Dansinstituut SPAAN Vrumona... vraagt Blijf bij Hij en zij lezen het dagblad MANTANQ Uv, Vocrv kc&uwe fyuj s- Wellicht twintig doden door verkeerd medicijn WERELD-DANSPROGRAMMA W V4A&tOUM/rfj2, Vuurgevecht Israël-Syrië Blokkeer verloor in Tirana Canada winnaar vierlandentoernooi Jackie Stewart snel in Nieuw-Zeeland Premjit Lal kampioen tennis van India Henk van Norel in Oldebroek snelste De nieuwsbron voor Uw omgeving! Present-girls en KV-Prom. INSCHRIJVING VOORJAARSCURSUS 1967 Sparrenlaan 1 (hoek Spoorlaan) Tel. 08385-3557 VEENENDAAL een horecavertegenwoordiger ▼oor de provincie OVERIJSEL en een winkelvertegenwoordiger voor de provincie GELDERLAND De taken in deze funkties hebben betrekking op in- troduktie, verkoop, mer chandising enz. van onze serie merkartikelen. Wij verlangen ervaring in de verkoop aan winkel- of horecabedrijven; een voor treffelijke training zal de nieuwe funktionarissen bovendien op hun nieuwe taken voorbereiden. Daar toe zijn tevens ten minste een ULO-opleiding en rij bewijs B-E noodzakelijk. Leeftijd bij voorkeur tot 30 jaar. Natuurlijk bieden de Vru mona Fabrieken uitsteken de kondities (onkostenver goeding, ongevallen- en pensioenverzekering enz.). De vooruitzichten voor hem, die zich volledig wil inzetten, zijn zonder meer goed te noemen. Fatale fout in Belgische kliniek Mr. Van Vollenhoven morgen lid van Koninklijk Huis MAANDAG 9 JANUARI 1967 wtuiuiimmmmmni E3 Voor alle lessen dagelijks aan ons instituut. Clubs voor beginners - gevorderden - scholieren - gehuwden en zelfgevormde clubs BIJ INSCHRIJVING f 5,— VOLDOEN breidt uit en Uitbuitend schriftelijke sollicitaties worden tegemoet gezien door Vrumona N.V. te Bunnik, afdeling personeelzaken. Uw sollicitatie wordt strikt vertrouwelijk behandeld; u krijgt snel antwoord en eventuele informaties worden pas na uitdrukkelijke toestemming ingewonnen. Wilt u een recente pasfoto, die wij zullen retourneren, bij uw sollicitatie insluiten mWm Mogelijk door de meest moderne verwerking van rijpe tabakken volgens het A C. natuurproces:: TEL AVIV-DAMASCUS Bij vuur gevechten aan de grens tussen Syrië en Israël is zondag van weerskanten an derhalf uur geschoten. De Syriërs be gonnen met het beschieten van een bui tenpost in het gebied van Hoeleh. Zij namen een landbouwtrekker onder vuur, die zich 800 meter van de grens op Israëlisch gebied bevond. De bestuur der van de trekker en een andere Is raëliër werden gewond. Israël heeft een klacht ingediend bij de gemengde bestandscommissie. Volgens een Syrische militaire woord- votrder zijn drie Israëlische grenspos ten (een munitiedepot, een brandstof opslagplaats en een verkenningspost) vernield. De rust is hersteld nadat beide par tijen hadden ingestemd met een oproep van de V.N. het vuren te staken. Een bijzondere militaire rechtbank in Damascus heeft zaterdag zeven Sy rische legerofficieren ter dood veroor deeld voor hun aandeel in een opstand van vorig jaar. Zes van deze officieren werden bij verstek veroordeeld. Ande ren, waaronder twee oud-ministers, kre gen lichtere straffen. De beklaagden werden schuldig be vonden aan opstand en samenzwering tegen de revolutie van 23 februari 1966, waarbij het regime van luitenant-gene raal Amin al Hafez omver geworpen werd. CHARLEROI Toediening van een verkeerd medicament heeft het overlijden van waarschijnlijk een twintigtal overwegend bejaarde patiënten van de Arthur Gallly-kllniek te Charleroi tot gevolg gehad. In maart '65 bestelde de kliniek by een Brusselse firma vijftig gram van een hormonaal middel dat wordt gebruikt bij de