Alg. Bank Nederland sloopt oude gebouw en zet nieuw pand SBBHI Volgende het werk week gaat van start „Je moet de politiek zien als een krachtsport" Wij zijn OP RUIMTE uit Fa. JAN VAN SCHUPPEN I Voor een dag ambtenaar 88 DIEREN MOESTEN WORDEN GEDOOD Geslaagd Oranjebal Goochelaar vermaakte jong en oud Koopt NU goede HERENKLEDING 10% korting Dr. Engel sprak voor bejaarden Tijdig aanvragen van paspoorten Mond- en klauwzeer in Scherpenzeel Wethouder J. van Appeldoorn houdt van Kesteren en van politiek Ontruiming Tere zaak Rechtscollege Wij hebben ruimte nodig, omdat straks weer de nieuwe voorjaarscollecties uit geheel Europa binnenstromen. Daarom, profiteert u nu van een grandioze opruiming zonder omzetbelasting tegen zeer lage prijzen I Uw speciale aandacht voor KostuumsPopulair f 79,75 First class f 109,75 - f 139,75 Winterjassen: Populair f 59,75 First class f 89,75 Colberts restanten vanaf f 39,55 Pantalons Terlenka wol vanaf f 29,75 Regenjassen: vanaf f 39,7$ Nylon jacks met tricotlcraag f 37,50 Bellofast overhemden f 9,75 - f 11,90 Weekendshirts f 9,7$ Restanten pulloversf 19,90 Op alle goederen buiten de opruiming Hoofdstraat 90 - Telef. 2163 VEENENDAAL V/OENSDAS II JANUARI 1967 VEENENDAAL. Om ztfn klein zoon in de echt te kunnen verbinden is de vader van burgemeester Hazen berg, de heer B. P. Hazenberg voor één dag benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand te Utrecht. De heer Hazenberg sr. (85), die vroeger burgemeester van IJsselmonde is ge weest, woont thans in Apeldoorn. De plechtigheid, waarin deze oud burgemeester nog eenmaal als (hoog) ambtenaar optreedt, vindt plaats op 30 januari a.s. ten stadhuize van Utrecht. Op die datum hoopt zijn kleinzoon, de heer Bouke Pier Bax in het huwelijk te treden met mejuf frouw Ilonka Irmagard Stühmer. Mejuffrouw Stühmer, die nu 24 jaar oud is, werkt op de financiële af deling van de administratie van de Nederlandse Spoorwegen in Utrecht. Haar aanstaande echtgenoot 25 januari wordt hij 23 heeft een wat „romantischer" beroep. Hij is stuur man op de grote handelsvaart. Zijn wieg stond in Delfzijl. -*■ r< VEENENDAAL Volgende week zal een begin worden gemaakt met de algehele afbraak van het gebouw van de Algemene Bank Nederland N.V. aan de markt. Het ontwerp voor een nieuw bankgebouw is inmiddels gereed geko men, zij het dat het nog niet definitief is vastgesteld. Wel staat vast, dat het een groots opgezet project zal worden, waarvan de kostprijs door de directie liever geheim wordt gehouden. Al geruime tijd geleden werden er plannen ge maakt om het huidige gebouw aanzienlijk te moderniseren. Deze gedachte is nu verdrongen door het besluit om een geheel nieuw pand te laten bouwen. De directie heeft hiertoe besloten nadat men de beschikking had gekregen over het perceeltje grond, dat naast de bank ligt en waar vroeger de drogiste rij van de fa. Bloemink was gevestigd. Of men dit perceel van de vorige eige naar, de Provinciale Utrechtse Electriciteitsmaatschappij heeft gekocht of heeft geruild tegen het oude bankgebouw van de Nederlandse Handelmaatschappij aan de Kerkewijk, waar de P.U.E.M. zich nu gaat vestigen, is ons niet geheel duidelijk geworden. Zowel de directie van de bank als die' van de P.U.E.M. neemt een gereserveerd standpunt in. •00000000000000000000000000000000000* VEENENDAAL. Dr. C. P. Engel uit Amerongen verzorgde de wekelijk se ontspanningsmiddag voor de bejaar den. Zijn onderwerp was „Ons lichaam, een wonder". Het