Nederlandse anti-James Bond morgenavond weer op de tv Toneelstuk over Churchill UIT DE KERKEN VANAVOND RADIO' en TELEVISIEPROGRAMMA'S Morgen PILOOT STORM RECHTER TIE Muziekensembl e mag geen interview toestaan Antoine kreeg een zenuwinstorting Bijzonder concert in Amsterdam TEKKO TAKS TELEVISIE TELEVISIE Ë1 T.V. LANGENBERG 1 I Pagina 2 ZATERDAG 7 JANUARI 1967 85 In maart 1764 worden de onderhan delingen vanuit de sfeer der hoffelijk heid verplaatst naar die der realiteit. Er wordt een defensief verdrag ge sloten tussen Pruisen en Rusland en die zelfde dag verplichten beide par tijen zich „alle middelen aan te wen den, in geval van nood ook wapenge weld, wanneer er iemand zou probe ren de vrije koningsverkiezing in Po len te verhinderen of de bestaande constitutie dier republiek aan te tas ten". Frankrijk heeft verklaard geen belang te hebben bij de keuze van de Poolse koning; het heeft er nooit be lang bij gehad. Poniatowsky en zijn Engelsgezinde invloed op Catharina liggen Parijs nog vers in het geheu gen. De interesse van Catharina in Poniatowsky wordt verkeerd begre pen, de galante Fransen geloven aan galante motieven, ook zij beschouwen Orlow als een voorbijgaande zinsver bijstering van de vereenzaamde bruid en de wens van de keizerin om de jonge Pool een koningskroon te be zorgen als de voorbereiding tot een zeer slecht geziene „mariage". Maar net protest wordt niet direct geuit maar langs de omweg via Konstanti- nopel. In juni 1764 dient de grootvi zier een nota in, waarin Turkije het Russisch-Pruisische verdrag erkent, zijn goedkeuring hecht aan de verkie zing van een Piast voor de Poolse troon maar bezwaar maakt tegen één persoon: tegen Poniatowsky. „Hij is te jong, onervaren en wat bij Konstantinopel als zeer belangrijk argument geldt ongehuwd. Een huwelijk dat na zijn verkiezing geslo ten wordt, kan als middel dienen om de macht van de koning te vergroten tot schade der nabuurstaten." Deze toespeling laat aan duidelijk heid niets te wensen over. De familie Poniatowsky eist van hem dat hij da delijk de reden tot ergernis uit de we reld helpt en nog voor de verkiezings dag met een Poolse van adel trouwt. Hij weigert dit standvastig en ver klaart liever van de kroon af te zien. „Mij hield destijds enkel en alleen de gedachte bezig," schrijft hij in zijn memoires, „dat de keizerin van Rus land vroeg of laat er toch wel over kon denken met mij te trouwen. Zon der haar scheen de kroon mij waar deloos." Te midden van alle politieke knoei erijen, intriges, interventies, nota's en verdragen die er rondom zijn troonkandidatuur zijn ontstaan, blijft hijzelf tot het laatste ogenblik een man met een privé-leven, een blinde lings gelovend verliefd man die zich niet van zijn laatste hoop wil laten beroven. Die wordt hem toch ontno men. Het Russische hof dus Catha rina zelf laat hem weten dat het zeer gewenst zou zijn als hij nog voor de opening van de rijksdag trouwde of zich tenminste verloofde. Zo zijn weigering om een andere vrouw te trouwen een verbloemd huwelijks aanzoek aan Catharina was, dan is haar wens dat hij het wel moge doen een openlijke afwijzing. Tenslotte moet Poniatowsky inzien dat hij de geliefde vrouw voorgoed kwijt is. HIJ ondertekent de verkiezingsovereen komst waarbij hij zich onder andere verplicht geen vrouw te huwen zon der toestemming van de senaat en in ieder geval alleen een katholieke prinses. Op 16 augustus komt de landdag bijeen. Russische legereenheden stro men over de grenzen, Pruisische le gereenheden