Jeugdorkest startte met veel belangstelling Kunst en Vriendschap hoort bij Opheus dense bevolking Boeiende lezing over Kameroen Bcdrijfsongeluk in Wagenin^en Overbergse dames genoten van zeer boeiende avond Publiek is niet karig met financiële steun Reisbureau gaat op reis P E L CHEVROLET AGENDA Voor N. C. V.B. Renswoude BURGERLIJKE STAND Veenendaal Vijand Mist u uw dagblad DE VALLEI BEL tot I 7.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. O pheusdenaar „verloor" brommer „Jong Gelre" houdt jaarlijk se feestavond Oudste Drukke tijd voor „Euphonia^ V.A.B. KIRPESTEIN Rhenense kinderen fietsten op snelweg Willem Teil schoot weer met scherp DRIE GEWONDEN Contactavond van „De Jant jes" Zondagsschool start in O.C.B. Ede Amerongen VRIJDAG 20 JANUARI 1967 OPHEUSDEN Iedereen in het dorp Opheusden kent de plaatselijke fanfare „Kunst en Vriendschap". Het muziekkorps hoort als het ware bij de bevolking en dat merkt de fanfare tel kens weer. De pittige marsen van het korps zijn eenvoudig niet uit 't dorps leven weg te denken. Een inwoner van Opheusden merkte dan ook terecht op: „Als Kunst en Vriendschap er niet zou zijn, was Opheusden niet wat het nu is". Dit jaar hoopt het muziek korps zijn 35-jarig bestaan te vieren en wel op 1 november. Velen zullen zeggen: „Dat duurt nog lang", maar zo denkt het bestuur van de fanfare er niet over. Integendeel. Gisteravond werden in het repetitielokaal in de Hamsestraat reeds de eerste voorberei dingen getroffen om het jubileum op originele wijze te kunnen vieren. Ruim 30 kinderen, allen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar, waren voor de eerste maal naar de repetities gekomen om deel uit te gaan maken van een jeugdor kest, dat speciaal ter gelegenheid van dit 35-jarig bestaan zal worden opge richt. Het ligt in de bedoeling van het bestuur, om dit jeugdorkest op de dag van het jubileum voor de eerste maal een concert te laten geven. Naar het enthousiasme van de jeugdige muzi kantjes te oordelen zullen ernstige po gingen in die richting worden onder nomen. Alle jeugdige orkestleden, die deze avond voor het eerst hoorden uitleggen wat nu precies een noot was, luisterden aandachtig naar het voor hen nog in gewikkelde betoog van de dirigent van de fanfare, de heer H. J. Bruk- man. Het vormen van een jeugdorkest heeft weliswaar een nogal saai begin, maar een prachtige toekomst. Op een groot schoolbord verklaarde de heer Brukman zijn leerlingen de verschillen de tekens in de muziek en bracht hen enige notenkennis bij. De kinderen hadden er plezier in, evenals de dirigent zelf en enkele leden van het muziekkorps, die de kinderen *an het slot van de les iets over hun instrument vertelden. Toen de kinderen vol enthousiasme naar huis waren ver trokken om daar het geleerde in deze 'eerste les trots aan vader en moeder te vertellen spraken wij nog even met de voorzitter van „Kunst en Vriend schap", de heer J. Wevers. „Op 1 november 1932 werd de plaat selijke mondaccordeonvereniging die toen al enkele jaren bestond omgezet in de fanfare „Kunst en Vriendschap". De Opheusdense bevolking zette zich in zijn geheel in voor het verkrijgen van instrumenten, die ook toen al niet goed koop waren. In een snel tempo leerden de toen ruim 30 leden deze instrumen ten gebruiken en Opheusden