Kenmerkend? Russische autoriteiten niet gediend van moderne kunst Der Befehl" ook in Duitsland niet door tv uitgezonden ESO PERSONALIA Ned. Danstheater op tournee in Engeland AVRO tevreden met nieuwe omroepwet Studenten huldigen Coba Kelling V Twee t.v.-programma's gaan verdwijnen Echtpaar Kling-Orri naar „Ensemble Nog 8 weken ent is lente Rath Doodeheefver Medea" van Anouiih ging in première VANAVOND Denk overal en altijd weer aan het kind in 't verkeer RADIO- en TfLEVISIEPROGRAMMA'S Morgen drSkemkergte^en te lopPn op dP reporta^ over de start PILOOT STORM 5 RECHTER TIE TEKKO TAKS Overleder Dan vraagt iedereen om het nieuwste r&d behang (want voorjaar is tijd van vernieuwing). Maar... de complete collectie 1967 is nü al uit. Vraag erom bij de vakman; die heeft nu (nog) alle tijd voor u! TELEVISIE T.V. LANGENBERG rV fiC) p - fauiiid 1 DINSDAG 24 JANUAKI 1967 Hoe valt het te verklaren dat hij net als Peter wantrouwig en prikkelbaar, grootsprekerig en kleinzielig is dat hij zijn moeder met dezelfde dingen tot wanhoop brengt als waarmee Pe ter Elisabeth heeft geërgerd, dat hij In zijn zomerresidentie met een hand jevol soldaten dwaze militaire oefe ningen houdt in plaats van zich om de staatszaken te bekommeren, en dat hij, al is hij in Rusland geboren en in liefde voor Rusland opgevoed, al wat Russisch is veracht en bespot? En hoe kan de onthutste Catharina, die niet enkel als moeder voor het verdere leven van haar zoon, maar die ook als keizerin voor de toekomst van het rijk bezorgd is, de beginnen de waanzin in het gedrag van de troonopvolger verklaren, terwijl Sal- tykow immers een gezonde en tot zijn dood toe verstandige man geweest is? Als ze bijgelovig was, dan moest ze wel aannemen dat de wraakzuchtige geest van Peter III, alle erfelijkheids- wetten ten spijt, zich meester ge maakt heeft van het lichaam van de ze jongen, om haar nog eenmaal uit te dagen tot een laatste gevecht. Het heeft werkelijk iets angstaan jagends. ondanks de zo voor de hand liggende psychologische verklaring: Paul is opgegroeid onder dezelfde on gunstige omstandigheden als destijds Peter III. Ook zijn jeugd is overscha duwd door het despotisme van een al machtige vrouw. Van een echte tede re liefde tussen Catharina en haar zoon is geen sprake haar moeder gevoel is gedood toen deze jongen als zuigeling van haar borst gerukt werd; als keizerin ziet ze in hem de troonopvolger, zoals destijds Elisa beth in Peter niets dan de troonop volger zag. En ook tegenover de troonopvolger zijn haar gevoelens tweeslachtig: ze wil hem groot heb ben als haar erfgenaam, maar onbe tekenend zolang ze zelf nog in leven is. Door deze tweeslachtigheid kan hij nooit goed doen in haar ogen, nu eens is hij te kinderachtig, dan weer te zelfstandig, nu eens houdt hij zich te weinig bezig met ernstige zaken, dan weer steekt hij zijn neus in din gen die hem niets aangaan. Kortom, in dit ene geval is Catharina die an ders zo gelijkmatig en rechtvaardig is, precies zo labiel en onbereken baar als Elisabeth was, en Paul staat onder dezelfde ontwikkeling-fnuikende druk als waaronder Peter stond. Ze ker hij had op duizend andere ma nieren kunnen reageren op die druk, als er niet nog iets van beslissende aard bijgekomen was. Als Paul op bezoek is in Wenen, weigert een beroemd toneelspeler in zijn tegenwoordigheid Hamlet te spe len, „omdat er anders twee Hamiets in de zaal zouden zijn". (Hij ontvangt vijftig dukaten van Joseph II voor