Beginfase in lentesfeer Rallye Monte Carlo telt (nog) maar vijftien uitvallers Lutikov bijzonder sterk Van Geet en Ree versloegen tegenstanders op grootse wijze Cock van der Hulst eerste in nationale cyclo-cross Bert van der Helm heer en meester op groene tafel Buitenlands voetbal Tony Roche bracht titel van Tasmanië op zijn naam Geen toeschouwers. veel meer geld Erhard Keiler toonde opnieuw zijn talenten Skoblikova vestigde nieuw wereldrecord Wedstrijddata bekend van Inter-Real Roemenië versloeg Rusland15-13 Den Bosch verloor van Luik8-2 Brit Atkins sterk in zware cyclo-cross Badminton-successen voor Agnes Geene en Huub van Ginneken Niet op de hoogte Engeland Spanje Italië Geen deuken Tomaten voor pop-zanger Scheiding Europa Cup W. K. zaalhandbal Ursela Stuhlemeyer won bij de dames Geen alkohol bij snelverkeer Coupe International r Pagina 6 MAANDAG 16 JANUARI 1967 LIMOGES Tom Wisdom zei het lachend, maar zijn woorden hielden weinig minder in dan een veroordeling van de 36e Rallye Monte Carlo. „Ons grootste probleem vormt niet het rijden, doch de rust op de controles", zei de Britse veteraan, die als enige van de 195 gestarte rij ders erop kan bogen al voor de Tweede Wereldoorlog tot de vaste deelnemers te behoren, toen hij uitstapte om zijn carnet te laten afstempelen. „We hebben steeds vele kwar tieren over en het rondhangen in de snackbars bij de con troles is gewoon moordend voor ons...." Naarmate de tijd verstreek vrijdagnacht werd in acht Europese steden het beginsignaal gegeven werd steeds duidelijker, dat de beginfase van de wintersterrit- met-het-grootse-verleden door de lentesfeer, die vrijwel geheel Europa beheerst, dit jaar gedegradeerd is tot een wandelrit naar het zonnige zuiden, waarin een enkele mistbank en luttele kilometers verijsde wegen voor de moeilijkheden moeten zorgen. Met gemiddelden die lig gen tussen de 50 en 60 km per uur zoekt de karavaan zijn weg naar Monte Carlo, waar zich vandaag tegen het middaguur de eerste deelnemer moest melden. Zo simpel is de eerste opdracht, die Jacques Taffe zijn deelnemers heeft ge geven, dat er 40 uur na de start slechts 15 equipes aan het einde gekomen van hun rallye-avontuur. Alle vier Neder landse equipes waren op dat moment nog in de strijd. Ook de fabrieksdaf, waarin de Fransen Claude Laurent en Jacques Marche rijden, had nog nauwe lijks problemen ondervonden. Dat de tocht weinig meer was dan een plezierrit, werd onder meer zater dagnacht bij de Amsterdamse RAI dui delijk. Heerste in voorgaande jaren bij de toeschouwers na het aanschouwen van de karavaan vrijwel steeds de me ning, dat de plaatwerkerijen goede da gen tegemoet gingen, ditmaal moest men speuren om een beschadigde auto te kunnen vinden. Desondanks hebben de vele honderden die naar de Europahal waren getrokken zich niet verveeld. De KNAC had de goede gedachte gehad de kijkers zo weinig mogelijk bewegingsbe perking op te leggen. De afzettingen ontbraken vrijwel en de balangstellen- den verdeelden zich over het immense plein. Een „politiemacht" van drie man kon vrijwel werkloos toezien. En dat ondanks een sterke opkomst van de veel-bekritiseerde hoofdstedelijke jeugd, die was gekomen om pop-zanger John ny Halliday nu eens in levenden lijve te zien. Trudi Groenman niet verder dan hallve finales KAAPSTAD De Zuidslaviër Nicola Pilic heeft zaterdag de heren-enkelspel- titel in het toernooi om de tenniskam pioenschappen van de westelijke pro vincie in Kaapstad op zijn naam ge bracht. In de eindstrijd bleef hij de meerdere van de Australiër Martin Mulligan. De setstanden waren 7-5, 6- 2. 