had een ei gen fanfare-korps." Dit vertelt de heer Wevers, die nu ruim 15 jaar voorzitter is van het Opheusdense muziekkorps. De toenmalige dirigent van de fan fare, de heer J. Homan, had een groot aandeel in de oprichting van „Kunst en Vriendschap". Ruim 15 jaar is de heer Homan dirigent gebleven van het mu ziekkorps. Na zijn vertrek werd hij op gevolgd door de heer J. W. de Jong, die verleden jaar is opgevolgd door de heer J. Zadelhof. Aangezien de heer Zadelhof beroepsmusicus werd, moest „Kunst en Vriendschap" opnieuw uit zien naar een andere dirigent, die zij heeft gevonden in de heer H. J. Bruk man, die het muziekkorps sinds 1 de cember 1966 dirigeert. De heer Wevers vertelt verder: „In de oorlogsjaren heeft de fanfare, even als vele andere muziekkorpsen, prak tisch stilgelegen. Toen wij na de oor logstijd onze activiteiten weer volop wil den hervatten, bleken al onze instrumen ten te zijn verdwenen. Voor de tweede maal moest een ge heel nieuw instrumentarium worden aan geschaft, dat door onze vereniging hele maal zelf werd bekostigd. Enkele instru menten worden op het ogenblik nog ge bruikt. Na de oorlog telde de fanfare ruim 50 leden. Lange tijd bleef dit le denaantal vrij constant, totdat de ploe gendienst meer en meer op de fabrie- De dirigent H. J. Brukman tracht zijn leerling voor het eerst op een school bord wegwijs te maken in de doolhof van de muziek. RENSWOUDE Op de eerste vergadering in het pas beponnen jaar sprak de presidente van de Ned. Christen Vrouwenbond, mevrouw Hosang, een wel komstwoord tot alle leden, die in een groot aantal bijeen waren gekomen. Ook las zij een gedicht voor, nl. „Ik heb gedroomd". De meditatie die zij hield was gebaseerd op een gedelte uit de Bijbel, nl. Handelingen 27, waarin Paulus op wekt moed te houden. Zo wekte ook zij allen op goedsmoeds te z(jn en met blijd- i schap het nieuwe jaar te beginnen. ken werd ingevoerd en de televisie kwam." De heer Wevers ziet, evenals de se cretaris A. J. Roelofsen, de televisie als de grootste vijand van het verenigings leven. „Kunst en Vriendschap" heeft het aan den lijve ondervonden", zegt de voorzitter. Het ledental daalde schrikbarend. Het animo voor de gezel lige repetitieavonden verdween en ve len raakten verslaafd aan de T.V. en de huiskamer. Voor hen was de nuttige vrijetijdsbesteding taboe. Ook nieuwe leden krijgen we tegenwoordig niet veel meer. Dat komt, omdat het bij de mu ziek nu eenmaal zo is, dat je minstens een jaar moet studeren voordat je er eens echt aan mee kan gaan doen. Bij andere clubs kunnen ze meestal direct deelnemen. Al deze factoren heb ben bijzonder nadelige gevolgen gehad voor ons muziekkorps, maar bovendien voor het gehele verenigingsleven en de mensen zelf," aldus de heer Wevers „Op het ogenblik is het zover," zegt hij, dat ons fanfarekorps aan de rand staat van 'n onderbezetting. Zodra er te wei nig leden in een muziekkorps zitten kunnen ze. niet meer naar buiten tre den. We hebben dan ook een dringende behoefte aan meer nieuwe leden. Al zouden alleen de oud-leden maar bij ons terug willen komen, dan waren we al weer gered. Waarom ze zijn wegge lopen is voor het gehele bestuur onbe grijpelijk. Men dient toch te beseffen, dat een nuttige vrijetijdsbesteding ten slotte noodzakelijk is voor een mens." De