Fins/Britse equipe Aaltonen- Liddon won Rallye Monte Carlo Herenteam van RHC heeft kans voor titel goede Startmotor van afd. Utrecht al weer in werking gesteld Langeweg maakte abrupt einde aan opmars van Van Geet HVC voor moeilijk karwei tegen Fortuna VI. ploeg Nederlandse teqen Bulgarije Winkels en kantoren op Madeira sluiten voor voetbalmatch Olympisch pershotel in Mexico Stad Houten wielerbaan voor spelen '68 Leo Duyndam blijft voorlopig amateur Bij KNZB tweederde van alle leden onder de zestien jaar Okker naar Duitse indoortitelstrijd Cassius Clay wil burger blijven Beslissing viel in laatste kilometers Zaalhandbal Benvenuti sloeg tegenstander k.o. Tienmaal 13 goed in sporttoto Razendknappe winstpartij van Spasski Afd. Utrecht Eredivisie ZATERDAG 21 JANUARI 1967 «KW» MONTE CARLO Welgeteld dertien seconden voorsprong hebben Rauno Aal- tonen en Henry Liddon de overwinning gebracht in de zesendertigste Rally Monte Carlo. Dertien kostbare seconden, die de Fins/Britse combinatie bevocht in de 610 kilometer lange slotklassementsproef, welke de negenvijftig équipes in de nacht van donderdag op vrijdag moesten afleggen. Rauno Aaltonen, een 28- jarige garagehouder uit Turku, heeft met zijn overwinning een traditie voortge zet. Na Timo Makinen (1965) en Pauli Toivonen (1966) was Aaltonen de derde Fin in evenveel jaren die winnaar van de bekendste rally ter wereld werd. Voor de Britse Cooperfabrieken was het succes van Aaltonen/Liddon een gedeeltelijke revanche voor de sterrit van het vorig jaar, toen de Mini-Coopers, die op dat moment de eerste plaatsen in het algemene klassement innamen, werden gedis kwalificeerd omdat de verlichting afweek van hetgeen reglementair was voorge schreven. Door de diskwalificatie werd de zegereeks van de Mini-Coopers, die in 1964 was begonnen, afgebroken. Voor Aaltonen's co-equipier, de En gelsman Henry Liddon, was het de tweede overwinning in de Rally Monte Carlo. In 1964 vormde de Brit met de Ier Paddy Hopkirk de winnende equipe. Aaltonen, die in 1965 de Rally als derde beëindigde, zag zich vorig jaar, toen hij tweede stond, door de diskwalificatie een nog eervoller plaats ontnomen. Na een weinig spectaculair begin de meeste ploegen hadden op de aan loop uit de acht verschillende startplaat sen uitstekend weer zorgde de ge meenschappelijke route MonacoCham- bert Monaco (1255 km), voor een ge duchte schifting onder de 167 ploegen, die in eerste instantie het prinsdom aan de Middellandse Zee hadden bereikt. Liefst 74 equipes sneuvelden op het ge meenschappelijke parcours. Daarbij was ook de winnaar van het vorig jaar, Pauli Toivonen. Van de 93, die toen nog in de strijd waren, werden slechts 60 forma ties toegelaten tot de slotklassements proef. Dit aantal werd nog met één ver minderd doordat de Duitsers Beek en Heuser werden gediskwalificeerd, omdat zij in het Pare Ferme voorzieningen aan hun Opel Kadett hadden getroffen. In de laatste 610 kilometer van de nachtelijke klassementsproef heeft het weer een allesoverheersende rol ge speeld. Hoewel de weersvoorspellingen uitstekend waren, barstte tijdens het laatste gedeelte van