Streep door de rekening als belastingvoorstellen niet worden aangenomen Alles kan bij volle belastingcapaciteit Raad heeft financieel beleid van B. en W. finaal getorpedeerd CNSIII te weinig aan lokalen Toekomst hangt af van nieuwe cursus Jaarvergadering van de CBTB-Barneveid Donderdag komt heet hangijzer weer in Rhenense raad Ter overdenking De antenne moet uit En staat nu met de rug tegen muur AGENDA Denk overal en altijd weer aan het kind in 't verkeer Les geven in personeelska mer en soms zelfs in de hal Boemerang Sijmen betaalt Enige redding HET WOORD Toneel op niveau voor personeel van Aug. Stenman LUKT BEST Ds. Gatsburg spreekt over ,Het Avondmaal* Ontsnapte wasbeer weer terug ragii.a 3 ZATERDAG 14 JANUARI 1967 RHENEN Voor de bijzondere raadsvergadering van donderdag 19 januari 's ochtends tien uur, hebben bur gemeester en wethouders intussen een lijvig pre-advies gereed. In niet mis te verstane taal wordt daarin door het college de raad de les gelezen. Wij citeren: „In de afge lopen maanden is terecht herhaalde malen door uw raad gesteld, dat de gemeenteraad krachtens de Grondwet het hoofd der gemeente is. De Gemeentewet verleent de gemeenteraad ter uitvoering van deze bepaling onder be paalde waarborgen autonomie, dat wil zeggen dat uw raad zelfstandig omtrent een aantal onderwerpen beslis singen kan nemen en hiervoor de verantwoordelijkheid draagt. De consequenties, die uit de genomen beslissingen voortvloeien, moeten dan evenwel door uw raad worden aanvaard. Met name op financieel gebied kan uw raad zich met betrekking tot het doen van bepaalde noodza kelijk geachte uitgaven en vervolgens door dekking daar van door beschikking over een deel van de capaciteit van het plaatselijk belastinggebied, zelfstandig TONEN en na afweging van alle ter zake dienende belangen beslis singen nemen. Deze concrete vorm van beleving van de autonomie is tevens een essentieel belang voor de goede werking van de democratie". Wat is er aan de hand? In de verga dering van 10 januari hebben B. en W. voorstellen gedaan tot vaststelling van de gemeentebegroting 1967 en tot een matige tariefsverhoging vkn de wegbe- lasting, de rioolrechten en de hondenbe lasting, ter versteviging van de lage post onvoorziene uitgaven. In het begrotingsbeleid wordt door Gedeputeerde Staten geëist, dat de post „onvoorzien" redelijk is. Is dat niet het geval, dan bestaat er grote kans dat de begroting niet wordt goedgekeurd en dat de gemeente, die het betreft, als En Mozes strekte zijn hand uit over de zee. Exodus 14:27a. Het was een verschrikkelijke situatie, waarin allen verkeerden. Paniek was er bij het volk, en haat bij Farao, die zich nu zijn prooi niet zal laten ont glippen. Maar temidden van deze chaotische massa stond er één, rustig en sterk als een rots. De hand geheven en daarmee de staf ten hemel gericht. Door niemand en niets was hij te bereiken. Onschend baar en onwrikbaar. Dat is nu de macht van het geloof. De staf komt steeds weer terug in 't leven van Mozes. Bij het brandend braambos, en hier vóór de Rode Zee. Later bij allerlei gebeurtenissen was er die staf in zijn uitgestrekte hand. Natuurlijk niet bedoeld als een tover- ding. Maar alleen als zichtbare uitdruk king van zijn geloof, dat putte uit de wereld boven, waarheen de hand en de staf zich richtten. Als deze geschiedenis zich in deze tijd en onze wereld had afgespeeld, zou er zeer waarschijnlijk sprake zijn ge weest van een antenne. Als u die laat zakken, gaat uw radio dood en valt uw televisie uit; 't kraakt hoogstens een beetje na. Maar naar boven ermee; hoe hoger hoe