een mannelijke administratieve kracht HIENSCH ruimt op.'! FA. G. J. HIENSCH r Opruiming B. v. Manen A }/i A u kfI Prins vloog bruidspaar van Ypenburg naar Zürich „Ja, wij zijn Oranjeklanten..." Komt er een viaduct bij Loenersloot? A V\ tegen extra lage prijzen1 TYROLER LODEN MANTELS en HERENJASSEN 10—30% korting Enkele MANTELS in jagersmodel57.50 Restanten 3/4 MANTELS39.- HEREN AUTO-COATS, enkele stuks65.- TERLENKA en TERGAL REGENMANTELS 10—30 korting enkele voor 38.— Restanten COUPONS VOOR COSTUMES (naar maat) HOOGSTRAAT 17 - VEENENDAAL - TELEF. 2335 t\ i k M10 A V 1 V v V Kt M 1 Record aantal galstenen GEKORTWIEKT Bromfietser botste tegen railing GEBR. VAN SCHUPPEN'S RITMEESTER SIGARENFABRIEKEN N.V. VEENENDAAL Op onze afdeling KOSTPRIJSADMINISTRATIE kan worden geplaatst Mulo-diploma is gewenst Leeftijd niet ouder dan 25 jaar RADIO TELEVISIE CENTRIFUGES WASAUTOMATEN GRAMMOFOONS enz. MARKT 18 TELEF. 3486 VEENENDAAL Meer waarde voor uw guldens Syntraciet, fijne rijke warmte. Op basis van zuivere antraciet.hoge.constante kwaliteit,maar...goedkoper! Syntraciet, brandschoon vuur, vlug-aan en warmte in een wip.Syntraciet,de ideale brandstof. Bestel't nu! m m s SPANDOEK Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken van ons bedrijf, Kerkewijk I 15 te Veenendaal. e tl A A V -- van zuivere (vervolg van pagina 1) De slechts gedeeltelijk geslaagde „ontsnappings-procedure" begon om streeks half vijf, bij het invallen van de duisternis. Er kwam toen een hofauto de oprijlaan af, die bij de poort even vaart verminderde er stonden op dat moment enkele tientallen belangstellen den in de kou te wachten maar met een weer snel optrok, rechtsaf sloeg op de Bezuidenhoutseweg en meteen weer naar links dook, naar de Carel Rei- nierszkade. Met niet bij te houden snel heid sprintte toen de machtige auto het donker in... Heel even in een flits hadden we echter nog wel kunnen zien dat achter in, gespannen voor zich uitkijkend, één passagier zat: prins Bernhard. Hij zwaaide, tegen zijn gewoonte in, niet naar de mensen. Het moet niet uitgesloten worden ge acht dat het jonge paar „gedoken" tot onder de ramen van de wagen deze snelle spurt heeft meegemaakt, al wordt nog rekening gehouden met de mogelijkheid, dat het bruidspaar onge veer tegelijkertijd door een minder ge bruikte uitgang vertrok aan de andere kant Daar passeerde toen namelijk een opvallend geblindeerd busje van de Ko ninklijke Landmacht. Dat kan echter ook een afleidingsmanoeuvre zijn ge weest. Gezegd moet worden dat in dit verband velen vergeefs hebben uitgeke ken naar een helikopter van het wapen, waarbij de bruidegom als vaandrig dient. Alle uitgangen van paleis Huis ten Bosch werden stevig „bewaakt" door persvertegenwoordigers, sommigen uit gerust met walkie-talkies. Aan weerszij den v&n de hoofdpoort stonden auto's van verslaggevers met draaiende moto ren te wachten. Het déjeuner-dinatoir met de gasten was omstreeks half twee begonnen. Te gen half vijf vertrokken de eerste auto's met genodigden, nadat achter de ramen van de centrale zaal op de eerste ver dieping hele salvo's blitzlicht waren af gevuurd. Kennelijk nam het bruidspaar op dat moment afscheid van iedereen om zich te gaan verkleden voor de reis. De duisternis viel snel in. De buiten verlichting van het paleis werd ontsto ken. Met groot licht op kwamen toen, snel achter elkaar, tientallen auto's de oprijlaan af. Bij de hoofdpoort stonden slechts en kele tientallen belangstellenden in de vinnige kou te wachten, onder wie ook een groep kinderen met toeters en sjer pen zij hielden hun spandoek „Lang leve Margriet en Pleter" tot