Louis van de Pol eerst uitrusten in de bersen Groei van V.\ .Z. zet zich nog onverminderd voort Provo's worden vaak te licht gestraft In 21 jaar van 600 naar ca. 18.000 leden GEVONDEN EN VERLOREN Na vijftig jaar tussen de machines gaat Ontwerper en bouwer van veel machines Tandarts in Renswoude Inbraak in Talmaschool opgehelderd Nieuwe .-vestiging is al ingeburgerd Jong Gel re vergaderde MARKTEN AGENDA Fietsers en brommers te V. V V.-agenda bleef nog blanco j Sleutelen Verkeerscursus volgeboekt Hard Vakantie Bejaarden kregen voorlichting over merkartikelen Oud-hoofdcommissaris A. Vos: Leden vergadering Oud-Bennekom In natura Geslaagd „De Eendracht" schoot raak DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER Reserve Dankbare taak WOENSDAG 18 JANUARI 1967 VEENENDAAL. Dinsdagmiddag dm half vijf stokte plotseling het lied van de arbeid in de montagehallen van de Eerste Veenendaalse Liftenfabriek (Evli), om plaats te maken voor een ander geluid, namelijk dat van de boe- renkapel van Caecilia. Deze voor een fabriekshal wel wat ongewone klanken die overigens fantastisch tot hun recht kwamen waren bedoeld als eerbetoon aan de thans 62 jarige L. (Louis) van de Pol, ter gelegenheid van het feit, dat hij vijftig jaar gele den de schooldeur achter zich dicht trok en de fabriekspoort binnenging. Vijftig jaar lang zit „Pol" thans tus sen de machines, vijftig jaar lang ook bijna heeft hij ze ontworpen. Niet altijd bij de Evli, want die is voor een groot deel de schepping van zijn zoon, de heer Chr. van de Pol. De „oude" heer Van de Pol begon zijn technische loopbaan in de onder houdsploeg van Roessingh. Zeventien jaar heeft hij daar gewerkt, al spoedig als baas over de ploeg onderhoudsmon teurs. Veel machines heeft hij zelf ont worpen en gebouwd. Daarvoor had hij de kennis opgedaan tijdens avondlessen in werktuigtekenen, elektrotechniek en lastechniek. Alleen al de eerste cursus kostte vier jaar schoolgaan in de avonduren bij een werkweek van 60 uur! Toen het bedrijf van Roessingh werd opgeheven werd de heer Van de Pol door de koper van het grootste deel van het machinepark, firma Van Vlissingen in Helmond, verzocht om daarheen mee te gaan om de machines op te bouwen en in bedrijf te stellen. „Al die machines waren enig in hun soort. Wij deden toen veel aan het be drukken van katoen het zgn. ba tikwerk en daarvoor hadden we een speciale drukpers gebouwd. Ik was eigenlijk de enige, die de hele machine kende". In 1935 kwam de heer Van de Pol weer terug naar Veenendaal om in dienst te treden van Textielfabriek Veenendaal aan de Dijkstraat. Tot 1959 heeft hij daar er voor gezorgd, dat de machine aan de gang bleef. „Daar had den we een dieselmotor, en mijn enige taak was om er voor te zorgen, dat die bleef draaien. Vaak heb ik een gehele nacht onder de machine liggen sleute len, maar altijd heeft hij het de vol gende dag gedaan". Louis van de Pol vertelt wat van de hak op de tak sprin gend. Zo is hij bijna op de dag van nu aangeland, of hij duikt weer het verre verleden in. „Ik weet me alles nog te herinneren of het op één vrije zater dagmiddag gebeurd is". En dan komen de verhalen, hoe hij als joch van 12 de fabriekspoort uitsloop op maandagmor gen, om voor de bijeengelapte centen en ■stuivers een drankje te halen. Of over de oorlogsdagen van mei 1940 „ik heb nog een lintje uit die tijd" toen hij met zes kameraden het zeehospitum in Katwijk de lucht in deed vliegen. „Ik was korporaal, dus ik had de leiding. In dat hospi- tum waren de Duitsers een overwin ningsfeest aan het vieren nou we hebben ze het laten vieren. Toen ze allemaal goed dronken waren zijn we er onder geslopen, hebben in de kelder enkele ladingen trotyl aange- VEENENDAAL. Hedenavond om acht uur begint in de brandweerkazer