A. van der Meyden kreeg koninkl. onderscheiding DOVO binnenkort tegen HVC Auto na siip Raiffeisenbank krijgt in Veenendaal-Zuid n nieuw bijkantoor Plan dateert al van vele jaren geleden Mevrouw J. Duis (79) gaat met vakantie naar Nw.-Zeeland Weer giraffen bij Ouwehand? Op bezoek bij haar geëmigreerde zoons Scheidsrechters op 8 januari bijeen Bazaar GVVV op 14,15 en 16 januari over de kop Na ruim 25 jaar 40 jaar bij „De Stoomhamer" Discussie groepen N.V.S.H. „Het kost te veel geld om bang te zijn" VEEMARKT DOETINCHEM Kinderfeest op 10 januari Vrijzinnigen verhuizen Feestelij kheden voor huwelijk zijn in de maak organiseert: over *1 Nut Forumavond actuele problemen Yalleivogelsprijs op lot 1693 jaar getrouwd SERVICE Verkiezingen Iedere vrijdag spreekuur van burgemeester Fa ii. a WOENSDAG 4 JANUARI 1967 RHENEN l)e burgemeester van de gemeente Rhenen, Jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch Ridder van Rosenthal, heeft dinsdagmorgen in de kantine van I)e Stoomhamer N.V. de heer A. van der Meyden, koninklijk onderscheiden, de ere - medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau opge speld. De heer Van der Meyden ont ving de onderscheiding voor 40 jaar trouwe dienst bij voornoemd bedrijf. „Er zijn weinig dingen in mijn ge meente die ik zo graag doe als een ju bilaris toespreken", aldus de burge meester. „Aan de ene kant betekent 40 jaar trouwe dienst van een werkne mer een compliment voor het bedrijf, maar het betekent in de eerste plaats een compliment voor de jubilaris zelf. Je kunt van zo'n jubileum veel of wei nig zeggen, doch het woordje „trouw" zal echter altijd genoemd dienen te worden". De burgemeester dankte ten slotte de jubilaris namens de gemeen schap voor zijn prestatie en overhan digde hem de koninklijke onderschei ding. De heer W. G. Hulsman, directeur van De Stoomhamer N.V., schetste in zijn toespraak in het kort de levens loop van de jubilaris. De heer Van der Meyden werd in 1902 geboren. Reeds op 12-jarige leeftijd ging hij werken. Het waren destijds nog lange dagen en de verantwoording rustte dan ook al vroeg op zijn schouders. De nu 65-jarige heer Van der Mey den kwam in 1927 in dienst van De Stoomhamer N.V. is daar werkzaam als chauffeur. De heer Hulsman merkte op: „Misschien hebt u niet zo'n gezellige jeugd gehad, zoals men dit op het ogenblik gewend is De verantwoording, die u al vroeg leerde kennen, was mis schien niet ideaal, maar toch geloof ik, dat dit een van de gevolgen is, waar door we nu een 40-jarig jubileum kun nen vieren." Als stoffelijk blijk van waardering bood de heer Hulsman de jubilaris na mens de directie een envelop met in houd aan, terwijl mevr. Van der Mey den een bloemenhulde werd gebracht. Namens het personeel werden de fe licitaties uitgesproken door de heer Re- bergen, die de jubilaris namens de col lega's een staande schemerlamp aan bood. BILTHOVEN Op zondag 8 janu ari zal op het terrein van de vereniging Bilthoven naast Zwembad Branden burg) een praktische les voor scheids rechters worden gehouden, ter instructie van de nieuw aangestelde afdelings- scheidsrechters uit de afdeling Utrecht. Aanvang 14.00 uur. VEENENDAAL De voetbalvereni ging GVVV zal de bazaar, die in de maand december niet kon doorgaan we gens de grote jubileumshow van de Vee- nendaalse Konijnen- en Pluimveefok- kersvereniging, nu op 14, 15 en 16 ja nuari in de Eierhal houden. Verder nieuws betreffende de GWV- familie