Hermes DVS bood weinig tegenstand Nieuwe instrumenten voor O.B.K. Rhenen DVSA (zaterdag) was goed op dreef tegen Soesterberg Boerderij in Renswoude moet per 1 mei leeg zijn olgende stap is ma j or e ttenkor p s Aardgas in de Betuwe RAADSLID DE ZEEUW VERLAAT OPHEUSDEN AGENDA VEEL BELANGSTELLING BIJ OVERDRACHT IN EIGEN GEBOUW Ondanks veel blessures Weinig plezier van gestolen auto 2 punten voor Wageningen Uitspraak in kort geding Aanrijding op Klompersteeg Personenauto beschadigd Auto's uit bocht total loss Voor beroep bedankt Twee auto's liepen zware schade op Auto total loss bij botsing in Kesteren Dertig ganzen doodgebeten Twee auto's zwaar beschadigd Dragline beschadigde elektriciteitskabel Samenkomsten Ned. Chr. V rouw enbond Officiële Bekendmaking Einde van slepende zaak nu in zicht MAANDAG 23 JANUARI 1967 AMERONGEN Huize de Lange 14 uur: Discussiemid dag NWH. Dorpshuis 20 uur: Forumavond CHU. SCHERPENZEEL Marktzicht 19.45 uur: Jaarvergade ring Ned. Bond van Plattelandsvrouwen BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal. geen voor stelling. TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen tot 4 februari: Expositie van olieverf en gouaches van Elly Booy. Openingstijden van 11-12 en 14-17 uur, dinsdag ook 19- 21 uur. Zondag en woensdag gesloten. dat Van Wagensveld nog twee jaar op de grond, die hij pachtte, zou mo gen blijven wonen, na de ontbinding van de pachtovereenkomst. Hiervoor zou hij geen enkele vergoeding schul dig zijn. „Ik heb hem zelfs aangeboden tuinman bij mij te worden," zo heeft de heer Verboom ons verklaard. Indien Van Wagensveld voor 1 mei zijn woning niet ter beschikking heeft ge steld zal er een ontruiming volgen met hulp van de sterke arm van justitie en politie. Dat hij het zo ver zal laten komen, ligt niet voor de hand. Hoewel hij zijn mening hierover niet wil geven, deel de hij wel mee met Verboom tot een akkoord gekomen te zijn. Inmiddels is er een begin gemaakt met de afbraak van de schuren achter de boerderij. In het vonnis is bepaald, dat de opstallen voor 10 februari 1967 ontruimd moeten zijn. Achter het boerderijtje van Van Wa gensveld is reeds een schuur afgebro ken. VEENENDAAL Zaterdagmiddag ontstond er op de Klompersteeg nabij de spoorwegovergang een aanrijding, waar van de toedracht niet helemaal duidelijk is geworden. De automobilist R. uit Lei den botste tegen de auto van de Veenen- daler Van H. die uit de richting De Klomp naderde. Vermoedelijk heeft de Leidenaar zijn stuurmanskunst wat over schat. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor, het bleef bij blikschade. AMERONGEN Hoewel DVSA met twee invallers moest aantreden voor B. v. d. Berg en A. v. Soest is het gelukt zaterdagmiddag een 52 overwinning te be halen. Bovendlens kreeg men tijdens de wedstrijd nog de handicap, dat keeper H. v. Ree moest uitvallen wegens een blessure en vervangen werd door back C. Wa gensveld. H. v. Ree ging toen de plaats van C. Wagensveld innemen. Als klap op de vuurpijl moest aanvoerder J. J. v. Engelenburg wegens rugklachten zijn backplaats rullen voor de linksbuitenplaats. heel alleen passeerde Van Mourik de gehele Soesterberg verdediging en zijn doelpunt was zeer fraai. Dit kon ech ter geen genade vinden in de ogen van de goed leidende scheidsrechter. Even voor tijd kon J. G. v. Mourik echter toch de hattrick verrichten. Op dezelfde wijze als het afgekeurde doel punt kon hij de keeper met een boog- bal op rustige wijze passeren. Al met al een gunstig.resultaat na de periode van „stilliggen". Reeds direct bleek dat DVSA wel sterker was dan Soesterberg. doch we gens de vele veranderingen in het elf tal niet direct in haar spel kon komen. Doelrijpe kansen kwamen er van bei de kanten, maar H. v. Ree bleek goed op zijn post, terwijl aan de andere kant de voorhoede van DVSA niet erg gelukkig was in het afwerken van de aanvallen. Ongeveer na 30 minuten spe len, zag linksbuiten A. v. Blitterswijk zijn kans schoon en loste van veraf een ogenschijnlijk ongevaarlijk schot, dat zeker door de doelverdediger van Soes terberg zou zijn gehouden, indien niet één der backs de bal van richting ver anderde en de bal zodoende onhoudbaar in het doel verdween. 