CHL-raadslid J. van Donselaar liet zijn wethouder in de steek Stemmen staakten bij belastingvoorstellen Gemeentebegroting in meerderheid aanvaard Aantal buitenlanders liep aanzienlijk terug „Is beleid op lange termijn eigenlijk wel mogelijk?" Rhenense jeugd genoot van uniek Oranjefeest Bazaar GVVV ten bate van jeugd KOOPJES-OPRUIMING Zielental in Scherpenzeel steeg met 55 Bazaar in Resteren voor Dorpshuis Bouman redde zich goed uit tijdnood Raiffeisenbank Nieuwjaarstoespraak van burgemeester J. van Donselaar (C.H.U.) MARKTEN Opheusden won met 3-0 van Veenendaal Dammers streden in competitie KLEEFSMAN's Boekhuis Planoloog Krediet Ji IJspret kende geen grenzen Onze JAARLIJKSE begint DONDERDAG a.s. ZANDSTRAAT 3 VEENENDAAL WOENSDAG II JANUARI 1967 RHENEN Nadat de algemene beschouwingen over de gemeentebegroting 1967 waren gehouden en de voorzit ter iedereen had geantwoord, is het voor de zoveelste maal op een „toffe" boel uitgelopen. Talrijke raadsleden verdiepten zich in allerlei kleinigheden bij de hoofdstuks- gewijze behandeling van de begroting en de heer E. P. van Dijk, die een lans had gebroken om het gemeentebe lang te gaan dienen, kreeg voor de zoveelste keer onge lijk. De begroting kon dan nog wel genade vinden bij de raad, alhoewel er over gestemd moest worden, maar het pakket belastingvoorstellen leed schipbreuk, doordat de CHU-afgevaardigde J. van Donselaar zijn CHU-wethou- der T. van Lienden in de steek liet. De heer Van Donse laar stemde tegen en toen staakten de stemmen (7—7) De heer J. Wisgerhof (SGP) was afwezig. Aan deze stemming was al heel wat vooraf gegaan. De heer Griffioen (AR) had zich als een felle tegenstander ontpopt over de verhoging van de wegbelasting. Hij vond dat de huiseigenaren te sterk werden belast. Hij wenste stemming, doch zijn voorstel tot verlaging met 1 procent werd met 8 tegen 6 stemmen verworpen. Nogmaals kwam de heer Griffioen terug. Hij kreeg de steun van de VVD'er A. Jansen om de hondenbelasting extra te ver hogen Ook dit voorstel werd verworpen (10 tegen 4). Toen het gehele pakket belastingvoorstellen in stemming werd gebracht staakten de stemmen (77), doordat de heer J. van Donselaar (CHU) tot de tegenstemmers be hoorde en daarmee zijn CHU-wethouder in zijn hemd liet staan Intussen was de vergadering al een keer ge schorst geweest. Na de hervatting werd besloten op dins dag 19 januari des voormiddags 10 uur opnieuw bijeen te komen, waar B. en W. met nadere voorstellen zullen komen. Het college van B. en W. hangt aan een zijden draadje. Wanneer de zaak niet rond komt, heeft de CHU haar*eigen graf gegraven dank zij haar afgevaardigde J. van Donselaar. Waarschijnlijk zullen beide wethouders dan hun portefeuilles ter beschikking stellen. Dat zijn de heren T. van Lienden (CHU) en mr. J. Deen (PvdA). De gehele begroting 1967 was namelijk op deze voor stellen gebaseerd: voorstellen, die slechts een luttel bedrag aan belastingverhoging te betekenen hadden. De heer D. de Jong (PvdA) kreeg in tweede instantie het woord naar aan leiding van de algemene beschouwingen. Hij betreurde het, dat de heer E. P. van Dijk tegen de begroting was, maar dat hij geen oplossing aan de hand had gedaan om uit de financiële impasse te komen. Aan het adres van de SGP'er Ver- woert zei de heer De Jong het er niet mee eens te zijn, dat een kleine groep een grote bevolkingsgroep wil belem meren aan sport te doen. Bovendien stelde hij, dat velen al op zaterdag aan sport doen. Naar zijn mening kan een particulier geen sportvelden exploite ren. De heer De Jong hoopte, dat de SGP-fractie kon voor stemmen. Wat de opmerkingen van de heer Griffioen be treft, kon de heer De Jong mededelen, dat de socialistén in de commissie van bijstand