de rit onverwacht een hevige sneeuwstorm los, terwijl een zware mist 't zicht nog minder maakte. Voor het vertrek uit Monaco golden de Engelsen Elford en Stone met hun Porsche als de grote favorieten vóór Hopkirk/Grillin, Makinen/Easter en Aal tonen/Liddon, allen met BMC Mini- cooper. Totdat de sneeuwstorm losbarstte leken Elford en Stone onaantastbaar, hoewel Makinen de Britten op een ge geven moment tot op 20 seconden was genaderd. De Fin zou echter door een ongeluk de strijd moeten staken. Een stuk vallend gesteente raakte zijn wagen en hoewel Makinen wanhopig trachtte de strijd voort te zetten, moest hij korte tyd later opgeven. Achter de Coopertjes van Aaltonen en Hopkirk was de Zweed Andersson met zijn Lancia aan een spectaculaire opmars begonnen en toen de sneeuw steeds dichter begon te vallen en het zicht door de mist nog minder werd, verloor Elford steeds meer van zijn voorsprong. Bij de vijfde van de in totaal zes snelheidsproeven slaagde Aaltonen er tenslotte in om de leiding over te nemen. De laatste proef over een 23 kilometer lange weg van La Bollene naar Moulinet, moest de beslissing brengen. Aaltonen begon aan het laatste ge deelte met 33 seconden voorsprong op Andersson. Kort na het vertrek uit La Bollene ontstonden moeilijkheden toen de rijders werden opgehouden door een geslipte wagen. De wedstrijdcommissa rissen moesten toen de tijden van nog niet gepasseerde wagens opnieuw bere kenen, waardoor de spanning tot het laatste moment bleef. Pas bij het bekend maken van de officiële uitslag bleek, dat het verschil tussen Aaltonen en Andersson iets min der dan dertien seconden had bedragen. Toen de uitslag bekend was viel bij Aaltonen de spanning weg. „Dit is de bekroning van mijn sportcarrière. Ik ben Europees rally-kampioen geweest, maar dit is mijn mooiste overwinning. Maandenlang heb ik mij op deze rally voorbereid en toen ik bij het begin van de slotproef nog vierde stond, geloofde ik er niet meer aan. Mijn gebeden om sneeuw zijn echter op het laatste mo ment toch nog verhoord". Van de Nederlandse equipes, die aan de rally deelnamen, haalde alleen de ploeg Rob Slotemaker/Ferry van der Geest met een Citroen DS-21 de finish in Monaco. Zij eindigden op de 52ste plaats. De winnaars in de verschillende klas sen zijn: Serie toerwagens: tot 1000 cc: Jean- Claude Earlier (Fr.) met NSU; 1000 1600 cc: Dieter Lambart (W.-Dld.) met Opel Kadett; 1600—2500 cc: Lille Nase- nius (Zwe.) met Opel Rekord. Toerwagens: tot 1000 cc: Andrew Co- wan (G.-B.) met Sunbeam Imp; 1000 1600 cc: Rauno Aaltonen (Finl.) met Minicooper; 16002500 cc: Arnuld Pil- hatsch (Oost.) met BMW. Gran turismo: tot 1300 cc: Patrick RHENEN Daar het damesteam van RHC de kampioensvlag reeds kon hijsen, is onze aandacht in het bijzon der gericht op de prestaties van het eer ste herenteam. De kansen van dit team zijn zeer goed. De voorsprong op de grote concurrent, Oranje, bedraagt nog steeds 2 punten. Omdat men deze con current niet meer ontmoet is de kans op een kampioenschap opnieuw aanwe zig. Er moet echter nog worden ge speeld tegen de nummers 3 en 4 van de ranglijst en omdat er