ne de eerste les van de veilig-verkeers- cursus, die de Vereniging voor Veilig Verkeer in Veenendaal georganiseerd heeft. Verdeeld in twee groepen van bijna 50 personen zullen voorlopig iede re woensdag- en vrijdagavond een aan tal Veenendalers ingewijd worden in de geheimen van de nieuwe verkeersvoor- schriften. De heer C. A. Visser, brigadier van gemeentepolitie en een der docenten aan deze cursus deelden mee, dat voor nieuwe deelnemers bij deze serie geen plaats meer is. Wel is het mogelijk zich voor een dergelijke cursus op te geven aan het politiebureau even tueel telefonisch 3636. Indien er zich voldoende gegadigden melden wordt er overwogen direct ach ter deze eerste cursus die vijf weken mr.:r* -iricr ppn cursus te geven. bracht en toen maar maken dat we wegkwamen. Toen de klap kwam, nadat de slagdraad uitgebrand was, durfden we zeker tien minuten lang nog niet overeind te komen, van al het zand en puin, dat er bleef val len". In 1951 kwam C. van de Pol (junior dus) terug uit Indië. Zijn vader, die toen aan de Dijkstraat woonde, had achter het huis een grote loods staan. Deze werd door vader en zoon als con structiewerkplaats ingericht. Zoon werkte de hele dag en 's avonds kwam vader helpen. „In die eerste tijd heb ben we wel eens dingen aangepakt waarvan anderen voorspelden, dat het onze ondergang zou worden, maar het is altijd goedgegaan- Veel heb ik te danken aan de directie van „Veenen daal". Als de machine daar maar liep, dan kon ik rustig nog eens in mijn eigen werkplaats gaan kijken". In 1959 was het constructiewerk plaatsje aan de Dijkstraat uitgegroeid tot een solide fabriek. Louis kwam bij de zoon in de zaak, waar hij bedrijfs leider werd. „Ik ben eigenlijk bijna al tijd gewend geweest om met personeel om te gaan. Reeds als jongen was ik bij Roessingh voorman over een stuk of tien jongens en in Helmond had ik een even grote ploeg onder me. Bij „Veenendaal" was ik ook altijd zelf standig. Ik weet, dat ik hard ben voor het personeel, maar ik geloof dat ze me toch wel mogen. Ik ben geen baas, die het een ander laat doen en zelf toe kijkt integendeel, nog iedere mor gen ben ik om half zeven op de fa briek om alle jongens, die in de bui tendienst werken en om zeven uur weg rijden, weg te helpen. Ik blijf dan al tijd, tot 's avonds acht uur k half ne gen, als de laatste terugkomt. Ik vind dat de zaakjes de volgende morgen in Op de jaarvergadering van Jong Gelre in het café de Waaldhoorn te Otterlo heeft de heer H. v. Nijdam techn. ambt. over het veilig werken om de Boerderij gesproken. Met dia's liet de heer Nijdam het een en ander zien van zijn werk als inspecteur. Dat daar nog een hoop werk ligt konden de leden allemaal goed zien en horen. Naar de pauze was er bestuurs verkiezing. Aftredend was de heer Dik Jansen. Maar stelde zich herkiesbaar. Hij kreeg alle stemmen. Voor de rond vraag dankte de voorzitter de leden en sprak de hoop uit dat de weggebleven leden op 16 februari aanwezig zullen zijn op de gecombineerde vergadering in Wekerom en niet alleen op een gezellige avond. De heer L. van de Pol, samen met zijn vrouw luisterend naar de klanken van de boerenkapel. orde moeten zijn, voordat ze weggaan, zodat ik 's avonds wil weten wat er 's morgens klaargezet moet worden". Voorlopig gaat de heer Van de Pol echter eens veertien dagen heerlijk niets doen, tijdens een vakantie in Zwitserland, die hem behalve vele ande re cadeaus is aangeboden. Dat mag ook wel, want dinsdag was hij wel wat geschrokken van de feestelijkheden, pas na het optreden van Caecilia wat ook al een verrassing was kreeg hij te horen, dat er 's avonds een re ceptie zou zijn in „La Montagne". Daar in „La Montagne" hebben ve len van de gelegenheid gebruik ge maakt hem nog eens de hand te druk