deze rake grap). Paul heeft natuur lijk al heel jong vernomen op welke wijze Peter III is gestorven. De aan blik van de Orlows aan het hof, zijn medeweten van de hartstochtelijke liefde van zijn moeder voor Gregon Orlow hebben zijn ziel in de meest gevoelige jaren diep geschokt. Later komen er andere mannen in Orlows plaats, Paul ziet Potjomkin opper machtig worden, hij moet onbeteke nende lieden als Mamonow, Korsa- kow en Lanskoi met ontzag bejege nen omdat ze net uit de slaapkamer van zijn moeder komen. Zonen zijn altijd de strengste zedenrechters van hun moeders: Paul verfoeit de zijne. Hoe ouder hij wordt, hoe duidelijker hij ziet, des te dieper verafschuwt hij haar. En in gelijke mate gaat hij zijn jong, eenzaam gemoed alle behoefte om te vereren die aan zijn leeftijd eigen is, en heel zijn sterk ontwikkel de rechtvaardigheidszin ophangen aan het idool van de dode, vermoor de vader. Van ai de vele kletsverha- len over het slechte huwelijk van zijn ouders waarmee het hof hem dol maakt, gelooft hij alleen die welke ten nadele van Catharina en ter ere van Peter verteld of verzonnen wor den. In deze vooropgestelde stem ming vindt hij alles wat Peter heeft gedaan. goed en eerbiedwaardig. Half uit verlangen om op dit idool te lijken, half uit verlangen om Catha rina te ergeren, half bewust half on bewust bootst hij Peter na en gaat hij in de loop der jaren inderdaad op hem lijken. Natuurlijk hoort hij ook de geruch ten over zijn onwettige geboorte. Prins Golovin vertelt dat Catharina, Vandaag enkele notities over „Ken merk", het programma dat de geza menlijke zendgemachtigde kerken iede re maandagavond om zeven uur op de tv brengen. Het is beslist geen zoete religieuze koek, wat in deze actualitei tenrubriek wordt gepresenteerd. De af levering van gisteravond deed in „dy namiek" zelfs weinig of niets onder voor de meest kritische uitzendingen van „Achter het nieuws", of „Brand punt". Voor degenen die de voor de meeste christenen waardevolle bijeenkomsten van de Gebedsweek voor de Eenheid en de jaarlijkse Volkskerstzang met als ze een niinliike hriefwisselinr tus- S moeite anders kunnen beschouwen dan g 0 als een formele oecumenische aangele- sen Paul en een vriend heeft onder- „„„5 2 genheid, waarbij men elkaar zand in schept, haar zoon bij zich roept om 5 !L hem botwee in ziin eezicht te zeeren de ogen strooit (omdat de christenen nem Dotweg in zijn gezicnt te zeggen de zondagen toch weer langs eikaar dat hij zijn hoop op de troon enkel en J h£ kerken" en od werkdaeen onder alleen te danken heeft aan haar t „*1 f I j ling en samen met zogenaamde niet-ge- zwijgzaamheid. „en ahi ik te kiezen t ,ovf vaaR a, een e heb tussen een ondankbare zoon en J hpid jn ktijk bre dBan offjciee, mijn trouwe onderdanen, zal ik geen 4 rttronhiir ,,.oifaio„ oi_ t wordt gedroomd) voor die mensen moet het een verademing geweest zijn, ADVERTENTIE ogenblik weifelen en de waarheid al gemeen bekendmaken". Deze anek dote is onwaarschijnlijk. Maar Paul zou de woorden van zijn moeder niet eens geloofd hebben: zijn dynastiek gevoel van eigeqyvaarde eist dat hij haar in dit ene geval als eerbare vrouw ziet. Om zich een echte Ro- manow te kunnen voelen, de legitie me troon-erfgenaam. jnoet hij alle geruchten ten spijt in Peter zijn va- te zien dat een aantal keurige jongeren zondag in Amsterdam de naambordjes van een aantal kerkgebouwen hebben „overlapt" met het affiche „Kerk van Jezus Christus", dat er door