6-3. De titel in het dames-enkelspel ging naar de Britse Virginia Wade, die met 7-5, 6-4 over de Rhodesische Pat Walk- den zegevierde. Trudy Groenman zegevierde met haar Zuidslavische partner Nicola Pi lic in de kwartfinales van het ge mengd dubbelspel met 6-3, 6-4 over de Zuidafrikaanse combinatie Cramer- Laura Rossouw. In de halve finales verloren zij echter van het Britse duo Brian Anstey - Christine Truman: 2- 6, 6-4, 3-6. Het Zuidafrikaanse duo Frew McMil lan Annette van Zyl won tenslotte de titel in het gemengd-dubbelspel. In 'n langdurig en uiterst spannend duel versloegen zij de Britten Brian Anstey- Christine Truman met 6-3, 5-7, 6-4. HOBART Tony Roche, een van de meest, serieuze gegadigden voor de plaats in 't Australische Davis Cup-team, ontstaan door de „vacature-Stolle", heeft zondag het kampioenschap van Tasmanië op zijn naam gebracht. De Aostralische lefthander won in een wed strijd met wisselende kansen met 97, 16, 62, 86 van de Amerikaanse Ar thur Ashe. De Amerikaanse Nancy Richey was in een baseline-duel vaster dan de Australische Lesley Turner. Zij won de finale met 64, 62. Het was haar tweede titel. Vrijdag won zij met Rosemary Casals het dames-dubbelspel. Ashe en zijn teamgenoot Cliff Richey waren in de finale van het heren-dubbel de meerderen van Owen Davidson en Bill Bowrey (Austr.) 64, 64. Tony Roche en Judy Tegart tenslotte versloe gen Ashe en Nancy Richey met 1210, 61 in de finale van het gemengd dub belspel. In de halve einstrijden van het heren-enkel had Arthur Ashe zaterdag met 97, 46, 61, 1311 gewonnen van Bill Bowrey en was Roche met 61, 62, 68, 75 de meerdere gebleven over Cliff Richey. Bij de dames had Richey met 61, 61 gewonnen van Judy Tegart en had Lesley Turner zich voor de finale geplaatst met een zege van 61. 63 op Rosemary Casals. De Nederlandse rijders stonden uiter aard in het middelpunt van de belang stelling. Veel hadden zij hun supporters echter niet te vertellen. Gijs en David van Lennep „zo'n DAF is toch wel heel wat anders dan de Porsche, waar we meestal in racen..." hadden ten minste nog iets te melden. Een gebro ken kilometerkabel diende hersteld te worden. De route voerde vrijwel langs de DAF-fabriek, waarna het euvel snel hersteld was. Bijzonder gelukkig verliet de Zweed Anders Sigurdson de controle bij de RAI. De dynamo van zijn Volvo was defect geraakt en een reserve-exemplaar bleek niet voorhanden. De „speaker" verzocht bij herhaling om hulp. De heer Schmitz kwam als redder in de nood. Hij stond de stroombron van zijn wa gen af. De wegenwacht zorgde er daar na voor dat de Amsterdammer spoedig weer over het noodzakelijke onderdeel kon beschikken. Natuurlijk had ook de 36ste Rallye Monte Carlo zijn pechvogels van het eerste uur. Een daarvan was de Mone- gask Jean-Paul Colas. Amper had hij het Prinsdom verlaten of een rotswand, waartegen zijn Opel-Kadett tot stilstand kwam, maakte dat hij moest opgeven. De Fin Onni Vilkas reed zondag in de omgeving van Brno een overstekende vrouw aan. Zij liep een hersenschudding op en moest naar het ziekenhuis worden overgabracht. De Chevrolet van de Fin se combinatie mocht de reis naar Mon te Carlo voortzetten. In het enerverende leven van Johnny vormen de eerste dagen van de Monte Carlo-sterrit stellig een hoofdstuk apart. In Reims, uitgeleide gedaan door zijn al even op publiciteit gestelde echtgeno te Sylvie Vartan, startte hij onder de tonen van „noir, c'est noir". Bij de au tomobielclub van Luik zorgden fans en toeschouwers, die minder waardering voor de vocale prestaties van de Frans man