„Straks gaat hij zelf met witte pompen beginnen!" STORM IN GLAS BENZINE Geschiedenis van de kerk in Opheusden Zondagsdiensten Hinderwet B.P. -raadslid Lodder wees raad op „gevaarlijke liggingbenzinestation maar pomphouder Van Viegen zegt CHEVROLET Bijdrage in studiekosten voor begaafde jeugd Bekendmaking LODDER: IK MISGUN HEM ZIJN STATION ECHT NIET VRIJDAG 13 JANUARI 1967 WAARD V.A.B. KIRPESTEIN 0 P E L J. den Hartog gaat boek schrijven Bus reed nadat was gestrooid Be j aarden-middag Bewegingsleer voor Plattelandsvrouwen BURGERLIJKE STAND Rnenen iillilii AMERONGEN RENSWOUDE Botsing met schade E.H.B.O. gaat 30-jarig bestaan vieren 1.-a _.i i 1 iq ppn tiihpliil/fl 7qq1t rnnnrn. tv MTQfirm ELST „Als de heer Lodder op deze voet verder gaat, zal hij zijn raads- zetel straks wel aan de muur kun nen hangen. Hij heeft gezegd voor de kleine middenstanders op te ko men, maar daar hebben we nog niks van gezien, integendeel".. De heer J. van Viegen, die sinds kort een benzinepomp aan de Franse- weg exploiteert, spreekt deze woor den een tikkeltje fel uit. Hoewel hem dat uiterlijk niet is aan te zien, is hij nogal gebelgd over fietgeen het Boerenpartij-raadslid M. Lod der dinsdagavond over zijn benzine station heeft gezegd. De heer Lod der stelde toen, dat het benzinesta tion op de hoek van de Franseweg en de provinciale weg gevaar zou opleveren voor het verkeer. „De auto's moeten op de weg stoppen om te tanken", zo stelde hij in die laatste raadsvergadering. De heer v. Viegen echter hecht maar weinig betekenis aan deze woorden want hij zegt: „Het is nu wel ge bleken dat de heer Lodder slecht van de gemeentelijke zaken op de hoogte is. Als' hij de tekeningen van mijn benzinestation had bekeken, had hij kunnen zien, dat er achter de pomp een uitweg wordt aange legd. Van gevaar voor het verkeer zal dan geen sprake meer zijn Maar het raadslid stelde daar gister middag in een gesprek tegenover: „lk kan niet bekijken, dat er aan de huidige situatie iets veranderd zal kunnen worden. Volgens "mij heeft v. Viegen van de gemeente vergunning gekregen en hebben ze hem verder maar aan laten rommelen. Het is een droevige geschiedenis......." Van Viegen heeft ook daarop zijn ant woord klaar: „Het begint op brood nijd te lijken, want ik heb al ge hoord dat Lodder zelf met wifte pompen wil gaan beginnen Dat laatste klopt. De heer Lodder heeft bij de gemeente vergunningen aange vraagd „tot het oprichten van een in richting voor de opslag en aflevering van motorbrandstoffen", zoals 't offi cieel in de gemeentelijke stukken staat. Het raadslid geeft dat overigens zelf ruiterlijk toe: „Ik ga inderdaad met witte pompen beginnen, maar die ko men op mijn eigen grond te staan, zodat ik met niemand iets te maken heb... En als hem recht op de man af wordt gevraagd of de factor „broodnijd" niet in zijn betoog in de raad heeft doorgeklonken, antwoordt hij: „Ik misgun Van Viegen die pomp niet, anders had ik wel bezwaren gemaakt n toenTiij de vergunning aanvroeg. Van broodnijd of iets dergelijks is geen sprake. Het gaat mij om de situatie ter plaatse. Het is daar levengevaar lijk geworden nu die pomp er geko men is. De voetgangers moeten van het trottoir af als er een auto staat te tanken... Voor de heer Van Viegen snijden al deze argumenten geen hout. Hij ver wijt het raadslid slecht geïnformeerd De pomp van de heer Van Viegen aan de Franseweg. te zijn. „De situatie zoals die nu is, is een tijdelijke zaak. Vrijdag komen de werklui om achter de pomp be strating aan te leggen. Als het beter weer was geweest was dat al veel eer der gebeurd. Ik weet zelf ook goed, dat het van gemeentewege niet toege staan is om op het trottoir benzine te verkopen, zoals nu een paar keer ge beurd is. In feite is er niets aan de hand, ik weet niet waar Lodder naar toe wil Gemeentesecretaris W. C. Pieters deel de desgevraagd mee, dat het inder- daad een juiste voorstelling