Raadsleden gaven veel tips over gebruik postkantoor MAAK ER 'N SPORTHAL OF LEESZAAL VAN RAIFFEISENBANK VEENENDAAL Raad aanvaardde bouwplannen in „de Molenbrug" Liever blijvende scholen dan dure noodlokalen oorzitter Suggesties prematuur Remmen op aanhanger ontbraken Zielental toenemen VAN DER KOLK VEENENDAAL AGENDA éïlJrA GERIE ANEN Raad behandelde tal van onderwijszaken MARKTEN - u VAN WOUT BLAUWKOUS Inbraak leverde f 150.op Leeszaal Ruiten de orde komt u eens met ons kennis maken! ra spaarbank en alle bankzaken Stichting „Eltheto" hield contactavond A.-R. te Opheiisilen houdt bijeenkomst Gymver* „Sparta" houdt onderlinge wedstrijden erIoren en gevonden Permanent FORD-show in showroom ADVERTENTIE VEENENDAAL De grondruil met de PTT bracht de tongen los in de raad, tijdens de donderdag gehouden raadsvergadering. Met bijbetaling van een bedrag van f 85.000,was de gemeente eigenaar geworden van het postkantoor aan de Sandbrinkstraat. Het gebouw heeft men nodig, om in de toekomst een eventuele verbreding van de Sandbrinkstraat mogelijk te maken, terwijl zoals het S.G.P.-raadslid de heer G. J. van Deelen te recht opmerkte indien de PTT het gebouw aan een derde zou verkopen, het waarschijnlijk nog duurder zou uitkomen, indien men tot de verbreding van deze straat zou over gaan. Overigens ontmoette een eventuele ver breding van de Sandbrinkstraat ook nu nog wel enige kritiek, voornamelijk van de zijde van die raadsleden, die in het verleden reeds tegen een verbreding van deze straat gestemd hadden. Door enkele raadsleden werd evenwel een suggestie voor de bestemming van het postkantoor gegeven. Op het gevaar af, dat ik het verknoei bij de personen die ervoor moeten zorgen dat dit dagblad in zoveel mo gelijk brievenbussen terecht komt, waag ik het te peuteren aan de slag zin. dat wij de krant niet kunnen mis sen geen dag. Er is één dag in de drie weken, dat mijn geest buiten dit alledaagse voed sel kan. Als ik bij de kapper ben ge weest- Het noodzakelijke snoeiwerk aan de kuif levert me altijd ook het nodige nieuws op. Wat ik aan haar moet missen geeft de barbier me aan voorlichting terug. Tenminste wat het lief en leed van deze streek betreft. Tegen mijn coif feur kan geen courant concurreren. Hij is het papier altijd een slag voor. Maar neem me niet kwalijk de kapper beschikt dan ook over een le ger correspondenten en verslagge vers. Doorlopend een hele salon vol. En het aardige is, dat het commen taar er direct bijgeleverd wordt. Geen commentaar uit een bepaalde hoek, maar uit alle hoeken die in de loop van de tijd op hun beurt hebben zitten wachten. Een handige figaro maakt hier een dankbaar gebruik van. Hij mengt zich alleen in het gesprek als hij er niet meer onder uit kan. En dan nog zal hij zich op een vlakte houden, die al leen door kappers wordt betreden. De vakbekwame kapper mag men nooit zien als 'n soort gespreksleider. Hij sust niet, hij hamert niet af, hij doet niks, zolang de cliëntèle niet met elkaar op het scheermes gaat. De echte kapper heeft z'n oren wijd open staan en luistert alleen maar. En als de heren van het gesprek de uitgeschoren nek hebben laten zien dan profiteert de kapper van het ach tergelaten nieuws. Dan vertelt ie het mij en u als was hij d'r zelf getuige van geweest. Levensecht. Dat is de herenkapper. Een dameskap per kan daar niet aan ruiken. Mijn Driek is tenminste nog nooit met enig nieuws van formaat thuisgekomen. En toch gaat ze maar hooguit twee keer in 't jaar d'r knoetje bij laten werken. En dan moet er