heer Wevers noemde het een ver heugend feit, dat de subsidie van ge meentezijde in stijgende lijn is. „Wij OPHEUSDEN In de gemeente Amersfoort werd door de politie de bromfiets van de heer v.d. H. uit Op heusden onbeheerd aangetroffen. De rijkspolitie te Kesteren stelt een onder zoek in aangezien de heer v.d. H. geen aangifte van diefstal heeft gedaan. KESTEREN/OPHEUSDEN „Jong Gelre", afdeling Midden-Betuwe, waar bij ook de dorpen Kesteren en Opheus den zijn aangesloten organiseert zater dag 21 januari weer haar jaarlijkse tra ditionele feestavond, die wordt gehou den in „Het wapen van Valburg" te .Valburg. Het programma van deze avond is vol muziek, spel en dans. Ook zullen de nieuwe bestuursleden officieel worden geïnstalleerd. hopen dat deze stijgende lijn zich in de toekomst zal voorzetten. Desalniettemin zijn wij het gemeentebestuur van Kes teren dankbaar voor het begrip dat zij toont voor het Opheusdense fanfare korps. Het is dan ook verheugend, dat ook deze vorm van vrijetijdsbesteding zo daadwerkelijk door het gemeentebe stuur wordt gesteund. Naar wij hebben kunnen informeren is het fanfarekorps „Kunst en Vriend schap" de oudste vereniging in de ge meente. Opheusden. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat de Opheusdense be volking het korps in haar hart heeft ge sloten. Een donateursaantal van ruim 500 is het bewijs dat de vereniging KESTEREN De Chr. Oratorium Vereniging „Euphonia" is na de Kerst dagen en de jaarwisseling een zeer drukke werkperiode begonnen- Op 16 sebruari wordt de traditionele uitvoe ring van de Johannes Passion van J.S. Bach gegeven. De voor deze uitvoering zeer geschikte en sfeervolle Cunera- kerk te Rhenen vormt evenals bij vo rige gelegenheden het onontbeerlijke decor. Het koor bereidt zich voor op een uitvoering, die naar verwacht wordt door inhoud en vertolking weer meer biedt dan de zes voorafgaande uitvoeringen. In mei van dit jaar zal het oratorium „Die Jahreszeiten" van Haydn worden uitgevoerd- Gebrek aan 'n goede con certzaal is de oorzaak, dat niet Rhenen doch Kesteren als plaats van uitvoe ring is gekozen. De directie van de vei lingvereniging heeft de veilinghal gra tis voor dit doel beschikbaar gesteld, een gebaar, dat bij „Euphonia" veel waardering heeft geoogst. Gehoopt wordt, dat het Initiatief om in Kesteren een oratorium uit te voe ren in de Betuwe grote weerklank zal vinden. De gemeenteraad van Kesteren heeft reeds een subsidie voor deze uit voering beschikbaar gesteld. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY -MOTORS - EDE RHENEN De Porsche-groep vajl de Rijkspolitie heeft gisteren onder <Te gemeente Bunnik twee 7-jarige knaap jes aangehouden die rustig op de snel weg Arnhem-Utrecht reden.. Het bleken twee neefjes te zijn afkomstig uit Rhe nen die samen eens „gezellig 'n eind je" wilden gaan fietsen Zij waren 's middags om 1 uur van huis vertrokken en werden tegen het vallen van de avond in hun kraag ge pakt. De ouders hebben hun kinderen later op de avond op het bureau in Bun- nik afgehaald. AMERONGEN In hotel „Buiten- lust" te Amerongen werd er weer lus tig op los geschoten door de leden van de Amerongse schietvereniging Willem Teil. De uitslagen luidden als volgt: A. Duffels 94 pnt.; H- den Uijl 93 pnt.; A. Burgstede 93 pnt.; W. van