Geen experimenten op tweede dag Hoogoven-schaaktoernooi Hevige disputen voor start Rallye van Monte Carlo CJ pompvers Ard Schenk toonde opnieuw stijgende vorm een Panters kijkt optimistisch naar tweede helft competitie Topsport vraagt begrip voor haar problemen Scherpenzeel start rayonwedstrijden Langeweg versloeg Tsjech Kavalek Klaas Nuninga onder doktersbehandeling Nederlanders naar tennistoernooien in het buitenland Gorris en Koster starten toch Zuidema-Jansen nog niet beslist Den Bosch versloeg Tilburg: 11-2 Arsenal wil voetbal aantrekkelijk maken Klein programma voor zaterdagclubs Nederlandse dames uitgeschakeld SKF gaat verder met micro-korfbal Hans Yultink alleen naar Cairo Just Fontaine Frans voethalcoach Valery Kaplan oppermachtig VOLLEYBAL Shadows Hoofdploegen DOVO op bezoek WHC Musketiers-Kulan bij Gymnastiek Tennisclub „Rhenen" vergadert vanavond Zone-schaaktoernooi Uw leverancier heeft pompvers Hengelo's voor u in royale beugels van 50cl, 45cl en pijpjes van 30 cl. IJshockey Tennis Pagina I I BEVERWIJK Na het vuurwerk van de nogal sensationele opening, is donderdag de rust weergekeerd in de grootmeestergroep van het Hoogoven toernooi. De strydlust was weliswaar niet geluwd, maar de lust tot experimen teren was na de verliesparty van Lar- sen aanzienlijk minder geworden. Lar- sens tegenstander, Ghitescu, ging in een Siciliaan enigszins overhaast tot de fel le opmars d5 over, hetgeen de Deen aan- valskansen opleverde. Hij won zelfs een stuk, doch raakte in het vervolg de draad wat kwijt toen zijn Roemeense opponent onverwachte com plicaties opriep. Tot verrassing van de zaal en tot teleurstelling van Larsen liep de stelling remise. Darga versloeg Ree langs cominatoire weg. De winst kwam voort uit een konings-|ndiër, waarin de jonge Amsterdammer al snel vry pret tig stond. Pomar-Doner, Nimzo-Indisch. verliep aanvankelijk voor de zwartspeler wat gunstiger, doch het dame-loze mid denspel vervlakte naar een remise-ach- tig eindspel. Bij het afbreken weigerde de Spanjaard evenwel puntendeling... Toen hij echter met Donner aan de avondsoep zat b.leek hij alsnog genegen de volkomen remisestelling officieel als zodanig te erkennen. Langeweg, ver moedelijk toch wel onze sterkste jonge meester, stond tegen de Tsjechische grootmeester Kavalek alleszins gunstig. De materiaalverhouding dame plus vrij pionnen tegen 2 torens, stelde evenwel eisen. Langeweg greep evenwel de vol le winst. Van Geet en Lutikov braken een nogal on-orthodoxe partij af. De Rus mag met kans op succes de ontmoeting voortzetten. Kuijpers verloor een moei lijke strijd tegen Spassky. Na de opening had de Nederlander een wat onbehaag lijke stand, die hij tegen het nauwkeuri ge afspel van de Rus niet vermocht te restaureren. Gligorie-Robatsch, een orthodoxe ruil- variant, was kort, correct en wat saai: remise. Inmiddels zit de wedstrijdlei ding met het probleem van de Zuidslavi- sche grootmeester Ciric. Deze is thans in Beverwijk aangekomen, doch ook zijn partij voor de tweede ronde, tegen Sza- bo, is uitgesteld. Het zal niet meer een voudig zijn de organisatie vlot te doen verlopen als gevolg van deze toch wel ongebruikelijke entree. In de meester- MONTE CARLO Controversen zul len wellicht ook ditmaal de hoofdscho tel van de Rallye Monte Carlo vormen, evenals dat verleden jaar het geval was toen de eerste vier binnengekomen wagens werden gediskwalificeerd. Zelfs nog voordat de eerste wagens, die vanavond van start gaan, zij ver trokken hebben zich al