nog iets bij zonders zijn. Een bruiloft of zo. Je zou zo zeggen, zo'n dameskapper moet dan wat te vertellen hebben. Maar nee hoor. Geen nieuws. En weet u hoe dat komt? De dames gaan op afspraak. De hele klanten kring zit onder een of ander werktuig in een margriet of een andere prinses te snuffelen. Met mooie gekleurde plaatjes. En de kapper kan z'n waffel houden. Heren: ik meen u ernstig te moeten waarschuwen. Volgens de berichten gaat het mét ons dezelfde kant uit. Reeds zijn er enkele kappers ter plaatse die slechts na afspraak de tondeuse op ons willen loslaten. Het kan een teken van de tijd zijn. Het kan in het belang van onze nationale economie zijn, dat we geen kostbare tijd meer zitten te verbrassen in de knipsalon, voor mij gaat de aardig heid van de snoeibeurten er op die manier af. Alleen naar de kapper om te knippen. Ik moet er niet aan denken. Geen nieuws meer uit de befaamde salons. Geen verfijnde voorlichting meer als deze: „Heb ie al die burgemeesters in de krant zien staan Op de foto's van de nieuwjaarsreceptie bij de Commissa ris van de Koningin?" Ik had de portretten inderdaad beke ken en knikte tussen twee gangen van de tondeuse door. „Heb ie ze goed bekeken?" Ik dacht van wel, maar het bleek van niet, want de kapper ging door: „Al die burgemeesters. Mooi kortge knipt. En de Commissaris?" „Maar ja, zei de kapper, „je kan ook nie verwachten dat zo iemand voor iede re officiële wissewas naar de kapper gaat". Ziet u, om dat soort dingen kun je de ouderwetse kapper niet missen Geen maand. Wout Blauwkous. VEENENDAAI. Bij de houvvma- terialenhandel I)e .1. en S. aan de Ka- naalweg is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in het kan toor. De ongewenste gasten hebben zich toegang verschaft door het forceren van het slot van de deur. In het kantoor werden alle kasten en laden doorzocht, waarbij de deur van een van de kasten opengebroken moest worden. Met het medenemen van een geldkistje, waar ongeveer f 150,- in zat hebben de inbre kers het pand weer verlaten. De recherche heeft de zaak in onder zoek. De heer M. G. H. Hendriks (KVP), opende de rij van sprekers. Hij stelde dat algemeen de verwachting leeft, dat het postkantoor, ook als de PTT dit pand verlaat nog niet direct afgebro ken zou worden. Daarom stelde hij voor het dan voorlopig als sporthal te gebruiken. „Hier kunnen bepaalde bal spelen en trainingen goed in uitgevoerd worden", meende hij. „Eventueel kan het gebouw voor de jeugd bestemd worden." (Toch niet om af te breken, onderbrak de burgemeester).* dat bleek echter geenszins de bedoeling van de heer Hendriks. De heer Van Hall (P.v.d.A.) begon met te zeggen: „Het klinkt misschien C. G. VAN HALL sporthal wat afgezaagd, als ik zeg, dat het gras voor mijn voeten is weggemaaid". Hij wilde echter ook voorstellen het post kantoor als sporthafl in gebruik te ne men. De heer Van Ojik (CHU) wilde niet tegen dit voorstel stemmen, maar ves tigde er wel de aandacht op, dat hij de vorige maal tegen de verbreding van de Sandbrinkstraat gestemd had, omdat hij hetfte kostbaar vond, dat daarvoor enkele woningen afgebroken moesten worden. Mevrouw Buddingh (VVD) merkte op, dat ook zij indertijd tegen verbre ding van de Sandbrinkstraat geweest MEVR. BUDDINGH (V V D.) tegen verbreding was. Zij haalde het hele plan erbij, en sprak over de in dat plan genoemde verbreding van de Tuinstraat, die er mee samenhangt. Daar zouden dan heel wat gebouwen gesloopt moeten worden, zoals onder meer de mantenfa- briek, de hbs („dat is toch een