Gemeente contra ouders „Pas na half jaar kwam er bericht" Allerhande in Ouwehand Houdt uw snelheid in toom Loos alarm Waterleiding voor Achterberg se Meent Veiling Septer Tiel Boeken--nieuws Rij techniek Rhenense bevolking zette zich in voor „hun" oudjes EEN RICHTING EN STOP VERBOD IN DE BENEDENSTAD Tweede poging onteigening industrieterrein Remmerden BEDRIJVEN UIT DE STADSKERN Gemeente: Vernielingen instructiebad via rechter opeisen Ouders: We hebben ons niet kunnen overtuigen van de schade Mogelijkheiddat comité blijft voortbestaan Dammen BVD 2 en DYY 2 degraderen Bewoners van ,,De Tollek amp'' krijgen vanavond geschenk van burgerij Bavianen Tussen de Russen C.P.J.B. Scherpenzeel won ledenwerfactie „Con Amore" vraagt subsidieverhoging Honden mishandeld en in put gegooid DONDERDAG 26 JANUARI I96F RHENEN In april van 1965 zijn door een aantal kinderen in het in structiebad en de boven dit bad aanwezige kleuterschool een aantal vernielin gen aangericht. De kosten van herstel van de aangerichte vernielingen hebben f 3214.bedragen. Burgemeester en wethouders hebben de ouders van de betrokken kinderen, zes in getal, op grond van de betreffende bepalingen van het Burgerlijk Wetboek elk voor hun deel aansprakelijk gesteld voor deze schade. De ouders hebben echter niet betaald. De gemeenteraad wordt nu voorgesteld tegen de betreffende ingezetenen een proces aan te spannen teneinde de kosten langs gerechtelijke weg te kunnen invorderen. „Als je kinderen hebt moet je er de verantwoording voor dragen". Dit zegt de heer A. J. Kloosterman, vader van één der kinderen, die er door het ge meentebestuur van Rhenen van worden beschuldigd vernielingen te hebben aangericht in het instructiebad. „Ik wil mijn zoon helemaal niet vrijpleiten en ik keur zijn gedrag indien dit zo zou zijn geweest ook helemaal niet goed. Bovendien besef ik, dat een en ander betaald dient te worden door de ouders van de betrokken kinderen. Van 't feit, dat ik niet zou willen betalen is geen sprake. Ik heb het geval in han den gegeven van mijn verzekering en ik heb haar verteld wat ik wist, maar dat was niet veel", aldus de heer Kloosterman. Hij vervolgt: „De manier, waarop ik De directie van Ouwehands Dieren park deelt ons mede drie wijfjesolifan ten te hebben aangekocht in de leef tijd van ongeveer twee jaar, althans beslist niet ouder. De dikhuiden zijn net even te groot om per vliegtuig naar ons land te worden overgevlogen. Daarom worden ze vanuit Thailand per schip overgebracht. Men hoopt deze nieuwe aanwinst tegen Pasen in het dierenpark op de Grebbeberg te hebben. Aanvankelijk lag het in de bedoeling nu eens olifanten in Afrika aan te ko pen, doch deze trasnactie, die zou wor pen, doch deze transactie, die zou wor- dierentuin in Ottawa (Canada), is niet doorgegaan. De heer Ouwehand wil de jonge oli fantjes straks eraan wennen dagelijks een wandeling te maken over zijn park. „Ik wil trachten de dieren „handtam" te houden." Deze aankoop moet tevens gezien wor den als een compensatie voor het ge mis van de baby-olifant „Rhena", zo gedoopt door de leerlingen van de „Pro- videntiaschool" te Helmond, die in april 1964 is gestorven e- waarvoor de Hel- mondse Middenstand met de hulp van de Helmondse scholieren door allerlei acties f 1000,- bijeen bracht om van dit geld een nieuw dlkhuidje te kunnen ko pen. De directie van Ouwehands Die renpark heeft er „een kleinigheidje" bijgelegd en nu zijn het er drie gewor den! De bavianenrots in Ouwehands Die