in deze com petitie niet veel krachtsverschil is, zal er met volle inzet moeten worden ge streden, wil men deze twee wedstrijden tot een goed einde brengen. Oranje zal het wel altijd blijven betreuren, dat het tegen het op de vierde plaats staande Attila een misstap deed, die het de huidige achterstand bezorgde. RHC komt zondag in het veld tegen het Bunnikse Celeritas, altijd een geduchte tegenstan der. Weliswaar wonnen de Rhenenaren de eerste wedstrijd met 10-7, maar erg overtuigend ging dat toen beslist niet. Het vrij forse spel van Celeritas ligt de Rhenenaren niet zo erg, alhoewel men daar langzamerhand wel de juis te strijdwijze tegen heeft ontwikkeld. Met vooral snelle reacties zal men de tegenpartij moeten overrompelen. De betere techniek en de goede conditie moeten daarvoor zorgen. Daarom reke nen wij op een duidelijke zege te meer omdat Celeritas de laatste weken dui delijk van slag is. Theoretisch zou dit het kampioenschap kunnen betekenen, wanneer Oranje 1 of 2 punten ver speelt. Daarom verwachten wij dat de beslissing wel zal vallen in de laatste wedstrijd tegen Atilla. Voor de overige wedstrijden stellen wij de volgende prognoses: RHC (dames)Wijk bij Duurstede 1 RHC (dames-adsp.)Dorestad 1 RHC (dames-adsp.)—UHV 2 RHC (heren 2)Sport Vereent 5 1 RHC (heren-jun.)- SSVU 2 RHC (heren-adsp.)Attila 3 BOLOGNA. De Italiaanse bokser Nino Benvenuti, Europees kampioen in het middengewicht, heeft donderdag avond in het sportpaleis van Bologna zijn Duitse tegenstander Manfred Graus in de tweede ronde van een non-titel gevecht k.o. geslagen. Benvenuti, die in een uitstekende vorm stak, nam al direct in de eerste ronde het initiatief. Voordat de gong het einde van deze ronde aankondigde, plaatste hij twee rechtse directen. Direct na de hervatting zond hij de Duitser met enkele rechtse en linkse directen naar het canvas. In de twintigste secon de van de tweede ronde kwam het einde voor Graus. Na een linkse directe, ge volgd door een rechtse op de kin, ging de Duitser k.o. De winnaars van de Rallye Monte Carlo 1967, de Fin Rauno Aaltonen en de Brit Henry Liddon bij bun Cooper BMC. Lier (Zwits.) met Sunbeam Imp; tot 2000 cc: Vic Elford (G.-B.) met Porsche. Toerwagens zonder bandenbeperking: 1000—1600 cc: Herbert Kleint (W.-Dld.) met Ford; 1600—2500 cc: Robert Neyret (Fr.) met Citroen Ds 21. De officiële uitslag van de Rallye Mon te Carlo 1967 luidt: 1. Rauno Aaltonen (Finl)-Hemry Lid don (B.B.) met Cooper BMC, 11.491,92 punten; 2. Ove Aandersson Zweden)- John Davenport (G.B.) met Lancia 11.503,36 pnt.; 3. Vic Elford-David Stone (G.B.) met Porsche 911 11.556,16 pnt; 4. Les Cella-Luciano Lombardi (Italië) met Lancia 11.564,08 pnt; 5. Sandra Lunari-George Harris (Italië) met Lan cia 11.651,20 pnt; 6. Hopkirk-Grellin (G.B.) met BMC Minicooper 11.673,20 pnt; 7. Piot-Karaky (Fr) met Renault 11.178,24. 8 Jansson-Senysmann (Zwe den) met Renault 11.960,08; 9. Vinatier- Roure (Fr.) met Renault 12.006,72; 10. Joss Raymond-Fall Tony (G.B.) met BMC Minicooper 12.117,20; 11. Gatti- Dreunetto (12) met Lancia Fulvia 12.217,04; 12. Greder-Vigneron (Fr) met Ford Lotus 12.224,40; 13. Hanrioud-Pe- ray (Fr) met Porsche 911 12.372,80; 14. Walter-Lier (W.