hadden, voor een klein oproer De Ford Mustang werd bekogeld met overrijpe tomaten. Het idool van de jeugd vluchtte de controlepost in en ver liet deze weer via een achterdeur. Een Rob Slotemaker tekende na aankomst bide R.A.I. de papieren op de motor kap van zijn auto. wagen van een official bracht hem in de buitenwijken van Luik, waar de Mustang, die zich met moeite uit het gewoel had kunnen losmaken, de op snelheid beluste pop-zanger weer op nam. Amsterdam ontving hem bijna zwij gend. Het weinig gesoigneerde uiterlijk van Halliday veroorzaakte zelfs bij de jeugd eerder verbazing dan bewonde ring. Zijn belangstelling voor het rallye- avontuur was zo op het oog danig ge zakt. „Voor zo'n stuk sjagrijn sta je nu uren te wachten", stelde een wei-be spraakte Amsterdamse vast, terwijl ze de door vermoeidheid getekende rally rijder-zanger medelijdend aanzag. Op de Neermarkt van Yperen, waar zich ondanks het vroege uur een kleine duizend fans hadden verzameld, veroor zaakte Halliday een incident. Evenals in Amsterdam poogde hij, door de Mus tang met brullende motor afwisselend een stukje vooruit en achteruit te zetten, de bewonderaars letterlijk van zich af te schudden. In de hoofdstad waren de toeschouwers sneller dan de Fransman. Op de Neermarkt raakten twee van zijn fans bekneld tussen de Ford en de wa gen die erachter stond geparkeerd. Zij liepen kneuzingen op en moesten zich onder doktersbehandeling stellen. De tweede rallynacht zal stellig een scheiding brengen tussen de allerzwak sten en de meer ervaren rijders. De vermoeidheid gaat steeds duidelijker tel len en ook de omstandigheden zijn min der gunstig dan in de eerste fase van van sterrit het geval was. In de Alpes Maritimes, waarachter het „beloofde land" licht, komt plaatselijk dichte mist voor en een gedeelte van het parcours is verijsd. Wellicht komt de natuur dus Jacques Taffe, de grijze secretaris-ge neraal, toch nog te hulp. Immers, al zijn de aanlooproutes sportief gesproken een formaliteit, wanneer de karavaan er moeiteloos over heen gaat doet dat het aanzien van de grote wintersterrit be slist geen goed. MILLINGEN Waar clubliefde toe kan leiden bemerkte zondag de pen ningmeester van MW '18 uit Millin- gen toen een van de clubleden zyn pet omdraaide en bankbriefjes en zilver geld als een stroom over de tafel uit stortte. Zoveel geld was er de laatste jaren niet binnengekomen en thans uit gerekend op het moment, dat geen en kele toeschouwer de rangen bezette, bleek de opbrengst groter dan nor maal. Wat was het geval? MW '18 kreeg als straf voor ongeregeldheden 'n zon dag te spelen zonder publiek. Beangsti gend leeg was het rond het veld, tot dat om een uur of twee de spelers van MW '18 en Victoria '23 het terrein be traden. In groten getale kwamen zij en volgden buiten de hekken de strijd. Groot was de vreugde, want MW '18 speelde gelijk: 33. De enthousiasten betoonden hun dankbaarheid door ex tra diep in de beurs te tasten en de pet kwam vol. Over clubliefde gesproken! MADONNA Dl CAMPIGLIO De Duitse schaatsenrijder Erhard Keiler, wereldrecordhouder op de 1000 m eter, wordt op de korte afstanden een steeds geduchter concurrent van d e sch aats- elite. De 22-jarige student uit Inzeil die dit seizoen reeds verscheidene keren van zijn grote talenten als sprinter blijk gaf, benaderde zaterdag tijdens wedstrijden te Madonna di Campiglio het wereldrecord van Ard Schenk op de 1500 meter. Met zijn tijd van 2 min. 5.8 sec., waarmee hij zijn eigen natio nale record met niet minder dan 3,1 seconde verbeterde, plaatste hij zich derde op de wereldranglijst