Vee- nendaal 93 pnt.; G. Wijnbergen 93 pnt.; A. de Haas 90 pnt.; J. Pakvis 88 pnt.; H. van Veenendaal 87 pnt.; P. v.d. Sigtenhorst 87 pnt.; C. M. Ploeg 87 ppt.; R. Labruyére 84 pnt.; J van Leeuwen 83 pnt.; G. Mulder 81 pnt Enkele leden van het muziekkorps tonen de jeugdige orkestleden hun instrumenten. leeft. Voorzitter Wevers zegt: „Over de medewerking van de bevolking kunnen wij niet anders dan met lof spreken. We kunnen alles organiseren, maar 't slaagt altijd en het levert telkens weer een hoog bedrag op. Daar willen wij tegen over stellen, dat de bevolking ook al tijd op ons kan rekenen." De fanfare waartoe ook nog een drumband behoort met 18 leden, kreeg in augustus 1957 nieuwe uniformen. En kele dames van de leden hebben diver se akties op touw gezet om de enorme aanschaf te kunnen bekostigen. De op brengst was echter dermate hoog, dat ook nog trommels konden worden ge kocht, evenals uniformen voor een op te richten drumband. Allemaal bewijzen' die aantonen, dat Opheusden houdt van haar muziekkorps „Kunst en Vriendschap", een fanfare, die op haar beurt leeft voor en met de bevolking. WAGENINGEN Om ongeveer half negen vanmorgen heeft een vrij ern stig bedrijfsongeval plaats gevonden bij de bouw van de nieuwe Gereformeerde Gemeentekerk aan de Prof. Van Uven- weg te Wageningen, waarbij drie bij de bouw betrokken personen meer of minder ernstig werden gewond. Het ongeluk werd veroorzaakt door het weigeren van de rem van het be- drijfsliftje waarmee zij naar boven ge bracht werden. De drie gewonden zijn, de heren A. H. en W. E., beiden uit Barneveld en de heer E. P. uit Lun- teren zijn naar „Ziekenzorg" overge bracht. Heden, vrydag VEENENDAAL NVV-gebouw 19.30 uur: Jaarvergade ring A.N.G.B. SCHERPENZEEL Marktzicht 20 uur: Schudjassen t.b.v. het comité-bejaarden. BIOSCOOP Luxortheater, Veenendaal 19.30 uur: „Kortsluiting op de 27e verdieping". Morgen, zaterdag RHENEN Eigen Gebouw 14 uur: Overdracht nieu we instrumenten aan O.B.K. AMERONGEN Dorpshuis 19.30 en 21 uur: Vertoning kleurenfilm huwelijk Prinses Mar griet. SCHERPENZEEL Boszicht 20 uur: Oskadi-dansavond m.m.v. The Sharks. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Kortsluiting op de 27e etage". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen tot 4 februari: Expositie van olieverf en gouaches van Elly Booy. Openingstijden van 11- 12 en 14-17 uur, dinsdag ook 19-21 uur. Zondag en woensdag gesloten. OVERBERG Gisteravond hield de Chr. Plattelandsvrouwenbond, afdeling Overberg haar vierde jaarvergadering in de School met den Bijbel. De presidente, mevrouw Hoogendoorn-van Ingen uit Amerongen opende met een kort inleidend woord, met als thema: „Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en tot in eeuwigheid". Zoals te doen gebruikelijk werden na het gebed, verslag van se cretaresse en penningmeesteres voorgelezen en onveranderd goedgekeurd/ Gezien de vele door de secretaresse genoemde bondsactiviteiten over het afgélopen jaar, kwam de vereniging ook financieel goed uit de bus. Onder de aanwezigen, die welkom werden geheten, bevonden zich de heren Tijsseling, Rijkslandbouwconsu- lent en G. G. Verkerk, verbonden aan het Proefstation voor Akker- en Weide- bouw te Wageningen, die het grootste deel van de avond voor hun rekening namen met het