ver na zes sen overeind. Het was toen ook gaan regenen Sommige vertrekkenden lieten him chauffeur bij het passeren van de hoofd poort de binnenverlichting van hun wa gen ontsteken, zodat men kon zien wie zij waren. Achtereenvolgens reden zo prinses Margaretha van Denemarken, prinses Christina van Zweden en prin ses Alice, gravin van Athlone, naar kasteel Oud-Wassenaar, vanwaar zij la ter afreisden naar Schiphol. Duidelijk herkenbaar bij het massale vertrek wa ren de bruidskinderen, de bruidsjonkers en bruidsmeisjes. Prinses Beatrix en prins Claus gingen al vroeg weg. Prin ses Irene en haar man behoorden tot de laatste groep vertrekkenden. Inmiddels werd vanaf de andere kant bericht, dat ook daar telkens auto's ver trokken. Hier zag men bijvoorbeeld de broer van de bruidegom wegrijden. Maar aller aandacht bleef geconcen treerd op de hoofduitgang. Daar pas seerden op een gegeven moment ook en kele stationcars, waarin zich waar schijnlijk de bagage heeft bevonden van het jonge paar. Aldus werden waar schijnlijk ook de rechercheurs onopval lend naar buiten geloodst, die ook op de ze huwelijksreis uiteraard meereizen met de prinses. OOST-BERLIJN. Artsen in Boekarest hebben bij een 65-jarige vrouw een recordaantal van 17.751 galstenen weggenomen, zo meldt het Oostdultse persbureau A.D.N. De grootte van de stenen varieerde van die van visse-eitjes tot die van een grote pruimepit en 70 waren er zo groot als kersepitten. De galblaas had de afmeting gekregen van een pompelmoes. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Mevrouw Van Eden uit Delft en de heer Th. Rovers uit het Bra bantse Made keken gisteren vergenoegd, nadat zij de bruidsstoet uit de kerk hadden zien vertrekken, „wy hebben de stoet goed kunnen zien. Op het nippertje op de Hofweg, na de kerkdienst". De heer Rovers was maandagavond al te Delft gearriveerd en samen met me vrouw Van Uden stond hy dinsdagmorgen tegen zeven uur by de Grote Kerk. De opstelling van militairen belemmerde alle uitzicht. Vandaar, dat zij uitweken naar de Hofweg. „Het is de 35ste keer, dat wy een vorsteiyke gebeurtenis bywonen. Als het niet te ver is, gaan we naar al die gebeurtenissen in Europa. Ja, wy vinden het interes sant. yet zyn altyd kleurrijke evenementen. Wy hebben er plezier in om er heen te gaan", aldus de mevrouw uit Delft. Mevrouw Van Uden vertelde verder nog: „Wy waren te laat met schryven aan de Koningin om plaatsen in de kerk", zy liet brieven zien van het secretariaat van de Koningin, de hofmaarschalk en opperstalmeester. „Tot onze spyt zyn wU niet In de gelegenheid u van dienst te zyn", stond ln de brieven. „Geeft niet", zegt mevrouw Van Uden tot slot, „wy hebben het toch goed kunnen zien. Nu maar wachten op een volgende gelegenheid. De doop van de baby van prinses Beatrix bijvoorbeeld. Daar gaan wy zeker naar toe UTRECHT Onder leiding van de minister van Verkeer en Waterstaat, prof. De Quay, heeft een bespreking plaats gehad over de spoorwegovergang In Rijksweg 2 (Amsterdam - Utrecht) ter hoogte van Loenersloot. Aan deze besprekingen namen topfunctionarissen van Rijkswaterstaat deel. Men besloot op zeer korte termijn een bijeenkomst te beleggen, waarop alle belanghebben den waaronder de N.S., Rijkswater staat en de jjrovincle zijn vertegen woordigd. Op deze bijeenkomst zal over een de finitieve oplossing voor de precaire ver keerssituatie bij Loenersloot worden ge sproken. In kringen van Rijkswaterstaat wordt het waarschijnlijk geacht dat die oplossing zal bestaan uit de bouw van een viaduct. Met de bouw zullen enkele jaren zijn gemoeid. De bouw van een normaal via duct vergt al geruime tijd, maar in Loenersloot stuit men op bijzondere pro blemen. De ondergrond is er namelijk bijzonder slecht, waardoor grondverbe tering dringend noodzakelijk is. Intussen heeft de Utrechtse officier van justitie, mr. G. W. von Meyenfelt, een gerechtelijk vooronderzoek gelast naar de toedracht van het ernstige on geluk dat vorige week vrijdag bij de overweg gebeurde. Zoals bekend ont stond hier in dichte mist een enorme kettingbotsing. De echtgenote en dochter van een predikant uit Maarssen kwamen hierbij om het leven. 