op de 1500 meter achter Schenk (2.05.3) en Matu- sevits (2.05.6). Keiler versloeg de Rus sen Oleg Samojlow (2.06.5), Ivan Pod- kovyrov (2.07.3) en Evgeny Grisjin (2.07.5), die de volgende plaatsen in het klassement bezetten. De Duitser Herbert Höfl, die op de eerste dag ver raste met zijn tijd van 40.3 op de 500 meter, reikte op de 1500 meter minder ver. Met 2.10.4 werd hij zesde. Ook de 10.000 meter eindigde in een Duitse zege, namelijk voor Gerhard Zimmermann in 16.54.3. Hij werd op de tweede en derde plaats gevolgd door resp. Renato de Riva (17.00.2) en de Hongaar Ivankai (17.07.1). De eind overwinning was voor de Rus Podkovy- rov met 183.263 punten. Keller, die op de 10 km een tijd maakte van 17.36.1, bezette in het eindklassement de twee de plaats met 183.938 punten en Zim mermann werd derde met 184,522 pun ten. JORDAL De Russische Lydia Skoblikova, zesvoudig Olympisch kam pioene, verbeterde zondag tijdens schaatswedstrijden in Jordal het we reldrecord over 3000 meter met e en tijd van 5 min. 65^9 sec. Het oude re cord stond op naam van haar landge note Inga Voronina, die op 28 januari 1963 tot 5 min 06 sec. kwam. MADRID Nadat Inter Milaan en Real Madrid het niet eens konden worden over de data voor hun twee wedstrijden tegen elkaar in de kwart finales van de Europese beker voor landskampioenen, hebben zij zich tot de Europese Unie van Voetbalbonden gewend. Op aanbeveling van deze in stantie heeft Inter nu 15 februari ge noemd als de speeldatum van de eer ste ontmoeting in Milaan. Daarna be paalde Real Madrid 1 maart voor de returnwedstrijd in Madrid. Real Madrid won de beker verleden jaar en schakelde toen Inter uit in de halve finales. Is een beslissingswedstrijd nodig, dan wordt die 8 maart in West-Duitsland gespeeld. De eerste wedstrijd zal geleid worden door de Hongaarse scheidsrechter Zsolt, de tweede door de Zwitser Dienst. BEVERWIJK Het optreden van de Rus Lutikov in de grootmeestergroep van het Hoogoven-toernooi begint sen sationeel te lijken. Zaterdag versloeg hy met zwart Kuypers en bracht aldus de score op 4 uit 4. Daarnaast kan als top- nieuws gelden de overwinningen van Van Geet en Ree op de grootmeesters Kavalek en Gligoric. Tenslotte heeft Donner zyn inhaalpar- tij tegen Ciric zondag remise gespeeld waardoor hij thans op de gedeelde 3e plaats is gekomen. De 4e ronde trok veel publiek, ook al omdat de zgn. vierkampen met bijna 180 deelnemers in het Kennemertheater te gast waren. De kijkers kregen waar voor hun geld, daar liefst twee Neder landers van grootmeesters wonnen. By Van GeetKavalek ging dit werkeiyk in de befaamde stijl van de oude mees ters. Het bord stond compleet in vlam men toen wit met een schijnoffer van de dame de party uitmaakte. Gligoric had tegen Ree aanvankelijk positioneel overwicht, ofschoon de Ne derlander zeker niet zonder tegenspel behoefde te blijven. De Joegoslaaf kwam echter in tydnood, wist zijn wat betere spel niet te consolideren en verloor na enkele aarzelende zetten kansloos. LangewegDonner, de derby tussen de vermoedelijk sterkste Nederlanders in Beverwijk, eindigde in remise. Wit had een langdurig initiatief gehad. Darga miste tegen Ghitescu de winst, hetgeen hem urenlang tot ironische zelfkritiek bracht, terwijl Pomar somber rondliep. Een eigen-huisvlijt had tegen Szabo ave rechtse uitwerking gehad. Larsen kwam tegen Ciric in zijn be faamde agressieve stijl uit. Hy offerde o.a. een stuk voor drie pionnen, doch de solied-spelende Zuidslavische groot meester wist alle klippen te omzeilen en de remisehaven te bereiken. RobatschSpasski werd