Burgemeester: Een enorme tegenvaller Lucratieve autohandel vond einde in de cel Ouderen moeten naast de jeugd gaan staan Twintig biggen in drie weken lip Toch een acceptabele oplossing Reisverhaal over Griekenland Mist u uw dagblad DE VALLEI Dr. Graafland voor bejaarden: Meisje ernstig gewond V erkeerszondaar in de dop gewond BINNENKORT Twee voorstellingen van „de kleurenfilm" Vrachtwagen uit het spoor Serenade voor bruidspaar UIT HET ZAKENLEVEN T oneeluit voer ing van „Excelsior"' tot I 7.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. Veel belangstelling voor verkeerscursus Ruit sneuvelde door vechtpartij I >.T.T.-be vorder ing Schietuitslagen van Willem Teil Scherpschutters werden bekroond N.B.P. keek op 1966 terug WObNbUAQ* 2b JANUARI 1967 PLAN-MOLENBRUG WERD STERK GEWIJZIGD VEENENDAAL Het uitbreidingsplan De Molenbrug is in zijn oor spronkelijke opzet aanzienlijk gewijzigd. Aanvankelijk waren in dit plan aan de westkant van Veenendaal, waar straks ongeveer twee en een half duizend mensen zullen wonen, 576 etagewoningen geprojecteerd van het „ontwikke- lingscyclus"-type. Deze woningwetwoningen kenmerkten zich door een ruime opzet en onderscheidden zich vooral in dit opzicht van de eerder in Veenen daal gerealiseerde nieuwbouw-huizen in deze sector. Na langdurige bespre kingen op ministerieel niveau in Den Haag, is nu komen vast te staan, dat het gemeentebestuur 288 van de genoemde cyclus-woningen zal moeten laten „vallen". Het uitbreidingsplan zal derhalve een ingrijpende wijziging onder gaan. Er zullen nu 288 woningwetwoningen worden gebouwd van het type, zoals ze momenteel ook in het Vijverplan worden neergezet. Er zijn nu in het plan nog 288 (de helft van het oorspronkelijke aantal) „cyclus"-woningen overgebleven, die echter niet in de woningwet- maar in de premiesector zullen worden gebouwd. Burgemeester mr. dr. J. Hazenberg zei gisteren tijdens een vraaggesprek dat zich donkere wolken boven het plan hadden samengepakt. „Ik heb even het idee gehad dat het hele project in duigen zou vallen", zo merkte hij op. Dat het zover niet gekomen is en dat het voor het gemeentebestuur bij een wijziging van het uitbreidingsplan is gebleven, zag hij als een acceptabele oplossing. De achtergronden van de moeilijkheden om de Molenbrug moeten gezocht worden in de financiële beperkingen, die het kabinet-Zijlstra de gemeenten heeft opgelegd. In de laatste raadsvergadering liet de burgemeester al doorschemeren dat zich met betrekking tot het plan De Molenbrug een aantal minder prettige ontwikkelingen hadden voorgedaan, die wellicht tot een wijziging van het oor spronkelijke plan zouden kunnen leiden. Waaruit bestonden die „minder pret tige ontwikkelingen"? Het antwoord van de burgemeester is duidelijk. „We kregen uit Den Haag de mededeling, dat er op het plan besnoeid zou moeten worden. Met de beperkingen die de overheid zich oplegt zouden wij rekening moeten houden. Mijn stelling dat de gemeente het kind van de reke ning wordt, werd ook hier weer bewaar heid..." Het gemeentebestuur heeft zich aan vankelijk zorgen gemaakt over de gevol gen, die dezo maatregel met zich mee zou brengen. De gedachte, dat het he le plan van de kaart zou worden ge veegd, of om met de woorden van de burgemeester te spreken, dat de zaak volkomen in duigen zou vallen, hield de gemoederen voortdurend bezig. „Een enorme tegenvaller", gaat mr. dr. Hazenberg verder, „tenslotte ging het hier om