zijn paraat tweehon derdduizend bajonetten garanderen de „ongestoorde vrije verkiezing van de Poolse koning". De Stolnik van Li- tauen, Stanislaus Poniatowsky wordt in alle rust en eenstemming gekozen. „Ik feliciteer Ons met de nieuwe ko ning die Wij gemaakt hebben," schrijft Catharina aan Panin. De nieuwe koning zelf vergeet ze zes we ken lang te feliciteren. OOO— Twee jaar na haar regeringsaan vaarding kan Catharina terugzien op een mooi stuk succesvol werk. En toch was er gedurende die twee jaar geen dag waarop ze zeker was van haar troon. De zorgeloze superioriteit die ze ostentatief bij alle gelegenhe den in het openbaar, tegenover haar ministers, tegenover het buitenland aan de dag legt, is een kwestie van haar willen. Ze heeft tegenslagen on dervonden, beangstigende dreigemen ten vernomen. De opstand in Peters burg was gevolgd door een meer dan koele ontvangst in Moskou: ze deed alsof ze het niet merkte en schreef aan iedereen dat de stemming in de oude hoofdstad niets te wensen over liet. Alleen de Engelse gezant zag een keer de schaduw over haar voorhoofd (Van onze radio- en tv-redactie) J Walter van der Kamp, bij de AVRO regisseur van tv-spelen, een van de re- gisseurs van het eerste uur (daarvoor J speelde hij zoveelste-plansrollen bij de J Haagse Comedie), heeft twee seizoe- 5 nen geleden een tv-thriller geschreven J om beroepsschrijvers te bewijzen dat j het minder moeilijk is dan ze denken. Het stuk heette „Een man met baard en in een ogenblik van diepste neer-J en donkere bril". Het speelde zich af slachtigheid bekende ze hem dat ze in een tv-studio. Een geachte professor „niet volmaakt gelukkig was". Dat g bleek de moordenaar te zijn. Het was was in oktober 1762, in de dagen dat geen geweldig stuk, maar wel bruik- de samenzwering van de gebroeders baar. Chroesjtsjow en luitenant Goersjew Het vorige seizoen introduceerde Wal- ontdekt en in de kiem gesmoord was. ter van der Kamp Nederlands bloedei- Een in de grond van de zaak onbe- gen anti-James Bond: Joost Koekoek, langrijke kwestie: een paar dronken? alias Geheim Agent 001, met Will van officieren hadden in hun roes erover Seist van de Nederlandse Comedie als gepraat dat de troon eigenlijk recht- de grote contra-spionageheld, die de matig aan de gevangen keizer Iwan geheime ijzerlijm FLM-3 voor het va- toekwam en dat het misschien gauw derland moest zien te behouden. Het alweer tot „veranderingen" zou ko- was een kolderverhaal, volgepropt met men. Maar voor Catharina was het gekke tv-teebnische grappen. Het was politiek gekuip van de aangeschote- leuk op een vermoeiende wijze. Aan nen een symptoom. Hoeveel Chroesjt- het grove hebben alleen de literair in- sjows, hoeveel Goersjews zijn er in gestelde kijkers zich gestoten, het leger Nog geen zes weken gele- Morgen davert geheim Agent 001, weer den had dit leger als één man achter in de persoon van Will van Seist, op- haar gestaan hoevelen hebben zich nieuw over het scherm. Walter van der in die korte tijd bedacht dat ze een Kamp heeft de smaak te pakken, ongerechtigde op de troon verheven hebben? De gezichten der mensen? Het nieuwe verhaal heet ..001 en de zijn ondoorgrondelijk, niemand kan man van Teheran Brigade-generaal door wapenrokken heen in de harten Ulco de Groot, hoofd van de contra-spio- van de soldaten kijken. Hoevele har- nage (Wim van den Heuvel) is nog ten heeft Catharina aan dit onbegrij- in actieve dienst. Plaatsvervangend pelijk fantoom van de „rechtmatige? hoofd kolonel P. (Kees Brusse) is