behandeling van kanker en prostaat klachten. De Brusselse firma zond echter by vergissing een veel giftiger stof, digitalis, dat in doses van een tot drie gram mag worden toegediend, maar in de kliniek te Charleroi tot de normaal voor het hormonale middel gebruikelijke doses van tien milligram werd verwerkt, zo meldt „Le People". De kliniek heeft officieel bevestigd dat de aandacht van zijn geneesheren gelei delijk was gevestigd op het verband dat scheen te bestaan tussen de toestand van sommige zieken en het toedienen van het geneesmiddel. Zodra er twijfel rees is het gebruik van het middel stopgezet en is een onderzoek ingesteld. Dat was volgens „Le Peuple" in april. Het duurde tot december 1966 voordat de con troledienst van het Belgisch Farmaceutisch Genootschap de uitslag van dat door hem verrichte onderzoek kon bekendmaken. Het parket van Charleroi heeft thans de zaak in onderzoek. Twee apothekeressen van de kliniek zijn ontslagen. Zij hadden de zending uit Brussel moeten controleren en dat hebben ze kennelijk niet of niet goed gedaan. De politie heeft de apotheek van het ziekenhuis gesloten. TIRANA. De Nederlandse volley balkampioen Blokkeer heeft zaterdag in |de Albanese hoofdstad Tirana in een wedstrijd voor de achtste finales van het toernooi om de Europese volleybalbeker met 30 verloren van Olympia Tirana. De 5000 toeschouwers, die de ander half uur durende wedstrijd bijwoonden, zagen hun landgenoten zegevieren met 15—10, 15—11 en 15—9. De tweede wedstrijd wordt 21 januari in Den Haag gespeeld. DEN HAAG Voorafgaande aan het huwelijk van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven, is van daag een Koninklijk Besluit in de Staatscourant gepubliceerd, houdende voorzieningen ni verbad met de vol trekking van dit huwelijk. Hierin wordt bepaald dat, te rekenen van de voltrekking van het huwelijk met prinses Margriet, Pieter van Vol lenhoven lid is van het Koninklijk Huis. Voorts, dat aan de kinderen, die uit dit huwelijk mochten worden gebore, de persoonlijke titel Prins (es) van Oran- predikaat „Hoogheid". Deze titel zal worden gevoerd voor de geslachtsnaam van de vader, zodat deze kinderen zul len zijn Zijne Hare) Hoogheid prins(es)van Oranje-Nassau, van Vollenhoven. WINNIPEG Canada is winnaar geworden van het vierlanden-ijshockey- toernooi, dat ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het Canadese ijshockey in Winnipeg werd gehouden. In hun laatste wedstrijd behaalden de Canadezen een zwaar bevochten zege op de Russische wereldkampioenen: 5-4. De tussenstanden waren: 1-2, 3-1, 1-1. Hier mee incasseerden de Ruseen hun tweede nederlaag in dit toernooi. Canada behaal de zes punten. Tweede werd Tsjecho- Slowakije met 4 punten, derde Rusland met 2 punten en de Verenigde Staten tenslotte eindigde op de vierde en laatste plaats met 0 punten. AUCKLAND. De Schotse coureur Jackie Stewart, heeft zaterdag op het Pukekohe-circuit in Auckland, de Grote Prijs van Nieuw-Zeeland, die niet mee telt voor het wereldkampioenschap der coureurs, gewonnen. De Schot, die in een B.R.M. reed, moest een verbeten strijd leveren tegen zijn landgenoot Jim Clark om zijn eerste plaats veilig te stellen. Het opgeven van de Australische wereldkampioen Jack Brabham was een grote teleurstelling voor de 30.000 toe schouwers. Brabham's V8 Repco-Brabham, was tijdens de training in de morgenuren uit de baan gevlogen en zwaar beschadigd. Brabham zelf bleef ongedeerd. Monteurs hielden een race tegen de klok om de wagen van Brabham weer in orde te krijgen voordat de wedstrijd begon. Dit lukte kennelijk niet helemaal, want in de zevende ronde raakte Brabham's wagen weer onklaar en moest hij de strijd staken. De uitslag luidde: 1. Jackie Stewart (G.