van za ken is, als de heer Van Viegen zegt, dat er achter de pomp een bestrating wordt aangelegd. „Eerlijk gezegd be grijp ik ook niet, wat de heer Lodder met zin woorden, die hij bij de al gemene beschouwingen sprak, heeft bedoeld". Een reden om terug te gaan naar de woning op Zwijnsbergen 31, waar de heer Lodder vanuit een fauteuil zegt: „De gemeente heeft er helemaal niet naar gekeken hoe dat benzinestation daar werd gebouwd. Ik wel. Ik houd mijn ogen goed open en ik acht het de plicht 'van een raadslid om derge lijke gevaarlijke verkeerssituaties in de raad aan de orde te stellen..." Weet hij dat pomphouder Van Viegen zijn station, overeenkomstig de inge diende tekeningen vandaag of mor gen zo zal laten veranderen dat de verkeersveiligheid ter plaatse niet meer in gevaar komt? „Mij niets van bekend. En volgens mij kan er daar niets veranderd worden. Er staan een muur en een lantaarn paal in de weg. Maar als het toch ge beurt, dan trek ik mijn woorden te rug, dan heb ik absoluut niets ge zegd..." Zo bezien lijkt de hele affaire een storm in *n glas benzine. Desondanks blijft de heer Van Viegen de mening toe gedaan, dat het Boerenpartij-raads lid zich nergens druk over had hoe ven maken, als hij eerst de tekenin gen van het in aanbouw zijnde pomp station had bekeken. „Lodder doet net of de pomp hier niet mag staan. Natuurlijk mag dat wel, anders had ik geen vergunning gekregen. Ik moet alleen nog even wachten met de verkoop, dat is alles". En het raadslid, dat straks een wijd vertakte klantenkring voor zijn wit te pompen hoopt op te bouwen, ten slotte: „Als je het goed bekijkt, is de hele zaak de moeite niet waard." ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY -MOTORS - EDE Hier komen mijn witte pompen, zegt de heer Lodder voor zijn woning op Zwijnsbergen. OPHEUSDEN De heer J. den Hartog gaat op verzoek van de kerkeraad van de Nederlandse Hervormde gemeente te Opheusden een boek schryven over de geschiedenis van de Opheusdense kerk. Het verzoek om dit boek te schryven, kreeg de heer Den Hartog gisteravond persoonlyk van ds. J. Catsburg, nadat hij een lezing had gehouden voor de kerkelyke vereniging „Eltheto" over het onder werp „Het grondbezit van de kerk in Opheusden". De toekomstige schrijver van 't boek heeft reeds vele jaren een diepgaande studie gemaakt van de historie der Betuwse kerken, met name van de kerk in zyn eigen woonplaats. Tegenover een onzer verslaggevers verklaarde de heer Den Hartog bijzon der verheugd te zijn met dit verzoek. Ik beschouw het als een grote eer de wmmm MHnHI historie van de kerk in Opheusden ln boekvorm te mogen publiceren. Het verzoek kwam voor mij geheel onver wachts en het was dan ook een grote verrassing," aldus de heer Den Hartog. De Opheusdense historicus hoopt zo spoedig mogelijk aan het boek te kun nen beginnen. Wanneer het klaar zal zijn valt nog moeilijk te zeggen. „Ik zal trachten," aldus de heer Den Hartog, er een interessant boekwerkje van te maken, dat een ieder nader over de kerk zal informeren en dat prettig is om te lezen. Het wordt beslist geen afgezaagd geschiedenisboekje, maar ik wil proberen hèt leesbaar te maken voor jong en oud." De geschiedenis die in het boek be schreven zal worden begint ongeveer in de twaalfde eeuw. SCHERPENZEEL Doo. de glad heid zijn donderdagmorgen op de Bar- neveldséweg (Barneveld - Scherpen- zeel) enkele ongelukken gebeurd. Ter hoogte van „Breeschoten" reed een auto van de weg na een boom te hebben geramd. De auto werd zwaar beschadigd. De bestuurder bleef ongedeerd. Iets verderop deze weg lag een auto, ook vanwege de gladheid op z'n kop in het weiland. Deze was eerst door de sloot gereden. De bestuurder van deze auto kwam eveneens ongedeerd te voorschijn. De busdienst naar Barneveld werd eerst aangevangen nadat er gestrooid was. De bus reed toen achter de zand- strooier aan naar Barneveld, hetgeen voor de passagiers een langdurige reis werd. RHENEN De N.V.V.