Bij Scheepjes wol nu geen zorg voor meer ontslagen Regeling gaat bedrijf veel geld kosten RENTEVERHOGING NIEUWE SPAARMOGELIJKHEDEN 4°/o tot 6°/o Boerenpartij: Er zijn te veel lantaarns! BEDRIJF UIT DIEMEN NU BIJ STENMAN Situatie Leidsche onzeker Motorrijder na ongeval overleden BIJ DE IS HET NU NOG BETER SPAREN NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Urinoirs werden vernield CPB-dames smakelijk bijeen Les Ontslagen personeel naar Veenendaal HYC bracht PEC 3-2 nederlaag toe Kinderen op strooptocht in Veenendaalse winkels VAKBONDEN OPTIMISTISCH TIJDENS VERGADERING: Inbraak bij Talmaschoo! Meisje ten val met brommer DRIE WEKEN In Veenendaal Jaarvergadering Grafische Bond PENSIOEN door en KEUZE UIT SPAARVORMEN MET De bank waar u zich thuis voelt! Hockey Salamander-dames gelijk tegen Phoenix Zeist: 1-1 FAILLIET Valleivogels gaaii vergaderen Betere aceomodatie op sportterrein Officiële Bekendmaking Fagii.a 3 MAANDAG 16 JANUARI 1967 VEENENDAAL De heer H. W. Hannink, districts bestuurder van de textielwerknemersorganisatie „De Een dracht" heeft tijdens een bijeenkomst, die zaterdagmorgen voor het personeel van de Scheepjeswol in het N.V.V.- gebouw door de vakbonden was belegd, verklaard, dat het niet voor de hand ligt dat er op korte termijn nog meer ontslagen bij het in moeilijkheden geraakte bedrijf zullen vallen. „De maatregelen die men nu heeft genomen zijn gericht op de productie-planning voor de komende maan den. Als er zich geen onvoorziene ontwikkelingen voor doen, zullen er voorlopig geen mensen meer ontslagen worden. Ook de mensen, wiens werktijd is teruggebracht tot nul uur, hoeven zich in dit opzicht geen zorgen te ma ken", zo zei de heer Hannink op de bewuste bijeenkomst, die door ruim honderd personen werd bezocht. Nadat de heer J. C. Havinga van de chr. textielbond „Unitas" de achtergronden van de onderhandelingen, die vorige week met de Scheepjeswol-directie waren gevoerd uit de doeken had gedaan, kregen de aanwezigen de gelegenheid tot het stellen van vragen. Hieruit bleek dat de werknemers, die onder de werktijdverkorting vallen bepaald niet optimis tisch zijn wat hun toekomst bij het bedrijf betreft. Met name was er bezorgdheid te constateren ten aanzien van de duur van de wachtgeldsregeling en ook wat de situatie aangaat waarin de oudere werknemers straks komen te verkeren. Op de vragen werd door de beide vakbondsbe stuurders uitvoerig in gegaan. De heer Hannink stelde aan het begin van de vergadering dat er nu toch echt wel het een en ander in beweging ge komen was in de Veenendaalse textiel industrie. „We dachten altijd maar dat er in Veenendaal niets zou gebeuren zei hij om daarmee duidelijk te maken dat er nu wel terdege iets aan de hand was. Zijn collega Havinga liet de argumen ten die aan het ontslag ten grondslag liggen in een uitvoerig betoog de revue passeren. „Er is oneerlijke concurrentie uit het buitenland, een ongewenste situa tie die wij als vakbonden willen gaan indammen. Het is de taak van de over heid om hiertegen stappen te onderne men. Wij willen onze industrie niet stuk laten maken door buitenlandse dumping prijzen Vorige week dinsdag kregen de vak bonden van de directie een „seintje" dat er bij het bedrijf ontslagen zouden moe ten vallen. Volgens de heer Havinga heeft de directie in de besprekingen die toen volgden meegedeeld, dat er door de industrieën in Tilburg geen kamgarens meer werden afgenomen. „We hadden er begrip voor", zo zei de vakbondsbestuur der, „dat er daardoor maatregelen ge nomen moesten worden. Anders zou het bedrijf straks wel kunnen gaan sluiten. Vergeet niet, dat de D.S. ook nu nog een gezond bedrijf is en we hebben met de regelingen, die nu getroffen zijn, mee gewerkt om het bedrijf gezond te hou den". De vakbonden hebben daarop een cri terium