is, dat bij de afgelasting van de wedstrijd SHO-GVVV zaterdag voor prijzen geklaverjast zal worden in de kleine kantine van het Sportpark Pan huis. EDE Nu ten aanzien van geboorte regeling door de nieuwe wet een belang rijke vernieuwing is tot stand gebracht, is door 't hoofdbestuur van de N.V.S.H. besloten in eigen kring en daarbuiten tot een discussie te stimuleren over de vele vraagstukken op het terrein van huwe lijks- en geslachtsleven, die nog op her vorming en vernieuwing wachten. Als voorbeelden mogen gelden 't echtschei- dingsvraagstuk, abortus provocatus enz. Het ligt in de bedoeling in het gehele land discussiegroepen te vormen, waarin over deze en andere onderwerpen gron dig van gedachten zal worden gewis seld. Door het hoofdbestuur zijn richt lijnen voor deze discussies opgesteld en er zal aan het bestuur rapport over worden uitgebracht. De afdeling Ede zal op een nader te bepalen datum in de tweede helft van januari een vergadering houden om de groepen te Ede samen te stellen. Ieder, die hiervoor belangstelling heeft, wordt uitgenodigd contact op te nemen met het secretariaat, Tooroplaan 102 te Ede, tel. 3057. RENSWOUDE Ook in Renswoude is er feest op 10 januari, ais prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven in het huwelijk treden. De Oranjevereni ging Renswoude organiseert een mid dag voor de jeugd van 6-12 jaar in ge bouw „Rehoboth" op dinsdag 10 janua ri om kwart over drie. Monsieur Pierre uit Baarn zal dan een leuk programma brengen met goochelen. Alle jongens en meisjes uit Renswoude tussen 6 en 12 jaar mogen deze middag gratis bij wonen, dus ook die kinderen, die niet in Renswoude naar school gaan. Verder krijgt ieder kind tussen 4 en 12 jaar een glas met de beeltenis van Margriet en Pieter aangeboden, waar in een zakje met snoep is gedaan. Voor de kinderen, die in Renswoude naar school gaan wordt het glas in hun eigen klas op school aangeboden. Voor de kinderen, die in een andere plaats naar school gaan, is er de gele genheid dit glas af te halen bij mevr. Stoer, Taets van Amerongenweg 63. Dit kan gebeuren op 10 januari na de goochelmiddag, maar ook nog in de zelfde week tot 14 januari. SCHERPENZEEL De vereniging van Vrijzinnig Hervormden afd. Scher- penzeel-Woudenberg gaat verhuizen. Deze vereniging die reeds meer dan 34 jaar haar diensten houdt in de zaal van hotel „De Schans" in Woudenberg, zal met ingang van zondag 8 januari a.s. de diensten houden in het Vereni gingsgebouw te Woudenberg. De verhuizing is noodzakelijk gewor den omdat in de wintermaanden „De Schans" op zondag gesloten is. De aan vangstijd is echter in verband met de drukke bezetting op zondag van het Ver enigingsgebouw gewijzigd. Zondag 8 januari zal ds. S. A. J. F. Doets uit Leersum voorgaan in de dienst die om 19.15 uur begint. VEENENDAAL Van DOVO-zijde is ons meegedeeld, dat binnenkort zeer waarschijnlijk een vriendschappelijke lichtwedstrijd zal worden gespeeld tegen de tweede-divisieclub HVC uit Amers foort. HVC, de ploeg die in de bovenste re gionen van de tweede divisie meedraait, heeft namelijk een lijst samengesteld van amateurverenigingen, waartegen in vriendschappelijke wedstrijden zal wor den geoefend. Deze maatregel betreft de verhoging van de conditie. Volgens een HVC-zegsman zou DOVO bovenaan de lijst staan. RHENEN De vereniging „Oranje dag" treft voorzieningen om in Rhenen de huwelijksdag van H.K.H. prinses Margriet en de