vertonen van dia's. In een kort voorwoord memoreerde de heer Verkerk, wat het eigenlijke werk van de Verenigde Naties inhoudt, in het bijzonder haar Landbouw- en Voedsel voorzieningsorganisatie. Teneinde te trachten dit moeizame omvangrijke werk ook voor de Overbergse dames wat duidelijker te maken nam hij hen mee naar Marokko, Senegal, Nigeria, Ghana, de Ivoorkust en Boventala in Afrika. De moeilijkheden, die vaak overwonnen moeten worden, het aange ven van wegen ory. de ontwikkelings projecten te doen slagen, hetgeen o.a. inhoudt, dat men zich in de eerste plaats goed moet bezinnen op de aan wezige toestand, zijn reële feiten, waar wij ons hier moeilijk een voorstelling van kunnen maken. Regionale projecten hebben in het al gemeen meer kans van slagen, dan zeer groots opgezette projecten. Door het zien van de dia's kreeg men een wat meer algemeen beeld van de ach tergronden van de daar heersende toe standen, hoe het werk aangepakt wordt en de al zichtbare resultaten. De heer Verkerk liet o.m. de meest moderne moskee in Nigeria (de bevolking is meest Mohammedaans) en de gebou wen aan de rand van de Sahara, waar hele stammen met hun vee bij elkaar wonen, zien. Heel veel van deze men sen zijn ziek, plm. 15 procent is blind en plm. 40 procent lijdt aan t.b.c.ü! Steeds kwamen de grote tegenstellin gen tussen de door Europeanen inge voerde landbouw en traditionele land bouw naar voren. Dit alles bij een tro pische temperatuur van tussen de 40 en 50 graden C. De reis door Afrika werd slechts on derbroken door de koffiepauze met ver loting, waarbij het schoollokaal aardig op een bijenkorf begon te lijken. Als afwisseling voerden de dames De Wit, Koopman en Hardeveld, resp. vermomd als zoon, vader en huwelijkskandidate een klucht op, getiteld: „Ja pa, nee pa". De vader probeert zijn vreselijk slome zoon te laten trouwen, waarbij blijkt, dat pa beter van deze materie op de hoogte is dan zoonlief, wat uit eindelijk hierin resulteert, dat het meis je wel haar ja-woord geeft, maar aan vader. Onnodig te zeggen, dat de lach salvo's niet van de lucht waren. Na behandeling van de ingekomen stukken en enkele woorden van dank aan de heren Rijsseling en Verkerk voor hun belangrijk aandeel in het wel slagen van deze avond, deelde de pre sidente nog mede, dat de Bondsdag in Friesland is vastgesteld op 27 april a.s. en de bekende legerpredikant, ds. Lang broek op een nog nader te bepalen da tum zal komen spreken over: „Jan sol daat zonder moeder". Onder doodse stilte declameerde me vrouw Koopman „Zegenende handen". Na dit ernstige gedeelte van de avond zongen allen het „Dankt, dankt nu al len God" en sloot mevr. Hoogendoorn met gebed. Dr. Dronkers uit Utrecht, die voor deze avond was uitgenodigd om te spre ken over „tegenstellingen in Kame roen", 'gaf eerst enige inlichtingen over dit onderwerp. Ongeveer een half jaar geleden is dr. Dronkers teruggekomen van een reis naar Kameroen, waar hij in opdracht van de Ned. Herv. kerk Nederlandse gezinnen bezocht. Samen met zijn vrouw heeft hij het nuttige met het aangename kunnen verenigen, door er een bezoek aan zijn dochter aan vast te knopen. Dr. Dronkers heeft zijn hart aan Afrika verpand en is dan ook zeer in zijn schik, dat hij over zes weken nog maals naar dit werelddeel kan gaan, nu alleen