oud ge bouw, dus dat is niet zo erg) de „openbare school" (tegenwoordig 't ge bouw van de Instuif) en wat zij heel erg vond de gymnastiekzaal. Nu zijn de plannen gewijzigd en kunnen de meeste van deze gebouwen behouden blijven, maar toch bleef zij tegen ver breding van de Sandbrinkstraat. Voor het postkantoor had mevrouw Buddingh een ander plan, dan haar mede-raadsleden. „Volgens mij is hét gebouw te laag en te klein voor een sporthal, maar de openbare leeszaal zou er eventueel tijdelijk in on dergebracht kunnen worden". De heer Vap Wagensveld (CHU) wil de een amendement indienen, dat er op neer kwam, dat in het officiële be sluit tweemaal dezelfde zin zou voorko men, maar dat de verbreding van de Sandbrinkstraat geschrapt werd. Ge lukkig zag hij zijn vergissing tijdig in. zodat de raad zich hierover niet behoef de uit te spreken. De burgemeester antwoordde namens het college. Hij begon met de raads leden erop te wijzen, dat velen buiten de orde waren gegaan, door met voor stellen over een eventuele bestemming van het postkantoor te komen. Hij waarschuwde, dat hij hoewel hij het nu had laten gaan in de toe komst genoodzaakt zou zijn in derge lijke gevallen een spreker het woord te ontnemen. Op de suggesties voor het gebuik van het gebouw antwoordde hij, dat het college deze dingen ook reeds over dacht had, maar dat men, indien de tijd daarvoor gekomen was, wel met voorstellen zou komen. Dat zou van de situatie afhangen. Op de vraag uit de raad, wanneer 't postkantoor vrij zou komen kon de burgemeester geen antwoord geven, omdat dat te veel van de economische toestand afhangt. VEENENDAAL Op de Rijksweg 12 reed donderdag tegen de middag een personenauto, waarachter een twee- assige aanhangwagen in de richting Utrecht. Bij het viaduct begon de aan hanger door onverklaarde oorzaak te slingeren. De bestuurder van de combinatie, de heer W. H. S. uit Rotterdam raakte de macht over het stuur kwijt, waardoor de auto in de middenberm tegen de be veiliging aan kwam. Door de schok schoot de wagen weer terug de rijbaan op. De bestuurder probeerde te rem men. maar doordat de aanhanger niet beremd was duwde deze door. Hierdoor kwam de aanhangwagen dwars over de weg te staan. Gelukkig aldus het politierapport was er geen verder verkeer in die rich ting, waardoor de heer S. kans zag de combinatie op de vluchtstrook te plaat sen. Tegen de heer S. is proces-verbaal opgemaakt omdat de voorgeschreven remmen op de aanhangwagen ontbra ken. Heden, vrijdag VEENENDAAL Verenigingsgebouw Eikenlaan 20 uur: Personeelsavond Aug. Stenman. AMERONGEN Dorpshuis 20 uur: Ledenvergadering DVSA. SCHERPENZEEL Marktzicht 20 uur: Jaarvergadering en contactavond gymnastiekver. DOTO. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Derek Flint". Morgen, zaterdag OPHEUSDKN Dancing café „De Zwaan": 7.00 u. dan sen met medewerking van de beatband „The Sphinx". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: Derek Ffint". O Wij kunnen u zo het een en ander over onze bank vertellen. De Raiffeisenbank is een spaarbank. Inderdaad! Maar dat is lang niet alles. U kunt bij ons terecht voor al uw bankzaken. Er is echter één ding dat u zelf moet ervaren. De per soonlijke behandeling die wij iedere cliënt geven. Komt u daarom eens met ons kennismaken. 