renpark heeft er een nieuwe bewoner bijgekregen dank zij de bemiddeling van de ooievaar. Zo'n aanwinst kost de heer Ouwehand nu eens geen geld! Het aantal bavianen zal nu ongeveer vijftien bedragen. Ditmaal is vader-ba- viaan bij de geboorte aanwezig geweest Andere jaren moest hij apart worden gezet, omdat hij het jong van moe af pakte en het niet meer teruggaf, zodat het tenslotte van honger in zijn armen stierf, want pa had uiteraard niets te drinken. Pa is nu kennelijk gewend aan gezinsuitbreiding, want hij laat moeder en kind met rust en be schermt het zelfs. Er is nu dus geen sprake meer van apeliefde. In verband met de nieuwbouw van een vogelhuis zijn in Ouwehands Die renpark de vogelsoorten op de gekste plaatsen tijdelijk ondergebracht. Zo zit ten bijvoorbeeld de toekans in de kleine roofdierengalerij heel rustig tussen de Russische lynxen en de Afrikaanse jak halzen. Natuurlijk, er zit wel een kleine afscheiding tussen! door B. en W. in verband met dit ge val ben behandeld, heeft me doen den ken aan de middeleeuwen en ik ben gaan twijfelen aan de fatsoensnormen, die ook het gemeentelijk college in acht dient te nemen. Ik heb geen poli tie gezien en dat is toch wel het eer ste, waar je in dergelijk geval aan denkt. Van de politie mag je toch ook wel verwachten, dat er een klein beet je pedagogisch wordt opgetreden. De inlichtingen omtrent het vooral zijn zuiver en alleen binnen komen druppelen via mijn zoon. De eerste of ficiële mededeling bereikte mij per brief, waarin ik werd verplicht binnen een bepaalde termijn zo'n kleine zes honderd gulden te betalen. De vernie lingen hadden plaatsgevonden in 1965, terwijl ik de brief pas ruim een half jaar later in 1966 heb ontvangen". De heer Kloosterman legt er nog eens extra de nadruk op, dat de schuld vraag bij het bepalen van zijn stand punt geen rol speelt. Volgens zijn zeg gen gaat het hier alleen maar om de manier van optreden door de betrok ken instanties. „Ik heb me helemaal niet kunnen overtuigen van de aange richte schade. Bovendien staat het vast dat nog veel meer kinderen hun aandeel hadden in de vernielingen. J. KLOOSTERMAN onbeschaafd Men heeft hier misschien wel een voorbeeld willen stellen, maar daar zijn alleen de kinderen, die er oprecht voor uitkwamen de dupe van gewor den. Zij moeten de schade betalen. Ik had heel anders tegenover de zaak ge staan als men mij direct na de ge pleegde vernielingen had benaderd, maar als je na een half jaar schrifte lijk bericht krijgt, dat je iets moet be talen waar je niets officieel van af weet, dan vind ik deze manier van op treden doodeenvoudig onbeschaafd". Houd uw snelheid in toom. Vo^r de veiligheid en de vlotte door stroming van het steeds drukker wor dende verkeer is het noodzakelijk, dat automobilisten. afhankelijk van de omstandigheden, de snelheid van hun voertuig opvoeren dan wel mati gen. Zo bepaalt artikel 50 lid 20 van het nieuwe Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW): „Hij (de bestuurder, red.) mag de nor male gang van andere voertuigen niet belemmeren door zonder nood zaak uitzonderlijk langzaam te rijden in verhouding tot het overige gelijk soortige verkeer ter plaatse". Het zonder noodzaak te langzaam rij den leidt tot: filevorming, waardoor het gevaar van kettingbotsingen wordt bevor derd. irritaties, waardoor een onrustig en paniekerig verkeersbeeld ontstaat. gevaarlijke inhaalmanoeuvres, die fatale frontale botsingen tot gevolg kunnen hebben. Het is daarom onjuist de