hevig disputen voorgedaan over 'n nieuwe bepaling be treffende het aantal mee te nemen re servebanden. Deze bepaling was voorna melijk in het programma opgenomen om de particuliere equipes een grotere kans op de overwinning te bieden. Toen de organisatie nl. inzag, dat het voor de fabrieksrijders een klein kunstje was om te bewijzen, dat zij in eigen wagens reden en daardoor in aanmerking kwa men voor een strafpuntenbonus, die uit sluitend voor de niet fabriekrijders was bestemd, werd de nieuwe bepaling ver anderd met dien verstande, dat elke deelnemer, die tot een bepaald maxi mum aan reservebanden meeneemt in aanmerking komt voor een strafpunten bonus van twaalf percent. De Fin Timo Makinen, winnaar in 1965 en zeker winnaar in 1966 tot het moment waarop zijn BMC Mini-Cooper werd gediskwalificeerd, zei dat hij de bepaling op zich niet afkeurde, maar dat de rijders nu meer risico's zouden lopen, terwijl de Rallye juist beoogt de uitrusting te beproeven om het autorij den veiliger te maken. Tegenstanders van de bepaling vrezen, dat sommige wagens aan het eind van de race de speciale proeven ingaan met gladde, versleten banden. De Mini-Coopers met hun kleinere wielen maken meer om wentelingen om eenzelfde afstand af te leggen dan de andere wagens, waar door zij het meest te lijden krijgen. Ondanks het feit, dat verleden jaar Britse wagens werden gediskwalificeerd, omdat de verlichtingssystemen niet aan de eisen voldeden, is er toch van Brit se zijde goed ingeschreven. In totaal starten vandaag en zaterdag 212 wagens in diverse steden van Euro pa voor de 3.000 km lange tocht naar Monte Carlo. De eerste wagen vertrekt vanavond uit Oslo. De laatste start zaterdagmid dag in Monte Carlo zelf. De weersvoor spellingen voor oord- en West-Europa zijn niet al te ongunstig, zodat ver wacht mag worden, dat de meeste equipes maandag op tijd in Monte Car lo zullen arriveren. De Rallye zal dan worden beslist in twee speciale tests in de besneeuwde Alpen. Voor dinsdag staat er een gemeenschappelijk traject Monte Carlo Chambery Monte Car lo (1255 km) op het programma en in de nacht van donderdag op vrijdag zul len de 60 best geplaatste wagens deelne men aan de slotklassementsproef over 610 km. Het is moeilijk te voorspellen, wie de Rallye Monte Carlo 1967 gaat winnen. Zeker is echter wel, dat dat een fa- brieksrijder zal zijn. Favoriet voor de titel zijn de Britse BMC's, de snelle Italiaanse Lancia's, de Duitse Porches en de Franse Citroëns en Renaults. DEN HAAG Voor een ontsteking in de hoofdholte is de Ajax-crack en international Klaas Nuninga onder dok ters behandeling. Hij mag echter wel voetballen en voor Ajax uitkomen. Al leen bij de training moet hij zich ont zien bij het koppen van de bal. Klaas Nuninga klaagde de laatste tijd veel over hoofdpijn, vooral na het koppen van de bal. Door dr. J. Rolink is hij daarvoor onlangs aan een diep gaand onderzoek onderworpen. Deze constateerde daarbij een ontsteking in de hoofdholte van onschuldige aard. „Mogelijk nog een gevolg van een ongeluk, dat Nuninga heeft gehad", zo deelde dr. Rolink ons mede: „Hij kan echter rustig door blijven voetballen, al blijft hij onder behandeling. Alleen bij de training heb ik hem het koppen van de bal ontraden". DEN HAAG De Koninklijke Neder landse Lawn Tennis Bond heeft Niek Fleury en Astrid Suurbeek aangewezen om ons land te vertegenwoordigen tij dens de internationale Westduitse in- door-kampioenschappen, die van 23 tot 29 januari in Keulen worden gehouden. Voor