gesteld. De georganiseerden moe ten buiten het ontslag blijven, zo luidde hun standpunt. De heer Havinga: „De directie toonde begrip voor deze eis, maai1 stemde er niet mee in. Wij bleven echter voet bij stuk houden en dat zul len wij ook in de toekomst blijven doen; de georganiseerden moeten buiten schot blijven, tot dit standpunt voelen wij ons verplicht." Toch kregen er wel georganiseerden ontslag. De heer Havinga gaf hiervoor de volgende verklaring. „Een aantal mensen die op de lijst stonden om ont slagen te worden is daar inderdaad van geschrapt, maar de jongere georgani seerden hebben we moeten laten vallen. Je kunt bijvoorbeeld een jongeman van 16 jaar die georganiseerd is niet hand haven en een gehuwde man van 40, die niet bij een bond is aangesloten ontslag geven De afvloeiingsregeling die met de di rectie overeen gekomen is, houdt voor het ontslagen personeel in, dat zij nog drie weken hun normale loon ontvangen. Wie jonger is dan 30 jaar en minder dan 5 dienstjaren heeft, krijgt verder geen uitkeringen. Voor het personeel in de genoemde leeftijd, dat evenwel meer dan vijf dienstjaren heeft, zal een kwart van het weekloon per dienstjaar als extra uitkering worden gegeven. Een half VEENENDAAL De 25-jarige motor rijder C. Spelt uit Veenendaal is in de nacht van zaterdag op zondag in het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht overleden aan de gevolgen van een aanrijding, die zaterdagavond op de Kerkewijk ter hoogte van de Raadhuis straat plaatsvond. Omstreeks half tien wilde een auto bestuurd door de Veneendaaler G. H. vanaf de Kerkewijk de Raadhuisstr. in draaien. Op het moment dat de auto aan de linkerkant van de rijbaan stond voorgesorteerd, naderde de motor aan de achterzijde. De bestuurder raakte de auto aan de' linkerkant en maakte een valpartij. De motor kwam op het fiets pad terecht. De heer Spelt leek aanvan kelijk niet ernstig gewond te zijn en werd naar het Julianaziekenhuis in Vee nendaal overgebracht. Later op de avond werd zijn toestand echter kritiek. Er deed zich nog een valpartij voor, doordat een jongedame N. A. met haar fiets tegen de motor aan reed. Zy werd evenals het meisje B., dat bij haar ach terop zat, licht gewond. De fiets werd to taal vernield. De duopassagier van de motorryder, mejuffrouw H. G. V uit Lunteren, werd eveneens licht gewond. VEENENDAAL Vrijdag 20 januari komt de Algemene Nederlandse Grafi sche Bedrijfsbond, afdeling Veenendaal in jaarvergadering bijeen in het NVV- gebouw, om 19.30 uur. Nadat er een aantal huishoudelijke zaken afgehandeld zal zijn, wordt er voor de leden een prijsklaverjaswedstrijd georganiseerd, "sa laux uapnoii a; ioa Saps ap uio uaiz weekloon per dienstjaar zal uitgekeerd worden aan het personeel, dat jonger dan 30 jaar is en meer dan 10 dienst jaren heeft en aan al het personeel dat ouder dan 30 jaar is. De arbeiders die onder de werktijd verkorting vallen zullen honderd procent van hun netto loon ontvangen. Zoals te verwachten was, stelde een van de aan wezigen de vraag, hoelang men van deze regeling zou kunnen profiteren. De heer Hannink gaf de verzekering dat dit in ieder geval de komende zes weken het geval zou zijn en dat de ^irectie, als de toestand van het bedrijf zich in tus sentijd niet zou hebben gewijzigd, daarna opnieuw een periode van zes weken zou aanvragen. De werktijdverkorting heeft in totaal betrekking op 404 personeelsleden. Hier van zullen er 280 nog voor veertig pro cent worden ingezet, 50 personen voor vijftig proc#nt, terwijl 75 personen voor lopig helemaal niet meer behoeven te werken. Voor 24 werknemers van de vestiging in Bergharen geldt, dat zij nog voor 40 procent van hun normale werk tijd aan de slag zullen blijven. „We moeten reëel zijn", stelde de heer Havinga aan het eind van zijn betoog. „Voor de wijze