een vrij on schuldige aangelegenheid, puntendeling. In de meestergroep leden de hardlo pers Karaklaic en Ostojic nederlagen, 't Resultaat was onder meer, dat de Ne derlander Van Scheltinga die al meer dan 20 jaar in Hoogoventoernooien speelt gedeeld op kop kwam. De andere Ne derlanders staan er redelijk voor, doch hun kansen op een zeer hoge plaats lij ken desondanks voorlopig niet al te groot. Vandaag wordt de vyfde ronde ge speeld, terwijl dan tevens de internatio nale damesgroep, met 12 speelsters, van start zal gaan. De .uitslagen van de zaterdag gespeel de partijen luidden Grootmeestergroep Vierde ronde Pomar (Sp.)Szabo (Hong.) 01; Lan geweg (Ned.)Donner (Ned.) Larsen (Den.)Ciric (Z.-Sl.) v. Geet (Ned.)Kavalek (Tsj.-Sl.) 10; Darga (W.-Dld.)Ghitescu (Roem.) Kuypers (Ned.)Lutikov (Rusl.) 01; Gligoric (Z.-Sl.)Ree (Ned.) 01; Robatsch (Oost.)Spasski (Rusl.) X— De stand in de grootmeestergroep luidt na vier ronden: 1. Lutikov 4; 2. Spasski 3; 3/4. v. Geet en Donner 2x/2; 5. Ciric 2 en 1 uitgest.; 6/9. Gligoric, Ghitescu, Kavalek, Lange weg 2; 10/13. Robatsch, Darga, Kuijpers, Pomar 1%; 14. Szabo 1 en 1 uitgest.; 15/16. Ree, Larsen 1. Meestergroep Vierde ronde Ujtelky (Tsj.-Sl.)—Sandor (Hong.) Karaklaic (Z.-Sl.)Keiler (Zwit.) 01; Tatai (It.)v. Wijngaarden (Ned.) 10; Ostojic (Z.-Sl.)—Marovic (Z.-Sl.) 01; Van Scheltinga (Ned.)Medina Garcia (Sp.) 1O; Enevoldsen (Den.) Scholl (Ned.) y2ViWesterinen (Finl.)Szily (Hong.) 10; Bredewout (Ned.)Nainggolan (Ind.) y2 Stand na vier ronden 1/3. Karaklaic, Van Scheltinga en Ta tai 3. Hier volgt de zaterdag gespeelde par tij tussen de Nederlander Van Geet en de Tsjech Kavalek in de grootmeester groep D. D. van GeetL. Kavalek (Tsj.-Sl.) 1. b2b3, e7e5; 2. Lel—b2, d7—d6; 3. d2d4, Pb8—d7; 4. g2—g3, Pg8—f6; 5. Lflg2, c7c6; 6. e2—e4, Lf8—e7; 7. Pgl—e2, 0—0; 8. 0—0, Tf8—e8; 9. Pbld2, Le7—f8; 10. Tfl—el, b7—b5; 11. a2a4, Lc8—b7; 12. c2—c4, b5xa4; 13. b3xc4, e5d4; 14. Pe2—d4, c6—c5; 15. Pd4—f5, Pd7e5; 16. Ddl—c2, g7— g6; 17. f2—f4. Pe5c6; 18. Dc2—c3, Te8e619. e4—e5, d6xe5; 20. f4xe5, Pf6—e8; 21. Pf5—d6. Pe8xd6; 22. e5x d6, Te6xel; 23. Talxel, Pc6—d4; 24. Lg2xb7, Ta8b8; 25. Lb7—d5, Lf8—g7; 26. Dc3—e3, Dd8xd6; 27. Pd2—e4, Dd6— d8; 28. De3—f4, Tb8xb2; 29. Df4xf7 Kg8h8; 30. Pe4—g5, Tb2—e2; 31. Tel—bl, Te2e7; 32. Tbl—b7, Te7— el 33. Kgl—g2. Tel—e2+; 34. Kg2— fl, Pd4-f5; 35. Kflxe2, h7—h6; 36. Df7x g7-f, zwart geeft op. STOCKHOLM De strijd om het we reldkampioenschap zaalhandbal, dat in verschillende plaatsen in Zweden wordt gehouden, heeft zondag zijn eerste hoog te punt gekend. Roemenië, ingedeeld met Rusland en Oost-Doitsland, onge twijfeld de drie sterkste landen, kwali ficeerde zich door een 1513-zege over Rusland en Oost-Duitsland werd uitge schakeld. Na de eerste twee dagen, waar in de Russen twee overwinningen behaal den en reeds zeker waren van een plaats voor de kwartfinales, en de tweevoudi ge wereldkampioen Roemenië met een geiyk spel tegen O.-Duitsland genoegen moest nemen, leek het erop alsof de eerste sensatie een feit zou worden. Im mers wanneer de Roemenen tegen Rus land zouden verliezen, zou de wereld kampioen uitgeschakeld zijn geweest, en de machtspositie van Rusland zich dui delijk hebben gemanifesteerd. De Roe menen-wisten het en zij wonnen. Oost- Duitsland, een land dat in een andere poule zeker zou zyn doorgedrongen, was uitgeschakeld. De acht landen die zich kwalificeer den voor de kwartfinales zijn: Zuidsla- vië, Zweden, West-Duitsland, Hongarije, Roemenië, Rusland, Tsjechoslowakije en Denemarken. De uitslagen luidden: Groep A: Zweden-Zuidslavië 1721; Po