Veenendaals dagblad Dr. Veldkamp beslist vandaag of morgen Buiten MOHAMED KHIDER IN MADRID VERMOORD Leningen gemeenten „uiterst moeilijk Pentagon weerspreekt artikel in NATimes Onvoldoende voorlichting over nieuwe verkeersregels Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Maatregelen in conflict artsen-fondsen jèc Kind kandidaat voor Kamer Minister Zijlstra in Kanier: JAN VAN SCHÜPPEN Veranderlijk INDIVIDUEEL V riezen of dooien ADVERTENTIE Donald Campbell verongelukt Werklozen houden protestmars in Hoogeveen Militair over leden aan nekkramp Grotonderzoekers gered HULP Herinnering aan onze klanten Am. militaire trein ontspoord Aanhoudingen in schilderijendiefstal Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal. Telef. 08385-3550 (adm.), 3757 en 3955 (red.) Qlro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926 Uitg Wegener s Couranten Concern n v. Advert losse mm prijs 17 cent Kleine annonces ..Vraag en Aanbod" op di do en ra 1-10 woorden 1.50. ieder woord meer 15 cent WOENSDAG 4 JANUARI I967 4le JAARGANG (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De regering beraadt zich over de maatregelen, die zij kan nemen, nu de Landelijke Huisartsen Vereniging de voorstellen voor een op lossing van het conflict met de ziekenfondsen heeft verworpen. De regering zal zo snel mogelijk vandaag of morgen de door haar te nemen maat regelen afkondigen. Dit heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid, dr. G. M. J. Veldkamp, dinsdagmiddag in de Tweede Kamer meege deeld, nadat de beraadslagingen over de begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid, op verzoek van de heer J. Willems (P.v.d.A.), waren her opend. De minister deelde de Kamer mee, dat nu de Landelijke Huisartsen Ver eniging de voorstellen heeft verworpen, de regering drie mogelijkheden ter over weging staan. De eerste mogelijkheid is, dat de minister op grond van artikel 49 van de Ziekenfondswet kan bepalen, dat de overeenkomsten alleen volgens rijn richtlijnen worden afgesloten. De tweede, mogelijkheid is de maatregel, bedoeld in artikel 11 van de Ziekenfonds wet, waarin wordt gezegd, dat de minis ter kan bepalen tot welk bedrag resti tutie aan de patiënt kan worden ver strekt. De derde mogelijkheid is de maatregel op grond van de prijzenwet, waarbij de tarieven worden vastgesteld door de minister van Economische Za ken, in overleg met de minister, die het aangaat. Tijdens een gisteren op het ministerie gehouden informeel gesprek met afge vaardigden van het Gezamenlijk Over- ten weten het op prijs te stellen, indien leg Ziekenfondsen, heeft de minister la- artsen individueel overeenkomsten met de ziekenfondsen aangaan. De minister heeft de ziekenfondsen verder laten weten er niets voor te voe len de premie van 6,6 procent voor de verplicht verzekerden te verhogen en tevens, dat hij niet overweegt de artsen een ruimere honorering dan de voorge stelde 8 procent voor dit jaar toe te staan. Volgens een woordvoerder van de zie kenfondsen, wordt nog deze week te vens een prijsstop van minister Bakker (Economische Zaken) op de artsenhono raria verwacht. De Landelijke Huisart sen Vereniging (L.H.V.) bestrijdt de wettigheid van een dergelijke prijzenbe- schikking. Dinsdag hebben 23 Amsterdamse art sen besloten een individueel contract met de Amsterdamse ziekenfondsen aan te gaan. Zy hebben zich hiermee te genover het centraal bestuur van de Landelijke Huisartsen Vereniging opge steld, dat een dringend beroep