waarop de directie de zaak financieel heeft geregeld moeten we erkentelijk zijn. Het is gemakkelijk om een stok te vinden, maar nu past slechts waardering. De regelingen gaan het bedrijf een hele hoop geld kosten en men kan dit doen omdat het bedrijf, zoals is al zei, gezond is." Bij de aanwezigen bestond enig wan trouwen ten aanzien van de maatstaven die door de directie bij de ontslagen wa ren aangelegd. „Er lopen bij de top figuren mensen rond, die niet veel uit voeren", zo werd er gesteld. De heer Havinga zei hierop, dat deze kwestie inmiddels al aan de directie was voor gelegd. „Laten we echter zorgen dat er op jullie niets aan te merken is, ieder zal moeten knokken om zich te hand haven", voegde hij eraan toe. De oudere personeelsleden (boven de 60) zullen volgens mededelingen van de heer Hannink een regeling aangeboden krijgen, die er in feite op neer komt dat men met vervroegd pensioen gaat. Een van de aanwezigen vroeg of de slapte bij het bedrijf niet van invloed was op het kantoorpersoneel. Het ant woord van de vakbonden was. dat er in deze sector nog wel het een en ander te reorganiseren zou zijn, maar dat er tot ADVERTENTIE De heer J. C. Havinga tijdens zijn betoog in het N.V.V.-gebouw op heden in de praktijk nog niets van terecht gekomen was. De heer Hannink zei dat het de vakbonden uiteraard niet te doen was om nieuwe ontslagen te be werkstelligen, maar dat zij beslist zou den weigeren met de directie rond de tafel te gaan zitten als in de overige sectoren van het bedrijf geen reorgani satie zou plaats vinden. Bijna alle ontslagen werknemers, die waren georganiseerd (een aantal dat even beneden de tien ligt) hebben inmid dels werk gevonden bij de Kon. V.S.W. Alle gewenste Inlichtingen krijgt u bij elk van onze 200 vestigingen, verspreid over heel Nederland. Een overzichtsfoto van de aanwezigen. De opkomst viel wat tegen. VEENENDAAL Een cafetariahou der uit de Hoofdstraat kwam de politie inlichten over een geval van vernieling. Twee jongens zouden tijdens een be zoek aan zijn zaak de urinoirs flink hebben toegetakeld. De politie arresteer de de 18-jarige Veenendaler C. L. P. B., die bekende met een andere cafetaria bezoeker slaags te zijn geraakt, toen zij beiden van het urinoir gebruik maak ten. Een van hen zou „over het muur tje hebben gekeken" en dit zou de aan leiding tot de vechtpartij zijn geweest. De schade zal uiteraard door de vech tersbazen vergoed moeten worden. VEENENDAAL Het afgelopen weekend werd er bij de Chr. Techni sche School „Talmaschool" aan de In dustrielaan ingebroken. Vermoedelijk zijn de daders via een openstaand raampje naar binnen geklommen. Er wordt een bedrag van 200,- vermist. In de school werd een grote ravage aangericht. Vooral de kasten moesten het ontgelden! ZEIST De Salamander-dames wa ren zondag blij na anderhalve maand weer een stick ter hand te kunnen ne men. In de eerste speelperiode lieten de Veenendaalsen een frisse* partij hoc key zien en uit een bully konden zij het eerste doelpunt scoren: 01. Phoenix begon nu wat pittiger te spelen, maar voorlopig kon het tegen de meerder heid van de Salamanders niets uitrich ten. Na de rust toog De Salamanders we derom enthousiast aan de slag, maar langzamerhand daalde het peil van de wedstrijd. Uit een scrimmage voor het doel kon Phoenix scoren: 11. Veenendaal trachtte koste wat kost het gelijke spel weg te werken, maar door partijdig fluiten van de home-ar biters kon het niet tot een tweede doel- OMMEREN Er was voor de openbare vergadering van de Boerenpartij in de zaal De Roskam te Ommeren, waar het Tweede-Kamerlid, de heer E. J. Harmsen zou spreken, maar die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn en vervangen werd door de heren Hasselaar penningmeester van de BVL uit Overberg en Van Beek uit Barneveld, een