„Eikaars mentaliteit leren begrijpen, dat zou incidenten beslist tegengaan" I raining is en kei voor verhoging van conditie Kampioenschappen Stichtse Turnkring in Amersfoort Panters kan puntenaantal morgen zeker uitbreiden Financiën en Economie SSVU zal 3-8 nederlaag tegen DOVO niet vergeten zijn Flauw „Chaine des Rötisseurs" at in cafetaria Kampioenschappen driebanden in Eist DOYO-amateurs tegen semi-profs van HVC DVSA-programma Salamanders speelt oefenwedstrijden Tom Okker weer een ronde verder Kerk vraagt hobbyisten VOORZITTER VOETBALVERENIGING MALUKU MUDA: WISSELMARKT Automobilist zwaar gewond Profs Doelpunten Toekomst SKF-teams morgen in Utrechts micro-gewoel Van der WERFF HUBREGHT Drukke zaak Afd. Utrecht D.O.V.O.S.S.V.U. Biljarten Dinsdag in Amersfoort Grote afvaardiging van Sparta Hockey Volleybalcompetitie Geen dividend en winst bi j Ho II and ia Vauxhall zuiniger op Daggeld weer verhoogd Pye adviseert bod Philips te accepteren Bromfietser gewond bij valpartij Japanse auto verdringt Britten K.Z.K. weer 20 VRIJDAG 27 JANUARI 1967 VEENENDAAL BARNEVELD Een simpel be richtje in de krant: „Maluku Muda heeft van de afdeling Utrecht van de KNVB een „laatste waarschuwing" ont vangen in verband met de ongeregeldheden, die zich de laatste tijd bij voortduring tijdens wedstrijden van deze club voordoen. Bij de eerstvolgende kwalijke actie van publiek of spelers jegens bijvoorbeeld de scheidsrechter zal de afdeling Utrecht niet schromen de zwaarste straf toe te passen. Met name wordt in het KNVB-schrijven genoemd: het voorstellen van royement aan de KNVB- Den Haag. Hoewel het niet zo geformuleerd is, zou men kunnen stellen, dat Maluku Muda wegens zijn laatste vergrijpen nu gestraft is met 'n voorwaardelijk royement". Bovenstaand bericht stond in 1966 in de krant. Nu is het alweer maanden later en 'n spreekwoord zegt: „de tijd heelt vele wonden". Er is ook een spreekwoord dat zegt: „vergeten, maar nooit vergeven". Deze gezegden kent ook de voorzitter van de voetbalvereniging Maluku Muda in de gemeente Ede, de heer R. E. Abraham. Wij brachten hem een bezoek. Het eerste spreekwoord, de tijd heelt vele wonden, verwerpt hij al gauw. Hij wil niet dat de tij<l de ontstane wonden heelt, hij wil zélf die wonden helen. Aan het tweede, vergeten, maar nooit vergeven, kan hij weinig doen. Dat heeft betrekking op de tegen standers. Hij weet, dat zijn spelers geen lieve jongens zijn, hij weet dat er kwalijke incidenten geweest zijn op de voetbalvelden en dat betreurt hij zeer. Zijn visie op de zaak is helder; een visie, die absoluut bijval moet oogsten. Deze man wil zijn ogen niet dichtknijpen voor het gebeurde, hij wil de moeilijkheden vastgrijpen en ze eens en voor altijd uit de wereld helpen. Eén van de wa penen waarmee hij de moeilijkheden te lijf wil gaan is: zijn voetballers de westerse mentaliteit doen begrijpen. „Ik zie het als mijn taak om alles goed op te bouwen opdat wij in goede verstandhouding met andere vereni gingen kunnen spelen en dat er begrip voor elkaar be staat. Ik probeer mijn voetballers de westerse mentaliteit want die is anders dan de onze uit te leggen. Ik wil, dat ze die mentaliteit begrijpen. Wij Ambonezen zijn gevoelig en daarom probeer ik vaak op de sentimenten van de jongens te werken. Maar ook vraag ik de, om