gehoor is hierbij wel tot een beter begrip van ons lichaam gekomen, al duizelde het af en toe van dat onvoorstelbare wonder ons li chaam. Ons lichaam, waarvan alles in beweging is, spoorloos verloopt, bloed dat er doorstroomt 1.000.000 maal per dag, door de pompkracht van het hart. Dr. Engel ging met zevenmijlslaar zen door dit wonder „ons lichaam" heen. Hersenen, ogen, huid. alles werd vluchtig, door middel van dia's verdui delijkt. „Ik loof U, omdat ik gans won derbaar ben toebereid". Met deze re gel uit Ps. 139 eindigde dr. Engel de ze leerzame middag. Volgende week dinsdagmiddag komt het Bureau Voorlichting Merkartikelen met een gevarieerde middag. Ook deze foto van het bankgebouw krijgt binnen niet al te lange tijd historische waarde. Het gebouw wordt spoedig geheel gesloopt om plaats te maken voor een nieuw onderkomen van de Algemene Bank Nederland n.v. Al meer dan een jaar lang werd de indruk gewekt, dat de PUEM naast 't huidige kantoor van de Algemene Bank Nederland een nieuw districtskantoor met daaraan verbonden een service centrum zou gaan bouwen. Een schut ting met daarop de leus „Hier bouwt PUEM" liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Maanden verstreken zonder dat er enige bouwactiviteit te bespeuren viel. Totdat wij vorige week van het hoofd kantoor in Utrecht vernamen, dat er op de aanvankelijk geprojecteerde plaats aan de Markt niet zou worden gebouwd. De plannen waren gewijzigd en het nieuwe districtskantoor zal nu, zoals wij al schreven in onze krant van maandag, aan de Kerkewijk komen. Het voormalige bankgebouw van de Ned. Handelsmaatschappij zal binnen kort worden verbouwd. Waarom van het oorspronkelijke plan werd afgeweken is een vraag, die de heer J. J. Verwaal, chef van de bouw kundige afdeling van de PUEM te Utrecht,, beantwoordt met: „De strook grond aan de Markt was erg smal. We zochten naar een geschikte plaats in 't centrum van onze vestiging. Er zijn toen besprekingen gevoerd met de di rectie van de Algemene Bank Neder land en de regeling die we troffen bood voordelen voor beide kanten..." Is er sprake van een aankoop of van een andere transactie? „U zou het een bepaalde ruiling kunnen noemen", zo luidde het commentaar van de heer Verwaal. Volgende week vrijdag zal begonnen worden met de ontruiming van de bank aan de Markt. Men krijgt tijdelijk de beschikking over het pand Kerkewijk 11, waarin voorheen de Stichting Vor ming Bedrijfsjeugd was gehuisvest. Het personeel zal daar alle bankzaken kunnen uitoefenen. Het nieuwe gebouw zal veel groter worden dan het oude, omdat zoals ge zegd, het perceel grond dat tussen de bank en de zaak van de fa. Hiensch ligt, er bij zal worden getrokken. De lengte van de voorgevel zal achttien vierkante meter bedragen. „De nieuwe bank zal worden aange past aan de sanering van de Markt, vertelde de heer B. H. de Lange, die al vele jaren deel uitmaakt van de di rectie. En zijn collega R. P. A. Meijer voegde daaraan toe: „Het wordt een modern groot kantoor. Het ruimtege brek waarmee we nu kampen is niet van vandaag of gisteren. Het huidige gebouw voldoet niet geheel meer aan de eisen. Bovendien zijn we door de nieuwbouw in staat enkele noodzakelij ke voorzieningen in de outillage aan te brengen". Is dat ruimtegebrek nijpend? „Niet direct, maar het is wel zo, dat diverse onderdelen van onze werk zaamheden er door belemmerd wor den". In 1964 kwam er een fusie tot stand Een foto van het bankgebouw zoals dat