Onze opruiming betekent voor U geld besparen!! tut urkesteen Spalt O Reken voorgoed af met koude nachten PHILIPS Veenendaal vocht zich naar eervolle eerste plaats Financiën en Economie Gedrukt Ga nooit de mist in K.L.M. en Lufthansa aan pool-overeenkomst bezig GYYV oefent tegen Kozakken Boys „TREFFER" LAKENS EN SLOPEN EXTRA AANBIEDINGEN COUPONS VITRAGE en OVERGORDIJNSTOf 't is'n Judocompetitie Te zwaar Onderhandse 7 Staatslening WISSELMARKT Saneringsplan Frans Beeren Nillmij in 1966 A.B.N. verhoogt spaarrente Polyether bedden, l-pers. 35.00 - 42.50 en 59.00 Polyether bedden, 2-pers. Binnenveringbedden met volledige fabrieksgarantie. EXTRA GOEDKOOP op goederen buiten de opruiming geven wij 10% korting Text iel hendel werkt binnen 10 minuten DE VALLEI Uw dagblad ijdt veilig met melk Stap niet langer in een ijskoud maar in een heerlijk voorverwarmd bed. Laat u niet meer door ijsvoeten uit de slaap hou den, maar koester u de hele nacht in behaaglijke warmte. Wacht niet op het volgende koufront, maar koop vandaag nog uw Philips deken! uw merk van service en vertrouwen Drs. Nederhorst wil vandaag spreken over artsenconflict Eervol ontslag 8 PRIMA SLOPEN voor 1.49 ONTBIJTLAKENS, mooie kwaliteit 3.95 en 4.75 WITTE DAMAST TAFELLAKENS 5.25 3 VINGERDOEKJES voor 0.50 3 WAFEL (vaat-) DOEKEN voor 0.85 3 WASHANDJES voor 1.00 en 3 voor 1.25 GEBLOEMDE VLISCO TAFELLAKENS 7.75 JONGENSONDERGOED, hemdjes en broekjes 0.85 - 0.98 en 1.19 Restanten wollen BIX MAILLOTS 2.95 en 3.95 Restanten wollen HERENVESTEN en PULLOVERS 12.50 120 x190 97.50 130 x190 112.95 1-persoons 49.50 2-persoons 79.00 Halfwollen dekens l-persoons extra zwaar 14.90 Zuiver wollen, (100 procent scheerwol) dekens 150 x 220 45:00 180 x 220 54.00 2-persoons bedspreien met terlenka gevuld 29.75 Kapokkussens 5.95 VEENEfr VEENENDAAL - TEL. 2686 bij, apothekers en drogisten zonder een glas melk: het gezondste "pepmid del" voor scherpe ogen en een snel reaktiever- mogen. Veilig, verstan dig, vurrukkulluk! Mee eens? Vraag dan het gratis embleem aan het N.Z.B., Post bus 4530, Rijswijk (Z-H). Koop nu uw Philips deken Automatische temperatuurregeling: U stelt de gewenste warmte in. Daalt de temperatuur in de kamer, dan zorgt de thermostaat automatisch dat uw deken méér warmte geeft. Veilig: Philips dekens zijn volkomen veilig. Het veiligheidssysteem is door en door beproefd. Royale maat: Bovendekens met extra brede randen voor lekker instoppen. Onderdekens met handige bevestiging. Volle oppervlakte verwarmd. Wasbaar: Philips dekens kunt u zelf wassen. Praktisch en mooi: Philips dekens zijn sterk, zacht en motecht. 75x 165 cm 86.50 125 x 165 cm 108.- 1-pers. onderdeken 2-pers. onderdeken 1-pers. bovendeken 150x210cm 119.- 2-pers. bovendeken 180x210 cm 139.- 2-pers. bovendeken met persoonlijke temp.-regeling 180x210cm 159.- Twee opnamen van de judowedstrijd VeenendaalZeist, die gisteren in Veenendaal plaats vond. AMSTERDAM De stemming op Beursplein 5 heeft zich vanmiddag over twee helften verdeeld. De internationa le waarden lagen gedrukt in de markt, daarentegen waren de Staatsfondsen we derom hoger. De vanmorgen bekendge maakte State of the Union (nieuwjaars rede) van president Johnson, waarin belastingverhogingen werden aangekon digd i.v.m. de uitgave voor Vietnam, drukten in Amsterdam de markt van de internationale waarden. En dit, zon der Amerikaans aanbod in deze hoeken. De beroepshandel ging „blanco" af- giften in de hoofdfondsen over, in de verwachting dat Wall Street vandaag lager zou openen op de inhoud van pre sident Johnson's rede. Hierdoor'zou de mogelijkneid voor de beroepshandel be staan de afgegeven blanco stukken te gen lagere prijs terug te kunnen ne men. Ook het publiek gaf hier en daar een stukje af. Over het algemeen was de handel echter gering. Philips en Unilever noteerden elk ca. 60 cent lager op resp. 73 en 86. AKU zakte een halve gulden in tot 51,30 doch kon zich daarna licht herstellen. Kon. Olie verloor bijna