op zijn leden heeft gedaan dit vooral niet te doen. Vandaag is van de zijde van de oppositie een circulaire uitgegaan aan alle Nederlandse artsen, waarin wordt aangedrongen de samenwerking met de ziekenfondsen voort te zetten. Volgens een van de ondertekenaars van de circulaire, de Amsterdamse arts B. S. Polak, zullen zeker nog vele an der hoofdstedelijke artsen de samenwer king met de ziekenfondsen voortzetten. Hij verwacht, dat de helft van de art sen in de hoofdstad tenslotte een indi vidueel contract met de ziekenfondsen zal aangaan. Volgens zijn zeggen, is ook in Nijmegen, Rotterdam en Den Haag een groot aantal artsen, dat zich tegen over de L.H.V. opstelt en het voorbeeld van de Amsterdamse opposanten wil volgen. Dat de oppositie groter is dan uit de stemmenverhouding bij de verwerping van het voorstel-Veldkamp tijdens de algemene ledenvergadering van de LH.V. in Utrecht bleek (57 tegen, 5 voor), is volgens de oppositionele Am sterdamse arts te verklaren uit het feit, yolgens de statistieken, is januari of louwmaand gemiddeld de koudste maand van de twaalf, al gaat het oude rijmpje: „Als de dagen lengen, begint de winter te strengen" in zijn alge meenheid veel te ver, want dit is geen axioma. In een oud natuurboekje heeft Thijsse eens terecht gezegd, dat onze Hollandse winter in de regel op-, gebouwd is uit een aantal kleine, dikwijls zeer nijpende wintertjes, af gewisseld met min of meer milde dagen. Een enkele maal zet hij fors in en blijft bar voortduren, volgens de conventionele opvattingen, om pas te eindigen in maart of zelfs april; zo was het in 1890'91, maar ook later nog wel. Een andere keer houdt hij zich ver van de uitersten en blijft het een voortdruilen rondom een gemid delde temperatuur, die even boven het vriespunt ligt. Dat zijn de winters van de mopperaars. Maar in beide gevallen komen toch weer periodes van tegenstellingen: een zonnetje en milde lucht, een ferme kneep van felle vorst, een paar onvergetelijke dagen van zon, rijp en nevel. De beide eerste maanden schenken ons méér dan december bij intervallen de echte winter, zoals ik mij die graag voor stel, dus met wat ijs en een vleugje sneeuw, maar in de tussentijdse dooi- perioden al aan menigerlei herinne rend, dat van schuchtere opleving spreekt. Voor hem, die deze met een ontvankelijk hart aanschouwen kan, is dit al heel wat. 4 januari '67 A. B. WIGMAN dat de 62 stemgerechtigde afgevaardig den uit de vijftien districten gekozen zijn in een periode, waarin er niets op het spel stond. Nu dit wel het geval is, komt de oppositie te weinig tot haar recht. Volgens de Amsterdamse arts, zijn in de hoofdstad twee artsen, die een individuele overeenkomst met de zie kenfondsen hebben aangegaan, door „solidaire" artsen uit de zondagsdienst gestoten. Onder de patiënten heerst grote verwarring. De spreekuren van di verse artsen zijn opvallend rustig, omdat, patiënten, die in de mening verkeren, dat er onmiddellijk moet worden afgerekend, daardoor maar liever niet komen. Van de woordvoerder van de Lande lijke Huisartsen Vereniging vernemen wij dat het niet in de bedoeling van 't centraal bestuur van de L.H.V. ligt artsen, die individueel een overeen komst met de ziekenfondsen aangaan, te boycotten of als lid van de LH.V. te royeren. „Alleen wanneer blijkt, dat deze artsen proberen patiënten van so lidaire collega's af te snoepen, kunnen door de plaatselijke afdelingen van de L.H.V. maatregelen worden overwo gen", aldus deze woordvoerder. Een