GVVV na zege op De Geuzen ernstig kampioenskandidaat Renswoude liet tegen VVZ voorsprong glippen SVP en Hulshorst speelden gelijk zonder doelpunten Sparta en Longa namen mee naar erepri|zen huis Leo Rebergen bij VRC grootste „aandeelhouder" in zege op SKV Merino's verloor met klein veschil van Jonathan: 0-1 MANTANO. \aajuujo4. Sigcvtifr Mantano, /Jf* Kulan na nederlaag weer in gevarenzone Jaarlijkse wedstrijd Nederland-Rusland Statistiek van het zaterdagvoetbal Nederlandse meisjes naar tweede ronde Veel strafpunten in puzzel-wandeltocht Rhenen zag alleen reserve-teams spelen Musketiers besliste wedstrijd na de rust 'w yifOyiOiAMtdül fyruCHoJk, Xbr %v*#jcik f fyujs... Scherpenzeel (zaterdag) klopte Rohda Rhenense wandelaars houden contactavond Dammen Tennis Gymnastiek in Woudenberg DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER Pagina 6 MAANDAG 23 JANUARI 1967 VEENENDAAL „Het zal er wel fel aan toe gaan, want we hebben er echt zin in nu we voor het eerst na drie maanden weer op volle sterkte zijn. Nadat GVW vier wedstryden achtereen gewonnen heeft zullen we ze niet onderschat ten, maar een puntje snoepen we hun toch wel ar*, aldus aanvoerder Henk Meine- ma van het Amsterdamse De Geuzen voor de aanvang van de ontmoeting tegen GVW in het Veenendaalse sportpark. Het is echter een tamme wedstryd gewor den, waarin beide ploegen zich niet van hun beste kant lieten zien en alleen aan het slot van de voorstelling kon er vtyf minuten vuurwerk af. De ster van het veld was scheidsrechter W. H. Stevenhaagen, die streng, maar uitstekend lei ding gaf. Beide keepers begingen een fout waaruit een doelpunt ontstond en pas In de laatste minuut scoorde Gerard Hoedeman het winnende doelpunt, hoewel De Groot daarvoor de bal nog van richting moest veranderen. Na enige minuten heen en weer ge- trap op het middenveld werd GVVV iets sterker. Het drong sterk op naar het doel van de Amsterdamse gasten, evenwel zonder gevaarlijk te worden. Solowerk van Dick van Limburg werd gevolgd door een droge plof van Jan van de Bovenkamp. Zijn schot ging echter over. Ook Dick van Manen ging zich roeren. Van Limburg speelde de bal naar voren en met een goed ge richt schot scoorde Dick van Manen, echter uit buitenspelpositie, waarvoor de scheidsrechter al had gefloten. En kele minuten later wist Van Limburg zijn middenvoor opnieuw te bereiken, maar nu schoot Van Manen van dicht bij in handen van keeper Wijlenhoed. Hij kreeg nu een sterke bewaking bij zich en werd voor de rest van de wed strijd vrijwel uitgeschakeld. De Geuzen kwamen wat terug en van krachtsver schil was dan ook vrijwel geen sprake. Opvallend was het verdedigen van GVW. Men liet de tegenstanders soms vrij ver komen, maar loste de proble men rustig en zelfverzekerd op. Er was ongeveer 'n half uur gespeeld toen Jan van de Bovenkamp uit een vrije trap vanaf 25 meter de bal in de linker benedenhoek schoot. Keeper Wijlenhoed was er goed bij, maar liet de bal on der zijn handen door glippen en wat fortuinlijk verkreeg GVW een 10 voorsprong. Het was voor de Geuzen aanleiding om er een schepje op te doen, maar aangezien geuzen met roei spanen werken, kwam daar niet veel van terecht. Men moest roeien met de riemen die men had en dat waren nu eenmaal geen beste. Alleen* spil Meine- ma onderscheidde zich door bijzonder goed ingrijpen. Hij smoorde iedere aan val van GVW, zodat het matige ge vecht zich voornamelijk op het midden veld afspeelde. Op de linkervleugel concentreerden zich de Amsterdamse aanvallen en hoewel Wout de Vries, die onlangs mee is geweest naar de voor- Olympische Spelen te Mexico, zich duchtig weerde kreeg