en in opdracht van de Herv. kerk. Ditmaal zal het Liberia zijn, waar ongeveer 1200 Nederlanders wo nen. Het Afrikaanse volk \frerd door spre ker geschetst, en in allerlei toestanden besproken. Verschillende tegenstellin gen kwamen daarbij naar voren. De geschiedenis van Afrika is onnoemelijk veel ouder dan die van Europa. Afrika is daarom een zeer oud land, maar te gelijkertijd is het een nieuw land. De adat (oude traditie) is vermengd met het heden. De ouderen kunnen niet bui ten deze adat, terwijl de jongeren de ze van zich af willen schudden, wat dan weer conflicten geeft. Ook wat het huwelijk betreft zijn de jonge mensen een andere mening toe gedaan dan de ouderen. De polygamie, typisch Mohammedaans, heeft daar nog niet afgedaan. Een man mag daar vier vrouwen hebben, wat inhoudt, dat daar ook steeds een bruidsschat voor moet worden betaald. Op de vraag hoe dit economisch mogelijk is, bracht de spreker naar voren, dat de vrouwen in Afrika het werk doen. Zo neemt de vrouw nog steeds een ondergeschikte plaats in. Voor de christen geworden mohammedanen, die reeds voordien al verschillende vrouwen hadden getrouwd wordt dit een moeilijke situatie. Ook het mohammedanisme en het christendom vormen een zeer grote te genstelling, waar dan ook nog het hei- RHENEN De reisbureaus trachten steeds nieuwe wegen in te slaan om hun klantenpotentieel te vergroten. 2 Nederlandse reisbureaus hebben nu een nieuwe wervingsmethode uitgedacht. De eerste primeur betreft Utrecht, waar de 36-jarige directeur van het reisbu reau Nimwegen een mobiel reisbureau op de weg heeft gebracht, dat onder meer ook Rhenen zal bezoeken. Een omgebouwde en volledig van al le reisbureaugemakken voorziene be stelauto zal met ingang van volgende week maandag een groot aantal kleine re plaatsen, waar geen reisbureau is gevestigd, gaan bezoeken. Het mobiele reisbureau heeft alle touringgegevens bij zich. De heer J. E. van Nimwegen heeft ruim een jaar nodig gehad om zijn plan te verwezenlijken. Vooral de benodigde gemeentelijke vergunningen en toestemmingen lieten lang op zich wachten. Voorlopig zal zijn rijdend reis bureau bemand zijn met een employé. Het reisbureau rijdt volgende week het eerst naar Rhenen. Daarna volgen 26 andere plaatsen in de provincie Utrecht. RHENEN Het bestuur van de Rhenense wandelsportvereniging „De vrolijke Jantjes" belegt zaterdagavond 28 januari een contactavond in het „Eigen Gebouw" aan de Eikenlaan. VEENENDAAL Zondagmorgen om half twaalf begint de Zondagsschool weer voor de kinderen in het Schrij verspark en omgeving. Alle kinderen van 4 tot 13 jaar worden weer ver wacht en vanzelfsprekend zijn ook de nieuwe leerlingen weer van harte wel kom. De Zondagsschool wordt gehou den in het O.C.B.-gebouw. De Overberse dames van de Chr. Plattelandsvrouwenbond die meededen aan de schets „ja pa, nee pa" waren nogal komisch uitgedost zoals de foto laat zien. dendom bijkomt, dat in Afrika nog 'n grote plaats inneemt. Natuurlijk is daar de tegenstelling zwart - blank. Toch zag spreker deze tegenstelling niet zo groot als de mees te mensen denken. De zwarte mens is een ander mens dan wij, maar is be slist niet minder dan de blanke.. Al is de mentaliteit anders, toch moeten wij ze als medemens zien. En wat hun be schaving betreft, deze is voor