groep Amsterdamse doktersvrou wen, onder leiding van mevrouw L. de Jong, bereidt een „flitsactie" voor om te komen tot een milder klimaat dan CONISTON (Noord Engeland) De Britse snelheidsexpert Donald Campbell is vanmorgen met zjjn boot Bluebird ver ongelukt. Campbell, snelheidswereldre cordhouder op het water met 441 km per uur, probeerde na negen weken van wachten in verband met de slechte weers omstandigheden, dit record te verbeteren. Dodelijk verschrikt en als geparaly seerd stonden de toeschouwers langs het Coniston Meer, toen de Bluebird zich als een gewonde vogel uit het water verhief en met een klap als van een explosie terugkaatste op het oppervlak en na enkele salto's mortale wegzonk. Nadat de reddingboten geen teken van leven vonden kwamen even later zijn helm, zuurstofmasker en zijn schoenen aan de oppervlakte. Kikvorsmannen zijn thans te water gegaan om het lichaam van Campbell te vinden. Men is er thans van over tuigd dat Campbell niet meer levend ge vonden zal worden. dat, waarin het artsenconflict thans wordt uitgevochten. De doktersvrouwen willen onder het motto „Tijd schaft raad" het centraal bestuur van de Lan delijke Huisartsen Vereniging overre den de 9 januari te nemen maatregel, het behandelen van alle patiënten als particulier, uit te stellen. De advertentie van de L.H.V., waar in zij suggereert, dat de minister in staat is het totale bedrag, dat de art sen voor hun hulp vragen, terug te la ten betalen, heeft verontwaardiging ge wekt bij de opposanten, bij de zieken fondsen en bij het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid. De minister noemt de advertentie onbe hoorlijk en onverantwoord. Hij wil de L.H.V. hierover onderhouden. Dokter J. A. de Jong, de afgetreden voorzitter-van de afdeling Amsterdam van (hö. ..H.V.. vond de advertentie „inferibm-r. Hij is deze week afgetre den, omdat hij zich niet kan verenigen met het besluit van de L.H.V. om de voorstellen van de commissie-Van der Ven af te wijzen. HOOGEVEEN. Vrijdag 13 januari zullen werkloze arbeiders in Hoogeveen een protestmars houden onder het mot to „Vandaag wij, morgen jij". Initia tiefnemer voor deze demonstratie is de heer C. Annen. een van de oprich ters van de Partij van de Gewone Man en lid van een actiecomité van werklozen. De politie en het gemeente bestuur hebben toestemming gegeven voor het houden van de protestmars. De heer Annen heeft reeds meege deeld, dat in Den Haag geprotesteerd zal worden, als de demonstratie in Hoogeveen geen succes heeft. Op het ogenblik is 25 pet. van de Hoogeveense bouwvakarbeiders werkloos. Zij komen terecht in zogenaamde aanvullende werken, hetgeen, volgens de heer An nen, geen gelukkige oplossing is. Naar zijn mening, moet de overheid het Noorden grotere steun verlenen door 't uitvoeren van werken in Noord-Neder land. Voorts wordt gepleit voor een ex tra-uitkering voor de werklozen. DEN HAAG De 20-jarige dienst plichtige soldaat J. C. M. Kuylaars uit Hilversum is aan nekkramp overleden. De jongeman, die cursist was bij de eer ste Centrale Opleidingsschool Adminis tratief Kader te Middelburg, had zich gistermorgen ziek gemeld. Hij werd op genomen in het Gasthuis te Middelburg, waar hij in de voormiddag overleed. Voorlopige sectie heeft uitgewezen, dat het een acuut geval van nekkramp be trof. Voor de bezetting van de kazerne, waar de jongeman was gelegerd, zijn de geëigende maatregelen genomen, d.w.z. er zijn sulfatabletten verstrekt en er zal voorlopig alleen