een project waaraan we bijna een jaar hadden gedokterd voor dat het definiteif op papier stond. Als het niet door zou gaan, zou dat boven dien betekenen, dat er al die tijd voor niets was gewerkt Na de mededeling uit Den Haag heb ben er verschillende besprekingen inde residentie plaats gevonden, waarbij het gemeentebestuur door de burgemeester werd vertegenwoordigd. Ook met de in stitutionele beleggers, die aanvankelijk veel belangstelling voor de bouw in De Molenbrug hadden getoond, werd ruim schoots van gedachten gewisseld. De be doeling van deze activiteiten zal dui delijk zijn; de gemeente Veenendaal wilde, populair gezegd, redden wat er te redden viel. Het eindresultaat van deze besprekin gen werd dezer dagen bekend. Van de 576 oorspronkelijk geprojecteerde wo ningwet-woningen, die door het rijk wa ren omgezet in premie-woningen, werd de helft weer terug genomen. Het gewij zigde plan ziet er nu als volgt uit: aan VEENENDAAL Naar eerst giste ren bekend is geworden, is zaterdag het dochtertje van de familie Van V. uit het Schrijverspark ernstig gewond geraakt bij een ongeval. Het meisje, Dirkje, was met enkele vriendjes spelend bovenop de aanhan ger van een bestelauto geklommen. Toen de eigenaar van deze combinatie, de heer H. uit Veenendaal, weg wilde rijden, waarschuwde hij de kinderen dat zij er af moesten gaan. Nadat de heer H. enkele meters gereden had, keek hij achterom en zag dat er nog minstens een kind op de aanhanger zat. Bij het remmen hoorde hij een klap, maar be halve dat er een kind naar huis liep, zag hij niets bijzonders- Nu blijkt dat het meisje zo ernstig is gewond geraakt dat zij in zorgwekkende toestand naar het Julianaziekenhuis moest worden overgebracht. Vermoede lijk heeft zij een schedelbasisfractuur opgelopen. VEENENDAAL Het driejarig zoon tje van de familie L. uit de Colijn- straat, P. J. K. stak al spelend de Slo- temaker de Bruïnestraat over, op het moment dat de heer G. G. N. uit Vee nendaal op zijn bromfiets naderde. De heer N. kon het knaapje niet meer ontwijken, waardoor het kwam te vallen. De moeder had de komst van de politie niet afgewacht en was reeds met het jongetje naar een arts gegaan. De verwondingen bleken mee te vallen. de buitenkant (lang het Valleikanaal en de Westelijke Rondweg) zullen 288 pre miewoningen volgens het al eerder ge noemde 'ontwikkelings-cyclus-type' wor den gebouwd. In de binnenring verrijzen een zelfde aantal woningwetwoningen van een eenvoudiger type, dat men in grote lij nen kan vergelijken met de huizen die momenteel in het Vijverplan worden gebouwd. De burgemeester toonde zich tevre den met dit resultaat. „We krijgen nu zeer aanvaardbare woningwet-woningen daarnaast zullen we de cyclus-woningen niet geheel prijs hoeven te geven..." Nadat de raad vorig jaar in principe akkoord was gegaan met het plan De Molenbrug, zoals dit toen op papier was gezet, kregen de raadsleden in augustus de gelegenheid om een model op ware grootte van de nieuwe cyclus woningen in het Rotterdamse Bouwcen trum te gaan bezichtigen. De burgemees ter herinnert zich deze excursie nog als de dag van gisteren. „De raad was unaniem van oordeel dat het hier on gelooflijk mooie en praktische wonin gen betrof..." De wijziging van de plannen, zoals die zich nu heeft voltrokken, heeft de datum waarop de eerste paal zou wor den geslagen enigszins opgeschoven, maar naar het oordeel van burgemees ter Hazenberg zal de verwezenlijking