stelregel te hanteren, dat tè langzaam rijden, veiliger rijden zou zijn. Vaak zijn zij de individuele niet in de ongeval lenstatistieken genoemde veroor zakers gebleken van catastrofale on gelukken. Veilige rijders zijn automo bilisten, die met het nodige verkeers- inzicht hun snelheid aanpassen aan de steeds wisselende omstandigheden en aan de situatie van het moment. Daarom: Houd uw snelheid in toom! RESTEREN De vrijwillige brand weer van Resteren werd gisteravond omstreeks kwart voor acht gealarmeerd voor een brand bij de Rectice N.V. De brandweer rukte met groot materieel uit, maar ter plaatse gekomen, bleek haar dat er van brand geen sprake was. Ondanks de regen was onmiddelllijk een zeer grote mensenmenigte op de been, bij wie de vorige brand kennelijk nog vers in het geheugen lag. Het be trof hier een vals alarm, dat waar schijnlijk gegëven werd door iemand, die de verstrekkende gevolgen van de ze daad niet heeft overzien. De politie stelt een onderzoek in. RHENEN In de Achterberg»» Meent liggen nog 74 percelen, die verstoken zijn van een aansluiting op het waterleidingnet, oni de doodeen voudige reden, dat het hier een zoge naamd super-onrendabel gebied be treft. Thans komt er echter licht in ARNHEM De afdeling Scherpen zeel van de Gelderse Christelijke Plat telands Jongeren Bond heeft de pre mie gewonnen die voor de winnaar van de ledenwerfactie beschikbaar was gesteld. Dit werd dinsdag bekend ge maakt in Arnhem, waar de CPJB zijn wintertoogdag hield in „Musls Sa crum". De afdeling Scherpenzeel bleek haar ledental te hebben vergroot met 65 procent. Als tweede eindigde Putten met 55 procent, en als derde Wapen veld met 53 procent. In totaal namen elf afdelingen aan de actie deel. RESTEREN Het bestuur van de zangvereniging „Con Amore" heeft het gemeentebestuur van Resteren verzocht in aanmerking te mogen komen voor een verhoging van de subsidie, die mo menteel f 50,- per jaar bedraagt. Mede in verband met de gestegen kosten heeft de zangvereniging voor het jaar 1967 een tekort begroot van f 150,-. „Con Amore" verzoekt de subsidie te verhogen tot f 200,-. Aangezien B. en W. de gevraagde subsidieverhoging alles zins redelijk vinden, stellen zij de raad voor deze toe te kennen. Opgave na klasse mm maat. Appelen x Cox Orange k.2 Dijkmanszoet x Golden Delicious k. x Golden Delicious k. x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 Goudreinet rode k.l x Jonathan k.l x Jonathan k.2 Laxton Superbe k.2 Lombarts Calville k.l Lombarts Calville k.2 Winston k.2 Fabrieksfruit: blank per 100 kg f 25,90—26,30; *ood f 19,40; zoet f 8,—. 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 89—96 75—83 72—79 60—68 35—43 38—66 46450 43—49 64—67 60—64 49—56 5465 41—62 40—53 31—46 35—42 33—35 31—39 30—34 33—28 34—43 29—33 39—41 35—37 30—32 29—40 28—36 24—34 23—28 43—64 52—63 47—55 42—48 29—63 4649 4447 40—42 45—48 41—44 37—40 4043 Peren: x Brederode Conference k.2 Gieze wildeman St.-Remy Winterjannen IJsbouten Zwijndrechtse wijnperen Perenkroet per 100 kg f 3,40. 40—57 33—39 75—77 63—74 44—49 31—48 38—45 31—36 27—30 29—37 23—30 28—30 22—25 Groenten: boerenkool 2125,; koolraap 612; prei 3143, 1331; sjalotten 5155, 4749; spruiten 4649; geschoonde spruiten 6466; wortelen 1012; aardappelen 10—12. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenztf anders vermeld. deze zaak. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben laten weten, dat zij 45 subsidie willen verstrekken op het onrendabele deel van de aansluit kosten, die in totaal 78.731,64 gaan bedragen en dat het rijk 55 subsi die wil voteren. B. en W. stellen de gemeenteraad nu voor de zaak voorlopig te finan cieren voor zover het de rijkssubsidie betreft, zijnde 43.302,40. De pro vincie is bereid de helft als voorschot te verstrekken, indien de gemeente de andere helft voorschiet. Slechte rjjgewoonten kunnen ontwik keld worden door het slechte voorbeeld van andere rijders te volgen. Dit is misschien de reden, waarom de auto mobilisten van sommige landen zekere fouten bijna tot een nationaal kenmerk hebben ontwikkeld. De Belgen schijnen meer nationale fouten te hebben dan wie ook en naar onze mening zijn het de slechtste rijders van de wereld. Het zijn niet de eersten de besten, die onze zuiderlingen dat in de schoe nen schuiven. Dat doen Pat Moss ,en Eric Carlsson, meervoudige rallykampi oenen in hun boek „Kunst en techniek van autorijden", dat onlangs verscheen bij de uitgeversmaatschappij W.-Fries- land te Hoorn. Blijven we nog even bij het lijstje van de slechte automobilisten ter we reld dan blijkt, dat het echtpaar Carls son (als Britse en Zweed) echt niet chauvinistisch te werk is gegaan want de Grieken, Zweden, Denen en. Britten staan vervolgens op de ranglijst. In al deze landen, zeggen zei, zijn er duizen den rijders, die zeer gevaarlijk zijn, omdat ze zo veel slechte gewoonten heb ben, dat hun onbekwaamheid en gebrek aan consideratie bijna misdadig. De verdiensten van het boek liggen op een ander terrein dan dat het alleen maar aantoont wie goed en wie slecht rijdt. Patt Moss en Eric Carlsson wil len met dit boek een reële bijdrage le veren aan de verhoging van de ver keersveiligheid. „Eigenlijkj", zo schrijft de heer J. B. Th. Hugeriholtz in zijn voorwoord, „zou iedere automobilist dit boek grondig moeten lezen entoe passen. Dit zou een onvoorstelbare da ling van het aantal ongelukken en aan rijdingen te zien geven". Bovendien zo zouden wij er aan toe willen voegen kunnen veel automobilis ten ook materialistisch gezien er hun voordeel mee doen. Pat Moss en Eric Carlsson geven in deze uitgave waarde volle tips over bochtentechniek, remmen slippen, schakelen, het observeren van de weg, het anticiperen (waarmee in de onlangs voor de televisie gebrachte rij test nogal magere resultaten werden be haald) en het rijden onder moeilijke weersomstandigheden. Een bezwaar is van dit boek: het is niet prettig lees baar, het is wat saai en 't zou bijvoor beeld heel wat gemakkelijker ter hand genomen worden als de auteurs er wat van hun rallyverhalen in hadden opgeno men. Voor verluchting zorgen nu alleen een aantal foto's van Nederlandse ver keerssituaties, die speciaal voor deze uitgave werden vervaardigd door het Verbond voor Veilig Verkeer. Eigenlijk zouden belanghebbenden 400,per perceel in de aansluit kosten moeten bijdragen. Teneinde echter te voorkomen, dat bepaalde aansluitingen op grond van financiële bezwaren van de zijde van de huis eigenaren geen doorgang zullen vin den, hebben B. en W. uit een oogpunt van volksgezondheid gemeend deze terugvordering achterwege te moeten laten. De bijdrage zal door de waterlei ding mij. „Rhenen" geheel voor haar rekening worden genomen. vSSïlivói Heden, donderdag AMERONGEN Dorpshuis 20 uur: Causerie voor 't Nut. SCHERPENZEEL Gebouw Philalethes 19.30 uur: Bijeen komst NCVB. Hotel Schimmel 20 uur: Vergadering van de C.H.U. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De Legeraanvoerder* Morgen, vrydag SCHERPENZEEL Hotel Boszicht 19.30 uur: Propaganda- avond „De EendrachtA.N.M.B." BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De Legeraanvoerder". TENTOONSTELLINGEN Streekmuseum Rhenen tot 4 februari: Expositie van olieverf en gouaches van Elly Booy. Openingstijden van 1112 en 1417 uur. Dinsdag ook 1921 uur. Zondag en woensdag ge sloten. RHENEN. Vanavond vindt in het nieuwe Rhenense bejaardencentrum „De Tollekamp" de officiële aanbieding plaats van een geschenk, dat bestemd is voor de bewoners van het centrum. De gelden voor dit geschenk, dat nog niet nader mag worden omschreven, zijn bijeengebracht door het comité „Culturele voor zieningen bejaardencentrum" met medewerking van de gehele Rhenense bevol king. De aanbieding zal namens de burgerij geschieden door de burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch Ridder van Rosenthal. Tijdens een persconferentie die gisteravond in het „Irene"-gebouw door het comité werd gehouden, gaf de voorzitter, notaris S. J. Vleer, een korte uiteenzetting over de manier waarop men tot dit resultaat gekomen is. „Destijds is het comité „Culturele voorzieningen bejaardencentrum" in het leven geroepen met het doel gelden te COMPETITIE-STANDEN DISTRICT WEST (bijgewerkt t/m 18 jan. '67): le klasse: OODBC 1 (Dodew.) 9 9 0 0 117-63 18 EDV 1 (Ede) 9 7 1 1 113-67 15 DW 1 (Voorth.) 10 5 3 2 109-91 13 SDV 1 (Seherpenz.) 9 4 3 2 100-80 11 VTD 1 (Tiel) 9 3 4 2 93-87 10 DEZ 1 (Ochten) 10 4 2 4 103-97 10 DES 1 (Lunteren) 9 3 1 5 80-100 7 RDV 1 (Rhenen) 9 2 2 5 92-88 6 Slagvaardig 1 (Wml) 9 2 2 5 83-97 6 VRD 1 (Renkum) 7 1 0 6 52-88 2 BDV 2 (Bennekom) 9 0 1 8 50-130 0 BDV 2 twee winstpunten in mindering. BDV 2 degradeert automatisch naar de 2e klasse. Kampioen OODBC 1 moet met de Dis- trichtskampioenen uit Midden en Oost, t.w. DEV 1 (Oosterbeek) en DVD 1 (Doetinchem) een promotiecompetitie spelen voor twee plaatsen in de hoofd klasse. 2e klasse: DWS 2 (Ede) 9 7 1 1 104-76 15 DLC 1 (Druten) 9 7 1 1 103-77 15 GSZ 1 (Resteren) 8 5 0 3 80-80 10 WSDV 2 (Wagen.) 7 4 1 2 85-55 9 DEZ 2 (Ochten) 8 4 1 3 87-73 9 WSDV 3 (Wagen.) 9 2 4 3 89-91 8 EDV 2 (Ede) 6 2 0 4 51-69 4 BDSV 1 (Barneveld) 7 2 0 5 66-74 4 DJZ 1 (Slijk Ewijk8 1 1 6 64-96 3 DVV 2 (Voorth.) 9 1 1 7 71-109 3 DVV 2 degradeert automatisch naar de 3e klasse. Se klasse DES 2 Lunteren) 5 5 0 0 60-40 10 VTD 2 (Tiel) 2 2 0 0 34-6 4 BDSV 2 (Barneveld) 4 2 0 2 42-38 4 SDV 2 (Seherpenz.) 5 2 0 3 50-50 4 O. Genoegen 1 (Hrsk). 5 2 0 3 44-56 4 DCE 1 (Ederveen) 6 2 0 4 51-59 4 DJZ 2 (Slijk Bwijk) 5 1 0 4 35-65 2 verzamelen om de bewoners van het nieuwe hervormd bejaardencentrum zodra dit gereed was een geschenk aan te kunnen bieden. Wij hebben ge tracht dit doel te bereiken door het houden van een verloting, waarvoor veel mensen, uit alle lagen van de bevol king zich hebben ingezet. De opbrengst overtrof een ieders verwachtingen. De verloting zelf bracht f 6064,- op, terwijl daarnaast nog giften werden ontvangen uit het bedrijfsleven tei* waarde van f 1310,-. Voor deze grandioze opbrengst hebben wij een geschenk gekocht, hetgeen wij vanavond hopen aan te bieden aan de oudjes in „De Tollekamp". Volgens no taris Vleer zal de aanbieding een fees telijk karakter hebben. De muziekver eniging „Ons Genoegen", de Tiroler Ka pel en de zangvereniging „Eben Haëzer" zullen onder anderen hun medewerking verlenen. Het geschenk zal symbolisch aan één der oudste bewoners van „De Tollekamp" worden overhandigd. Het comité „Culturele voorzieningen