Kappers-echtpaar ziet brood in hondenpension Hobby is nu beroep geworden Kantongerecht Wageningen Leuk verjaarscadeau voor Rhenense automobilist E.E.G. legt landbouw geen windeieren Witte sprookjeswereld in de ongerepte natuur rond Rhenen „Mijn dancing moet streekfunctie krijgen T.V.-vrij voor schooljeugd Stemmen in andere gemeente Rumoer rond Kerstman Dank van poliofonds AGENDA Tijd van „wassen en watergolf" voorbij Mr. Biesheuvel in Scherpenzeel: Eigenaar hotel „De Zwaan": BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL BEZOEK Dure sigaren Boerenkool feest „Salamanders** Les Dossier zoek Wijlen J. Keyman ter aarde besteld Sneeuw Kaa rs lichtjes DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER ASSURANTIEKANTOOR MULDER ft VERZEKERINGEN v ft HYPOTHEKEN ft FINANCIERINGEN 55 ragii.a 3 ZATERDAG 7 JANUARI 1967 VEENENDAAL Voor dames kapper M. D. Kerkhove is er geen weg terug meer. Hij heeft zijn taak aan het dr. Slotemaker de Bruine- plein verkocht aan de Raiffeisenbank, die er een bijkantoor gaat vestigen. Bovendien heeft hij het bekende hon den- en paardenhotel „De Kathleens- hoeve" in Voorthuizen aangekocht om daar straks te gaan wonen en om van z'n hobby z'n beroep te maken. Het besluit staat vast; kapper Kerkhove zal zijn brood niet langer verdienen met wassen, watergolven en perma nenten, hij gaat honden en paarden verzorgen. Een hele omschakeling, inderdaad. Een omschakeling echter die het echtpaar Kerkhove zonder meer als het in vervulling gaan van een lang gekoesterde wens beschouwt. Zij maken er geen geheim van; al ja ren geleden was in hun brein het idee gerijpt om het „straks wat rustiger aan te gaan doen". En ook om de in tense liefhebberij, die gewoon „de hond" heet, ten volle in praktijk te kunnen brengen. Onlangs deed zich een gelegenheid voor; er werd in de krant een hondenpension aangebo denkapper Kerkhove dacht niet meer aan wassen en watergolven In hun woning aan het plein, die ze per 1 februari zullen gaan verlaten, vertelde het echtpaar bijzonder enthou siast over hun plannen. „Ik heb altijd van de vrijheid gedroomd", zei de heer Kerkhove, die jarenlang het kappers vak op schepen heeft uitgeoefend. Als vijftienjarige knaap hanteerde hij de schaar voor het eerst. Later vertrok hij naar Indonesië, ook als kapper. Hij verbleef er bijna dertien jaar. In de oorlog verdiende hij zijn brood op Engelse schepen. Hij trouwde een Engelse vrouw en vestigde zich ruim tien jaar geleden in Veenendaal. On danks dit leven van reizen en trekken bleef de nu 56-jarige kapper zijn liefde voor het dier behouden. Misschien is het een toevalligheid, misschien ook niet, dat hij een vrouw trof, die zich eveneens van jongs af aan met dieren had bezig gehouden. „Wij zijn echte hondenliefhebbers. Ja, we beschouwen een hond gewoon als een huisgenoot". In het dagelijks leven houdt dat onder meer in, dat de heer Kerkhove elke morgen om vijf uur op staat om er dan met zijn Duitse her der op uit te trekken. „De mensen ver klaren me voor gek, als ze het horen. Maar voor mij is het een genot als ik uren met m'n hond door de bossen kan dwalen. Je bent samen met dat dier... ja, het is eigenlijk niet in woorden uit te drukken...." Ook in verenigingsverband heeft hij zich laten gelden. Jarenlang was hij penningmeester van de Veenendaalse politiehondendresseervereniging D.E.S. Zijn grote Duitse herder herinnert hem nog aan die periode. „Het is eigenlijk geen rashond, maar dat is van minder belang, want hij gaat mee naar Voort huizen. Ik doe hem absoluut niet weg..." Wie bij het echtpaar öp bezoek komt kan er steevast op rekenen dat de vraag „bent u bang voor honden?" Kordt gesteld. Wie dan grootmoedig „nee" zegt, maakt even later kennis met de nieuwsgierige Duitse herder, die