Jubileum van dokter Kets; veertig jaar arts in Veenendaal Ik wilde in vaders voetsporen treden Wie neemt lege plaats op de orgelbank in? Gouden medaille voor adjudant Lennards Veiling Septer Tiel „Landsbelangen" rekent op 5 zetels in Kamer STY Climax ging op goede weg voort Bakker ver(rjast Na vertrek van organist Noppen in Renswoude RUC deed HDS-net vijfmaal trillen5-1 Hemur-Enge speelde met adspiranten in micro-toernooi Opheusden en EDS stonden elkaar weinig toe: 0-0 Geslaagd AGENDA J. Klok lijstaanvoerder in kieskring Arnhem Redichem strafte fouten van Sparta '57 af: 3-2 GEVONDEN EN VERLOREN Resteren boekte tegen Blauw Geel 2-1 winst ASSISTEREN GEEN SPIJT S. G. P. bespreekt huidige politiek Nieuwe politieke partij presenteerde zich in Ede Samenwerking De heer H. Verkerk ter aarde besteld Auto na klapband tegen vangrail Meisje gewond gymnastiekles VEENENDAAL UIN5UAQ» 24 JANUARI 1967 VEENENDAAL Zaterdag was het precies veertig jaar geleden dat dokter J. H. Kets zijn praktijk in Veenendaal begon. Deze mijlpaal in zijn leven zou hij het liefst zonder veel „poes-pas" gepasseerd zijn, maar daar is het niet van gekomen, omdat velen die de be kende Veenendaalse arts een warm hart toedragen en die van zijn jubi leum wisten, zich op het standpunt hadden gesteld dat er aan dit gedenk waardige feit „iets gedaan moest wor den". Vandaar dat dokter Kets zater dag een warme hulde van familie, col lega's en relaties in ontvangst kon ne men, die hij zelf als „bijzonder pret tig" kwalificeert. Gisteren stond hij ons in zijn spreek kamer te woord. „Maak het niet te lang", had hij vooraf verzocht. Maar toen hij even later zei, dat zijn eerste auto een oud „trapfordje" was ge weest, zat hij al stevig op zijn praat stoel en liet hij zijn levensloop in een voudige bewoordingen de revue passe ren. Het begrip „dokter Kets" dateert wat Veenendaal betreft, van 1 juli 1901. Toen verhuisde de arts Jan Gerrit Kets van Renswoude, waar hij gedurende vijf jaar een praktijk had uitgeoefend naar Veenendaal. Oorspronkelijk stam de hij uit de Achterhoek. Op 6 oktober 1900 werd zijn zoon geboren die hem later zou opvolgen en die nu in 1967 een jublileum herdenkt. „Ja", zegt de jubilerende arts nu „ik ben in Renswoude geboren en bezocht na de lagere school de HBS in Amers foort. Ik wilde medicijnen gaan stude ren, want van jongs af aan leek het me wel om vaders voetsporen te gaan vol gen..." De datum waarop ik afstudeerde was, zoals een simpel rekensommetje leert, de een en twintigste januari 1927, pre cies veertig jaar geleden. „Die datum viel op een vrijdag en 's maandags was ik al in Veenendaal aan het werk om mijn vader te assisteren. Van die be ginperiode herinner ik me nog, dat er veel griepgevallen voorkwamen, zod^t ik direct al werk genoeg had..." De militaire dienst deed ook een be roep op de jonge arts Kets, al was het maar voor zes weken. Hij werd officier van gezondheid en werd beëdigd in de rang van luitenant. Niet lang daarna, in april 1927 maakte hij een reis naar Indië als scheepsarts. Het lijken lang vervlogen herrinneringen waar de dok ter met zichbaar genoegen .aan terug denkt. Over die zes weken militaire dienst J. H. KETS 40 jaar arts geassisteerd, brak het moment aan waarop hij de praktijk zelfstandig ging voortzetten. Dat gebeurde in 1932, het jaar waarin hij in het huwelijk trad. Zijn vader ging hem nu op zijn beurt assisteren. „We deden de praktijk op de fiets. De volgende stap was een motor, die ik van mijn broer zo nu en dan eens mocht lenen. Later schafte ik een tweede-hands autootje aan, een