9 In het afgelopen jaar heeft Neder land voor 1173 miljoen gulden aan vee en vlees uitgevoerd. Dit is maar 51 miljoen gulden minder dan in 1965, on danks het feit, dat de export de eerste vijf maanden van het jaar praktisch stil heeft gelegen als gevolg van het mond- en klauwzeer. 9 De economische ontwikkeling nood zaakt de N.V. Groninger Steenfa brieken te Ruischerbrug haar bedrijf te Onderdendam, waar metselsteen wordt geproduceerd, te sluiten. Het be treft hier een traditionele steenfabriek met een bezetting van 22 personeelsle den. 9 Op een landbouwbedrijf in Scher- penzeel is mond- en klauwzeer ge constateerd. 66 varkens en 12 stuks jongvee zijn afgemaakt. De gebruike lijke maatregelen (inentingen van var kens, vervoersverbod voor de omge ving) worden genomen. 9 Bij een korte, maar felle brand in een schuur te Nieuwe Pekela is gistermorgen een zestal zeugen, als mede plm. 60 biggen levend verbrand. Voor de eigenaar, de heer H. J. Am- bergen, betekent dit- een schadepost van ruim f 6.000,-, waarvoor hij niet verzekerd was. 9 Omringd door enkele tientallen tie ners, heeft de vijf man sterke Utrechtse beatgroep „The Drifitin' Five" gistermiddag voor een van de Jaarbeursgebouwen aan het Vreden- burg in Utrecht een ruim dertig minu ten durende beatconcert gegeven. De groep wilde daarmee instemming be tuigen met het huwelijk van prinses Margriet en mr. Fleter van Vollenho ven. 9 In het gewest Waalwijk, waar de schoen- en lederindustrie veruit de belangrijkste bedrijfstak is, is het to taalbeeld van de arbeidsmarkt nog vrij gunstig. Met een werkloosheidscijfer van 2,5 pet. van de mannelijke be roepsbevolking is de werkgelegenheid in dit gewest het meest gunstig in Brabant. 9 De bij het N.V.V. aangesloten Neder landse Bond van Vervoerspersoneel heeft het faillissement aangevraagd van de Amsterdamse rederij P. van Rijk en Zoon. die verzuimd heeft haar negen personeelsleden over december te betalen. Op 29 december ontving dit personeel de mededeling, dat het zich met ingang van die dag als ontslagen diende te beschouwen. 9 De directie van het N.V. Noorder dierenpark te Emmen heeft succes gehad met een verzoek via de radio aan inwoners van Emmen en omstre ken om een zogende hond. Deze zal de zorg op zich moeten nemen van twee leeuwtjes, die in het park geboren zijn. 9 De Vereenigde Ned. Scheepvaart Maatschappij N.V. zal in de loop van dit jaar haar oudere gecombineer de passagiersvrachtschepen Oranjefon tein en Jagersfontein uit haar dienst op Zuid-Afrika terugtrekken. 9 De generale deputaten voor kerk en industrie der Gereformeerde Ker ken hebben zich met een schrijven ge richt tot de plaatselijke kerkeraden. Zij vragen hierin de aandacht voor de so ciaal-economische situatie in ons land. ROTTERDAM Op het Stadionvta- duct in Rotterdam-Zuid is dinsdagmid dag de 46-jarige kantoorbediende J. F. Laurens uit Rotterdam verongelukt. Vermoedelijk kwam hij op zijn brom fiets in botsing met een andere brom fietser. Hy sloeg tegen de reling van het viaduct en overleed korte tijd daar na.

De Vallei | 1967 | | pagina 8