kerkgan gers over het algemeen positief op ge reageerd werd en dat diezelfde jonge mensen zondag a.s. maar eens naar een andere dan de eigen kerk gaan. Dit onderdeel van „Kenmerk" sloot der zien en vereren. Deze gevaarlijke t eeruchten ziin voor Paul alleen maar 0 P v\at de bejaarde Al- gerucnten zijn voor Paul alleen maar} bert-Schweilzerprijswinnaar Heinrich een reden te meer om zijn pieteit als Grüber zej £n A n die zoveel zoon heel opvallend te doen blijken en 4 yan zpn t*ekken%n generaliseren de gelijkenis met Peter in alle bijzon- 4 houdfn Het leek njet srdi vooruit druKkelijker te tonen... k van het pastoraal concilie in de rooms- De kleine Natalie is niet yoorbe-1 katholjeke kerk (immers voor de bui. stemd om een toekomstige Catharina t tenstaander toch weer iets intern-struc- te worden: maar noch de neiging tot j tureels)> maar niet-rooms-katholieke politieke intrige noch het gebrek aan waarnemers hadden uit hun eerste er- huwelijksmoraal ontbreken haar# varin.,r nn riif rnnHlip tnrh -,ovpp1 daartoe. Een paar maanden ge trouwd, onderhoudt ze al een liefdes betrekking met de jonge graaf Rasoe- mofsky en bespreekt ze met hem de mogelijkheid om Catharina ten val te brengen. Paul beschouwt net zoals varingen op dit concilie toch zoveel moed geput, dat zij van „Utrecht" de mogelijkheid tot een optimale inbreng en eeh on-Romeinse elasticiteit durfden verwachten. Bovendien liet men Fons Jansen, naar aanleiding van een in Limburg door Peter in dergelijke situaties deed, de g hpm ontvangen carnavalsonderschei- jonge graaf André als zijn beste 4 ding, nog even zeggen: „Het enige wat vriend. Lr is een gerucht dat wil dat - jk heb gecultiveerd, is de twijfel. Dat Rasoemofsky, toen hij geen andere g had je üen jaar geleden moeten biech_ mogelijkheid zag, om met grootvor- 2 ten Nu word je er voor gehuldigd". stin Natalie alleen te zijn, grote hoe- g opbouwend-kritische liedje van veelheden opium in het eten van de Jules de Corte of Miel Cools ontbrak tsarewitsj mengde en op deze manier ditmaal maar wel omlijstte men met de basis legde voor de latere geeste- een fragment uit Bob Dylans ..With lijke ontwrichting van Paul. on our sjde» de kritische aandacht Catharina komt al heel gauw ach- 4 die Henk Biersteker en Joop Reinboud ter de overspelige verhouding van S wijdden aan enkele figuren uit het haar schoondochter: die zou haar op Amerikaanse kerkelijke leven: de pre- zichzelf koud gelaten hebben. Maar g dikant van de Senaat, zijn collega van ze komt ook achter de kinderlijke sa- t het Huis van AfgeVaardigden en kardi- menzwenng tegen haar eigen per- 0 naal SpeHman. soon, en dit is aanleiding voor haar Qm kort te gaan: als „Kenmerk" om haar zoon de ogen te openen voor werkelijk kenmerkend is voor het chris- *-1 m/tnnn An «in n rr in mnl» If nn de persoon van zijn makker. (Wordt vervolgd) F 341L De snelheid waarmee de Zeepbel zich door het luchtledig verplaatste, moest plotseling sterk afgeremd worden, dkar de gravitatierlocator de nadering van een onbekend hemellichaam registreerde. Dit geforceerde afremmen gschiedde d.m.v. repulsor-explosies en had natuurlijk bijzonder onaangename gevolgen voor de rei zigers. Dank zij hun goede training en aanzienlijke er- nvaring konden Piloot Storm en de zijnen zonder levens gevaar een enorme druk weerstaan. Maar prettig was 't allesbehalve. De grativatie-zoeker was een van de instrumenten die ultra-snelle ruimtevaart veilig maakte. De allereerste