trapfordje, misschien heeft u ze nog wel gekend. Die dingen waren niet ka pot te krijgen..." Dokter Kets heeft zich eigenlijk al vanaf het begin één gevoeld met Vee nendaal en de Veenendalers. Hij ont dekte bij hen eigenschappen, waar over hij nu met genoegen spreekt:„Ik heb in de Veenendalers altijd geappre cieerd, dat ze niet van de ene arts naar de andere vliegen. Dat gold niet alleen voor mij, maar ook voor mijn collega's hier. Vandaar het 't ook moei lijk is voor een arts om er hier tussen te komen. In Veenendaal heb ik altijd met plezier gewerkt..." Overigens hadden de mensen vroe ger een heel andere kijk op de taak van een arts dan nu het geval is. Niemand zou zich er over verwonderen als de dokter werd ingeschakeld om een kies te trekken. Ook dokter Kets heeft vele jaren de kiezentang gehan teerd. „Ook op verloskundig gebied deden we veel meer zelf dan nu, en chirurgisch werden we ook vaker in geschakeld. Als er iemand naar een ziekenhuis moest worden vervoerd was dat een hele onderneming omdat men op Utrecht was aangewezen." Heeft hij het idee dat het de arts in deze tijd gemakkelijker wordt ge maakt? „In zekere zin wel," is zijn antwoord „door de invoering van de zondags dienst zijn de mensen meer en meer tot de conclusie gekomen, dat ook een dokter recht op vrije tijd heeft. Sinds 1945 is de nachtdienst veel minder druk geworden. Vroeger werd je voor het zegt hij nog: „Het was maar een kor te tijd, inderdaad, maar ik maakte er twee broers mee vrij..." Nadat hij zijn vader vijf jaar had VEENENDAAL Panter ging op be zoek bij Tios 2 in Arnhem en leed daar een gevoelige nederlaag. Het werd 8-2 in het voordeel van de Arnhemmers, waarbij zowel Knipscheer als Bouw man ongeslagen bleef. Alleen Kiek moest tweemaal een nederlaag incas seren, nl. tegen de Gebr. Stuivenberg. Van de Weerd kwam dus niet tot winst wat van deze speler enigszins tegenviel. Deze week moest Tios 2 op bezoek bij STV Climax 1 en stuitte daar op heel wat grotere tegenstand. Ondanks het feit, dat Van Dam nog steeds was geblesseerd liep STV Climax uit tot 80 voordat Tios het eerst tegenpunt kon scoren. Dit kwam op rekening van Bouwman, die na een zeer spannende wedstrijd Van Eist met 2422, 21—23 en 1521 klopte. Daarvoor had VÓs al gewonnen van Bouwman, Knipscheer van Kiek, Wely van Bouwman en Knip scheer en Van Eist van Kiek en Knip scheer. Ook in het dubbelspel hailden Vos en Van Wely gewonnen van Kiek en Bouwman. In de laatste set won v. Wely nog van Kiek, zodat de eindstand op 91 werd bepaald. In de 2e klasse speelden STV Climax 2 en 3 tegen elkaar. Merkwaardig ge noeg verloor v. Eist hier al zijn wed strijden. Daar Middelhoven van Kleu- ver en P. van Manen van W. van Ma nen verloor werd het hier een punten verdeling. STV Climax speelde ook nog tegen Treffers 4 uit Arnhem en won met 91. Alleen N. van Manen verloor van Brug man. Het 4e team van STV Climax ver loor met 73 van Slot 2. minste geringste akkevietje uit je bed gehaald, tegenwoordig gebeurt dat nog maar betrekkelijk weinig..." Dokter Kets, die een liefhebber van bridgen is, hoopt zijn praktijk straks toe te vertrouwen aan zijn studerende zoon Hans. „Het duurt nog wel even, bovendien zal het van mijn gezondheid afhangen wanneer ik het bijltje erbij neer leg." Tot besluit van het gesprek zegt hij: „Mijn vader heeft me eens toever trouwd, dat hij de kans om in Amster dam een praktijk over te nemen niet had benut omdat hij de voorkeur gaf aan het platteland. Persoonlijk heb ik er geen moment spijt van dat ik deze kant van het medische beroep heb ge kozen, maar de veranderingen