Rotterdam trekt ten strijde tegen Aemstels Gijsbreght Kunst uit VS in Arnhem Kans op bijlegging artiestenstaking UIT DE KERKEN Parijs ontving nieuwe Chaplin-film koel Flink en Retèl aan leiding van Ensemble Scheepvaartberichlen Belgische regering bekijkt reclame-t.v. VANAVOND MAANDAG ZATERDAG ZONDAG RADIO- en TELEVISIEPROGRAMMA'S Morgen PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE TELEVISIE T.V. LANGENBERG Pagina 2 ZATERDAG 14 JANUARI 1967 Mej. G. A. Tinbergen, secretaresse van de Rotterdamse Gemeentelijke Stich ting „Kunst voor de jeugd", onderschrijft de kritiek van de Rotterdamse leraar Nfderlands Dupuis, op de voorstelling die de Nederlandse Comedie woensdag middag in de Rotterdamse Schouwburg voor de schooljeugd heeft gegeven. Ook zij heeft de Nederlandse Comedie een brief geschreven, waarin zij ernstige kritiek uit op het feit dat dit toneelgezelschap de voorstelling van „Gijsbreght van Aemstel" voortijdig heeft afgebroken. 91 Wat ons over Mirowitsj bekend is, weten we uit het officiële proces dat tegen hem gevoerd werd. De figuur van deze man komt via het zeer ge degen en zeer zorgvuldig vooronder zoek in de volgende vorm in de ge schiedschrijving uit: Hij is ten tijde van de staatsgreep tweeëntwintig jaar en tweede luite nant in het regiment van Smolensk. Hij is afkomstig uit de goede oude Oekraïnische adel maar de bezittin gen van zijn familie waren in 1709 geconfisqueerd wegens deelneming aan de Mazeppa-opstand. De jonge Mirowitsj heeft geen geld en wat erger is hij heeft minder geld dan zijn kameraden. Hij speelt kaart en heeft daar pech bij. Hij heeft druk kend zware schulden en kan ze niet betalen. Hij heeft drie hongerige zusters in Moskou en kan niets voor ze doen. Hij begint een proces om de geconfisqueerde bezittingen weer te rug te krijgen maar de senaat wijst zijn eis af. Mirowitsj berust er niet zo gauw in, hij zanikt iedereen met zijn proces aan de oren. Op de ach terkant van een brief waarin zijn moeder zijn verzoek om veertig roe bel afwijst, schrijft hij: „Moge de heilige Nikolaas mijn gelofte aan vaarden vanaf 1763 tot aan mijn dood niet te roken, te snuiven en kaart te spelen." Op een ander stukje papier belooft hij vanaf zijn vijfentwintigste jaar ook nog maar matig brandewijn te zullen drinken. Maar de heilige Ni kolaas aanvaardt zijn geloften niet, zijn verzoekschrift aan de keizerin krijgt een afwijzend bescheid. Nu probeert hij het met de groten van het rijk. Hij bezoekt generaal Panin, vorst Dasjkow en tenslotte zijn Oekraïnische landgenoot, hetman Ra- soemofsky. De oude hetman luistert vriendelijk naar hem en zegt dan: „Doden keren niet uit hun graf terug. Baan jezelf een weg, jongeman. Grijp het geluk bij de. haren, zoals anderen dat hebben gedaan." De hetman heeft de gewoonte bij en plechtige woorden te allerlei gelegenheden simpele, wijze en plechtige woorden te spreken. Zijn omgeving is daar al lang aan ge wend. Maar op de jonge Mirowitsj wiens toestand zo troosteloos en wiens gemoed zo geprikkeld is, ma- druk. Ze dreunen voortdurend in zijn hoofd als een magische formule die je enkel maar op de juiste plaats en op het juiste ogenblik hoefde te ge bruiken om alles te krijgen wat je hart begeert. Almaar piekerend over de geheime betekenis van de magi sche woorden, ziet hij zijn onderge schikte post over het hoofd: hij is of ficier van de wacht in de Schluessel- burg althans slechts in de buiten vesting waar niemand weet of ook mag weten wat er zich in de binnen ste kazemat afspeelt. Maar op een dag hoort Mirowitsj dat toch van een ontslagen tamboer en op hetzelfde ogenblik meent hij de geheimzinnige betekenis van de magische formule te hebben begrepen. Zichzelf een weg banen? Het geluk bij de haren grij pen? Deksels, er is er èèn in het land die net zo'n arme, diep in de schulden zittende