aanmerkelijk geringere belangstelling dan op vroegere bijeen komsten van die partij. De heer Van Beek zei dat ons land failliet genoemd kan worden. Hij fulmi neerde tegen Ged. Staten, die geen goed keuring wilden geven op een raadsbe sluit, waarbij besloten was in Barneveld 4 wethouders te betalen met het loon van drie. Ook was hij tegen benoeming van een burgemeester als dijkgraaf, zo als bij Lek en Linge was gebeurd. In Barneveld probeerde men dit ook, maar in Den Haag kreeg spreker gedaan, dat VEENENDAAL De dames van de CPB hielden de maandelijkse bijeen komst in hotel De Korenbeurs. Na de openingswoorden van de presidente, me vrouw Van Capelleveen, begon de heer Groeneveld zijn causerie „Smakelijke omzwervingen". Hij vertelde tal van bijzonderheden over de groei van de koffieboon en over het zetten van de koffie. Er werd ook een koffiewedstrijd gehouden. De dames kregen een formu lier met vijftien vragen. Er waren drie dames die het er bijzonder goed af brachten; zij maakten maar een fout en konden daarvoor een prijs in ont vangst nemen. Na de pauze kwam de heer Groeneveld weer aan het woord. Hij besprak diverse graanproducten, in hoofdzaak rijst en liet de dames zien hoe men de rijst het beste kan berei den. Er werd ook nog het een en ander geproeft. Nadat er nog een filmpje was gedraaid over de bereiding van haver- mouth, kregen de aanwezigen een ver rassing aangeboden in de vorm van een tas met inhoud. Ieder was het er over eens dat het ee~ lop^mp avond was geweest. geen burgemeester watergraaf van de Barneveldse beek werd. Grote bezwaren had hij tegen de slech te arbeidsprestaties van allerlei over heidspersoneel, dat hij met name noem de. Men mag betere arbeidsprestaties verwachten van al die mensen, die van de wieg tot het graf verzekerd zijn. Nederland gaat er aan te gronde als er niet beter gewerkt wordt en het leger van ambtenaren niet drastisch wordt in gekrompen. De BP is niet tegen de amb tenaren, want die moeten er zijn, maar wel tegen de overtollige ambtenaren. Hij maakte ook bezwaar tegen de veel heid van straatverlichting, die men langs de wegen ziet. Dat kon, volgens spreker, wel met een derde. We moeten op alle terreinen gaan bezuinigen, zei de heer Van Beek, harder werken, zodat we te gen het buitenland kunnen concurreren. Spreker had bezwaren tegen de fusies: meelfabrieken, grote industrieën. Hij klaagde, dat de jonge boeren niet op gang kunnen komen door de grote in vesteringen. Er is industrialisatie gepro pageerd, maar die uit de landbouw naar de industrie zijn gegaan, zullen wel het eerst aan de dijk worden gezet. De BP heeft eenvoudige mensen uit de praktijk naar de kamer gestuurd. Eerst werden ze uitgelachen, nu niet meer. Minister Biesheuvel zei in Scherpenzeel, dat de BP achteruit zal gaan. „Soms ge loof je 't zelf ook", zei de heer Van Beek. VEENENDAAL Vakbondsbe stuurder H. W. Hannink heeft zater dag gezegd, dat gebleken is dat de Scheepjeswol-directie „iets heeft ge leerd". Het gebrekkige overleg met de ondernemingsraad aangaande het ontslag van 20 Marokkanen, enige maanden geleden, heeft zich niet her haald nu er opnieuw mensen ontsla gen werden. Ook draaide de directie nu niet om de oorzaak van het ont slag heen. „Wij praten graag met mensen, die tonen dat ze een les ter harte hebben genomen", zo zei de heer Hannink VEENENDAAL Het Veenendaalse bedrijf Aug. Stenman N.V. zal een aan tal ontslagen vaklieden van de houtschroevenfabriek Nettlefolds-Holland N.V. te Diemen overnemen. Het bedrijf in Diemen heeft vorige week bekend gemaakt dat in de loop van dit jaar de gehele productie zal worden overgebracht naar Veenendaal. In verband hiermee is inmiddels aan honderd werknemers ontslag aangezegd. Voor 32 van hen zal dit ontslag onmiddellijk in gaan. Hoeveel perso neelsleden naar