hij van Gerard van de Bovenkamp en rechtsback Beuk- hof weinig kans. Na de hervatting wijzigde het spel- beeld zich in zoverre, dat de gasten meer aanvallend gingen spelen en SCHERPENZEEL in een niet bes te maar wel zeer spannende wedstrijd won Scherpenzeel zaterdagmiddag met 2-1 van het laag geklasseerde Rhoda. De lange rustperiode leek de blauwwit- ten geen goed te hebben gedaan, want zij kwamen zelden tot goed uitgevoerde aanvallen en hadden bovendien verdedi gend vaak de handen meer dan vol aan de hard werkende gasten. De wedstrijd begon sensationeel, want al in de eerste minuut kwamen de gasten aan de lei ding toen een verkeerde terugspeelbal van spil Van de Haar onhoudbaar langs keeper Sangers in het doel ver dween: 0-1. De gasten werden blijkbaar door deze gelukkige treffer gelnspie- reerd, want zij wisten niet alleen de blauwwitte aanvallen tijdig onschadelijk te maken, maar gingen zelf ook enthou siast in het offensief, waardoor de Scherpenzeelse verdediging het soms zeer moeilijk kreeg. Geleidelijk aan werd de thuisclub echter sterker en ging zware druk uitoefenen op het doel der gasten, dat door keeper Van Zan ten zeer bekwaam werd verdedigd. Bo vendien bleek de Scherpenzeelse schut terij niet erg op dreef en zo konden de gasten zich lange tijd handhaven. Kort voor de rust kwam Scherpenzeel toch op gelijke hoogte toen bij een scrimma ge voor het Rhoda-doel Van Dam plot seling een goede kans kreeg en de bal in de uiterste hoek schoof: 1-1. Na de rust is Scherpenzeel voortdu rend sterker geweest. Het schiep zich goede kansen, welke echter aanvanke lijk niet benut werden. Bovendien red de keeper Van Zanten een aantal ma len op fraaie wijze, daarmede zijn ploeg voor een achterstand behoedend. In de 34e minuut wisten de gasten via een snelle uitval zelfs te scoren, maar deze treffer werd terecht wegens hands afgekeurd. Meteen hierop volgde een snelle Scherpenzeelse aanval. Links back De Kruif miste en rechtsbuiten Van de Bovenkamp verscheen hierdoor vrij voor keeper Van Zanten en pas seerde deze kundig: 2-1. In de resteren de tijd hebben beide ploegen nog hard gewerkt om in deze stand wijziging te brengen, maar de defensies bleven over eind en toen de goed leidende arbiter Schuit het einde aankondigde hadden de Scherpenzeelse spelers een weinig overtuigende zege behaald. GWV zich defensief opstelde. Hoewel De Geuzen de aanvallen goed opbouw de, kwam 't niet tot resultaat, doordat de voorhoede 'n ontstellend gebrek toon de aan combinaties. GVVV bouwde wei nig aanvallen op en mocht men soms eens naar voren gaan, dan werd con stant de bal naar Dick van Manen ge stuurd, die zich niet van zijn bewakers kon ontdoen. Het aanvalsfront werd hierdoor echter zo smal, dat de Geu zen-defensie onder leiding van Meine- ma steeds weer kon ingrijpen. Daar bij kwam nog, dat GWV maar over één vleugel beschikte, want op links kwam Piet van de Bovenkamp er vrij wel niet aan te pas. Hij toonde in het geheel geen vechtlust, speelde noncha lant en liep voortdurend achter zijn te genstander aan. Rechtsbinnen Van Laar bracht De Geuzen dichtbij de gelijkma ker. Met een machtige solo passeerde hij Henny van Manen en Gerard Hoe deman en kwam op korte afstand al leen voor het doel. Zijn schot werd echter door de goed reagerende keeper Van Dijk gestopt. Zeven minuten voor het einde van de wedstrijd werd de stand in evenwicht gebracht. Een voor zet van grote afstand van Wout de Vries bracht de bal hoog voor het doel van GVW. Keeper Van Dijk concen treerde zich te veel op de aanstormen de Daan de Jonge en dook onder de bal door: 11. Tot dat moment was het een rustige