-Bestuurders- bond afdeling Rhenen organiseert op woensdag 18 januqri 's middags om 3 uur in het „Eigen Gebouw" aan de Eikenlaan een middag voor alle Rhe- nense bejaarden, eventueel met hun echtgenote. Op deze middag zal een deskundige op het gebied van Sociale Zaken een uitleg geven over de A.O.W. en de werking van de Algemene Bijstands wet. Deze middag zal met een gezellig muziekje worden opgeluisterd. Er zal gelegenheid worden gegeven vragen te stellen. Alle Rhenense bejaarden hebben op deze middag vrije toegang en zijn van harte welkom. SCHERPENZEEL De leden van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Scherpenzeei zullen 24 januari hun jaarvergadering houden in de zaal van „Marktzicht". Als belangrijkste agendapunt is er 'n lezing door mevrouw Klumpenaar-v. d. Burg onder de titel „Bewegings leer". VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude kerk: 9.30 uur: ds. Graafland; 17.00 uur: ds. Vroegindeweij. Julianakerk: 9.30 uur: ds. Van Assen- bergh; 17.00 uur: ds. Ravesloot van Veen. Vredeskerk: 9.00 en 10.30 uur: ds. Jon- gerden; 17.00 uur: ds. Graafland. Sionskerk: 9.30 uur: ds. Romein, Wezep; 17.00 uur: ds. Van Assenbergh. Bejaardencentrum: 9.30 uur: ds. Vroeg indeweij. Veeneind: 15.00 uur: ds. v.d. Beek, Poe- deroijen. Woensdag 18 jan. 7.30 uur: de heer Van Oostende van Opheusden. Dijksfcraat: 14.45 uur: de heer Van Beu- sekom. Herv. gemeente „Sola Fide": 10.00 uur: ds. Vijzelaar en 17.30 uur: ds. De Vries van Driebergen. Geref. Kerk: Oude kerk: 9.30 uur: ds. Van Enk; 17.00 uur: ds. Van Arkel van Haarlem. Petrakerk: 9.30 uur: ds. IJtsma; 17.00 uur: ds. Van Enk. Geref. Kerk (OCB): 9.30 en 17.00 uur: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk: 9.30 en 17.00 uur: de. Lang broek (bed. H.A.). Pniëlkerk: 9.30 en 17.00 uur: ds. Keu- ning (bed. H.A.). Geref. Gemeente (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gemeenten (Syn.): 9.30 en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Thoden van Velzen te Apeldoorn. R.K. Kerk: Salvatorkerk8.00 en 10.00 uur: H. Mis; 19.00 uur: Lof. Willibrorduskerk: 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligings samenkomst en 19.30 uur: Verlossings samenkomst. .Jehova's Getuigen (NVV gebouw)14.30 uur: Openbare vergadering en 15.30 uur: bijbelbespreking Wachttoren. RHENEN R.K. kerk: Gedachteniskerk: 8 u. Vroeg mis; 10.15 u. Hoogmis; 7 u. Lof. N.H. Geref. Evang.: 10 uur: ds. Monster van Barneveld; 5 uur: ds. Van Vliet van Zetten. Geref. Kerk: 10 uur: drs. H. Steendam van Wage- ningen; 5 uur: ds. Nijenhuis. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 5 uur: ds. J. v.d. Haar; woens dag 18 jan. 7.30 uur: de heer Verboom van Culemborg. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. G. Kaastra. .18.30 u. ds. G. Kaastra, in beide diensten Heilig Avondmaal. - Geref. Kerk: 19.00 en 17.00 ds. L. Zwaan. Oud-Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 u." ds. Th. van der Veen uit Utrecht. Doopsgez. Dorpshuis: 10.00 uur Jeugddienst. OVERBERG N.H. Kerk: 10.00 u. ds. C. van Viegen. H.A.; 18.30 u. ds. C. van Viegen, H. Doop. Oud-Geref. Gem.: 10.00 u. en 18.30 u. leesdienst; vrijdag 13 jan. 7 u. ds. Van Prooijen. ELST: Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. L. Knier uit Doorn; 18.00 u. ds. Vijzelaar uit Veenendaal. Oud Geref. Gem.: 7 uur: ds. Van de Poel van Ede. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. G. F. Overgaauw. R K KcrL" 8.15 en 10.15 uur H. Mis. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. J. Thomas uit Amersfoort. H. Avondmaal. Geref. Gemeente: 10.00 en 18.30 uur: de heer B. Roest. R.K. Kerk: 8.30 uur: H. Mis. De dienst wordt ge houden in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. Vrije Evang. Gem: Evangelist Q. van Drie van Wormer- veer. Dienst in Ver. geb. aan Molen weg. 3 uur. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 45.30 u. ds. L. v.d. Peut. Geref. Kerk: 10 u. en 6.30 u. ds. Boerkoel uit Ede, Bediening Heilig Avondmaal. EDERVEEN Geref. Gem.: 9.30 en 3 u. ds. Aangeenbrug. Oud-Geref. Gem.: 9.30 en 3 u. leesdienst; dinsdag 17 jan. ds. J. v.d. Poel van Ede. N.H. Kerk: 9.30 en 2.30 u. ds. De Bie. EDE Oud Geref. Gern: Woensdag a.s. 7.30 u. ds. G. van der Poel. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. E. S. de Lint, 18.30 uur: UTRECHT Tot 1 april 1967 heb ben inwoners van de provincie Utrecht gelegenheid een provinciale studietoela ge aan te vragen voor het studiejaar 1967/1968. Men kan daartoe een onge zegeld verzoekschrift richten aan Gede puteerde Staten van Utrecht, Achter St. Pieter 20 te Utrecht. Te laat inge diende aanvragen zullen, behalve in zeer bijzondere gevallen, niet meer in behandeling worden genomen. De mogelijkheid bestaat een studie toelage te verkrijgen voor het bezoeken van een inrichting van onderwijs, een instelling van kunsten of wetenschap pen of voor het volgen van een cursus ter verkrijging van bepaalde bekwaam heden. In principe verleent de provincie al leen toelagen in de vorm van een ren teloos voorschot. Als de studie waar voor de toelage is verleend met succes is voltooid zal dq helft van de toelage worden kwijtgescholden. Bij de beoordeling van de aanvragen zal in het bijzonder worden gelet op de begaafdheid van de gegadigden en op de financiële noodzaak om een studie toelage te verlenen. Naast de aanvraag bij de provincie is het noodzakelijk eveneens studietoe lagen aan te vragen bij: 1. De gemeente van inwoning. De da tum waarvór de aanvraag bij de ge meente moet zijn ingediend is niet in de hele provincie dezelfde. Het verdient daarom aanbeveling de aanvraag nog in januari 1967 in te dienen. In enkele gemeenten geeft men nog geen studie toelagen. Op het gemeentehuis zijn hierover inlichtingen te verkrijgen. 2. De afdeling rijksstudietoelagen van het ministerie van Onderwijs en Weten schappen, Rutger Jan Schimmelpen- nincklaan 3 te 's-Gravenhage. Deze aanvraag moet beslist vóór 1 februari 1967 worden ingediend. Voor enkele bijzondere opleidingen worden aanvragen voor een rijksstudie toelage door een ander ministerie be handeld. Om het risico van een afwijzing te vermijden wegens overschrijding van de indieningstermijn is het raadzaam de aanvragen bij rijk, provincie en ge meente vóór 1 februari 1967 te doen. Daarmee dient dus niet gewacht te worden tot na het afleggen van een be paald examen of het behalen van" een diploma in de loop van het studiejaar 1966/1967. Aanvragen om een provinciale toela ge voor studie aan een hogeschool of universiteit worden pas afgedaan nadat de beslissingen van het rijk op de des betreffende aanvragen bekend zijn. ds. W. G. G. van Voorthuizen van Waardenburg. RESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. C. van de Berg. 18.30 uur ds. C. van de Berg. Zondagsdienst: Doktersdienst: Voor Kesteren neemt waar dokter Van de Veen te Lienden, tel. 03443—220. Wijkverpleging Groene Kruis: Voor de gemeenten Kesteren, Ochten, Ech- teld en IJzendoorn neemt waar zuster Westerhof te Kesteren, tel. 08886-210. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. J. Catsburg. 18.30 uur ds. J. Catsburg. Geref. Gem. (uitgetreden): 10 uur Leesdienst.. 18.30 uur Leesdienst. Geref. Gem. Synodaal: 10 uur student Van Vliet, Den Haag. 18.30 u. student v. Vlet, Den Haag. VEENENDAAL Zaterdag 14 jan.: G. J. Verschoor, J. G. Sandbrinkstraat 2, telef. 2529. Zondag 15 jan.: J. H. Kets, Hoofdstraat 26, telef. 3056. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, telef. 2123. Groene Kruis: Zuster Stutvoet, Juliana- straat 71. telef. 2655. AMERONGEN De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp uit Ame- rongen, Bakker en Van de Burg uit Leersum en van Van Ommeren uit Eist worden het a.s. weekend waargenomen door dr. L. W. S. van de Burg, Putak- ker 15 te Leersum, tel. 1388. RHENEN Dr. Almekinders, Herenstraat 59 telef. 