heer Pieter van Vollen hoven, niet ongemerkt voorbij te laten gaan. De 10e januari is er weliswaar ge meenteraadsvergadering, maar dit zal geen beletsel vormen om de dag te be ginnen met klokgelui vanuit de Cunera- toren. De stadsbeiaardier, Gijs Brink, zal een beiaardconcert geven op het ca rillon van de Cuneratoren. Verder vernemen wij, dat er contac ten worden gelegd met de plaatselijke muziekverenigingen om muzikale rond wandelingen door de gemeente te orga niseren. Over wat er verder staat te gebeuren horen wij nog nader. LIENDEN Op de Provincialeweg onder de gemeente Lienden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats, waarbij de automobilist W. Th. A. uit Cuyk met zijn personenwagen was betrokken. Rijdende in de richting Kesteren raakte de wagen plotseling in een slip, belandde in de zachte berm, sloeg door de snelheid over de kop en kwam tenslotte in de sloot terecht. De bestuurder kwam wonder boven won der op enkele schaafwonden na met de schrik vrij. Aangezien reeds geruime tijd herstelwerkzaamheden aan de Pro vincialeweg worden uitgevoerd en het wegdek nog van een zogenaamde slijt laag moet worden -voorzien, is slippen op deze weg met nat weer een direct gevaar. DODEWAARD De afdeling Dode- waard van de Maatschappij tot het Nut van 't Algemeen organiseert op vrijdag 27 januari om 8 uur in het Dorpshuis te Dodewaard een forum avond, waarop diverse actuele vragen zullen worden behandeld. Deze avond is niet alleen bedoeld voor leden van de afdeling, maar ook voor belangstel lenden in de gehele Midden-Betuwe. Het forum, waarvan de heer H. J. Knopers burgemeester van Dode waard voorzitter is, bestaat uit de heren J. D. Le Grand (CHU) uit He- teren, lr. W. Kooy (VVD) uit Arnhem, drs. A. R. Vermeer (P.v.d.A) uit Arn hem en de heer J. den Hartog (AR) uit Opheusden. De forum-leden ls een aantal vragen voorgelegd, die hen van- tevoren zijn toegezonden. Tijdens deze bijeenkomst zullen zij per vraag ieder drie minuten spreek tijd krijgen. De vragen luiden: Moet ons kiesstelsel veranderd worden en langs welke weg?: Wat zijn kleine ge meenten en in hoeverre hebben ze recht van bestaan?; In hoeverre mogen radio en televisie gebruikt worden voor politieke doeleinden?; Hoe denken de forum-leden over de hulp aan onderont wikkelde gebieden in verband met de achtergebleven streken in Nederland?; Hoe denkt het forum over de Ameri kaanse politiek ten opzichte van Viet nam Na de behandeling van de vragen door de forumleden bestaat er gelegen heid voor de aanwezigen uitvoerig over de verschillende onderwerpen te dis cussiëren. Het bestuur van de afdeling Dode waard van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen hoopt met deze „streek-forum-avond" bij te kunnen dragen tot de meningsvorming in de Be tuwe. SCHERPENZEEL Door opper wachtmeester B. J. Brummel is de der de trekking gehouden van de grote ver loting van Sportver. „De Valleivogels". De maandprijs groot f 50 is gevallen op lot nr. 1693. De gelukkige winnaar was de heer F. Osnabrugge, Marktstr., Scherpenzeel. De volgende trekking zal plaats vin den, op 27 januari 1967.' VEENENDAAL De Raiffeisenbank te Veenendaal heeft aan het dr. Slo- temaker de Bruineplein een pand aangekocht om daar een bijkantoor te vesti gen. De huidige dameskapsalon van de heer Kerkhove zal binnenkort worden verbouwd tot een klein bankgebouw, waar men voor praktisch alle bankzaken terecht zal kunnen. Het is een