elke bezoeker uitgebreid besnuffelt. Pas als het dier in de gaten heeft, dat hij met mensen te doen heeft die door zijn baas worden vertrouwd, accepteert het de bezoekers. G. Weigraven en z.v. N. van Ginkel Geboren: Jacquelien, d.v. Roelofs; Melis, G. G. Veenhof; Andries, z.v. J. Boven- schen en H. Rensink; Martin ,z.v. R. van Beek en I. J. Brouwer; Arend Jan, zv J. Brands en W. J. Koopman; Cor nelia, d.v. T Legemaat en C. van Ee; Ernestus Jan, z.v. A. Venema en A. de Boer; Cornelis Arie, z.v. M. J. den Haan en G. van Beek; Barend, z.v. A. Schoeman en C. van Engelenburg; Wou ter Reinhard Werenfried, z.v. W. Sie- mons en L .J. T. M. van Latum; Es ther Reina Christina, d.v. T. van Har- develd en M. A. Lammers (geb. te Rhe- nen); Ronnie, z.v. T. van den Boven- kamp en A. C. van Leth (geb. te Rhe- nen); Cornelis Jelis, z.v. T. van Dor- land en A. Budding (geb. to Rhenen). Ondertrouwd R. G. Cluistra en A. van Rees; A. van de Weerdhof en W. Veenhof. Gehuwd: J. H. Stomhorst ert E. Sukkel; W. J. Hupkes en J. P. van Hardeveld; T. L. van Voorthuisen en J. Versteeg; M. Verburg en W Brinks; Z. van Thuijl en D. W. Schoeman; G. A. Bouwmees ter en W. Scholten; H. Budding en A. C. Vinke; W. Stolp en D. J. Diepeveen; G. du Pree en A. van Enk; L. van Ingen en H. W. Nieuwhart; E. van Gin kel en E. Rijken; W. Brands en M. P van Wakeren; G. B. Bakker en N. G. Konings; A. Schoeman en H. Lansing; A..J. Henzen en A. M. de Jong. Overleden Hendrik Achterberg, 77 jr., geh. gew. H. P. Boers; Pel Vermeer, 67 jr., echt genoot van P. van Veldhuizen. RHENEN Dinsdag 10 januari zul len alle scholieren in Rhenen vanaf half elf vrijaf hebben om de televisie-uitzen ding te kunnen volgen van het huwelijk van H.K.H. Prinses Margriet met de heer Pieter van Vollenhoven. In de middaguren zullen de kinderen weer normaal naar school moeten. Het is een van de staaltjes dressuur, die de heer Kerkhove zijn herder heeft aangeleerd. Als hij straks helemaal tus sen de honden zit, wil hij zich nog meer op de kunst van het dresseren gaan toeleggen. Hij heeft nog andere activiteiten op zijn programma. „Trim men bijvoorbeeld", zegt hij zelf, „dan blijf ik nog een tikkeltje in mijn oude vak". Een concrete vraag. Zal het honden en paardenpension hem voldoende uit zicht bieden op een goed belegde boter ham? „Natuurlijk", zo luidt zijn ant woord. „Het pension heeft zich door het hele land heen een zekere faam ver worven. Mensen uit alle windstreken brengen er hun dieren naar toe. Pas geleden hebben we er nog een kijkje genomen. Toen waren er bijna honderd honden in pension, bovendien negentien poezen en nog drie paarden..." Paarden? „Ja, die verblijven er per manent. Het zijn oude springpaarden, die met pensioen zijn gegaan. Ze bren gen de laatste jaren van hun leven in het pension door..." Over enkele weken is het zover. De Over enkele weken is het zover. De man, die 41 jaar kapper is geweest gaat honden, katten en paarden verwen nen. Zijn vrouw die hem steeds in de zaak heeft geassiteerd zal hem hem In de nieuwe omgeving ter zijde staan. Hoe hebben de klanten gereageerd „We hebben ons best gedaan om de zaak aan een andere kapper over te doen, maar dat is niet gelukt. Wat die reacties betreft, ach, veel mensen die van onze plannen hebben gehoord, zei den „dat is echt iets voor jullie". De meesten hebben beloofd straks een kijk je te komen nemen in Voorthuizen. Als het door gaat krijgen we half Veenen daal op bezoek De heer en mevrouw Kerkhove hebben het kappersvak vaarwel gezegd. Hier zijn ze nog in hun kapsalon bezig. RHENEN Bij de verkiezing van de Tweede Kamer der Staten-Generaal kan een kiezer op zijn verzoek te zij ner keuze aan de stemming deelnemen, hetzij in de gemeente, in welker kiezers- register hij op