bejaardencentrum", dat' in eerste instan tie werd opgericht om de gelden voor het geschenk te verzamelen, behoudt voorlopig zijn werking zolang er geld middelen aanwezig blijven. De moge lijkheid is echter niet uitgesloten dat het comité in de toekomst zal blijven voort bestaan met als taak de bejaarden ex tra verzorging te geven. Een bijzonderheid naast de zo suc cesvolle verloting is, dat de eerste en de tweede prijs, alsmede een 18-tal an dere prijzen nog steeds niet afgehaald zijn. Voor de eerste prijs een televi sietoestel hebben zich echter wel een tweetal gegadigden gemeld, die meen den er voor in aanmerking te komen. Aangezien zij echter hun lot in de loop des tijds waren kwijtgeraakt kon hier verder niet op worden ingegaan. Hope lijk zullen de winnaars van de verschil lende prijzen hun loten alsnog weten te vinden. RHENEN. Wat iedereen heeft zien aankomen is al een feit. Door de in gebruikneming van het noodpostkantoor op de benauwde Vismarkt voor het oude gemeentehuis is op verkeersgebied een noodsituatie ontstaan. In de gemeenteraadsvergadering van komende dinsdagavond komen B. en W. met voorstellen, om verschillende verkeersmaatregelen door te voeren voor de be nedenstad. De Rijnstraat moet gesloten worden verklaard voor alle verkeer (behalve voetgangers) in de richting van de Vismarkt. De Vismarkt moet in haar geheel gesloten worden verklaard in de richting van het Koningshof en het gedeelte van het Kerkplein, zuidelijk van de Cuneratoren, moet geslo ten worden verklaard voor het verkeer vanaf de Vismarkt in westelijke rich ting tot de aansluiting met het Koningshof. Bovendien zullen B. en W. een stopverbod ingevoerd zien voor de westzijde van de Rijnstraat, voor wat be treft het gedeelte dat is gelegen tussen de brandweercentrale en de aansluiting met de Vismarkt. Uit de betreffende stukken blijkt nog weer eens duidelijk, dat het nog wel enige jaren zal duren, voordat het nieuwe postkantoor aan het Fred. v. d. Paltshof zal worden gebouwd. Worden .de "voorgestelde verkeersmaatregelen door de raad overgenomen, dan betekent dat ongetwijfeld een aanmerkelijke verbetering in de benedenstad. Er zal dan een verkeersstroom komen vanaf het Koningshof in de richting van*de Rijnstraat. Mede door invoering van het stopverbod voor één zijde van de wel zeer smalle Rijnstraat zullen verkeersopstoppingen hier dan voor goed tot het verleden behoren. RHENEN Bij raadsbesluit van 30 januari 1951 werd een uitbreidingsplan vastgesteld, waarbij verschillende ter reinen op „Remnierden" werden aan gewezen als toekomstig industriegebied voor Rhenen. Van deze terreinen is een deel bouwrijp gemaakt, waarop zich reeds enkele industrieën hebben geves tigd, terwijl de overblijvende percelen nog moeten worden aangekocht. Daar wringt echter de schoen. Zeven tot acht jaar geleden zijn burgemeester en wethouders er al mee bezig geweest. I)e raad heeft zelfs bij besluit van 26 april 1960 tot onteigening van enige per celen besloten, maar de Kroon onthield goedkeuring en de industrievestiging was voor Rhenen definitief lamgelegd. De Recticel vertrok en ook de firma Kneepens vestigde zich in Resteren. De Kroon weigerde goedkeuring op grond van de overweging, dat blijkens onder zoek de gemeente Rhenen vooralsnog niet voornemens was tot uitvoering van het plan voor zover van belang over te gaan. Bij het doornemen van de stukken, die in de raadsvergadering van dinsdag aan de orde komen en waarin opnieuw wordt voorgesteld over te gaan tot