Veenendaal zullen gaan om daar hij Aug. Stenman in dienst te treden is nog niet bekend, omdat dit onder meer af zal hangen van de huis vestingsmogelijkheden en ook van bereidwilligheid om zich in Veenendaal te vestigen. De directie van Aug. Stenman sprak van een „interne reorganisatie". Met de directie van het Guest Keen Nettle- folds concern zijn besprekingen gevoerd die tot een vorm van samenwerking tus sen de beide Zweedse bedrijven hebben geleid. De ontslagen hebben het over hevelen van personeel nu versneld, zo werd er van directie-zijde gezegd. Het feit, dat een aantal vaklieden het perso neel van het bedrijf in Veenendaal zal komen versterken wordt gezien als een „prettig idee". De directie van Nettle- folds noemde de getroffen maatregelen „stroomlijnen van de produktie". Vanmorgen deelde de directie van het Diemense bedrijf ons mede. dat er naar schatting twintig personeelsleden naar Veenendaal zullen verhuizen. Het gaat hier zowel om produktie- als kantoor personeel. De verhuizing zal omstreeks oktober plaats vinden, zo werd ons ten slotte gezegd. SCHERPENZEEL Donderdagavond 19 januari komt sportvereniging De Valleivogels in vereniging bijeen. Op de agenda staat o.a. benoeming jeugdsecre- taris, wegens het bedanken van de heer W. Idzerda. Als candidaat staat de heer D. de Bas op de lijst, die voorheen jeugd leider was bij DOVO. Na de huishoude lijke vergadering zal het bingospel be oefend worden. Ook de dames zijn hierbij van harte welkom. AMERSFOORT Het Zwolse PEC heeft gisteren als eerste ervaren, dat de nieuwe aanwinst van HVC, de Duit ser Weichel, een duidelijke versterking voor de Amersfoortse ploeg betekent. De Zwollenaren hebben uitstekend te genstand geboden, dqph de de vorige week getoonde produktivlteit ontbrak nu. Nadat Buursink in het PEC-doel reeds enkele malen handelend had moeten optreden werd hij in de elfde minuut door Van Dijk gepasseerd: 10. De Zwollenaren sloegen terug, maar de combinaties in de voorhoede wilden niet al te best vlotten. Tien minuten voor de rust vergrootte HVC de voor sprong zelfs door Temming: 20. Na de hervatting zette PEC een fel offensief in, dat na tien minuten succes had, toen Brugmans de achterstand tot 21 terugbracht. De verwachte gelijk maker bleef echter uit. Integendeel, Weichel passeerde Buursink voor de derde maal: 31. En weer moest van uit de verdediging bijstand verleend worden om de score voor de Zwollena ren wat aangenamer te maken. Het was de mee-opgerukte Koops, die voor 32 zorgde. Voor HVC was dit het sein om in de laatste tien minuten wat fel ler aan te pakken en de groenwitten geen gelegenheid te geven de verdiende gelijkmaker in het net te deponeren. Wel kwam het Zwolse doel nog enkele malen onder druk, maar Weichel en Van Dijk hadden geen succes meer. l VEENENDAAL Over de economi sche situatie van de Leidsche Wolspin nerijen valt op dit moment nog weinig met zekerheid te zeggen. De geruchten over op handen zijnde ontslagen worden door de directie tegengesproken. Wel staat vast dat het de vestiging in de Bel gische plaats Lokeren niet voor de wind gaat. Vorig jaar is daar een paar maan den niet gewerkt en op dit moment zou de productie met bepaalde tussenpozen worden stilgelegd. Bij de vakbonden leeft de veronderstelling dat de fabriek in België liet mogelijk maakt de slapte bij liet bedrijf in Veenendaal te beperken. SCHERPENZEEL Vorige week is het nieuwe gedeelte van het kleedlokaal op het gemeentelijk sportterrein aan de Eikenlaan te Scherpenzeel gereed ge komen. Dit nieuwe gedeelte vormt een uitbreiding van de reeds bestaande kleedruimte, de wasgelegenheid is ver beterd en men heeft ruimte gekregen voor het opslaan van spelmateriaal. De oorspronkelijke kleur van het kleed lokaal (geel), is nu veranderd in een groene kleur. Het ligt in de