die er de laatse tijd in de huizenbouw zijn opgetreden maat het er voor de arts niet gemakkelijker op. Trappenklim- men vind ik een ramp..." VEENENDAAL De kiesvereniging van de Staatkundig Gereformeerde Par tij (SGP) zal woensdagavond 25 janua ri bijeenkomen in de consistoriekamer van de gereformeerde gemeente aan de Fluiterstraat. Op de agenda van deze ledenvergadering staat de aanwijzing van afgevaardigden naar de partijver gadering en een inleiding, die gehouden wordt door de heer G. van de Berg, over het onderwerp: „Politieke flitsen". VEENENDAAL. Het aanbrengen van centrale verwarming in flats is om meer dan een reden wel gewenst. Vooral een plaatselijke bakker zal om een niet alledaagse reden voor cen traal verwarmde flatwoningen zyn. Toen hij het afgelopen weekeinde de flatgemeenschap aan de Gilbert van Schoonbekestraat van het dagelijks brood liep te voorzien, werd boven hem de inhoud van een asla uit- g Dit gaat zelfs een warme kleren S I gestort. bakker (niet) in zijn koude I zitten, zo dachten wij. SCHERPENZEEL Aan de Chr. Kweekschool voor de Veluwe te Ede slaagde de heer B. van Wijk te Scher- penzeel voor onderwijzer met hoofdakte. RENSWOUDE De orgelbank in de gereformeerde kerk staat sinds zondag leeg. De heer Van Noppen die na het overlijden van de heer A. Esser iedere zon dag de gemeentezang begeleidde, verwisselt deze week zijn woonplaats Ede voor Leiden en dat is te ver om iedere zondag tweemaal te rijden. De heer N. van 't Wout, ouderling van de gereformeerde kerk is ijverig op zoek naar een ver vanger en heeft ook wel goede hoop spoedig iemand te vinden, die definitief de lege plaats achter het orgel wil innemen, maar voorlopig is het voor de ge meenteleden afwachten, wie zondags de orgelbank zal bezetten. De heer Van 't Wout heeft gelukkig, zoals hij zelf zegt wel aanbiedingen voor tijdelijke vervanging, maar de advertentie, die gezet werd heeft nog geen definitieve oplos sing gebracht. „Het is misschien wat moeilijk een goede organist te vinden en de kerke- raad vindt dit onderdeel van de ere dienst toch wel zo belangrijk, dat het een goede kracht moet zijn. Jarenlang heeft de heer Esser deze taak vervuld voor, en ook nog enkele jaren na de oorlog op een harmonium en daarna op het kleine orgeltje, dat we toen koch ten. Ons orgel is een Unit, in de oor logsjaren uit oud materiaal gebouwd door de heer E. Leeflang. Het heeft slechts één manuaal, een pedaal ont breekt. Overigens is het als Unit „goed", er zijn van de drie grondstemmen slechts drie andere afgeleid wat heel rede lijk is. Er bestaan grotere orgels met naar verhouding veel minder grond stemmen. Een studie-instrument is het echter niet", vertelt de heer Van 't Wout. De gereformeerde kerk heeft vage plannen voor de aanschaf van een nieuw orgel, maar daarvoor moet eerst gespaard worden. Er loopt een oud-pa pieractie maar dat is momenteel het mige. „De gemeente zit toch al op ho ge lasten. Enkele jaren geleden hebben we een restauratie uitgevoe/d en die kostte f 40.000,- Voor een gemeente van 200 zielen is dat een heel bedrag en we zitten dan ook nog dik in de schuld", aldus de heer Van 't Wout. „Bovendien Heden, dinsdag AMERONGEN Dorpshuis 20 uur: Forumavond CHU. SCHERPENZEEL Marktzicht 19.45 uur: jaarvergadering Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. ELST Wijkgebouw Groene Kruis: Bijeenkomst Cult. Nat. Hist. Ver. Causerie de heer J. Ph. Ros over Griekenland. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag VEENENDAAL Consistorie Ger. Gem. Fluiterstraat 19.30 uur: Ledenvergadering SGP, G. H. v. de Berg „Politieke Flitsen". AMERONGEN Ned. Ver. van Huisvrouwen 14 uur: Bos wandeling. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Binnen zonder kloppen". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen tot 4 februari: Expositie van olieverf en gouaches van Elly Booy. Openingstijden van 1112 en 1417 uur. dinsdag ook 1921 uur. Zondag en woensdag ge sloten. De 26-jarige dakbedekker G.G. uit Holte die vrijdagavond in Beilen een 30-jarige radio- en tv- handelaar neer stak, is naar een psychiatrische inrich ting in Assen overgebracht. Het onder zoek heeft uitgewezen dat ruzie was ontstaan over een televisietoestel, dat G. in huurkoop had. Het orgel van de Geref. kerk in Rens woude. UTRECHT H.D.S. heeft zondag in Utrecht tegen R.U.C. een 5- 1 neder laag moeten slikken. De Leersumers moesten met twee invallers aantreden en dit gevoegd bij het gebrek aan con ditie was oorzaak van de grote neder laag. Met de rust was de stand 20 in het voordeel van R.U.C. en daarna wist Harry Vonk voor Leersum de stand nog een gunstig aanzien te geven: 21. H.D.S. vergat echter door te drukken en zo kwam het dat R.U-C. gemakkelijk tot 51 kon uitlopen. BARNEVELD Zaterdagmiddag speelden de adspiranten van Hemur-En ge micro-wedstrijden in de eierhal te Barneveld. Er werd gespeeld met 2 acht tallen, groep A en groep B, die zo op gesteld waren, dat alle 25 adspiranten ieder 2 wedstrijden konden spelen. Groep A speelde als volgt: Hemur-Enge A—Antilopen 1-2, He mur-Enge AAmersfoort 1-3, Hemur- Enge ASparta 0-2. De twee doelpunten werden gemaakt door Grietje van Barneveld en Eversti- na Vonk. De uitslagen van groep B waren: Hemur-Enge B—Ede 0-0, Hemur-Enge B—Antilopen 0-1, Hemur-Enge B— Amersfoort 0-1. Hoewel er geen wedstrijden gewonnen werden, waren de verliezen klein. Te vens was deze middag een goede oefe ning. Op zaterdag 4 febr. a.s. is er nog een wedstrijdmiddag voor de adspiran- EDE In de onderdeelskazerne van de Simon Stevin kazerne werd gisteren door de kolonel A. H. Mohr, de gouden medaille voor 36 jaar langdurige, eer lijke en trouwe dienst uitgereikt aan de adjudant-instructeur G. A. Lennards. Kolonel Mohr noemde deze decoratie een belangrijke zaak en vond eerlijkheid en trouw eigenschappen die iedere krijgsman sieren en in 't bijzonder ad- TIELSE VEILING SEPTER Opgave naar klasse mm maat. Appelen 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 Cox Orange k.l 96-110 9499 7175 Cox Orange k.2 95—97 90—95 77—88 61—72 40—44 Dijkmanszoet 5671 x Golden Delicious k.l 6871 6266 5861 4649 x Golden Delicious k.2 5670 5165 4159 3446 x Goudreinet k.l 3048 3540 3335 x Goudreinet k.2 3542 3234 3033 Goudreinet rode k.l 3743 3436 3032 Goudreinet verpakt k.2 3850 3437 x Jonathan k.2 30—33 27—38 25—33 21—31 21—42 x Laxton superbe k.l 6670 6163 5457 4346 x Laxton superbe k.2 5760 4659 3849 41^-45 x Lombarts Calville k.l 4851 x Lombarts Calville k.2 45—50 43—49 40—47 Pomme Rosa 3640 Fabrieksfruit per 100 kg: blank f 26,30; rood f 19,zoet f 8, Peren x Brederode 4859 3450 Conference k.2 8689 7679 Giezewlldeman 4472 2142 Kampervenen 2327 St.-Remy 43—46 32—36 Winterjannen 1732 IJsbouten 38 43 2233 Perenkroet per 100 kg f 3,40. Groenten: boerenkool 2532; koolraap 610; prei 2938, 1621; savooie kool 710; spruiten 3950; geschoonde spruiten 6366. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. EDE Alhoewel het hoofdbestuur van de nieuwe politieke partij „Landsbe langen" meent dat het met een nieuwe gedachte moeilijk te beginnen is, rekent het by de komende Tweede Kamerverkiezing in februari op tenminste vyf zetels. De lijsttrekker in de kieskring Arnhem, de heer J. Klok uit Ede („deze partij heeft een gedachte die mjj volkomen ligt") heeft gisteren bij de presentatie van Landsbelangen in Ede gezegd dat stemmen op deze partij geen verspilling be tekent omdat de groepering geen splinterparty is, die slechts een beperkte doel stelling heeft. De basis van Landsbelangen wordt gevormd door 557 partijen, die de gemeentebelangen in de diverse gemeenteraden behartigen. Bij de komende verkiezingen rekent Landsbelangen op een kwart van de stemmers op Gemeente Belangen, een groep van 60.000 gerepatrieerden, de 20.000 mensen die Veilig Verkeer steun den en een vrij groot aantal Boeren Partij-aanhangers. De wieg van deze nieuwe partij stond aan de Maas, in Heusden. De ouders heetten: een on voldoende werkende democratie en een drang naar „eerlijkheid, openheid en objectiviteit". De partij noemt zich ereen met frisse ideeën, die de lands belangen vooropstelt, en zich werpt te gen de politieke tegenstellingen en ge krakeel. Landsbelangen doet met 21 kandida ten mee in alle 18 kieskringen in wis selende volgorde, d.w.z. in elke kies kring staat een regionaal meer beken de kandidaat bovenaan. De partij wil hiermee aangeven dat zij voorstander is van een soort districtenstelsel, waar door meer contact tussen kiezers en gekozenen mogelijk zal zijn. Landsbelangen zegt geboren te zijn uit de volgende achtergronden: Het huidige partijenstelsel voldoet niet meer aan de nieuwe maatschappe lijke inzichten. De scheidslijnen tussen katholiek, protestant, humanist enz. zijn in het maatschappelijk leven aan het verdwij nen en maken plaats voor een meer praktisch christendom. De scheidslijnen, de afstand tussen socialist, niet-socialist, werkgever-werk nemer is veel kleiner geworden. Er is geen plaats meer voor aparte politieke partijen van rooms-katholie- ken, protestanten, socialisten, werkge vers of werknemers. Alle groeperingen dienen samen te werken ter oplossing van hun gezamen lijke problemen. De katholiek maakt zich niet druk meer voor zijn eigen bij zonder onderwijs en de socialist be hoeft niet meer te vechten voor bepaal de wantoestanden op sociaal gebied. De min of meer statische maatschap pij, waarin slechts weinig veranderde, waarin geloof en traditie een belangrij ke rol speelden en ieder zijn zekerhe den kende, is verdwenen en heeft plaats gemaakt voor een zeer dynamische, steeds- weer veranderende maatschap pij. Dit vraagt snelle en efficiente be slissingen met het oog gericht op de maatschappij van morgen. Landsbelangen vindt het geloof een te hoge, kwetsbare, te tere en te persoon lijke zaak om het als middel voor po- liteke macht te gebruiken of te mis bruiken. Het Christendom mag niet te grabbel worden gegooid in de politieke arena. Uit het „Voorlopig programma" ci teren wij nog enkele punten: doorlich ting van het gehele militaire apparaat om tot een zo klein mogelijke, maar zeer effectieve militaire macht te ko men; bestrijding van statusvorming bij de overheid (auto's, gebouwen, metro's, tunnels etc.), inschakeling van particu liere organisaties bij de overheidstaak, bestrijding van werkeloosheid door het instellen van een „werkzaamheden- spaarbank", vrije loonvorming met mi nium, opheffing van de eerste kamer, burgemeesters, waar nodig, gekozen door de bevolking, in de steden het openbaar vervoer bevorderen en het particulier autotransport tegengaan, het stichten van centrale vrijetijdswerk- plaatsen en ruimten en de mogelijkheid van volksreferenda over belangrijke landszaken. judant Lennards die z'n