10, welke stand voor rust geen wijziging meer onder ging. Direct na rust bleek, dat DVSA nu beter ingespeeld was en al gauw was het J. G. v. Mourik idie een doelpunt fabriceerde. Op het juiste moment werd hij gelanceerd en in de vrije ruimte had hij geen moeite om de stand op 2 0 te brengen. In dezelfde minuut bij na werd het 30. G. v. d. Berg kreeg de bal op maat aangegeven van de DVSA verdediging en na enige tegen standers omspeeld te hebben loste hij een onhoudbaar schot, dat echter via de paal het veld weer inkwam. Hier was J. G. v. Mourik als de kippen bij om de stand op 3 -0 te brengen. Het leek erop, dat de overwinning veilig was. doch door twee snelle uitvallen van Soesterberg, werd het binnen 3 minu ten 32. De naar de linksbuiten plaats verhuisde J. J. v. Engelenburg kon on danks zijn blessure even daarna een goed aangegeven bal op de goede ma nier afwerken en DVSA naar 42 schie ten. Waarom de scheidsrechter het vol gende doelpunt van J. G. v. Mourik af keurde was voor velen een raadsel. Ge- EDE Dertig van de 57 ganzen van de heer H. uit Ede werden in een wei land aan de Langekampweg dood aange troffen. Zij waren doodgebeten, waar schijnlijk door een hond. BENNEKOM Een personenauto werd zondag aan de voorzijde vernield toen op de Heelsumseweg te Bennekom de bestelauto van de heer v. S. uit Ren- kum slipte en tegen de geparkeerde per- sanenwagen van de heer v. d. K. uit Wageningen botste. De bestelauto liep lichte beschadiging op. LUNTEREN Geheel vernield werd de personenauto van de heer S. uit Bar- neveld, die uit de bocht van de Ruiten- beekweg te Lunteren vloog en daarna te gen een boom botste. EDE Twee personenauto's werden zwaar beschadigd toen op de afrit van rijksweg 12 naar de Nieuwe Wagening- seweg de heer A. uit Heelsum geen voor rang verleende aan de wagen van de heer B. uit Lunteren. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. EDE Doordat tijdens de werkzaam heden aan het nieuwe gebouw van het Julianaziekenhuis een dragline een elek triciteitskabel beschadigde, heeft een groot gedeelte van Ede het vrijdagmor gen zonder elektriciteit moeten doen. De storing duurde ongeveer een uur. EDE De Nederlandse Christen Vrouwenbond in Ede heeft weer enkele vergaderingen op het programma staan. De afdeling Midden komt woensdag in het Luthers Centrum bijeen, de afdelin gen Noord en Zuid op maandag 30 jan. respectievelijk in hotel Buitenzorg en De Open Haard. Alle samenkomsten beginnen om kwart voor acht 's avonds. OPHEUSDEN Ds G. Schipaan- boord, predikant bij de Ger. Gemeente te Apeldoorn heeft voor het beroep bedankt, dat op hem was uitgebracht door de Ger. Gemeente van Opheusden. zelf. Ik hoop echter, dat alle leden van de muziekvereniging de schouders er onder zullen zetten om deze nieuwe aan winst waar te maken. Gezien de bewe zen vaardigheid en routine van de mu zikanten, is OBK de nieuwe instrumen ten zeer zeker waardig." De heer H. Bos, voorzitter van de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" wenste OBK van harte geluk met de nieuwe „spulletjes". Vervolgens reikte de dirigent van de muziekvereniging, de heer A. J. Kolf schoten, de instrumenten persoonlijk uit aan de leden. Tot slot dankte voorzit ter Van Driel allen, die meegewerkt hadden aan het in vervulling gaan van de wens, nieuwe instrumenten voor OBK, maar tevens ook voor alle inge zetenen van Rhenen. Heden, maandag VEENENDAAL Kantine DS 19.30 u.: Oefening EHBO SCHERPENZEEL Marktzicht: Jaarvergadering Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Binnen zonder kloppen." Morgen, dinsdag VEENENDAAL OCB-gebouw 14.30 u.: Ontspannings middag Bejaarden, spr. dr J. Graafland „Wij ouderen en de hedendaagse Jeugd." De heer Veens tra begon zijn