van het totale project er geen vertra ging van ondervinden. Wanneer er nu een begin met de bouw zal worden ge maakt kon hij op dit moment nog niet met zekerheid zeggen, vandaar dat hij met de aanduiding „binnenkort" vol stond. Het is wel de bedoeling daf eerst de bouw van de premie-woningen (o.a. een flat-gebouw van twaalf etages) ter hand zal worden genomen. De burgemeester stelt zich op het standpunt dat men de nadelen van de hoogbouw tegen de voordelen moet af wegen. „Mijn visie is", zo stelt hij, „dat we moeten proberen zo veel mo gelijk eengezinswoningen van de grond te krijgen, maar daarbij moeten we be denken dat de bouwstroom doorgang moet vinden. Hoe sneller er weer wo ningen klaar zijn, hoe eerder de woning zoekenden aan bod komen..." Of met de realisatie van het plan de Molenbrug het einde van de woning nood in zicht komt, is ook voor burge- UTRECHT De Utrechtse politie heeft twee autohandelaren aangehouden, die de laatste drie maanden naar schatting 125.000 150.000 gulden gehoon" hebben verdiend aan het verkopen van in Duitsland gestolen auto's. De arrestanten, de 41-jarige Van G. en de 3l-jarige Van I., beiden uit Utrecht, leverden op bestelling dure tweedehands auto's uit Duitsland. De auto- en rijwielcentrale van de Utrechtse politie had al enkele weken het ernstige ver moeden dat er een luchtje zat aan de vrij lucratieve handel van het Utrechtse tweetal. Wat is er aan de hand met het uit breidingsplan De Molenbrug? Deze vraag werd actueel sinds burgemees ter Hazenberg zich tijdens de laatste raadsvergadering nogal voorzichtig uitliet over 'mogelijke ontwikkelingen' die zich in dit gigantische woning bouwproject zouden voordoen. Sinds dien circuleerden er verschillende ge ruchten. Een van onze redacteuren had gisteren een gesprek met burge meester Hazenberg en bij die gelegen heid deed hij uit de doeken wat er dan wel met de Molenbrug aan de hand was. Burgemeester mr. dr. J. HAZENBERG enorme tegenvaller meester Hazenberg een moeilijk te be antwoorden vraag. Hij zegt dan ook: „Er is pas sprake van de oplossing van het huisvestingsprobleem als de woning adviescommissie kan worden opgehe ven. Overigens heb ik grote waardering voor het werk dat er door de commis sie wordt verricht". De woningbouw in de Molenbrug zal straks mogelijkheden bieden om een doorstroming van goedkope naar de nogal prijzige huizen, die daar worden gebouwd, te bevorderen. Zoals bekend is heeft het gemeentebestuur al bij ver schillende gelegenheden gewezen op het belang van een dergelijke doorstroming. In samenwerking met de Duitse poli tie kwam men er achter, dat de auto's werden gestolen door drie Duitse „col lega's" van het Utrechtse duo. Een probleem was evenwel de overtuigende bewijzen te vinden, want volgens de po litie was de dubieuze handel zeer ge raffineerd opgezet. Vorige week kreeg men 't eerste be wijs in handen toen Van G. bij Zeve naar op heterdaad werd betrapt bij het in ontvangst nemen van een gestolen auto, die door een van de Duitse hand langers over de grens was gebracht. Toen Van G. de auto op een aanhang wagen had geladen, greep de politie in. Zij had Van G. al enige tijd gescha duwd. SCHERPENZEEL Het bestuur van de Oranjevereniging Scherpenzeel heeft de beschikking kunnen krijgen over „de kleurenfilm" van het huwe lijk van H. K. H. Prinses Margriet en de heer P. van Vollenhoven. De film zal worden vertoond op za terdag 28 januari in het gebouw