Recticel intensiveert bedrijf in Kesteren Uitbreiding van de personeelssterkte Stichting sluit lening voor inrichting van be j aardencentrum Kamerlid drs. Van der Mei op goed bezochte CH-avond: „Wij moeten warm lopen voor landsproblemen" W erkloosheid geeft geen reden tot paniek P. Schaap opvolger van raadslid M. de Zeeuw „Paul Krijger" schoot prijzenschat bijeen Ondanks verleidelijk Belgisch aanbod Aanleg sportvelden kan dan volgens het oorspron goedkoper kelijke plan Inbrekers gepakt Eigen overdekte schietbaan produkt van zelfwerkzaamheid van leden Bijna oudste vereniging van Opheusden MARKTEN AGENDA Bromfietsdiefstal opgehelderd Dief vond buks bij de kippen Bevordering Benoemingen P.T.T.-bev ordering Straatnamen nu definitief t SOCIALISME DEMOCRATIE P .T.T.-be vordering Kesterense jeugd boekje aanbieden Met beenbreuk naar *t ziekenhuis Vaardigheid WOENSDAG 25 JANUARI 1967 RHENEN In de nacht van zondag op maandag werd de bromfiets ont vreemd van de heer S. te Rhenen. Na dat de eigenaar 's morgens aangifte ge daan had van de diefstal, werd de brom fiets tegen de middag in Oosterbeek aangetroffen. Nog dezelfde dag konden de beide daders worden aangehouden. Het bleken twee knapen te zijn, die uit het kamp Overberg waren weggelopen. RHENEN Bij de heer S. werd de zer dagen een buks ontvreemd. Het wa pen lag opgeborgen in een kippenhok. De politie stelt een onderzoek in. Aanvoer: slachtvee 346 stuks; ge- bruiksvee 694 stuks; vette kalveren 41; vaarskalveren 909; schapen 18; geiten 4; paarden 13; veulens 3. Totaal 2028 stuks. Prijzen in guldens: melk- en kalf- koelen, per stuk f 890 - f 1450; mest- en weidevee f 830 - f 1150; drachtige vaar zen f 900 - f 1440; guste vaarzen f 860 - f 1160; pinken f 430 - f 700; graskalve ren f 420 - f 620; vaarskalveren f 120 - f 255; stier kalveren f 50 - f 95; schapen f 90 - f 115. Vette kalveren'le kwaliteit per kg le vend gewicht f 3,70 - f 3,95; 2e kwal. f 3,30 - f 3,60; 3e kwal. f 2,95 - f 3,20. Slachtvee le kwaliteit per kg levend gewicht f 3,90 - f 4,30; 2e kwal. f 3,45 - f 3,75; 3e kwal. f 3,10 - f 3,35. Worstkoeien, per kg geslacht gewicht f 2,65 - f 3,00. Slachtpaarden, per kg geslacht gewicht f 2,85 - f 3,20. Veulens, per kg geslacht gewicht f 2,90 - f 3,40. Handel: slachtvee redelijk; weidevee matig; vaars- en stierkalveren willig; vette kalveren kalm; schapen en lam meren kalm; paarden kalm. SCHERPENZEEL, 25 jan. 1967. Eiermarkt. Aanvoer ca. 900.000 stuke. Prijzen kippeëieren f 1213; henne- eieren f 10,50—12,00. Alles per 100 st. Handel goed. KESTEREN De Recticel N.V. te Kesteren gaat opnieuw uitbreiden. Het bedrijf, dat de laatste jaren sterk is gegroeid, is voornemens de bouw ter hand te nemen van een voor de vervaardiging en verwerking van polyetherschuimen zeer belangrijke installatie. Hoewel de directie voor de uitvoering van dit ob ject vanuit België een zeer gunstige aanbieding heeft ontvangen, geeft genoem de N.V. er de voorkeur aan de totale concentratie van haar bedrijf in Kesteren te behouden. Een en ander blijkt uit een schrijven van B. en W. aan de raad van de ge meente Kesteren, waarin wordt voorge steld het voor de uitbreiding benodigde perceel grond aan de Recticel N.V. te verkopen. B. en W. merken hierbij op: „Momenteel telt de Recticel N.V. 175 werknemers. De realisering van boven genoemd plan zal ook weer een uitbrei ding van de personeelssterkte met zich meebrengen. Uit het feit dat de N.V. in