al lang gekoesterde wens van de directie van de Raiffeisenbank om in Veenendaal behalve het gebouw aan de Hoogstraat een neven-vestiging te hebben. Al een jaar of zeven geleden werd deze mogelijk heid overwogen. Toen kreeg echter de bouw van een geheel nieuw kantoor aan de Hoogstraat de voorkeur. De plannen voor het bijkantoor werden wat op de achtergrond geschoven. Nu men in de gelegenheid werd gesteld om het pand van de heer Kerkhove. die naar Voorthuizen vertrekt, aan te kopen, heeft men deze mogelijkheid met beide handen aangegrepen. Bankdirecteur S. Kroesbergen zei ons gisteren dat er in overleg met de Cen trale Raiffeisenbank in Utrecht al ja ren geleden was uitgemaakt, dat Vee nendaal als plaats „rijp" was voor een bijkantoor. „Naar aanleiding van de be volkingscijfers hebben we gezegd: Vee nendaal is groot genoeg voor een der gelijk initiatief", zo deelde hij mee. De kapsalon zal per 1 februari ter beschikking van de Raiffeisenbank ko men. De verbouwingswerkzaamheden zullen ongeveer een maand in beslag nemen, zodat de officiële opening in de eerste weken van maart zal plaats vinden. Het is nog niet precies bekend op welke wijze het gebouw zal worden geopend. Wel wist de heer Kroesbergen ons mee te delen, dat er een speciale openings-actie gevoerd zal worden, om vooral de mensen in Veenendaal-Zuid al enigzins vertrouwd met het bijkan toor te maken. Als beheerder van het nieuwe kan toor is de heer W. van Amerongey uit Veenendaal benoemd. Hij is al vele ja ren in het bankwezen werkzaam en de directie beschouwt hem dan ook als een kracht, die het kantoor in zuid een goe de start zal kunnen geven. De laatste jaren heeft in de bankwereld het idee van „de bank komt bij de mensen" steeds meer postgevat. Daarvan getui ge ook het rijdende bijkantoor dat de Nutsspaarbank te Wageningen enige tijd geleden in gebruik heeft genomen. wen kunnen dan in eén moeite door even bij ons aanwippen. Uiteraard blijft ook het hoofdgebouw aan de Hoogstraat toe ieders beschikking staan". De heer Kerkhove heeft zijn zaak verkocht, omdat hij het besluit heeft genomen een honden- en paarden- pension in Voorthuizen over te nemen. In onze krant van morgen komen wij hier uitvoerig op terug. Tenslotte zei de heer Kroesbergen. dat de Veenendaalse vestiging van de Raiffeisenbank ernaar streeft zoveel mogelijk geld in Veenendaal te investe ren. Door de vestiging van een bijkan toor zal men nog beter in staat zijn ln deze opzet te slagen. AMERONGEN Dinsdag j.l. was het 55 jaar geleden, dat te Rotterdam het huwelijk werd voltrokken tussen Marinus Tromper en Neeltje Visbeen. De heer Tromper werd geboren te Zierikzee op 10 april 1888 en zijn echt genote op 23 februari 1891 te Stellen dam. Het jonge paar vestigde zich te Rot terdam, alwaar de heer Tromper werk zaam was bij de gemeentelijke gasfa briek. In 1953 vestigde het bruidspaar zich te Amerongen en woont thans aan de Burg. Jhr. H. v.d. Boschstraat 61. Uit het huwelijk werden 9 kinderen geboren. In de loop der jaren zijn deze meeste kinderen ook getrouwd en het echtpaar Tromper kan zich verheugen in een 23-tal kleinkinderen en 5 achter kleinkinderen. Vanaf deze plaats wensen wij de heer en mevrouw Tromper nog van harte geluk met dit 55-jarig huwelijksfeest en nog vele jaren in goede gezondheid toe. De heer Kroesbergen zei dan ook dat een van de motieven die aan de vesti ging van het bijkantoor ten grondslag liggen, de service aan 