wedstrijd geweest. Nu echter kwam er leven in de brouwerij. De spanning kwam er volop in en het beslissende moment naderde. Gerard SOEST Op een moeilijk bespeel baar terrein is het Kulan niet gelukt ook maar één puntje mee naar huis te nemen. Hees paste zich het beste aan en nam na ongeveer vijf minuten de leiding toen middenvoor Bosman uit een voorzet van rechtsbuiten Van Cas- tricum inkopte: 1-0. Kulan kwam na 15 minuten op gelijke hoogte, toen de Hees-doelman Tempel laars de bal uit een voorzet vam Blan- kesteyn niet onder controle kon krijgen en Jan Henzen de bal tegen de touwen joeg: 1-1. Hierna ontwikkelde zich een strijd met voor beide doelen nog enkele hachelijke momenten. In de 35e minuut echter was het de Hees-linksbuiten De Bree, die doorbrak en tegen diens schot was Van Wakeren kansloos: 2-1. Na de rust kwam Kulan fel in de aan val, maar toen maakte het de fout alles door het centrum te spelen, waar de bekwame spil Guitenbeek het offensief rustig opving. In de vijfde minuut kwam Hees goedkoop aan een doelpunt na een fout van Van Wakeren, waarvan rechts buiten Van Castricum profiteerde: 3-1. Hierna werd de wedstrijd rommelig, voor een groot deel door de zwakke lei ding. In de 35e minuut was het Kulan- middenvoor Jan Henzen, die uit een pass van Budding 3-2 liet aantekenen. Vlak voor het einde kreeg Hees na een te harde charge van Blankesteyn een strafschop, die door aanvoerder Van Es feilloos werd genomen. Zo verloor Kulan in een tactisch niet grootse wedstrijd. Hoedeman ging naar voren en werd ten val gebracht. Hij nam zelf de daarvoor toegewezen vrije trap. Het werd een hard schot, dat door De Groot zodanig van richting werd veranderd, dat kee per Wijlenhoed er niet meer bij kon: 21. Twee minuten later floot scheids rechter Stevenhaagen voor de laatste maal en had GVW de winst bemach tigd. DEN HAAG Het internationale damprogramma van Nederland, dat met de jaarlijkse landenwedstryd tegen de Belgen nogal summier van opzet was, heeft een flinke uitbreiding gekregen. Van Russische zijde is nl. bericht binnen gekomen dat men gaarne akkoord gaat met een jaarlijkse landenwedstrtjd te gen Nederland voor tientallen. Dit Jaar nog gaan de Nederlandse dammers van 5 tot 10 augustus op bezoek b(j de Rus sen in Moskou. Volgend jaar zullen de Russen naar Nederland komen. 2e klasse C: Excelsior '31—S.S.V.U. 4-1, Go Ahead—Zuidvogels 3-1, S.S.C. '55— V.V.O.G. 1-0, Nunspeet—Apeldoorn 1-1, VoorwaartsBe Quick '28 3-1, Spaken- burg—D.O.V.O afg. Stand: D.O.V.O. 13 8 3 2 19 31—19 Go Ahead K 13 8 2 3 18 33—20 Spakenburg 13 7 3 3 17 35—20 S.S.C. *55 13 6 4 3 16 24—15 Excelsior '31 14 7 2 5 16 33—32 Be Quick 14 5 3 6 13 24—27 V.V.O.G. 14 5 2 7 12 22—18 Nunspeet 14 5 2 7 12 2841 S.S.V.U. 12 5 1 6 11 26—39 Apeldoorn 14 2 5 7 9 18—32 Voorwaarts 13 2 4 7 8 25—38 Zuidvogels 12 2 3 7 7 15—22 ADELAIDE Op de tweede dag van de Australische tenniskampioenschap pen, die te Adelaide worden gehouden, heeft het Nederlandse dubbel Betty Stö- ve - Lidy Jansen Venneboer de tweede ronde bereikt. De Nederlandse meisjes klopten de Australische comb. Gour- lay - Sheriff met 6—4, 4—6, 7—5. RENSWOL'DE Na zes weken com petitievakantie draaide zaterdag in Renswoude het voetbalrad van avon tuur weer op volle toeren. Ondanks de goede plannen voor de wedstrijd tegen VVZ'49 uit Soest, dat ook nog meedingt naar de titel, werd het een herhaling van de teleurstellende ontmoeting tegen NS VS. Ook nu moest Renswoude met een gelijk spel genoegen nemen, terwijl het bijna zeker was van de winst. De gasten uit Soest brachten de bal aan het rollen en trokken al dadelijk fel van leer. In die beginfase