len-Zwitserland 2018. Groep B: West- Duitsland-Hongarije 2923; Noorwegen Japan 1721. Groep C: Roemenië-Rus- land 1513; Oost-Duitsland-Canada 376. Groep D: Tsjechoslowakije-Dene- marken 2414, Frankrijk-Tunesië 16 WASSENAAR Op het landgoed „Duinrell" te Wassenaar werd door de Leidse wielrennersvereniging een natio nale cyclo-cross georganiseerd, waarby ook enkele Engelse renners, o.m. de Britse cyclo-crosskampioen John Atkins, tot de deelnemers behoorden. Reeds direct na het begin vo rmde zich een kopgroep met de renners Van Tol, Rutgers en Vay der Hulst, die naarma te de strijd vorderde steeds verder van het overige rennersveld wegliepen. Win naar van de wedstrijd waarvoor 70 ren- ROELOFSARENDVEEN Een ge lukte en een gedeeltelyk mislukte co meback waren de voornaamste wapen feiten van de jaarlijkse tafeltenniskam- pen, die in de nieuwe veilinghal van Roelofsarend veen werden gehouden. Ur sula Stulhemeyer-Arts, moeder van een zeven maanden oude baby, nam reso luut de draad van successen uit de ja ren '62/'65 weer op en veroverde onge slagen de Limburg Coupe vóór beker houdster Annemarie Wijnants. Bert On nes, sinds zijn verzoening met de Bond voor het eerst weer in een groot eve nement, verging het minder goed. Hij eindigde weliswaar als tweede achter de sterk spelende nationale kampioen Bert van der Helm, maar verloor toch drie van de zeven partijen. Het duel Onnes-Frans Schoofs, jarenlang 't gro te kasstuk van de N.T.T.B., en ook dit maal als sluitstuk gepland, werd zelfs overschaduwd door het gebeuren op de andere tafel. Daar bracht Frans' jonge re broer, de boomlange Bert, met ge durfd aanvallend spel Bert van der Helm diens enige nederlaag toe. Door winst in de zes voorgaande partijen was de enige niet-Amsterdammer echter al onbereikbaar voor al zijn concurrenten geworden. Titelhouder Gé Bakker keek vanaf de kant tevreden toe, hoe zijn club genoot de beker overnam. De achtkampen waren interessanter dan in voorgaande jaren. Zoals Onnes ervaren heeft, is het spelpeil omhoogge- gaan. Bovendien waren er een aantal zaken, die de strijdlust extra animeer den. Allereerst de keuze van de ploeg voor de open kampioenschappen in Praag en in een verder verschiet voor de wereldkampioenschappen in Zweden. Daarnaast was bepaald dat al leen de eerste zes zich zouden kwalifi ceren voor de nationale strijd in maart. De overigen worden onderge bracht in vijf groepen van tien, waarvan alleen de nummers een en twee over gaan. 't Was tekenend voor 't wedstrijdverloop dat Frans Schoofs en Carel Deken, twee leden van de nationale ploeg, die tegen België ongeslagen bleven, dit lot was beschoren. De rol van Frans Schoofs was daarbij merkwaardig. Hij begon met winst tegen zijn broer Bert, ver loor, doordat hy enkele malen uitgleed, van Carel Deken, en zag zich vervolgens tot zijn verbijstering geklopt door Wim Schoonemeier, die in de achtkampen meestal geen rol van betekenis. „Op zo'n vloer kun je als verdediger niet spelen, er ligt olie op", veront schuldigde Frans Schoofs zich. Nauwe lijks van zijn plaats komend, verloor hij driemaal achtereen en veerde pas weer op in de laatste ronde, toen hij een vermoeide Onnes tegenover zich kreeg. Dit prestige-duel van weleer won Frans, maar honderd procent sportief was het niet. Bert Onnes had inmiddels ook bemerkt, dat Wim Schoonemeier niet meer de gemakkelijk te intimideren spelers van vroeger is. De Nedlloyd-spe- ler bracht service-foefjes in het spel, waartegen Onnes luid protesteerde. De scheidsrechter bleef stoïcyns en kende Schoonemeier de punten toe. Na afloop bleek