het zomaar te noemen, westerse ploegen ónze mentaliteit te begrijpen. Als de onderlinge verstandhouding bereikt is, ben ik tevreden en zie ik het alsof ik mijn taak tot een goed einde gebracht heb". het begin van dit jaar heb ik tegen de jongens gezegd: het is nu '67. laten we alles vergeten, dat in het vorige jaar ge beurd is en voetballen zoals er gevoet bald behoort te worden. Om nog eens oude koeien uit de sloot te halen. Bij Unitas in Veenendaal is ook een incident voorgekomen. Daar was ik niet bij. Ook daar moet het ge beurd zijn door het elkaar niet willen begrijpen. In Hamersveld zijn ook eens moeilijkheden geweest. Toen kwam ik tussenbeide en je moest eens weten, wat mij niet naar het hoofd geslingerd werd Als voorzitter van een vereniging mag je toch wel proberen onenigheden uit de wereld te helpen? Nee, ik mocht mij er niet mee bemoeien! Je moest ook eens weten, wat jongeren ons ouderen naar het hoofd gooien. Het respect voor de oudere garde is bij ons Ambo nezen veel groter. De spelers Maluku Muda zullen het niet in hun hoofd h»"en een bestuurder met zijn voornaam aan te spreken. Tegen mij zeggen ze bij voorbeeld altijd Broer," ADVERTENTIE A.S. ZATERDAG Aanvang 2.30 uur SPORTPARK PANHUIS Een bekend tafereel van 'n waslokaal na een zware training. Maluku Muda vormt geen uitzondering op de regel 's Avonds om negen in het Ambonezendorp Barneveld eigenlijk aan. In zijn woning uur komen wij De Biezen bij gemeente Ede op nummer 43 treffen wij voorzitter Abraham, na de training van de Maluku Muda-spelers. Terwijl hij met ons meeloopt naar het waslokaal, zegt hij: „De jongens wor den twee keer in de week getraind door de heer Bleyenberg uit Garderen. Vanavond was hij er niet en daarom heb ik zelf de jongens getraind. De oefeningen die wij aanhouden, zijn alle afgestemd op conditie-training. Aan bal behandeling, koptechniek en dergelijke ons anders. Voor die dingen zijn wij gevoeliger. Als wij om onze huidskleur uitgescholden worden, dan blijft daar wat van zitten en dat raken we zo gauw niet kwijt. Onze trainer is een sergeant-sportin- structeur en die traint Maluku Muda pro deo. Hij kan onze jongens al veel van de westerse mentaliteit uitleggen. Ikzelf meen door mijn opleiding ook de aard van de westerlingen beter te be grijpen en dat begrijpen wil ik overdra gen aan onze voetballers. Andersom moet het ook zijn. Een westerling moet de meer oosters georiënteerde mens doen wij nauwelijks. Dat hoeft ook niet, trachten te begrijpen. Dat zie ik als dat hebben onze jongens niet nodig. En kel en alleen conditie-training. Dikwijls gaan we de Lunterse Berg op en dan loopt de jongens het zweet werkelijk met stralen van het lichaam. Een spel methode hebben we ook niet. We zeg gen nooit, die tegenstander heeft zo of zo'n spelmethode, dus, dan moeten wij dat er tegenover stellen. Dat doen we nooit. Wel praten wij veelvuldig over de tegenstander, met het doel die te genstander te kennen en werkelijk te begrijpen." Nadat wij het gebruikelijke tafereel in 'n waslokaal aanschouwd hebben, lopen wij met de heer Abraham terug naar zijn woning. „Wij hebben maar één veld", zegt hij, „en dan nog een klein stuk om op te trainen. Hoeveel leden wij hebben? 