ge- keizer" verloren? De senaat veroor- pensioneerd en majoor K. (Coen Flink) deelt de samenzweerders ter dood is militair attaché in IJsland geworden, Catharina verleent ze gratie. De? want. de ijzerlijm bleek een schandaal Goersjews en hun kornuiten zijn te zÜn- hield met in de buitenlucht, kletskousen, ze vreest de armzalige Generaal de Groot is gedwongen activi- kletskousen niet, ze mogen hun arm- teiten te ontwikkelen, omdat de gehei- zalig leven hebben. Het is een ander? me spion uit Teheran per vliegend ta- die als gevaarlijker en geduchter te- Piji- in Nederland is gearriveerd. Hij genstander uit het onderzoek te voor- jaagt op het filatron-b, een raketten- schijn komt, een ander bedreigt haar brandstof, uitgevonden in Nederland, rust, een ander haar troon het is honderdduizend maal sterker dan gewo- een ander die zij in de verborgenste diepte van haar hart ter dood veroor- deelt, hoewel hij zo onschuldig is als een pasgeboren kind. Maar hij was als pasgeboren kind rechtmatig tot tsaar gekroond De samenzwering van Goersjew was door Gregor Orlow ontdekt. Een half jaar later conspireren een paar officieren tegen Gregor Orlow. Het zijn zijn kameraden van voorheen, een paar van de beste mannen die samen met hem dat is nog geen ne brandstof. Geheim Agent 001, dient van zijn bed, f///////»///////«W/////«/H//////A////////////«/«///// 3397 Voor sommige van Doctor Drago's proefdieren was 't waarschijnlijk helemaal geen genoegen om de vrij heid terug te krijgen, want eenmaal buiten hun hokken, liepen zij grote kans aangevallen en verscheurd te wor den voor 'n paar vraatzuchtige makkers. De verstandig ste dezer zwakkere broeders kozen onmiddellijk het ha- zepad, het zij zwemmend over het Nevelmeer, dan wel over het land. Hoe dan ook, Piloot Storm meende zijn best gedaan te hebben. „Zo krijg ik tenminste geen (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De hofmaarschalk heel jaar geleden Catharina op de g van de Koningin mr. R. J. E. M. van troon hebben geholpen: de luitenants Zlnni Bergmann, heeft op straffe Chitrowo, Rosslowlew en LassoenskiJ ven verbreking van het contract het muziekensemble van Frans Dehue ver- 0 boden interviews toe te staan of aan (Wordt vervolgd) vraaggesprekken voor radio en televi- sie deel te nemen die betrekking heb- ben op het komende optreden aan het Hof tijdens de naderende festiviteiten. Dat verbod geldt niet meer, wanneer de contractuele overeenkomst is beëin digd. Naar wij vernemen is het usance, dat musici, artiesten en anderen, die worden geëngageerd voor een optreden aan 't Hof, vooraf wordt verzocht daar over geen mededelingen te doen naar buiten, vooral wanneer het besloten bij eenkomsten betreft, Het wordt hen. té vens verboden reclame te maken met hun optreden aan het Hof, waarbij eveneens de nadruk geheel komt te lig gen op de privé-sfeer, waarin zij optre den. Mr. Van Zinnicq Bergmann heeft tegen zijn zin tot een uitdrukkelijk verbod moeten komen, aangezien er reeds ge sprekken zijn geweest met leden van het muziekensemble van Frans Dehue, o.m. met Frans Dehue zelf, die in en kele bladen zijn gepubliceerd. In paleis Soestdijk was men niet helemaal geluk kig met de wijze waarop die interviews waren weergegeven. Zo stond b.v. te lezen, dat Frans Dehue zo leuk met la keien kon omspringen. De Haagse pianiét Frans Dehue heeft alle begrip voor het verbod: „Al jaren word ik uitgenodigd om aan het Hof op te treden en ik zou niet graag wil len dat ik daarvan word uitgesloten. Ik kan het ermee eens zijn, dat