beter; dan gaat het in uw toestel zingen, vaak met de schoon ste muziek, en u gaat dingen zien, die in de lucht zitten en voor u zichtbaar worden. Eerst zag je er niets van, maar door die hoge antenne wordt 't een glorieus schouwspel, dat inspireert en alles licht maakt van binnen. De staf Gods, de hand naar boven. Mozes geloof staat te drinken in de we reld van God. Zijn televisie (letterlijk vertaald: vérgezicht) ziet de mooiste beelden. Zijn radio zingt. En hij is een wonder in een wereld van zonde en angst. Als een dirigent staat hij de zeeën te gebieden, en legers van men sen te regeren. Gods muziek van ver geving en bewaring zingt door zijn le ven heen. Door die éne werden de ande ren zelfs voor Farao onvindbaar. De zee week uiteen. Het vloeken werd zin gen. De dood werd leven. Paniek veran derde in gerei. Dat alles door die éne, die een antenne had en gebruikte. Om hoog hield en putte uit de wereld van God, vol, overlopend vol van genade en gunst. Asaf was eerst een beest bij God. Hij stak zijn antenne uit, en hij werd geheel anders. In Gods heiligdommen werd 't alles licht, en zag hij verge zichten, en begon 't te zingen: Mijn God, mijn deel, mijn eeuwig goed. Job, die zijn geboortedag vervloekte, stond opeens in 't volle licht: Ik weet, mijn Losser leeft. Stefanus, zijn antenne reikte tot aan en tot in de hemel. En de stenen deden hem niet meer. Zijn rede stond te zin gen van vergeving en heerlijkheid. Paulus en Silas, in de binnenste ker-. ken, zongen met zulk een kracht, dat de gewelven ervan daverden. Mensen in Veenendaal, het is schul dig, maar ook dom, om alleen te leven bij de zichtbare feiten. Alsof dat nuch ter is. Houd toch op. U staat in een we reld vol muziek, di* u niet bereikt en ontgaat. Er is een panorama van de schoonste pracht, waar u niets van ziet. Bij de buren ziet u de televisie aan, maar bij u is 't donker. Je staf omhoog! Je hand uitgestrekt! Je antenne naar boven! Dan zul je wat beleven. Zelfs de Rode Zee werd een wandelpad. Dat is heil en zegen voor 1967. Alleen, dan moet de staf naar boven en de hand uitgestrekt. De antenne uit. Nooit kan dat geloof te veel verwach ten. Veenendaal. D. v. Enk. noodlijdend wordt gekwalificeerd. Bij de uitvoerige besprekingen over de begroting kwam aan het licht, dat een aantal leden bezwaar had tegen de geraamde lasten van een aan te kopen kolkenzuiger annex veegmachine, aan gezien deze lasten mede de oorzaak wa ren van de voorgestelde verhoging van de plaatselijke belastingen. B. en W. hebben toen uitvoerig aan getoond, dat de aankoop van deze ma chine of het in plaats daarvan aantrek ken van extra personeel, hetgeen dan noodzakelijk zou zijn om de onder- houdstoestand van de wegen op peil te houden, het uitgavenpeil van de begro ting nauwelijks beïnvloedt. Een tussen tijdse stemming over deze zaak maakte duidelijk, dat ook de meerderheid van de raad de geraamde investering wilde handhaven. De begroting werd hierna zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Maar wat een verbazing, toen daarna de voorstellen tot belastingverhoging moesten worden aangehouden, omdat de stemmen staakten. Dat komt neer op de boodschap van moeder-de-vrouw aan manlief: „We hebben een nieuw vloerkleed nodig, waarop manlief zegt, koop het maar, doch de hand op de portemonnee houdt". Zo kan in het kort gezegd de zaak gesteld worden, die nu nog eens door B. en W. uitvoerig wordt uiteen gezet. Enerzijds wordt er gezegd er moet wat gebeuren, maar wanneer er financiën voor moeten komen, wordt de zaak afgewimpeld. Erger Ls, dat nu in de openbare raad de verschillende