toe spraak met: „Een muziekvereniging is een bijzonder kostbare vereniging. Van daar, dat de muziekvereniging Oefe ning Baart Kunst ook heel wat aktivi- teiten op touw heeft moeten zetten, die geld opbrachten, om te zijn wat zij nu is". De bekostiging van het instrumen tarium heeft, volgens de heer Veenstra, plaats kunnen vinden, dank zij de enor me financiële steun van verschillende instanties. Hiervan noemde hij onder andere het gemeentebestuur en de ver zekeringsmaatschappij „De Centrale". „Een vereniging, die leeft," aldus de heer Veenstra, "mag niet stilstaan. De volgende stap van de muziekvereniging zal dan ook zijn: de verwezenlijking van een majorettenkorps. Ook hiervoor is de financiële steun van de bevolking onmisbaar". Hij deed gelijktijdig een beroep op de kas van de vakbond om te zien in hoeverre het mogelijk is de aankleding van het majoretten korps te VEENENDAAL Dank zij de oplet tendheid van de Veenendaalse politie heeft de Hagenaar M. weinig plezier be leefd van zijn in Scheveningen gestolen auto: Hij reed zondagmiddag op de Nieuweweg in Veenendaal en werd door de politie aangehouden omdat hij harder dan de maximum snelheid van v(jftig kilometer reed. Bij nadere controle kwam de aap uit de mouw: de auto was gestolen en M. werd mee naar het bu reau genomen. Hij is inmiddels overge geven aan de politie in Den Haag. Ook de auto werd naar de residentie overge bracht. De wettige eigenaar heeft zich daar inmiddels al over het voertuig ont fermd. KESTEREN Zaterdagavond vond op het Waldeck Pyrmontplein te Keste ren een verkeersongeval plaats, waarbij twee personenwagens waren betrokken. De heer W. P. V. T. uit Dodewaard, die met zijn auto komende vanuit de richting Lienden het plein wilde over steken, gaf hierbij geen voorrang aan de uit de richting Kesteren naderende per sonenwagen, bestuurd door de heer H. V. uit Veenendaal. Deze kon een aan rijding onmogelijk meer voorkomen en greep de wagen van T. in de flank. Er ontstond ernstige materiële schade, waarbij één der wagens total loss raakte. Persoonlijke ongelukken deden zich niet VOOF. steunen. Met de wens, dat de nieuwe instrumenten door het muziekkorps veel vuldig en op de juiste wijze zouden worden gebruikt, verklaarde de heer Veenstra het instrumentarium eigendom van OBK. Wethouder T. van Lienden, die na mens het gemeentebestuur bij deze feestelijke gebeurtenis aanwezig was, merkte op: „Het streven naar een doel geeft vaak meer voldoening dan het doel RHENEN Op de westelijke afrit na- by het viaduct ontstond zondagmiddag een aanrijding tussen twee auto's, die beiden flink werden beschadigd. De Rot terdamse automobilist J. M. reed ach ter de auto van P. J. F., afkomstig uit Utrecht. F., die kennelyk in de war werd gebracht door de manoeuvres van een jeep, die op de weg keerde, remde sterk af en kon daarbij nog maar net een ver- keerszuil ontwijken. De Rotterdammer kon daarop niet tijdig tot stilstand ko men en reed tegen zyn voorganger. Er deden zich geen persoonlijke ongeval len voor. OPHEUSDEN Met de realisering ^an de plannen voor de aardgasvoor ziening in een groot aantal kleinere ge meenten in het Gelders rivierengebied, zal spoedig een aanvang worden ge maakt. De raad van commissarissen van de n.v. maatschappij tot gasvoorziening Gelders rivierengebied i.o. ging in be ginsel akkoord met een in 1967 te volgen werkprogram. Het ligt in de bedoeling over te gaan tot de bouw van een aard- gasontvangstation in Geldermalsen en in Ingen van waaruit de plaatsen Gel dermalsen en Meteren, respectievelijk Ingen en directe omgeving, waarschijn lijk nog in de loop van dit jaar van aardgas kunnen worden voorzien. Direct daarna kan de voorziening van Buurmalsen, Tricht en Buren en van de streek tussen Maurik en Op heusden ter hand worden genomen. Een en ander is gebaseerd op de ge gevens van de Veggasinstituut dat in 1966 een gegeven opdracht inzake het bestekgereedmaken van plannen voor de gasvoorziening van