de dag van de kandidaat stelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het indienen van het verzoek aan te wijzen andere gemeente. De kiezer, die van bovengenoemde bevoegdheid gebruik wenst te maken, doet daarvan uiterlijk 1 februari a.s. in persoon ter secretarie van een gemeen te aan de burgemeester of de door de ze aangewezen ambtenaar mededeling. Van de mededeling wordt een schrif telijke verklaring opgemaakt, waarop de beslissing wordt gesteld. Na inwilliging van het verzoek ont vangt de kiezer t.z.t. behalve de oproe- pingskaart van de burgemeester der ge meente, in welker kiezers register hij is opgenomen, ook van de burgemeester der door hem aangewezen gemeente eeD oproepingskaart. Voor de in het ongerede geraakte ver klaring wordt geen nieuwe verstrekt. Rhenen, 3 januari 1967 de burgemeester van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal. VEENENDAAL De verschijning van een kerstman op een reclamewa gen in de periode vóór Kerstmis, heeft hier en daar nogal wat wrevel verwekt, vooral in enkele kerkelijke kringen. Het bestuur van de Ned. Christen Vrouwenbond, afdeling Veenendaal heeft in een brief aan de Veenendaalse Winkeliersvereniging geprotesteerd te gen deze kerstman. Het bestuur van de ze afdeling is er nl. van overtuigd, „dat alleen een herdenken van het verlos sende komen van Christus in deze we reld met Kerstmis in 't middelpunt kan en mag staan en dat de heerlijkheid van dat gebeuren door niets omsluierd mag worden". Het is om deze reden dat het bestuur van de N.C.V.B. heeft gemeend te moe ten protesteren tegen de gevoerde actie en het hoopt, dat in de toekomst een dergelijke actie achterwege zal blijven, opdat de godsdienstige gevoelens van vele Veenendaalse ingezetenen niet nog maals gekwetst zullen worden. Genoemd bestuur is namelijk van me ning, dat hierdoor de diepe zin van Kerstmis wordt miskend en wat velen heilig is wordt ontwijd tot een tweede Sint-Nicolaasfeest. Van de zijde van het bestuur van de V.W.V. wordt, om elk misverstand in dezen te voorkomen, meegedeeld, dat zij met deze „reclamekerstman" niets uitstaande heeft. Enkele winkeliers uit het centrum hebben deze kerstman de straat opge stuurd en met klem distancieert de Vee nendaalse Winkeliersvereniging „Han del en Nijverheid" zich van deze actie, daarbij in het midden latend, of deze vorm van reclame al dan niet juist is. VEENENDAAL De directeur van het Centraal Bureau van het „Prinses Beatrix Fonds" te 's Gravenhage heeft aan de Veenendaalse winkeliersvereni ging „Handel en Nijverheid" in een brief zijn dank betuigd voor de deelna me aan de „polio-winkelweek". Met veel genoegen heeft het bestuur er ken nis van genomen, dat deze winkelweek, die door de V.W.V. werd georganiseerd een groot succes is geworden en dat het Prinses Beatrix Fonds daardoor een groot bedrag uit Veenendaal mocht ont vangen. Juist in dit jaar, waarin het Fonds het 10-jarig bestaan heeft her dacht is de doelstelling uitgebreid en komt een lange reeks van lichamelijk gehandicapten een beroep op het Fonds doen. De „omzet" (om het maar com mercieel uit te drukken) stijgt dan ook ieder jaar. Dat de Veenendaalse Winkeliersver. hierbij een belangrijke steun heeft willen verstrekken, wordt bijzonder op prijs gesteld. Het bestuur van het Prinses Beatrix Fonds verzoekt deze dank aan de bestuursleden en de winkeliers die aan deze actie hebben deelgenomen, te willen doorgeven. WAGENINGEN Op de eerste rechtszitting van 1967 stond de heer J. v. H. uit Veenendaal voor de kanton rechter in Wageningen om verantwoording af te leggen voor het negeren van een rood stoplicht. Verdachte legde de kantonrechter mr. A. C. v. d. Brand, uit dat ter plaatse normaal twee verkeerslichten in werking waren, maar sinds