-Dld.) met Porsche 911 12.374,56; 15. Lampinen (Finl.)-Wood (G.B.) met BMC Cooper 12.387,76; 16. Nasenious-Sager (Zweden) met Opel Re kord 12.455.84. De Zweedse Sylvia Osterberg en haar co-equipier Ingalill Edenring (Renault) wonnen de dames-prijs. Zij eindigden als 25e in de algemene eindrangschikking. Het Franse merk Renault won de Charles Faroux-Team-prijs en het Ita liaanse merk Lancia kreeg de trophy voor de fabriek met de drie hoogst ge plaatste wagens van hetzelfde merk. DEN HAAG. De cijfers van sport toto 28 luiden: Aantal deelnemers: 638.287; bruto prijzeninleg: f 879.918,totaal prij- zenbedrag: f 333.140,40. Eerste prijs: f 159.705,15; 10 winnaars, per kolom f 15.970,bruto. Tweede prijs: f 87.111,90; 449 win naars, per kolom f 192,70. Derde prijs f 86.323,35; 1649 winnaars, van wie 17 met twee juiste kolommen, uitkering per kolom: f 51,90. De derde prijs is verhoogd met f 42.767,40 van sporttoto 27. Basketball DEN HAAG. Voor de Nederlandse herenbasketballploeg staan de komende dagen drie wedstrijden tegen Bulgarije op het programma. De ontmoetingen zijn i-espectievelijk op zondag in Haar lem, op maandag in Den Haag en op dinsdag in Enschede. Het Nederlandse team bestaat uit de volgende spelers: Pastor, Franke, Vroolijk, De Bolk (allen Herly), Kales (Flamingo's), Bruin, De Haan (beiden Punch), Boot, Kasteen (beiden Blue Stars), Petrici (Suvrikri), Rijsewijk en v. d. Kroon (beiden Landlust). FUNCHAL. Winkels en kantoren sluiten woensdag op Madeira om de be volking in de gelegenheid te stellen de voetbalwedstrijd tussen de militaire elf tallen van Nederland en Portugal te zien. De twee ploegen spelen om een plaats in de finale van de internationale mili taire voetbalbeker. Portugal verloor met 31 van Nederland in de eerste wed strijd van de tweede uitschakelings ronde. Scheidsrechter is de Spanjaard Mario M. Iglena. Het is precies 50 jaar geleden dat het voetbalsport op Madeira werd ingevoerd. Het damesteam van de Rhenense Handbal Club, dat het kampioenschap behaalde. Bovenste rij v.l.n.r.: Bep van de Broek, Rina van de Bijl, Gerrie Kikkert, Els Bleeker, Bep Bijker. Onderste rij v.l.n.r.: Thea Smit, Ma rijke Vermeer, Iny ter Hogt, trainer Dick de Heus, Ineke van Laar en Willy Krechting. Op deze foto ont breekt de zieke Annet Klootwijk. VEENENDAAL In de vierde klasse H van het zondagvoetbal zitten vele ploegen elkaar belioorlyk op de hielen. In tegenstelling tot andere afdelingen is van H nog weinig te zeggen. In de kopgroep verspelen verschillende kampioens kandidaten nogal eens wat punten. Veenendaal en KDS speelden vorige week gelijk tegen resp. JSV en DVSA en ook morgen zullen er wel weer enkele runners-up een steek laten vallen. Gedrang en knokken dus voor een goede plaats in vier-H. Veenendaal gaat morgen weer uit en wel naar WIJ. WIJ staat op de zesde plaats en heeft slechts drie punten ach terstand op koploper Amsvorde. Op Veenendaal heeft het twee punten ach terstand met één wedstrijd meer ge speeld en die twee punten hebben de VVIJ'ers natuurlijk goed in gedachten