officier was als Mirowitsj en die nu èèn van de machtigsten en rijksten is: Gregor Orlow! Wat heeft Gregor Orlow gedaan? Hij heeft Ga- tharina geholpen haar voorganger ten val te brengen en hij is daarvoor be loond met schepels goud, met eerbe wijzen zonder tal. Waarom zou hij, Mirowitsj, niet kunnen wat Orlow ge kund heeft? Als hij Iwan hielp om Catharina ten val te brengen dan zou hij door Iwan worden beloond met de hoogste functies, met kwisti ge rijkdom Mirowitsj is een lichtzinnig man, een drinker, speler, schuldenmaker; maar hij is ook een heel vroom, heel bijgelovig mens. Net als Orlow is hij een gecompliceerde barbaar. De ge dachte Iwan te bevrijden en op de troon te zetten, geboren uit het ver langen van de gebrek lijdende naar weelde en welstand, wordt onmiddel lijk daarop tot een missie. Het is geen toeval dat hem in de Schluessel- burg heeft gebracht, de woorden van de hetman waren geen toeval, het verklappen van de tamboer was geen toeval: hij, Mirowitsj is door God uit verkoren en geroepen om de arme keizer te bevrijden en Rusland zijn rechtmatige tsaar terug te geven. Zijn armoede, zijn schulden, zijn lege rang, zijn verloren proces een ein deloze reeks van beproevingen om hem op zijn missie voor te bereiden. In deze verwarde ^n pathetische toestand ontmoet hij een zekere Oes- ken deze woorden een geweldige in- jakow, een kameraad. Van alle raad selen van de kwestie Schluesselburg Als André van der Heuvel stelt, dat is de figuur van deze Oesjakow wel de voorstelling moest worden afgebro- de geheimzinnigste. Al na het eerste ken omdat de jeugd ballonnetjes stuk- korte gesprek weet Mirowitsj dat trapte in de zaal en floot en joelde dan hem hier door de Voorzienigheid de Zeg ik: „Dat is niet zo. De acteurs raf- enig mogelijke bondgenoot is gezon-felden hun teksten af en waren zelfs den. En dadelijk nemen onder Oes-achter in de zaal, waar de akoestiek jakows invloed alle verbleekte plan- Pest- jSi volkomen onverstaanbaar, nen tastbare vormen aan. Samen Bovendien is het toch te gek, dat ik een met hem neemt hij de hele platte- ^alf uur vóór de voorstelling van perso- grond van de vesting in ogenschouw, neei van de schouwburg moet verne- met hem bespreekt hij de strategie men dat- An(jré van der Heuvel zo ner- voor de overval op het garnizoen. veus was dat hij bij het minste rumoer Oesjakow dicteert een bevel in naam g de Vooorstelling zou afbreken Ik van Catharina dat de soldaten de g ^eb toen de docenten gewaarschuwd, uitlevering van de naamloze gevan- ja en toen de dode Arent bij het weg- gene en in geval van nood de arresta,- dragen dreigde te vallen en zich ergens tie van de commandant beveelt; hijg aan po0gde vast te grijpen, werd er na- dicteert ook het manifest dat de be- g tuurlijk gelachen. Maar dat is niet een vrijde keizer moet ondertekenen en f0U^ van de jeugd, maar van de ac- aan de soldaten voorlezen. Na deze f teurs" praktische maatregelen komt de re- i Mej; Tinbergen, ambtenaar kunstza- ii^eUZ-e Oesjakow neemt g ken van de gemeente Rotterdam, zei Mirowitsj mee naar de Kazankerk j het te hebben kunnen billijken wanneer waar geiden elkaar en voor God zwe- de Nederlandse Comedie de voorstelling re". heilige werk van de tsaarsbe- g tijdig had gecanceld omdat de meeste vrijding op zijn laatst acht dagen na- g acteurs door het grote aantal school- dat Catharina haar reis heeft aan- voorstellingen oververmoeid waren vaard, te zullen uitvoeren en geen Wt> hPhhPn te voorstelHng derde in vertrouwen te nemen, waar- na ze twee missen laten lezen voor hun zielen „als voor reeds gestorve- nen". Nadat hij Mirowitsj op die manier geadviseerd heeft en hem volledig in zijn waanzinnige onderneming heeft verstrikt, verdwijnt Oesjakow: hij wordt volkomen onverwachts dooi de krijgsraad naar Smolensk ge- w stuurd om kroongelden over te bren- g