mijn woorden niet helemaal juist zijn weer gegeven of niet zijn gebruikt op een manier zoals ik het had bedoeld. Daar ben ik persoonlijk ook niet gelukkig mee". „Ons ensemble bestaat uit zes perso nen", zegt Frans Dehue. „Twee daar van zijn de drummer Lex Koot en zijn Italiaanse echtgenote, de zangeres Det- ti Casoli. Detti zal de komende dagen tijdens enkele festiviteiten Franse, Ita liaanse, Spaanse, Engelse en Neder landse liedjes zingen. Zij heeft dat al eerder aan het Hof gedaan en zij wil dat blijven doen. Wij zullen ons houden aan het verbod, zoals dat mij is mede gedeeld". Frans Dehue heeft op die gronden ook een verzoek van Mies Bouwman afge wezen om met zijn gezelschap op te treden in het t.v.-programma „Mies-en- Scène" van de VARA. moeilijkheden met de Dierenbescherming!" sprak hij tevreden. De avond was gevallen; de maan Deimos en de eerste sterren verschenen aan het firmament, toen de twee machines in de richting Thorim koersten. Toch was er iets, dat onze ruimtepionier dwars zat! Steeds weer moest hij aan het geheimzinnige laboratorium denken, aan de „vleerman" en aan Drago. En het was alsof van verre het honend gelach van de Doctor tot hem doordrong. Had dit iets te betekenen? waar hij omringd was door vier scho nen, die hij het sprookje van Roodkap je aan het voorlezen was, op te staan en de kwalijke Iranees uit te schakelen. Deze heeft het inmiddels voorzien op de goudschat van de Nederlandse bank. Heeft hij het goud, dan wil hij het rui len tegen het filatron-b. Als handlanger heeft hij Jasper Holthuis, tiener-idool en reclame-fotograaf (Allard van der Scheer), die op zijn beurt weer kennis heeft aan Mien van 't Reve (Adèle Bloemendaal), die weer een zwager heeft die gemakkelijk bij de Nederland se bank kan binnenkomen. Via het riool. Hij is bij de stadsreiniging. Zodoen de weet ze de weg. Wat weer belang rijk is voor IJzeren Nelis (Rudi Fal- kenhagen) en Stille Willie, net uit Leeuwarden en nog niet uit de kleren geweest (Harmen de Neukelaer), die de kraak moeten zetten. Joost en de generaal en ook 's generaals secreta resse Eva (Camille de Vries), rijk in het bedenken van vermommingen, we ten het foto-atelier binnen te dringen. Zodat ze in contact komen met de booswichten. Zodatnee. Niets meer. Het is een thriller. Maar zeker is dat Joost, de ge neraal en Eva, met veel vallen en moeizaam opstaan, het vaderland weer eens redden. LONDEN Het Nationale Theater overweegt een niet bepaald vleiend toneelstuk over het leven van Sir Winston Churchill („De soldaten") op te voeren, dat geschreven is door Ralph Hochhuth, de Duitse schrijver, die gro te opschudding veroorzaakte met zijn kritische stuk over Paus Pius XII en diens betrekkingen met Hitler-Duits- land. LE HAVRE. Het Franse tiener idool Antoine is donderdagavond met een zenuwinstorting opgenomen in het ziekenhuis van Frecamp. Woensdag had de zanger reeds on gerustheid opgewekt tijdens de opname van grammofoonplaten, waarna hij „in de provincie" verdween. De medici te Frecamp hadden gister avond nog niets meegedeeld over de toestand van Antoine. AMSTERDAM. De Nederlandse Vereniging „Concertgebouwvrienden" heeft in samenwerking met de Neder landse Orkeststichting een bijzonder concert georganiseerd, dat op 17 januari zal gegeven worden in de Kleine Zaal van het Concertgebouw in Amsterdam. Er zijn enige jonge musici van het Concertgebouworkest uitgenodigd om zich te laten horen t.w. Joel Waterman, violist; Hasso van der Westen, alt violist; Ruud van den Brink, slagwer ker/pianist en Jan Labordus, slagwer ker. Joel Waterman en Hasso van der Westen hebben met de cellist René van Ast het Pro Arte-strijktrio gevormd, dat trio's zal uitvoeren van Rousel, Bocche- rini en Schubert. Ruud van den Brink en Jan Labordus zullen met de pianist Maarten Bon en de slagwerker Niels le Large Bartöks sonate voor twee piano's ten gehore brengen. Ned. Herv. Kerk: Bedankt: voor Valburg-Homoet: B. A. v. Donkersgoed te St.