moest scheidsrechter v.d. Horst al direct een aantal vrije trappen uitdelen om de wat al te fors optredende Soestenaren tot kalmte te manen. Toch kwam na zeven minuten een aanval zover, dat van links een voorzet de inleiding tot het eerste doelpunt werd. Middenvoor Demmers kopte de bal in de touwen voor de verraste keeper Van Ommeren een hand uitstak: 0-1. Renswoude was na deze tegenslag In het geheel niet ontmoedigd en nam op zijn beurt het heft in handen door vol op in de aanval te gaan. Al dadelijk zou WZ door het oog van de naald krui pen toen de paal redding bracht. De gasten raakten nu danig in de verdruk king. Eeerst werd nog rakelings over en naast geschoten, maar in de elfde mi nuut kon J. Velthuizen de verdiende gelijkmaker scoren. Renswoude bleef doorgaan, maar de goede richting ont brak nog aan de schoten, die op het Soester-doel werden afgevuurd. Een schot van Diteweg werd door de keeper over de lat gewerkt, maar ook aan de andere kant kwamen er weer gevaar lijke situaties voor. Demmers stormde alleen op het doel van Renswoude af, maar schoot de bal in handen van kee per Van Ommeren. Renswoude behield wel een veldmeerderheid, maar in de voorhoede wilde het niet lukken. Steeds weer kon WZ ingrijpen. Totdat kort voor rust C. Vink na goed doorzetten de bal op maat b(j Diteweg bracht, die hem beheerst in de uiterste bovenhoek schoot: 2-1. Na de rust bleef Renswoude sterk aanvallend spelen en moest WZ zich beperken tot fors verdedigen. G. Vink en Hardeman stuwden hun aanval goed maar er kwam weinig van terecht als VEENENDAAL Een sportieve maar stevige wedstrijd was de ontmoe ting tussen 8VP en het op bezoek zijn de Hulshorst. Men ontmoette eikaar echter voornamelijk op het middenveld, want doelpunten maken was er niet bij. Hoewel SVP de gehele wedstrijd iets sterker was kwam Hulshorst het dichtst bij een doelpunt toen in de tweede helft spil Van Kooten grandioos miste en de Hulshorster linksbinnen alleen op de keeper afstormde. Zyn schot ging echter via de paal naast. Voor rust kreeg SVP veel kansen, maar het kon er op geen enkele wijze gebruik van maken. De Panter-ploeg was in deze periode beslist sterker en bouwde veel aanvallen op. In de voor hoede wist men echter niet te combine ren en daarbij speelde de goede verde diging van Hulshorst een sterke rol. Middenvoor Van de Pol kwam er enke le keren doorheen, maar miste steeds. Ook Kalter kreeg een juweel van een WOUDENBERG In het Vereni gingsgebouw te Woudenberg werden on der leiding van de heer Koudijs Jr. de gymnastiekwedstrijden in springen van het rayon De Gelderse Vallei in een vlot tempo afgewerkt. Er was sprake van een gezonde rivaliteit in een geani meerde sfeer. De ereprijs voor de jon gens ging tenslotte naar Woudenberg, terwijl de ere-prijs voor meisjes naar het Veenendaalse Sparta ging. Na een opmars van alle deelnemers, namen de wedstrijden een aanvang. Het betrof krachtmetingen voor jonge ren in de leeftijd van 12 tot 16 jaar. Lange mat en springen waren de twee programma-onderdelen, waaraan tien meisjesploegen en vijf Jongensploegen deelnamen. Aanvankelijk was men over de rayon wedstrijden niet al te enthousiast, maar nu ze eenmaal een feit zijn 1b eenieder het er wel over eens, dat een jaarlijkse herhaling te overwegen is. Het doel van deze wedstrijden is geweest om minder selecte groepen tegen elkaar uit te laten komen om daarmee te trachten het geheel een stapje hoger op de gym- nastiekladder te plaatsen en de jeugd lets in wedstrijdverband te bieden. De organiserende vereniging Longa (Woudenberg) kan terugzien op een perfect verlopen gymnastiekavond. Uitslag De volledige uitslag was: Meisjes: Sparta 3 (Veenendaal), 681 pnt.; 2- HDS (Leersum) 663 pnt.; 3. DOS (Eek en Wiel) 659; 4. ILO (Ingen, Lienden en Ommeren) 655; 5. Excelsior (Achterberg) 631; 6. Longa 1 (Wouden berg) 629; 7. Sparta 2, 627; 8. Longa 2. 