Tom Okker zijn twee invitaties binnen gekomen. De Nederlandse kam pioen speelt van 29 januari tot 5 febru ari in Stockholm-tijdens de Scandinavi sche indoor-kampioenschappen, waarna hij van 17 tot 26 februari in Parijs uit komt op de Franse titelwedstrijden. BMC komt met zeer sterke teams aan de start, namelijk de Finnen Timo Ma kinen, en Rauno Aaltonen en de Ier Paddy Hopkirk, die verleden jaar de eerste drie plaatsen zouden hebben be zet als hun wagens niet waren gedis kwalificeerd. De Fin Pauli Toivonen winnaar van verleden jaar dank zij het feit dat de vier voor hem geplaatste wagens werden gediskwalificeerd is er het meest op gebrand om dit jaar te winnen om het „holle" succes van verleden jaar uit te wissen. Toivonen, die in een Lancia rijdt, behoort ook ditmaal weer tot de grote favorieten. De deelnemers aan de 36e editie van de Rallye Monte Carlo starten in Dover, Frankfort, Reims, Lissabon, Monte Car lo, Athene, Warschau en Oslo. DEN HAAG De Nederlandse equipe Rob Gorris - Hans Koster zal toch deelnemen aan de-36e Rallye Mon te Carlo. Het was de bedoeling, dat de Nederlandse ploeg zaterdag met een BMW in Frankfort zou starten. De startplaats is echter de Poolse hoofd stad, Warschau. groep is het voor de Nederlanders geen gunstige ronde geweest, ofschoon en kele afgebroken partijen misschien nog perspectief bieden. De uitslagen: Grootmeestergroep Pomar (Sp)Donner (Ned) afg; Szabo (Hong)Ciric (Z. SI.) afg; Lan geweg (Ned.)Kavalek (Tsj. SI.) 1-0; Larsen (Den.)Ghitescu (Roem) 1/2- 1/2; Van Geet (Ned)—Lutikov (Rus) afg.; Darga (W. Did)—Ree (Ned) 1-0; Kuijpers (Ned)Spassky (Rus) 0-1; Gligoric (Z. SI.)Robatsch (Oost) 1/2- 1/2. Na twee ronden leidt Spassky met twee punten, gevolgd door Gligoric en Langeweg met 1 1/2. Meestergroep: Ujtelky (Tsj. SI.)—Keiler (Zwits.) 0-1; Sandor (Hong.)-v. Wijngaarden (Ned.) 1-0; Karaklaic (Z. SI.)—Marovic (Z. SI) afg.; Tatai (It)Medina Garcia (Sp.) 1-0; Ostojic (Z. SI.)— Scholl (Ned) afg.; Van Scheltinga (Ned)Szily (Hong) afg; Enevoldsen (Den.)Nainggolan (Ind.) Yi-Vs', Westerinen (Fin)Bre- dewout (Ned) afg. Stand aan kop: 1. Karaklaic 2; Ostojec Van Scheltinga en Tatai 1 1/2. Als gedetailleerde partij uit de tweede ronde de ontmoeting Darga (W. Did) Ree (Ned.). Wit: K. Darga (W. Did) zwart H. Ree (Ned). Konings-Indisch. 1. c2-c4, g7-g6 2. d2-d4, Pg8-f6 3. Pbl- c3, Lf8-g7 4. e2-e4, d7-d6 5. f2-f3, 0-0 6. Lcl-e3, b7-b6 7. Lfl-d3, Lc8-b7 8. Pgl-h3, c7-c5 9. d4-d5, e7-e6 10. Ddl-d2, e6xd5 11. c4xd5, Lb7-a6 12. Ld3xa6, Pb8xa6 13. 0-0, Pa6cC7 14. Le3-h6, b6-b5 15. Lh6xg7, Kg8xg7 16. a2-a3, Pf6-d7 17. f3-f4, a7-a5 18. Ph3-g5, b5-b4 19. Pc3-e2, h7-h6 20. Pg5-f3, f7-f5 21. e4xf5, g6xf5 22. Pe2-g3, Kg7-g6 23. Dd2-d3, h6-h5 24, Tal-el, Dd7-b6 25. Pg3xf5, Tf8xf5 26. g2-g3, zwart geeft op. VRNJACKA BANJA De uitslag van de tweede ronde van het zone schaaktoernooi, die gisteren in Vrnjac- ka Banja in Joegoslavië werd gehou den :Gheorghiu, Roemenië - Matanovic, Joegoslavië, remise; Barczay, Hong. - Fuchs, Oost-Dld, afgebr.; Pachmann, Tsjech. - Lengyel, Hong. remise; Zui- dema, Ned. - Vlastimir Jansa, Tsjech., afgebr.; Hindle, Engeland - Gunarson, IJsland, remise; Morlok, West-Dld-Kos- tro, Polen, remise; Bilyap, Turkije - Watzka, Oostenrijk, afgebr.; Hamman, Denemarken - Vizantiades, Griekenl. 