Kopermijnen van koning Salomo ook inkomstenbron voor Israël Woestijnrozen Virginia Woolf was film van het jaar Jonge dirigenten in Amerika bekroond UIT DE KERKEN RADIO- en TEIEV1S1EPR0G RAIMA'S VANAVOND Morgen Maandag PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS IEIEVIS1E TELEVISIE ~l T.V. LANGENBERG Pagina 2 ZATERDAG 21 JANUARI 1967 In de kopermijnen in de Oeral laten de arbeiders hun werk in de steek, ze voegen zich in stromen bij de rebellen en komen samen met hen weer terug, nemen al het naar boven gebrachte koper in hun bezit, gieten daaruit kanonnen en kogels en ver krijgen daardoor een technisch over wicht op de gebrekkig uitgeruste re geringstroepen. In Petersburg is het gevaar van de opstand aanvankelijk onderschat, daarna werd elke actie belet door het hernieuwd uitbreken van de oorlog met Turkije. De ene vesting na de andere valt in handen van Poegatsjew, de regeringstroepen worden gedecimeerd door de fanatie ke tegenstand der rebellen, maar meer door de overlopers. Natuurlijk worden roof, moord en doodgewoon kwaad bij een dergelijke totale ontketening der instincten maar al te vaak tot zelfstandig doel. Zonder dat ze iets te maken hebben met Poegatsjew ontstaan er allerwe gen echte roverbenden die in zijn naam plunderen en brand stichten, edellieden aan de bomen ophangen, vrouwen meeslepen en de algemene verwarring compleet maken. Als een reusachtige sprinkhanenzwerm trek ken de diverse horden over het land en laten niets achter dan as, puin en verwoesting. Hoe weinig de plotseling tot rebellen gewordenen aan de toe komst denken, hoe weinig ze eraan denken het land dat ze zo zegerijk veroveren, ook inderdaad te beheer sen, blijkt wel hieruit dat ze verge ten het te bebouwen: in dit jaar der verschrikkingen 1774 blijft haast een derde van de Russische grond braak liggen. Poegatsjew is al evenmin als zijn aanhangers opgewassen tegen de on verwachte eisen die de macht aan hem stelt. Die macht stijgt hem naar het hoofd, bedwelmt hem evenals de koppige wijn die hij nu iedere avond uit buitgemaakte vaten drinkt bij zijn overdadige maaltijden. Zijn een voudige geestelijken-kledij heeft hij omgewisseld voor een rode, fantasti sche uniform. Zijn „paleis" in het hoofdkwartier van Berda is wel niets dan een boerenhofstede maar van binnen zijn alle muren van de grond tot de zoldering beplakt met goudpa pier. Hij, de voormalige deserteur die door zijn strijd tegen het militaire geweld tot rebel is geworden, tooit zijn mannen met ordeversierselen die hij van de gevallen officieren heeft geroofd: hij die belooft de adel uit te roeien, geeft zijn kornuiten adellijke namen. De doodsvijand van Cathari- na noemt zijn onmiddellijke mede strijder „graaf Orlow", een andere Kozak „Worontzow" en een voorma lige rover wiens neus is afgesneden en die daarom altijd een net voor zijn gezicht draagt „graaf Panin". Omdat er bij een echte hofhouding ook da mes horen, worden enkele tientallen onbeholpen boerendeerns met stok slagen afgericht om diepe hofbuigin- gen te maken en met plechtige beval ligheid in de weer te zijn voor de „keizer". Het heeft iets akelig spookachtigs, dit kinderlijke spel te midden van de talloze galgen en rokende puinhopen. Het is onbegrijpelijk dat de ongetwij feld geniale Poegatsjew zijn markan te Kozakkekop onteert met