614; 9. DOTO (Scherpenzeel) 609; 10. Sparta 1, 602. Jongens: 1. Longa, 715 pnt.; 2. HDS, 712; 3. DOTO, 695; 4. Excelsior, 603; 5. ILO, 589. kans, maar zijn schot werd uitstekend door de keeper gestopt. In de tweede helft waren de rollen om gedraaid. Nu was het Hulshorst, dat aanvallend opereerde en soms gevaar lijk voor het SVP-doel kwam. SVP heeft een goede verdediging en kon het gevaar steeds tijdig bezweren, zodat ook Hulshorst niet aan doelpunten toe kwam. Alleen in de solo van zijn links binnen zat een reële scoringskans, maar ondanks de misser van spil Van Kooten ontkwam men aan een verloren wed strijd doordat de bal via de paal naast het doel ging. Af en toe werd er vrij fors gespeeld, maar alles bleef binnen de perken, hetgeen zeker niet in de laatste plaats te danken was aan scheidsrechter G. van Bruggen, die een uitstekende indruk maakte. VEENENDAAL Ook zaterdag was de puzzel-wandeltocht van de gezamen lijke Veenendaalse wandelverenigingen 'n succes. Ongeveer twintig deelnemers meer dan bij de eerste tocht meldden zich ln de Beatrix school aan, zodat het totale aantal ruim boven de honderd kwam. De puzzels waren nagenoeg even moeilijk als de vorige keer, en er wer den veel strafpunten uitgedeeld. Uitzetter J. de Fluiter had zich met het parcours beperkt tot Veenendaal- West, zodat de meeste deelnemers in vertrouwde omgeving liepen, behalve de wandelaars uit Rhenen en de Betuwe. De derde tocht zal gehouden worden op 18 februari (vertr. Chr. Nat. School aan het Bruïneplein) en de sluitings- tocht zal op 11 maart gelopen worden. Na de laatste puzzel-annex wandeltocht zullen de prijswinnaars bekend gemaakt worden. De organisatoren, voor wie deze serie van vier tochten een experiment is, zijn zeker van plan volgend jaar de verenigingen buiten Veenendaal aan te schrijven met de bedoeling de tochten grootser van opzet te maken. het op doelpunten maken aankwam. De gebroeders Velthuizen wilden het te mooi doen en Vink hield de bal steeds te lang bij zich. Geheel onnodig gaf Renswoude de volle winst uit handen toen in de 37e minuut Koetsier terug kopte naar keeper Van Ommeren, die miste. De rappe Demmers was er snel bij om daar gebruik van te maken: 2-2. Er werd nu van beide kanten fel ge streden om het winnende doelpunt, maar zonder resultaat. WZ '49 was er dik tevreden mee, maar Renswoude, dat nog steeds aan kop gaat in zijn af deling, moet in de komende weken be wijzen dat het beter kan. In de eerste minuten al viel een tref fer. Piet Hasselaar gooide de bal voor het doel en de uit zijn heiligdom ko- VEENENDAAL Op het ook ln de winter gezellige terrein aan de Wageningse- laan verloor De Merino's van het Zeister Jonathan. Het is een spannende strijd geworden, waarin de Veenendalers qua spel zeker niet onderdeden voor hun gasten. Doelpunten maken bleek uiterst moeilik, al kwam men er soms heel dichtbij. Scheidsrechter Leguit hield zich deze middag bijzonder rustig en had tegen zjjn gewoonte in niet veel praats. VEENENDAAL V.R.C. heeft zich door een 30 zege op S.K.V. op gelijke hoogte gewerkt met deze YVageningse ploeg. Het leeuwenaandeel ln deze zege had linksbuiten Leo Rebergen, die zo te zien evengoed op de linksbuitenplaats uit de weg kan als op de linksbackplaats. Na 2 minuten zette h|j goed door en het was 10. Deze voorsprong was nog lang geen comfortabele, want de Wagenin- gers waren in de eerste helft by