de blan ken soms beschamend, aldus spreker. Na de pauze werden prachtige dia's vertoond. Geboren: Jannetje, d.v- R. Roelofs en B. E. Schut; Albertus, z.v. A. van Wakeren en: D. J. J. Peeters; Maria Sophia, d.v. W. E. van Voorthuijsen en: T. van Doorn; Hendrika Paulina, d v. W. Hartog en W. A. Willemsen; Eduardus Henricufc Antonius, z.v. J. H. F. Meulenbroek en A. Bonte; Hen drik, z.v. P. G. van Ojik en A. van Beek; Willem, z.v. C. M. Schoonder- beek en B. Turkesteen. Ondertrouwd: J. de Kruiff en C. van Tuin; W. Werkman en J. van de Kraats; W. van Beek en J. van de Weerd; D. Lombao Veiga en C. G. van Ginkel; A- A. van Houten en I. C. van de Pol. Gehuwd: W. Brouwer en T. Schoe- man. Overleden: Strietman, Barendina, 79 jaar, weduwe van N. Nieuwenhuis. Geboren: Hendrik, z.v. C. Deelen en A. M. F. E. Heij; Annemarieke, d.v. C. Piers en J. W. Spelt; Doeke K., z.v. P Walstra en J. G. van den Brink; Marius R., z. v. C. van Ekris en A. van den Broek; Willem, z. v. E. Evers en D. Bos; Jacob, z.v. J. Herikhuisen en M. G. A. Roelofs; Cornelia M. d. v. H. Morren en W. E. Veldjesgraaf; Astrid H. d. v. J. Walrabenstein en M. van Snippenberg; Hendrik J. z. v. J. van Omme en H. Bouw; José G., d.v. J. J. ten Napel en G. T. Smit; Pieter C., z-v. J. M. Mulder en J. H. van Hae- ringen; Ronald J, z.v. A. Hardeman en M. L. Wenneker; Hendriana, d.v. W. Nieuwenhuizen en E. H. van Ginkel; Alida M., d.v. S. Talapessy en A. M. van Eeten; Marijke, d.v. T. Kroesber- gen en J. van Grootheest; Geertruida, d.v. H. Timmer en J. A. Hazeleger; Johannes M., z-v. J. C. Nienhuis en C. Evers; Jolanda, d.v. J. Folsche en G. de Rooij; Harmen H G., z.v. G. El- bertsen en A. Stroomberg; Anuschka L., d.v. C. A- Veneman en C. E. M. Kroon; Adriana C. M., d.v. R. de Roos eü M. P. Leeman; Petra W. M. d. v. P. J. M. de Jong en W. de Jong Jan D., z.v. E. J. Schreuder en J. Lut- tikhuisen; Roeland A. J., z.v. A. Reit- zema en S J. Pijpers; Gerdina, dv. A. G. J. Buesink en W. Janssen; Mar cel, z.v. S. Folkeringa en A. Groene- veld; Hendrika W., d.v. C. Groeneveld en A. Boon; Gerritje A-, d.v. G. van de Weerd en F. van de Bospoort. Ondertrouwd: Arie Teunissen en Hu- geline M. H. Bloemen; Hendrikus G. Gilles en Susanna Willems; Adrianus Kooren en Frederika M. Joosten; Jan Pranger en Magchalina Mekking; Bou- dewijn R. de Huu en Corinne R. Ecke- bus; Evert van Veldhuizen en Evert je J. Bos. Getrouwd: J. Huigen en J. C. van Voorst; W. Witteveen en Y. Olijve. Overleden: Maria L. C. Balestra, 84 jr., geh. gew. met J. van Esseveld; Elizabeth Veenendaal, 45 jr.; Margje Kloeten, 72 jr., geh. gew. met A. Be- /.oen; Erris W. van Ginkel, 60 jr.; uer-r rit J. H. Rauwers, 77 jr.; Grietje Veg- *er, 97 jr., geh> gew. met H. D. Drenth; Karei Jansen van Doorn, 3 jr.; Johan na van den Brink, 30 jr., e.v. B. van Kesteren; Klaasje Maasen, 59 jr., e.v. H- R. van de Zandschulp; Gerritje H. van Ee, 69 jr., e.v. A. Veldhuizen. Geboren Hermina ,dv J Barten en H J van den Dikkenberg Jan zv E J van Dijk en A Methorst Ingekomen personen Th J Ansems van Wijk bij Duurstede J Nagtegaal van Hagestein G P F Meijnen van Nigeria A E de Rooij van Maas sluis Vertrokken personen M Walraben stein naar Utrecht M W Gleimann- Rechman naar Haarlem J Bolwijn- Dorpema naar Amsterdam

De Vallei | 1967 | | pagina 5