het jam merlijke masker van Peter III, dat de leider van zo'n gigantische revo lutionaire beweging zijn dagen ver doet met hun domme na-apen van hoofse uiterlijkheden. De verschrikke lijke Poegatsjew van wie wordt be weerd dat hij eigenhandig zo'n drie duizend mensen heeft onthoofd, is te gelijkertijd nu eenmaal een naïef kind dat zich met andere even kin derlijke dwingelanden vermaakt in een sprookjesland van goudpapier. Onder de gevangen officieren be vinden er zich een paar die kunnen schrijven en zelfs vreemde talen ken nen. Poegatsjew kan nu echte mani festen uitvaardigen, ondertekend met „Peter III", en aangezien er achter deze manifesten zo'n geduchte uitvoe rende macht staat, worden ze even serieus genomen als de manifesten van de keizerin. Probeert zij de men sen in te lichten omtrent de „rover hoofdman Poegatsjew", dan bekrach tigt hij zijn legitieme rechten tegen over zijn verraderlijke echtgenote; bepaalt zij straffen voor de aanslui ting bij de valse Peter, dan zet hij galg en rad op de belijdenis van trouw aan de usurpatrice Catharina. Daar het wapengeluk in sommige streken herhaaldelijk wisselt, kan het gebeuren dat er in Samara op èèn en dezelfde dag 's morgens executies plaatsvinden in naam des keizers en 's avonds in naam van de keizerin. De getergde burgers die vaak niet weten of ze worden verhoord door de opstandigen of door regeringstroepen, antwoorden op de vraag wie zij als rechthebbend op de troon erkennen: „Degene voor wie jullie zijn." In de zomer van 1774 is het leger van de oproerlingen groter dan ooit een vijandelijk leger in de strijd te gen Rusland was geweest. En dit le ger staat midden in het land. Wat helpt het als de regeringstroepen hier of daar een overwinning behalen, een vesting heroveren, een paar duizend 5 rebellen gevangen nemen, een paar tientallen kanonnen kunnen buitma- ken? Het vuur dat op de ene plaats DU Timraa in de woeatyn de Xegev geblust is, laait op tien andere met liggen de mijnen, waaruit het mo- verdubbelde hevigheid weer op. Niet g derne Israël het eementkoper haalt. De door de wapenen overwint Poe- voorraad wordt geschat op 2,3 miljoen gatsjew, hij overwint als een ziekte: ton en vormt een voorname bron van door besmetting. Hij is nog altijd een g rijkdom voor Israël. Maar reeds koning paar duizend mijl van Moskou ver- Salomo had zijn geweldige rijkdom aan wijderd, maar in de oude heilige g dit koper te danken, want koper was hoofdstad komen de gemoederen van g het belangrijkste metaal in de dagen de lijfeigenen al in beroering en bon- g Cas Brugman en P. ter Laag, respectievelijk regisseur en camera man voor A.V.R.O.-televisie, trokken veertien dagen door Israël. Begeleid door S. G. Engelsman jr. en C. L. de Vries, respectievelijk voorzitter en directeur van het Joods Nationaal Fonds Nederland, bezochten zij een groot aantal ontginningsprojecten van het J.N.F. Tot de stichting van de staat Israël had het J.N.F. tot doel grond in het toenmalige Pales tina te kopen en te ontginnen. Thans is het J. N. F. belast met de ontstening en ontginning van Is- raël's bodem, de herbebossing en be vloeiing van het land. De gelden voor dit alles worden bijeengebracht door vrienden van Is raël overal ter wereld. Dinsdag 24 januari a.s. (om 8.20 uur op het eerste net) wijdt de A.V.R.O.