0-1. Stand na twee ronden: Morlok, 1,5; Vizantiades 1 (1); Matanovic, Gheorg- hiu, Pachmann, Kostro, Hindle, Leng yel 1. De schakers, die de eerste drie plaatsen bezetten in dit toernooi, dat tot 5 februari duurt, zullen deelnemen aan het interzone-toernooi voor het we reldkampioenschap. ADVERTENTIE hengelo"s NOTODDEN. Ard Schenk by de Nederlandse kampioenschappen dit weekeinde in Amsterdam nogal wissel vallig en alweer iets beter op dreef bij de wedstrijden in Skiën van woensdag, heeft donderdag in Notodden opnieuw gedemonstreerd, dat zijn vorm snel stijgende is. Op de 500 meter werd hij vierde in 41.4 en op de 5000 meter derde in 7.40.9. Dit zijn de beste tijden, die hij tot dusverre dit seizoen heeft gereden. De ontmoeting in Notodden werd beheerst door de Rus Valery Kaplan. Deze won de 500 meter in de persoonlijke recordtijd van 40.5 secon den en werd tweede op de 5000 meter achter Fred Anton Maier in 7.38.7, eveneens een persoonlijk record. Maier noteerde 7.36.3. Naast Schenk kwamen ook Peter Nottet, Jorritsma en Liebrechts op de vijfduizend meter goed voor de dag met resp. 7.43.3, 7.43.8 en 7.44.1. Voor Nottet en de in eens weer sterk rijdende Jorritsma be tekenden het nieuwe persoonlijke re cords. Hun oude waren resp. 7.44.1 (29 januari 1966 'in Inzeil) en 7.46.2 (5 maart 1966 in Varmes). Op de wereld ranglijst aller tijden, die wordt aange voerd door Ard Schenk, blijft Nottet 25ste en Jorritsma 22ste. Kaplan steeg van de vijftiende n aar de zesde plaats tussen Liebrechts (vijfde) en Verkerk (zevende). De man uit Puttershoek reed in No todden een matige 500 meter en ver koos vérvolgens uit te komen op de 1500 meter, waarin hij met 2.10.5 derde werd achter Stiansen en Tveter. De uitslag van de 500 meter luidde: 1. Valery Kaplan (Rusl) 40.5 sec; 2. Boris Guljajev (Rusl) 40-7; 3. Edvard Matusevitsj (Rusl) 41.3; 4/5. Ard Schenk (Nederland)*41.4; Björn Tveter (Noorw) 41.4; 6. Roar Groenvold (Noorw) 41.6; 7/8 Svein Erik Stiansen (Noorw) 41.9; Ants Antsson (Rusl) 41.9; 9/11 Ole Hermann Aamodt (Noorw) 42.4; Valery Tsjagin (Rusl) 42.4; Frits Bartling (Ned) 42.4; 12. Magne Thomassen (Noorw) 42.6; 13. Willy Holmedal (Noorw.) 42.7; 14/15. Oge Dahlby (Noorw.) 43.0; Fred Anton Maier (Noorw) 43.0; 16/17 Rudi Lie brechts (Nederl) 43.1; Jorrit Jorrits ma (Ned.) 43.1; 18/19. Peter Nottet (Ned) 43.4; Kees Verkerk (Nederl) 43.4; 20-21 Johnny Nilsson (Zweden) 43.5; Valery Lavrusjkin (Rusl) 43.5. Een deel van de rijders kwam later op de avond uit op de 1500 meter. Stiansen won deze afstand in 2.08.5, ter wijl Kees Verkerk derde werd in 2.10.5. De uitslag van de 1500 meter was: 1. Stiansen 2.08.5; 2. Tveter 2.09.4; 3. Verkerk 2.10.5; 4. Thomassen 2.12.3; 5. Guljajev 2.14.3 Eindstand 500/1500 metergroep: 1. Tveter 84.533 punten; 2. Stiansen 84.733; 3. Guljajev 85.467; 4. Thomas sen 86.700; 5. Verkerk 86.733. De overige deelnemers kwamen uit op de 5.000 m. De uitslag hiervan luid de: 1. Maier 7.36.3; 2. Kaplan 7.38.7; 3. Schenk 7.40.9; 4. Nottet 7.43.3; 5. Selja- jin 7.43.8; en Jorritsma 7.43.8; 7. Lie brechts 7.44.1; 8. Matusevitsj 7.49.3; 9. Antsson 7.49.6; 10. Nilsson 7.49.7; 11. Bartling 7.53.1; 12. Groenveld 7.53.7; 13. Tsjagin 7.54.2. Het totaalklassement voor degenen, die de 500 en 5000 meter reden, luidde: 1. Kaplan 86.370; 2. Schenk 87.490; 3. Matusevitj 88.230; 4. Maier 88.630; 5- Antsson 88.860; 6. Groenvold 88.970; 7. Jorritsma 89.480; 8. Liebrechts 89.550; 9. Bartling 89.710; 10. Nottet 89.730; 11. Tsjagin 89.820; 12. Nilsson 90.470; 13.Seljajin 90.590.. DEN BOSCH Voor de nationale ijs- hockeycompetitie werd donderdag in Den Bosch gespeeld de ontmoeting Den Bosch-Tilburg. Deze eindigde in een ze ge met 112 voor de thuisclub. De tus