twee gulden op 123,50. Hoogovens werd onveranderd op 264 geadviseerd doch KLM lager, om dat dit fonds gisteren in Wall Street 1 3/4 dollar moest prijsgeven. De New-Yorkse beurs, sloot dinsdag voor de eigen markt prijshoudend. Men nam aldaar een afwachtende houding VEENENDAAL Het eerste team van Sportschool Van de Velde heeft zich gisteravond naar de eerste plaats in zijn afdeling van de Midden Neder landcompetitie gespeeld. Een fraaie prestatie omdat de Veenendalers pas vorig jaar promoveerden naar de eer ste klasse. De leiderspositie konden zij gisteravond bewerkstelligen door een 10-5 zege op Zeist 1, dat nu op de op één na onderste plaats staat. Veenen daal 1 wordt gevolgd door het Utrecht se team van Van der Horst en als der de staat Amersfoort 1 op de ranglijst. Zeist 1 had het nog aan zichzelf te wijten, dat de wedstrijd verloren ging, want toen de judoka's gewogen werden, bleek dat degene, die tegen de Veenen- daler Hans van Manen had moeten vechten acht ons over het toegestane gewicht was, waardoor het Veenendaal- se team tien punten opstreek. Anton van de Besselaar opende de strijd. Hij zou de enige worden, die punten moest afstaan aan Zeist. Zijn tegenstander viel veel aan en hoewel Anton van de Besselaar goed verdedig de, kon hij toch niet verhinderen, dat hij op beslissing verloor. De stand kwam op 0-5. De volgende, die op de mat moest verschijnen was Hans van Manen maar door het te zwaar zijn van zijn tegenstander, ging de winst al zo naar de jonge Veenendaler: 10-5. Theo van Wijnbergen kwam als derde voor Veenendaal op de mat. De Zeister judoka bood zeer goed partij en toen Van Wijnbergen hem bijna in een houd greep had zag hij toch kans hieruit te komen. De partij eindigde gelijk. Vervolgens kwam Rinie Kleier op de mat. Duidelijk bleken de gevolgen van de militaire dienst. Doordat Rinie Klei er slechts weinig kan trainen, was zijn conditie aanmerkelijk gedaald. In nor male omstandigheden had hij beslist tien punten weten op te strijken. De partij eindigde onbeslist. Wout van Barneveld had het tenslotte niet erg gemakkelijk met zijn zware tegenstan der, die zelden of nooit in de aanval ging. De Veenendaler kon daarom nau welijks iets inzetten. Eindstand: 10-5 ln het voordeel van de Veenendalers. De stand in de eerste klasse van de Midden Nederland-competitie: 1 Vee nendaal 4-7; 2 Van der Horst (Utrecht) 3-5; 3 Amersfoort 3-5 4 Amersfoort 2 3-3: 5 Zeist 4-1; 6 Wageningen 3-0. VEENENDAAL GVVV zou zater dag a.s. een vrije dag hebben, maar men heeft toch gemeend een oefen wedstrijd te moeten spelen en dat zal gebeuren tegen Kozakken Boys uit Werkendam. Kozakken Boys is een ploeg, die mee draait in de bovenste helft van de twee de klasse B. met o.a. Huizen, IJssel- meervogels en Zwart Wit. Zij heeft enkele internationals in de gelederen, onder meer Van de Heuvel en Visser. Plaatsgenoot DOVO speelde vorig jaar tegen Kozakken Boys op eigen terrein met 4-4 gelijk en verloor in de uitwedstrijd. Mocht het veld van het Panhuis der mate slecht zijn, dat er niet op ge voetbald kan worden, dan zal GVVV open klaverjaswedstrijden in de grote kantine van het Sportpark organiseren. aan i.v.m. genoemde boodschap van pre sident Johnson, welke later op de dag zou worden bekendgemaakt. In de scheepvaartsector bestond eni ge belangstelling voor aandelen Kon. Boot. Overigens' waren de koersverande ringen in deze afdeling van weinig be tekenis en hetzelfde moet worden ge zegd van de cultures. Ook vandaag ging er in de nieuwste 7 procent Staatsle ning weer veel om. Posten van f 50.000 tot f 100.000 werden verhandeld alsof het knikkers waren. De 7 procent le ning bereikte een nieuw hoogterecord op 102 1/8 sedert de uitgifte. Men voor spelt nu reeds, een zeer grote belang stelling voor de aangekondigde 6 3/4 procent lening Ban voor Ned. Gemeen ten groot f 100 min. tegen 98 1/2 pet. De hausse van de laatste tijd voor de verzekeringsfondsen blijft aanhou den. In Nillmij werd vandaag op