-Philipsland. Geref. Kerken: Beroepen: te Giessenburg: T. de Boer, kand. te Bolsward. Aangenomen: naar Gorkum (3e pred. pl.G. Kuipers te Boksum. Bedankt: voor Alphen aan de Rijn (vac. wijlen W. Wijma): A. Riddersma te Zuidlaren. Geref. Gemeenten: Beroepen: te Wageningen: A. W. Ver hoef te Barneveld. Baptisten Gemeente: Aangenomen: naar Arnhem (2e be roep): H. J. Stukker te Stadskanaal. Vanavond zal de N.C.R.V.-t.v. de zesde aflevering van de serie „Stief- been en Zoon" op het scherm bren gen. Deze aflevering is getiteld „De Tiendaagse Veldtocht". Op de foto de heide hoofdrolspelers Piet Römer en Rien van Nunen in een scène in een vliegtuig. 27. Als Accacia op de binnenplaats komt, staan de rechter en Tsjiao Tai weer verdekt opgestld achter de boom. Zij kijkt recht voor zich uit en loopt naar de grote hal. „Ze heeft ons niet gezien!" fluistert Tsjiao Tai te gen Rechter Tie. „Ze gaat naar de hal. Nee, toch niet. Kijk, ze gaat bij Pao naar binnen!" „Mooi", zegt Rech ter Tie, dan hebben we nu de kans om die handafdruk In Yie's kamer eens goed te bekijken." Ze gaan vlug naar binnen. Terwijl Tsjiao Tai de lantaren omhoog houdt be studeert de rechter de rode handafdruk. „Het is de rech terhand", mompelt hij, „van een man. Het moet al een dag of wat geleden zijn dat iemand hier met zijn bebloede hand tegen de muur steun zocht, want het bloed is in het pleister getrokken. Vandaar dat Accacia het er niet af kon krijgen. Kijk, die witte streep dwars over de palm moet wel op een litteken duiden..." Tsjiao Tai heeft intussen eens rondgekeken. „Ziet u wel dat het dubbele bed afgehaald is? Nu Yie's vrouw afwezig is, huist hij zeker bij Pao..." Rechter Tie kijkt op en legt zijn hand vlug op Tsjiao Tai's arm. „Sht! Ik hoor iets. Vlug terug naar onze kamer!" HILVERSUM I 18.00 Nws. en commentaar. 18.20 Po- pulaire-klassieke orkestwerken opn 19.15 Boekbespreking. 19.35 Stereo: Melodieën-Expres: licht muziekprogr. 20.00 Nws. 20.05 Geen spoor van bewijs hoorspel. 21.55 Weerklank: muziekre- vue. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Lichte orkestmuziek. 22.50 Rakelings: sati risch programma. 23.25 Babysitten: ge varieerd platenprogramma. met praat jes. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 18.00 Stereo: Li. instr. ensemble en zangsolist. 18.20 Stereo: Lichte or kestmuziek. 18.40 Licht instr. ensemble en zangsolist. 19.00 Nws. 19.10 Actuali teiten. 19.30 Zingening: liedjespr. 20.30 Verzoekplatenpr. 22.10 Roulette, een spelletje met grammofoonplaten. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal...!: muzikaal sportprogramma met com mentaren, reportages en gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nieuws. NEDERLAND I NTS: 15.30 Nws. in het kort. 15.34 NTS-Weekjourn. (met titels voor ge hoorgestoorden). STER: 15.57 Reclame. NCRV: 16.00 Onder de loep: progr. v. Filatelisten. 16.20 De gouden Burg, do cumentaire. 16.45 Kijk op de wereld: programma van en over nieuws. 16.55- 17.30 Voor de kinderen. NTS: 18.45 Pi- po de Clown. 