lichte dienst worden gedaan. MADRID De 58-Jarige Algerijnse politicus Mohammed Khider is gister avond bij zijn woning in Madrid door twee mannen vermoord. Hij werd dood geschoten toen hij het huis verliet waar hij de afgelopen twee jaar heeft ge woond. Khider, die secretaris-generaal van het Algerijnse, bevrijdingsfront (FLN) is geweest, heeft zes jaar met de afge zette Algerijnse president Ben Bella in Frankrijk in de gevangenis gezeten. Khider werd voor zijn woning aange sproken door twêe mannen. Hij ne geerde hen, hoewel hij hen scheen te herkennen en liep naar zijn auto. Toen hij in zijn wagen zat, vuurden de twee mannen twee schoten op hem af. Khi der werd niet getroffen. Hij sprong uit de auto en probeerde te vluchten. De twee mannen schoten opnieuw. Door vijf kogels getroffen viel Khider neer en overleed spoedig. De moordenaars zijn voortvluchtig. Khider werd in april 1965, toen Ben Bella in Algerije nog aan de macht was, bij verstek ter dood veroordeeld in Al giers wegens zijn aandeel in de mis lukte opstand in de bergen van Kabylië. Khider had in juli 1964 met Ben Bel la gebroken. Hij vluchtte naar Zwit- LYON Zes grotonderzoekers, die in een onderaards gebied bij Annecy werden vermist, zijn vanochtend naar boven gekomen. Zij daalden op Nieuwjaarsdag af in de Diau-grot, die bekend staat om zijn snelstromende beken en vele meren. Gevreesd werd dat het zestal door het water was ingesloten. De prefect van Haute-Savoie sloeg groot alarm. Reddingsploegen en uit rustingsstukken werden naar de ingang van de grot gebracht om een reddings expeditie op touw te zttten. De grotonderzoekers, drie Belgen en drie Fransen, daalden zondag in de bij Annecy gelegen grot af. Hun leider was een 19-jasige Belg. Het jongste lid van Ho wi woe vHftfori innr. seriand maar werd in oktober 1964 uit dit land gewezen, wegens verboden po litieke activiteit. De Algerijnse politicus zou ruim 50 miljoen gulden geld dat toebehoord zou hebben aan de in Alge rije aan het bewind zijnde partij van 't bevrijdingsfront (FLN) hebben mee genomen, toen hij naar Zwitserland vluchtte. Hij zou dit geld op een Zwitserse bank geplaatst hebben. De Zwitserse justitie, die een onderzoek had ingesteld naar de door Ben Bella tegen Khider uitgebrachte beschuldi ging inzake .misbruik van partygelden', liet in april van het vorige jaar weten dat de beschuldiging ongegrond was. Na zijn uitwijzing uit Zwitserland, ging Khider naar Frankrijk. In novem ber 1964 kreeg hij van de Franse auto riteiten te horen dat hij niet langer welkom in het land was. Van de zijde van het Franse ministerie van Binnen landse Zaken werd tóen echter meege deeld dat Khider niet uitgewezen was. Dezelfde maand nog ging Khider naar Spanje. Wm Om volgende week het huwelijk van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven bij te wonen, zijn gister middag prinses Irene en haar echtge noot, prins Carel Hugo van Bourbon- Parma, op Schiphol aangekomen. Zij arriveerden per K.L.M.