Er bestaat een grote kans, dat de *ï5ar _chef van de Senerale acteursstaking bij de Televisie snel staf. Tevergeefs wacht Mirowitsj op S voorbijtrekt. Het ministerie van cul- zijn terugkeer: bij een rivier nabij g tuur> recreatie en maatschappelijk Smolensk worden Oesjakows hoed en j; werk heeft namelijk goed gevonden, degen gevonden en de boeren bewe- dat dp NTS de voriff jaar met de Ne ren dat ze het aangespoelde lijk van derlandse Vereniging van Toneelkunste een officier aan land gehaald en be- g naars aanggeane financiële verplichtin graven hebben. Oesjakow is verdron- gen nakomt. ken of op een andere manier verdwe- Deze verplichtingen omvatten een al- ne"' gemene verhoging van de honoraria Toch voelt Mirowitsj zich gebonden g VOOr tv-rollen, alsmede de financiering aan zijn eed. toch denkt hij ook zon- g vanaf 1 september 1965 van een sociaal der enige hulp zijn plan te kunnen g voorzieningsfonds. Dit fonds is door de uitvoeren. Een paar dagen nadat Ca- N.V.T. gecreëerd ten behoeve van free tharina op reis w gegaan, op de eer- g lance-acteurs. De NTS en de omroepen ste dag dat hij wacht heeft in de ves- g hebben zich vorig jaar verplicht het ting, laat hij zijn soldaten één voor fonds voor elke, door een free lance- een naar de wachtpost komen, zet ze acteur gespeelde rol, 25 procent van het uiteen wat hij^ van ^plan is en roept g honorarium te betalen. Eenzelfde per centage krijgen toneelgezelschappen, die acteurs voor tv-rollen afstaan. We hebben deze voorstelling voor een flink bedrag uitgekocht en dan ze op hem te volgen. (Wordt vervolgd) hebben wij recht op een goede voor stelling". Mej. Tinbergen wees erop, dat een schoolvoorstelling van het Nieuw Rotterdams Toneel van het toch moeilijke stuk Luther" de volle aan dacht van het jeugdige publiek had. Ook „De dood van een handelsreizi ger" boeide de jeugd. Tenslotte zei mej. Tinbergen ons des gevraagd dat zij van mening is dat de Gijsbreght uit de tijd is en dat het maar beter zou zijn met voorstellingen ervan te stoppen. „Dan kunnen we vol staan met het lezen ervan op school". Een aantal Rotterdamse leraren heb ben zich van hun collega Dupuis geclis* tantieerd. Deze leraren boden onmid dellijk na het beëindigen van de voor stelling namens hun leerlingen excuses aan. Mej. Tinbergen kenschetste hun houding als „onoprecht". Volgens de directie van de Neder landse Comedie is het lachen, gefluit en gejoel in Rotterdam al begonnen voordat Arent bij het wegdragen dreig de te vallen. Op onze vraag of het pro gramma van de toneelgroep te overla den is, waardoor de meeste acteurs over vermoeid zijn, werd ontkennend geant woord. „Er ligt altidj een dag tussen elke voorstelling. Het is voor de acteurs inderdaad een drukke tijd, maar er is zeker geen sprake van een overladen programma". De Nederlandse Comedie heeft nu be sloten voor de aanvang van elke voor stelling van de Gijsbreght de zaal te verzoeken stil te zijn tijdens de opvoe ring. Uit de kerken. Ned. Hen-, Kerk: Beroepen: te Bodegraven (vac. A. den Hairtogh): B. A. van Donkersgoed te St. Philipsland; te Kloetinge: J. Ph. Hil- horst te Buitenpost. Geref. Kerken: Beroepen: te Oostkapelle: L. Hartholt te Wierum; te Santpoort: F. Strikwerda te Grouw. Geref. Kerken (vrijgem.): Beroepen: te Pernis: J. C. Post te Leeuwarden. Bedankt: voor Ommen: R. Timmer man te Bunschoten - Spakenburg. PARIJS. Na Londen heeft don derdagavond ook Parijs kennis kunnen maken met Charlie Chaplin's laatste film „A countess from Hongkong". Er werd maar een paar maal gelachen en geklapt, maar Chaplin, die zeer tevre den scheen, wierp het publiek stralend kushandjes toe. Het gebrek aan enthousiasme voor de film werd echter ruimschoots goed gemaakt op het feest na afloop waar ministers en playboys, die tot in de vroege ochtenduren op de muziek van een zigeunerorkest, een