18.50 Journaal STER: 18.55 Reclame NCRV. 19.00 Aap, Snor, Swiep. Am.pr. 19.45 Het Evangelie en de toekomst van Europa STER. 19.56 Reclame. NTS: Journ. STER: 20.15 Reclame. NCRV: 20.20 Attentie. 20.30 Stief been en zoon, TV-spel. 21.05 Het blijft Hollands, show. 21.55 Close up interv. 22.20 Farce Majeure: act. kro niek. 22.40 Morgen is het zondag. NTS: 22.45-22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.05 Mrs. Thursday, TV-film. 20.55 Achter het nieuws. 21.20 Muziekprogramma. NTS: 22.15-22.30 Journaal. Televisieprogramma's (dl. 15), vervolgverhaal voor de jeugd. 19.30 India mijn India, filmdoc. 20.00 Journaal. 20.05 Dr. Kildare, tv-film. 20.30 The Villains, tv-film. 21.15 De be zetting ter discussie. 22 15 - 22.20 Jour naal. HILVERSUM I VARA: 8.00 Nws. 8.15 Sportmed. en soc. strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr. (9.00 Sportmed.). 9.45 Nieuws. IKOR: 10.00 Onderweg, een pr. met van alles wat. 10.30 Remonstrantse kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Gram- mofoonmuz. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers. AVRO: 12.00 Muzikaal ont haal: bonte muz. show. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.20 Radar: radio-periodiek. 14.00 Ste reo: Dansorkest en zangsol. 14.30 O, schitt'rende kleuren ,pr. rond onze na tionale driekleur. 1500 Stereo: Radio kamerorkest en sol (opn.): klass. en mod. muz. 16.15 Stereo: Weens ensem ble (gr.): muz. uit de 15e eeuw. VARA: 16.30 Feest der herkenning: oude muz. 17.00 Zondagclub: een pr. van toppers en poppers. 17.30 Voor de jeugd. 17 50 Nws. NRU: 18.05 Langs de Lijn: sport rep. en -beschouwingen. VARA: 18.30 Vrij entree: cabaretpr. 18.50 Bij nader inzien: discussies over gebeurtenissen van de afgelopen 14 dagen. VPRO: 19.30 Balans: opinies en gebeurtenissen, gewogen en getoetst (i.s.m. IKOR). AVRO: 20 00 Nws. 20.05 Stereo: Opera- muz. (gr.). 21.15 Korte boekbespr., af gewisseld met muz. 21.45 Voordracht. 21.55 Stereo: Li. muz.pr. 22.25 Ik geloof dat..., praatje. 22.30 Nws. 2-40 Act. TROS: 22.55 Voorgerecht. 23.00 Op de valreep: felicitatie. 13.10 Li. gr.muz. NRU: 23.55 - 24.00 Nieuws. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nws. 815 Klass. gr.muz. 8.55 Levende liturgie .lezing. 9.00 Hoog mis. 10.00 Audio: gevar. muz.pr. 12.00 Li. instr. ensemble. 12.30 Nws en med. 12-37 Buitenlands commentaar. 12.50 Operamuz. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Harrewarren, li. pr. NRU: 14.30 Langs de Lijn: sport en gr.muz. CVK: 17.00 Geref. kerkdienst. 18.00 Schrift- Noten: muz.pr. IKOR: 18.30 Zingt het voorbedachte lied. 18.50 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nws en weerpr. 19.07 Klass. en semi-klass. kamermuz. 19.26 Brusselse kanttekeningen. 19.30 Geestelijke liederen. 20.00 Godsdienstige lezing. 20.15 Klass. gr.muz. KRO: 21.00 Simba's sterven niet (2), hoorspel. 21.50 Instr. ensemble: jazzmuz. 22.00 Liedjes pr. 22.30 Nws. 22.40 Geloven in morgen: bezinning en gebed. 23.00 Act. doe. 23.30 Jazzmuz. met commentaar. 23.55 - 24.00 Nieuws. HILVERSUM in AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Gevar. pl.pr. 10.00 Nws. 10.02 Verknipt. 11.00 Nieuws. 11.02 Li. pl.pr. en praatje. VARA: 1200 Nieuws. 12.2 Loco, een pr. zonder mo tief. 13.0 Nws. 13.07 Beat- en Popfesti val. 14.00 Nws. 14 02 Rome - Athene: pl.pr. voor de buitenlandse arbeiders. 14.32 Militair orkest. 15.00 Nws. 15.02 Ankara - Madrid: pl.pr. voor de buiten landse arbeiders. 15.30 Country and Western muz. 16 00 Nws. 16.02 Gevar. muziekprogramma. (16.30 Voetbaltoto- uitslagen). 