Onnes, wiens wedstrijdcontact het laatste jaar summier is geweest, niet op de hoogte met de gewijzigde spel regels. Het vroeger noodzakelijke „bo ven de tafel serveren" is namelijk niet meer dwingend voorgeschreven, maar vervangen door een serie onduidelijkhe- Bert van der Helm: heer en meester.... den, die de scheidsrechter grote macht geven, maar die nauwelijks ingaan op de vraag, hoe men eigenlijk wel moet serveren. Dit, omdat de Chinezen, de grote meesters van het tafeltennis, zich van enige regel op dit gebied toch niets aantrekken. Pal na deze onaangename ervaring moest Onnes aantreden tegen de ongeslagen Bert van der Helm. De eerste game werd na een volkomen ge- lijkopgaande strijd door twee foutsmas- hes met 2826 gewonnen door de Lei- denaar, die daarna vlot de overwinning inpalmde. „Dat is verklaarbaar", zei bondscoach Hoefnagel, die als eis heeft gesteld, dat Onnes eerst drie weken in tensief met de A-groep gaat trainen, al- voren te beslissen of hij hem wel dan niet zal opnemen in de ploeg voor de wereldkampioenschappen. LUIK De zaterdag in Luik ge speelde ijshockeywedstrijd tussen Luik en Den Bosch, die meetelt voor het toer nooi om de Coupe Internationale, is door Luik met 82 gewonnen. De tussen standen waren 30, 10 en 42. De stand in het toernooi om de Coupe Internationale ziet er als volgt uit: Den Haag Luik Den Bosch Antwerpen Tilburg 9 7 2 0 5 4 10 8 3 14 5 113 9 0 18 16 89—30 9 61—16 7 35—50 3 21—40 1 28—98 ners van start waren gegaan, werd C. van der Hulst uit Zoeterwoude. De uitslag van de eerste 10 aanko menden luidde: 1 C. van der Hulst, Zoe terwoude in 1 uur 9 min. en 26 sec.; 2 C. Rutgers, Naarden op 41 sec.; 3 Van Tol, Alphen aan de Rijn; op 1 min. 51 sec.; 4 T. van der Valk, Voorschoten, op 2 min. 25 sec.; 5 J. Zoetemeld, Rijpwe- tering op 3 min. 48 sec.; 6 Bart Zoet, Waarde op 3 min. 53 sec.; 7. J. Atkins, Engeland, op 4 min. 57 sec.; 8 G. Rut- tenberg, Baarn op 5 min. 26 sec.; 9. H. Zuiderduin, Lisse, op 6 min.; 10 H. Brinkman, Rotterdam op 6 min. 30 sec. Bij de nieuwelingen, die een wedstrijd van 5 ronden reden, werd winnaar M. de Koning uit Scherpenzeel in 45 min. 59.3 sec. ROTTERDAM John Atkins, de 24- jarige automonteur uit Coventry, heeft zaterdag in de jaarlijkse cyclo-cross in het Kralingse bos te Rotterdam getoond niet bij toeval kampioen van Engeland in deze tak van sport te zijn geworden. In de wedstrijd, die hij van het begin tot het einde beheerste, versloeg hij al le Nederlandse favorieten. Hij legde de 23 km af in een tyd van 59 minuten 25 seconden. Op het zeer zware parcours met vrij veel loopwerk waren Rutgers - die deze cross de vier voorafgaande ja ren won - en Ben Odijk de enigen, die aanvankeiyk in Atkins kielzog konden blijven. Na ruim een ronde moest Rut gers echter afhaken en twee ronden ver der kon ook Odijk het hoge tempo niet langer volhouden. Inmiddels was Huub Harings gedemarreerd uit een groepje van acht renners, onder wie Cock van de Hulst, Cor van Tol en Bart Zoet. In een ronde bracht Harings zyn achterstand van 36 seconden tot de helft terug. De constant rijdende Engelsman bleef ech ter onbereikbaar, want ook in het slot- offensief in de negende en laatste ron de kon Harings niet meer dan zes se conden van zijn achterstand inlopen. De Tilburger Heesbeen liet in de laatste ronde Rutgers, Van der Hulst en Zoet achter zich en finishte als derde. De uitslag luidde: 1 John Atkins (B.B.) 23 km in 59 min. 25 sec.; 2. Huub Harings (Sibbe) op 12 sec.; 3 Johan Heesbeen (Tilburg) op 59 sec.; 4. C. Rut gers (Naarden) op 1.20; 5 Cock van der Hulst (Zoeterwoude) op 1.20; 6 Bart 2k>et (Sassenheim) op 1.30; 7 Cor van Tol (Alphen a/d Ryn) op 2.27; 8 Gerrit Ruttenberg (Baarn) op 3.00; 9 Ben Odijk (Alphen a/d Rijn) op 3.13; 10 Theo Meijer (Denekamp) op 3.24. Agnes Geene: weer eerste.... HAARLEM Agnes Geene en Huub van Ginnekeken zijn zondag in Haar lem de grote winnaars geworden van het Duynwijck-badminton toernooi in Haarlem. Samen behaalden zij vijf ti tels, Agnes drie en Houb twee. Huub van Ginneken won in de finale van het heren-enkelspel van Herman Leidel- meyer met 17—14, 8—15 en 15—10 en Agnes Geene maakte korte metten met Lilly ter Metz in de finale van het da mes-enkelspel: 112 en 111. De uitslagen luidden: Heren-enkelspel: halve finalès: Van Ginneken-Ridder 515, 1512, 150; Leidelmeyer-Reymerds 157, 159. Finale: Van Ginneken-Leidelmeyer 17—14, 8—15, 15—10. Dames: Halve finales: L. ter Metz- M. Ridder 11—1, 12—10; A. Geene-M. ter Metz 11—3, 11—2. Finale: Geene-L. ter Metz 11—2, 11—1. Heren-dubbel: Finale: Kounteul/Van Ginneken - Reymerds/Verhoof 154, 15—5. Dames-dubbel: Finale: A. Geene/M. Ridder en F. en M. de Nooyer 158, 11—15, 18—17. Gemegd-dubbel: Finale: A. Geene/ AldersT. Pannemans/Kounteul 1817, 15—11. LONDEN De nek-aan-nek rac« tussen titelverdediger Liverpool en Man chester United in de eerste divisie van de Engelse league gaat onverminderd door. Beide clubs behaalden op de 26e speeldag een 10 overwinning; Liver pool in de uitwedstrijd tegen Sheffield Wednesday door een treffer van vleu gelspeler Peter Thompson enkele minu ten voor de rust en Manchester United thuis tegen Tottenham Hotspur met 'n kopbal van de schot David Herd na de hervatting. De twee clubs behaalden elk 35 pun ten uit 25 wedstrijden, maar Liverpool behield de leiding dank zy een beter doelgemiddelde. Nottingham Forest, dat een wedstrijd meer speelde, bedwong in de „City Ground" Leeds United ook met 10. Het enige doelpunt viel in de 21e minuut toen Frank Wignall tegen de bovenlat kopte en Ian Moore de te rugspringende bal hard inschoot. De Foresters scoorden uit de laatste elf wedstrijden 19 punten en bezetten de derde plaats. De opleving van Notting ham is vooral te danken aan coach Tommy Cavanagh. Hekkesluiter Newcastle United zorg de zaterdag voor een grote verrassing door het sterke Burnley thuis met 20 te verslaan. Voor Burnley is na deze nederlaag de kans op het kampioen schap wel verkeken. Arsenal - Manchester City 10; As ton Villa - Blackpool 32; Everton- Sheffield United 4—1; Fulham - West Bromwich Albion 22; Manchester Uni ted - Tottenham Hotspur 10; Notting ham Forest - Leeds United 10; Shef field Wednesday - Liverpool 01; Southampton - Leicester City 44; Sun derland - Chelsea 22; West ham Uni ted - Stoke City 11; Burnley - New castle United 02. Real Zaragoza - Granada 41; Se- villa - Espanol Barcelona 10; Hercu les Alicante - Elche 13; La Coruna - Real Cordoba 20; Atletico Bilbao - Sabadell 11; Real Madrid - Ponteve- dra 20; FC Barcelona - Atletico Ma drid 3—2. Real Madrid leidt met 28 punten uit 17 wedstrijden, op de tweede plaats ge volgd door Espanol met 23 punten en op de derde plaats door Valencia met 22 ptn. Brescia - Torino 01; Fiorentina - Internazionale 12; Foggia - Lazio Ro ma 21; Juventus - Lanerossi 20; Mantoa - Atalanta 00; A.C. Milan - Bologna 11; Napels - Lecco 41; A. S. Roma - Venetië 10; Spal Ferrare- Cagliari 0—0. Na de 16e competitiedag luidt de stand op kop: 1. Internazionale, 25 pnt. 2. Juventus, 24 pnt.; 3. Napels, 22 pnt.; 4. Cagliari, 21 pnt.; 5. Fiorentina, 20 pnt.; en 6. A.S. Roma, 19 punten. 0

De Vallei | 1967 | | pagina 6