alle mogelijke steun zullen ver lenen op het vlak van sociale zaken. De heer E. P van Dijk (Vrije Partij) viel opnieuw de heer Griffioen aan. De heer Van Dijk kwam namelijk terug op uitlatingen van de AR-afgevaardigde over het wegsturen van de woningcom missie. „Destijds, toen de oude woning commissie werd weggestuurd, rommel de het", aldus de heer Van Dijk, „maar dat is nu van de baan". Ten aanzien van de opmerkingen van de heer Van Donselaar, over het één maal per maand ophalen van de huur, stelde de heer Van Dijk de PUEM ten voorbeeld, die het éénmaal per twee maanden doet voor wat betreft het ge bruik van elektriicteit. Ook dat vond de heer Van Dijk funest en hij drong er bij B. en W op aan de PUEM te be wegen daarvan weer af te stappen. Hij voorzag vele afsluitingen. De burgemeester gaf antwoord op de algemene beschouwingen. De voorzitter had drie belangrijke facetten beluis terd, namelijk de industrie, de eenge zinswoningen en de planologie. Wat de industrie betreft deeldè hij mee, dat het college op korte termijn met voorstellen zal komen om over te gaan tot onteigening van het terrein op „Remmerden", eigendom van de „Ad- denshoeve". Wat de eengezinswoningen betreft bleek dat het gemeentebestuur is ge- WETHOUDER VAN LIENDEN (C.H.U.) waterhuishouding O bonden aan voorschriften van de minis ter. Er moeten in Rhenen 35 woningen op 1 ha worden gebouwd en dan zullen er flatgebouwen moeten komen. Aan Eist en Achterberg zal extra aandacht worden besteed. Wat de planologie betreft, er zal spoe dig op gemeentewerken een nieuwe ambtenaar worden aangesteld, die dit onderdeel krijgt te behandelen. De hui dige stedebouwkundige werkt te lang zaam, omdat er teveel andere objec ten zijn. De plannen gaan niet snel ge noeg. De begeleiding van gemeentewer ken is niet voldoende. Het noodpostkantoor zal er drie jaar staan, dan volgt nieuwbouw. Het oude gemeentehuis aan de Markt is niet van de monumentenlijst af te krijgen. Er zit een mogelijkheid in om er een in stuif te maken en een cultureel cen trum. Nog dit jaar komt er een restau ratieplan en zal er subsidie voor wor den gevraagd. De belastingcapaciteit moet benut Worden om niet het risico te lopen dat Gedeputeerde Staten alles te vertellen krijgen. Bij een niet sluitende begro ting zal Rhenen niet meer regeerbaar zijn De huidige belastingvoorstellen zijn nog lang niet op niveau. Er kan nog f 100.000,- méér uitgehaald worden. Gedeputeerde Staten kunnen goedkeu ring op de begroting weigeren, wanneer de belastingmogelijkheden niet ten vol le worden benut. Er komen nog talrijke tegenvallers. Wanneer de RMC en de VW hun ac tiviteiten voortzetten, in de vorm zoals ze zijn begonnen, zal er een meerdere uitgaaf uitkomen van f 2000,-. Dat hangt af van de personen die met de leiding van de beide organisaties zijn belast. In totaal komen de tegenvallers op on geveer f 37.000,-. Voor de jachthaven is een schetsplan klaar. Deze maand komt de commissie weer bijeen. Het zal van de financiële steun van overheidswege afhangen of het jachthavenplan kan worden gereali seerd- Bezien zal worden of voor de brandweer een nieuwe ladderwagen kan worden aangeschaft. Ook de gelijktijdi ge alarmering van de brandweren Rhe nen en Achterberg zal worden bestu deerd. De ANWB heeft opdracht voor het plaatsen van verkeersborden in Achter berg. Wethouder mr. Deen (PvdA) vond het een ongelukkige greep van de heer Ver- woert om in zijn algemene beschouwing het instructiebad te betrekken. Het is van groot nut voor de jeugd. Voor de sport worden geen abominabel hoge be dragen uitgetrokken. De burgemeester riep bij interrup tie: „En het instructiebad is bovendien op zondag gesloten. Dat is niet het ge- werklieden. Na het overlijden