schepen waren letterlijk in stukken gescheurd door me teorieten-zwermen, waartegen zij geen bescherming hadden. Nu loste de gravitatie-zoeker dergelijke proble men op met mathematisch precisie. Op grote afstand registreerde hij onfeilbaar de baan van ieder naderend object, dat voldoende gewicht bezat om het schip scha de te berokkenen. Dan verandede hij automatisch de koers om een botsing te voorkomen. Eenmaal voorbij het gevaarlijke object werd de oorspronkelijke koers weer opgenomen. Toch had ook dit vernuftige apparaat zijn beperkingen. In ogenblikken van extreme crisis viel de automatische besturing uit en moesten menselij ke handen die taak overnemen. tendom in Nederland, zijn Fons Jan sen en zijn publiek niet de enigen die de twijfel (over bijkomstigheden) van het altijd existentiële geloofsavontuur cultiveren. J. v. d. K. DEN HAAG Zondag 5 februari ver trekt het Nederlandse Dans Theater van Zestienhoven f,hiet een chartervliegtuig naar Engeland, waar acht voorstellin gen zullen worden verzorgd in Sunder land. Deze serie voorstellingen zal wor den gegeven op uitnodiging van de di rectie van het Sunderland Empire Theatre. Het gezelschap, dat in 1963 reeds in dit theater optrad, zal in deze week twee programma's geven. Het ene programma zal bestaan uit de balletten „Metaforen", Nocturne", „Screen play" en „Caramina Burana". In het andere programma worden uit gevoerd de balletten „Concertino", pas de deux uit het ballet „Le diable a qua- tre", recital voor cello en acht dansers, vijf schetsen en de Anatomische les. Het gehele gezelschap zal aan deze tournee zijn medewerking verlenen. Te vens zal de eerste cellist van het con certgebouworkest, Anner Bijlsma, het balletrecital voor cello en acht dansers begeleiden. Het Nederland Dans Thea ter wordt zondag 12 februari terugver wacht. MOSKOU Een twaalftal Ru»ftiHche schilders van de moderne en abstracts scholen heeft de handen ineengeslagen en zondag de eerste tentoonstelling van het soort hedendaagse Russische kunst, waarvan de autoriteiten weinig of niets moeten hebben, te Moskou geopend. „Dit is de mooiste dag van ons le ven", zei een der kunstenaars. Zijn vreugde was slechts van korte duur. Anderhalf uur na de opening van de tentoonstelling in het gebouw van de Druzhba-Arbeidersclub in Moskou-oost gelastten de autoriteiten de sluiting. Honderden Russen, waarbij gebaarde kunststudenten en enkele vooraanstaan de Russische intellectuelen, bezichtig den de tentoonstellingen, voordat zij door mannen van de hulppolitie weer naar buiten werden gedreven. De schilderijen zullen tot dinsdag blij ven hangen en de kaarthouders zullen dan kunnen terugkeren voor een be spreking van de werken. Enkele der ex poserende -kunstenaars zeiden te betwij felen of de bijeenkomst dinsdag inder daad zou worden gehouden. De sluiting verliep ordelijk en zonder incidenten. Functionarissen van het afdelingsbe stuur der communistische partij in Mos- kou's Kalinindistrict, waarin de club is gelegen, gaven opdracht tot sluiting van de tentoonstelling. De schilders hadden gehoopt op een duur van drie dagen. Ieder van de twaalf schilders had 6 doeken bijgedragen. Geen hunner verte genwoordigde de school van het socia listische realisme, de goedgekeurde kunstvorm die blijde werkers toont, die aan het communisme bouwen. „De aangenomen wetten hebben de omroepwet voor de AVRO meer ver teerbaar gemaakt". „De mogelijkheid om binnen het bestel te streven naar „wat