werk minutieus, prettig en uitstekend bij de verbindings dienst waar hjj sinds 20 november 1964 als adjudant bij de schoolopleiding werk zaam is, verricht heeft. Het begin van de militaire carrière van adjudant Lennards ging gepaard met vele onverwachte moeilijkheden. Enkele hiervan haalde kolonel Mohr in zijn toespraak aan. Geboren en getogen in Indië begon adjudant Lennards 1939 als dienstplichtige en tekende in 1940 in het begin van de oorlog vrijwillig voor 6 jaar bij de KNIL. Genie soldaat. Tweede klas telefonist Lennards werd een jaar later hulp instructeur en in de oorlog verplaatst op het hoofdkantoor van de P.T.T. in Bandoeng. Op 3 maart 1942 werd hij gevangen genomen. In de ze onaangename tijd werkte hij drie jaar lang als dwangarbeider in Japanse ko lenmijnen. Na zijn bevrijding op 15 augustus 1945 kwam hij op Manilla tot rust. Op het hoofdkwartier van de ver bindingsdienst op Batavië volgde hij daarna de sergeant opleiding. Na de souvereiniteitsoverdracht op 26 juli 1950 en zijn ontslag bij de KNIL lukte het adjudant Lennards nog drie jaar in Indonesië bij de militaire missie te blijven. Weemoedig verliet hij op 7 november 1953 met vrouw en kinderen zijn geboorteland om in Nederland bij de verbindingsdienst te komen. Tenslotte noemde kolonel Mohr de gouden me daille geen eindpunt voor de 45-jarige adjudant maar wel een bekroning op zijn militaire carrière. 1 RENKUM Het Opheusdense Spar ta '57 heeft door (wel te voorkomen) fouten in de verdediging tegen Redi chem in Renkum de winst niet kunnen binnenhalen. Sparta nam na vijf minu ten door Karei Schaap een voorsprong. Een fout in de achterhoede werd door deze speler goed afgestraft: 01. Na twintig minuten plukte spil Vermeer de wrange vruchten van zijn te ver naar voren gaan. Hij zag, dat hij niet meer bij de bal kon en maakte hands. De scheidsrechter paste terecht de voor- deelregel toe en het was 11. Even later deed Vermeer hetzelfde en dat schiep voor Van Ingen een kans: 21. Na aarzelen in de verdediging werd het zelfs 31 voor Redichem. In de tweede helft deed Sparta het beter en spil Vermeer paste zich nu aan. Re dichem kreeg nauwelijks nog tijd om kansen te scheppen. Sparta daarentegen schiep zich er vele, maar er waren geen schutters, die ze konden afronden. Toch werd de achterstand verkleind. De 17-ja- rige middenvoor doorzetter Wevers re ageerde goed op een fout van de Redi- chem-keeper en strafte deze af met een doelpunt: 32. zijn veel gemeenteleden nog niet van« de noodzaak van een nieuw orgel over tuigd. Zo lang de zang maar begeleid wordt, vindt men het wel goed". Met de aanschaf van een nieuw or gel is zeker meer dan f15.000 gemoeid en de heer Van 't Wout zelf muziek liefhebber is voor kerkmuziek een tegenstander van elektronische orgels. Voor hem en voor vele anderen gaat er niets boven de klank van een pijporgel, een klank, die nog steeds niet nagebootst is. In de gereformeerde kerk ontvangt de organist sinds een aantal jaren een vergoeding voor zijn spel, waarbij dan in het geval van de heer Van Noppen ook nog 'n reiskostenvergoeding kwam. Bijzondere diensten, als trouwdiensten, worden extra betaald. Wat dat betreft kan het dus aantrekkelijk zijn voor een organist om in Renswoude te sollicite ren. SCHERPENZEEL Zaterdagmid dag werd onder grote belangstelling het stoffelijk overschot van de eerder in de week overleden heer H. Verkerk ter aarde besteld. Dat de heer Verkerk een zeer gezien persoon was, bleek uit de grote belangstelling zowel uit Wou denberg als uit Scherpenzeel. De burgemeester van