tegenvallers voor 1967 zijn opgesomd tot een bedrag van rond f 30.000, B. en W. niet opnieuw met dezelfde belastingvoorstellen kun nen komen in de raad van donderdag, maar er extra dekkingsmiddelen voor moeten gaan zoeken. Men vraagt zich af bij het lezen van het preadvies: heeft in de raadsverga dering van afgelopen dinsdag het partij belang geprevaleerd boven het gemeen tebelang of heeft men gebrek aan in zicht en kennis van zaken. De raadsle den, die tegen de matige belastingver hogingen hebben gestemd, hebben daar mee kennelijk hun kiezers een plezier willen doen, maar zij hebben het te genovergestelde bereikt. Diezelfde kie zers zullen nu zwaardere lasten in de schoenen geschoven krijgen. De beslis sing gaat als een boemerang werken. B. en W. handhaven hun oorspronke lijke belastingvoorstellen, verhoging van de hondenbelasting met f 5.verhoging van de rioolrechten met f 2.50 en ver hoging van de wegbelasting met 3 pet. Maar er komt nu een staartje achter aan in de vorm van verhoging van de reinigingsrechten met f 4,- per emmer waar tweemaal per week wordt opge haald en f 2,-, per emmer waar een maal wordt opgehaald. Hierdoor wordt een opbrengst verkre gen van f 44.300.- tegen de aanvankelijk door B. en W. gedachte verhoging van f 31.700. Het is zonneklaar dat Sijmen het slachtoffer gaat worden. B. en W. De afdeling financiën van de gemeen tesecretarie Rhenen heeft na dinsdag avond onder hoogspanning gewerkt aan de voorbereiding van de nieuwe belastingvoorstellen, die a.s. donder dagochtend om 10 uur in een speciale raadszitting opnieuw aan de orde ko men. zien dit als een minimum. Zij zijn van oordeel dat in feite ook de wegbelasting nog iets omhoog zou moeten, maar ko men dienaangaande niet met voorstel len, gezien de houding van bepaalde raadsleden, maar het blijft consequen ties inhouden, namelijk dat alleen de noodzakelijke en de wettelijk verplichte uitgaven kunnen worden opgevangen. Een complete serie kapitaalswerken is zwevend geworden, waarvan we noe men: uitbreiding speeltuin Groeneweg, restauratie oude gemeentehuis Markt, verbetering bijzondere school Achterb. straatweg, aanleg centraal antennesys teem, verbetering verkeerssituatie bij Ouwehands Dierenpark, verdere ont wikkeling van de kern Achterberg en verbetering van de openbare Bantuin- school. De wensen, die de raad zelf naar vo ren heeft gebracht, namelijk verbetering van een aantal wegen, uitbreiding straatverlichting, betere bewegwijze ring. aanleg jachthaven, bouw sporthal, aankoop ladderwagen brandweer, uit breiding instuifwerk, voorzieningen ten behoeve van de school Eist, verhoging van subsidies voor Ziekenzorg, Roode Kruis en VW, kunnen nu wel helemaal worden afgeschreven. Ze zullen in elk geval in de diepvries moeten worden ge zet! Er is alleen nog redding, wanneer de raad de nog niet benutte belastingcapa citeit gaat aansnijden, die een opbrengst zal kunnen geven van f 162.000,- Uitdrukkelijk komt in het jongste pre advies tot uiting dat het dringend ge boden is de belastingvoorstellen, zoals die nu verstrekkender ter tafel komen, worden aangenomen. Uit inmiddels ont vangen berichten van de minister en van Gedeputeerde Staten zou al duide lijk zijn geworden, dat laatstgenoemd college bij de beoordeling van de finan ciële toestand van de gemeente voor 1967 en dus ook bij de toetsing van de gemeentebegroting voor dit dienstjaar, de nodige aanpassing van de belasting tarieven in zijn oordeel zal betrekken. Worden de nieuwe voorstellen niet aangenomen, dan bestaat de kans dat de begroting niet wordt goedgekeurd en dat gedeputeerden