anders" ligt nu in het versterken van het centrum van omroepzwaarte- kracht dat de AVRO opnieuw geworden is". Dat staat te lezen in de AVRO-bode voor de volgende week. Het zijn uit-, spraken van de heer W. Vogt, de op- irchter en jarenlang directeur van de AVRO, die weliswaar geen adviseur meer is na zijn ruzie met voorzitter mr. Slotemaker, maar die sinds enkele maanden weer hoofdartikelen in de AVRO-bode mag schrijven. Hetgeen niet inhoudt dat men bij de AVRO pre cies begrijpt wat de bijna 80-jarige. maar nog steeds strijdbare „grijze emi nentie" met zijn volzinnen bedoelt te zeggen. Dat geldt ook t.a.v. de voormel de mogelijkheid tot het versterken van het centrum van omroepzwaartekracht. Insiders bij de AVRO leggen het al dus uit dat de AVRO, zich, zodra de om roepwet van kracht geworden is, zo dui delijk mogelijk van de andere omroep verenigingen zal gaan onderscheiden in een scherpe programmaconcurrentie en dat dit nog meer het geval zal zijn ten aanzien van de programma's van het ontmoetingsorgaan in het nieuwe om roepbestel, de NOS, de samenstrekking van de NRU en de NTS. Gemeend wordt dat de AVRO meer zal kunnen „ontmoeten", dan het de NOS mogelijk zal worden gemaakt, gezien haar be stuur en programmaraden, waarin alle politieke en culturele stromingen in Ne derland hun zegje krijgen. ROTTERDAM De actrice Coba Kelling, die vrijdag in Rotterdam haar gouden toneeljubileum viert, zal die dag ook worden gehuldigd door het Rot terdams studentencorps. In een landau er. begeleid door een harmoniekorps en belicht door fakkels, zal Coba Kelling 's avonds naar de schouwburg rijden, waar zij zal optreden in „Zuster Geor ge moet sterven". Na afloop van het stuk zal Coba Kel ling een huldiging ten deel vallen, die wordt gevolgd door een souper. Het is nog niet zeker 1t>f Coba Kelling dit sei zoen definitief van het toneel afscheid zal nemen. 41. Na zijn vruchteloos bezoek aan de ziekenkamer nuttigt Rechter Tie samen met Tsjiao Tai zijn kom avondrijst. Zijn trouwe helper heeft stiekum een paar lekkere stukjes vlees en gezouten groente onder in de kom rijstepap gelegd. Nadat ze een kopje thee hebben gedronken, heeft de rechter Tsjiao Tai erop uitgestuurd om na te gaan waar de bewoners van het landhuis zich ophouden. Terwijl hij op diens terugkomst wacht, haalt RA:hter Tie zijn beroemde zwaard Regendraak uit de schede en inspecteert het gave lemmet. Dan komt Tsjiao Tai binnen. „Pao, Yie en de huismeester zitten nog altijd samen te smiespelen in Pao's kamer, edelachtbare. Ik kon geen woord opvangen. Accacia doet een dutje in de stoel bij het bed van de zieke landheer". „Dan staat ons niets anders te doen dan nog wat te wachten, Tsjiao Tai. Wachten is nu eenmaal de helft van een serieus onderzoek!" Tsjiao Tai gaat zitten en schenkt zich een kop thee in. Na een tijdje vraagt hij: „Wie is nu eigenlijk de vermoorde man die ik in de rotsspleet vond, edelachtbare?" Rechter Tie glimlacht. „Als ervaren jager móet jij het antwoord op die vraag toch zelf kunnen afleiden, Tsjiao Tai! Ga nog maar eens rondkijken waar iedereen nu is!" ALMELO Het omstreden tv-spel van Fritz Hochwalder, dat vrijdagavond om elf uur op het tweede Duitse net zou worden uitgezonden is niet op het scherm verschenen. De omroepster kondigde aan dat men zich tenslotte niet kon verenigen met de wijze, waarop de auteur in zijn stuk ideeen had gepo neerd die uitgelegd zouden kunnen worden alsof hij het ten dele eens was met de