van drie De Mavo-school is nog steeds in on derzoek. Uitbreiding van zwemles voor kleuters zal worden bekeken. De grootst mogelijke moeite wordt gedaan om oude scholen te vervangen door nieuwe. Wethouder Deen maande tot voorzich tigheid met de personeelsstop. Het vo rige college was erg zuinig geweest naar zijn mening. „Maar misschien niet zuinig genoeg op de ambtenaren en werklieden. Na het overlijden van dlre werknemers in korte tijd bekruipt je de gedachte, heb ik daar schuld aan. Het personeel moet niet onder grote span ningen behoeven te werken. We moeten er voor waken dat sommige ambtenaren geen duizendpoten worden! Anders ge beuren er nog meer ongelukken. Mo menteel zijn er twee man van de ge meentewerken niet in staat een volledi ge dagtaak te maken en van de secre tarie zijn er ook al een paar over spannen. Er moet gezorgd worden voor ?en behoorlijke taakverdeling." De heer Van Donselaar (CHU) merk te op, dat de personeelschef rustig moet zijn, opdat spanningen worden voorko men. Hij doelde hiermee op wethouder Deen. De kolkenzuiger, die op de begroting was geraamd voor f 31.000,-, maar in totaal f 80.000,- kost, deed nogal wat stof opwaaien. De heer Deen noemde het een erfenis van het vorige college. Maar uit zijn betoog bleek, dat wanneer de zuiger niet wordt aangekocht, er slecht een voordeel zal zijn van f 2500,-. Wethouder Van Lienden (CHU) zal grote aandacht besteden aan de water huishouding. Er is al een krediet voor uitgetrokken van f 30.000,-. Voor de wo ningbouw moet minder hout worden ge bruikt, dan zijn de onderhoudskosten lager. Hij dankte de heer Griffioen voor diens goede wensen voor de porte feuille Sociale Zaken. Uit zijn verdere mededelingen bleek, dat al aandacht wordt besteed aan werkgelegenheid in geval van werkloosheid op grote schaal. De heer A. Jansen (VVD) vond dat de verstandhouding in de raad is ver beterd. Over de particuliere woningbouw wilde hij graag nog eens spreken met wethouder Deen (Deze opmerking kost te hem reacties van de heer E. P. van Dijk, die aan het begin van de verga dering had gepleit voor een betere ver standhouding). De heer Jansen voegde er namelijk aan toe, dat hij niet wilde spreken in eigen belang. Verder pleitte de liberaal voor een soepele behandeling van vestigingsver gunningen en de economische gebonden heid niet tot in het oneindige door te voeren. De heer De Jong (PvdA) informeerde naar de plannen voor de bouw van een sporthal. Uit uitlatingen van de voor zitter werd duidelijk, dat het hoogstens een speelhal zal worden. De heer Griffioen wilde de wethou derssalarissen verhogen van f 7000,- tot f 8100,-. De heer De Jong (PvdA) was er op tegen. Hij vond het niet juist nu een verhoging van 10 tot 15 pet. toe te passen. De heer Griffioen wilde dan de vergoedingen voor bijwonen van com missievergaderingen laten vervallen. De zaak werd in stemming gebracht en met 4 tegen 8 stemmen verworpen. De wethouders onthielden zich van stem ming. De motie van de heer Jansen (VVD) om de aankoop van de kolkenzuiger uit te stellen totdat aankoop zonder hogere belastingen mogelijk zou zijn, werd ver worpen met 8 tegen en 6 voor. Voor stemden de heren Jansen, v.d. Spoel (WD), Griffioen (AR), Van Dijk en Van orde bevonden. Laatstgenoemde was niet den Berg (Vrije Partij) en Lodder (BP). KESTEREN De bazaarcommissie van de Dorpsvereniging te Resteren organiseert op vrijdag 3 en zaterdag 4 februari een bazaar, waarvan de op brengst ten goede zal komen aan het fonds voor de bouw van een Dorps huis. De bazaar wordt gehouden in het oude gemeentehuis in de Stationsstraat, waarin voorheen een groot aantal Turkse gastarbeiders was gehuisvest. Aangezien de bouw van het Dorps huis in zicht komt en er