strijkje en een beatorkest dansten. AMSTERDAM. De acteurs Coen Flink en Jan Retel zullen in het aan staande seizoen, tezamen met direc teur Carl Guttmann en dramaturge Luisa Treves, de artistieke leiding vormen van het toneelgezelschap En semble. Zoals reeds eerder gemeld heeft Coen Flink sich sinds zijn terug keer uit Ierland aan Ensemble verbon den. Kleine vaart. Antarctica 10 v. Arbroath n. onbekend; Argonaut 12 te Amsterdam; Calchas pass. 11 Kp. Bon n. Gibraltar; Hoorne boeg pass. 12 Brunsbüttel n. Hamlna; Imke 12 te San Carlos; Margaretha Smits 11 te Harlingen; Martinistad pass. 11 Longstone n. IJmuiden; Noordborg pass. 12 Brunsbüttel n. Klintehamn; Phi- letas pass. 12 Cadiz n. Amsterdam; Prin ses Wilhelmina 11 te Londonderry; Ryn- borg 11 te Harlingen; Vega 11 te Felex- stowe; Zus 10 te Westonpoint. Grote vaart. Acila, 28 te Yokohama verw.; Aegis, 11 230 zzo Pto Rico n. Newportnews; Alkmaar, 12 te Rotterdam; Alnitak, 11 360 w Azoren n. New York; Amstel- hoek, 11 400 no Townsville n. Brisbane; Ancospray, pass. 10 Key West n. Beau mont; Aristoteles 11 v. Pacasmaio n. Pto Chicama; Bengalen 12 te Suez; Blitar 11 v. Lorenzo Marques n. onbekend. Ceres, 11 v. Amsterdam n. Bilbao en Curagao; Deneb 11 te Catania; Dintel- dyk pass. 11 Lizard n. Antwerpen; Gaas- terdyk 14 te Antwerpen verw.; Goeree 12 te Tenerife; Gooiland 11 215 zw Tenerife n. Amsterdam; Kara 11 450 w Colombo n. Singapore; Karimun 11 300 nw Horta n. Cristobal; Kennemerland, 11 v. Hamburg n. Rotterdam; Kermla 12 450 z Bombay n. Perzische Golf; Kin derdijk 11 te Antwerpen; Koningswaard 11 te Cristobal; Kopionella 11 v. Bóne n. Malta; Koudekerk 11 300 z Padang n. Aden; Ladon pass. 12 Vlissingen n. Amsterdam; Langkoeas 12 v. Honiara n. onbekend; Leuvelloyd 11 v. Port Swet- tenham n. Penang; Medon 11 te Para maribo; Merwelloyd 11 v. Longview n. San Francisco; Musilloyd 11 rede Port Said; Parthenon 11 v. Freeport n. Balti more; Provenierssingel 11 te Tocopilla; Randfontein 11 75 Landsend n Heysham; Schouwen 11 305 zo Bermuda n. Phila delphia; Seinelloyd 12 te Wellington; Sepia 8 te Mena; Sloterkerk 11 145 zzo Beira n. Beira; Solon 10 v. La Guaira n. Port of Spain; Spaarnekerk 12 te Ma nila; Straat Freetown 11 v. Dusban n. Singapore; Tero 10 te Ilo; Vlist 7 te Seattle; Daphnis 11 v. Kingston naar Houston; Hollandsdreef 10 300 nw Port Said. r///M7//#OT/#///#/##///////////////////////OT/////////m V//W///////W///W/////#//7« 3403. De Aardlingen konden hun oren nauwelijks gelo ven. Drago ontsnapt en het labotorium in de Nevelval lei vernietigd! „Hoe is dat mogelijk, hoe is het moge lijk?!" riep Piloot Storm uit, terwijl hij met zijn vuist enkele malen hard op het instrumentenpaneel sloeg. „Die kerel lijkt wel een kat met negen levens!" Charley hield zijn hoofd in beide handen en jam merde: „Dacht ik 't niet. Ik heb 't wel gezegd! Die krates heeft een verbond met de duivel! We hadden hem ook nooit achter mogen laten!" Hij keek zijn commandant verwijtend aan en deze reageerde fel: „Wat had ik dan moeten doen? Hem in koelen bloede neerschieten, of door zijn eigen mon sters op laten vreten? Hij zat immers veilig opgeslo ten in dat preserveerblok!" Arend schudde het hoofd. „Ik begrijp werkelijk niet, hoe die kleine schurk kans gezien heeft, daar uit te komen. We zullen 't mis schien ook nooit weten, tenzij onze Marsvrienden dat geheim kunnen oplossen en ons later op de hoogte brengen. Maar één ding is zeker: In de toekomst zul len we nog wel eens met dat heerschap te maken krijgen. Hij is de personificatie van het onuitroeibare Kwaad". Het was alsof Arend ergens ver weg in het heelal de spotlach van zijn oude vijand hoorde naklin ken... 33. Toen Tsjiao Tai hun kamer kwam binnenstormen, was Rechter Tie juist bezig bij het wasstel zijn toilet te maken. Hij stond nog in zijn nachtgewaad