-televisie een reportage aan dit werk van het J.N.F. zen hun harten in ongeduldige af wachting van hun verbeide bevrijder. Dikwijls is er 's nachts in de verla ten pikdonkere straten een kreet te horen: „Leve Peter III!" g van het Oude Testament. In de Arawa-vallei, ten zuiden van de Dode Zee, heeft de Amerikaanse archeo loog Nelson Glueck de overblijfselen aangetroffen van een verrassend groot aantal nederzettingen, waar men koper w/« In de herfst van 1773 had Catharina heeft gedolven en gesmolten. Hij vond 250 roebel uitgeloofd voor het hoofd slakkenbergen, resten van arbeiders van Poegatsjew: nu biedt ze 100.000 verblijven, ventilatie-buizen en smelt- roebel. Niets had de snelle opkomst ovens. van de revolte duidelijker kunnen Veertig kilometer ten zuiden van de verzinnebeelden. Dode Zee lag eenmaal in het dal der o o o 4 smeden Khirbet Nahas, één der grootste Catharina heeft het volk nooit wer- kopercentra van koning Salomo. De kelijk begrepen en ze kan het ook on- kunst van het koper smelten en koper mogelijk begrijpen. Precies zoals smeden werd in die dagen uitsluitend haar leermeesters, de encyclopedie- beoefend door de speciale stam der Ke ten, verstaat zij onder „volk" de he- nieten, die overal met hun blaasbalgen le massa van niet-adellijken en niet- rondzwierven. bevoorrechten, ze weet niets van de Aan de kust van de Rode Zee. vlak maatschappelijke indeling binnen die bij het moderne Eilath, heeft Glueck massa, en telkens als zij achter de 4 Etsion Geberr opgegraven. Hij vond daar derde stand het pas in staat van ont- de oudste en meest gecompliceerde me- wikkeling verkerende gezicht van de taalsmelterij uit de Oudheid. Aan de vierde stand ontmoet, lijkt haar dat hand van talloze aardewerkscherven een gruwelijke karikatuur. kon de tijd, waarin men hier werkte, (Wordt vervolgd) vrij nauwkeurig worden bepaald. De kopererts-smelterij is de oudste indus trie van Israël. De legende zegt, dat koning Salomo een zeer wijs man was. 4 Dat is best mogelijk, maar zeker is, 4 dat hij verzot was op weelde. Talloze 4 slaven zwoegden in zijn mijnen. Hij had een bondgenootschap geslo- ten met koning Hiram I van Phoeni- cië en deze leverde hem Phoenicische vaklieden en bekwame zeevaarders; hij betaalde met olie en graan. En zo g voeren zijn vloten over de Rode Zee en 3409. Iedereen aan boord van de Zeepbel had in ogen blikken van gevaar een speciale taak. Daarom zaten Buck, Don, de professor en Sandra binnen enkele se conden op hun plaatsen achter de verschillende toestel len en controle-borden. Een situatie als deze was de ruimtereizigers niet vreemd, doch ditmaal bleek uit de bliksemsnel verrichte peilingen, dat men een heel bij zondere ontmoeting tegemoet kon zien. Want hoewel Pi loot Storm het raketschip onmiddellijk in een andere koers probeerde te sturen, bleef de gravitatie-zoeker halsstarrig 'tzelfde gevaar registreren. De Zeepbel bleef in een kaarsrechte lijn doorvliegen!! „Maar dat is on mogelijk!" riep professor Dubois uit. „Tenzij dit brok materie dusdanige afmetingen heeft, dat wij niet eens meer gelegenheid krijgen om uit zijn aantrekkings kracht weg te komen. Daar moet onherroepelijk een botsing op volgen! Wij zullen verpletterd worden!!"