als ze morgen het veld opkomen. De Veenendalers stelden vorige week teleur in Jutphaas. Het lukte niet zo best en dan willen zo nog wel eens het hoofd la ten hangen. Gelijke kansen morgen, dachten wij. Veenendaal 10-15, WIJ 11- 13. DVSA en Candia '66 houden een week rust. Die kunnen ze ook wel gebruiken na de inspanning van zondag j.l., toen beide teams tot goede prestaties kwa men en ook nog puntenwinst boekten. tweede, maar beseffen stellig dat deze plaats niet onaantastbaar is. Scherpen- zeel zal dat ook begrijpen (DSO 9-12, Scherpenzeel 9-11). Verder ontvangt Maluka Muda he. Elsterse Oranje Wit. De Barnevelders deden het vorige week met een 8-3 zege op Rivierwijkers behoorlijk goed en heb ben blijkbaar uitstekend overwinterd. Oranje Wit zal het moeilijk krijgen (Maluka Muda 9-10, Oranje Wit 10-8). Het Veenendaalse Unitas zal Sportclub Domstad ontvangen en de taak voor de mannen van trainer Zuppelli zal geen gemakkelijke zijn. In '66 heeft Unitas met veel pech te kampen gehad, mis schien zal die pech in '67 uitblijven (Spel. Domstad 9-14, RK Unitas 9-4). In de afdeling Utrecht krijgt Scher penzeel op eigen veld een pracht kans om te stijgen in de tweede klas B. DSO uit Utrecht komt bij de blauwwitten op bezoek. De Utrechters staan weliswaar MEXICO STAD De architect Pe dro Ramirez Vazquez, president van het organisatiecomité van de Olympische Spelen 1968, heeft vrijdag in Mexico verklaard, dat alle geaccrediteerde jour nalisten tijdens de Spelen zullen worden gehuisvest in een speciaal gebouwencom plex, dat is gelegen in de directe omge ving van het Olympisch dorp. De pers vertegenwoordigers zullen worden onder gebracht in drie types van comparti menten: één, twee of drie slaapkamers met keuken en badkamer. De journa listen, die op deze manier worden ge huisvest, zullen voor onderdak en voe ding dezelfde prijs moeten betalen als de atleten, t.w. vier dollar per dag. Het gebouw zal reeds veertien dagen voor het begin van de Spelen voor journalis ten toegankelijk zijn. BEVERWIJK Aan de opmars van Van Geet is in de 8e ronde van de groot- meestergroep van het Hoogoventoernooi een einde gekomen. Gelijktijdig ging de schaakzon voor Langeweg weer eens schijnen. Van Geet, die wit had, opende met 1. Pc3, doch stond reeds na 10 zetten voor een positionele catastro fe. Zoals bekend is Van Geet een groot liefhebber van de openingszet 1. PcS, die overigens als dubieus te boek staat. Langeweg had met de weerlegging vrij weinig moeite. Overigens lykt de conditie van Langeweg na de vrije dag ietwat te zyn verbeterd. Een ander Nederlands duel liep tus sen Kuijpers en Donner. Wit verwierf een zeker initiatief, maar kwam toch niet door de preciese verdediging van Donner heen. Het toreneindspel dat problemen leek te bevatten bleek ge forceerd remise te lopen. Een razend knappe winstpartij leverde Spaski tegen Ghitescu. Hij offerde liefst twee kwa liteiten en won toen in koningsaanval. De remise tussen Darga en Szabo kwam spel tot stand, na een bekende variant uit de Spaanse partij. Ook al een puntenverdeling werd Gligoric Ciric. De beide Zuidslaviërs deden er echter