geruime tijd het ene niet functioneel was en pas sinds de dag van het proces-verbaal weer werkte. H. be riep zich er op dat hij studeerde en pleitte voor een lage straf omdat, zoals hij zei, aan studenten niet veel geld ter beschikking staat. „Toch rijdt u in een wagen", merk te de kantonrechter daarna op. Verdachte antwoordd „De wagen heb ik van mijn vader gekregen om op en neer te rijden, waardoor er meer tijd voor studie vrij komt". „Studeert u in Wageningen", vroeg de kanton rechter nu. „Neen in Driebergen". „Ik wist niet dat daar ook al een hogeschool is". Verdachte noemde hierna het instituut waar hij lessen volgt, wat de kantonrechter deed opmerken: „Heet dat ook al student, straks krijgen we nog studenten op kleuterscholen". Al met al was over hel licht geen klaarheid gebracht en besloot de kanton rechter de zaak aan te houden om verbalisant te horen. Ook door een rood stoplicht gereden was de bedrijfsleider F. J. B. uit Rhe nen. Verdachte legde uit dat hij pas zes weken na de bewuste datum door een telefoontje van de politie op de overtreding geattendeerd was. „Ik wist me er echter niets van te herinneren. Ik geef toe, dat het mijn wagen geweest kan zijn, maar deze wórdt ook door anderen gebruikt". De ze anderen bleken de technici te zijn, die ook op het bedrijf van W. werken. De officier van justitie, mr. J. H. G. Boekraad, merkte op: „Ik kan me voor stellen dat het voor verdachte moeilijk is na te gaan wie er op de bewuste da tum in zijn wagen gereden heeft. Ik vraag dan ook vrijspraak van het hem ten laste gelegde". Op de vraag van de kantonrechter of W. hierop nog iets te zeggen had ant woordde deze: „Ik ben jarig vandaag en vind dit een mooi cadeau". De offi cier verzekerde verdachte, dat dit bij zijn uitspraak geen rol had gespeeld, waarna de kantonrechter conform von niste. De wegenbouwer T. M. D. uit Nijme gen had zich in zijn snelheid vergist. Hij begon zijn verdediging met voor de situatie waarin hij verkeerde een hele hoop begrip op te brengen door op te merken: „We komen allemaal met de zelfde smoesjes en verhaaltjes wanneer we te hard gereden hebben". Dit be grip was hij weer helemaal kwijt toen hij vervolgde: „Ik heb wel een blank lijstje in die dertig jaar dat ik achter het stuur zit, maar ik had nu toch wel een beetje haast". Als antwoórd op de vraag waarom hij niet geschikt had antwoordde ver dachte dat hij alles liever zelf even toe lichtte. Hij vertelde dat hij naar de verjaardag van zijn vader was geweest die in Wageningen woont en dat nu door de bekeuring de sigaartjes die hij mee had genomen wel erg duur waren ge worden. De officier van justitie vond het ver weer niet erg steekhoudend en wees er op dat in het verkeer alles harmonieus moet samen gaan. Hij eiste f 50 of 5 SCHERPENZEEL In gebouw Philalethes werd vrijdagavond een open bare vergadering van de A.R.P. gehouden die belegd was door de kiesvereni gingen van Scherpenzeel, Veenendaal en Doorn. Als spreker was de minister van Landbouw mr. B. W. Biesheuvel uitgenodigd. In een korte toespraak lichtte de heer Biesheuvel zijn landbouwpolitiek toe tegen de achtergrond van de wereldpolitiek in het algemeen en die in het E.E.G.-verband in het bij zonder. Voordat hij zijn betoog begon, zei hij dat het de bedoeling van de kiesvereni gingen die hem hadden uitgenodigd, was, „iets" aan de streek te doen .„Ik heb gehoord, dat er hier veel mensen op de Boerenpartij hebben gestemd. Daar moet wat aan gedaan worden", zo stelde de minister van Landbouw. Hij zei er dankbaar voor te zijn, dat de landbouw Een opname van het honden- en paar denhotel „De Kathleenshoeve" te Voorthuizen, genoemd naar een hond, die op zijn beurt naar de Engelse zan geres Kathleen Ferrier werd genoemd. Heden, zaterdag BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal, 19.30 uur: „Frankie en Johnny". Opheusden, Hotel „De Zwaan", 20 uur: dansen m.m.v. „The Sparklings". Morgen, zondag BIOSCOOP Luxor-theater, Veenendaal, 15 uur: „Frankie en Johnny". 