56 senioren en 36 junioren. De meeste senioren zijn in Indonesië geboren. De jongeren weten van dat land niets meer af. Maluku Muda is in 1957 opgericht als sportvereniging. Wij hebben o.a. aan korfbal en volleybal gedaan. Dit jaar hebben we ook déel- genomen aan bedrijfsvoetbal. In verge lijking met ons geboorteland zou ik wil len zeggen, dat- in Indonesië het voet bal enthousiaster beoefend wordt. Daar had men tot voor kort nooit van be taald voetbal gehoord. Er is bijvoor beeld eens een Papoea, Harnas, naar Nederland gekomen en hij kwam bij HVC terecht. Ik heb weieens met hem gepraat en hij zei: „Ik ben door HVC hier naar toe getrokk -ï. Nu verdien ik geld, maar toch geef ik de voorkeur aan het amateurvoetbal, want nu is het gewoon mijn plicht om te voetballen." Ook zijn twee Maluku Muda-spelers prof geworden. Sja Haya ging naar Elinkwijk. Hij was een van de oprich ters van onze vereniging. Twee heb ben er bij Hilversum gevoetbald. Ze zijn teruggekomen." Onderwijl zijn we weer bij de heer Abraham thuis aangeland en het blijkt al gauw, dat wat in 1966 rond Maluku Muda gebeurd is, hem niet met rust wil laten. „1966 was een droevig jaar voor ons. Er is veel gebeurd en wij willen, dat dat niet weer voorkomt. Wij hebben een Nederlandse trainer aange trokken, speciaal om die kwestie van verschil van mentaliteit. Misschien zijn wij in de afgelopen jaren niet Westers genoeg geweest. Kijk, als een westerse voetballer in het veld uitgescholden wordt voor weet ik wat, dan zal dat bij hem het ene oor in en het andere uit gaan. Tenminste, dat is zo in de mees te gevallen. Wanneer iemand tegen een westerling zegt: verrekte, vuile blanke, dan zal de man tegen wie dat gezegd wordt, zijn schouders ophalen en zeg gen: Als jij dat zo graag wil zeggen, Hnn n-a n"p io "in" irmnr. Dat Hert bij een taak voor de clubbesturen. Wan neer hier een ploeg komt spelen, dan zoek ik altijd gauw een bestuurder op en vraag hem als er wat gebeurt in het veld of langs de lijn direct naar elkaar toe te komen. Die problemen moeten wij uitpraten. Als er in een voorgaande ontmoeting wat gebeurd is, dan moeten wij ook elkaar opzoeken en vragen: Is er van dat incident nog iets blijven hangen? Als een speler met een oude wrok het veld inkomt, dan is dat al direct funest. De tendens voor mati ging is er volgens mij wel." „Hier is nog nooit een incident voor gevallen. Het was altijd in uitwedstrij den. Hoe dat komt, weet ik niet. In Er wordt van Maluku Muda gezegd, dat als de ploeg werkelijk wil, ze ge makkelijk een kampioenschap kan beha len. Er is echter altijd een „maar" in het spel. Voorzitter Abraham is het hier direct mee eens. „In snelheid kloppen onze voetballers de meeste tegenstan ders. Ook de technische kant is sterk, maar daar heb je dat woordje die technische kant is te ver doorgevoerd. De jongens denken niet zo aan doel punten. Ze schieten ook weinig. Het mooie zouden onze spelers moeten la ten vallen. Ze willen drie man passe ren en de bal dan heel netjes in het doel laten rollen, 't Moet echter zijn: ELST Zaterdag om 1 uur zullen de kampioenschappen driebanden voor de tweede-klassers van het district Vee nendaal in Sportlust te Eist beginnen. De prijzen voor de winnaars worden beschikbaar gesteld door de biljartver eniging „Sportlust". VEENENDAAL Zoals reeds aan gekondigd was het te verwachten, dat DOVO deze weken een uitnodiging