voormelde gebie den nagenoeg heeft voltooid. Voorts is besloten op korte termijn technisch en administratief personeel aan te trekken, zodat zo spoedig moge lijk over voldoende personeel kan wor den beschikt. Daartoe zullen binnenkort de nodige oproepen worden geplaatst. Twee punten meer voor Wageningen, een illusie minder voor Hermes DVS en dat allemaal na een vrij sfeerloze wedstrijd op de Wageningse Berg. Wa geningen mocht over de manier waarop de twee goals gemaakt werden niet klagen, de Hermesdoelman, braaf ge holpen door een van z'n achterhoede spelers, gaf ze min of meer cadeau. Dat deed aan de verdienste van de over winning overigens niets toe of af, want Wageningen was een groot gedeelte van de twee maal drie kwartier heer en meester. Hermes DVS liet een akelig pover spelletje voetbal zien, vooral de voorhoede muntte voornamelijk uit door missers en vastgelopen acties. De beste man aan Wageningse zijde was ongetwijfeld rechtshalf Henk Janssen, overal waar hij maar een mogelijkheid zag om de bal te veroveren was hij aan wezig. Zijn collega aan de linkerkant, Joop Willems, zat er eveneens goed in, dat be tekende derhalve dat de middenlinie zon dagmiddag het beste onderdeel van de groenwitte ploeg was. In de defensie schitterde Tanis: hij toonde zich een ech te moderne back omdat hij zowel voor als achter bijzonder actief was. Doelman Kees Quint stond tussen het Wagening se houtwerk een beste partij te keepen, dat Hermes er niet in slaagde een tegen- punt te produceren, is voor een groot deel aan de groenwitte goalie te danken. In de voorhoede ging het minder best, vooral de twee buitenspelers Loffeld en Broeksz hielpen nogal eens mooie sco ringskansen om zeep. Loffeld had het geluk toch al niet mee omdat hy vry kort na de hervat ting geblesseerd raakte en de rest van de wedstrijd maar zo'n beetje mee- strompelde langs de lyn. Het zou ver standiger geweest zyn wanneer Loffeld er de brui aan had gegeven temeer om dat hij toch nog van tijd tot tyd in het spel werd betrokken zonder In staat te zyn eeen goed schot af te geven. Het eerste doelpunt viel precies in de vijftiende minuut. Hennie Roelofs was er de indirecte maker van: hij schoot hard in de richting van keeper Van der Pas en als de Schiedamse achterspeler Van der Heiden de bal maar had laten vliegen was er waarschijnlijk niets gebeurd want het schot miste de juiste richting. Van der Heiden stak echter een been uit dat de bal netjes van richting deed veran deren en onhoudbaar langs de Hermes- goalie joeg: 10. Goal nummer twee viel vijf minuten later toen Henk Janssen na een snelle ren de bal bemachtigde en VEENENDAAL. ln de bestuurs kamer van het sportpark feliciteerde de oud-voorzitter Scholts van GVVV eerste-prijswinnaar de heer W. Has selaar, die het in bntvangst nemen van de damesfiets aan zijn tweeling Tiny en Janny (13) overliet. Links Ria Diteweg, die een horloge als tweede prijs ontving. De verloting en de bazaar van GVVV waren een groot succes. een hoge bal voor het vijandelijke doel plaatste. De keeper verkeek zich ken nelijk op het schot, hy greep de bal wel maar niet klemvast want de knikker ver dween achter hem in het nylon (20). Dat zou tevens de ruststand worden, merkwaardigerwijs zakte Wageningen in de tweede helft aanmerkelijk terug, het spelpeil daalde met een sneltrein vaart. Kansen kwamen er nog volop, zo ontving Broeksz van Willems een mooie pass die hem in een vrije schiet positie voor Van der Pas bracht. Ter wijl op de tribunes de supporters zich al gereed maakten voor een serie toe juichingen struikelde de Wageningse linksbuiten min of meer over de bal en daar ging de droomkans Wageningen probeerde het verder nog met afstandsschoten die er soms heel dicht bij kwamen. Aan de andere kant leek Hermes kort voor afloop recht op een tegenpunt aan te stormen toen Klein er met de bal tussenuit trok en alleen (zij het met Piet Dielissen op z'n hielen) voor Kees Quint verscheen. Quint hoefde