de belastingverho ging dwingend zullen voorschrijven! Dat zal dan een begin zijn van de zo funeste bevoogding, waarvoor de bur gemeester in de laatste raad al een waarschuwend woord liet horen. Heden, zaterdag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur. „Derek Flint." Morgen, zondag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 15 en 19.30 u.: .Derek Flint." TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen tot en met 4 fe bruari^ Olieverf en gouaches. Open stelling 1112.30 uur en 1417 uur, dinsdag ook 19—21 uur. Woensdag en zondag gesloten. msmemmm s,-. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Na een daverende stortvloed van gif ten direct na de start van de C.L.V. oudleerlingenactie is de stroom der giften vrijwel opgedroogd. Na zorgvuldige analyse van het tot dusver ontvangene is gebleken dat vele veelbelovende bronnen hun inhoud nog niet in de ontstane vijver gestort heb ben. Het vermoeden is gerezen dat de waterstroom van deze aan het begin dezer actie enthousiast borrelende bron nen is verzand in de woestijn van 'n overbelast geheugen. Moge dit bericht u, oudleerling, als eventuele bron, tot een dusdanige acti viteit bewegen dat de borrelende stroom die u voort wilt brengen niet nogmaals verzandt. Laat uw stroom vloeien naar de vij ver: Algemene Bank Nederland te Vee nendaal, ten name van Comité Oud leerlingenactie C.L.V. Het gironummer van de bank is 67606. P. Hoogerdijk G. J. Koomen B. Veenendaal De heer T. C. Gijzel gebruikt het ma gazijn als zijn bureauruimte nu de personeelskamer als klaslokaal dienst doet. VEENENDAAL Vrijdagavond om acht uur kwam de voorzitter van de per soneelsvereniging van Stenman Holland N.V., de heer G. v.d. Haar, op het toneel van het Vereniginsgebouw aan de Eiken laan om zijn medewerkers hartelijk wel kom te heten op de toneelavond. Hij sprak er zijn verheuging over uit, dat er zo'n groot aantal leden van zijn perso neel, in gezelschap van hun dames, aan wezig waren op dit jaarlijks weerkerend festijn, dat telkens onder auspiciën van de personeelsvereniging wordt georgani seerd. Voor deze avond stond een bijzonder evenement op het programma, dat de aanwezigen van het begin tot het einde in de ban wist te houden. Er werd na melijk door de Radio-Stad Comedie een opvoering verzorgd van de komedie in drie bedrijven „Je moet er niet mee spelen". De namen van de medespelenden wa ren op zich reeds een garantie voor een vrolijke avond. Iedereen kent de presta ties van Joop Doderer en Lou Geels, maar hoewel enigermate in hun scha duw, mochten ook de andere medespe lenden, Maarten Kapteyn, Jetty Cantor, Petra Dumas en Sophia Frank veel bij val van de enthousiaste zaal oogsten. De klucht werd met veel vaart en verve gebracht en het applaus en de bloemen, die de spelers aan het eind van de voorstelling ten deel vielen, wa ren dan ook volkomen verdiend. De ontspanningsavond werd onder meer bijgewoond door een 40-tal jon gens uit de jongensgemeenschap „Over- berg", die aanwezig waren op uitnodi ging van de directie van Aug. Steu- man. In de pauze trad de onlangs ge vormde Steuman-band op, die hiermee voor het eerst voor het voetlicht trad. RHENEN „De raad is baas en de raad blijft baas". Die opmerking werd de laatste tijd nogal eens gehoord in de Rhenense raad, toen men de bur- meester ervan betichtte, dat hij belof ten zou hebben gedaan die hij niet had mogen doen. Wat de raad tijdens de dinsdagavond heeft gedaan, door geen medewerking aan de belastingvoorstel len van B. en W. te verlenen, blijkt achteraf een beslissing te zijn, die diep zal