Fila- lethes, achter de N H. Kerk. Met het oog op de verwachte grote belangstelling voor deze film zullen er twee voorstellingen worden gegeven; de eerste voorstelling begint om 7 uur en de tweede voorstelling om 8.30 uur. Ter dekking van de algemene kosten zullen entreegelden worden geheven. De entreeprijs bedraagt voor perso nen beneden de leeftijd van 15 jaar f 1,00 per persoon en voor personen van 15 jaar en ouder f 1,50 per persoon. RENSWOUDE Een uit de richting Barneveld komende vrachtwagen bela den met balen lompen kreeg even voor bij de brug over de Barneveldse beek een klapband. De chauffeur raakte de macht over het stuur kwijt, ramde een telefoonpaal en bleef daarna in een greppel steken. Gelukkig was er op dat moment geen tegenligger en bleef de schade beperkt tot enkele deuken. Met een tractor werd de vrachtwa gen weer op de weg getrokken. RENSWOUDE Dinsdagavond bracht de muziekvereniging „Ons Ge noegen" een serenade aan het bruids paar C. Vink - Rebergen, dat zijn 25- jarig huwelijksfeest vierde. De heer Vink heeft jarenlang actief deelgeno men aan het verenigingsleven. Zo was hij o.a. lid en bestuurslid van de voet balvereniging Renswoude en mede op richter van de muziekvereniging. Vele verenigingsbestuurders kwamen het bruidspaar feliciteren. Tevens her dacht de heer Vink, dat hij 25 jaar café „De Zwaan" exploiteerde. De beide Utrechters leverden alleen op bestelling. Als de wensen van de klant bekend waren, werd telefonisch contact opgenomen met de Duitse me dewerkers in Drosen en Recklinghausen- Zij gingen dan de straat op en zochten naar de gewenste auto. Zij kozen vrij wel altijd bijna nieuwe auto's van ge middeld 8 000 tot 14.000 gulden. De Duitse autodieven leerden hun vak zo goed, dat ze uitsluitend auto's roofden waarin de autopapieren en het autosleu teltje waren achtergelaten. Ze opereer den door heel Duitsland. Tegen een zacht prijsje gingen de ge stolen auto's dan naar de Utrechtse „dealers", die de normale dagprijs voor tweedehands auto's vroegen. Hun winstmarge was daardoor aanzienlijk: gemiddeld 4500 tot 5000 gulden per auto. De auto's werden op normale wijze ingevoerd, ingeklaard in Amsterdam en voorzien van Nederlandse papieren. In de loop van het laatste kwartaal hebben de beide Utrechters volgens de politie 30 35 auto's op deze wijze verkocht. De drie handlangers in Duitsland zijn inmiddels ook aangehouden. De Utrechtse politie verwacht evenwel nog drie a vier weken nodig te hebben om de hele zaak rond te krijgen. Acht auto's zijn inmiddels in beslag geno men. Vermoedelijk heeft deze zaak evenwel nog een grotere omvang dan de politie thans bekend is. De beide Utrechters zijn inmiddels aan de offi cier van justitie voorgeleid en in bewa ring gesteld. VEENENDAAL Dinsdagmiddag werd aan de Valleistraat een nieuwe zaak in rijwielen, bromfietsen en onder delen geopend. Eigenaar is de 24-jarige Jan v. Beek, boerenzoon van de Maan- derbuurt onder Bennekom. De heer Van Beek behaalde na de Ambachtschool de benodigde diploma's voor rijwiel- en bromfietshersteller. De praktische opleiding kreeg hij in een zaak in Bennekom. Ongeveer twee jaar geleden richtte hij de biggenstal van zijn vader in als werkplaats en „begon voor zichzelf", nadat hij al een aantal jaren in de avonduren de fietsen en bromfietsen uit de buurt had gerepa reerd. Nu heeft Jan v. Beek een eigen zaak in Veenendaal, in een gloednieuw en speciaal daarvoor gezet gebouwtje. In de