Scherpenzeel, mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, voerde het woord namens alle vereni gingen waarvan de heer Verkerk be stuurslid was. Tevens sprak ds. P. Zijlstra enkele woorden. Tenslotte richtte de oudste zoon van de overledene enige dankwoorden tot de aanwezigen voor de betoonde be langstelling. EDE Door een klapband kon giste ren de heer V. uit Amsterdam op rijks weg 12 zijn auto niet meer in zijn macht houden. De wager schoot tegen de vang rail en werd zwaar beschadigd. EDE Tijdens de gymnastieklessen in de sportzaal aan de Wulplaan kwam gisteravond het 14-jarige meisje v. S. uit Ede bij het paardspringen zo onge lukkig op de mat terecht dat zij met pijn in de linkerarm voor onderzoek naar het Julianaziekenhuis moest worden ge bracht. Gevonden: een paar bruine plastic handschoenen; een herenpolshorloge met schakelarmband; een gehoorappa raat in etui; een astronautenmuts, blauw van kleur; blauwe linker want; wieldop van auto; twee kalenders 1967; linker kinderhandschoentje; een lips- sleutel; een zwarte leren handschoen; een paar babysokjes; bruin glacé da meshandschoen, lang model; sleutel voor Citroën; een knot babywol; Psalm boekje; groen-rode wollen want; snel binder voor bromfiets; een rode kin- derstep;.een wieldop en rand van auto- wiel; aan komen lopen een kat; een bankbiljet; een rode portemonnaie, inh. behoorlijk geldbedrag; een dameshand schoen, een bankbiljet; blauwe kinder handschoen (gebreid); een hoofddoek; een gouden monogramring; broche met steen; een broche met steentje; een ket tinkje met hoekig hangertje. Verloren: een herenrijwiel, merk „Gazelle"; geruite kinderportemonnee, inh. bedelarmband en enig klein geld; grijze wollen want (linker); donkerro de wollen sjaal; bruin pakje van Die- peveen, inh. babygoed tot een waar de van f 11,21; een rood geruit kinder tasje, inh. bedelketting, kam en spie geltje; bruine suède dameshandschoen (rechter); zilveren armband „Mar jan"; bruine herenportemonnee, porte feuille model, inh. f 40.f 60.met enige' aantekeningen en foto's; een sleutelring met 5 sleutels alsmede een flesopener; een rode oud model dames- portemonnaie met koperen sluiting, in houd plm- f 56,een zwarte leren dameshandschoen; een blauwe kinder- step; een autobusmaandkaart; een wandelwagentje; blauw geruit; een bruin lederen herenportefeuille, inh. foto's; een huissleutel aan mijnlamp hanger; een portefeuille, inh. paspoort, rijbewijs, verz. bewijs bromfiets; een groen-wollen sjaal; een kentekenbewijs UV-14-07een rode kinderstep met voetrem, bel en achterrek; een bruine aktentas inh. 1 kalender le Rotter damse; Bruine herenportemonnee, inh geldbedrag. KESTEREN In tegenstelling tot de laatste wedstrijd tegen E.S-A. (60 verlies voor Kesteren) deed-de Betuwse ploeg het tegen Blauw Geel uit Lunte- ren beter. Na een slechte eerste helft had Kesteren een voorsprong van 20 opgeboüwd, die in de eveneens weinig fraais biedende 2e speelperiode door Blauw Geel tot 2-1 verkleind werd. Dit was ook de einstand. OPHEUSDEN In de wedstrijd Op- heusenE.D.S. hebben de keepers geen enkele keer behoeven te capituleren. De eindstand was 00. Het eerste kwartier was Opheusden beslist sterker, maar doelpunten kwr -ien er ondanks dit krachtsverschil niet uit. Tot de rust ble ven beide achterhoedes de baas. In de tweede helft groeide E.D.S. uit tot de beste ploeg, kreeg goede kan sen, maar d^or gebrek aan schotvaar digheid volgden er geen treffers. Enkele minuten voor het einde schoot de E.D.S.-rechtsbuiten tegen de lat en kroop Opheusden door het oog van de naald.

De Vallei | 1967 | | pagina 3