nog niet vol doende geld beschikbaar is om alles te kunnen bekostigen, zal de opbrengst worden toegevoegd aan het bedrag van ruim f 50.000,-, dat reeds door de be volking bijeen is gebracht. Een lid van de bazaarcommissie verzekerde ons, dat het een grote bazaar wprdt met vele verrassingen. VEENENDAAL. De uitslagen van de damwedstrijden van V.D.C., gespeeld voor de onderlinge competitie luiden als volgt: v. d. BovenkampTollenaar 02 W. de KleuverC. Vermeer 20 v. d. HorJ. Vermeer 02 v. d. BrandhofE. de Kleuver 20 v.d. VliertSchaap 11 KejjmanBouman 02 van Bouman tegen de sterke Keijman. De grootste verrassing is wel de winst Beiden kwamen in tijdnood. Bouman redde zich daar dus het beste uit. Vermeldenswaard is nog, dat in de afdeling van V.D.C. 1, Ons Genoegen 2, uit Zeist, door een overwinning op Culemborg 1, kampioen is geworden, ter wijl in 2A de beslissingswedstrijd tussen Woudenberg 1 en IJsselstein in 1010 is geëindigd. De tweede beslissingswed strijd wordt morgen te Utrecht gespeeld. Niet minder belust op een goede klas sering dan Kees Verkerk of Ard Schenk gaan deze Rhenense jongens van start tijdens de dinsdag gehouden schaatswedstrijden. SCHERPENZEEL. Gedurende de maand december werd op de Raiffei senbank ingelegd een bedrag van f 1.020.149,91 en opgenomen f 960.654,75. WETHOUDER MR. DEEN (P. v. d. A.) groot nut O De heer De Jong (PvdA) klaagde over het vuurwerk. De burgemeester deelde mee dat in overleg met de om liggende gemeenten wordt gestreefd naar een algeheel verkoopverbod. De heer E. P. van Dijk vroeg meer toe zicht door de bouwpolitie. Aan het begin van de vergadering werd de heer M. v.d. Berg (Vrije Par tij) als opvolger van de heer P. Kos ters beëdigd. De geloofsbrieven van de heer H. J. van Wijk (SGP), opvolger van de heer J. Wisgerhof, werden in orde bevonden. Laatstgenoemde wa niet ter vergadering aanwezig. De burge meester wenste de heer Van den Berg geluk met zijn benoeming tot lid van de raad. RHENEN Bij de aanvang van de I gemeenteraadsvergadering van gister avond, die tot na middernacht duurde en over enkele weken een verlengstuk zal krijgen, hield burgemeester Bosch ridder van Rosenthal een korte Nieuw jaarsrede. Er werden in 1966 in Rhenen 299 baby's geboren. Er stierven 121 inwo ners. Er vestigden zich 871 personen van elders en er vertrokken 777 inwo ners. Deze aantallen noemde de burge meester vrij hoog. Het stond in ver band met de vreemdelingen. Het aan tal buitenlandse arbeiders was terugge lopen van 276 tot 143. Het overschot bedraagt 272 inwoners, waardoor hét totaal aantal inwoners is gekomen per 1 januari 1967 op 14.378. Dit is volgens de burgemeester min der dan waar op was gehoopt. Dit komt ook, omdat het nieuwe rusthuis nog niet is volgeboekt. Er vonden 7 echtscheidingen plaats en 124 huwelijken. Per 31 december 1966 werkten er 1772 inwoners in de plaatselijke industrie. Dit is een belangrijke vooruitgang. De radar werd uitgebreid met 70 man. Er werden over 1966 slechts 74 woningen gebouwd. Er is een bouwstroom op gang gekomen van 243 huizen. De ge meente telt nu 3762 woningen. De burgemeester stond verder stil bij het overlijden van drie medewerkers. Hij herdacht hen in dankbaarheid voor alles wat ze voor de gemeente hebben gedaan. Het waren de heren Souwer- bren, Rijkse en Keyman. Een belangrijk feit noemde hij de In gebruikneming van het instructiebad. Ook het scholencomplex en de uit breiding van de sportvelden en de sport accommodaties werden niet vergeten, evenmin als de totstandkoming van de openbare leeszaal en bibliotheek. Het aantal regelmatig ondersteunden be droeg 78. In een inrichting worden 76 Rhenenaren verpleegd. In een krank zinnigengesticht 12. De opbrengst van de collecten in 