ken. Onder de aanwezigen was de heer Sandbrink, directeur van Textielfabriek Veenendaal, evenals vele (andere) bu ren van de Dijkstraat. Enkele oud-col lega's, nog uit de Roessingh-tijd, lie ten evenmin verstek gaan. VEENENDAAL Een van de eerste activiteiten van de nieuw opgerichte j V.V.V. was het aanleggen van een agenda, waarin alle bijeenkomsten van diverse verenigingen genoteerd kun- nen worden. Het bijhouden van deze agenda heeft voor de organisatoren het grote voordeel, dat op deze manier i voorkomen kan worden, dat er twee gebeurtenissen op een avond zouden plaatsvinden, waardoor beide niet de j maximale belangstelling van het pu- bliek zouden krijgen. Tot nu toe is er i van deze mogelijkheid geen gebruik gemaakt. Alle besturen worden opge- roepen van deze (kosteloze) mogelijk- heid gebruik te maken in het belang van de eigen vereniging en dat van de gehele Veenendaalse bevolking. Bovendien schept het opnemen van evenementen in deze agenda de mo- gelijkheid, dat ze ook worden opgeno- men in de maandagagenda van de Utrechtse provinciale V.V.V., waar- door ook buiten Veenendaal bekend- heid aan deze gebeurtenissen gegeven wordt, hetgeen voor openbare bijeen- komsten als concerten en derge- I lijke een grotere toeloop van pu- bliek tot gevolg kan hebben. RENSWOUDE Binnenkort zullen de Renswoudenaren, die met hun gebit sukkelen, geen reis meer naar omlig gende plaatsen behoeven te onderne men. De heer \V. H. Engelsma. thans als tandarts te Doorn, heeft het pand Eikenlaan 29 aangekocht met de l»edoe- ling daar met een praktijk te starten. Het hangt van verschillende omstandig heden af wanneer de heer Engelsma met zijn praktijk gaat beginnen. Als mogelijke data werden door hem ge noemd 1 maart of 1 april a.s. VEENENDAAL Het bureau „Voor lichting merkartikelen" uit Soest orga niseerde diensdagmiddag in het O.C.B.- gebouw voor de Veenendaalse bejaar den een gezellige en gevarieerde mid dag die qua onderwerp totaal afweek van het genre dat men doorgaans te zien en te horen krijgt. Eerst werden dia's vertoond van ver schillende merkartikelen. De dames kregen daarvan een goede indruk van zaken, waarmee ze bij het winkelen re kening kunnen houden. Hierna werd een aardige quiz gehouden, waarbij verscheidene prijzen werden gewonnen. Na de puaze bracht de voordracht kunstenaar Anne Holtrop declamatie met gedichten en schetsjes van Simon Carmiggelt, Godfried Bomans, Jan Pruis en Annie M- G. Schmidt. Volgende weëk dinsdag komt drï L. Graafland met het onderwerp „Wij, ou deren en de hedendaagse jeugd". 99 OPHEUSDEN De heer A. Vos, oud-hoofdcommissaris van politie te Gro ningen, heeft gisteravond tijdens een bijeenkomst van de A.R.-Kiesvereniging te Opheusden gesproken over het onderwerp „het gezag". Spreker hield een inte ressant betoog, waarbij voornamelijk het provo-probleem aan de orde kwam. „Mijns inziens missen de zogenaamde provo's een gezond verstand. De straat heeft voor hen het gezag overgenomen. Provoceren zie ik echt niet meer als een kinderlijk spelletje, maar de hele opzet ervan is gericht op het verstoren van de orde. Via dit provoceren trachten de jongelui een vinger te leggen op zwakke plekken in ons staatkundig en maatschappelijk leven", aldus de heer Vos. De voormalige hoofd-commissaris is van mening, dat de overtredingen, die worden begaan door de provo's, over het algemeen te licht worden be straft. Volgens zijn zeggen betreft het doorgaans criminele overtredingen en deze dienne ook als zodanig te wor den bestraft. „Ik heb me geërgerd aan de toestan den in Amsterdam, maar ook aan het optreden van burgemeester Van Hall en premier Cals. Ik begrijp niet hoe deze vooraanstaande Nederlanders er toe zijn gekomen om met de provolei ders te gaan spreken." De heer Vos noemde