de incourante markt 420 gedaan, tegen gis teren 385 toen dit fonds twintig punten steeg. Met ingang van 16 januari zal de no tering van aandelen E.M.S. plaats heb ben in guldens per gewoon aandeel van f 50,—. DEN HAAG Het ministerie van Financiën deelt mede, dat, onder over eenkomstige voorwaarden als van de onlangs uitgegeven zeven procent le ning 1966 II, een onderhandse lening is aangegaan met het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds tot een bedrag van f 600 miljoen. Voor het bedrag van deze lening zal de voorinschrijfrekening van het fonds bij 's Rijks schatkist op 16 januari 1967 worden belast. Op de voorinschrijf rekening worden de gelden verant woord die het fonds in de schatkist heeft gestort ter deelneming in nog uit te geven staatsleningen. De onder handse lening houdt dus een concolida- tie in van een gedeelte van deze gelden en betekent geen nieuw beroep op de kapitaalmarkt. AMSTERDAM, 11 jan. Londen 10.071-10.08J; New York 3.61J-3.61g; Montreal 3.34-3.34 Parijs 72.97i-73.024; Brussel 7.213-7.22]; Frankfort 90.764- 90.814; Stockholm 69.80-69.85; Zürich 83.42-83.47; Milaan 57.784-57.834; Ko penhagen 52.264-52.314; Oslo 50.464- 51.514; Wenen 13.96J-13.97]; Lissabon 12.573-12.59]. WEERT De directie van de trico- tagefabrieken voorheen Frans Beeren, aan welk bedrijf onlangs voorlopige sur séance van betaling is verleend, ver strekt een communiqué, waarin wordt meegedeeld, dat een saneringsplan is opgesteld. Dit plan sluit aan op het re organisatieplan van 1966 en moet nu door bewindvoerders worden beoordeeld. De bank heeft haar definitief oordeel opgeschort totdat de bewindvoerders een oordeel hebben gegeven. „Alhoewel de bank en ook wij de si tuatie als zeer zorgelijk beoordelen, heeft de bank de mogelijkheid gescha pen, dat dit overleg doorgang kan vin den. Vooruitlopend op dit saneringsplan, dat zal leiden tot een vermindering van de produktie met ongeveer 10 pet., heeft men reeds besloten tot inkrim ping van het personeelsbestand. Een de finitieve beslissing kan pas over enke le weken tegemoet gezien worden. Al hoewel er nog geen zekerheid is over alle te nemen maatregelen hopen wij dat de maatregelen beperkt kunnen blij ven tot het vólgende", aldus het com muniqué. Het noemt dan het overdoen van de vestiging in Heusden, (België), aan der den. De produktie Heusden zal in Weert respectievelijk Venray of Nieuw-Vosse- meer worden ondergebracht. In Neder land en Duitsland zal voor ongeveer een honderdtal werknemers een ontslagver gunning worden aangevraagd. Er is overleg gaande en met het ge westelijk arbeidsbureau en de vakbon den. De verkoopkantoren Milaan en Parijs worden opgeheven. Aan reeds geplande investeringen voor dit jaar, wordt voor lopig steun verleend alsook om de mo gelijke uitbreiding van de orderpositie. Over eventuele samenwerking met derden beperkt het communiqué zich tot de mededeling, dat men op het ogen blik inderdaad onderzoekt of een be langengemeenschap met anderen in wel ke vorm dan ook een oplossing kan ge ven voor problemen op wat langer ter mijn. Werktijdverkorting is aangevraagd aangezien in de eerste weken van de voorlopige surséance de binnenkomst van garens en andere grondstoffen niet regelmatig kan verlopen. De stagnaties hierdoor in het produktieproces veroor zaakt, hebben tot deze tijdelijke werk tijdverkorting aanleiding gegeven. O Het vierjarig zoontje van de familie Genegel uit de Molenstraat in Coe- vorden is woensdagmiddag door het ijs van de Stadsgracht gezakt en ver dronken. (Van onze Haagse redactie). Tussen de KLM en de Duitse maat schappij Lufthansa worden op het ogen blik besprekingen gevoerd, om te ko men tot de zogeheten poolovereenkomst, zoals die reeds bij tientallen bestaan tussen de diverse luchtvaartondernemin gen binnen Europa. Het betreft hier een technische samenwerking ten aan zien van het passagiersvervoer op ge zamenlijke trajecten. De reizigers zelf merken daar overigens in de praktijk