bedoeling in het voorjaar nog banken te plaatsen langs de lijn van het nieuwe voetbalveld, dat vorig jaar in gebruik is genomen. VEENENDAAL Zaterdagmiddag kwam de jongedame N. H. van R. uit Veenendaal met haar bromfiets op de Hoofdstraat te vallen, toen zij werd ge passeerd door een auto. die bestuurd werd door de heer W. C. B. uit Om meren. De auto ging plotseling naar rechts om te parkeren en blokkeerde daardoor voor de bromfietster de door gang. De jongedame, die een hersen schudding opliep werd naar het Juliana ziekenhuis vervoerd. De automobilist verzuimde van het ongeval bij de po litie aangifte te doen. GEMEENTE VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend, dat aan alle be kende houders van honden een aangif tebiljet voor het belastingjaar 1967 is toegezonden. Houders van honden, die geen aangif tebiljet hebben ontvangen, zijn ver plicht vóór 15 februari 1967 aangifte te doen ter gemeentesecretarie. Hoofd straat 92, alhier, door de invulling en ondertekening wan een aldaar verkrijg baar aangiftebiljet. Zij, die in de loop van het belasting jaar houder van een hond worden, zijn verplicht hiervan opgaaf te doen ter ge meentesecretarie binnen 14 dagen na het tijdstip, waarop de belastingplicht ontstaat. Niet-invulling of onjuiste invulling heeft verhoging tot het vijfvoud van de aanslag tengevolge. Veenendaal, 10 januari 1967. Burgemeester en wethouders voornoemd: de burgemeester, J. Hazenberg. de secretaris, Van Manen. GEMEENTE RHENEN Stemmen bij volmacht Bij de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Gene raal kan een kiezer op verzoek bij vol macht stemmen, indien hij mededeelt vermoedelijk niet in staat te zullen zijn in persoon aan de stemming deel te ne men. De kiezer die bij volmacht wenst te stemmen, moet daartoe uiterlijk 1 februari a.s. een verzoekschrift indienen bij burgemeester ep wethouders der ge meente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opge nomen. Bij het verzoekschrift wordt o.a. in gediend een verklaring van de gemach tigde, dat deze bereid is als zodanig op te treden, alsmede indien de ge machtigde niet in het zelfde kiezersre gister is opgenomen als de volmachtge ver, een door de burgemeester der ge meente waar de gemachtigde is opge nomen, afgegeven verklaring, dat de ge machtigde is opgenomen in het kiezers- register van zijn gemeente, en niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde heeft aangenomen. Een kiezer mag niet meer dan 2 aanwijzingen als gemach tigde aannemen. Van de beslissing op het verzoek ont vangt de volmachtgever bericht De vol machtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stem ming deel te nemen. Voor het verzoekschrift om bij vol macht te stemmen en de mededeling tot aanwijzing van een andere gemach tigde dient gebruik te worden gemaakt var. formulieren, welk ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn. Rhenen, 12 januari 1967 De burgemeester der gemeente Rhenen. L. Bosch v. Rosenthal. VEENENDAAL Zaterdagmorgen omstreeks elf uur vertrokken een aantal avontuurlijke kinderen in de leeftyd van 6 tot 9 jaar van huis om verschillende Veenendaalse warenhuizen en supermarkets met een bezoek te gaan vereren, zoals later bleek. De ouders van de jongelui werden in de loop van de middag steeds meer ongerust, omdat hun kroost geen taal of teken meer van zich liet horen. Pas tegen zessen keerde het jeugdige gezelschap huiswaarts. De bange ouders kwamen toen tot de ontdekking dat de kinderen een flinke party artikelen hy zich hadden, die zij nooit van hun zakgeld betaald konden hebben. De „buit" bestond in hoofdzaak uit make-up artikelen. De politie zag zich genoodzaakt de jongelui verder aan de tand te voelen, zodat de kinderen weinig plezier beleefden van hun brutale onderneming.

De Vallei | 1967 | | pagina 3