't publik is. „Wij zijn er daarom bijzonder blij mee. dat het kantoor in een winkelcentrum komt te liggen. Het winkelend publiek en ik denk hier met name aan de huisvrou- VEENENDAAL De 22-jarige F. T. J. v. <J. L. uit Süvolde die dinsdag met grote snelheid tussen Veenendaal en Maarsbergen over Rijksweg 12 reed over kwam een angstig avontuur dat hij wonder boven wonder ongedeerd kan naver tellen. Bij het inhalen van een andere auto raakte hij de macht over het stuur kwijt, raakte van het talud af en kwam ondersteboven in een sloot terecht. De chauffeur wist zichzelf zonder een schrammetje uit het wrak te bevrijden. Met de auto kan alleen de sloper nog iets doen. RHENEN ,,/k zie er helemaal niet tegenop om naar Nieuw-Zee- land te gaan. Van de reis ga ik ge nieten. want het kost te veel geld om er angstig voor te zijn". Dit zegt de bijna 79-jarige mevrouw J Duis. die volgende maand op uitnodiging van een van haar zoons I voor elf maanden naar Nieuw- t Zeeland vertrekt, waar vier zoons van deze ferme Rhenense dame met hun gezinnen wonen. De reis wordt gemaakt met de moderne oceaan stomer nt.s. „Flavia" en duurt on geveer een maand. De heen- en te rugreis vormen samen precies een reis om de wereld. Enige tijd geleden ontving mevr. Duis van haar zoon uit Nieuw-Zee- land een brief, waarin deze vroeg of zij de grote reis nog zou durven maken. Hij zou zijn moeder dan graag de trip cadeau willen doen. „Toen ik het las," zegt mevr. Duis, i „leek het wel of ze me op een gloei- ende plaat zetten. Je weet op zo'n t moment niet hoe je het hebt. On- I middellijk beslissen viel dan ook niet e mee. Eerst heb ik er eens een paar nachtjes over geslapen. Toen stond mijn besluit vast; ik wilde gaan!" De in haar hart nog jeugdige mevrouw Duis vertelt met laaiend enthousiasme over de reis die haar te wachten staat en over de ont moeting met haar kinderen. Een van haar zoons de oudste heeft ze al vijftien jaar niet meer gezien. „Het wordt voor mij de gebeurtenis van mijn leven. Ik had niet durven hopen, dat deze gelegenheid zich nog eens zou voordoen." Toen wij de toe komstige wereldreizigster vroegen of ze dan helemaal niet bang was, ant- I woordde ze: Ik zeg altijd maar; moesje is helemaal niet bang. Ik heb in mijn leven wel ergere donderbui- en meegemaakt. Bovendien zie ik I niet in waarom je bang zou moeten t zijn. Op zo'n schip kun je alleen g maar lol beleven. Je ziet vreemde landen en ontmoet vreemde mensen. Vreemde talen spreek ik niet. maar ik brabbel wel een eind weg. Ze moe ten wel erg dom zijn als ze me dan nog niet begrijpen. In Auckland op Nieuw-Zeeland komt mijn zoon me van de boot halen. Ze hebben me al zoveel geschreven en verteld over dat vreemde land, maar nu kan ik het eindelijk zelf ook allemaal eens bekijken. Mevrouw Duis heeft al veel boe ken over Nieuw-Zeeland gelezen.„Je moet iets van de gewoonten van het I volk en het land afweten, zegt ze, anders begrijp je niet alles wat je I ziet." Het is het streven van de directie van Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg om in 1967 over te gaan tot het aankopen van een giraffenpaar. De giraffe is de enige diersoort, die na de Tweede Wereldoorlog, niet bij Ouwehand is terugge keerd. Men was in het bezit van twee gezonde dieren, doch ook zij vielen ten offer aan het oorlogsgeweld in de meidagen van 1940.Het zal iri 1967 niet bij giraffen blijven. Er staan nog veel meer plannen op stapel. Er zal