wel hevig hun best voor, doch een viertoren-eindspel-resultaat van di verse afwikkelingen is in vele gevallen remise. Het onderhavige geval vormde geen uitzondering. Het duel tussen Pomar en Larsen vroeg al direct de aandacht van de kij kers. Het grappige feit deed zich na melijk voor, dat de Spanjaard in na volging van Van Geet ook tot 1. Pc3 besloot. Larsen was over de openings keuze niet weinig verrast. De Spaanse grootmeester had duidelijk andere be doelingen dan Van Geet. Hij speelde alleszins overwogen naar een rustige strijd, die niet ongunstig voor hem ver liep. Het is de vraag, of Larsen de stel ling kan houden. De eveneens afgebro ken ontmoetingen tussen ReeLystiv- kov en RobatschKavalek staan re spectievelijk gunstiger voor Lutikov en Robatsch. In de meestergroep werden 5 partijen afgebroken. De situatie is daardoor on overzichtelijk geworden. In de dames- groep kwam de Russische kampioene mevr. Kouchnir vaster in het zadel door haar zege op mevr. Heemskerk. Onze kampioene, mevr. Vreeken, won opnieuw en heeft nu een aanvaardbare plaats op de ranglijst bereikt. De uitslagen van de vrijdag gespeelde partijen luiden: GrootmeestergroepPomar (Sp.) Larsen (Den.) afg.; Van Geet (Ned.) Langeweg (Ned.) 01; Darga (W.- Dl.)Szabo (Hong.) y2}A', Kuijpers (Ned.)Donner (Ned.) y2XAGligoric (Zd.-Sl.)—Ciric (Zd.-Sl.) Ro batsch (Oost)Kavalek (Tsj.-Sl.) afg.; Spasski (Rusl.)Ghitescu (Roem.) 10; Ree (Ned.)Lutikow (Rusl.) afg. Stand na acht ronden: 1. Spasski 6y2; 2. Lutikov 5V2 en 1 afg.; 3. Van Geet 5; 4/5. Ciric/Gligoric 4%; 6. Larsen 4 en 1; 7/8. KavalekPomar 3XA en 1; 9/11. Darga/Donner/Szabo 3%; 12. Ro batsch 3 en 1; 13/15. Ghitescu/Kuijpers/ Langeweg 3; 16. Ree 1V2 p. en 1 afg. Meestergroep, achtste ronde: Ujtelky (Tsje-Sl.)Tatai (It.) V2V2; Ostojic (Zd.-Sl.)Karaklaic (Zd.-Sl.) afg.; Van Scheltinga (Ned.)Sandor (Hong.) XAXA\ Enevoldsen (Den.)—Keiler (Zwit.) afg.; Westerinen (Finl.)Van Wijngaarden (Ned.) 10; Bredewout (Ned.)Marovic (Zd.-Sl.) afg.; Naing- golan (Ind.)Medina Garcia (Sp.) afg.; Szily (Hong.)—Scholl (Ned.) afg. Stand: 1. Ostojic 5XA en 1 afg.; 2. Van Scheltinga 5V23. Karaklaic 5 en 1; 4. Marovic 4% en 1; 5/7. Sandor/Tatai/ Ujtelky 4V28/9. Scholl/Szily 4 en 1; 10. Enevoldsen 3V2 en 1; 11. Westerinen 3V2; 12. Bredewout 3 en 1; 13. Keiler 2y2 en 1; 14. Medina Garcia iy2 en 1; 15. Nainggolan iy2 en 1; 16. Van Wijn gaarden 1 pt. Damesgroep, vierde ronde: Szota (Pol.)Jovanovie (Zd.-Sl.) 01; Nico- lau (Roem.)Kokanovic (Zd.-Sl.) 10; Eretova (Tsj.-Sl.)Mulder (Ned.) 10; Karakas (Hong.)Timmer (Ned.) afg.; Kouchnir (Rusl.)Heemskerk (Ned.) 10; Vreeken (Ned.)Velat de Colominas (Sp.) 10. Stand: 1. Kouchnir 4; 2/3. Eretova/ Jovanovie 3: 4. Karakas 2V2 en 1 afg.; 5. Nicolau 2V26. Timmer 2 en 1; 7/8. Heemskerk/Vreeken 2; 9. Szota 1; 10/11. Kokanovic/Mulder V212. Velat de Colominas 0 p. De partij tussen Van Geet en Lange weg had het volgende verloop: Wit: Van Geet; zwart: Langeweg. 1. Pbl—c3 c7c5; 2. Pgl—f3 Pb8— c6; 3. d2d4 c5Xd4; 4. Pf3Xd4 g7—g6; 5. Lel—e3 Lf8g76. Pd4Xc6 b7Xc6; 7. Le3d4 Pg8—f6; 8. Pc3—e4 Ta8— b8; 9. e2—e3 Pf6Xe4; 10. Ld4Xg7 Dd8—a5t; 11. c2—c3 Th8—g8; 12. Ddl— d4 Tb8Xb2; 13. Lfl—c4 d7—d5; 14. 