dit een slappe houding van de beide bewindslieden. „Het gezag heeft ernstig gefaald", aldus de heer Vos. Over het ontstaan van het provota- riaat merkte spreker op: „Ik geloof, dat het gezag in eerste instantie heeft EDE Zaterdag 18 februari wordt op het politiebureau aan de Breelaan van 9 tot 11 uur de jaarlijkse expositie van gevonden fietsen en bromfietsen ge houden. Een ieder die zijn karretje is kwijt geraakt kan een kijkje komen ne men of het voertuig zich tussen de an dere tientallen vehicles bevindt. BENNEKOM Op dinsdag 24 janu ari houdt de vereniging Oud-Bennekom in het Verenigingsgebouw de jaarlijkse ledenvergadering, waarop o.a. de heer H. v. d. Brink wegens ernstige ziekte zich genoodzaakt ziet zijn bestuurs functie neer te leggen. Aansluitend op de ledenvergadering wordt de bijeenkomst voortgezet met de vertoning van een film over de Edel- ambacht, zoals dit in Schoonhoven wordt beoefend. VEENENDAAL De politic beeft de inbraak bij de Talmaschool, die afgelo pen weekend heeft plaatsgehad, dinsdag rond gekregen, met de arrestatie van een deel der daders. Dinsdag werden vier leden van de „bende" gearresteerd, te weten de 18-jarige J. en de 19-jari ge C. M., de 26-jarige T. E. en de 84- jarige L. v.d. E., allen uit Arnhem. Behalve de reeds in ons blad van maandag genoemde geldsom van f 200,- bleken de inbrekers nog veel meer ar tikelen buitgemaakt te hebben, met een totaal aan geldswaarde van ruim f 3500,-. Onder de gestolen goederen bevonden zich elektrische boren, een elektronisch orgel, keukengereedschap en pakken koffie. De recherche verwacht, dat er nog meer arrestaties zullen volgen. Indien de verhoren in Veenendaal afgelopen zijn, zullen de inbrekers waarschijnlijk overgegeven worden aan de politie te Arnhem, omdat men ook daar nog een appeltje met hen te schillen heeft. gefaald in het gezin. De opvoeding van de jeugd speelt bij deze zaken een gro te rol. Ik ben niet van mening, dat het verschijnsel provo een plotseling ver schijnsel is. Het is iets, dat al jaren achtereen is gevoed. In de oorlog is de eigenlijke voedingsbodem hiervoor reeds gelegd. De regering moet niet aarzelen om hiertegen op te treden. Ze heeft een eigen gezag, omdat ze over heid is en dat hebben we maar te die nen." De heer Vos vond het jammer, dat de pers nog steeds zoveel belangstel ling toont voor de provopraktijken. „Helaas staan de kranten maar al te vaak aan de kant van de proov's. Als er door de provo's opgebeld wordt naar krant of televisie, komen ze ook nog. Ik vind dit beneden de waardigheid van de Nederlandse pers. Het gezag dient door iedere Nederlander en in stantie te worden gewaardeerd. We moeten er onder leven en leren leven." Spreker merkte op: „De mensen we ten niet goed meer wat gezag is. Som migen zijn van mening, dat het deva lueert, maar gezag kan niet devalue ren. Macht wel. De hele kwestie is, dat het gezag geen erkenning meer vindt. Men wil breken met deze traditie, evenals velen dit doen met het ouder lijk gezag en de kerk. Dit is nu een maal onmogelijk. Gezag is er reeds sinds mensenheugenis en dat zal er ook altijd blijven." VEENENDAAL In het laatste deel van de oorlog werd het ziekenhuis van YVageningen naar Veenendaal overgebracht, omdat Wageningen in het spergebied lag. Een dergelijke „kleine" gebeurtenis bleek later het begin geweest te zijn van een instantie die in de Veenendaalse samenleving, maar ook in die van de omliggende plaat sen niet meer valt weg te denken. Door die tijdelijke huis vesting van het YYageningse ziekenhuis kwamen enkele ingezetenen tot de conclusie dat het zeer nuttig zou zijn. indien Veenendaal over een eigen ziekenhuis zou gaan beschikken. Een van de grote initiatiefnemers was de be kende arts de heer C. F. Engel. Omdat voor de