 4 13 A. v. Hunnik 12 5 1 6 11 G. Vlastuin 17 8 3 6 19 J. de Koning 18 10 4 4 24 J. Slotboom 11 0 1 10 1 J. LagerweU 18 6 1 11 13 T. Middelman 19 7 0 12 14 A. Huibers 9 3 0 6 6 E. Hendriks 18 5 2 11 12 W. Veldhuizen 10 4 1 5 9 EDE Op de eerste dansavond in het nieuwe jaar heeft de R.K. Instuif Het Karrewiel in het K.M.T. afscheid genomen van haar voorzitter Jac. Ver palen. Hem werd lof toegezwaaid door o.a. de geestelijke adviseur kapelaan T. Dekker, die de heer Verpalen schilderde als een voerman en voorganger, welke vier jaar lang al zijn vrije tijd en energie ter beschikking van het jeugdwerk en speciaal van Het Karrewiel heeft ge steld. Bestuursleden en gewone leden overlaadden daarna de scheidende voor zitter met cadeaus, waaronder een fraaie reproduktie en een bekertje met inscrip tie. In zijn dankwoord sprak de heer Verpalen zijn waardering uit voor de vleiende woorden die aan zijn adres ge sproken waren. Hij wenste de nieuwe voorzitter de heer W. Arm veel sterkte toe in diens ambtsperiode. EDE Drie busondernemingen trek ken één lijn. Wil men vanaf het sta tion naar de andere kant van het dorp en omgekeerd dan heeft men keus uit drie busondernemingen: de NBM, de VAD en de firma De Haas. Een ver- voersverbod, zoals dat bestaat in plaat sen met een gemeentelijke vervoers dienst, heeft Ede gelukkig niet. Dit be tekent dat men zich ook bij de tussen- haltes niet het hoofd behoeft te breken welke bus men zal nemen. Ook op ander gebied trekken zij één lijn, zij het dan in een andere beteke nis. Er wordt overleg gepleegd tussen de gemeente, de drie bus-ondernemin gen en VW om te komen tot een per manent gebouwtje op de parkeerplaats voor bussen bij het vernieuwde Sta tionsplein. Dit gebouwtje zal dan onder dak verlenen aan wachtende passa giers en tevens als onderkomen dienen voor de chauffeurs. Het zal worden voor zien van enig noodzakelijk sanitair. Voor lopig heeft men het wachthuisje, dat aan de Oranjelaan stond, opgeknapt en naar de parkeerplaats overgebracht. Voordat het permanente gebouw er staat, moeten verschillende financiële kwesties worden opgelost; de kosten zullen hoofdzakelijk door de bus-onder nemingen moeten worden gedragen. In elk geval moet eerst het Stations plein helemaal klaar zijn en ook de kwestie van het VVV-gebouwtje opge lost worden. Op het ogenblik doet het Stationsplein een beetje aan een spel denken. Schil ders lopen rond met schlablonen, met behulp waarvan zij witte figuren op het wegdek schilderen: pijlen, fietsen enz. Deze plekken worden, zolang de verf nat is, gemarkeerd met een soort gro te rode en gele halma-pionnen. De vele regen, die al zoveel op zijn geweten heeft, vertraagt het plaatsen van de verkeerslichten. De beleidingen kunnen door het natte weer niet wor den aangelegd. Als het weer het enigs zins toelaat, hoopt men ook hiermede op korte termijn klaar te zijn. EDE De afdeling Ede-Wageningen, van de „Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden", houdt op dinsdag 10 januari, aanvang 19.30 uur, een bijeen komst voor leden en begunstigers, in het gebouw van de Lutherse gemeente, Maanderweg 27 te Ede. Op deze nieuw jaars-ontmoeting wordt een sjoelwed strijd om prijzen gehouden. Tevens wor den afgevaardigden benoemd voor de Algemene Vergadering welke ook deze maand wordt gehouden in het nieuw ge bouwde Jeugdcentrum op het terrein van het recreatieoord „Ons Landhuis" te Lunteren. Met deze vergadering wordt tevens het jeugdcentrum officieel ge opend. Leden mogen deze vergadering als belangstellenden bijwonen.

De Vallei | 1967 | | pagina 5