alleen nog voortleeft in de her innering van de oudere Veenendalers. tussen de Twentsche Bank en de Ne derlandse Handelmaatschappij, die ook in Veenendaal doorwerkte. Het kantoor van de Ned. Handelmij. aan de Kerkewijk (de vroegere woning van dokter Vergouwen) werd opgeheven en ondergebracht in het gebouw van de Twentsche Bank aan de Markt. De nieuwe naam werd Alg. Bank Neder land. Oudere Veenendalers zullen zich nog weten te herinneren, dat er aanvanke lijk „Handelsbank" op 'de gevel stond. De onderneming had toen bovendien een kantoor in Arnhem. In 1930 werd de Handelsbank overgenomen door de Twentsche Bank. Als het nieuwe gebouw gereed zal zijn, zal de Markt als „bankcentrum" nog meer betekenis krijgen. De direc tie van de Algemene Bank Nederland zei ons tenslotte dat de cliënten nog tijdig bericht van de op handen zijnde verhuizing zullen krijgen. Er zal geen enkele stagnatie optreden, voor alle bankzaken zal men ook tijdens de ver bouwing bij het tijdelijke kantoor op Kerkewijk 11 terecht kunnen. SCHERPENZEEL. Belanghebben den worden er op attent gemaakt, dat sinds 1 januari 1967 ter ge meentesecretarie geen toeristenkaar- ten A meer worden afgegeven. Men dient nu een toeristenkaart B (geldigheidsduur 2 jaar) minstens een week van tevoren aan te vragen. In de vakantietijd moet men op ongeveer tien dagen rekenen. Dit geldt ook voor een paspoortaanvrage. Het is dus niet meer mogelijk voor degenen die on verwacht de grens over moeten direct een reisdocument af te geven. Het is daarom in uw eigen belang altijd een geldig reisdocument in uw bezit te hebben. Op het bedrijf van de gebr. Van Maannen te Scherpenzeel is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd tengevolge waarvan 66 varkens en 12 stuks jongvee zijn afgemaakt. Het is het vierde geval binnen enkele weken. worden opgenomen in het vervoersver- bod. De juiste grenzen zullen hier nog moeten worden vastgesteld. Als gevolg van het geval in Scher penzeel hebben de Veeartsenijkundige diensten te Epe en Bilthoven een ver- voersverbod ingesteld. Wat betreft het gebied in de provincie Utrecht geldt 't verbod in de gemeenten Woudenberg en Leusden. Het gebied wordt begrensd door de noordzijde van de Stationsweg te Wou denberg, het Valleikanaal, de Modder- beek en de provinciegrens tussen Gel derland en Utrecht. Binnen dit gebied zal ook begonnen-worden met het inen ten. Verwacht wordt dat hier een 5000 inentingen verricht moeten worden. De Gelderse Veeartsenijkundige dienst in Epe was vanmorgen nog niet gereed met het afbakenen van een ge bied in Gelderland, waar eveneens een vervoersverbod zal gelden. Behalve de gemeente Scherpenzeel zal ook een ge deelte van de gemeente Barneveld üiiii SCHERPENZEEL iiiiiliil Ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Margriet met de heer Pieter van Vollenhoven heeft Oskadi weer een beatavond voor de jeugd georganiseerd. De heren Van de Kamp, Osnabrugge, Van Bruggen en Dikkenberg zijn er ook deze avond weer in geslaagd een succesvol dansfestijn te organiseren. De bekende band „Det Combines" uit Utrecht bracht zeer goede muziek ten gehore. Het jonge publiek was zeer enthousiast. Men kon weer bezwete ge zichten zien van jongelui die „in tran ce" waren. In de bVi jaar dat Oskadi nu dans avonden organiseert in hotel Boszicht heeft zich slechts eenmaal een klein in cident voorgedaan. De orde en rust is in handen van de zeer omvangrijke uitsmijter „Ome Henk". De eerstvolgende