winkel staan verscheidene nieu we fietsen en enkele brommers. Ook al le denkbare accessoires en onderdelen liggen er uitgestald, zodat iedereen vlot geholpen kan worden welke wensen hij ook op rijwielgebied mag hebben. Naast de winkelruimte heeft de heer Van Beek een ruime werkplaats ingericht, waarin hij alle reparaties, van een band plak ken tot het reviseren van een bromfiets motor toe, kan uitvoeren. Met zijn jeug dig enthousiasme ziet hij de toekomst hoopvol tegemoet. ACHTERBERG Zaterdagavond 28 januari geeft de gymnastiekvereniging „Excelsior" haar jaarlijkse toneeluit voering voor leden, donateurs en be langstellenden in 't buurtschaphuis. Door de toneelgroep „Tocaza" uit Ede zal worden opgevoerd een blijspel in drie bedrijven, getiteld: „De avond van de 7e juli!" Dit spel is door deze groep al verschillende malen met veel succes opgevoerd. BEL AMERONGEN Het overweldigen de succes van de verkeerscursus, die eind vorig jaar door de heer Stam, on der auspiciën van het Verbond voor Veilig Verkeer, gegeven werd, is voor het bestuur aanleiding geweest in de loop van februari weer een verkeers cursus te geven. De juiste data zijn nog niet vastgesteld, maar zeker is, dat de cursus op vier opeenvolgende dinsdagen zal worden gegeven. Ook zal „Veilig Verkeer" te gaat zijn bij de Ridderhof, waar het voetgan gersprobleem onder de loep zal wor den genomen. Het ligt verder in de bedoeling in de loop van juni de „ogentestwagen" van het Verbond aan te trekken. Dit ogen- onderzoek is gratis. De jaarvergadering zal op 20 maart in het Dorpshuis worden gehouden. De leden krijgen hierover nog nader be richt. De contributie voor 1967 is, op aandringen van het hoofdbestuur, iets verhoogd en bedraagt nu minimaal f 2,50. De verkeerscursus, die in Overberg door de heren Stam en Pakvis wordt gegeven, is eveneens een eclatant suc ces. Er meldden zich maar liefst 69 cur sisten. De nieuwe verkeerswetgeving zal hier wel niet vreemd aan zijn. Mocht men de verkeerscursus, die in februari gegeven wordt willen volgen, dan kan men zich opgeven aan de vol gende adressen: Sasburg, Kon Wilhel- minaweg 109 te Amerongen; Pakvis, politiepost, naast 't gemeentehuis; Van Bergen, Burg Jhr. v.d. Boschstr. 2 te Amerongen. VEENENDAAL Het comité dat wekelijks een ontspanningsmiddag voor de bejaarden organiseert, had dinsdagmiddag als spreker dr. C. Graaf land uitgenodigd, die een referaat hield over het onderwerp: „Wij ouderen en de hedendaagse jeugd". De spreker vond de verhouding tussen deze twee groepen een groot probleem, waarvoor hij geen werkelijke oplossing vinden kon. Wel schetste hij tijdens zijn inleiding de mogelijkheden, die tot een oplossing zouden kunnen leiden. Voornamelijk vroeg hij zich af, wat de oor zaak is van het niet meer begrijpen van de jeugd door de ouderen. „De ouderen hebben voor de jeugd de plan wilde afdoen, maar dat de moge zaak bedorven, door het uitlokken van de eerste en tweede wereldoorlog", zo begon dr. Graafland zijn inleiding. „Een zeer belangrijke oorzaak van de af stand, die er tussen de ouderen en jon geren is ook het verschil in ontwikke ling. De jongeren hebben veel meer de kans gehad om school te gaan, terwijl de ouderen op een jongere leeftijd hun vorming hebben moeten afsluiten, wat een verschil in kennis meebrengt. Daarbij momt voor ouderen een gebrek aan begrip voor de mogelijk heden van de hedendaagse techniek, als bijvoorbeeld de ruimtevaart. Enkele