19.30 uur: „De val slaat dicht". vooraan gaat bij de totstandkoming van de Verenigde Staten van Europa, hoewel daarvoor iets van de soevereiniteit prijs gegeven moet worden." De heer Biesheuvel trachtte met en kele cijfers aan te tonen, dat het E.E.G.- beleid voor vrijwel de gehele landbouw sector voordelen oplevert. Hij wees er op, dat in 1963 nog slechts 500.000 var kens geëxporteerd werden. In 1965 wa ren dit er een miljoen, terwijl in de zeven maanden dat de grens in 1966 ge opend geweest is, er 800.000 uitgevoerd werden. Alleen de eierprijzen waren een te leurstelling geworden sinds de invoering van de E.E.G. Alle andere sectoren, waaronder die van de slachtkippen (in 1962 140.000 ton, in 1964 240.000 ton) zouden van de E.E.G.-mogelijkheden ge profiteerd hebben. Aan het slot van zijn rede, drong de minister er op aan, op zijn partij te stemmen. Dit ondanks het feit, dat hjj aan het begin gezegd had, dat de ver kiezingscampagne van de A.R.P. eerst op 14 januari begint. VEENENDAAL Hedenavond om half acht begint het boerenkoolfeest voor de hockeyvereniging „De Sala manders" in „De Ruif" aan de Nieu- weweg. Vanaf 9 zal er onder leiding van de band van Kees Diepeveen gele genheid tot dansen zijn. ELST Gevonden: zwarte leren por temonnee, nylon damesregenjas, dou blé damesarmbandhorloge. rechter glacé herenhandschoen. Aan komen lopen: jonge zw. poedel, reu. del, reu. Verloren: nikkelen herenhorloge, brui ne leren jongensportemonnee, bril. dagen hechtenis. De kantonrechter von niste met f 40 of vier dagen. De loodgieter J. v.d. G. uit Renkum had te snel gereden. Op de vraag waar om hij het schikkingsvoorstel niet betaald had, antwoordde hij, dat hij naast zijn beroep ook studeerde en dat de boete financieel een strop voor hem betekende. Voor zijn studie in de cultuur-pedagogie moest hij telkens op en neer naar Amsterdam waardoor hij veel reed en zijn wagen hard nodig had, voerde hij niet ter zake doenend aan. De officier zei te hopen, dat het pro ces-verbaal een les is geweest omdat 't nu eenmaal onmogelijk is twee dingen tegelijk te doen waarbij hij als drie voorbeelden aanvoerde: het „loodgiete- ren" en de studie, naar een nummer zoeken en tegelijkertijd op een kruis punt stoppen en tijdens het rijden den ken aan huisvestingsproblemen. Hij eis te f 50 of vijf dagen. De kantonrechter maakte er f 40 of vier dagen van. Mevr. J. van B. V. uit Heemstede stond met K. M. uit Ede en getuige B. v. d. W. uit Ede te wachten op het voorlezen van de tenlastelegging. Even later bleek, dat het dossier van deze zaak zoek was. De officier van justitie RHENEN Gistermiddag werd op de algemene begraafplaats aan de Ach- terbergsestraatweg het stoffelijk over schot ter aarde besteld van de heer J. Keijman (48), in leven In dienst van de gemeente Rhenen als chauffeur bij Ge meentewerken De heer Keijman werd maandag plot seling onwel op zijn werk en overleed enkele uren later. De begrafenis werd onder andere bij gewoond door de burgemeester, mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, de wethou der van Publieke Werken, de heer mr. J. Deen, en d directeur van de dienst, de heer J. Meijer. Geüniformeerd per soneel van de dienst Gemeentewerken droeg het stoffelijk overschot naar zijn laatste rustplaats. In de aula, die te klein bleek om de vele belangstellenden, waaronder afge vaardigden van verenigingen en vakbe weging, te kunnen bevatten, spraken de burgemeester en de directeur van Ge meentewerken waarderende woorden, die ervan getuigden dat