gelegenheid voor een hernieuwde kennismaking met een „Oskadi "-avond bestaat op 21 januari wanneer de „Sharks" uit Wageningen hun geluid weer ten gehore zullen bren- Het vervoersverbod geldt zowel voor varkens als voor herkauwers. KESTEREN „Je moet politiek be schouwen als een krachtsport. Voor dat je er aan begint moet je voorop stellen, dat je klappen bent te wach ten en die moet je kunnen incasseren". Dit zegt wethouder J. van Appeldoorn te Kesteren. „In de sport probeer je iets zo goed mogelijk te doen", zegt hij, „en dat mag je van iemand, die aan politiek doet ook verwachten. Je ver liest wel eens. maar daar moet je te gen kunnen. Als je vreselijk op je eer gesteld bent, moet je nooit aan poli tiek en sport gaan doen". Met deze duidelijke vergelijking luidde de nu 70- jarige wethouder het gesprek in, dat wij dezer dagen met hem hadden. De heer Van Appeldoorn is reeds negen jaar wethouder van de gemeente Kes teren en heeft, zoals hij zelf zegt, zijn hart aan de plaats en de politiek ver pand. „Ik vind het een voorrecht me met de politiek te mogen bemoeien. Het is altijd fijn als je iets mag hel pen opbouwen en verzorgen". „Ik vind het jammer, dat zo weinig mensen zich voor de politiek en vooral de plaatselijke politiek interesseren. De gemeentewetten zijn weliswaar in gewikkeld, maar toch ga je met een beetje inspanning op dit gebied alles veel beter begrijpen en dat is nu juist hetgeen waaraan gemeentebestuur be hoefte heeft: begrip van de bevolking", aldus de heer Van Apeldoorn. De wethouder in hart en nieren gaat verder met: „Aan de politiek zijn ook veel onaangename dingen verbonden. Neem nu bijvoorbeeld het woningbeleid. Als er een beschikbare woning is, kun je er ook maar één gezin gelukkig mee maken. maar je moet er vele tientallen teleurstellen. Dat stuit me af en toe weieens voor de borst. Ook in dergelij ke gevallen hebben B. en W. weer be grip van de bevolking nodig". De heer Van Appeldoorn vindt de po litiek in feite maar een tere zaak. „Je werkt met geld van anderen," zegt hij, „en je bent te allen tijde aansprakelijk voor genomen beslissingen. Af en toe brengt dat nog wel eens moeilijkheden met zich mee". De wethouder vindt het overigens nor maal, dat men iets dat teer is met zorg en toewijding behandelt. Toen wij de heer Van Appeldoorn vroegen wat zijn mening was van de nieuwe raad zei hij: „In de nieuwe raad zitten acht nieuwe raadsleden. Het zijn veelal jonge mensen die zijn in het begin, evenals een jong rijpaard, moeilijk in de teugels te- houden. Ik neem hun dit beslist niet kwalijk. Vol gens mij zijn ze er tè enthousiast opge sprongen, maar dat zal op den duur wel afzwakken. Af en toe neemt het echter wel eens vormen aan, dat ik me afvraag of er nu door bepaalde raads leden werkelijk in het belang van de gemeente wordt gehandeld. Als ieder raadslid zich telkens af vraagt of hij wel in het belang van de gemeente handelt, gaat het be slist goed. Vele nieuwe raadsleden hebben dit van af het begin reeds ge daan en zij voelen zich dan ook di rect in de politiek thuis". De gemeenteraad van Kesteren be zit een rechts college. Dit geeft niet de juiste verhouding van de kiezers weer, hetgeen bij velen in de gemeente vra gen heeft opgeworpen. Voor wethouder Van Appeldoorn is dit echter een dui delijke zaak. „Als men zegt, dat het reëler zop zijn geweest als het college had bestaan uit een linkse en een recht se wethouder, vind ik dit volkomen be grijpelijk. Ik was hiertoe