-lijnvliegtuig uit Nice. DEN HAAG Een inwoner van Doorn wil de stemgerechtigden in de kieskringen Amsterdam, Rotterdam en Den Haag in de gelegenheid stellen 15 februari bij de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer, hun stem uit te brengen op een kind. Het is de heer J. F. N. van Os, voorzitter van de Christelijke Nationale Volkspartij voor Monarchale Democratie, die zijn lijst voor deze drie kieskringen heeft inge diend. Lijsttrekker is zijn zevenjarig kleinzoontje. Wat de heer Van Os, die lid van de gemeenteraad van Doorn is, tot deze „grap" heeft bezield, is, naar men in Doorn aanneemt, een soort Don Qui- chotterie. Hij heeft zich bijvoorbeeld bij de jongste gemeenteraadsverkiezin gen ook kandidaat gesteld voor de ge meenteraad van Amsterdam. Men ver moedt, dat dc heer Van Os met zijn handelwijze de aandacht wil vestigen op leemten in de Kieswet. Het is na melijk toegestaan een kind kandidaat te stellen bij verkiezingen. De Kieswet verhindert dit niet. Het is ook toege staan op zo'n kandidaatje te stemmen, al is het natuurlijk uitgesloten, dat het jochie verkozen wordt verklaard en zit ting krijgt in de Tweede Kamer. De secretaris van de Kiesraad, mr. dr. W. K. J. J. van Ommen Kloeke, is van mening, dat de verklaring van be williging, die bij een kandidaatstelling moet worden overlegd, niet geldig is, daar de ouders van de jongen geen toe stemming hebben verleend. Bovendien vraagt hij zich af of een kind van ze ven jaar in staat is zijn wil schriftelijk uit te drukken. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Voor de gemeenten zal het in de komende maanden een uiterst moeilijke zaak worden kortlopende leningen te krijgen. De minister van Finan ciën, prof. Zijlstra, zei dit gisteren in de Tweede Kamer bij de behandeling van de begroting van liet Gemeentefonds. Het zou wel eens kunnen zijn, zo voegde h(j er aan toe, dat ook voor dit soort leningen een centrale financiering zal worden ingesteld. „Dat betekent, dat de kans op werkloosheid zal toenemen. De gemeenten zullen moeilijk geld voor aanvullende werken kunnen krijgen", concludeerde de P.v.d.A.- afgevaardigde, drs. Fransen. Prof. Zijlstra is niettemin van mening, dat de ge meentelijke financiering met kortlopende leningen moet worden geremd. De voorrang voor bepaalde gemeen ten, om uit het gemeentefonds leningen ter bestrijding van de werkloosheid te verkrijgen, kan alleen worden verleend ten koste van andere gemeenten, zo zei prof. Zijlstra voorts. Hij gaf toe, dat ook dit de kans op werkloosheid in laatst genoemde gemeenten vergroot. Maar de werkloosheid is niet over het hele land hetzelfde, merkte hij op. In grote gebieden in het Westen des lands is een tekort aan werknemers. Verschuiving van de mogelijkheid om leningen te sluiten van gemeenten in gebieden, waar nog een 'oversmalle arbeidsmarkt heerst, is mogelijk naar streken waar werkloosheid bestaat. Minister Verdam (Binnenlandse Za ken) verklaarde, dat binnenkort een be slissing wordt genomen over financiële hulp aan de gemeenten. Hij pleegt hierover nog overleg met prof. Zijlstra. Een aparte financiële verhoudingsrege ling tussen het Rijk en de drie grote gemeenten Amsterdam, Rotterdam en Den Haag acht hij vooralsnog niet gewenst. ADVERTENTIE Vergeet u ons schrijven van de vorige week niet, waar als belangrijke datum werd genoemd DONDERDAG 5 JANUARI Hoofdstraat 90 - Veenendaal WASHINGTON Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft in een brief aan een Congreslid ontkend, dat er geen militaire doelen zijn in de Noordviëtnamese1 stad Nam Dinh, zo als Harrison Salisbury, de enige Ame rikaanse correspondent in Noord-Viët- nam in een bericht van 27 december heeft beweerd. Salisbury schreef toen ook, dat er bij de systematische aan vallen op deze stad 89 mensen omgeko men zijn. Het ministerie van Defensie zegt nu, dat er vier militaire doelen in Nam Dinh zijn, waaronder een opslagplaats voor brandstof en een spoorwegempla cement. In het gebied