66-22C VEENENDAAL Veel woorden werdén donderdagavond gebruikt niet betrekking tot het voorstel om de uitvoering van werkzaamheden voor het bouwrijp maken van de grond in het Molenbrugplan te gunnen. Hierbij ging het niet over het aanbestedingsbedrag, of ovtr de uitvoerder van het werk, die hel college voorstelde, maar over de bouwplannen in dit bestemmings plan. Uit de opmerkingen bleek, dat enkele raadsleden zich er maar moeilijk bij neer konden leggen, dat ze de voorbereidende werkzaamheden moesten goedkeuren, voordat dit met het gehele plan gebeurd was .Men voelde zich gebonden, indien men op dit moment met het college meeging. Het grote struikelblok voor veel leden was de opoffering van een gedeelte van de Cïeer- seweg. Men had becijferd, dat dit de gemeente enkele tonnen zou gaan kosten die men niet geheel verantwoord achtte. De burgemeester wist de raad duide lijk te maken, dat de situering van de flats, waarbij de Geerseweg omgelegd moest worden de voordeligste is. Het perceel grond, dat overblijft tegen de Zandstraat aan zou in deze situering verkoopbaar blijven, hetgeen anders niet het geval zou zijn. Met verschillende instanties, als de toekomstige exploitant van de wonin gen en de provinciale commissie was in twee vergaderingen alles precies nage gaan. en men was tot de slotsom ge komen. dat dit werkelijk de beste oplos sing was. Hij waarschuwde de raad, dat men nu niet moest proberen de situering te veranderen, omdat* dat ongetwijfeld op tegenstand van de Gedeputeerde Sta ten zou suiten. Desgevraagd antVöor'dde hij mevr. Buddingh in tweede instantie dat hij ervan overtuigd was, dat een eventue le afwijzing van een dergelijke wijzi ging geen „prestige-kwestie" van die commissie was. Daarvoor was te ernstig de mogelijkheid bezien van het behouden van de Geerseweg in de hui dige situering. De heer Van Deelen had gevraagd, wat de raming van gemeentewerken geweest was voor de uitvoering van de voorbereidende werkzaamheden in „De Molenbrug". De wethouder van Open bare Werken, de heer A. de Ruiter wist hem erop te antwoorden, dat dit 7 OPHEI'SDEN De stichting van kerkelijke verenigingen in Opheusden, „Eltheto", heeft gisteravond in het ge- houw „EItheto" haar jaarlijkse contact- avond gehouden. Er hestond bijzonder veel belangstelling voor de bijeenkomst die tot doel heeft het contact tussen de christelijke verenigingen in Opheus den te verstevigen. Voorzitter G. van Binsbergen opende de avond en heette vooral de hervormde predikant, ds. J. Catsburg van harte welkom. Secretaris W. Heenck merkte in zijn jaarverslag vooral de vele verbeterin gen op, die het afgelopen jaar zijn uit gevoerd aan gebouw „Eltheto", dat ei gendom is van de stichting. Hij zei het jammer te vinden, dat de plaatselijke christelijke jongelingsvereniging tijde lijk haar activiteiten heeft moeten sta ken in verband met gebrek aan ambi tie. Uit het financiële jaarverslag bleek, dat de Stichting een gunstig jaar ach ter de rug heeft, waaraan vooral het verjaardagsfonds heeft bijgedragen. Bij de stichting kerkelijke verenigin gen zijn aangesloten: de mannenvereni- ging, de vrouwenvereniging, de meis jesvereniging, de knapenvereniging en de zangvereniging „Con Amore". Na het officiële gedeelte van de ver gadering werd door ieder van de aan gesloten verenigingen een voordracht gehouden. De zangvereniging „Con Am re" bracht enkele zangnummers ten ge hore. De heer J. den Hartog uit Ppheus- den hield 'n lezing over het onderwerp Het grondbezit van de kerk in Opheus den. ADVERTENTIE G. J. VAN DEELEN (SG P.) raming een som van f 475.000,rond had be dragen. De firma J. G. van Schoonho ven, die het werk krijgt, vraagt slechts een bedrag van f472.600, Tenslotte ging de raad zonder hoofde lijke stemming met het