opnieuw uitbreiding worden gegeven aan de gebouwen en ook de aankoop van andere diersoorten zal doorgang vinden. De directie heeft het belangrijke be sluit genomen niet over te gaan tot verhoging van de prijzen. Men ver wacht in 1967 opnieuw een aanmerke lijke toeneming van 't bezoek. Het sei zoen 1966 heeft een deuk gekregen van wege het slechte weer in de vakantie maanden. Tot en met eind juli werd een voorsprong geboekt van 2 pet. in vergelijking tot 1965. Door dat slechte weer vooral tijdens de zondagen in de maand augustus moest een ach teruitgang worden opgevangen van 5 pet. ook een dierenpark is nu eenmaal sterk onderhevig aan de weersomstan digheden. Uit de bezoekstatistieken kan men als het ware de weersgesteldhe den aflezen. Een tweede factor waarmee men in het oudejaar te kampen had waren de hogere onkosten, die vooral tot uiting kwamen in de lonen en het onderhoud van gebouwen. Met grote inspanning heeft men echter een sluitende exploita tie verkregen. Wanneer dit wordt ge zien in het licht van het feit, dat prak tisch alle dierentuinen in Nederland gro te bedragen aan subsidies ontvangen en Ouwehands Dierenpark daarop een uit zondering maakt, door zelfs te worden aangeslagen in de vermakelijkheidsbe lasting en de omzetbelasting, dan dwingt het des te meer respect af, dat men de touwtjes aan elkaar heeft weten te knopen. Men hoopt altijd nog in de toekomst vrijgesteld te zullen worden van de bei de genoemde belastingen. Dit is met na me van het allergrootste belang in ver band met de exploitatie van het Natuur bad Ouwehand, gelegen naast het die renpark, waarvan de exploitatie grote zorgen met zich brengt. Er wordt nog steeds gewerkt aan het zogenaamde vijfjarenplan, als het ware het uitbreidings- en vernieuwingsplan voor het dierenpark. Er zijn nieuwe ze brastallen klaar gekomen, antilopenren- nen gebouwd, verbeteringen aange bracht in het reptielenhuis en de par keergelegenheid werd aanzienlijk ver- In haar huisje in de Prunuslaan te Rhenen vertelt ze gezellig over alle maatregelen die ze al voor de grote reis heeft getroffen. „Natuurlijk hoop ik weer terug te komen in Rhe nen zegt ze. Nee, blijven in Nieuw- Zeeland doe ik beslist niet, want ik houd bijzonder veel van Rhenen. Bovendien zou ik mijn huisje niet kunnen missen. Ik ben dankbaar, dat ik deze reis nog mag en kan ma ken, maar ik zal ook weer blij zijn, als ik weer gezond en wel in Rhenen terug mag keren." AMERONGEN Belanghebbenden worden ervan in kennis gesteld, dat een kiezer op zijn verzoek kan worden toegestaan aan de a.s. verkiezing van de leden van de tweede Kamer der Staten-Generaal deel te nemen of in de gemeente in welker kiezersregister hij op 3 januari was opgenomen of in een door hem bij het indienen van dat ver zoek aan te wijzen andere gemeente. Deze bevoegdheid geldt niet voor kie zers, die bij volmacht stemmen. De kiezer, die van deze mogelijkheid gebruikt wenst te maken dient uiterlijk 1 februari a s. in persoon hiervan me dedeling te doen ter secretarie van de gemeente. Eveneens tot 1 februari a.s. is de mogelijkheid geopend, om ten gemeen tehuize formulieren te verkrijgen om een verzoekschrift om bij de a.s. ver kiezingen bij volmacht te stemmen. Ook deze formulieren dienen uiterlijk 1 februari te zijn ingeleverd. Voor het stemmen bij volmacht of het deelnemen aan de verkiezing in een andere ge meente kunnen ten gemeentehuize nade re inlichtingen worden