van Nam Dinh was voorts veel luchtdoelgeschut. Het dodencjjfer was vermoedelijk af komstig uit Noordviëtnamese bron, al dus de brief. Het Pentagon kon het niet controleren en daarom niet aanvaar den. Maar zij, die het juist achten, moesten, gezien het aantal toch erken nen, dat de V.S. zeer voorzichtig te werk gaan bij de bombardementen. Negenentachtig doden in ruim 50 aanvallen tegen militaire doelen in en rond een stad van 90.000 inwoners kon toch moeilijk een hoog getal genoemd worden. Hadden de Amerikaanse toe stellen niet-militaire doelen aangeval len, dan zou het aantal slachtoffers veel en veel groter zijn geweest. Het Pentagon herhaalt dan nog eens dat er alleen militaire doelen aangeval len mochten en mogen worden. In enkele late edities van vanmorgen schrijft de New York Times, dat het artikel van Salisbury op 27 december werd gepubliceerd. „Het was voorgele zen aan ambtenaren van het departe ment van Defensie". Een tekort aan piloten heeft de Ame rikaanse luchtmacht er toe gebracht 2300 oudere piloten op te roepen die de cockpit in 1960-'61 vaarwel gezegd had den, aldus wordt van de zijde van het Pentagon meegedeeld. Een woordvoerder voor de luchtmacht BERLIJN Een Amerikaanse mili taire trein is dinsdagavond op weg van West-Berlijn naar Frankfort op Oost duits gebied ontspoord. Het interzonale treinverkeer is stilgelegd. Volgens een Amerikaanse woordvoerder zijn twee van de 66 inzittenden van de trein licht gewond. De locomotief en de eer ste drie wagens waren op het rangeer terrein uit de rails gelopen, maar niet omgeslagen. Er waren een goederen en een postwagon bij. DEN HAAG De voorlichting over de nieuwe verkeers regels, die 1 januari van kracht zijn geworden, is onvol doende geweest, zo hebben verscheidene Kamerleden giste ren betoogd, bij het debat over de begroting van Verkeer en Waterstaat. De heer Zegering Hadders (V.V.D.) en mej. mr. Schilthuis (P.v.d.A.) vroegen om meer propaganda. Veel mensen kennen de regels nog niet. De V.V.D.'er wees op enkele vreemde consequenties van het nieuwe Wegenverkeersreglement. Waarom mag een voetganger op het trottoir niet rechtsaf de hoek omslaan als de verkeerslichten voor het rijverkeer op rood staan Waarom is het bord „tunnelweg" afgeschaft, terwijl pas op 1 juli de dubbele streep op de rijbaan, die het bord over bodig maakt geldig wordt? De heer Van der Pijl (C.H.) drong aan op een studie over links-voorrang. Een computer van de Utrechtse universi teit heeft onlangs uitgerekend, dat bij links-voorrang 2880 (Van onze parlementaire redactie) auto's per uur een normale kruising zonder verkeerslichten kunnen passeren. Nu worden soms bij een aantal van 600 auto's verkeerslichten geplaatst. De heer Zegering Hadders verklaarde voorts, dat enkele weggedeelten, die dringend verbetering behoeven, misschien als aanvullende werken ter bestrijding van de werkloosheid kunnen worden uitgevoerd. Hij noemde o.a. Rijksweg 34 Coevorden-Groningenen de E-8 van de Randstad naar Twente. De heer Lankhorst (P.S.P.) en de heer Tolman (C.H.U.) brachten de plannen van 't Actiecomité Rijksweg 50 ter spra ke, dat zich onder meer bezighoudt met de kruising van de E-8 bij Apeldoorn-Beekbergen. De Kamerleden willen, dat de minister een beslissing over het betrokken tracé uitstelt tot het ministerie deze plannen heeft bestudeerd. Het comité heeft volgende week dinsdag een gesprek met de vaste Kamercommissie van Verkeer en Waterstaat. heeft het cijfer van 2300 bevestigd, ter wijl