voorstel ak koord nadat de burgemeester begrip voor de moeilijkheden waarmee het ge meentebestuur in dezen te kampen heeft gevraagd en gekregen had. OPHEUSDEN De Anti Revolutio naire kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Opheusden houdt op dinsdag 17 januari 1967 's avonds om half acht in zaal Broekhuyze een openbare pro- pagandavergadering. Tijdens deze bij eenkomst spreekt de heer A. Vos uit Kesteren, destijds commissaris van po- I litie te Groningen over het onderwerp I „Het gezag". AMERONGEN Het aantal inwo ners van Amerongen is in 1966 weer met 112 gestegen. Niet zoveel als de jaren daarvoor, maar het aantal inwo ners blijft in stijgende lijn. Op 1 januari 1C66 telde de gemeente 5.243 inwoners, te weten 2.586 mannen en 2.657 vrouwen. Door geboorten kwa men er in totaal 113 bij, 64 jongens en 49 meisjes. Door vestiging kwamen er 443 inwoners bij. In 1966 overleden er 38 inwoners (22 mannen en 16 vrou wen). Er vertrokken er 416 naar el ders. Alles bijeen bleek het aantal in woners op 31 december 1966 te zijn 5.355 en wel 2.683 mannen en 2.672 vrouwen. Het wonderlijke feit dat zjch voor. dat in 1966 het mannenoverschot is veranderd in een vrouwenoverschot. Op 1 januari 1966 waren er namelijk 71 vrouwen meer dan mannen. Op 31 december 1966 waren er 11 mannen meer dan vrouwen. In 1966 kwamen er 86 mensen uit het buitenland. Er vertrokken er 29 naar. landen buiten Nederland. Er werden in 1966 39 huwelijken vol trokken. Er werden geen echtscheidin gen ingeschreven. VEENENDAAL. Nadat de burgemeester donderdagavond in de raadsver gadering zijn nieuwsjaarsrede had uitgesproken werd door de nestor van de raad, ds. J. van Enk. geantwoord. Hij wenste het college wederkerig een goed nieuwjaar toe. „Hiermee zou ik kunnen volstaan, als ik me niet gedrongen voelde uiting te geven aan het gevoel van verheuging, dat we onze taak mo gen vervullen in een plaats als Veenendaal. We mogen gespaard blijven voor tegenslag en hel schip moge door de branding varen met aan boord een raad onder uw deskundige leiding die sterk en zakelijk zal zijn". Hij vervolgde: „We zouden het heerlijk vinden, als we u een nederlaag konden toebrengen, maar dan zullen we van goeden huize moeten komen. Dat is maar een grapje, maar ik hoop. dal we in goede eensgezindheid mogen werken." Nadat de heer Van Enk uitgesproken was werd op voorstel van mevrouw Buddingh een aantal wijzigirfgen in de notulen van een vorige, vergadering aangebracht en ging men over tot de behandeling van de normale agenda. Veel bijzonderheden kwamen niet aan de orde. tijdens deze vergadering. Zon der dat er veel over gesproken werd werden diverse verstrekkingen voor het onderwijs toegestaan. Alleen over de bouw van noodlokalen en -scholen werd wat van gedachten gewisseld. Enkele leden vonden de bedragen, die met de ze noodlokalen gemoeid waren nogal aan de hoge kant. De heren Van Deelen (SGP) en A. de Kievid (BP) maakten bezwaar te gen een post van f 6000,-, die bestemd was voor de aanleg van een beplanting bij het noodlokaal voor de Wielewaal kleuterschool. Volgens de wethouder was dit een raming van gemeentewerken, die mis schien wel iets lager uit zou kunnen vallen, maar men had de veilige kant H. BROUWER (B.P.) duur gekozen, omdat niemand wist wat de prijzen over ongeveer anderhalf jaar zouden zijn. De heer H. Brouwer BP) maakte be zwaar tegen de prijzen van deze loka len. Hij vertelde, dat indertijd een noodlokaal f 17.000 had gekost, terwijl het lokaal voor de Wielewaal ruim f 85.000 kost. De