destijds geldende opvattingen. (Hier werd kennelijk gedoeld op de Befehl ist Befehl-mentaliteit). Bij nader inzien meende men dat het door de uitzending van genoemd spel gevoelens gewekt zouden kunnen wor den, waarvoor de Duitse t.v. niet de verantwoording wilde dragen. De in tendant van het Zweites Deutschen 0 In Den Haag is overleden commo dore buiten dienst B. J. Fiedeldy, die werkzaam is geweest in het voorma lige Nederlandsch-Indië, in Australië en in Nederland. Fernsehen had zodoende op het laatste moment besloten de uitzendingen te doen afgelasten. Dit besluit mag stellig de N.T.S. tot eer strekken. Immers had de Neder landse Televisie Stichting reeds deze week besloten dit spel niet te zullen uit zenden. En wel eveneens om bovenge noemde redenen. Met name vond men dat de schrijver, die overigens een anti nazi is geweest, een te vergoelijkend standpunt ten aanzien van het regime zou hebben ingenomen. Dit bezwaar klemde te meer, waar het stuk ten dele in ons land en wel in Amsterdam speel de. Aanvankelijk had het in de bedoe ling gelegen dit stuk uit te zenden in het kader van het grootste theater ter wereld, een serie, waarin naast Duits land en Nederland ook Oostenrijk en Zwitserland participeren. Enkele der kunstenaars zijn in het westen bekend om hun moderne werk. Zij genieten daar groot respect. Oscar Rabin bijv. heeft zijn werken in Londen geëxposeerd. Anatoly Zverez exposeer de in Parijs en Genève. De meeste dezer kunstenaars kunnen hun werken te Moskou niet tentoonstel len. Zij schilderen in het geheim en le ven deels vande verkoop van werken aan buitenlanders. Het publiek genoot zondag kennelijk van de tentoonstelling. Slechts enkele hatelijke opmerkingen werden gehoord. De NCRV houdt volgende week op met twee tv-serles. De grootste klap voor de kijkers, die hun oude, ver trouwde tv-vrienden niet kunnen mis sen, is het verdwijnen van „Stiefbeen en zoon". Zaterdag 4 februari wordt de finitief de laatste aflevering uitgezon den. De tekstschrijvers Ra.v Galton en Alan Simpson, die een tijdje uit elkaar zijn geweest, omdat een van hen het in Amerika ging proberen, die later toch weer bij elkaar kwamen omdat het uit stapje naar Amerika mislukte, hebben nu genoeg van het creatie. In Nederland is de rentree van „Stiefbeen en zoon" overigens een min der groot succes geweest dan de eerste serie. In 1965 behoorden drie afleveringen tot de 8 topprogramma's met een kijkdicht heid van meer dan 80 procent (5,6 mil joen kijkers). In 1966 heeft „Stiefbeen en zoon" de toplijst niet meer gehaald, hoewel de topgrens verlaagd was tot een kijkdichtheid van 70 procent (4,9 miljoen kijkers). De tweede serie, die de NCRV de vol gende week beëindigt, is de Ameri kaanse produktie ,,'t Is zo bij de lucht macht". De serie heeft twee en een half seizoen gelopen. AMSTERDAM Henny Orri en haar man, de acteur-regisseur Theo Kling, hebben zich voor het aanstaande sei zoen verbonden aan het toneelgezel schap Ensemble. Dit seizoen hebben beiden deel uitgemaakt van de toneel groep Theater. rr ontwerpers en fabrikanten van behang II SAARBRÜCKEN De Amerikaanse sopraan Leonore Morvaya heeft de hoofdrol vertolkt in de wereldpremière van „Medea" een opera naar het werk van de Franse schrijver Jean Anouiih. De moderne muziek werd ge componeerd door Andras Kovach (51), een Hongaarse leerling van Bela Bar- tók, die verbonden is aan het conserva torium te Lausanne. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Almelo (wijkgem. II): J. A. Poelman te Terneuzen; te Giessen- dam-Neder Hardinxveld: J. Wieman te Nunspeet. Bedankt: voor Hoevelaken: G. van Estrik te Genemuiden. Evang. Luth. Kerk: Beroepen: te Utrecht (vac. J. Happé): dr. C. H. Hindijer te Rotterdam. HILVERSUM I 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uitz. van het Gereform. Politiek Verbond. Spre kers: Dr. A. J. Verbrugh en Prof- J. P. A. Mekkes. 18.30 Lichte ork.muz. 18.55 Gesproken brief uit Parijs. 19.00 Voor de kind. 20.05 Hou je aan je woord, een spel met en over taal en literatuur. 20.45 Lichte ork.muz. (opn). 21.15 Wilde katten, hoorspel. 22.00 Wie Waagt die zingt; internationale volksliedjes. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22 50 Venster op de he dendaagse muz., muz. lezing. 23.30 Licht instrum. Trio en lichte orkest muziek (opn). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Stereo: Country and Western Express (opn). 18.30 Uitzending van de Boerenpartij. Spreker: Mr. H. C. J. M. Kronenburg. 18 40 De Springplank: jon ge art. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Con ciliepostbus. 19.35 Geestelijke liederen (opn). 19.45 Zoekend geloven: nieuwe katechismus voor volw. 20.00 Gelders ork.: mod. muz- 20.40 Voordr. 20.55 Gramm.muz. 21.00 Harp en piano: kl.- muz. 21.20 Prom ork. en solist. 2200 Kunst: cult progr. 22.30 Nws. 22-40 Overweging. 22.45 Vreemd...: keuze uit woord, zang en dans van elders en... anders. 23.15 Context: 14 daags mag. waarin op de dingen wordt door gepraat. 23.45 Klass. gramm.muz- 23.55- 24.00 Nws. NEDERLAND I NTS: 10.45-12.00 Schooltelevisie. 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. STER: 18.55 Reclame. AVRO: 19.00 Zoo,Zoo, dierenprogr. 19.25 Rozen uit de woestijn, een film over de projecten van het Joods Nationaal Fonds in Israël. STER: 19 56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.15 Reclame. NTS: 20.20 Uitz. Anti- Revolutionaire Partij. AVRO: 20.30 Car navalsprogramma. 22-10 AVRO's Tele- vizier. NTS: 22.30-22.35 Journaal. 23.00- 23.30 Teleac: Kernfysica. NEDERLAND II NTS: 19.50 Uitz. Katholieke Volkspar tij. 20 00 Nws. in het kort. 20.05 Men sen tussen hemel en aarde: Openlucht circus. 20.30 De supersonische wedloop: report, over de vliegtugindustr. 21.10 Het huwelijk van mr. Mississippi, speel film. (beide keuringen 18 jaar). 22.45- 23.00 Journaal HILVERSUM 1 VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Lichtgr muz. en rep. (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr.-muz. en rep. 8.30-8.35 Van alle markten thuis, praatje voor de huisvr.). 9.00 Romantische ork. werken (gr). 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Stereo: Klass. gr. muz. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.45 Bariton en piano: klas sieke liederen. 12.00 Licht ensemble. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Tango-rumba ork. en zangsolis ten. 13.00 Nws. 13.10 Act. en kalender. 13.25 Stereo: Instumentaal sextet en zangsol. 13.50 Gesproken portret. 14.05 Oude en moderne kamermuz. (opn). 15.00 Voor de jeugd. (16.00-16.02 Nws.). 17.00 Voor de zieken. 17.30 Dansork. en solisten. HILVERSUM II NCRV: Nws en herh. SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Klass. gr. muz. 7.30 Nws. 7.32 Stereo: Licht ork. (gr.). 7.40 Radiokr. 8.00 Gewijde muz. (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Licht instrumentaal trio. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.30 Morgend. 