jaren geleden nog zou ook ik de onmo gelijkheid van een reis naar de maan gesteld hebben, maar nu is dat een re aliteit geworden, waar men niet meer onderuit kan." Als oorzaak van misverstand tussen de oudere en de jongere generatie noemde dr. Graafland ook de kennis van de internationale politiek, als ge volg van de mogelijkheden van tv en radio en het veel wijder worden van de grenzen, doordat de huidige generatie veel meer van het buitenland bereist dan de ouderen van nu ooit voor moge lijk hebben gehouden. De voortgang van de wetenschap, die er langzamerhand is ontstaan. De jeugd van nu gelooft in een almacht van de wetenschap, welke stelling hij bewees, door te wijzen op het Delta-plan- „De grote ramp van 1953 acht men, nadat het Deltaplan voltooid is, niet meer mo gelijk" (In discussie kwam dit weer aan de orde en toen verzachtte dr. Graaf land deze stelling, door te zeggen, dat hij niets van de waarde van het Delta- lijkheid aan een grote ramp hiermee niet uitgesloten is, zoals men alge meen aanneemt.) „Al deze dingen geven de ouderen de noodzaak naast de jeugd te gaan staan, om de drijfveren daarvan te kunnen begrijpen. Men moet de jeugd niet in een bepaald straatje willen dwingen, maar haar een zekere vrijheid geven, zonder dat ze daarbij het besef van haar verantwoordelijkheid verliest en ze de verkeerde richting inslaat," al dus dr. Graafland. Na de causerie van de inleider, die ongeveer een half uur in beslag nam, gingen de bejaarden ongeveer een uur in debat, waarbij verscheidene op het onderwerp betrekking hebbende facet ten een extra belichting ontvingen. Volgende week dinsdagmiddag heeft 't comité de maandelijkse ontspannings middag voor de dames op het program ma staan. Eerst 7 februari worden ook de heren weer verwacht. VEENENDAAL Voor een café aan de Nieuweweg ontstond maandag avond zeer laat een vechtpartij tussen de heren G. v. d. H. en W. van H., beiden uit Veenendaal. Door deze ruzie sneuvelde een ruit van het café. Omdat de gemoederen nogal „ver hit" waren stuurde de politie de man nen naar huis om af te koelen. Dins dag is het gebeurde verder uitgezocht. VEENENDAAL Met ingang van 1 januari 1967 zijn de heren J. C. Alberti, J. v. d. Bovenkamp, H. v. d. Brandhof H. Diepeveen, H. Heikamp, M. v. d. Kaa, G. Legemaat, C. Schrijver, B. R. F. van Tuil en J. R. van Tuil bevorderd van Rijksambtenaar D besteller I der PTT tot Rijksambtenaar C besteller I der PTT. EDERVEEN Drie weken geleden wierp een zeug van dhr. S. Boonzaayer, Munnikenweg 5 11 biggen. Groot was echter zijn verwondering, toen hij zon dagavond een ronde langs de ongeveer 200 varkens deed en zag, dat dezelfde zeug weer aanstalten maakte om een serie nakomelingen ter wereld te bren gen. Gauw werd het beest in een „kraamhok" gezet en eer de maandag goed begonnen was had Boonzaayer weer 11 biggen. „Je begrijpt wel, wat er gebeurde", Boonzaayer, „ik meegemaakt en dat we niet wisten vertelde de heer heb nog nooit zoiets ik denk dat het de laatste honderd jaar ook wel niet voor gekomen is. Ik heb maandag de vee arts gebeld om het te vertellen och je bent blij en dan wil je iedereen, die er belangstelling voor heeft er deelge noot van maken en die zei dat zo iets wel eens vaker voorkomt, maar toch zeer sporadisch". De familie Boonzaayer is wel trots op de zeug en haar kinderen. De oud sten, waarvan er 9 in leven gebleven zijn, kunnen al wat voor hun eigen kost zorgen en worden met biggemelk grootgebracht. De moeder is vervangen door een warme lamp en verder zo als ook op de foto te zien is hou den ze elkaar wel warm. De jongsten liggen nog bij de moeder in het kraam hok, en melden zich ieder half uur voor een warme (moeder)maaltijd. ELST Het reizen en trekken zit de mens in het bloed. Tot deze conclusie kon men dinsdagavond in het wijkge- bouiv aan de Veenendaalsestraat komen waar de Cultuur Historische Vereniging Z.