vlagen zelfs sterker dan VRC. De aanvallen rolden over en weer en er kon helemaal niet gezegd worden, wie tenslottte als puntenwlnnaar het veld zou verlaten. Na de rust viel de beslissing. VRC werd steeds sterker en de aanvallen brachten meer gevaar mee dan die van SKV, welke veelal doodliepen ln de verdediging van de Veenendalers. Leo Rebergen scoorde nummero twee. Na enige t(jd werd deze speler aan zijn pols geblesseerd, maar het veld verlaten wilde h|j niet. Enkele minuten hierna ondernam hy een solo, waarbij het leek alsof h(j zyn gewonde arm op zjjn rug meenam. Toch zag hy kans drie man voorbij te komen en voor te1 zetten en het was Wim Verwoerd, die de Veenendaalse zege veilig stelde: 30. Leo Rebergen verliet toen het veld: hy had genoeg gedaan de keeper Van de Stelt scheen in eerste instantie weinig moeite te hebben het gevaar te bezweren. Doorzetter Leo Rebergen dacht daar anders over en hoog opspringend kopte hij de bal over Van de Stelt: 1-0 Gedurende de eerste helft van deze ontmoeting waren de krachten gelijk verdeeld. Aan beide kanten domineer de echter de verdediging en dat moet dan wel een verklaring zijn voor het gemis aan doelpunten. Er kwamen wel degelijk kansen. Tonny v.d. Berg, de man die altijd goed is voor een hoog genoteerde -plaats op de topscorelijst, schoot tweemaal in het zijnet en ook Henk Gaasbeek kreeg 'n goede scorings kans. Het was niet anders, steeds weer greep de goede verdediging van Jona than in en in laatste instantie stond al tijd nog keeper Dijkhuizen een doel punt in de weg. In de tweede helft kwam er meer actie. Na tien minuten spelen viel de beslissing, al zou men dat pas weten na afloop. Een onver wacht schot van rechtshalf Halff van buiten het strafschopgebied werd door Dick Veer van richting veranderd en gaf Merino's keeper geen kans: 0-1. Voor de Veenendalers was dit het sein tot de aanval, die dan ook met man en macht werd ingezet. Jonathan trok zich geheel in de verdediging terug en deed dit zo voortreffelijk, dat er voor de Merino's geen doorkomen meer aan was. Wel bracht het de nodige spanning met zich mee. Van Wakeren werd ge haakt, maar arbiter Leguit zag er kennelijk geen opzet in en liet rustig doorspelen. Een kopbal van Henk Gaas- OTTERLO Het eerste elftal van de zaterdagafdeling van Candia'66 spe- de een vriendschappelijke wedstrijd te gen het eerste elftal van Otterlo. De Rhenenaren moesten in deze ploeg hun meerdere erkennen. Zij verloren deze wedstrijd met 41. Verder werden in de zaterdagafdeling de volgende competitiewedstrijden ge speeld Kulan 2-Candia 2 11Can- dia 3 - Advendo 2 43. In de zondagafdeling zou een vriend schappelijke wedstrijd worden gespeeld tussen Candia en W.A.V.V. uit Wageni gen, doch deze wedstrijd is niet doorge gaan, doordat W.A.V.V. zich terugtrok. Zondag werden de volgende competi tiewedstrijden gespeeld: D.E.F. 3 - Can dia 2 2—3; Oranje Wit 3 - Candia 3 1— 2; Candia 4 - HDS 3 5—2. AMERSFOORT Musketiers höfeft zaterdag eigenlijk pas in de tweede helft afstand genomen van het Amers- foortse Cobu Boys. Toen kon het door twee Henzens twee keer töt scoren ko men. Het was een matige wedstrijd, waarin het voorhoede-spel van Muske tiers tegenviel. Linksback Kranenburg en ook keeper Kranenburg vormden twee steunpilaren in de achterhoede en mede door hun spel kon ook Cobu Boys ln die eerste helft niet tot doelpunten komen. Na de rust gingen de Elstena- ren beter draaien en de aanvallen wer den sneller uitgevoerd. Na vijf minuten schoot Kees Henzen voor de eerste keer tegen de goede kant van de touwen: 0-1. Tien minuten later volgde een aan val over links en linksbuiten