en was be zig zijn lange baard uit te kammen. Haastig vertelt Tsjiao Tai hem over zijn ontstellende vondst: „Ik heb het lijk natuurlijk dadelijk weer netjes met stenen be dekt, edelachtbare." De rechter knikt langzaam. „Gister avond hoorde je stemgeroes bij de rotswand achter de keuken, Tsjiao Tai, en zo pas het huilen van een kind. Nee, je hoeft niet bang te zijn dat je zintuigen je in de steek laten. Ik denk dat..." Hij wordt onderbroken door Tsjiao Tai die door het open raam naar buiten kijkt. „Pas op, edelachtbare! Daar komt onze vriend Yie aan zetten!" „Goede morgen, heren!" zegt Yie met een vriendelijke glimlach. „Uw paarden staan gereed, u kunt dadelijk na de ochtendrijst..." Rechter Tie maakt een bui ging en zegt beleefd: „Excuseer mijn nachtgewaad, me neer Yie! U moet weten dat ik vannacht een aanval van mijn "ffude leverkwaal heb gekregen. Ik zal het bed moeten houden." „Wat is dat nou??" roept Yie ontsteld uit. „Dat... dat kan niet! U moet vandaag nog... Ik be doel, u weet toch dat we al een zieke hebben hier in huis?" De NTS stelde nog deze week, dat ze 6 de vorig jaar aangegane verplichtingen jj inzake het fonds en de hogere honora- ria niet heeft kunnen nakomen, omdat ze er van de regeringscommissaris van g de omroep het geld niet voor kreeg. De regeringscommissaris stelde, dat het geld er wel was. In de controverse tussen de omriepen en de regerings- g commissaris he~ft het departement van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk thans bepaald, dat de begroting 1966 ruimte biedt om de financiële 2 verplichtingen tegenover de acteurs na 2 te komen, zodat de NTS alsnog tot be- taling van de hogere honoraria en tot het storten van een bedrag in het so- g ciaal voorzieningsfonds kan overgaan. Het overleg ten departemente is van- daag onderwerp van bespreking in het J bestuur van de NTS. De NVT weet nog g van niets. Er is trouwens nog geen op- Z lossing in zicht voor de derde eis van de tonelisten, namelijk een toeslag voor free lance-regisseurs van 50 procent, wanneer hun tv-stukken worden her- g haald. Terzake bestaat geen nog niet 2 gehonoreerde afspraak met de NTS en de omroepen. Hilversum wil van een dergelijke toeslag zelfs principieel niets weten. Volgens de NVT maakt de der- g de eis echter een onlosmakelijk deel uit 2 van het stakingspakket. ARNHEM Van morgen, zondag 15 januari, tot en met 19 februari zal in het Gemeentemuseum te Arnhem een 2 tentoonstelling met 53 betrekkelijk klei- j ne werken van „Tien Amerikaanse schilders" worden gehouden. Op deze expositie die tot stand kwam in samenwerking met het Mu- seum Boymans-Van Beuningen, zijn onder meer Albers en Motherwell en ook de in Rotterdam geboren, maar reeds veertig jaar in Amerika wonen- de Willem de Kooning vertegenwoor- digd. 2 BRUSSEL De Belgische regering laat op het ogenblik een studie maken van de problematiek rondom de invoe- 2 ring van reclame in radio en televisie, zo heeft de minister van Nederlandse 2 cultuur, Van Elslandse, dinsdag in de 2 Kamer van Volksvertegenwoordigers ve- klaard in antwoord op vragen van een J Vlaamse afgevaardigde. 2 Minister Van Elslande waarschuwde overigens de vragensteller, die voor in- voering van radio- en tv-reclame had 2 gepleit, dat dit een zeer delicate zaak 2 is volgens de regering, vooral omdat het voortbestaan van de vrije persorganen ermee in het geding kan komen. 2 2 De helft van het personeel van de strokartonfabriek „De Vrijheid" in Veendam, ongeveer 100 personen, gaat deze maand een week op wachtgeld. In 2 de strokartonindustrie is dit de laatste jaren niet ongebruikelijk. HILVERSUM I. 18.00 Nws en commentaar. 18.20 Ope- ramuz. (gr.). 19.15 Boekbespr. 19.35 Stereo; Spelenderwijs met de lichte mu ze: li. muz.pr. 20 00 Nws. 20.05 Stereo: Metropole-show: Metropole-ork. en sol. 21.45 Het einde van de regenboog, hoor spel. 22.00 Spontane reacties: muz. dis cussie. 