senstanden waren: 50, 21 en 41. Het elftal van Dukla Praag in training in de Sumava-bergen in Zuid-Bohemen voor de komende ontmoeting in de kwart-finale om de Europa Cup tegen Ajax. LONDEN De voetbalclub Arsenal voert een campagne voor een nieuw competitiestelsel, waarbij de doelpunten en niet de wedstrijdpunten tellen. De club, die de meeste doelpunten in de Engelse competitie maakt, wordt kam pioen en vertegenwoordigt Engeland voor de Europa-beker, ongeacht hoeveel wedstrijden zij verloren of gewonnen heeft. Op die manier wil Arsenal van het verdedigende spel af. Arsenal is niet meer het Arsenal van de dertiger jaren, maar heeft toch gro te invloed en naar zijn opvattingen luistert men met zekere eerbied. Voorzitter Denis Hill Wood, beweert dat zijn plan al steun heeft van andere clubs. Hij wil het a.s. zomer in de jaar vergadering van de bond brengen. „Het doel van voetballen is ontspan ning te brengen", zegt hij, „en daar voor zijn doelpunten nodig. Het verdedi gende voetbal staat dit doel in de weg. Een manier om dit te overwinnen is een punt toe te kennen voor elk doel punt en niets voor een overwinning of gelijk spel. De elftallen zullen dan on middellijk anders gaan spelen." Al enige tijd geleden is Arsenal met de propaganda voor de nieuwe ideeën begonnen, maar een bezwaar was, dat het hele stelsel omver ging als een doel man gewond werd. Het vorig seizoen is 't in de Engelse competitie echter toege staan doelverdedigers te vervangen. Daarmee zou het laatste bezwaar tegen Arsenals plan verdwenen zijn. Arsenal zelf zou thans niet van het nieuwe stelsel profiteren, want begin 1967 stond het 13e in de eerste klasse met 23 wedstrijdpunten. In het nieuwe stelsel zou Arsenal met 31 doelpunten afzakken naar de 16e plaats. West Ham United zou bovenaan staan met 62. VEENENDAAL Komend weekeinde komen de teams van Panters weer tus sen de lijnen na een drie weken lange kerstvakantie. De door de bond geplan de wedstrijden bieden de Veenendaalse formaties goede perspectieven op het behalen van overwinningen. De dames reizen morgenmiddag naar Harderwijk om het onderaan de ranglijst vertoe vende Shadows te bekampen, hetgeen een overwinning voor Panters moet wor den. Heren I gaat vanavond naar Zeist om Cito-3 te onmoeten, wat veel meer hoofdbrekens zal kosten. Heren 2, trot se lijstaanvoerder van de eerste klassse gaat morgen naar Utrecht om het SOS-8 lastig te maken. Voor beide heren teams ligt een overwinning in de lijn der ver wachtingen. De dames zullen in Harderwijk wei nig tegenstand ondervinden. Het is w- liswaar na een drie weken durende rust altijd weer moeilijk om de gang erin te krijgen, maar ondanks alles moeten de Veenendaalsen de volle buit kunnen binnen halen. De belangrijkste vraag zal ook nu weer zijn, of de spelverde- ling zodanig werkt, dat het aanvallende gedeelte van de ploeg het werk naar be horen kan uitvoeren. Hierin schuilt al tijd nog de grootste kracht van de Pant- ers-dames. Het moet al vreemd gaan als niet beide punten mee naar huis gaan. Heren 1 zal vanavond in Zeist aan Ci to-3 een harde dobber hebben. Cito heeft zich in de laatste weken sterk verbeterd en vooral thuis is het een moeilijk te nemen obstakel. Pantser 1 heeft de laatste competitiewedstrijden met veel moeilijkheden te kampen gehad door steeds weer een andere formatie tussen de lijnen te moeten sturen. Ook ditmaal zijn de moeilijkheden niet van de baan. De volle winst is moeilijk te voorspel len, doch een gelijk spel ligt voor de