realisering van een dergelijke inrichting echter veel geld nodig was werd een fonds ingesteld. Het werd echter een keten, om dat men er vrij spoedig na de oorlog van uitging dat er meer geld binnen zou komen, indien zij, die he. geld op tafel moesten leggen ook zelf een „tastbaar" nut van dit geld zouden hebben. Men vond dit „nut" in een „fonds", dat ziekenfondsleden een langere „gratis" ver pleging in een ziekenhuis zou garanderen, dan de 42 da gen die de ziekenfondsen toen gaven. Bovendien kregen de contribuanten de mogelijkheid om op kosten van dit „fonds" in het ziekenhuis verpleegd te worden zonder een medische, maar wel met een sociale noodzaak. Dit is de eigenlijke oorzaak van het ontstaan van de Vereni ging Voor Ziekenhuisverpleging (VVZ) voor Y eenendaal en omstreken. Het is niet bij ziekenhuisverpleging gebleven in die vereniging. Het werd in de loop van de jaren nu ruim 21, want de oprichtingsdatum was 29 november 1945 een aanvullende ver zekering voor allerlei zaken, die met ziekte te maken hebben, maar waarvoor het ziekenfonds niets of weinig ver goedt. Een greep eruit: ziekenvervoer, gezinshulp, brilmonturen, kunstgebitten, gehoorapparaten en kraamgeld. Dat zijn zo de belangrijkste, wat de posten in de boekhouding betreft. Steeds zijn er verstrekkingen bijgeko men, en nog steeds wordt door leden op nieuwe vergoedingen aangedrongen. Het ledenbestand is nog steeds groei ende, waren het er op de oprichtings datum ongeveer 600, nu zijn het er reeds bijna 18.000. Van die 18.000 wo nen er ruim 14.000 in Veenendaal. wat dus een vrij hoog percentage van het aantal inwoners is. Toch komen er nog vrijwel dagelijks nieuwe aan meldingen en zijn ook de bodes van de VVZ regelmatig in de weer om nieuwe leden te winnen. Het oorspronkelijke doel van de ver eniging: de oprichting en instandhouding van een ziekenhuis, heeft men reeds lang laten varen. Officieel heeft men geen enkele binding meer met het Ju- lianaziekenhuis. Er is een tijd geweest, dat enkele vertegenwoordigers van het bestuur van het Julianaziekenhuis, uit hoofde van die functie in het bestuur van VVZ zitting hadden, maar ook de ze binding is vervallen. Als men iets aan het Julianaziekenhuis schenkt, dan doet men dat in natura, geldelijke steun wordt er reeds lang niet meer gegeven. Voorbeelden daarvan zijn de „stoep" en het meubilair in de hal. Wij vroe gen of het bestuur er over dacht om te zijner tijd bij te dragen in de kosten van het zusterhuis Waarvoor de ge meente geld heeft uitgetrokken. Het antwoord daarop was, dat men indien de geldmiddelen het toelaten wel ïetS'siAl doen, maar ook dan weer in na tura. In de loop van de jaren is de contri butie voor de aanvullende verzekering gestegen van één naar drie stuivers per persoon per week. Het aantal ver strekkingen is in de loop van die tijd echter veel en veel groter geworden. Men begon met twee, thans zijn het er zeventien. De belangrijkste daarvan die dus het meeste geld opslokken VEENENDAAL Aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam slaagde onzf oud-plaatsgenoot de heer J. G. Bax voor het doctoraal examen in de rech ten. VEENENDAAL Voor het doctoraal examen biologie slaagde aan de Rijks universiteit te Utrecht de heer P. G. van der Wal uit Veenendaal. BARNEVELD De tien eerste uit slagen van de onderlinge schietwedstrij den van „De Eendracht" te Barneveld luiden deze week als volgt: T. Roskam 96; C. Mastenbroek 94: H. J. van Ee 93; W. Adams 93: W. Vin- kenborg 93; G. v.d. Langemeen 91; A. Bouw 91; J. van Eist 90; J. Westerneng 89; M. van Ginkel 89; W. Pater 87; D. van Ginkel 87; A. Willems 86; M. Zegers 84; C. Turnhout 84; M. Teunissen 81; W. Timmer 79; C. van Veldhuizen 78; A. v.d. Brink 78; L. D. Huisman 76; A. Hooijer 73; J. Vermeer 70 en W. Groenewold 70. De stand na 13 oefenavonden is mo menteel als volgt: (het eerste cijfer geeft het aantal punten aan. het tweede het aantal oefenavonden en het derde het ge- middeldecijfer.) 