17.00 Nws. 17.02 - 18.00 Ne derlandse artiesten op de plaat. NEDERLAND I RKK: 11.00 - 11.45 Eucharistieviering. NTS: 15.30 - 17.00 Monitor, met om ca. 15.50 Flipper en ca. 16.30 Voetbaluitsla gen. 17.00 Doc. over de Grote- of Sint- Jacobskerk te Den Haag. CVK/IKOR RKK: 19.00 Bijbelvertelling voor kinde ren. CVK/IKOR: 19.05 Dwars-bomen, discussie. NTS: 19.30 Sport. 20.25 Jour naal. AVRO: 20.30 Kunstgrepen. 21.00 001 en de man van Teheran, spionage verhaal. 22.15 Dichters dichterbij. NTS: 2230 - 22.35 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.00 Johan en de HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Li. gram.muz. VPRO: 7-55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Li. gr.muz. (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwijding 9 00 Klankjuwelen (gr). 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Jeugd koorzang. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvit. (gr.) (11.00-11.02 Nws) 12.00 Stereo: Metropole-ork.: am.muz. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Mod. platteland, praatje. 12.35 Li. ork.muz .13 00 Nws. 13.10 Journ. en beursber 1330 De ontw v d opera: muz. klankbeeld met fragm. uit de opera Die Walküre. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Nws. 16.02 Klass. en mod. gr. muz. 17.00 Voor de padvinders. 17.05 Jazz- en swingmuz. voor de jeugd. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws., en herh. SOS-ber. 7.10 Medit. 7.15 Stereo: Li. ork.muz. 7.30 Nws. 7.32 Stereo: Li. instr. ensem ble. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 NCRV-lied. 8.15 Gew muz (gr.). 830 Nws. 8.32 Stereo: Lichte grmuz 900 Voor de zieken. 9.40 V. d. huisvr 10.25 Theol. ether leergang. 11.00 Li grmuz 1122 Voor boer en tuinder. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws 1240 Variant: Act, report en li muz 1330 Stereo: Li. instr. en li. voc. en semble. 14.05 Schoolradio. 14.35 Stereo: Li. gr.muz. 15.00 Mod. kamer- en ork. muz. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Klass. kamermuz. (opn.). 17.00 Overheidsvoor lichting: Werken voor de mens in het Surinaamse oerwoud. Spreker: Dokie Roethof-Ensing. 17.10 Voor de kleuters. 17.25 Voor de jeugd. 17.40 Stereo: Koor zang. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nws. 9.02 Li. platenpr 10.00 Nws. 10.02 Act. 10.05 Niet veel... 11.00 Nws. 11.02 Act 1105 A'dam '67: li muz. en rep. 12.02 Nws 1202 Act 1205 Li. platenpr. 13.00 Nws. 13.02 Act 1305 Over de hekel. 14.00 Nws. 1402 Act. 14.05 Li. gr.muz. 15.00 Nws. 15.02 Act 15.05 Klik, momentopn. van een stukje Ned 16.00 Nws. 16.02 Act. 1605 Tienershow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05- 18.00 Verzoekplatenpr. Alverman ZATERDAG 7 JANUARI 1967 DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal (van gis teren). 10.20 Werner Finck in Amerika, cabaretprogramma. 11.10 Die Leute von Strassburg, filmreportage. 12.00- 13.30 Actualiteitenkroniek. 13.55 Nws. 14.00. Könige der Walder, filmreporta ge. 14.30 Internationale ski-wedstrijden. 15.00 Balans in bewogen beelden. 15.15 Die Gesellschaft braucht Einzelganger, spel. 15.45 Festival-melodieën. 16.30 Dansparty. 17.00 Vespers. 17.45 Sport- overzicht. (Regionaal programma NDR: 18.30 Gilligan's Insei. 19.00 Ac tualiteiten. 19.15 Die aktuelle Schaubu- de. 19.58 Programma-overzicht. WDR: 13.30 Die Woche Hier und Heute. 18.05 Hier und Heute. 18.50 Klein feuilleton. 19.00 Guten Abend. 19.10 Katy. 19.38 Programma-overzicht. 19.40 Schauplat- ze des Ungewöhnlichen). 