van de betaalde tweede-divisieclub H.V.C. uit Amersfoort zou ontvangen. Dinsdag a.s. zal DOVO 's avonds trachten de eervolle uitnodiging waar te maken op het terrein „Birkhoven" van H.V.C. H.V.C. heeft meer van deze lichtwed- strijden op het programma staan en ziet deze ontmoetingen in het kader van de conditietraining. Dinsdagavond fun- geert DOVO dus als sparring-partner. VEENENDAAL Morgen zullen de meisjes, jongens, dames en heren van de gymnastiekvereniging Sparta afvaar digingen sturen naar het kampioenschap van de Stichtse Turnkring te Amers foort. Aan dit turnspringkampioenschap zal deelgenomen worden door vele vereni gingen van de Stichtse Turnkring; zo wel gymnasten uit Zuid-Holland als 't Gooi, de Veluwe en de Betuwe zullen hun beste krachten aanvoeren voor ver overing van de ere-prijzen. Het Veenendaalse Sparta zal de ver eniging met één van de grootste deel nemersaantallen zijn. Voor de jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar zullen de wed strijden beginnen om 4 uur en ver wacht wordt, dat het programma om 7 uur afgewerkt zal zijn. De meisjes hebben twee langemat- en paardspring- nummers op het programma staan. De jongens zullen met het nummer tafel met mini-tramp uitkomen. (De mini- tramp is sinds enkele weken ook in het bezit van Sparta). De dames zullen omstreeks acht uur aantreden voor het paardspringen met mini-tramp en de heren wagen zich hier later eveneens aan. De popilariteit van dit kampioenschap is groot, terwijl het peil er eveneens mag zijn. Volgende week zullen de springnummers, welke in Amersfoort uitgevoerd worden, in rayonverband herhaald worden. Het Achterbergse Ex celsior is dan de gastheer van de bij het rayon De Gelderse Vallei aangeslo ten gymnastiekverenigingen. Voorzitter Abraham: ik zie het be vorderen van de onderlinge verstand houding als een taak. O doelpunten, niets anders, al druk je de bal er met de borst in, wat geeft dat, als het maar zoden aan de dijk zet. We hopen en velen met ons dat Maluku Muda na afloop van het jaar 1967 kan zeggen: dit was een gunstig jaar. Het viermansbestuur, voorzitter Abraham, secretaris Titerasole, penning meester Suripaty en commissaris Tu- rey, zal zich inspannen Maluku Muda een klinkende naam op alle gebied te geven. Dat kan het Maluku Muda-be- stuur niet alleen. Daarvoor is de hulp nodig van de voetbaltegenstanders. De zen moeten proberen de Abonezen te be grijpen als mens. Een slotopmerking van de voorzitter is: „De spelers die licht ontvlambaar zijn, zouden een kruik met koud water op de rug moeten bin den en wanneer zij woede voelen opko men, een hand vol van dat koude water over het hoofd gooien. Ook voor onze spelers zou deze regel helpen." AMERONGEN Voor zondag staat voor D.V.S.A. 1 de zware uitwedstrijd tegen Veenendaal te wachten. De Ame- rongers zullen beslist de 17 nederlaag op eigen terrein nog niet vergeten zijn. De wedstrijd begint om half drie en het vertrek uit Amerongen is gesteld op 2 uur. Te verwachten is, dat men met eigen auto's de reis naar Veenen daal zal maken. Voor het tweede elftal staat om half drie te Maarn de ontmoe ting met S.V.M.M. 2 op het program ma. Het D.V.S.A.