deze tijd, waarin de conjunctuur merk baar terugloopt, wil overgaan tot de bouw van deze zeer kostbare installatie blijkt, dat de directie van Recticel N.V. de toekomst met vertrouwen tegemoet ziet." Aangezien het college van B. en W. geen enkel bezwaar aanwezig ziet stelt het de raad voor bver te gaan tot de verkoop van het perceel grond, betref fende de boomgaard welke de gemeen te Kesteren enige tijd geleden gekocht heeft van mejuffrouw J. den Hartog en dat links is gelegen van het bestaande bedrijf. B. en W. stellen bij de verkoop onder andere als eis dat de grofid binnen twee jaar dient te zijn bebouwd. De directie van de Recticel N.V. wenste zich bij nadere informatie van verder com mentaar en toelichting te onthouden. De uitbreiding van het bedrijf is voor de gemeente Kesteren een bijzonder verheugend feit. Het vormt een gedeel telijke ondersteuning van de protest brief, die het gemeentebestuur onlangs heeft ingediend tegen de ideeënschets, waarin de gemeente Kesteren niet aan gewezen wordt als centrum voor de ves tiging van industrieën. OVERBERG De heer H. van de Haar is met ingang van 1 januari 1967 bevorderd van Rijksambtenaar D be steller I der PTT tot Rijksambtenaar C besteller I der PTT. RESTEREN Het bestuur van de Protestantse Stichting voor Bejaarden zorg Neder-Betuwe Oost is voornemens RESTEREN In de loop van het vorig jaar besloot de raad der gemeen te Resteren een krediet van f 38.500 be schikbaar te stellen voor de uitvoering van de eerste fase van het sportcom plex te Resteren. Aangezien voor dit object geen vaste financieringsmiddelen beschikbaar zijn en de totale kosten hoger zijn dan f 25.000 komt dit raads besluit niet in aanmerking voor goed keuring door Gedeputeerde Staten. In verband hiermee heeft het ge meentebestuur van Kesteren de Kon. Ned. Heide Mij. verzocht te onderzoe ken of het mogelijk is, een gedeelte van dit werk, eventueel met inachtneming van wijzigingen en of bezuinigingen uit te voeren voor f 25.000. Uit dit onderzoek is inmiddels geble ken, dat de in de begroting opgenomen beplanting kan vervallen, omdat deze zal worden aangebracht in het kader van de uitvoering van het landschaps- verzorgingsplan van de gemeenten Ech- teld en Lienden. Ook de in de begroting opgenomen kosten voor de nazorg van het terrein kunnen vervallen. De hieruit voort vloeiende besparingen maken het moge lijk het werk op verantwoorde wijze uit te voeren voor f 25.000. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad van Kesteren voor een krediet te verlenen, zodat met de aanleg van de eerste fase van dit sportcomplex kan worden begonnen. ten behoeve van de inrichting van het in aanbouw zijnde bejaardencentrum „Het Anker" te Kesteren met de Coöpe ratieve Raiffeisenbank „Kesteren - Op- heusden" te Kesteren een geldlening aan te gaan groot f 225.000. De bank is bereid deze geldlening te verstrekken, mits de gemeente Reste ren zich garant wil stellen voor de tij dige betaling van rente en aflossing. In verband hiermee verzoekt het bestuur van de Stichting het gemeentebestuur van Kesteren te bevorderen dat de be nodigde garantieverklaringen zo spoe dig mogelijk -kunnen worden afgegeven. Naar de mening van B. en W. bestaat tegen het verlenen van de gevraagde ze kerheid geen enkel bezwaar, zodat zij de raad voorstellen hiertoe te besluiten. KESTEREN De raad der gemeen te Kesteren zal tijdens de vergadering van vrijdag op voorstel van B. en W. een