... De geleerde leek even zijn zelfbeheersing te verliezen, maar Arend riep laconiek: „Let op allemaal! Trek je gordel zo strak mogelijk aan! Ik ga vaart minderen. En hard!... Het is misschien onze enige ksns...!" kwamen terug met het goUjd, uit Ophir, maar ook met zilver, pauWew, apen en ivoor. Er werd veel ingevoerd en wei nig uitgevoerd. En dus was de weelde- zieke koning wel genoodzaakt onbetaal de herendiensten te laten verrichten en zware belastingen te heffen. En dat zal zijn volk niet altijd even prettig hebben gevonden. Maar op de schone Koningin van Sheba, die hem uit Arabië een bezoek bracht en die hij in Etsion Geber ontving, heeft hij stel lig een geweldige indruk gemaakt. De tijden zijn veranderd. Het mo- 39. Tsjiao Tai staart beduusd naar het rotsblok. „Tja, edelachtbare, zo binnenshuis liggen er meestal alleen maar wat gewone keien rond. Van die dingen die men gebruikt om groenten te persen, of om een deur open te houden". „Precies!" roept Rechter Tie uit. „Maar je ziet wel dat dit geen gewone keisteen is, zoals die in de huishouding gebruikt wordt, Tsjiao Tai. Dit is een stuk ruwe rots, met een houweel uit de bergwand gehakt. Dit rotsblok is niets meer of minder dan de sleutel tot het geheim van dit landhuis, Tsjiao Tai!" De rechter komt uit bed, trekt zijn kleed recht en ver- volgt: „Nu we deze sleutel in handen hebben, gaan we vanavond proberen het raadsel van dit geheimzinnige landhuis op te lossen. Tevens hoop ik dan een gevaar lijke moordenaar te kunnen arresteren. Ik ga me nu aankleden, want ik moet nog eens een bezoek brengen aan de zieke landheer. De rol die hij in die alles speelt is het laatste punt dat nog opheldering behoeft. En daarna gaan we dan aan het werk, Tsjiao Tai!" Zijn forse assistent grinnikt tevreden. „We krijgen dus ac tie, vanavond! Ik ga naar de keuken een stevig maal tje voor u klaar maken!" LONDEN „Wie is bang voor Vir ginia Woolf?" met Elizabeth Taylor en Richard Burton is door de Engelse kri tiek uitgeroepen tot beste Amerikaanse film van 1966. De beste Engelse film werd „Alfie" met Cockney Michael Caine, de prijs voor de beste buitenlandse film ging naar de Hongaarse „Klopjacht." De prijs voor de slechtste film van het jaar werd gedeeld door de Ameri kaanse „Zingende non" met Debbie Reynolds en „The Swinger" met Ann- Margret. NEW YORK Vier jonge dirigenten 5 hebben in New York eerste prijzen be- 4 liaald in de finale van de internationa- le muziekcompetitie. Dimitri Mltropou- los. De finales zijn gehouden in Carne- gie Hall in New York. De prijswinnaars zijn de 33-jarige 0 airjoiigv ^9»Paul Capolongo, 4 mej. Hele Quach van Nationalistisch 4 China, oud 26 jaar, en de dertigjarige Westduitser Alois Springer. Elk van hen krijgt 5.000 dollar, een gouden me- daille en de positie van assistent-diri- gent voor het volgende seizoen bij de J New York Philharmonic of het National Symphony Orchestra in Washington. Er hebben 31 kandidaten uit zestien 4 landen deelgenomen aan de competitie die op 9 januari is begonnen. Zeven drongen tot de finale door. Voorzitter van de jury was Leonard Bernstein. 