1. A. Bouw 1211, 13, 93 2 13; 2. W. Vinkenborg 1195, 13. 91 1213; 3. W. Adams 1097, 12. 91 5/12; 4. C. Masten broek 1085, 12, 90 5 12; 5. W. de Gijdt 625. 7, 89 2 7; 6. T. Roskam 975, 11, 88 7 11; 7. C. v.d. Langemeen 1052, 12, 87 2/3; 8. A. v.d. Brink 1049. 12, 87 5 12; 9. D. v. Ginkel 864, 10. 86 2 5; 10. M. Ze gers 774, 9, 86. Y EENENDAAL Dinsdagavond is 't voorlopig bestuur van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer weer bij een geweest. Een van de belangrijkste besluiten, die genomen zijn is de op dracht, die de vrouwelijke bestuursle den gekregen hebben om alle bedrij ven, zowel industrieën ais winkels ai' te gaan voor de ledenwerving, want zo als de heer D. Hup ons mededeelde: „Er is geld nodig". Men hoopt omstreeks Pasen een fol der van Veenendaal gereed te hebben. Deze folder zal gegevens over de plaats, de bijzonderheden enz. bevatten. Er zal een zo ruim mogelijke verspreiding van plaats vinden. Het blijkt al bekend te zijn bij de vreemdelingen, dat het VVV-kantoor ge vestigd is op Hoofdstraat 84. De bestel de lichtbak zal eerst eind van deze maand of begin februari geleverd wor den. Deze bekendheid maakt de heer Hup op uit het feit, dat vreemdelingen, die liever niet in een hotel logeren bij hem informeren naar beschikbare pen sionruimte. Het bestuur van het VW doet dan ook een beroep op allen, die in staat en bereid zijn tot het verlenen van pen sion. zich in verbinding te stellen met het kantoor: Hoofdstraat 84, telefoon 2289. zijn de volgende: gezinshulp f 14.000,-, brilmonturen f 12.500.-, taxivervoer f 3.000,-, gehoorapparaten f 2.000,-, en vergoeding voor kunstgebitten: f 8.000,-. De heer T. van de Wal, voorzitter van de VVZ, die ons de gegevens ver sterkte wees erop, dat bij dergelij ke bedragen alleen al voor een deel van de verstrekkingen een grote contri butieontvangst noodzakelijk is. Doordat heel wat verstrekingen berekend wor den naar de aanschaffingsprijs (gehoor apparaten 20 pet., orthopedische kor setten en vele andere artikelen 25 pet. van de aanschaffingsprijs) en bovendien andere tarieven regelmatig aangepast worden aan de gestegen prijzen (ver goeding brilmontuur voor volwassenen werd bijv. vorig jaar gebracht van f 6,- op f 9,-) is aan een kleine contributie verhoging niet altijd te ontkomen ge weest. Nadat echter de weekcontributie ge durende ongeveer 10 jaar op een bedrag VEENENDAAL Aan het politie bureau werden de volgende voorwerpen als gevonden of verloren aangegeven in de periode van 20 december 1966. Gevonden: een zwarte wandelstok; een rode portemonnaie, inh. 3 bankbiljetten en enig klein geld plus huissleutel (lips); een blauwe step; lichtbruine portemonnaie. inh. geldbedrag; een regencape. groen plastic; een kinder- bril met donker montuur; grijze dames paraplu; broche met ingelegde steen tjes; een bankbiljet; kleine donkerbruine portemonnaie, inh. oude munten; 2 pannelappen; een bosje sleutels; een rood geblokt damestasje, inh. portemon- naie'tje met klein geld; een paraplu; een gehoorapparaat in etui; een autosleutel (Taunus); een zwarte rechterhand schoen: een bankbiljet; aan komen lopen een hond; een herenportemonnaie; een bruine dameshandschoen (rechter); mo hair shawl (donker van kleur); een geruite tas; portemonnaie. portefeuille model, inh. geldbedrag; rode step; aan komen lopen een zwartwitte hond (ras Dalmatiër); een paar dameshandschoe nen; half mud aardappelen; een rieten mand met handvat en houten deksel; 2 bankbiljetten Marokkaans-lederen kin dertasje, inh. psalmboekje; een donker rode vulpen; een sleutel (groot model); een