ont eigening van ruim 8 ha op „Remmer den" krijgt men de indruk, dat het nu ernst gaat worden. Het gaat er op lij ken, dat B. en W. nu een ernstige po- ging doen om ruimte te scheppen voor nieuwe bedrijven en om bestaande be drijven gelegenheid te geven uitbreiding te verkrijgen op „Remmerden". Er zullen enkele bedrijven uit de kern van Rhenen moeten verdwijnen om ruimte te scheppen voor een op stapel staand uitbreidingsplan, kortom, B. en W. vinden het beter, dat de verschillen de industrieën, die nog in het Grebbe- kwartier zijn gevestigd, worden samen getrokken op „Remmerden". Kleinere bedrijfjes kunnen dan weer terecht in het Grebbekwartier. De aangevoerde motieven zijn nu dui delijk. Men kan zich afvragen, waarom heeft het gemeentebestuur van 1958 niet duidelijk te kennen gegeven, dat het ernst was. Wellicht had de Kroon dan wel goedkeuring verleend en zouden er een paar aantrekkelijke bedrijven voor Rhenen behouden zijn gebleven. Het gaat hier om ruim 8 ha terrein, eigendom van de N.V. Beheer- en Ex ploitatiemaatschappij „Addenshoeve", waarmee niet valt te eggen of te ploe gen, omdat de verhouding tussen de aandeelhouders zodanig is, dat de sta tutair vereiste goedkeuring voor de verkoop van deze grond niet kan wor den verkregen. Onteigening zal dus de enige weg zijn om de terreinen in het bezit te krijgen. Om de nu te onteigenen gedeelten volledig te kunnen ontsluiten is het noodzakelijk langs de noord-oostgrens van het betreffende gebied een weg aan te leggen. Daarvoor is een extra strook grond nodig ter breedte van 12 meter. Deze percelen zijn belast met een recht van opstal. Deze grondstro- ken en deze opstalrechten zijn tevens in het onteigeningsplan begrepen. De gronden zijn momenteel in gebruik als voetbal- en trainingsveld (achter de sparren), als bouwland en erf. De boerderij van Miltenburg dient een voldoende verbinding met de bij deze boerderij behorende landbouw gronden te behouden. Ze liggen ten noorden en oosten van het geprojec teerde industrieterrein. Hiertoe is bui ten het onteigeningsplan gehouden een 5 meter brede strook langs de noord westelijke grens tot aan de aan te leg gen weg. SCHINNEN De politie te Schinnen hééft proces-verbaal opgemaakt tegen de landbouwer E. wegens dierenmishan deling. E. wordt ervan beschuldigd twee honden te hebben verdronken na ze eerst danis te hebben midhandeld. Vorige week bracht een poedel een bezoek aan de teef van E. Aangezien de landbouwer hier niet op gesteld was, mishandelde hij het dier en liet het vervolgens weer los. Dinsdag bracht het opnieuw een bezoek aan de hond van E. Om voorgoed van het beest ver lost te zijn, bond E. de poedel een ge wicht van tien kilo om de nek en gooi de het in een achter zijn boerderij ge legen put. De politie van Amstenrade, die door de eigenares van d e hond, een inva lide vrouw, was gewaarschuwd, vond het kadaver van het dier in de put, waar zich nog een andere hond bleek te bevinden, die na een niet dodelijk schot in de kop eveneens was verdnqiiken. Een derde hond, een poedel, die op tentoonstellingen verscheidene prijzen heeft behaald, werd door E. zo mishan deld, dat dit dier door de veearts moest worden gecastreerd. In Groningen gaan zeven kerkge nootschappen zich bezighouden met pastoraal werk onder gehoorgestoor den. Totnutoe ging dit werk uit van 't Koninklijk Instituut voor Doofstom men en de Nederlandse Christelijke Bond van Doofstommen. Dit gebeurde buiten de kerk om. "i

De Vallei | 1967 | | pagina 5