0 Bij K.B. is aan mr. H. A. M. van den Dries, op zijn verzoek, met in gang van 1 maart 1967 eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van secre taris-generaal van het ministerie van Financiën. Tot zijn opvolger is benoemd mr. J. C. W. M. Huijsmans, thans plaats vervangend secretaris-generaal van het ministerie van Financiën. derne Israël is ontstaan en het werkt en zwoegt hard aan zijn toekomst. Maar er zijn geen herendiensten meer en geen ondraaglijke belastingen. Maar waar komen de enorme bedragen vandaan, die voor Israëls opbouw nodig zijn? Al sedert 1901 bestaat het Joods Na tionaal Fonds, dat tot de stichting van de staat Israël ten doel had om grond in het toenmalige Palestina te kopen en te ontginnen. Thans is het fonds be last met ontstening en ontginning van Israëls bodem, de herbebossing en de bevloeiing van het land. De gelden voor dit alles werden en worden bijeengebracht door de Joden arm en rijk overal ter wereld en sinds 1948 ook door talrijke niet-Jood- se vrienden van Israël. ROME Twee belangrijke figuren uit de Italiaanse filmwereld regis seur Federico Fellini en producer Dino de Laurentiis hebben de strijdbijl begraven en zijn overeengekomen hun samenwerking te hervatten. De studio van de Laurentiis heeft meegedeeld dat het werk aan de afgebroken film „II Viaggio di G. Mastorna" (De reis van G. Mastornzal worden voortge zet. In september heeft de producer Fel lini beschuldigd van het in de steek la ten van de film. Dit zou de maatschap pij van de Laurentiis 600 miljoen lire (3,6 miljoen gulden) kosten. Fellini be schuldigde op zijn beurt de producer van het .breken van de geheimhouding over de onderhandelingen. De Laurentiis maakte daarop een pro ces tegen Fellini aanhangig en liet meu bels in beslag nemen in het zomerver blijf van de regisseur. Er zijn geen bij zonderheden bekendgemaakt over het nu gesloten akkoord. Ned. Herv. Kerk: Aangenomen: naar St. Maartensdijk: J. Catsburg te Opheusden. Geref. Kerken: Beroepen: te Edmonton 1 Ontario, Ca nada): F. Kouwenhoven te Toronto (Ca nada), voorheen predikant te Hattem; te Meppel: J. W. Beekman te Hillegers- berg. Chr. Geref. Kerk: Beroepen: te Scheveningen: G. Bouw te Eemdyk. mmi HILVERSUM I 18.00 Nws en commentaar op het nws. 18.20 Klass. orkestmuz. (gr.). 19.15 Boekenwijsheid 19.35 Licht ork., lichte vocale ensembles 20.00 Nieuws. 20.05 Diogenes de Tweede, hoorspel. 21.55 Weerklank: muziekrevue. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Lichte muz. 22.50 Rakelinks: act. progr. 23.25 Babysitten: lichte gr.muz. en commentaar. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Stereo: Licht instrument, en semble en zangsoliste. 18.20 Lichte or kestmuz. 18.40 Licht instrument, en semble en zangsolist. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Zingening: liedjesprogram ma. 20.30 Verzoekplatenprogr. 22.10 Roulette, een spelletje met gr.platen. 22.30 Nws. 22.40 Overweging 22.45 Goal...! sportprogramma met lichte muz. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I NTS; 15.30 Nws in het kort. 15.34- 15.57 Weekjournaal, met titels voor ge hoorgestoorden. VARA: 16.00 Geheim agent 86, TV-film. 16.25 Vrouwelijkhe den. 17.00-17.35 Ja zuster, nee zuster, kindermusical. NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. VARA: 19.00 Mrs. Thursday, TV-film. 19.45 Reactie op reacties. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Dorus: televisieschermutselingen van een schlemiel. 21.25 Tel uit je winst. 22.00 Opus 13: onze maandelijkse to- vershow waarin de mysteries zich op stapelen. NTS: 23.00-23.05 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Journaal. 