timmerman, metselaar en schilder in gemeentedienst benoemen. Enkele schutters kijken vol verwach ting naar de prestaties van hun mede clubleden, die aan schot zijn. EDERVEEN Met ingang van 1 ja nuari 1967 is de Rijksambtenaar D be steller I der PTT. de heer M. G. van Donkelaar, bevorderd tot Rijksambte naar C besteller I der PTT. KESTEREN Ten behoeve van de thans in voorbereiding zijnde herziening van de wegenlegger moeten aan de Provinciale Waterstaat van Gelderland enkele raadsbesluiten worden toegezon den waarbij aan een aantal straten een naam gegeven is. Ook de gemeente Kes teren ziet zich voor deze opgave ge plaatst. Dit geeft geen problemen ten aanzien van de straatnamen, die in de loop der laatste jaren zijn gegeven en zonder veel moeite opgezocht kunnen worden. Moeilijker wordt het als er straatnamen zijn, die hun bestaan slechts danken aan de volksmond zonder dat er ooit een raadsbesluit voor is genomen. De een voudigste mehode is dat de straatna men, waaromtrent geen zekerheid be staat, opnieuw worden vastgesteld. B. en W. der gemeente Kesteren stel len de raad voor 27 straatnamen in de komende raadsvergadering vast te stel len. AMERONGEN De Christelijk Historische Unlet, afdeling Amerongen, heeft dinsdag in café „Buitenlust" een forumavond gehouden, waarvoor bijzonder veel belangstelling bestond. De bijeenkomst stond voornamelijk in het teken van de verkiezingen en gaf de aanwezigen een uitgebreide voorlichting omtrent de algemene politieke doelstellingen, welke de C.H.U. lil de komende zittingsperiode ten uitvoer wil gaan brengen. Het forum, bestaande uit: drs. D. F. van der Mei, lid van de Tweede Kamer; dr. mr. D. van Dam, lijstkandidaat; H. Haanschoten, lijst kandidaatC. van Genderen, lid Provinciale Staten; K. G. Tiel, wethouder gemeente Amerongen; W. A. Haandriksman, C.H.U.-jongerengroepering en mej. mr. C. G. Baud voor de C.H.U. vrouwengroep, wist de vele vragen die door de aanwezigen werden gesteld op afdoende en duidelijke wijze te beantwoorden. „Het Nederlandse volk moet warm lopen voor de problematiek, waarmee onze regering op het ogenblik wordt ge confronteerd. De huidige problematiek is voor het merendeel van economische aard. Ex-minister Cals was hier nogal optimistisch over gestemd, maar de economische toestand in ons land mag bepaald niet rooskleurig worden ge noemd. Er is echter nog geen reden aanwezig om in paniek te raken, welke indruk veelal wel wordt gewekt", aldus drs. D. F. van der Mei, lid van de Tweede Kamer voc de CHU tijdens zijn inleiding, waarin hij verschillende problemen van de regering toelichtte. De laatste jaren hebben we een ster ke spanning op de arbeidsmarkt kun nen meemaken. De werkloosheid ging echter verrassend snel grote vormen aannemen. Gelukkig is het kabinet Zijl stra 'me* maatregelen gekomen, aldus het kamerlid, die voor bepaalde delen van ontland een gedeeltelijke oplos sing van het werklozenvraagstuk met zich meebrengen. Enkele punten, waaraan in de toe komst veel aandacht besteed moet wor den zijn volgens de heer Van der Mei, de collectieve voorzieningen. „We kun nen echter niet alle verlangens plotse ling verwerken. Er dient een bepaalde rangorde te worden opgesteld in volg orde van belangrijkheid der wensen. We moeten eerst kijken wat er betaald kan worden en dan gaan kijken wat je er voor kunt doen. We dienen ons goed te realiseren, dat bij het treffen van voor zieningen een zekere mate van beper