hand. Heren 2 gaat morgen trachten de ongeslagen positie in de eerste klasse te handhaven tegen SOS-3. Dat er tegen deze Panters-ploeg bijzonder hard zal worden gespeeld is te begrijpen, want elke tegenstander ziet het als een eer punten tegen dit team te veroveren. Panters is niet geheel compleet, maar moet in staatworden gesteld de volle buit mee naar Veenendaal te nemen. Voluit in de aanval tot en met de laatste seconde zal de waarborg moe ten zijn voor dit resultaat. De drie hoofdploegen van Panters spe len dit weekeinde dus allen uit, maar vanaf twee uur worden er in de zaal van het Chr. Lyceum aan de Tuinstraat vier wedstrijden van reserveploegen af gewerkt. Om twee uur de jongens-jeugd tegen het Woerdense Valbovol-B, om drie uur dames 2 tegen SOS-4, om vier uur heren-3 tegen het Utrechtse SSVU- en om vijf uur heren-4 tegen het even eens uit Utrecht komen VSK-1. Voor alle ploegen zit er winst in, al moet er veelal tegen hoger geklasseerde forma ties worden gestreden. Het meisjes- jeugdteam beet dit jaar de spits af en toog maandag j.l. reeds naar Culem- borg om er een gedegen 13 over winning te boeken op de jeugd-B van Shot. Een heel goed begin in het nieuwe jaar. Het is voor de herenpioegen van Pan ters, opererende in de eerste klas van de bond, niet te hopen, dat de tot ver leden jaar steeds terugkerende inzinking rond de kerstvakantie thans weer op gang zal doen. Tot en met de eerste helft van de competitie stond men steeds bovenaan of had men een zeer goede kans op het kampioenschap. Maar steeds weer was het de kerstvakantie die roet in het eten gooide. Panters 2 staat nu ongeslagen bovenaan de ranglijst met een zevental punten voorsprong op nummer twee en heeft dus een zeld zaam goede kans op de titel. Maar de tweede helft van de competitie zal bij zonder zwaar 'jn en men zal al het be schikbare spelersmateriaal moeten laten aanrukken om deze positie te handha ven. Want bij het volleyballen is het nu eenmaal zo, dat men een eeenmaal inge treden inzinking niet snel teboven kan komen. Gezien de rust en het vakman schap in de eerste helft behoeft deze ploeg voor geen enkele andere onder te doen, hoewel er echt wel eens een puntje verloren zal gaan. Voor heren 1 geldt als parool van nu af aan: alles ctf niets. De goede start aan het begin van de competitie heeft bewezen dat deze ploeg beter kan dan het de laat ste tijd deed. VEENENDAAL Merino's gaat mor gen naar Den Dolder en zal daar aan treden tegen DOSC. Beide ploegen heb ben lange tijd stilgezeten en het is daar om mogelijk, dat de uitslag van deze ont moeting, waarin DOSC gezien de positie op de ranglijst, toch sterker geacht moet worden, verrassend is. DOSC 12—20. Merino's 12—15. De tweede Veenendaalse ploeg, die morgen zal aantreden is VRC en dat zal zijn tegen Sparta '57 uit Opheusden. VRC zal het in de Betuwe niet zo heel moeilijk krijgen. Sparta draait dit jaar niet zo best en als FHS niet onderaan zou staan, dan zou het Sparta '57 zijn. Winst voor VRC dus. VRC 10—15. Sparta 10—4. G.V.V.V. zal zaterdag een vriend schappelijke wedstrijd spelen. Kozakken Boys zal de tegenstander zijn. De ont moeting begint om half drie op het Sportpark. VEENENDAAL DOVO vertrekt morgenmiddag naar Wezep om daar een vriendschappelijke wedstrijd te spe len tegen de 2de-klasser afdeling D-oost W.H.O. Deze ploeg neemt momenteel een schijnbaar onbedreigde koppositie in, zodat DOVO alle registers zal moe ten opentrekken om tot winst te komen. ELST Musketiers speelt morgen middag tegen