1966 was f 44.000. Dit bedrag noemde de burgemeester hart verwarmend. De heer j. van Donselaar (CHU) had met veel interesse de begroting doorge werkt. „Mijn eerste opmerking betreft de maand van indiening van deze be groting. Volgens de gemeentewet moet zij vier maanden voor de aanvang van het nieuwe jaar ingediend worden. Ik weet dat veel gemeenten tegen deze re gel zondigen maar dring toch aan op tijdige indiening. Men kan als reden geven dat het onmogelijk in september opgesteld kan zijn, maar stelt u zich eens voor, dat onze minister van Fi nanciën verklaarde de derde dinsdag van september de begroting niet ge reed te hebben en dus prinsjesdag uitgesteld moest worden. Dit zou toch iets onmogelijks zijn. Bij onze gemeente krijgen wij alleen de begroting en geeft de vertegenwoor diger van de Kroon geen algemene be schouwing. Graag zouden wij in de toe komst naast de begroting een pre-ad- vies van het college hebben .waarin het niet alleen een nadere toelichting op de begroting gaf, doch ook een toelich ting op het bestuur van de gemeente. In deze rede zou de visie van het college op actuele problemen en toe komstplannen gegeven kunnen worden. Men vraagt zich wel eens af: is er ei genlijk wel een bepaalde visie op de Rhenens toekomst, waardoor een beleid op langere termijn mogelijk is. Graag zouden wij nu vernemen of er een be leid op langere termijn is en zo ja wat dit behelst. Grote besluiten in deze raadzaal nemen zonder een toekomstvi sie lijkt ons een vrij dwaze bezigheid. Voor de toekomst van Rhenen denken wij o.a. aan: Industrievestiging: als uit breiding van de industrie niet toegestaan Is in verband met de ruimtelijke ordening is dan de recreatie niet actiever te be vorderen. In dit verband denken wij aan de jachthaven en vakantiebungalows. Ook de subsidie aan V.V.V. moet in dit licht bezien worden; welk beleid te voeren t.a.v. de middenstand. Planolo gie waar in het verleden al veel fouten mee gemaakt zijn; samenwerking met andere gemeenten; opstelling prioritei tenschema. Zeer verheugend vinden wij dat de ze begroting sluitend is. Dit ondanks enkele voorzieningen die het afgelopen jaar hun beslag kregen en die nu hun lasten op deze begroting leggen. Een goed sluitende begroting is mo gelijk door een kleine verhoging van de plaatselijke belastingen. Gezien voren genoemde collectieve voorzieningen is deze verhoging o.i. volkomen verant woord. Welke belastingen verhoogd moe ten worden en in welke mate kan een punt van discussie vormen doch is b(j de ze begroting geen essentieel onderdeel VAN DONSELAAR (C.H.U.) ...subsidie voor V.V.V van 't beleid. B(j de bespreking van de belastingvoorstellen hoop ik hier nader op terug te komen. Een gemeente is te vergelijken met een onderneming. Men levert diensten aan de inwQners en vraagt hiervoor ver goeding aan de ingezetenen in de vorm van belasting. Een begroting behoort o.i. dan ook te voldoen aan eisen die men in het bedrijfsleven stelt en moet dus economisch verantwoord zijn opge steld. Dit is echter geenszins het geval. Ik bedoel hiermede dat men nagaat of de kosten die in de begroting staan ook werkelijk kosten zijn of alleen uitgaven die bij een efficiënter beheer niet ge maakt behoeven te worden. De opstel ling van de kostenverdeelstaat van ge meentewerken is hier een voorbeeld van. Stalling van een auto .kost f 3.644,59 per jaar. De modderkar f 1000. Ook de onderhoudskosten zijn o.i. veel te hoog opgenomen, b.v. 320 uur voor één wagen, totalen uitgaven f 3.000,-. Beter was het o.L de kosten op te ne men volgens normen en het restant op te nemen als bezettingsverlies of ver spilling. Door deze handelwijze wordt het inzicht van de raad in deze materie veel duidelijker. Volgens