ook zeer ze- ADVERTENTIE ker bereid geweest. Daar moet ik ech ter tegenover stellen, dat van de linkse zijde, getracht werd een geheel links college te krijgen. Nu ja, dan moet de sterkste maar winnen", aldus de wet houder. De heer Van Appeldoorn is niet al leen gemeentebestuurder maar helpt ook nog tal van andere organen bestu ren. Zo is hij bijvoorbeeld meer dan 40 jaar voorzitter van de Veenendaalse Bijenmarkt. Verder bekleedt hij even eens ruim 40 jaar een zetel in het hoofdbestuur van de Algemene Neder landse Imkersvereniging en in de plaat selijke afdeling van het Christelijk Na tionaal Vakverbond. Enkele andere za ken heeft hij op de achtergrond moeten schuiven, aangezien de gemeente te veel tijd van hem vergde. „Alhoewel de politiek en alles wat daarmee samenhangt me bijzonder trekt word ik me toch bewust, dat het zo langzamerhand tijd gaat worden, dat ik me helemaal terug ga trekken. Ik heb nu reeds negen jaar aan de ge meente Kesteren mogen helpen bouwen en ik vind het fijn dat er nu juist in deze tijd zoveel is veranderd. Dat komt echt niet door mijn kwaliteiten, maar we hadden doodeenvoudig de tijd mee. -Ik geloof dat het wel van groot belang is om een actieve burgemeester te bezitten en daar kan Kesteren trots op zijn. Een actieve burgemeester is het werkelijke belang van de gemeen te", aldus de heer Van Appeldoorn. RENSWOUDE De goochelmiddag voor de jeugd op de trouwdag van prinses Margriet en rar. Pieter van Vollenhoven was een groot succes. De grote zaal van gebouw „Rehoboth" was behoorlijk bezet met kinderen van 4-12 jaar. Ook waren verschillende leden van de Oranjevereniging, van wie deze mid dag uitging, aanwezig. Monsieur Pierre uit Baarn had met zijn goocheltoeren een aandachtig ge hoor. De manier waarop de goochelaar groot en klein bij de neus nam, was geweldig. Dit ging bovendien gepaard met een komisch en vlot praatje, of een spelletje. De kinderen beleefden het mee en ze waren volkomen „in". Zij werden ook herhaaldelijk bij de toeren betrokken. Zo werden bijvoorbeeld een jongen en een meisje op het podium gevraagd en als kok en kokkin verkleed. Zij moes ten wat meel in een leeg pannetje strooien waar, nadat monsieur Pierre dit wat heen en weer geschud had. 2 muizen uitkwamen, om even later plaats te maken voor 2 uit de lucht ge grepen koeken, die de kinderen moch ten opeten. Ook de truc waarbij 10 flessen uit een lege huls werden ge goocheld, was een waar succes. Een brandende kaars, die door kin deren was uitgeblazen, bleek na en kele tellen weer te branden, zonder te zijn aangestoken. Als sluitstuk kregen 10 kinderen een sjaaltje in de handen gegoocheld waarop stond: „Leve het bruidspaar". Uit een lege huls kwa men bloemen tevoorschijn, die op het podium werden geprikt. De laatste bloem kwam op de neus van de goo chelaar te staan, waarbij deze op een mondorgel het „Lang zullen ze leven" speelde, wat weldra werd meegegalmd door de volle zaal. Na afloop -werd de voorzitter nog even bij de neus genomen. Een van hem gevraagd bankbiljet werd verdon keremaand, na opgerold in een sjaaltje te hebben gezeten. Het was nergens meer te vinden, maar gelukkig kwam het nog terecht, echter waar niemand het had verwacht, namelijk uti een in middels opengesneden citroen! De voorzitter vond dit zo'n prachtige truc, dat hij bij zijn afscheid zei: „U moest maar minister van Financiën worden, dan kunt u er voor ons land wat geld bijgoochelen".

De Vallei | 1967 | | pagina 3