wijlen de heer Keijman een goed collega was geweest en een harde werker. Hij was het, die indien nodig steeds voor de belan gen van anderen op de bres stond. Het zo plotseling verscheiden van de heer Keijman heeft bij het gemeente- personeel en bij allen, die hem gekend hebben, een diepe indruk achtergelaten. merkte op: „Tja, het is niet uit de ambtelijke molen gekomen. Dat is nu eenmaal de schrik van de moderne ad ministratie". Mevr. Van B. V. zei, dat ze het toch wel allemaal erg jammer vond, omdat ze al om kwart voor ne gen die morgen van huis was genaan en nu voor niets een hele da%, rlwijt was. De enige die getroost kor, worden was de getuige die zijn kosten in reke ning kon gaan brengen op de griffie. De officier vond het ook moeilijk maar zei over de zaak nu toch echt geen zin nig woord te kunnen zeggen. Daarna besloot de kantonrechter met een „Het is heel vervelend, maar U krijgt nader bericht". Glimlachend verliet het drie tal de zaal. De elektricien J. A. D. uit Lunteren stond terecht voor het niet verlenen van voorrang. Verdachte verontschul digde zich met de woorden: „Het had die dag gesneeuwd, ik remde wel, maar ik gleed door". De kantonrechter: „Met welke snelheid reed U?" Verdachte: „Dertig kilometer". De officier vond dat de sneeuw bij ons klimaat hoort en dat men daarop de rijwijze moet afstel len. „Wanneer men voorzichtig en goed rijdt, lukt dit best". Het geval op zich noemde hij verder ernstig omdat er niet enkel blikschade was maar ook drievoudig letsel. „Verdachte heeft door het letsel grote schuld aan de zaak". Hij eiste een geldboete van f 75 subsi diair zeven dagen hechtenis. De kanton rechter vond: „Aan de ene kant waren de omstandigheden moeilijk voor ver dachte, aan de andere kant zijn de ge volgen ernstig te noemen". Hij vonnis te met f 60 of zes dagen hechtenis. De Wijchense landbouwer J. G. G. was uitgenodigd om te komen vertellen waarom hij bij dichte mist niet de juiste verlichting had gevoerd. De kan tonrechter bracht onder de aandacht, dat het zicht op het moment van het verbaal maar zeventig meter was. Ver dachte: „Dat het nu zo erg was geloof ik ook weer niet". De officier zei er zich over te verbazen hoe elke keer weer met luchthartigheid over deze overtredingen gesproken en gedacht wordt. „Het heeft al eerder levens ge kost". Bovendien vond hij dal parkeerlich- ten, die door verdachte gevoerd waren, bij een dergelijke mist niet meer zijn dan kaarslichtjes. De officier eiste f 100 boete of 10 da gen hechtenis. Na de opmerking van verdachte: „Ik vind het een erg hoge boete", vonniste de kantonrechter met f 85 of acht dagen. Eigenaar: R. R. Mulder Makelaar ADVERTENTIE sinds nov. 1922 Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 Veenendaal Telefoon 083853000 Vertegenwoordiger: H. Logtenberg, Larikslaan 4, Veenendaal. OPHEUSDEN Het dorp Opheusden, dat de laatste tijd sterk in opkomst Is en heus geen klein dorpje meer genoemd mag worden, heeft er met ingang van vandaag een eigen dancing bij gekregen. Eigenaar en initiatiefnemer is de 27- jarige heer Michel Bello, afkomstig uit Amsterdam en sinds oktober eveneens eigenaar van hotel-café-restaurant „De Zwaan" in de Dorpsstraat. „We zetten het echt lekker Amsterdams op en mijn vrouw en ik zullen proberen het onze gasten zo gezellig mogelijk te maken", zegt de heer Bello, die van mening is, dat er veel te weinig in deze streek, en met name in de Betuwe, te doen is. „In hun vrije tijd moeten de mensen zich kunnen amuseren als zij dat willen. Dank zij de reusachtige medewerking, die ik heb ondervonden van het gemeentebestuur van Kesteren, is dit nu ook in de Betuwe mogelijk", aldus de heer Michel Bello. RHENEN Wie voor een ogenblik de jachtige tijd waarin we leven, vaar wel kan