rechter herenhandschoen, gedeelte lijk stof en leer; een lichtbruine porte monnaie, inh. geldbedrag; sleutels aan kogelringetje; een rechter zwarte da meshandschoen (stof); een bruinkleurig psalmboekje; een bruine herenhand schoen (rechts); twee muntbiljetten; een bankbiljet; een rode damesportemon- naie, inh. geldbedrag; roodleren kinder- want; rode muts; een zwart damesporte- monnaie'tje, inh. foto, een kruisje en klein geldbedrag; een dameskettinkje; een zwarte herenparaplu: een paar blauwe kinderwanten; een muntbiljet; bruine knipportemonnaie, inh. klein geldbedrag; een windjack (jongens); een bromfietsbril; rode portemonnaie, inh. geldbedrag; een kinderpyjama; een bruine damesglacé (rechter). Y'erloren: bobslee, rood van kleur (waarin de latjes geel); een bosje met sleutels; een zwarte portemonnaie, inh. f 2,50 en sleutel; rode portemonnaie, inh. pl.m. f 115, een gouden oorknop met een granaatje (donkerrood); een zil veren ketting met een paarse steen; zwarte portemonnaie, inh. sleutels; een blauwe nylon gevoerde want (linker); herenhorloge met gevlochten band; zwarte damesknipportemonnaie, inh. pl.m. f 40,met rekening en foto's; rode damesknipportemonnaie, inh. een bankbiljet van f 100,2 bankbiljetten van f 25,en verder klein geld; een gouden bedeltje; een herenparaplu (don kergrijs); een inapje, inh. rijbewijs, be- lastingkaart, strookje van P.T.T. en ver zekeringsbewijs; bruinlederen portemon naie. inh. ongeveer f 60,een paar ge breide handschoenen (grijs); een zwart lederen herenportemonnaie, inh. pl.m. I f 15, een step, kleur geel; witte da- mesportemonnaie, inh. pl.m. f 9,zil veren halskettinkje; bruine portemon naie (knip) inh. f 15,verzekerings bewijs; beige geruite boodschappentas, inh. rode portemonnaie, inh. pl.m. f 35, en groene maillot; zwarte dameshand schoenen (stof); crèmekleurige porte monnaie. inh. pl.m. f 9,een paar zwarte glacé's, maat 7bruine porte monnaie, inh. f 100,een herenbril met zwart montuur; zwarte damesporte- monnaie, inh. foto's; bruine herenporte monnaie, inh. 2 bankbiljetten van f 100,- en pl.m. f 10,-aan klein geld; beige sleuteletui met een huissleutel (lips) en 1 sleutel van kantoor; een jongensfiets, kleur blauw-wit; kentekenbewijs deel I, kent. 83 57 BL; donkerbruine heren portemonnaie, inh. f 21,zwarte da- mesportemonnaie met knipsluiting, inh. klein geldbedrag; grijze herenglacé (rechter); een bruin damestasje met inhoud; een gouden broche (rond mo del); 2 autobanden en een pak met 2 kussens; zwarte portemonnaie (knip model): een doublé dames-armband; een bankbiljet van f 10.een paar witte wantjes; bruine herenglacé (rechter); wit kindertasje; zwarte damesportemon- naie, inh. f 35,herenportemonnaie (bruin), inh. f 0,50 en verzekerings bewijs; blauwe kinderdas: een dames doublé armbandhorloge: rode jongens fiets; groene vulpen (Parker). van 13 ct. had gestaan, is deze met in- gang van 1 januari 1967 gebracht op 15 ct. Temeer omdat de statuten een zekere reserve voorschrijven is deze j verhoging noodzakelijk geweest. Men i moet een reserve hebben, gelijk aan de j gemiddelde jaarinkomsten over de af- gelopen drie jaar. Momenteel bedraagt de reserve onge veer een ton. Deze reserve is noodza kelijk om een plotselinge epidemie of andere calamiteit te kunnen opvangen zonder in geldelijke moeilijkheden te geraken. Een van de grootste problemen, waarmee het huidige bestuur van de VVZ worstelt is de vergrijzing van de bestuursleden. Een deel van het bestuur bekleedt die functie reeds vanaf de op richting. Sommigen, waaronder de voor zitter zouden gaarne hun plaats aan jongere krachten afstaan, maar ieder» keer blijkt een oproep aan de lede», om hestuurvkandidaten te stellen tever geefs. Ternauwernood konden vacatu res, die door overlijden