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.15 Es muss nicht immer Schlager sein: amusementspro gramma. 21.45 Trekking van de Duitse lotto. 21.50 Journaal, weerbericht en het woord voor de zondag. 22.05 Das Privatleben Heinrichs VIIII, Engelse speelfilm. (Niet geschikt voor jeugdige kijkers). 23.35 Nieuws. DUITSLAND II 14.30 Programma-overzicht voor de komende week. 15.00 Hallo vrienden, studio voor jonge kijkers. 15.30 Reis- film. (herhaling). 15.55 De oorlog en de capsules wedstrijd. 16.15 Wereldreis zonder reisbiljet. 16.40 Vorsicht Falie, detective, (herhaling). 17.30 Hör hin, schau zu, amusementsprogramma, (herhaling). 17.55 Nieuws en weerbe richt. 18.00 Samstags um Sechs. 18.30 Filmkroniek. 18.55 Modeshow. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nieuws en weekkro- niek. 20.00 Ein Risz im Eis, TV-spel. 21.35 Commentaar. 21.45 Voetbalrepor tage, en lotto-uitslagen. 23.00 Nieuws en weerbericht. 23.05 Doktor Laurent, Franse speelfilm, (niét geschikt voor jeugdige kijkers. Herhaling). ZONDAG 8 JANUARI 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal (van giste ren). 10.20 - 10.50 Doc. film. 11.00 Pr.- overz. van de lopende week. 11.30 Le zing. 12.0 Intern, borreluurtje. 12.45 Weekjournaal. 13.15 Reg. weekjournaal. 14.3 Voor de kinderen. 15.00 Film. 15.50 Doe. 16.35 Stresemann, Duitse speelfilm. 18.15 Sportrep. 19.00 Wereld- spiegel. 18.30 Sportoverz. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Seelenwanderung, tv- spel. 1.30 Discussie. 22.15 Nws en weer bericht. DUITSLAND II 12.30 Pr.overz. voor de lopende week. 13.00 Am.pr. voor Italianen en Duit sers. 13.45 Filmrep. 14.15 Act. en muz. 15.00 Flipper, tv-film v.d. kinderen. 15.25 Fahrten ins Abenteuer, reisrepor- ge. 15.45 Russische teken-trucfilm. 16.05 Eine Burg in Spanien, Spaanse tv-film. 17.00 Rep. van de Duitse kampioen schappen kunstschaatsen en ijsdansen. 17.45 Nws, weerber. en sport. 18.00 In formaties bij beroepskeuze. 18.30 Film reportage. 19.00 Sportrep. 1926 Weerbe richt. 19.30 Nws. 19.40 Informaties en meningen uit de Bondshoofdstad. 20.00 Am.pr. 21.00 Doe. 1.40 Das Traumkis- sen, tv-spel (niet geschikt voor jeugdige kijkers). 22.25 Nieuws. ?V\\VV\\V\\\\\\\\\\V\\\\\V\\\\\\V\\\\\\\\\\V\\V\\V\\\\\\\\\\\\\\N\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\VV\\V\\\\\\\\\VN\\N\\NV\N\V\V\VVVV\\\\\\\\\\\VV\\\\\\\\\\\VV\\V\\\\\\\\\\\VV\\\\V\\\\\\\>\\\\\\V\\v\\\X\\\v\\\\X\\\\\\V\\\\\\\\\\\\\\\\\\' 2 4MOCO II 5 23. Intussen stoomde de Jacob Heemskerk gestadig naar het noorden. Het leven aan boord ging zijn gewone gang en Tekko was dikke vrienden met de kok. Wanneer hij eens een ogenblik niets te doen had, ging hij een luchtje scheppen aan dek en genoot dan van het afwisselende schouwspel dat wolken en water hem boden. Het zee mansleven beviel onze vriend opperbest, alleen zat het hem nog wel dwars, dat hij de functie van eerste har poenier had moeten verwisselen met die van koksmaat. De gedachten hieraan hielden hem echter niet uit de slaap want hij sliep nu iedere nacht als een roos. Op een keer, Tekko lag nog rustig te slapen, begon het schip hevig te trillen. Het geloop aan dek en het geschreeuw van bevelen was opeens zo hevig dat Tekko plotseling ontwaakte. .VVVWWVVVVWWWWVVWVWVVVVVVVVVVVVVVVVWVWWWWWWWVVVVVVVVWWVWWWVWWVV xvvwwvvvvwwwwwwvwwwwwwvvvvwwwvvv .WWVVVVWVVWWVVVVVWWVVWVVVWWVVWWVVVVWVVVWVVWWVWWWWWWVWWVVWWWWVWWWWVVWVVWVVVVVVVWWWWVVVVVVVVWVWWVWVVVWWWVVVWWVVVVVVWVWVWWVVVVWWWWWWVVWWWVWVVVVWVWVVVWVWVVVVVWVVWVVVVWVWVVVVW

De Vallei | 1967 | | pagina 2