20.01 STER: reclame. NCRV: 20.05 Amerikaanse Blues- en Folksinger. 20.20 Farce Ma jeure. 20.40 Politiemuseum, thriller. 21.40 Spirituals. 21.50 Druk-werk: ge sprek. STER: 22.10 Reclame. NTS: 22.15-22.30 Journaal. HILVERSUM I VARA: 8.00 Nws. 8.15 Sportmed. en socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer: ge- var. progr. (9 00 Sportmed.). 9.45 Nws. IKOR: 10.00 Het Geladen Schip. 10.30 Herv. kerkdienst. 11.30 Balans, gebeur tenissen en opinies, gewogen en ge toetst. AVRO: 12.00 Muzikaal Onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nws- 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.20 Radar: radio-periodiek. 14.00 Stereo: Licht Latijns-amerikaanse muz. (opn.). 14.40 Radio Filharmonisch orkest (opn.): klass. en mod- muz. (In de pauze: 15.25-15.50 De geschiedenis van een boek, literair klankbeeld). VARA: 16.30 Klass. verzoekplatenprogr. 17.00 Lichte gr .muz. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nws. NRU: 18.05 Langs de lijn: sportprogr. VARA: 18.30 Vrij entree: cabaretprogr. 18.50 Bij nader inzien: discussie. VPRO: 19.30 Gewoon anders- AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Stereo: Instru mentaal ensemble: oude muz. 20.45 Gi taarrecital: klass. en mod. muz. 21.15 Korte boekbesprekingen afgewisseld met muz. 21-55 Voordracht. 22.00 Fran se chansons. 22.30 Nws. 22.40 Actualitei ten. TROS: 22.55 Voorgerecht. 23.00 Fe licitaties. 23.10 Lichte gr.muz. NRU: 23.55-2400 Nws. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nws. 8.15 Klass. gr.muz. 8.55 Levende liturgie, praatje- 9.00 Hoogmis. 10.00 Audio: gevar. muz.pro gr. (opn.). 12.00 Licht instrumentaal ensemble. 12.30 Nws. 12-37 Buitenlands commentaar 12.50 Operamuz. (opn.). 13.30 Voor de kinderen 14.00 Harrewar ren: licht progr. NRU: 14.30 Langs de lijn: sport en gr .muz. CVK: 17.00 Her- vori»de kerkdienst. 18.00 Schrift-Noten: muz-progr. IKOR: 18.30 Het voorbe dachte gebed, een actuele zaak: litur gische beschouwing. 18.45 Waar blijft het Wilde Ganzen-geld?: rekening en verantwoording. NCRV: 19.00 Nws. en weerpraatje. 19-07 Mod. kamermuziek (opn.). 19.26 Brusselse kanttekeningen. 19.30 Geestelijke liederen. 20.00 Hij is het weer!: godsdienstige lezing. 20.15 Klass. gr .muz. KRO: 21.00 Tropen- trampvaart, hoorspel. 21.45 Instrumen taal ensemble: jazz muz. 22.00 Zin in liedjes: wijsjes met teksten, die de goede verstaander iets zeggen. 22.30 Nws. 22.40 Geloven in morgen: bezin ning en gebed. 23.00 Kruispunt: progr. over actuele vraagstukken op religieus gebied. 23.30 Jazzprogr. met commen taren. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO 90:0 Nws 902 Muz Mozaïek KRO: 10.00 Nws. 10.02 Verknipt. 11.00 Nws. 11.02 Koffie met Kees. VARA: 1200 Nws. 12.02 Loco, een progr. zon der motief. 13.00 Nws. 13.07 Beat- en Popfestival. 14.00 Nws. 14.02 Rome - Athene: gr.pl.progr. voor de buiten landse arbeiders. 14.32 Licht orkest (gr.). 15.00 Nws. 15.02 Ankara - Ma drid: gr.pl.progr. voor de buitenlandse arbeiders. 15.30 Country en Western muz 1600 Nws 1602 Muzikaal aller lei (gr.). (Om plm. 16.30 Voetbaltoto- uitslagen). 17.00 Nws. 17.02 Nederland se artiesten op de plaat (-18.00). NEDERLAND I NTS: 15-00 Eurovisie: Samenvatting van de traditionele Hahnenkammrennen te Kitzbühel. 