verkregen. Aan hen, die zijn opgenomen in het centrale bevolkingsregister (schippers, woonwagenbewoners enz.) kan op hun verzoek worden toegestaan om in een willekeurige gemeente aan de stem ming voor de leden van de Tweede Kamer deel te nemen. Een kiezer, die hiervan gebruik wil maken dient uiter lijk 1 februari a.s. schriftelijk medede ling te doen aan de burgemeester van 's-Gravenhage. Formulieren hiertoe zijn verkrijgbaar ten gemeentehuize! In iedere gemeente worden adressen van de stemlokalen, waar deze kiezers aan de stemming kunnen deelnemen, ter openbare kennis gebracht. groot. Het parkeerterrein heeft momen teel een capaciteit van circa 2000 au to's. Er zal een nog betere verzorging aan worden gegeven. Ook de speeltuin krijgt nieuwe attrac ties. Bij de zeeleeuwen wordt een staan- tribune "gemaakt om het spectaculaire voederen van de dieren op de voet te kunnen volgen. In het oudejaar is eeh hechte samenwerking ontstaan met de West-Duitse televisie. De uitzendingen komen begin 1967 en in het najaar via de kleurentelevisie. Het bezoek uit het buitenland neemt op verheugende wijze toe. Dat het klimaat op de Grebbeberg voor de dieren gezond is, blijkt uit de cijfers van het pas afgelopen jaar. Om in termen van de burgerlijke stand te schrijven: er is een geboorte-overschot van 39 dieren en een vestigingsover schot van 11 dieren. Onder de 70 jong geborenen bevond zich zelfs 'n nijlpaard je. Helaas stierf dit na twee dagen. Men hoopt dit jaar op een beter resul taat. De zwaarste slag was het heen gaan van de olifant „Elma", die 20 jaar tot de familie behoorde. O RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij (zulks in tegenstelling tot anders luidende berichten) iedere vrijdag van 9.30-11.30 uur ten gemeentehuize spreek uur houdt. Mocht het wekelijks spreekuur komen te vervallen, dan volgt hiervan zo mo gelijk tijdig van tevoren een officiële bekendmaking. Rhenen, 2 januari 1967. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. SCHERPENZEEL, 4 januari 1967 Eiermarkt. Aanvoer ca. 900.000 stuks. Prijzen: kippeëieren f 12,00f 13,00, henneëieren f 10.00f 11.50, alles per 100 stuks. Handel flauw. Biggenmarkt. Aanvoer 95 stuks. Prij zen liggen f 78,- tot f 95,— per stuk. Handel redelijk. Veemarkt Doetinchem. aanvoer: slacht vee, 322;gebruiksvee. 664; vette kalveren, 41, vaarskalveren, 1274; schapen, 27; lammeren, 7; geiten, 5; paarden, 13; big gen. 360; beren, 6; totaal, 2729. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk f 890f 1455; mest- en weidevee. p. st. f 830—f 1150; drachtige vaarzen, p. st. f 900—f 1435; guste vaar zen. p. st. f 860—f 1160; pinken, p. st. f 440f 710; graskalveren, p.st. f 420- f 620; vaarskalveren, p. st. rood f 140; zwart f 275; stierkalveren, p: st. rood f 60; zwart f 110; schapen, p. st. f 95— f 130; lammeren, p. st. f 90f 115; biggen, p. st. f 70f 80; vette kalveren, le kwal. per kg. lev. gew. f 4,15—f 4.40; 2e kwal. per kg. lev. gew. f 3,75f 4.00; 3e kwal. per kg. lev. gew. f 3,40f 3,65. slachtvee le kwal. per kg. gesl. gew. f 3,90—f 4.20; 2e kwal. per kg. gesl. gew. f 3,50—f 3,80: 3e kwal. per kg. gesl. gew. f 3,10f 3,40; worstkoeien, per kg. gesl. gew. f 2,60f 3,10; slachtpaarden. per kg. gesl. gew. f 2,90f 3,30. Handel: slachtvee, kalm; weidevee, kalm; biggen, redelijk; vaars- en stier kalveren, redelijk; vette kalveren, matig; schapen en lammeren, willig: paarden, kalm.

De Vallei | 1967 | | pagina 3