Henzen kwam tot een prachtig doelpunt: 0-2. Er kwamen nog diverse kansen, maar de klemvaste Cobu Boys-keeper trad zeer bekwaam op. beek passeerde de Zeister keeper, maar werd van de doellijn gehaald door een back. In de slotfase negeer de Leguit nog een duidelijk „Handsge- val" binnen het strafschopgebied, maar daarmee zijn de feiten dan ook wel vermeld. Het was een goede wedstrijd met voor de Merino's een minder goed resultaat. De anders zo produktieve voorhoede stelde echter wel teleur. Vrijwel de gehele tweede helft in de aanval aonder een doelpunt was wel een bijzonder magere beloning voor man nen als v.d. Berg. en Gaasbeek. Het Zeister bolwerk bleek te machtig. Unitas In de vierde minuut rukte Leo Reber gen weer gevaarlijk over links op, maar zijn diagonaal schot ging voorlangs. SKV ging rustig verder in de hoop de achterstand weg te werken en even tueel de winst te bewerkstelligen. Het kwam zelfs tot een doelpunt, maar dat telde niet mee, want er was buitenspel geconstateerd. De aanvallen van SKV waren in de eerste helft goed van opzet en werden handig uitgevoerd. Keeper Comelisse viel echter weer op door klemvastheid en hij was het, die dik wijls de aanvallen van de Wageningers moest afbreken. Aan de ongeveer tien minuten durende veldmeerderheid van SKV bracht een snelle VRC-aanval over de linker vleugel een einde. De bal kwam voor het doel, maar Aalbers die deze middag opvallend weinig in de melk te brokkelen had schoot hoog over. De beurt was weer aan SKV. Rechtsbuiten Teunissen loste een hard schot, maar Cornelisse zag het leer ko men en redde prachtig. De tweede helft brak aan. VRC zou zich hierin de meerdere van SKV tonen. In de vijfde minuut al kon keeper Van de Stelt slechts met de grootste moeite V Spelmoment uit de wedstrijd tussen VRC en SKV. De doelman van SKV in volle actie. redden na een doorbraak. Schoeman, Aalbers en Verwoerd, die de „doorbre kers" waren, hadden echter geen geluk. De stand scheen ongewijzigd te zullen blijven. Leo Rebergen dacht daar an ders over. Drie man liet hij zijn hielen zien, maar op zijn schot had Van de Stelt een prachtig verweer in de vorm van een fraaie snoekduik. Rebergen hield er een corner aan over. De bal draaide vreemd op het doel af en pas toen hij in het net lag had keeper Van de Stelt in de gaten, dat het 2-0 was. SKV wilde wel, maar het kon de aan vallen niet zo best meer uitvoeren. De Veenendaalse defensie had er goed het oog in, terwijl ook de beide Hasselaar! op het middenveld een berg werk ver zetten. Spil Rinie van Engelenburg had op het gladde veld nog weieens met sprintmoeilijkheden te kampen, maar bij 't koppen had men door zijn lengte heel weinig tegen hem in te brengen. Aalbers probeerde het aan de andere kant, maar weer was Van de Stelt er goed bij. Zijn collega-keeper had het enkele mi nuten later moeilijker. De bal kwam vreemd aanzeilen en Cornelisse sloeg hem tegen de lat. Een paar Wagenin gers zagen een kans opdoemen, maar de Veenendalers werkten goed weg. In deze periode werd Leo Rebergen aan zijn pols gewond. Hij ging echter door en was de inleider van het derde en be slissende doelpunt. Wim Verwoerd was degene, die de zaak rond maakte: 3-0. RHENEN De Wandelsportvereni ging „De Vrolijke Jantjes" organiseert op zaterdagavond 28 januari a.s. voor leden en donateurs in het „Eigen Ge bouw" aan de Eikenlaan een contact avond. Men heeft al eerder dergelijke avonden georganiseerd en deze bleken steeds een groot succes te zijn. ADVERTENTIE Mogelijk door de meest moderne verwerking van rijpe tabefcten volgen# het AC. natuurproces. ■u-- - -1 i - Th-Hi -I-

De Vallei | 1967 | | pagina 6