ingrijpen in het financieel beleid voor de gemeente Rhenen in de naas te toekomst. En wel in die zin, dat on der de huidige omstandigheden de ge meentebegroting 1967 die wél werd aangenomen door Gedeputeerde Sta ten waarschijnlijk niet zal worden goed gekeurd, omdat door de gewraakte be slissing in het geheel geen sprake meer is van een reëel sluitende opzet. Dit zou betekenen, dat Rhenen als noodlij dend moet worden gekwalificeerd en dat alle activiteiten aan de kapstok kunnen worden gehangen. B. en W. hadden zéér matige belas- tingverhogingen aangedragen, een ge volg van het gevoerde beleid in het ver leden, onder andere het prachtige en niet meer weg te denken overdekte zwembad en tevens om voor 1967 een gezonde financiële toestand te waarbor gen. De voorgestelde belastingverho gingen waren van dien aard, dat er slechts enkele guldens per ingezetene mee gemoeid waren. De algemene beschouwingen nog eens kritisch doornemend, waarin verschil lende fractieleiders talrijke wensen naar voren brengen, tot een peperdure jachthaven en sporthal toe, kunnen wij ons niet voorstellen, dat men dan ten slotte de noodzakelijke gelden niet wenst te voteren. Evenzo werd de motie-Jan- sen om de aankoop van een kolkenzui ger van f 80.000,uit te stellen verwor pen, met andere woorden, die zuiger moet er komen, maar wanneer er geld op tafel moet worden gebracht, stemt de raad die zelfde raad dat zon der meer af. Een ook voor een leek onbegrijpelijke situatie. Uit politieke kringen vernemen wij, dat burgemeester en wethouders druk bezig zijn om voor de raadsvergadering van donderdag 19 januari, die 's och tends om tien uur wordt gehouden, nieuwe belastingvoorstellen te ontwer pen. Deze voorstellen zullen als we goed zijn ingelicht van veel verder strekkende betekenis moeten zijn, dan die in eerste instantie waren. Dit zou het onvermijdelijke gevolg zijn van de beslissing van de raad in de afgelopen vergadering. En dat zal dan inhouden, dat de Rhenenaren ten gevolge van die beslissing méér belas ting zullen moeten gaan betalen, dan B. en W. in eerste aanleg hadden uit gedokterd. „Als dan de raad baas is", hoorden we iemand zeggen, „dan zijn we wel klaar met zo'n baas". Trouwens er zijn meer dingen waar over men zich verbaasd moet afvragen: „hoe kan dat nou". De heer J. van Donselaar (CHU), die zijn eigen frac tiegenoot op de wethouderszetel zelfs in de steek liet, stelt woordelijk in zijn al gemene beschouwing: Een goed sluitende begroting is mogelijk door een kleine verhoging van de plaatselijke belastingen. Gezien I vorengenoemde collectieve voorzienin- gen is deze verhoging o.i. volkomen ver- I antwoord. Welke belastingen verhoogd moeten worden en in welke mate kan een punt van discussie vormen doch is bij deze begroting geen essentieel on derdeel van het beleid". Maar tóch stemt de heer Van Donselaar tegen. In felle tegenstrijdigheid wat hij in eerste instantie aanvoerde! Wij willen niemand afkraken, de heer Van Donselaar niet, de raad niet, maar wij vragen ons wel in goede gemoede af: worden de gemeentezaken in Rhe nen wel behoorlijk met veel doorzicht en verstand behartigd? We zijn geneigd de oproep in de laatste vergadering te volgen van één der raadsleden, door alle kibbelpartijen nu eens een dikke ke streep te halen en in goede harmo nie om de belangen van de gemeente te gaan denken. Uiteindelijk is de raad daarvoor ge kozen en hebben de raadsleden daar voor een eed of belofte afgelegd. l/ VEENENDAAL In de Christelijke Nationale School 111 aan de Gerare I erborchstraat wordt behalve in de zes lokalen ook les gegeven in de