22.30 Nws. 22.40 Plein en publiek li.pr. 23.55 - 24-00 Nieuws. HILVERSUM II. 18.00 Stereo: Li. ork.muz. 18.20 Ste reo: Li. instr. combo. 18.40 Volkslied jes. 19.00 Nws. 19-10 Act. 19.30 Zinge- ning: liedjespr. 20.30 Verzoekpl.pr. 22.10 Roulette: spelletje met gr.pl. 22.30 Nws 22.40 Overweging. 22.45 Goal!!: muz. sportpr. 23 55 - 24.00 Niepws. NEDERLAND I NTS: 14.15 - 15.15 Teleac: Studievoor lichting. 15 30 Nws in het kort. 15.31 STER NTS: 15.34 Weekjournaal (met titels voor gehoorgestoorden). 15.57 STER. KRO: 16.00 Klokke Vier: gevar. pr. 16.50 - 17.30 Voor de kinderen. NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. 18.55 STER. KRO: 19.00 De Flintstones, tekenfilm. 19.25 Openlucht-circus. 19.56 STER. NTS: 20.00 Journ. 20.16 STER KRO: 20.20 Het Gulden Schot. 21.20 Moord in de Helmerstraat, tv-spel. 22.05 Brandpunt. NTS: 22.45 - 22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws in het kort. 20.01 STER. AVRO: 20.05 Wie van de drie: intelligentiespel. 20.35 Run, Buddy, run, tv-film. 21.00 The man from Uncle: De zaak van de diplomatieke schendbaar heid, tv-film. 21.50 AVRO'g Televizier. 2210 STER. NTS: 22.15 - 22.30 Journ. 14.30 Langs de Lijn: sportreportages en -uitslagen en lichte gramm. muz. CVK: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.00 Gewijde muz. NCRV: 19.00 Nws en weerpraatje. 19.07 Klass. kamermuz. (opn). 19.26 Brusselse kanttekeningen, lezing. 19.30 Geestelijke liederen. 20.00 Hij is het weer, lezing. 20.15 Bath Fes tival Orchestra (opn): klass. en moder ne muz. KRO: 21.00 Simba's sterven niet, hoorspel (3). 21.40 Instrumentaal trio: jazzmuz. 22.00 Zin in liedjes: lied- jesprogr. 22.30 Nws. 22.40 Geloven in morgen: bezinning en gebed. 23.00 Kruispunt: progr. over actuele vraag stukken op religieus gebied. 23.30 Ste reo: Lichte muz. (gr). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM HL AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Gevar. pla- tenprogr. KRO: 10.00 Nws. 10.02 Ver knipt. 11.00 Nws. 11.02 Li. gramm. muz. en praatje. 'VARA: 1200 Nws. 12.02 Locdi een progr. zonder motief. 13.00 Nws. 13.07 Dansork. en solisten. 13.45 Elektronisch orgelspel. 14.00 Nws. 14.02 Rome - Athene: platenprogramma voor de buitenlandse arbeiders. 14.32 Harmonie-orkest. 15.00 Nws. 15.02 An kara - Madrid: platenprogr. voor de buitenlandse arbeider. 15.32 Rhythm and blues. 16.00 Nws. 16.02 Gevarieerd pla tenprogr. 16.30 Voetbaltoto-uitslagen. 16.35 Dansmuz. voor de tieners (gr). 17.00 Nws. 17.02-18.00 Nederlandse ar tiesten op de plaat. II. muz. 13.30 Stereo: LI. ork.muz. en koorzang. 14.05 Schoolradio. 14.30 Ste reo: Li. gevar. muz.pr. 15.00 Klassieke ork.muz. (gr.). 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Viool en piano: mod. muz. 17.00 Overheidsvoorl.: Friderici, een gouver neur op de grens van twee tijdperken. Spreker: F. J. van Wel. 17.10 Voor de kleuters. 17.25 Voor de jeugd. 17.40 Ste reo: Li. instr. ensemble. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nws. 9.02 Li. pl.pr. 10.00 Nws. 10.02 Act. 10.05 Niet veel... 11.00 Nws. 11.02 Act. 11.05 A'dam '67: li. mu ziek en rep. 12.00 Nws. 12.02 Act. 12.05 Li. pl.pr. 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Over de hekel. 14.00 Nws. 14.02 Act. 14.05 Gevar. pl.pr. 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Klik: momentopname van een stukje Nederland. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Tienershow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 - 18.00 Verzoekpl.pr. HILVERSUM i. VARA: 8.00 Nws. en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, ge varieerd progr. (9.00 Sportmededelin- gen). 9.45 Nws. 10.00 Klass. verzoek platen progr. 11.00 Stereo: Strijkorkest: amusemenstmuz. 