15.30-17.00 Monitor, met om plm. 15.50 Flipper en om plm. 16.30 Uitslagen betaald voetbal. IKOR: 17.00-18.00 Godsdienstige uitzending. IKOR/CVK/RKK19.00 Bijbelvertel ling voor de kinderen. CVK/IKOR: 19.03 Opspraak: gesprekken. NTS: 19.30 Sport. 20.25 Journ. KRO: 20.30 Die lus tige Witwe operette van Franz Léhar 22.20 Epiloog. NTS: 22.25-22.30 Journ. NEDERLAND II NTS: 19.00 Thierry la Fronde, TV- feuilleton. Dl. I: Vogelvrij. 19.30 India, mijn India (dl. 4), filmreportage. 20.00 Journ- 20.05 Dr. Kildare, TV-film. 20.30 The Virginian, TV-film. 21.40 Bewe ging: maandelijks kunstmagazine. 22.25-22.30 Journ. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gr.muz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte gr. muz. (8.30 - 8.35 De Groen teman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klank juwelen. 9.35 Waterstanden. 9.40 Kinder koor (gr). 10.00 V. d. kleuters. 10.10 Arbeidsvit. (gr). (11.00-11.02 Nieuws). 12.00 Lichte ork. muz. 12.27 Mededel. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Mod. plat teland, pr. 12.35 Licht instr. ens. 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beursber. 13.30 De ontwikkeling van de opera: muzik. klankbeeld met o.a. het tweede bedrijf uit de opera Tristan und Isolde. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Nws. 16.02 Klass. en mod. kamermuziek (gr). 17.00 Voor de padvinders. 17.05 Jam Session. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Licht or kest. 7.30 Nws. 7.32 Stereo: L. orkest. 7.40 Radiokr. 8.00 Nws. 8.10 Gr.muziek. 9.00 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.32 Stereo L. gr.muz. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.25 Theologische etherleergang. 11.00 L. gr.muz. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Mededel. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Variant: act., rep. en 1. muz. 13.30 Stereo: L. gr.muz. 14.05 Schoolradio 14.35 Stereo: Licht orkest 15.05 Residen tie-orkest: mod. muz. 16.00 Bijbelover denking. 16.30 Piano, klarinet en cello klass. muz. 17.00 Overheidsvoorlichting Suriname Journaal. Spreker: mr. dr. H. J. Roethof. 17.10 Voor de kleuters. 17.25 Voor de jeugd. 17.40 Stereo: Licht orkest (gr.). HILVERSUM III KRO: 9.00 Nws. 9.02 L. gr.muz. 10.00 Nws. 10.02 Act. 10.05 Niet veel11.00 Nws. 11.02 Act. 11.05 A'dam '67. 12.00 Nws. 12.02 Act. 12.05 Lichte plat. 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Over de hekel. 14.00 Nws. 14.02 Act. 14.05 Even draai en. 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Klik: momentopn. van een stukje Nederland 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Tienershow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 - 18.00 Ver- zoekplatenprogramma ZATERDAG 21 JANUARI 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal (van gis teren). 10.20 Melissa, TV-film (3). 11.25 Horst Janowski-koor. 12.00-13.00 Ac tuele kroniek 13.55 Nws. 14.00 Zwerf tocht door Perzië. 14.30 Sport-discus- sie. 15.00 Progr. over creatieve vorm geving door kinderen. 15.45 Progr. over dieren. 16.30 Beat-Club. 17.00 Reporta ges en gesprekken over verkeersvra- gen. 17.45 Sportoverzicht (regionaal progr.: NDR: 18.30 Film over hutten- bouw. 19.00 Act. 19.15 Amus.progr. 19.58 Progr.overz. WDR: 13.30 Week overzicht. 18.50 Klein feuilleton. 19.00 Guten Abend. 19.10 TV-film. 19.38 Flit sen uit programma's van de komende week. 19.40 Reportage over de vissers van Bahia). 