het Pentagon officieel het bestaan van een tekort aan piloten ontkend heeft. Noord-Vietnam heeft het Britse voor stel voor een conferentie tussen de Verenigde Staten, Zuid-Viëtnam en Noord-Viëtnam ter beëindiging van de Vietnamese oorlog, officieel van de hand gewezen. Hanoi heeft het voorstel „een daad met velerlei kwaadaardige bedoelingen" genoemd. De republikeinen in het Congres be reiden een reeks van vragen en aan bevelingen voor over Viëtnam, welke op president Johnson nadat het Congres 10 januari weer in zitting is gegaan zullen worden afgevuurd. In het afgelopen jaar liep een record aantal van 20.422 Viët-Cong-strijders over naar de Zuidviëtnamese regering. Thailand zal een bataljon van onge veer 1000 man naar Viëtnam zenden om aan de zijde van de Zuidviëtname se regering te vechten. Dit is meege deeld door generaal Krit Poennakan, directeur-generaal van de Voorlichting in Bangkok. Het bataljon zal bestaan uit infanterie, artillerie, gepantserde afdelingen en logistieke eenheden, zo dat het onafhankelijk kan opereren. Bij de bestudering van de problemen van de gemeenten, worden ook de kos ten van het openbaar vervoer en de deelneming van het Rijk in nationale werken betrokken, zoals waterstaats werken bij het Noordzeekanaal, het Amsterdam-Rijnkanaal, de Nieuwe Wa terweg en havenwerken. Dr. Van Hei voort (K.V.P.) had dit gevraagd. De cijfers van de tekorten op de ge meentebegroting moeten voorzichtig worden gehanteerd, meende de minis ter. Ze blijken wel eens hoger te zyn geraamd dan zij in feite uitvallen. De gemeenten moeten niet steeds de schuld van tekorten naar de rijksoverheid schuiven, meende hij. „Zij moeten in eigen kring nut en offers van bepaalde uitgaven afwegen en ook de hand in eigen boezem steken". LONDEN. In het onderzoek naar de grote schilderijendiefstal uit her mu seum van Dulwich heeft Scotland Yard vanmorgen een onbekend aantal pev. o- nen aangehouden, die op het politiebu reau van Southwark in Zuid-landen worden ondervraagd. Aangenomen wordt dat de politie ge tipt werd door een onbekende in de Londense onderwereld. In politiekringen vreest men dat on danks alle voorzorgsmaatregelen, ge nomen op vliegvelden en in havens, de gestolen schilderijen reeds naar het buitenland zijn verdwenen. Hierbij wordt eerder aan Europa dan aan de Verenigde Staten gedacht, aldus de zegslieden van Scotland Yard. De noordwestelijke stroming van onstabiele polaire lucht hield aan. zodat nog talrijke regen-, sneeuw en hagelbuien voorkwamen, De po laire lucht is doorgedrongen tot de Alpen. Intussen ontwikkelde zich in de nacht van dinsdag op woensdag ten westen van Ierland een nieuwe storing. Verwacht wordt, dat deze storing in de richting van het Kanaal trekt en later over Frankrijk zal koersen. Hierdoor wordt de wind in ons land tijdelijk zwak. veranderlijk en in de zuidelijke provincies later oostelijk. Het weer blijft wisselval lig met van de Noordzee binnendrij- vende buien, terwijl in het zuiden van het land later mogelijk enige sneeuw kan vallen. In de nacht zal plaatselijk lichte vorst voorkomen: overdag bereiken de temperaturen morgen ongeveer dezelfde waarden als vandaag. In Slikkerveer (gem. Ridderkerk) hebben buurtbewoners op een kruispunt een onofficieel verkeersbord geplaatst, waarop een doodskop staat afgebeeld. De bewoners maken zich ongerust, omdat dit kruispunt voor het verkeer veel gevaar oplevert, zolang er geen verkeersborden zijn geplaatst. I

De Vallei | 1967 | | pagina 1