of vertrek wa ren ontstaan vervuld worden. Het duurt volgens de heer Van de Wal wel enige tijd, voordat men vol doende in de materie is ingewerkt, om de vereniging naar behoren te besturen. Hij is 65, ging vorig jaar met pensioen en nu is zijn grootste wens om voor zijn zeventigste verjaardag de voorzit tershamer aan iemand over te geven, waarin hij het volste vertrouwen kan hebben. Deze man zal echter óf reeds nu van het bestuur moeten deel uitma ken. óf daarin zo spoedig mogelijk gekozen moeten worden. Hij is ér van overtuigd, dat het enige offers vraagt van degene die de teugels van de VVZ van hem zal moeten over nemen. Het is in de loop van de ja ren een gigantisch werk geworden waar tegenover geen enkele stoffelijke belo ning staat, hooguit een erelidmaatschap als men zelf te oud geworden is. De man waarmee het publiek het meeste in aanraking komt is de admi nistrateur van de vereniging, de heer A. Roor. Hij zetelt de gehele dag in het kantoortje van de VVZ aan de Zandstraat. We vroegen hem hoe de reacties van het publiek waren op het geen hij doet. „Meestal heel goed", was zijn antwoord, „och ik heb de dankbare taak mensen geld te geven. Dat wil er altijd wel in". Wij vroegen of hij nooit moeilijkhe den had gehad. Eerst was hij wat aar zelend. maar toen kwam er een ver haaltje: „Een keer eigenlijk. Een oude man kwam voor vergoeding van taxi- kosten, maar omdat hij voor dat jaar reeds het maximumbedrag gehad had. kon ik het niet meer geven. Hij dreig de toen de politie te bellen, waarop ik hem voorstelde dat zelf even te doen. In plaats van de politie belde ik zijn zoon en die kon de oude baas al te gensputterend mee naar huis krij gen. Verder heb ik nooit iets van der gelijke aard meegemaakt". SCHERPENZEEL 18 jan. 1967 Eiermarkt. Aanvoer ca. 900.000 stuks. Prijzen: kippeëieren f 11,00f 11,50; henneëieren f 9,00—f 10.50; alles per 100 stuks. Handel rustig. Veemarkt üoetincheni Aanvoer: al. vee 309: gebruiksvee 619; vette kalve ren 28; vaarskalveren 730: schapen 11; geiten 7; paarden 15; veulens 3; to taal 1722. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien. p. st. f 890—f 1450; mest- en weidevee, p. st. f 830—f 1150: drachtige vaarzen, p. st. f 900—f 1435; guste vaar zen, p. st. f 860—f 1160: pinken, p. st. f 440f 700; graskalveren, p. st. f 420— f 620; vaarskalveren, p. st. f 120f 250; stierkalveren, p. st. f 50 f 95; schapen, p. st. f 90—f 115; vette kalveren le kwal. p. kg. lev. gew. f 3.90f 4.20; 2e kwal. p. kg. lev. gew. f 3.55f 3,85: 3e kwal. p. kg. lev. gew. f 3.15f 3.45: slachtvee le kwal. p. kg. gesl. gew. f 3,80 f 4,20; 2e kwal. p. kg. gesl. gew. f 3.45—f 3.75; 3e kwal. p. kg. gesl. gew. f 3,10—f 3,35; worstkoeien, p. kg. gesl. gew. f 2,65—f 3.00; slachtpaarden. p. kg gesl. gew. f 2,85—f 3,25; veulens, p. kg. gesl. gew. f 2,90f 3,40. Handel: slacht vee, willig; weidevee, redelijk; vaars- en stierkalveren, willig; vette kalveren, kalm; schapen en lammeren, kalm; paarden, redelijk. Heden, woensdag RHENEN Gebouw Irene, 20.00 uur: Forumavond C.H.U. EDERVEEN Verenigingsgebouw Ned. Herv. Kerk, 20.00 uur: Bijeenkomst C.P.B. AMERONGEN Dorpshuis, 20.00 uur: B.H.E.C.-film BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: Derek Flint. Morgen, donderdag RHENEN Gemeentehuis, 10.00 uur: Raadsvergade ring. VEENENDAAL Kantine Brandweerkazerne, 20.00 uur: Cursus Veilig Verkeer. OVERBERG School niet den Bijbel, 19.30 uur: Jaar vergadering C.P.B. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „Kortsluiting op de 27e etage". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen tot 4 februari: Expositie van olieverf en gouaches van Elly Booy. Openingstijden van 1112 en 1417 uur, dinsdag ook 1921 uur. Zondag en woensdag ge sloten.

De Vallei | 1967 | | pagina 3