king in acht genomen dient te worden". Wat betreft het socialisme merkte drs. Van der Mei op: „In verband mi»t de toege'nomen welvaart wordt het ook voor de socialisten moeilijker om de kiezers enthousiast te maken voor hun partij. Dit houdt in, dat de mogelijkhe den voor de confessionele partijen zijn toegenomen. Af en toe krijg je weieens de indruk, dat de confessionele partijen overschreeuwd worden door de niet- confessionelen. Ik ben echter van mening dat wij hier afdoende middelen tegenover kunnen stellen". Na de inleiding van het Tweede-Ka merlid bestond er gelegenheid voor de aanwezigen om vragen te stellen aan het forum. Hier werd dan ook veelvul dig gebruik van gemaakt. Wat denkt de CHU van 't werklozenvraagstuk luid de één der vragen. Na een uitvoerig de bat was tenslotte de slot-conclusie van drs. Van der Mei: „Ik geloof, dat er bij dit probleem verschillende oorzaken een belangrijke rol spelen. Onze econo mie bevindt zich op het ogenblik in een structurele aanpassingsperiode. We staan ondere andere voor de ont plooiing van de zo belangrijke EEG- markt en voor ingrijpende technische vooruitgangen. Dit zijn enkele factoren die als het ware een zekere inloopperio de nodig hebben, hetgeen onder andere de terugslag in onze economie tot ge volg heeft. „Ik geloof niet, dat de da- Het C.H.U.-forum. Op de foto v.l.n.r.: H. Haanschoten, dr. mr. D. van Dam, drs. D. F. van der Mei, mej. mr. C. G. Baud, C. van Genderen, K. G. Tiel en W. A. Haandriksman. ling van algemene bedrijvigheid reden is voor een paniekstemming. Een van de belangrijkste zaken, die mede kun nen leiden tot een oplossing is het ver beteren van onze concurrentiepositie op de buitenlandse markt" aldus de heer Van der Mei. Een der aanwezigen vroeg het forum wat of het dacht van het feit, dat de democratie de laatste tijd nogal eens wordt aangevallen. ,.De democratie staat inderdaad aan aanvallen bloot", aldus drs. Van der Mei. „Het ontstaan van de Boeren Partij is er onder an dere een bewijs van dat de democra tie niet meer zo functioneert, zoals het zou moeten". Enkele oorzaken zijn on der andere, volgens de heer Van der Mei: Het gebrek aan objectiviteit bij de voorlichting en de moeite die het kost om de kiezers duidelijk te maken wat de vraagstukken zijn. Drs. Van der Mei besloot met te zeggen: „Ik moet toegeven, dat de confessionele partijen hier te weinig aan doen." De bijzonder geanimeerde forumavond werd besloten door de heer C. van Gen deren, nadat mej. mr. C. G. Baud nog enkele propaganda-woorden had gespro ken over de CHU-vrouwenafdeling in Nederland. Heden, woensdag VEENENDAAL Consistorie Geref. Gem. Fluiterstraat 19.30 uur: Ledenvergadering S.G.P. en inleiding door C. G. v.d. Berg „Poli tieke Flitsen". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Binnen zonder kloppen". Morgen, donderdag AMERONGEN Dorpshuis 20 uur: Nutcauserie. SCHERPENZEEL Gebouw Philaletes 19.30 uur: Bijeen komst N.C.V.B. Hotel Schimmel 20 uur: Vergadering C.H.U. Gebouw Philaletes 14.30 uur: Bejaarden middag. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: voorstelling. TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen tot 4 februari: Expositie van olieverf en gouaches van Elly Booy. Openingstijden van 1112 en 1417 uur. Dinsdag ook 1921 uur. Zondag en woensdag ge sloten. SCHERPENZEEL De Rijksambte naar D besteller I der PTT, de heer G. van Dusschoten, is met ingang van 1 ja nuari 1967 bevorderd tot Rijksambte naar C besteller I der PTT. Bij 100-jarig bestaan Rode Kruis wil KESTEREN Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Neder- landsche Roode Kruis in 1967 zal medio mei een officieel gedenkboek en een jeugdboek verschijnen. Het jeugdboek is speciaal op de schooljeugd ingesteld. Het geeft een indringend beeld van de zeer vele Rode-Kruistaken, zowel natio naal als internationaal. De plaatselijke afdeling van het Rode Kruis in de gemeente Kesteren ver zoekt B. en W. te bevorderen dat de mogelijkheid wordt geschapen om de leerlingen der hoogste klassen voor ge woon lager onderwijs, de leerlingen van de v.g.l.o.-school en de leerlingen der beide u.l.o.-scholen dit boekwerkje aan te bieden. De totale kosten hiervan be dragen f 650,-. Het bestuur van de afde ling verzoekt de gemeenteraad een kre diet van f 250,- beschikbaar te stellen, terwijl de overige kosten dan uit de af- delingskas bestreden zullen worden. De raad zal vrijdag a.s. over deze aanvra ge beslissen. RENSWOUDE Het 7-jarige doch tertje van de familie Van de Boven- kamp liep dinsdagmiddag pardoes te gen een passerende auto op. Het kind moest met een gebroken been en ge broken neusbeen naar het ziekenhuis in Ede worden gebracht. OPHEUSDEN De heer M. de Zeeuw, fractieleider van de S.G.P. te Kes teren, zal in verband met zijn vertrek naar Krimpen aan de IJssel, in de ge meenteraad worden opgevolgd door de heer P. Schaap uit Opheusden. De heer De Zeeuw is niet zoals wij gisteren berichtten per 1 april maar per 1 augustus benoemd tot hoofd van de christelijke lagere school in Krimpen aan de IJssel. „Mijn vertrek houdt op geen enkele manier verband met de ver houdingen, die de laatste tijd in de gemeenteraad zijn ontstaan. Het betreft hier zuiver een kwestie van aspiraties in de richting van het gewoon lager on derwijs", aldus de heer De Zeeuw. De heer De Zeeuw heeft zeven jaar een fuc- tie bij het onderwijs in Opheusden gehad. OPHEUSDEN Vaag is in het schemerdonker het silhouet zichtbaar van een man. In zijn handen heeft hij een zware vuurbuks. Langzaam legt hij aan en zoekt vervolgens nauwkeu rig zijn doel. Er heerst enkele ogen blikken een doodse stilte, die wel mi nuten schijnt te duren. Plotseling weer klinkt een enorme knal en het schot is gevallen. „Een goed schot" zeggen enkele omstanders en clubgenoten van de schietvereniging „Paul Krüger" te Opheusden. Het was een schot in de roos en dat betekent zelfs voor een lid van de schietvereniging een prestatie. Het vereist een enorme vaardigheid, want schieten is niet, zoals velen mis schien wel denken, eenvoudig. Ook bij deze sport kan slechts regelmatige oefening tot resultaten leiden. In ver scheidene gemeenten van ons land be hoort een schietvereniging tot het plaatselijke verenigingsarsenaal. Dit is ook het geval in Opheusden. In een kort gesprekje vertelde secretaris en mede-oprichter D. E. O. den Hartog ons iets naders over „zijn" schietver eniging „Paul Krüger". „Vroeger bestond in Opheusden een afdeling van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm, .waardoor de schietsport nogal eens werd beoefend. De oefenin gen werden meestal gehouden in „de Batterijen" links van de Veerweg. Op zijn tijd werden er ééns wedstrijden gehouden, die de animo voor de schiet sport in Opheusden op een hoog peil brachten. Iedereen, die was aangesloten bij de BVL droeg het schieten als sport een warm hart toe. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat uit leden van de BVL de gedachte naar voren kwam om een schietvereniging op te richten. Enkele initiatiefnemers waren o.a. S. van Binsbergen, G. Deys, D. Stuur- brink, A. Hey, W. Heenck, W. D. M. den Hartog, T. van de Pol en ikzelf", aldus de heer D. E. O. den Hartog. De schietvereniging werd opgericht op 25 februari 1935. Tijdens de oprich tingsvergadering kwam de vraag naar voren wat de naam van de schietver eniging zou moeten zijn. De toenmalige burgemeester van de gemeente Keste ren, de heer T. Lodder, die tot ere voorzitter was benoemd stelde voor de vereniging met de naam „Paul Krüger" te dopen, hetgeen gebeurde. De eerste jaren werd bij een der le den op de deel van de boerderij gescho ten, maar weldra was het financieel mogelijk, dat er een lokaliteit van ho tel „De Zwaan" destijds nog aan de dijk kon worden afgehuurd voor de oefeningen. Na vele jaren kon de schiet vereniging „Paul Krüger", dank zij de medewerking van haar eigen leden een eigen schietlokaliteit gaan bouwen, die in gebruik genomen werd ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de vereniging. De leden hebben er hard voor moe ten werken, maar het resultaat mag er zijn; een complete overdekte schiet baan verdeeld in zes banen. De doelen, die twaalf meter van de schuttersplaats zijn gelegen zijn verlicht. De overige ruimte van het gebouw is in een ge heimzinnige duisternis gehuld, zodat de schutter zich volledig en intensief kan concentreren op de hem zo begeerde „roos". Secretaris D. E. O. den Hartog merkt op: „De schietvereniging stelt zich vol gens de statuten ten doel: de bevorde ring van 's lands weerbaarheid en de beoefening van het schieten als sport. Wij trachten dit doel te bereiken door het houden van schietwedstrijden. Er wordt geschoten met een 6 millimeter Een der leden van schietvereniging ,,Paul Kruger" concentreert zich op het schot, dat hem hopelijk een flink aantal punten op zal leveren. buks van het kaliber 22. Telescopische richtlijnen zijn uiteraard verboden". De schietvereniging „Paul Krüger" kan trots zijn op de vele prijzen die zij in de loop der jaren in de wacht heeft weten te slepen. Vijf levensgrote prijzenkasten puilen als het ware uit van de bekers, lauwerkransen en me dailles. Hun aantal zou een weerspiege ling genoemd kunnen worden van de vaardigheid der leden. Eén der prijzen waar de vereniging het meest trots op is, is het Nederlands kampioenschap in de Buks afdeling B, dat behaald werd in 1953. Op het ogenblik telt deze op één na oudsté vereniging van Opheusden ruim 40 leden. Tot erelid werd benoemd de heer G. Deys, die tot de mede-op richters behoort. De huidige samenstel ling van het bestuur luidt als volgt: voorzitter, J. M. Mason; vice-voorzit- ter, T. van de Pol; secretaris, D. E. O. den Hartog; penningmeester, A. Hey en wapenmeester J. van de Pol. De heer Hey heeft zijn bestuursfunc tie reeds sinds de oprichting. Een be wijs, dat het wat de gelden van de ver eniging betreft goed zit en als dit het geval is zijn de leden meestal vanzelf tevreden. RHENEN Naar wij vernemen zijn de daders van de inbraak in de huis houdschool te Rhenen door de gemeen tepolitie te Arnhem gearresteerd. Het bleek een viertal jongelui te zijn, die uit een inrichting waren ontsnapt. De knapen hadden nog meer inbraken in de omgeving op hun geweten. Een ge deelte van de buit kon nog worden achterhaald. i

De Vallei | 1967 | | pagina 5