verkregen in lichtingen is deze opstelling niet moge lijk, daar een gemeente niet met een bedrijf te vergelijken is. Men stelt de begroting dan echter inconsequent op, daar het bij de afdeling kwekerij blijk baar wel mogelijk was deze met een verliespost van f 3.635,- op te nemen. Volgens inlichtingen moet deze echter ook opgeheven worden. Dat men alleen bij een onderdeel wat men op wil heffen een verliespost geeft is o.i. geen juist beeld van de werkelijkheid. Nu de wethouder van ge meentewerken in het dagelijks leven raadgevend econoom is, hopen wij vol gend jaar een meer economisch verant woorde begroting van gemeentewerken te krijgen. In dit verband zouden wij ook aan willen dringen op een personeelstop van de gemeente Rhenen. Bij elke va cature die ontstaat kan men dan eerst nagaan of er een interne reorganisatie mogelijk is. Voorts vragen wij ons af in hoeverre de huren van de gemeentewoningen maandelijks i.p.v. wekelijks geïnd kun nen worden. Ook betaling van lonen en salarissen per giro lijkt ons besparend te werken. Ten aanzien van de brandweer zou den wij aan willen dringen op gelijktij dige alarmering van de korpsen te Rhe nen en Achterberg. Bij brand geeft dit o.i. meer kans dat men in korte tijd de brand meester is. De noodzaak hiervan heeft de brand in de Servetstraat vol doende aangetoond. Ook een nieuwe ladderwagen lijkt ons geen overbodige luxe, daar men de bestaande niet meer durft te gebruiken. Voorts verzoeken wij een zo groot mogelijke beperking van de flatbouw daar dit niet bevorderlijk is voor het woongenot. Wij vertrouwen dat de wo ningnood alle mogelijke aandacht van het college heeft en de krotopruiming in het bijzonder. v Doordat de begroting ruim sluitend is, kunnen wij enkele wensen naar voren brengen die wij graag uitgevoerd zagen in het komende jaar: a. Huuropbrengst garage Rode Kruis f 520,-. Wij stellen de raad voor deze huur drastisch te verlagen of een subsidie aan de afde ling te geven; b. Activiteiten bij het opvangen van de jeugd; c. Bouw jacht haven; d. Bijdrage leermiddelen gods dienstonderwijs op de openbare scho len; e. Verbetering van de Houweg in Eist en verkeersmaatregelen op Zwijns- bergen; f. Hoewel men in Eist reeds blij is met de nieuwe straatverlichting, uitbreiding hiervan, waarbij nader over leg met Amerongen wenselijk is over donker Amerongen grenzend aan Eist, behorende tot Rhenen. Het gehele dorp Eist onder één gemeente brengen is o.i. de beste oplossing." RHENEN Ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Margriet en de heer Pieter van Vollenhoven heeft de Rhenense vereniging „Oranjedag" in samenwer king niet de plaatselijke IJsclub dinsdagmiddag schaatswedstrijden georganiseerd voor de gehele Rhenense schooljeugd. Enkele honderden enthousiaste kinderen genoten van dit sportieve Oranjefeest, dat werd gehouden op de uiterwaarden achter hotel „De Eekhoorn". Beide wethouder* van de gemeente Rhenen gaven, evenals vele anderen, blijk van belangstelling voor de prestaties van de kinderen. De ijspret kende geen grenzen en zelfs het befaamde „Oranjezonnetje" wilde hier in de loop van de middag van mee genieten. Er werden sportie ve wedstrijden gereden en vooral bij de jongens was het knokken om de eerste prijzen. De vereniging „Oranjedag" stelde voor de drie snelste rijders van iedere categorie waardebonnen beschikbaar, respectievelijk ter waarde van f 5,-, f 4,-, en f 2,50, die besteed konden worden bij de Rhenense winkeliers. De overige deelnemers kregen een ball point ter herinnering aangeboden. De al gehele leiding van dit unieke Rhenense Oranjefeest berustte bij de heren K. J. ten Hoope en D. de Jong. Beide heren werden bijzonder actief ter zijde ge- SCHERPENZEEL. Geboren: Hendrina, d.v. A. Boon- zaaijer en J. M. v.d. Vliert. Ondertrouwd: R. A. Jansen en A. van Westerneng. EIERMARKT SCHERPENZEEL, 11 jan. 1967. Eier markt. Aanvoer ca. 900.000 stuks. Prijzen kippeëieren f 11,50-12,00; henne- eieren f 10,0011,50. Alles per 100 stuks. Handel traag. VEENENDAAL Donderdag, vrij dag en zaterdag wordt in de Eierhal te Veenendaal een grote bazaar van de voetbalvereniging GVW gehouden. De opbrengst van deze bazaar zal ten goe de komen aan het jeugdwerk. De openingstijden zijn donderdag en vrijdag van 7 tot 11 uur 's avonds, ter wijl men zaterdagsmiddags van 2 tot 6 uur terecht kan. Zaterdag om 9 uur zal ook de trek king van de loterij, waarvoor 3000 lo ten verkocht zijn plaatshebben. De eer ste prijs is 'n dames- of herenrijwiel, de tweede 'n dames- of herenhorloge en de derde een fototoestel. OPHEUSDEN Maandagavond heeft het tweede team van Sportschool Van de Velde uit Veenendaal een 3-0 neder laag geleden tegen Opheusden 1, een team, dat nagenoeg geheel uit zwarte- banders bestond. De eerste partij verloor de Veenen- daler Frank Buddels op beslissing, na hem draaide Jan Baars zijn partij on beslist af en vervolgens waren het Wim Appeldoorn en Gijs Anbeek, die een -vol punt verloren. De laatste, die voor Veenendaal op de mat kwam, was Nico van Brugem en zijn onbesliste partij kon aan de 3-0 stand niets meer veranderen. Hedenavond speelt het eerste team van Sportschool Van de Velde een wed strijd tegen Zeist 1. Het zal een zwaar duel worden, maar door de zeges, die Veenendaal behaalde op Amersfoort en Wageningen, zit er een goede kans op winst in. staan door het onderwijzend personeel van de deelnemende scholen. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de vereniging „Oranje dag", de heer S. J. Vleer, die de gehe le middag op het ijs aanwezig was. De uitslagen van de wedstrijden luidden: 6-8 jaar. Jongens: 1. Edo Ophof; 2. Frans van Hal; 3. Bart Visser. Meisjes: 1. Cilia de Roder; 2. Marga van Liere; 3. Roselien Smits. 8-10 jaar. Jongens: 1. Roger Bijkerk; 2. Henk Schut. Meisjes: 1. Betsy van Veenendaal; 2. Annelies Randshuizen. 10-12 jaar. Jongens: 1. Roel ter Burg; 2. Jaa Kleijn; 3. Kees van Zwieten. Meisjes: 1. Janny Albers; 2. Lydia Levo- leger; 3. Gerrie van Winsen. 12-14 Jaar. Jongens: 1. Kees Jansen: 2. Vincent Rongen; 3. Anton van Baaren. Meisjes: 1. Ineke van de Kroon. 14 jaar en ouder. Jongens: 1. Albert Klomp; 2. Bert den Uyl; 3. Jan Seesink. Meisjes: 1. Sjaan Drost; 2. Joke Drost. EDERVEEN Maandagavond werd er weer fel gestreden achter de dambor den. De verrassingen voor deze avond waren dat het jeugdlid E. Hendriks weer een overwinning behaalde tegen een der sterkste spelers van D.C.E. n.l. G. J. Dlkkenberg terwijl T. Middelman tegen de sterkere speler J. de Koning de voll* winst wist binnen te halen. De uitslagen waren: T. Middelman-J. de Koning 2-0; E. Hen driksG. J. Dikkenberg 2-0; A. v. Hun- nikD. v. Heerdt 1-1, E. Hendriks A. Huibers 2-0; G. J. DikkenbergG. Vlastuin 2-0; A. WegenS. Vierwinden 0-2; B. v. Beek—W. Veldhuizen 0-2; J. BoeveG. v. Heerdt 1-1; J. de Koning— A. Huibers 2-0. vaststelling van het aantal inwoner* per 31 december 1966, ziet er als volgt uit: Omschrijving M. V. Tot. bevolking per 1 jan. '66 2250 2193 4443 geboren in 1966 44 44 88 elders geb., hier wonend 13 12 25 ingekomen in 1966 100 87 187 alhier overl., elders won. 1 1 overleden alhier geb., elders won. elders overl., hier won. vertrokken in 1966 2407 2337 4744 8 9 17 16 7 110 112 222 119 127 246 2407 2337 4744 119 127 246 2288 2210 4498 vermeerdering in '66 38 17 55 Aantal huwelijken: 37; echtscheidingen: 1; levenloos geboren kinderen: 1. ADVERTENTIE Voor elk wat wils Grote verscheidenheid

De Vallei | 1967 | | pagina 5