heer Visser (CHU). die hierop in haakte, vroeg of het niet mogelijk was voor een luttei bedrag meer een per manent lokaal te zetten. De heer Koppenberg, als wethouder \>an Onderwijs, antwoordde, dat er een urgentieverklaring was afgegeven voor de bouw van noodlokalen. Dan mogen er geen permanente lokalen gebouwd worden. Indien hij echter noodlokalen moest bouwen, dan wilde hij het liefst een „nood"-school hebben, als de Hek- sterschool is. Hij vond, dat deze niet voor een permanent gebouw onder be hoefde te doen. Door gebruik te maken van het voor gestelde Mavem-systeem maakte men volgens de wethouder het maximale gebruik van de toestemming noodloka len te plaatsen. Overigens was een der gelijke school in geen geval te vergelij ken met een houten noodlokaal. waar op de heer Brouwer doelde. Uit het overige deel van de agenda is slechts nog te memoreren dat de heer Van Wagensveld aantekening ver zocht zich van stemming te hebben ont houden, toen het voorstel om grond aan hem te verkopen aan de orde kwam. A. VISSER (C.H.U.) permanente scholen 0 In het kader van verdere voorzorgs maatregelen tegen verbreiding van mond- en klauwzeer, is een gebod van" kracht geworden voor enting van de varkensstapel met vaccin Ol in twaalf gemeenten in de Achterhoek. OPHEUSDEN De gy mnastiekver- eniging Sparta" te Opheusden organi seert op zaterdag 14 januari onderlin ge wedstrijden in het gymnastieklokaal aan de Hamsestraat. Aan de wedstrij den kan door ieder lid worden deelge nomen. De beste van iedere groep krijgt een medaille. De wedstrijden be ginnen om 2 uur precies. VEENENDAAL Gevonden: een zwarte wandelstok, een rode portemon- naie inh. 3 bankbiljetten en enig klein geld plus huissleutel (lipps), een blau we step, lichtbruine portemonnaie inh. geldsbedrag, een regencape groen plas tic, een kinderbril met donker mon tuur, grijze damesparaplu, broche met ingelegde steentjes, een bankbiljet, kleine donkerbruine portemonnaie inh. oude munten. 2 pannelappen, een bos je sleutels, een rood geblokt damestas je inh. portemonnaie met klein geld, een paraplu, een gehoorapparaat in etui, een autosleutel (Taunus), 'n zwar te rechter handschoen, een bankbiljet, aan komen lopen een hond. een heren- portemonnaie, een bruine dameshand schoen (rechter), mohair shawl (don ker van kleur), een geruite tas, por temonnaie portefeuillemodel inh. gelds bedrag, rode step. aan komen lopen 'n zwart witte hond (ras ..Dalmatiër), 'n paar dameshandschoenen, half mud aardappelen, een rieten mand met handvat en houten deksel. 2 bankbil jetten. Marokkaans lederen kindertasje inh. Psalmboekje, een donkerrode vul pen, een sleutel (groot model), een rechter herenhandschoen gedeeltelijk stof en leer, een lichtbruine portemon naie inh. geldsbedrag, sleutels aan ko gelringetje, een rechter zwarte dames handschoen (stof), een bruinkleurig Psalmboekje, een bruine herenhand schoen (rechts), twee muntbiljetten, 'n bankbiljet, een rode damesportemon- naie inh. geldsbedrag, rood leren kin- derwant, rode muts, een zwarte dames- portemonnaie inh. foto een kruisje en klein geldsbedrag, een darneskettinkje. een zwarte herenparaplu, een paar blauwe kinderwanten, een muntbiljet, bruine knipportemonnaie inh. klein geldsbedrag, een windjack (jongens), een bromfietsbril, rode portemonnaie inh. geldsbedrag, een kinderpyjama, een bruine damesglacé (rechter). Verloren: bobslee rood van kleur (waarin de latjes geel), een bosje met sleutels, een zwarte portemonnaie inh. f 2,50 en sleutel, rode portemonnaie inh. plm. f 115,-, een gouden oorkrop met een granaat je (donkerrood', een zilveren ketting md een paarse st en, zwarte portemonnaie inh. sleutels, een blauwe nylon gevoerde want (linker), herenhorloge met gevlochten band, zw. damesknipportemonnaie inh. plm. f 40,- met rekening en foto's, rode dames knipportemonnaie inh. een bankbiljet van f 100,- 2 bankbiljetten van f 25.