-O.-TJtrecht de heer J. Ph. Ros had uitgenodigd om iets te komen vertellen over Griekenland en zijn bevolking. Er werd met grote aandacht geluisterd naar de causerie van de heer Ros, die tevens een aantal fraaie dia's vertoon de. Het gehoor waande zich al in Grie kenland, dat steeds meer in de belang stelling van de toeristen komt te staan. Fraaie natuurcultuur en niet te ver geten de zon is er in voldoende mate voorhanden. AMERONGEN De leden van de Amerongse schietvereniging Willem Teil hebben de volgende resultaten be haald: G. v.d. Horst 98 pnt; J. de Greef 95 pnt; H. de Uijl 94 pnt; R. Labruyère 91 pnt; A. Brugstede 91 pnt; R. Brinkman 92 pnt; A. de Haas 92 pnt; W. Engelaar 89 pnt; J. L Enge laar 87 pnt; J. van Leeuwen 86 pnt; G. Mulder 83 pnt; F. van Mourik 83 pnt. AMERONGEN Burgemeester Van den Bosch heeft dezer dagen tijdens de jaarvergadering van de schietvereni ging „Willem Teil" de prijzen uitge reikt van de onderlinge competitie. De ze kwamen terecht bij: Klasse A. 1. de Greef 699 pnt gem. 46 3/5; 2. W. van Veenendaal 662 pnt, gem. 44 2/15; 3. J. Pakvis 658 pnt, gem. 43 13/15. Klasse B. 1. R. Brinkman 655 pnt gem. 43 2/3; 2. J. de Haas 653 pnt gem. 43 8/15; 3. A. Burgstede 640 pnt, gem. 42 2/3; Klasse C. I. J. Niessen 614 pnt, gem. 40 14/15 2. J. L. Engelaar 597 pnt gem. 39 4/5 3. G. Mulder 595 pnt. gem. 39 2/3. SCHERPENZEEL. Maandagavond hield de afdeling Scherpenzeel van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen haar jaarvergadering in zaal „Marktzicht". Na de opening en het welkomstwoord door de presidente van de afdeling, mevr. M. Dijkstra-Willems, werd het bondslied gezongen. Hierna 't jaarverslag op rijm uitgebracht door de secretaresse, mevr. Van Ruler-Lanting. Uit het financieel verslag van de pen ningmeesteres, mevr. Ter Maten, bleek, dat de vereniging een batig saldo had. Het volgende punt van de agenda was de bestuursverkiezing. Aftredend en niet herkiesbaar waren mevr. Werner-Blan- ken door ziekte en mevr. De Jong-de Zwart periodiek. Als nieuwe leden van het bestuur werden gekozen mevr. Berg- ström-Muilwijk en mevr. Maltha-Sma- ling. Na het huishoudelijk gedeelte werd er gepauzeerd, waarna mevr. Klumpe- naar-van de Burg uit Woudenberg een lezing hield over de Caesar-bewegings leer. Zij lichtte op allerlei wijzen toe hoe het na ziekte bij herstel gezond en pret tig was bewegingsleer te beoefenen. Het moest zo worden dat het een tweede na tuur werd. Bij kinderen beneden de 8 jaar was dit moeilijk. Men had een proef gedaan bij 3000 gezonde kinderen. Hierbij kwam naar voren dat 50 pet. toch een afwijking had in de lichaams houding. Gewone gymnastiek voor zulke kinde ren is niet goed omdat dit een overma tige inspanning geeft. Ook haalde mevr. Klumpenaar de rugklachten van de huisvrouwen nog even aan. Als stelre gel ging zij uit van: „Voeg door bewe gingsleer leven toe aan uw jaren", en niet andersom. Na deze interessante lezing werd de avond gesloten door de presidente.

De Vallei | 1967 | | pagina 3