zeggen en een bezoek brengt aan de bosrijke omgeving van Rhe nen na de sneeuwval van donderdag avond, zal moeten toegeven dat het landschap bedekt met een dikke, hagelwitte sneeuwlaag mooier is dan de prachtigste kerstkaart in kleu ren die men zich kan bedenken. De strakke, lichtblauwe vrieslucht, met hoog aan de hemel de oranje zon, stralen samen een schijnsel uit, dat het winterse landschap zo'n aparte, staalblauwe bijtint bezorgt. Men kan alleen maar zeggen: wat is de natuur mooi; een mensenhand kan het niet verbeteren, zelfs niet nabootsen. De takken van de bomen zijn veran derd in dikke, mollige, witte sneeuw- takken. De dennebomen gaan zwaar gebukt onder de dikke sneeuwvacht. De autowegen, de wandelpaden dooi de stadsbossen, de Prattenburgse bos sen, toeristische autoweg en voorma lige Defensieweg, zijn in ongerepte staat. De sneeuwploegen komen hier niet. Er wordt niet gestrooid met zout, pekel of zand. Alles is ongerept, alles is in een natuurlijke winterse staat. Het is dan ook niet te verwonderen dat het gistermiddag op klaarlichte werk dag enorm druk was met automo bilisten en wandelaars, die met volle teugen hier de winter hebben kunnen opsnuiven. Men heeft genoten van de frisse, tintelende lucht. Kilo's gezond heid heeft men er opgedaan. Hier en daar kwamen we automobilisten te gen, die sleetjes achter hun bumper hadden gebonden, waarop kinderen waren gezeten met lachende, glunde rende gezichten. Zet ergens de auto aan de kant, trek sneeuwschoenen of baggerlaarzen aan en u kunt uren lang genieten van de wit besneeuwde bossen. Menige stede ling zou er zijn vingers om aflikken. Enthousiast en tegelijk ook trots ver telt de hoteleigenaar wat zijn bedoe ling nu precies is van die dancing. „Ik begin deze onderneming want dat is het nie,t alleen voor Opheusden en Kesteren, maar het is de bedoeling, dat deze tak van mijn bedrijf ook een be paalde streekfunctie krijgt. Zoals ik het in die paar maanden, dat ik hier woon, heb kunnen bekijken, bestaat er in onze omgeving 'n schreeu wende behoefte aan iets, waar vooral de jongeren zich in hun vrije tijd kun nen ophouden. Het moet toch niet no dig zijn, dat jongens van 16 jaar en soms nog wel jonger hun vrije zater dagavond in een café doorbrengen. Als ze eens echt uit willen, moeten ze naar een grote stad, waar dan wel wat te doen is. Ik hoop echt en dan niet alleen voor mijn eigen verdiensten dat aan deze toestand nu eens een ein de komt. Het is niet de bedoeling van de voor uitstrevende heer Bello om er zoals hij zelf zegt „een rotzooitje" van te maken. Mensen met slobbertruien en chloor-broeken worden niet in de dan cing toegelaten. „Het moet netjes blij ven en dat kan alleen als de mensen er zelf ook netjes uitzien. De heren dienen een stropdas voor te hebben anders zal ik hun de toegang moeten weigeren. Je moet nu eenmaal een lijn trekken." De heer Bello weet van aanpakken. Het interieur van de dancing is hele maal van zijn eigen hand. Het geheel is bijzonder sfeervol en een dancing in de grote stad zou er trots op kunnen zijn. Wat het meubilair en nog enkele betim meringen betreft, zal het publiek zich nog even moeten behelpen. Daarvoor heeft de heer Bello gewacht op de Ho- reca-vakbeurs. Je vindt daar de nieuw ste snufjes op het gebied van meubile ring en andere benodigheden. Binnen niet al te lange tijd zal de dan cing ook nog worden uitgerust met een romantische bar. Voorlopig is de dan cing iedere zaterdagavond geopend. Van avond speelt de bekende band „The Sparklings", die vorige week nog voor de televisie optrad. Het ligt in de be doeling om in het vervolg regelmatig muziekgezelschappen van naam te la ten optreden. Zij zullen worden afgewis seld door bandjes uit de streek.

De Vallei | 1967 | | pagina 3