2432. Apotheek: Apotheek Deys gesloten. Re cepten kunnen worden aangeboden in dienstdoende apotheek te Wageningen. DE KLOMP, EDERVEEN, RENSWOUDE Dr. Ter Velde, Renswoude, tel. 450. Dierenarts: T. Nutma, Hoofdweg 49a, Ederveen, tel. 457. SCHERPENZEEL, WOUDENBERG Dr. M. Pon, Holevoetplein 291, Scher penzeei, tel. 03497-1250. De praktijken van de doktoren Kare en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van de Burg uit Leersum en Van Ommeren uit Eist worden het a.s. Week end waargenomen door dr. L. W. S. v.d. Burg te Leersum. Medische dienst OPHEUSDEN samen met Dodewaard en Ochten: arts: TROMP te Dodewaard, tel. 08885—213. KESTEREN samen met Lienden en Om meren: arts: v.d. VEEN te Lienden. tel. 03443—220. Voor de gemeenten Opheusden en Dodewaard neemt waar zuster Bud- ding te Dodewaard, tel. 08885218. Geboren: Cornelia, d.v. W. Engelaar en S. C. Drost, Berkenlaan 11; Francis- ca H„ d.v. J. H. Meijers en H. F Vos kuil; Grietje C., d.v. K van Setten en C. van Dijk. Elders geboren: te Wageningen: Ja cobus G., z. v. G. van Ingen en Cl. v. Breenen. Ondertrouwd: B. van Kooten en J. C. van Dijk. Gehuwd: geen. Overleden: J. Keijman, 48 jr., ong. Huibert van Soelen, 65 jr. e. v. G. van Brenk, Eist NH.; Cornelis van Omme ren, 80 jr., e.v. I. van Zetten; Clara de Bon, 70 jr. e.v. C. Baars; Evert je Hovestad, 86 jr., geh. gew. met K. v. Noort; Jan H Hardeman, 76 jr. e. v. W. Versteeg;. Elders overleden: geen. Ingekomen personen: Van Doorn, W. A„ met gezin, van Tiel; Honderdmark, W., wed. v. Brons van Rotterdam; De Keijser,,M., met gezin van Arnhem; Vos, J. met gezin van Driebergen, Rij- senburg; Van Riesen, G. wed. v. Van Wijngaarden van Rheden; Schoeman, D. W., g. m. Van Thuijl, van Veenen daal; Adriaans. B. met gezin van Ren- kum; Geven, M., van Renkum; Van Ingen, M. g. m. Keijman van Lienden; Lievaart, N. C. van Zwolle; Wagenaar, T. van Heerde; Goossens, J. van Drie- bergen-Rijsenburg; Prins, M. C. van Sprang-Capelle; Van Doesburg, D. met gezin van Utrecht. Vertrokken personen: Gerner, W. G. met gezin naar Zwolle; Idserda, Tr., naar Ruinerwold; Baumgarte, P. A., met gezin naar Maurik; Muller, W. A. F. M. naar Weesp; De Wit, E.. g.m. Middelhoven naar Veenendaal; Van d. Hatert, S. M., g.m. van Hattem naar Maurik. Geboren: Gerrit, z.v. J. B. Paap en B. H. H. Hagenbeek; Hendrik, z.v. E. Terwei en M. Hamster. Ingekomen personen: A. A. Bos, van Lienden; W. Kooijman, van Wagenin gen; 'J. F. Mouthaan, van Leersum; J. H. A. Vooren, van 's-Gravenhage; T. Peper, van Velsen; E. Kuijt, van Ede; M. Doest, van Leersum. Vertrokken personen: D. D. Borst, naar Hendrik Idó Ambacht; M. J. G. Visser, naar Herwen en Aerdt; M. G. Kuijer, naar Wijk bij Duurstede; C. Twigt, naar Zeist. Geboren: Willem Hendrik, zoon van G. Lagerweij en C. van de Fliert; Adria ns, dochter van W. Legemaat en J. S. van de Burgt; Marjanne, dochter van J. Veldhuizen en G. E. Ditewig. Overleden: Janna Donkelaar, wed. van A. Veldhuizen, oud 83 jaar. Gehuwd: geen. Ondertrouwd: geen. SCHERPENZEEL Door een on deskundige handeling van de bestuur der van een bestelauto, deze keerde na melijk plotseling om op de rijksweg Scherpenzeei - Woudenberg, deed zich gisteren een- botsing voor. De bestuurder van een militaire vrachtauto kon de bestelauto niet meer ontwijken en botste tegen deze aan. De schade was aanzienlijk. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. RHENEN Op de secretarie van de gemeente Rhenen ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van M. Lod der, Zwijnsbergen 31 te Rhenen, post Eist (U), om vergunning tot het op richten enz. vón een inrichting voor de opslag en aflevering van motorbrand stoffen aan Zwijnsbergen 31 te Rhenen, sectie H, nummer 2914. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ie der gedurende tien dagen na dagteke ning van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit ver zoek ter inzage ligt. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inza ge gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting, te houden op dinsdag 31 januari 1967 om 11.00 u., in het gemeentehuis te Rhenen. Beroep tegen een beschikking kan la ter slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar dëze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon óf bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is versche nen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk hezwaren heeft ingebracht. Rhenen, 13 januari 1967. B. en W. van de gemeente Rhenen, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. RHENEN Op de secretarie van de gemeente Rhenen ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van J. Posthumus Zandweg 1 te Rhenen om vergunning tot het oprichten enz. van een inrich ting voor de opslag van propaan voor verwarmingsdoeleinden aan de Zand weg 1 te Rhenen, sectie G, nummers 1533—1044 431. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te houden op dinsdag 31 januari 1967 om 11.00 uur in het gemeentehuis Rhenen. Beroep tegen een beschikking kan la ter o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schrifte lijk bezwaren heeft ingebracht. Rhenen, 13 januari 1967." B. en W. van de gemeente Rhenen, De secretaris, W. C. Pieters. De -burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN Op de secretarie van de gemeente Rhenen ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van de Eerste Utrechtse Handelsonderneming N.V., Utrechtsestraatweg 224 te Rhenen om vergunning tot het uitbreiden van een inrichting voor de vervaardiging van wegenbouwmachines met een verfspuit cabine aan de Utrechtsestraatweg 224 te Rhenen, sectie H, nummer 3175. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te houden op dinsdag 31 januari 1967 om 11.00 uur in het gemeentehuis te Rhenen. Beroep tegen een beschikking kan la ter o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is ge schied, mits hij in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zit ting is verschenen: b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schrifte lijk bezwaren heeft ingebracht. Rhenen, 13 januari 1967 B. en W. van de gemeente Rhenen, Si/h De secretaris. W. C. Pieters De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN Op de secretarie van de gemeente Rhenen ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van de Neder landse Gas Maatschappij N.V., Atoom- weg 52 te Utrecht om vergunning tot het oprichten enz. van een aardgasdis- tributiestation aan de Verlengde Oude Veenendaalseweg te Rhenen, sectie G. nummer 3623. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te houden op dinsdag 31 januari 1967 om 11.00 uur in het gemeentehuis te Rhenen. Beroep tegen een beschikking kan la ter o.a. slechts wordeh ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is ge schied, mits hij in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zit ting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schrifte lijk bezwaren heeft ingebracht. Rhenen, 13 januari 1967 B. en W. van de gemeente Rhenen, Si/h De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. AMERONGEN .Op een te Benne- kom gehouden herexamen slaagden ook 2 leden van de EHBO-afd. Ameron gen. De geslaagden waren de heren A. Budding te Amerongen en H. van Coolwijk te teersum. Hiermee bezit de afdeling momenteel 23 gediplomeer den. Het bestuur der afdeling heeft het voornemen, ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan in maart een districts wedstrijd te organiseren in het Dorps huis. Een zevental afdelingen hebben toegezegd met een ploeg hieraan deel te nemen te weten Rhenen, Veenen daal, Eist, Leersum, Langbroek, Maarn Maarsbergen en Amerongen. Nadere gegevens zullen nog worden bekend gemaakt.

De Vallei | 1967 | | pagina 5