11.00 Lichty gr. muz. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws 1240 Middagpauze- dienst. 13.00 Variant: act., rep. en lich te gr. muz. 13.30 Stereo: Metropole ork. 14.00 De fam. Leenhouts, hoorsp. (herh. van donderd. 19 jan. jl.). 14.25 Mod. gr. muz. 15.10 Pianorecital: hedendaagse Japanse muz. 15.50 Bijbelvert. voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Five O'Clock, praatje. 17.15 Sopr. en kab;net- org.: Poolse volksliederen en dansen. 17.50 OverheidsvooFl.: De politie nu. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Kalei- doscoop 10.00 Nws. 10.02 Pop verzoek- pl. progr. 12.00 Nws. 12.02 Operettefrag menten. 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Vro lijk platenprogr. (14.00 Nws.). 15.00 Nw 15.02 Lichtemuz 16.00 Nws. 16.02 Pla tenprogr. voor de jeugd. 17.00 Nieuws. 17.02 Act. 17.05 Rhythm and Blues. 17.3 18.00 Country and Western music. DINSDAG 24 JANUARI 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. van gis teravond). 10.20 Act. en muz. 11.00 Pro gramma voor jonge mensen. 12.00-13.30 Act kroniek. 16.40 Nws. 16.45 Kinder programma. 17.00 Sprookje voor kinde ren. 17.15 Vakantie op het kraaienei- land, kinderfilm. 17.45 Kinderprogram ma. 1800- 18.05 Nws. kinderfilm. 17.45 progr: NDR: 18.05 Act. 18.16 lm Zei- traffer. 18.50 Klaas Vaak. 19.00 Act. 19-21 Filmreport. 1959 Programmaover zicht. WDR: 18.05 Journaal. 18.50 TV- Kinderprogr. 18.00-1805 Nws (regionaal film. 19.00 Goedenavond. 19.10 Hucky en zijn vrienden, TV-film. 19.40 Filmrepor tage). 20-00 Journ. en weeroverz. 20.15 Amusementsprogramma. 21.00 Die tren- nung, TV-spel. 22.10 Documentaire. 22.55 Journaal, weeroverz. en comm. DUITSLAND II 18.10 Nws., en weerber- 18.20 Actuali teiten en muz. 18.55 Yancy Derringer, TV-film. 19.27 Weerber. 19.30 Nws en thema van de dag. 20.00 Sportspiegel- 20.30 Filmreport. Aansl.: Nws. 2.115 Mit Schirm, Charme und Melone, TV- feuilleton (Niet geschikt voor jeugdige kijkers). 22.05 Cultureel nieuws. 22.35 Nws., weerber. en thema van de dag. J\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\v\\\\\\\\V\\\\\VV\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\X\V\\\\V\\\\V\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\N%\\\\\V\\\\\\\\X\V\\\\XN\\\WN\XXXXXNVVXNXNXAXNXXXXVXXXXNXX\XXVXNNXVXXV>VX\VXXXX\VNVV. 37. De eerste dagen was er echter nog geen walvis'te bespeuren en dat viel Tekko eerlijk gezegd wel een beetje tegen. ,,Nee, het is toch niet wat ik gedacht had met dat gewalvis", mompelde onze vriend, terwijl hij verveeld de bewegingen van een dolfijn gadesloeg, die om het schip zwom. „Het is hier maar walvis voor en walvis na en als het er op aan komt...." „Walvis in zicht!" schreeuwde kapitein Bramzeil. „Tjonge", schrok Tekko, „wat heeft die man toch een hard geluid. Hé, watoh.... eh...." „Walvis in zicht" brulde kapitein Bramzeil opnieuw en toen was er opeens een. drukte van jewelste. Iedereen rende naar zijn vaste plaats, alleen Tekko bleef zenuwachtig over het dek heen en weer schutteren. Stoere kerels gewapend met grote messen op lange stokken, renden langs hem heen en Tekko dacht: „Daar komen vast ongelukken van. Straks prik ken zij elkaar per ongeluk een oog uit. 't Wordt geloof ik hoog tijd dat ik de kok maar weer eens ga opzoe ken!" -P-* Ho oooo n V\V\\\\\\\\X\\\V\XV\\\VVVVXV\\VVVVV\\\\\\\\\V\\\\V\V\\\VV\V\V\\\V\\\\VVV\V\\\V\VVYV\WVVVV\\XVY\Y\VVY\\\WV\\\\\\\V\VVV\\\V\\W^^^

De Vallei | 1967 | | pagina 2