-B.) in B.R.M., 160 km in 59 min. 16.45 seconden; 2. Jim Clark (G.-B.) in Lotus, 59 min. 21.85 sec.; 3. Richard Attwood (G.-B.) in B.R.M.op één ronde; 4. Jim Palmer (N.-Zeeland) in Repco-Brabham, op drie ronden. 0 De mogelijkheid bestaat, dat bin nenkort voor het 400 man tellende personeel van de N.V. Koninklijke Bontweverij „De Batavier" te Winters wijk werktijdverkorting zal worden toegepast. Aangezien de vergunning daartoe pas na verloop van tijd wordt verleend, heeft de directie het raad zaam geacht nu al een aanvraag daar toe in te dienen. NIEUW DELHI. Premjit Lal heeft zondag de Indiase enkelspeltitel op zijn naam gebracht. In de finale van het toernooi om de tenniskampioenschappen van India, die in Nieuw Delhi werden gehouden, kreeg hij de titel in de schoot geworpen, omdat zijn tegenstander, Ra- manathan Krishnan, de strijd in de vier de set moest staken wegens een rug blessure. Op dat moment had Krishnan de leiding met 63, 57, 75, 12. Krishnan behaalde tot dusver achtmaal de titel. De titel in het damesdubbelspel ging naar de Russen Alla Ivanova en Rena Abjandadze. De titels voor het gemengd- en heren-dubbelspel waren respectieve lijk voor de Russen Alexander Metre- veliAlla Ivanov en de Indiërs Rama- nathan KrishnanJaideep Mukerjea. OLDEBROEK Henk van Norel uit Oosterwolde is zaterdagmiddag winnaar geworden van een cyclo-cross te Oldebroek. De ren ners hadden het kwaad te verduren op het met sneeuw bedekte parcours. Van Norel wist zich 't best aan te passen en al glijdend, lopend en voor zover het nog kon, fietsend ging hij als eerste over de streep, een tijd van 45 min. en 12 sec. voor zich noterend over de 16 km. De uitslag was verder: 2. G. Dick- hof, Oosterwolde; 3. A. Kroneman, Doornspijk; 4. J. Wensink, Oldebroek; 5. G. Groeneveld, Oldebroek; 6. H. v.d. Brink, Oldebroek; 7. H. Wensink, Olde broek en 8. D. v. Wijhe, Oosterwolde. 9? DEN HAAG Onder het motto „Yl'aardenvastWelvaartsvast", zal de Katholieke Volksparty de komende ver kiezingscampagne ingaan, waarvoor een „ambitieus" programma is opge steld. Partijvoorzitter mr. P. J. M. Aal- berse heeft dit vrydagmiddag op een in Den Haag gehouden persbyeenkomst meegedeeld. Vanaf volgende week tot aan letterlijk de vooravond van de verkiezingen zullen ruim vierhonderd verkiezings-byeen- komsten worden gehouden. Alle K.V.P.- kamerkandidaten zullen spreekbeurten gaan vervullen, terwijl ook de oud ministers Cals en Bogaers in het organi satieschema zullen worden „ingepast". De enige K.V.P.-minister, die niet aan de actie zal meedoen, is minister Veld kamp (Sociale Zaken en Volksgezond heid), die enige tijd geleden reeds heeft laten weten een kamerzetel niet te ambiëren. De kring Brabant van de K.V.P. heeft het initiatief genomen tot een nogal bijzondere presentatie, te weten het in schakelen van dertig „present-girls", die de kamerkandidaten aan belangstellen den op verkiezingsbijeenkomsten zullen presenteren. In het kader van de verkiezingsactie zal de K.V.P. 300.000 verkiezingsaffiches en anderhalf miljoen exemplaren model stembiljetten en verkiezingsprogram ma's verspreiden. Het datumschema vermeldt o.m. 14 januari een vrouwenappèl te Utrecht, 28 januari een Overijssels appèl in Hengelo, 4 februari een jongeren-appèl in Utrecht en 11 februari een K.V.P.-congres in 's Hertogenbosch, dat wordt omlijst door het Brabants Orkest en „KV-Prom" zal gaan heten.

De Vallei | 1967 | | pagina 8