0—0 f7—f6; 15. Lg7—h6 Tb2—d2; 16. Dd4Xe4 d5Xe4; 17. Lc4Xg8 Lc8—a6; 18. c3—c4 e7—e6; 19. Tal—bl La6Xc4; 20. Tbl—b8t Ke8—d7; 21. Tb8—b7t Kd7c8; 22. Tb7Xh7 Da5Xa2; 23. Tfl—cl Da2—c2; 24. Tel—el Td2—dl. Wit geeft op. De strijd 0111 de bovenste plaatsen in de tweede divisie biedt nog allerlei mo gelijkheden. Haarlem staat zondag weer voor een moeilijke opgave als het in Hilversum aantreedt tegen S.C. Gooi land en Roda J C gaat op bezoek bij NO AD, dat zelfs nog een ernstige ge gadigde is voor een promotie-plaats en met een wedstrijd mèèr gespeeld een punt achterstand heeft. Voor VVV, mo menteel derde op de ranglijst met een zelfde puntentotaal als NO AD, is de uitwedstrijd tegen Veendam ook al geen eenvoudig karwei. Vlak achter NOAD maakt HVC eveneens nog aan spraken op een plaats bij de bovenste drie en relatief staat het er zelfs beter voor dan de ploegen uit Tilburg en Ven- lo. Een punt achterstand, maar een wedstrijd minder gespeeld- Zondag gaat het op bezoek bij Fortu na VI., dat alles in het werk zal stel len om naast de Amersfdorters te ko komen en daardoor de aansluiting m« de kopgroep niet te verliezen. De Zwol se derby PECZwolse Boys zal wel een overwinning voor de thuisclub opleve ren, evenals de ontmoeting Wagenin- gen-Hermes DVS. Puntenverdelingen zijn heel goed mogelijk bij Helmondia- Wilhelmina, Heerenveen-Excelsior en EDO-Hilversum. Tubantia, dat zondag jl. tegen Hilversum met een 04 over winning heel erg uit zijn slof schoot heeft misschien de goede richting defi nitief gevonden en kon het ZFC wel eens met een puntenverdeling genoe- MEXICO STAD. De te bouwen wielerbaan voor de Olympische Spelen van 1968 in Mexico Stad zal uit hout bestaan en 333 meter lang zijn. Dit werd vrijdag verklaard door de Duitse inge nieur Herbert Schurmann tijdens een persconferentie in de Mexicaanse hoofd stad. De houtsoort is dezelfde als welke werd gebruikt voor de Olympische wie lerbaan in Rome. Schurmann, wiens plannen reeds zijn goedgekeurd door de technische afdeling van de UCI, is speciaal door het organi satiecomité van de Spelen aangetrok ken om de Mexicaanse ontwerpers van advies te dienen. Op de binnenring van het wielerstadion (6000 toeschouwers) zal een hockeyveld worden aangelegd. De Duitse technicus schat, dat de bouwtijd voor de baan slechts zes weken zal bedragen. Een tweede wielerstadion van vrijwel dezelfde omvang maar met 'n accommo datie voor slechts 2000 toeschouwers, wordt momenteel reeds gebouwd in het Mexicaanse Olympische sportcentrum. Dit is alleen bestemd voor training. DEN HAAG De amateurwielren ner Leo Duijndam gaat voorlopig nog niet over naar de categorie beroeps renners. Hij is tot dat besluit gekomen na een bespreking met K.N.W.U.