onder wijzerskamer en, wat de vakken handwerken en handenarbeid betreft, zelfs in de hal. Het is een situatie, die is ontstaan, na de snelle groei die het leerlin genaantal sinds de oprichting van de school in 1964 heeft doorgemaakt. In dat jaar bezochten 147 kinderen de school, nu is dat aantal gestegen tot 240. Schoolhoofd T. C. Gijzel heeft deze ontwikkeling uiteraard op de voet gevolgd. Het gebrek aan ruimte om les te geven is nog niet van dien aard, dat de nood klok moet worden geluid, want de heer Gijzel, die voorheen hoofd van een school in hel Betuwse Valburg was, zegt.: „Het is een prettige manier van be helpen. We werden voor een voldongen feit gesteld en er zat niets anders op, dan de personeelskamer voor het onderwijs in te schakelen. Van de gemeente hebben we medewerking gekregen om die kamer wat aan te kleden. Voorlopig gaat het best, maar hoe het straks zal lopen, ja, dat zal van het aantal nieuwe leerlingen afhangen Bij de groei van het aantal leerlin gen moet in aanmerking worden geno men, dat er vorig jaar een „afsplit sing" plaats vond van de Christelijke Nationale school II aan het Sloterma- ker de Bruineplein. „Die school werd te groot", vertelt de heer Gijzel even tussen het lesgeven door. „Een kleine honderd leerlingen zijn toen hier naar toe verhuisd, uiteraard met toestem ming van de ouders. Dat is heel vlot verlopen..." Er kwam twee leerkrachten bij, zo dat het aantal nu op zeven is geko men. Zeven leerkrachten en maar zes lokalen. Wat zal er moeten gaan ge beuren? Een lokaal erbij? „Die veron derstelling lijkt me niet in praktijk te brengen. Voorlopig is het nog onduide lijk hoe we dez$ situatie moeten op lossen. Ik weet niet welke stappen het bestuur zal gaan nemen. Er zal een bepaalde beslissing genomen moeten worden..." Valt er met de drie Christelijke Na tionale Scholen onderling geen moge lijkheid tot „switchen"? „Misschien", is het oordeel van de heer Gijzel, „maar ik denk het niet want de school van de heer Bosch, die hier het dichtst bij ligt, is ook hele maal bezet. Vorig jaar is het in ieder geval niet mogelijk gebleken wat leer lingen over te hevelen..." Als de heer W. van Amerongen, die voorzitter van het schoolbestuur is, ge vraagd wordt of de ontwikkeling cp de C.N.S. in de aandacht van het bestuur heeft, zegt hij volmondig „ja". Concre te stappen zijn er echter nog niet van bestuurszijde ondernomen. De heer Van Amerongen door de telefoon: „Er is nog geen zinnig woord van te zeg gen. De school is eerder vol, dan we hadden verwacht, maar we zullen ons nog helemaal over de toekomst gaan beraden. Ook over de mogelijkheid om leerlingen naar de andere scholen over te hevelen zullen we straks eens rustig gaan bekijken." Het is duidelijk; de toekomst van de C.N.S. III hang voor een deel af van het aantal nieuwe leerlingen dat zich straks in het nieuwe cursusjaar zal aan dienen. Die conclusie lijkt ook de heer Gijzel volkomen juist: „Alles hangt van de inschrijving af." In de ruime hal van de school staan tafels bij bijhorende stoeltjes opgesteld. De lessen handwerken en handenarbeid worden, omdat er geen lokaal voor be schikbaar was, hier gegeven. „In de praktijk lukt dat best, je -hebt nu alles fantastisch bij elkaar. Bovendien wor den de lokalen niet vuil...", reageert het schoolhoofd. Straks zal er in diezelfde hal een operette worden opgevoerd door de kin deren, evenals vorig jaar. De heer Gij zel („de kinderen komen op school om te leren, maar als er daarnaast nog wat gedaan kan worden om de onder linge band te verstevigen, vind ik dat prettig") heeft daar goede ervaringen