11.30 Ik bedoel maar: actueel cabaretprogr. AVRO: 12.00 Bon te muz. show. 13.00 Nws. 13.07 De toe stand in de wereld, lezing. 13.20 De Rally van Monte Carlo. 13.23 Knipper licht: progr. voor alle weggebruikers. 14.00 Lich ork. 14.20 Radiophilharmo- nisch orkest: moderne en klass. muz. (Om 14.55-15.25 De leeuw van het Ne derlands toneel, klankbeeld over Dr. Willem Royaards. VARA: 16.30 Lichte gramm. muz. 17.00 Stereo: Tango-rum- ba-orkest en zangsolisten. 17.30 Het huis met de gekroonde karnton, hoor spel. (herhaling van 10 januari 1960). 17.50 Nws. NRU: 18.05 Langs de lijn sportprogr. VARA: 18.30 Stereo: Wals- orkest. 18.55 Zin en tegenzin: gecom primeerde discussie over een actueel onderwerp. VPRO: 19.30 Sater op zon dag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Stereo: La Fille du Tambour Major, operette. 21.15 Wat is pornografie?, discussie. 21.35 Lichte orkestmuz. (gr.). 21.55 Stereo: Pianorecital: moderne muz. 22.25 Ik geloof, dat..., praatje. 22.30 Nws. 22.40 Radio journ. TROS: 22.55 Voorgerecht. 23.00 Felicitatie. 23.10 Lichte muz NRU: 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Oostenrijkse hof- muz. (gr). 8.55 Levende liturgie, lezing, 9.00 Hoogmis. IKOR: 10.00 Kinderdienst 10.30 Herv. kerkdienst. 11.30 Vraag en antw. 11.40 De Open Deur. KRO; 12.00 Licht instrmentaal ensemble. 12.30 Nws. 12.37 Buitenlands commentaar. 12.50 Operamuz. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Harrewarren..., licht progr. NRU: NEDERLAND I. NTS: 15.30-17.00 Monitor, met om plm. 15.50 Flipper en om plm. 16.30 Uitslagen betaald voetbal. CVK/IKOR RKK: 19.00 Bijbelvertelling voor de kin deren. CVK/IKOR: 19.05 Gedachten- wisseling over de doop. NTS: 19.30 Sport. 20.25 Journ. NCRV: 20.30 Dag Mieke, TV-fantasie. 21.05 Oorlog en Vrede, TV-spel. 22.20 Gesprek. NTS: 22.25-22.30 Journaal. NEDERLAND II. NTS: 19.00 Johan en de Alverman (slot), vervolgverhaal voor de jeugd. 19.30 India mijn India (deel 3), filmre portage. 20.00 Journ. 20.05 Dr. Kildare, TV-film. 20.30 Rood China vandaag, filmreportage. 21.20 De inbraak bij de ambassade, detectivefilm. 22.05-22.10 Journaal. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. en ocht.gymn. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Li. gr.muz. (Om 7.30 - 7.35 Van de voorpagina: persoverzicht). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Li. gr.muz. 9.00 Klass. ork.muz. (gr.). 9.35 Waterstan den. 9.40 Stereo: Gewijde muz. (gr.). 10.00 Voor de huisvrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 Voordracht. 11.20 Omroeporkest: klass. en mod. muz. 12.00 Li. orgelspel. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Li. instr. ensemble. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.20 Voor de midden stand. 13.25 Promenade orkest. 14.00 Wikken en wegen, consumentenbelan gen. 14.15 Li. gr.muz. 14.25 Eén plus één is drie, hoorspel (herhaling van 16 november 1966). 16.00 Nws. 16.02 Socië teit: 60 min. voor boven de zestig. 17.02 Oude liedjes. 17.20 Filmmuz. 17.45 Over heidsvoorl.: Den Haag aan de lijn. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws en herhaling SOS- berichten. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Li. ork.muz. 7.30 Nws. 7.32 Stereo: Li. instr. trio. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 NCRV-lied. 8.15 Gewijde muz. 8.30 Nws. .832 Stereo: Li. gr.muz. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.25 Theologische etherleergang. 11.00 Lichte gr.muz. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Variant: act., rep. en DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal (van giste ren). 10.20 Kennziffer 01, misdaadfilm. 10.45 Informaties en meningen van cor respondenten in het buitenland. 11.30 Mode Cocktail. 12.00 - 13.00 Act. kro niek. 13.55 Nws. 14-00 Reisrep. 14.30 Marionettentheater. 15.00 Interview. 