- en verder klein geld. een gouden bedeltje, een herenparaplu (donkergrijs), een mapje inh. rijbewijs be!astirgkaart strookje van PTT en verzeker: be wijs, bruin lederen portemonnaie inh. ongeveer f 60,-, een paar gebreide h ad- schoenen (grijs), een zwarte lederen he- renportemonnaie inh. ongeveer f 15-, een step kleur geel, .witte damesporte monnaie, inh. ong. f9.-. zilveren hals- kéttinkjé, bruine portemonnaie (knip) inh. f 15,- verzekeringsbewijs, beige ge ruite boodschappentas inh. rode porte monnaie inh. plm. f 35.- en groene mail lot, zwarte dameshandschoen (stof), crèmekleurig portemonnaie inh. plm. f 9.-, een paar zwarte glacés maat 7, bruine portemonnaie inh. f 100,-, een herenbril met zwart montuur, zwarte damesportemonnaie inh. foto's, bruine herenportemonnaie inh. 2 bankbiljetten van f 100.- en plm. f 10,- aan klein geld, beige sleuteletui met één huissleutel lipps Y en 1 sleutel van kantoor, een jongensfiets kleur blauw wit, kenteken bewijs deel I kent. 83-57 BL. donker bruine herenportemonnaie inh. .f21,-, zwarte damesportemonnaie met knip sluiting inh. klein geldbedrag, grijze he renglacé (rechter), een bruin dames tasje met inh., een gouden broche (rond model), 2 autobanden en een pak met 2 kussens, zwarte portemonnaie (knipmodel), een doublé damesarm band, een bankbiljet van f 10,-, een paar witte wantjes, bruine herenglacé trechter), wit kindertasje, zwarte da mesportemonnaie inh. f 35,-, herenporte monnaie (bruin) inh. f 0,50 en verzeke ringsbewijs, blauwe kinderdas, een da mes-doubléhorloge, rode jongensfiets, groene vulpen „Parker". Veemarkt Utrecht, 12 januari 1967 Totale aanvoer 2228 stuks: runderen 1216 st.; vette kalveren 262 st.; gras kalveren 33 st.; nuchtere kalveren 627 st.; schapen 76 st.; bokken en geiten 14 stuke. Prijzen (in guldens): melk- en kalfkoeien, per st. f 1000 f 1450; kalf- vaarzen, per st. f 900 f 1250; vare koeien, per st. f 80O—f 1075; pinken, per st. f 550—f 700; stieren, per st. f 810 f 1075; graskalveren, per st. f 300 f 450; nuchtere kalveren, per st. f 40 f 85; fokkalveren, per st. f 100f 190; lammeren, per st. f 95f 115; bokken en geiten, per st. f 12f 54; vette koeien le kwal. per kg. gesl. gew. f 3.95f 4.20; vette koeien 2e kwal. per kg. gesl. gew. f 3,80—f 3.90; vette koeien 3e kwal. per kg. gesl. gew. f 3,65—f 3,85; vette kal veren le kwal. per kg. lev. gew. f 3.65 f 3.95; vette kalveren 2e kwal. per kg. lev. gew. f 3,55- f 3,65; vette kalveren 3e kwal. per kg. lev. gew. f 3,20f 3.55; nuchtere kalveren, per kg. lev. gew. f 1,40—f 1,80. OVERZICHT (resp. handel en prijzen), melk- en kalfkoeien, rustig, prijshou dend; vette koeien: stroef, prijshoudend; vare koeien: rustig, prijshoudend: vette kalveren: willig, lager; graskalveren: willig, prijshoudend; nuchtere kalveren: willig, prijshoudend; fokkalveren: willig, prijshoudend: schapen: rustig, lager; lammeren: rustig, lager. Ederveen, 13 januari 1967 EIER MARKT. Aanvoer ca. 1.000.000 stuks. Prijzen kippeëieren f 11.50 -f 12.50; henneëieren f 9.00f 11.00 alles per 100 stuks. Handel vlug. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal (08305

De Vallei | 1967 | | pagina 3