20.00 Journaal en weer- overzicht. 20.15 Detective-film. 21.25 Trekking 4e ronde Duitse Lotto. 21.30 Journaal en weeroverz. Aansluitend: Woord voor de zondag. 21.45 Ause- mentsprogr. 23.15 Nws. DUITSLAND II 12.55 Eurovisie; Hahnenkamm-wed- strijden te Kitzbühel. 14.30 Program- ma-overz. voor de komende week. 15.00 Studio voor jonge kijkers. 15.25 Das Zauberkarussell. 15.30 Reisreportage. 15.55 Beierse volksliederen. 16.25 Fina le wereldkampioensch. zaalhandbal (Eurovisie). 17.45 Programma over huisdieren. 17.55 Nws en weerber. 18.00 Informaties en meningen uit de Duitse Bondsstaten. 18.30 Filmmuz. 18.55 Tsjechisch poppenspel. 19.27 Weerber. 19.30 Nws en weekkroniek. 20.00 TV- spel. Aansl.: Nws. 21.35 Commentaar. 21.45 Sportprogr. 23.00 Nws en weerbe richt. 23.05 Frans-Italiaanse speelfilm (niet geschikt voor jeugdige kijkers). ZONDAG 22 JANUARI 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (van gister avond). 10.20-10-50 Opvoedkundig ge sprek. 11.00 Progr.overz. voor de lopen de week. 11.30 Filmreportage. 12.00 In ternationaal borreluurtje. 12.45 Week- journ. 13.15 Regionaal weekjourn. 14.30 Kinderprogr. 15.00 Filmreportage. 15.45 München, portret van een muziekstad. 17.25-18.10 Filmreportage. 18.15 Sport- journ. 19.00 Reportages van buitenland se correspondenten. 1930 Sportjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Der dritte Handschuh (2), misdaadfilm. 21.20 Filmreportage. 22.05 Nws. 22.10 Filmreportage. DUITSLAND II 12.30 Progr.overz. voor de lopende week. 13.00 Amus.progr. 13.45 Filmre- portage. 14.15 Actualiteiten en muziek 1455 Nws en weerbericht 15.00 Flip per, TV-film voor de Jeugd. 15.25 Reis reportage. 15.45 Sein schwerster Fall, Zweedse speelfilm. 17.05 Eurovisie: Skiën te Kitzbühel. 17.45 Nws., weerbe richt en sport. 18.00 Progr. over be roepskeuze. 18.30 Godsdienstig progr. 19.00 Sportreportages. 19.27 Weerber. 1930 Nws 19.40 Nws. en meningen uit de Bondshoofdstad. 20.00 Opera-aria's. 21.00 Moral, blijspel (niet geschikt voor jeugdige kijkers). 23.00 Nws. en weer bericht. jwVWWWWWWWWWWXVWWWWWWWWWWWWXWWWXXWWWWWWWWWWWXWWWWWWXNWXWNWXWNWNWVNWWWWWWWWXWWWXWWW^WWWWWWXNWWVWWWWWWWWWWXWWWWWWWWWWWWWWWWW^ 35. In de tijd, die Joris Ketelsteen nodig had om van zijn schrik en verbazing te bekomen en die Gluipjes be nutte om zich van de vuile roetlaag te ontdoen, was Tekko met zijn toestel op het water gedaald. „Kom maar gauw aan boord jongen, de bemanning zorgt wel voor de machine", schreeuwde kapitein Bramzeil toen Tekko met het vliegtuig op de Jacob Heemskerk kwam aantaxiën. De kok verdween in het kombuis en kwam er zodra Tekko aan boord geklauterd was weer uit met een blad waarop een paar heerlijke koppen geurige koffie. ..Nou jong, ik dacht eerst werkelijk dat je er niets van kon", lachte kapitein Bramzeil, Tekko op de schouder kloppend. „Maar je bent een volleerd stunt vlieger. Mijn compliment hoor! Je hebt het er prachtig afgebracht!" Gluipjes, die juist aan dek wilde stappen om Tekko eens even flink de waarheid te zeggen, kreeg bij de laatste woorden van de kapitein een vuurrode kleur en droop beschaamd af. A\\\\XVV\\\VV\X\\VX\VV\VX\\\X\XXVX\\\\\\\\\\\\V\V\\\\\V\\V\\\\V\\\\\\VV\\\\\\\\V\VVV\X\\\\\\\\\\V\\\\\\\\\\\VV\\\\\VV\\\V\\\\\\^

De Vallei | 1967 | | pagina 2