Kulan. Deze wedstrijd werd vorige week uitgesteld. DEN HAAG Het is nog niet zo lang geleden, dat de algemeen secretaris van de Nederlandse Sport Federatie, dr. Wim van Zijll, veel reacties in de sport wereld ontketende, toen hij tijdens een bijeenkomst van de vrienden van de K.N.A.U. de sociale aspecten van de sport in Nederland onder de loep nam en stelde, dat sportmen en tenminste een bepaalde tijd niet van maar voor de sport moeten kunnen leven. Met ent housiasme werd zijn betoog ontvangen en het vommentaar van de aanwezige sportlieden was eensluidend: „Eindelijk wordt er eens over ons gesproken". An deren stonden er echter meer sceptisch tegenover. Het Comité Topsport 1967, heeft nu voor 4 februari een vijftigtal topsportmensen uit verschillende takken van sport alsmede een aantal bondsbe- stuurders uitgenodigd om in het motel aan de Rijksstraatweg Amsterdam Utrecht in Amsterdam-Oost bijeen te komen om van gedachten te wisse len met het doel begrip te kweken voor de sportbeoefening-in het jaar 1967 en met het oog gericht op de toekomst, waarbij de problemen ten aanzien van studie en beroep, vrije tijd voor trai ning, sociale begeleiding tijdens de sportperiode in samenspel met leraar, werkgevers en ouders praktisch zullen worden benaderd. Met dr. Wim van Zijll die zijn visie zal ontvouwen, zijn uitge nodigd de chef van de afdeling sport, van het Ministerie van Cultuur, Recre atie en Maatschappelijk werk. de heer J. Nieuwenhuyzen Kruseman, officials en trainers. Om een paar namen te noe men: Joop Middelijnk, Karei Muys, Rob Kerkhoven, prof. dr. Biersteker, dr. Van Swol en Siep Bolman.» De topsportlieden zullen in georgani seerde vorm hun meningen naar voren brengen met het doel een synthese te vinden tussen theorie en praktijk, tus sen een juiste benadering van training en spontaan sportleven, ook in medisch en sociaal opzicht. Mogelijk zal deze bij eenkomst ertoe bijdragen een brug te 'slaan tussen de verschillende werelden in de sport. KAAPSTAD Trudy Groenman en Elly Krocké zijn er niet in geslaagd door te dringen tot de halve finales van het kampioenschap van de weste lijke provincie. In de kwartfinales wer den beiden uitgeschakeld. Elly Krocké verloor met 6-8, 4-6 van de Zuidafri- kaanse nummer één Annette van Zijl en Trudy Groenman verloor met 0-6, 5-7 van de Britse speelster Virginia Wade. Christina Truman had zich reeds geplaatst. De vierde plaats werd inge nomen door de Rhodesische Pat Walk- den, die met 8-6, 6-4 zegevierde over de Australische Carol Sherriff. Bij de heren bereikten Martin Mulligan en Nifcola Pilic de halve finales. Mulligan zegevierde met 7-5, 6-0 over de Zuid afrikaan Frew McMillan en Pilic won met 6-4, 6-2 van de Braziliaan Ronald Barnas. SCHERPENZEEL Zaterdagmid dag zullen in het gymnastieklokaal aan de Beukenlaan en in het Verenigings gebouw Philaletus in Scherpenzeel rayonwedstrijden van de kring „De Gel derse Vallei" gehouden worden. Aan deze wedstrijden zullen jongens en meisjes in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar deelnemen. Naar alle waar schijnlijkheid zullen de volgende gym nastiekverenigingen inschrijven: Longa (Woudenberg), DOTO (Scherpenzeel), Sparta (Veenendaal), Excelsior (Ach terberg), HDS (Leersum) en uit de Be tuwe ILO (Ingen, Lienden en Omme ren), terwijl ook de gymnastiekvereni ging uit Eek en Wiel misschien deel neemt. De leiding van deze wedstrijden zal berusten bij de heer en mevrouw Vaart jes. De heer Vaartjes deelde ons mee, dat deze rayonwedstrijden