-offi cials. Leo Duijndam, die meent voorlopig beter als amateur te kunnen blijven rij den, is op grond van zijn beslissing door het Franse extra-sportieve merk Pel- forth ontslagen van zijn contractuele verplichtingen. Wanneer hij in de toekomst wel over gaat naar de beroepsklasse, dan houdt Pelforth, voor welk merk ook Jan Jans sen rijdt, de oudste rechten. De Spanjaard A. Pomar en de Deen B. Larsen aan het bord in de achtste ronde van het Hoogovenschaaktoer nooi. De Nederlanders Van Geet (links) en Donner kijken toe. Zittend in het midden onze landgenoot Lan geweg, die tegen Van Geet speelde. hetzelfde uitwed- slotte hoopt tegen Limburgia resultaat te boeken als in de strijd, t.w. een overwinning. De kans, dat Feyenoord zondag iets van zijn achterstand op Ajax kan goed maken lijkt cms uiterst gering. De Aja- cieden zullen aan DWS geen gemakke lijke tegenstander hebben, maar Feyen oord moet op bezoek bij MVV en daar, in Maastricht, hebben de Rotterdam mers over het geheel genomen weinig prettige ervaringen opgedaan. Sparta krijgt bezoek van Go Ahead en kon wel eens met een puntenverdeling geno gen moeten nemen. Van ADO kan een overwinning op Elinkwijk worden ver wacht en PSV moet Willem II de baas kunnen blijven. In toto-stijl verwachten we verder de volgende resultaten: Sit- tarta—DOS 1, F.C. Twente— GVAV 3 en NACFortuna '54 1. DEN HAAG De Koninklijke Neder landse Zwem Bond telt momenteel 80.545 leden, alsmede 6820 donateurs, 270 ereleden, 32 bondsdonateurs en 32 buitengewone leden. De grootste groep wordt gevormd door de meisjes tot zes tien jaar: 32.828. Het aantal meisjes en jongens tot zestien jaar bedraagt 60.994. Dat blijkt uit een overzicht, dat de K.N.Z.B. heeft samengesteld voor 1966/ '67 aan de hand van de beschikbare ge gevens over leden, leeftijdsgroepen, ere leden en donateurs in de diverse zwem- kringen. Het aantal damesleden van zestien tot achttien jaar bedraagt 1977, van achttien jaar en ouder 6010. Het aantal dames- en meisjesleden is derhalve iets meer dan de helft van het totale aantal leden van de K.N.Z.B., namelijk 40.815. Het aantal jongensleden tot zestien jaar bedraagt 28.166, van zestien tot achttien 2361 en van achttien jaar en ouder 9203. DEN HAAG Tom Okker zal voor de eerste maal deelnemen aan de inter nationale Duitse indoorkampioenschap pen, die van 23 tot en met 29 januari a.s. in Keulen worden gehouden. Ok- ker's trip naar Zweden gaat niet door. In Duitsland, waar ook Niek Fleury en Astrid Suurbeek uitkomen, is Okker in gedeeld in één groep met de Fransman Pierre Darmon, die als eerste is ge plaatst. In de andere helft heeft de als tweede geplaatste Brit Roger Taylor het aanzienlijk gemakkelijker om de finale te bereiken. Tot de deelnemers behoren verder onder meer de Duitser Wilhelm Bungert en de Fransen Beust en Contet. In het dubbelspel komt Okker uit met de Belg Eric Drossart. Bij de dames is de Britse Jones veruit favoriet. LOUISVILLE Het hof van beroep van Louisville heeft voor de tweede maal besloten zijn beslissing te handhaven, dat wereldkampioen zwaargewicht boksen Cassius Clay onder de wapenen moet. Clay heeft op alle mogelijke manieren geprobeerd aan de wapenrok te ontko men. Nog geeft zijn advocaat, Hayden Covington, de moed niet op. Hij is van plan voor de derde maal hoger beroep aan te tekenen tegen de uitspraak van het gerechtshof. „Ik geef toe, dat we de eerste ronde verloren hebben, maar we zullen overwinnen". 1 f*

De Vallei | 1967 | | pagina 7