vrijwel niets van. In principe zouden KLM en Lufthansa reeds tot overeenstemming zijn geko men. niet alleen wat betreft de vluch ten tussen beide landen, maar ook inza ke het verkeer naar New York. Geen der beide maatschappijen wenst daar over in dit stadium echter definitieve mededelingen te doen. De KLM-woord- voerder in Den Haag schatte dat over enkele weken tot hooguit enkele maan den de overeenkomst zal kunnen worden getekend. Zoals bekend heeft de KLM ook al pool-overeenkomsten met bijvoorbeeld de SA, Sabena. Alitalia, B.E.A., Swis sair. Voor de passagiers betekent deze samenwerking, dat zij zonder meer ge bruik kunnen maken van toestellen op de lijndiensten van genoemde maat schappijen. Voor de KLM is de sa menwerking met Lufthansa belangrijk, aangezien hieruit ook de consequentie voortvloeit, dat er bij tussenlandingen in steden als Frankfort, München en Berlijn passagiers mogen worden opge nomen met bestemmingen binnen West- Duitsland. Dat is tot op heden niet mogelijk op LM-vluchten vanuit of naar Amsterdam. DEN HAAG In 1966 boekte de Nillmij een recordproduktie aan nieuwe verzekeringen, zowel in de individuele als in de collectieve sector. Voor een bedrag van rond f 600.000.000 werden nieuwe verzekeringen gesloten, hetgeen 25 pet. vooruitgang tea opzichte van het vorige jaar betekent. De netto-vooruitgang van het verze kerd bestand was ook hoger dan enig jaar tevoren. De kosten van het bedrijf zijn we derom gestegen, eensdeels veroorzaakt door de eerste kosten, die uiteraard verband houden met de grote produk tie, anderdeels door de voortdurende loonstijging. De opbrengst van de beleggingen steeg aanmerkelijk en het sterftever- loop was gunstig. Verwacht mag wor den, dat het bedrijfsresultaat over het boekjaar bevredigend zal blijken te zijn. De schadeverzekering-maatschappij ontwikkelde zich naar verwachting, zo wel wat betreft de stijging van het pre mie-inkomen als met betrekking tot de technische resultaten. Aldus deelt de dienst pers en publiciteitszaken Nillmij mede in een communiqué. AMSTERDAM De Algemene Bank Nederland (A.B.N.) deelt mede dat zij met ingang van maandag 16 januari de rentevergoeding op al haar spaar- vormen zal verhogen met een half pet. De rente voor spaarboekjes en spaarre keningen is daarmee van 3% pet. ge bracht op vier pet. Voor spaardeposi- to's geldt thans: met drie mnd. opzeg ging 414 pet., met zes mnd. opzeg ging 5 pet. en met een jaar opzegging 5% pet. Daarnaast worden twee nieuwe depo sito's geïntroduceerd. Deze hebben een vaste looptijd van 18 mnd. resp. 2 jaar, tegen een rente van 5 3/4 pet. resp. 6 pet. 's jaars. Voor alle spaarvormen geldt vanaf 16 januari een rentegevend maximum van f 100.000. De tussentijdse beschik kingsmogelijkheden voor spaarboekjes en spaarrekeningen zijn verruimd. Bij alle vormen is zonder opzegging gehele of gedeeltelijke opneming voor aankoop van onroerend goed mogelijk. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Drs. Nederhorst (PvdA) heeft woensdag in de Tweede Kamer verzocht, de brief van minister Veldkamp (Sociale Zaken en Volksge zondheid) over het huisartsenconflict op de agenda van de Tweede Kamer van vandaag te plaatsen. Hij wil een korte bespreking van deze brief.. Kamervoorzitter Van Thiel zegde toe met minister Veldkamp en staatssecre taris Bartels contact te zullen opnemen over de mogelijkheid om vandaag het artsenconflict in de Kamer te bespre ken. Bij Koninklijk Besluit is aan mr. J. Vink, directeur van de Rijksplanolo gische Dienst met de persoonlijke titel van directeur-generaal, op zijn verzoek wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd met ingang van 1 maart a.s. eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend, met dankbetuiging voor de vele en zeer gewichtige diensten aan den lande bewezen. Per dezelfde datum is, als opvolger van mr. Vink, tot direc teur van de Rijksplanologische Dienst be noemd ir. Th. Quene (36).

De Vallei | 1967 | | pagina 8