in zeker op zicht een proef betekenen. De twee pro grammapunten zullen morgenmiddag zijn: kast (jongens) en mat (meisjes). Op springgebied zijn er nooit dergelijke wedstrijden gehouden, daar de vereni gingen in deze streek nooit 't peil haal den, dat nodig was om op wedstrijden in groter verband uit te komen. Een ander belangrijk punt, dat de heer Vaartjes aanroerde was, dat de Betuwse driehoek Ochten-Tiel-Rhenen steeds meer naar de Gelderse-Vallei streek trekt en dat dat vooral zijn oor zaak vindt in de Rijnbrug bij Rhenen. Geografisch gezien zou de streek net over de Rijn tot de Noordbrabantse Turnkring behoren, maar het gaat er hoe langer hoe meer op lijken, dat de genoemde driehoek bij de kring „De Gelderse Vallei" zal komen. Scherpenzeel zal de eerste van de se rie rayonwedstrijden zien. Daarna vol- VEENENDAAL Morgen zullen de adspiranten C, de junioren 1 en de se nioren 1 en 2 van de korfbalclub SKF weer enkele microwedstrijden in de Bernhardhal te Utrecht gaan spelen. Het programma voor het eerste ziet er als volgt uit: 18.30 Austerl.S.K.F.19.30 S.K.F.— Altius 2; 20.30 Doorn 1—S.K.F. Het tweede seniorenteam: 18.00 SKF 2—Sparta 1; 19.30 DSV 2—SKF 2; 21.00 SKF 2—Arena 1. Het juniorenteam: 18.00 SKF 1DSV 1; 19.00 Vinken 1—SKF 1; 20.00 R.D.Z. 1—SKF 1. De adspiranten C: 3 uur: SKF C Midlandia C; 4 uur Tovers ASKF C; 5.20 uur SKF C—JUKO B. De vertrektijd van de senioren en ju nioren is 4.45 uur vanaf Garage De Haas De adspiranten vertrekken om 1.45 uur. gen Woudenberg (21 januari) en Excel sior (Achterberg 4 februari). In Wou denberg zullen de deelnemers in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar zijn en in Achterberg komen de dames en de heren. RHENEN De Tennisclub „Rhenen" houdt vanavond in Hotel „Het Wapen van Rhenen" de jaarlijkse algemene le denvergadering. Op de agenda staat ondermeer de bestuursverkiezing. Aftre dend zijn de heren H. v. d. Spoel en F. Leusden, die zich niet herkiesbaar stellen. Verder zal er een Technische Com missie voor 1967 worden benoemd en staan de gebruikelijke jaarverslagen op het programma. AMSTERDAM Het ziet ernaar uit, dat alleen de Nederlandse kam pioen Hans Vultink ons land zal verte genwoordigen in het wereldkampioen schap anker kader 47/2, dat van 6 tot en met 9 februari in Cairo wordt ge houden. Alleen wanneer de Egyptena- ren ertoe zouden besluiten met tien spelers het toernooi te houden zou mo gelijk ook Henk Scholte uitgenodigd worden. Vast staat reeds het deelnemen van Hans Vultink, de Belgen Jos Vervest (titelhouder) en Tonnie Schrauwen, de Duitser Siegfried Spielmann, de Span jaard Jose Galvez, de Japanner Koya Ogata, de Zuidamerikaan Berardi, de Fransman Jean Marty en een Egypte naar, waarschijnlijk een van de broers Mustapha of Khalil Diab. PARIJS De Franse Voetbalbond heeft donderdag oud-internaticmaal Just Fontaine aangesteld als trainer/coach van het nationale elftal. Fontaine, een der bekendste voetballers die Frankrijk gehad heeft, was tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap, dat in 1958 in Zweden werd gehouden, met dertien doelpunten topscorer. De keuze van Fontaine is eigenlijk een verras sing. De eerste kandidaat was Albert Batteux, de trainer van de tweededi visie club Grenoble. Het schijnt echter dat Batteux te hoge financiële eisen stelde. Fontaine wordt opvolger van Henri Guérin, die na het debacle van de Franse ploeg tijdens het wereldkam pioenschap verleden jaar in Engeland, zijn ontslag nam.

De Vallei | 1967 | | pagina 11