mee opgedaan, evenals de enthousiaste ouders. „Je moet als je zoiets wil organise ren mensen achter je hebben staan, al leen begin je niets", zo besluit hij, daarbij verwijzend naar zijn onderwij zerskorps. Een kijkje in de personeelskamer waar de leerlingen van een eerste klas (er zijn er twee) knusjes tegenover elkaar zitten. „Het lukt best", zegt school hoofd Gijzel. BARNEVELD Onder leiding van de heer G. van Zijtveld hield de afde ling Barneveld van de C.B.T.B. don derdagavond jaar jaarvergadering in de zaal van café Vinkenborg. In zijn openingswoord besprak de voorzitter verschillende nationale, inter nationale en plaatselijke problemen. Omtrent de organisatieproblemen stelde hij de vraag of het soms wenselijk is te komen tot één landbouworganisatie. Dit is momenteel een discussievraag. Verheugend is het dat het plaatselijk contact met andere landbouworganisa ties goed te noemen is. In verband met de toenemende recreatiemogelijkheden ft-ees de heer Van Zijtveld op de moge lijkheid om de watersport te bevorde ren. Misschien kan dit geschieden in sa menwerking met het Waterschap, dat steeds kampt met te veel water en te weinig geld. De secretaris, de heer H. C. van Wou denberg, gaf een terugblik over het af gelopen jaar. Hij wees op de slechte be drijfsresultaten. In het begin van het jaar waren tengevolge van het optreden van mond- en klauwzeer de prijzen voor varkens en vette kalveren zeer slecht. In de zomer hadden de boeren zeer veel wateroverlast. De prijzenontwikkeling van de pluimveeprodukten gaf zorgen. In de legsector lag dit steeds fout en de laatste maanden waren de uitkom sten in de pluimveeslachterijen buiten gewoon slecht. De hoop is nu gevestigd op juli a.s. wanneer de vrijere E.E.G.- markt in werking treedt. De afdeling telt thans 64 leden. De penningmeester, de heer J. -Cou- zijnsen, liet een gunstig geluid horen. De afdeling heeft nog een behoorlijk stevige kas. De heer G. Wielemaker uit Wagenin- gen vertoonde hierna dia's over de rijst cultuur. Hij had nl. met enige studen ten een reis gemaakt door de landen, waar rijst verbouwd werd. Na de ver schillende landen genoemd te hebben, bepaalde hij zich tot Formosa en de Filippijnen. De dia's werden toegelicht door de spreker. Na de pauze werd een korte schets gegeven van het Christelijk Plattelands Jongeren Werk op het platteland. Hier op volgde een bespreking waaraan door velen op deze goed bezochte vergade ring werd deelgenomen. KESTEREN De afdeling Kesteren van de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond heeft ds. J. Catsburg, hervormd predikant te Opheusden uitgenodigd om maandag 16 januari te komen spre ken over „Het Avondmaal." Plaats van vergaderen: de kantine van de veiling te Kesteren. KOOTWIJK/VOORTHV1ZEN De wasbeer waarover wij in het begin van deze week schreven en die sinds de Kerstdagen op de Veluwe ronddoolde is weer terug bij de eigenares mevr. Uytenbogaert in Voorthuizen. De was beer werd door de eigenaar van het kampeerterrein de Berkenhof in Koot wijk gevonden. Daags tevoren had deze het beertje al in een van de huisjes aangetroffen, maar toen hij zijn vrouw ging halen, bleek het diertje er al weer vandoor te zijn. De volgende dag hoorde hij echter wat gebrom en gepiep bij zijn voordeur, waarna het totaal door de koude verkleumde beestje niets liever deed dan binnenkomen. De politie in Kootwijk werd ingeschakeld en per ex presse werd hij naar de eigenaar te ruggebracht. Na enkele penicillinepilletjes tegen verkoudheid en een lekker warm maal was hij na een dag weer de oude.

De Vallei | 1967 | | pagina 3