15.30 Quiz. 16.00 Economie voor ieder een. 16.30 Li. muz. pr. 17.45 Sport. (Re gionaal pr. NDR: 18.30 Verhaal voor de kinderen. 19.00 Act. 19.15 Act. en mu ziek. 19.58 Pr.overz. WDR: 13.30 Die Woche - Hier und Heute. 18.05 Hier und Heute. 18.50 Klein feuilleton. 19.00 Gu- ten Abend- 19.10 Filmrep. 19.38 Wat brengt Intermezzo de komende week? 19.40 Flmrep. 20.00 Journaal en weer bericht. 20.15 Spaans Nationaal Circus. 22.00 Trekking van de Duitse lotto. 22.05 Journaal en weerber. Aansl.: Me ditatie. 22.20 Liebhaber für 5 Tage, Frans-Italiaanse speelfilm. 23.45 Nws- DUITSLAND II 14.30 Pr.overz. voor de komende week. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Am.pr. 15.35 Reisrep. 16.00 Intern, ski-wedstrijd van de Lauberhom. 16-45 Erwachsen müsste man sein, tv-film. 17.10 Muziek voor jonge mensen. 17.55 Nws en weer bericht. 18.00 Inf. en meningen uit de Bondsstaten. 18.30 Skaat en muz. in het weekeinde. 18.55 Quiz. 19.27 Weerber. 19.30 Nws en weekkroniek. 20.00 Der Edelweissköning, Duitse speelfilm. 21.20 Commentaar. 21.30 Sportrep. 23.00 Nws en weerber. 23.05 Elektra, tv-spel. DUITSLAND I. 10.00 Nws. 10.05 Journ. (van gisteren) 10.20-10.50 Filmreportage. 11.00 Progr.- overzicht voor de lopende week. 11.30 Film. 12.00 Internationaal borreluurtje met 6 journalisten. 12.45 Weekjournaal. 13.15 Regionaal weekjourn. 14.30-16.00 Antitoxin, tv-spel. 16.05-16.35 Bioscoop tussen geld en kunst. 16.40-18.10 Ver- hör am Nachmittag. 18.15 Sportjourn. 19.00 Reportages van correspondenten in het buitenland. 19.50 Sportjournaal. 20.00 Journ. en weerbericht. 20.15 La dame blanche, komische opera van Baieldieu. 21.55 Nws. en weeroverzicht. 22.00 Interview met Hildergarde Knef. DUITSLAND II. 12.30 Programma-overzicht voor de lopende week. 13.00 Amusementsprogr. 13.45 Consumenten rubriek. 14.30 Actu aliteiten en muz. 14.55 Nws en weerbe richt. 15.00 Flipper, tv-film. 15.25 Te- kentrucfilm. 15.35 Reisreportage. 15.55 Sprookje: het lelijke eendje. 16.15 Skiën Lauberhorn-wedstrijden. 17.00 Sport- persfeest 1967. 15.45 Nws., weerbericht en sport. 18.00 Beroepskeuze met sys teem. 18.30 Discussie. 19.00 Sportrepor tages. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. 19.40 Informaties en meningen over Nws. en weerbericht. 21.50 Feestprogr. t.g.v. de 70e verjaardag van Carl Zuck- mayer. VWVVWWWWWWWWXWWWWWWWXWWWWWWWWWVWWWWWVWWWWWWXWVWWXXWXVXWWXVWWYWVWWWVNWVWWYWWWWXWWWX^XWWWWWWWWVWVWWVWWWNWWWWWWWWWWWWWWWWXVXXWWWVWWWV^ s MOCO i 29. Eenmaal in de cockpit, begon Tekko zenuwachtig aan knopjes en handletjes te morrelen en opeens sloeg de motor aan. Toen gaf hij een trap op één van de pe dalen en een ruk aan de stuurknuppel. De propeller begon te loeien en het vliegtuig schoot met een geweldi ge vaart door het water. Gluipjes, die pas merkte dat er iets aan de hand was toen het te laat was, greep zich angstig aan de steun van de driver vast en werd meegesleurd. „Oh, daar ga ik!" steunde Tekko, die nog steeds niet van de aanwezigheid van Gluipjes op de hoogte was, „help, ik vlieg te pletter!" In volle vaart gierde het toestel op de tegenover liggende oever af en pas op het allerlaatste moment wist onze vriend „los" te komen, Rakelings schoot hij over de daken der huizen omhoog en beschreef een prachtige boog bo ven de hoofden van de in angstige spanning toekijken de zeelieden. „Alle zwaardvissen nog-an-toe," schreeuw de kapitein Bramzeil, „dat gaat te ver, dat kan het le ven van mijn eerste harpoenier kosten!" 5 .x\vxvvxxx\\xvxwx\\xx\xvvvx\\xx\xxx\x XVXXXXXXXXXXXVVXXVVXXXVVVVXVXXXXXXVVXVVXXVVXXVVVXXVXVVXVVVXXVXXXXVXVXXXXXVXXVVXVVXXVXXVVXVVVVVVXVVVVV^XVXXVVXXXVXXXXXXXVXXXXXXXXXXXXXXXXXXXVXXXXXXXVXXVXXXXVVXXXXXXXXVXXXXXXVXXVXXXVXVXVVVVVVXVXVXXVXXVVVXVVXVXXVVVVVXXVXXVXXVXVVXXVVXXXXXXXXVVVXXVXVVVVVXVVXXVVVVVVXVVVVXXVVXXVXXXVXVXXXXXVVVXVXXXXVVXXVVXXVXVXXVXVXXXXVVVVXVXXXXVXVXXVXV

De Vallei | 1967 | | pagina 2