er niets aan te doen want het schot dat er tenslotte uitkwam huppelde voor zijn kooi langs over de lijn. RHENEN Burgemeester en Wethouders der ge meente Rhenen brengen ter openbare kennis, dat op 17 januari 1967 is inge komen een verzoek van C. N. van Moorsel te Rhenen om een volledige ver gunning voor de verkoop van sterke drank in het klein ingevolge de drank wet stbl. 1931 nr. 476 voor de lokalitei ten in het perceel Utrechtsestraatweg 143 te Rhenen. Binnen twee weken na dagtekening van deze bekendmaking kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning bij ons college inbren gen. Rhenen, 23 januari 1967 Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal RENSWOUDE „Als je in 'n zaak gaat roeren, krijg je er alleen nog maar meer narigheid van", zegt de heer G. Wagensveld in minder fraai klinkende bewoordingen dan die wij hier citeren. „Er is toch niemand meer die me uit de narigheid kan helpen. Wat de mensen in het dorp er van zeggen? Ach, de een vindt het mooi. de ander lelijk...." Hij heeft het over de kwestie die tus sen hem en het Edese bedrijf N.V. Verboom en Co is gerezen. Zoals wij al eerder schreven heeft het bedrijf getracht met de heer Van Wagens veld, die in een boerderijtje aan de Utrechtseweg woont, tot overeenstem- min te komen over de ontruiming van het huis, dat zou moeten worden af gebroken in verband met de bouw van een nieuwe fabriek ter plaatse. Met die overeenstemming wilde het niet vlotten, ook niet nadat er door directeur P. Verboom redelijke voor stellen aan Van Wagensveld waren gedaan. De pachtkamer van het kan toorgerecht in Amersfoort heeft zich in oktober met deze affaire bezig ge houden. In het vonnis werd gesteld dat de Renswoudenaar per 1 januari het huis ter beschikking van het Ede- se bedrijf diende te stellen. Van Wagensveld verzette zich hiertegen waarna een kort geding volgde voor de arrondissementsrechtbank te Utrecht. Inmiddels heeft ook deze instantie uitspraak gedaan: het woon gedeelte van de boerderij moet voor 1 mei van dit jaar ontruimd zijn. 0 Einde Van Wagensveld, die weinig over de gerezen affaire wil vertellen, heeft, zo staat in de toelichting op het vonnis van de rechtbank te lezen, een rede lijk voorstel van de heer Verboom om onbegrijpelijke redenen geweigerd. Deze laatste heeft destijds bepaald, OPHEUSDEN Het de laatste tijd veel omstreden raadslid, de heer M de Zeeuw, fraktieleider van de SGP te Kesteren en hoofd van de christelijke VGLO-school in Opheusden, gaat de gemeente Kesteren plotseling verlaten. Naar wij uit wel ingelichte bron vernemen, is de heer De Zeeuw met ingang van 1 april benoemd tot hoofd van de christelijke lagere school te Krimpen a/d Ussel. Het plotselinge vertrek van het raadslid houdt verband met het feit, dat de VGLO-school, waarvan hij nu hoofd is, binnen afzienbare tijd zal moeten worden opgeheven. Of het vertrek ook te maken heeft met de ver houdingen, die de laatste tijd in de raad zijn ontstaan, kan moeilijk worden gezegd. Ook kan op dit moment nog moeilijk worden medegedeeld, wie de heer De Zeeuw in de gemeenteraad van Kesteren zal opvolgen. Een dezer dagen hopen wij hierop nog nader terug te komen. RHENEN In het „Eigen Gebouw" te Rhenen vond zaterdagmiddag de officiële overdracht plaats van een geheel nieuw instrumentarium, ter waarde van ongeveer 20.000,aan de muziekvereniging „Oefening Baart Kunst". In verband met de afwezigheid van wethouder mr. J. Deen, die beschermheer is van deze plaatselijke muziekvereniging, werd op verzoek van het bestuur van O.B.K. de overdrachtstoespraak gehouden door de heer H. L. Veenstra. voorzitter van de afdeling Rhenen van de Partij van de Arbeid. Alvorens met de overdracht te beginnen heette de voorzitter van O.B.K., de heer A. van Driel, de vele aanwezigen van harte welkom. Hij zei bijzonder verheugd te zijn wethouder T. van Lienden en de raadsleden G. van Gesink en H. Grif fioen te mogen begroeten.

De Vallei | 1967 | | pagina 3