-bestuur stelt echter pogingen in het werk deze wedstrijd reeds om 12 uur te spelen. Het eerste elftal van do zaterdagaf deling speelt om drie uur op de Burg wal tegen B.V.C. Ook de jeugd start morgen weer. Om twee uur te Veenendaal D.V.S.A. A - G.V.V..V B en om kwart over drie zul len R.K. Unitas en D.V.S.A. B elkaar ontmoeten. De overige jeugdelftallen zijn vrij. VEENENDAAL. SKF aanvaardt morgen weer de reis naar het micro- toernooi in Utrecht. Het eerste team van SKF komt eindelijk weer compleet uit. De drie tegenstanders zijn morgen: Altius, SVMM en DSV. Senioren 2 krijgt de kans zich te revancheren, terwijl junioren 2 voor het eerst in het veld komt. De stand in poule 0 van het eerste seniorenteam is: Doorn 6 10 Vinken 6 5 RDZ Altius 6 9 Austerlitz 6 5 Altius 1 6 7 SKF 6 5 Kameo 6 6 DSV 6 4 Altius 2 6 6 SVMM 6 3 Het programma voor morgen: 18.30 uur: Altius 1—SKF 1; 19.30 uur: SKF 1—SVMM 1; 20.30 uur: SKF 1— DSV 1. De stand in poule P van SKF 2 luidt: RDZ 2 Arena 1 Sparta 1 DSV 2 SKF 2 VIKO 1 Vinken 2 De morgen te spelen wedstrijden: SKF 2—Viko 2; RDZ 2—SKF 2; Vinken 2—SKF 2. Het programma voor de junioren 2: Viko 1—SKF 2; Olympia 1—SKF 2; SKF 2—KVO 1. Verder nieuws bij de actieve korfbal lers is, dat Herman Diepgrond de junio ren en het eerste en tweede senioren team gaat trainen, daar trainer Hans Bosscher door ernstige blessures voor enige tijd uitgeschakeld is. Van 31 juli tot en met 9 augustus gaat SKF met vakantie en het zal deze vakantie houden in Duitsland, evenals vorig jaar. Voorts gaan de korfballers donderdag 23 februari vergaderen. VEENENDAAL De elftallen van de hockeyvereniging De Salamanders gaan het komende weekeinde weer goed draaien. Zaterdag ontvangen de jongens A Wageningen D. Aanvang half drie. De elftallen gaan weer goed draaien, maar dat betreft nog niet de competi tie. Alleen de jongens A spelen een com petitiewedstrijd, de heren en dames gaan trainingswedstrijden aan met M.H.C. te Maarn. Het sterke geslacht treedt om kwart over één aan en de dames volgen om 14.30 uur. De opstelling van de jongens ziet er als volgt uit: Doel: H. Suydendorp; achter: W. van Santen, B. Andeweg en J. Boogaard. Midden: R. van de Wal en J. de Kleuver. Voor: Adr. Hey, Th. Bakker, W Prinsen, J. D. van Dam en A. van Hardeveld. ADVERTENTIE Postbus 3446, Amsterdam-C Telefoon: 020-222055 0 BeursoverzlcHt no. 417 0 INTERLAS - ENKES - MENEBA VEENENDAAL Vanavond reeds reist de herenploeg van Panters 2 naar Utrecht om het in het Parochiehuis op te nemen tegen SVV 2. Dit wordt een der lastigste uitwedstrijden voor Panters, maar we zien de ploeg toch ongeslagen blyven. Heren 1 gaat morgen naar Woerden om strijd te leveren tegen Valbovol 4 en uit deze wedstrijd kan Panters 1 minstens een punt behalen. Dames 1 komt thuis ook weer eens tussen de lijnen en wel morgenmiddag om drie uur tegen het Hilversumse VIF. Ook hier ligt een Veenendaalse overwinning in de lijn der verwachtingen. In Hilversum werd het destijds een moeizame 32 overwinning van de da- mesploeg op VIF. Uitwedstrijden zijn zeker bij het volleybalspel altijd veel moeilijker dan thuiswedstrijden. Vaak moet uit in grote zalen worden gespeeld zoals uit tegen Hilversum. Thans moe ten de Veenendaalsen in eigen huis een gemakkelijker zege tegemoet gaan en men is ook, gezien de stand op de rang lijst, verplicht een overwinning te boe ken. Heren 2 zal het vanavond in Utrecht niet gemakkelijk krijgen tegen S.V.V. 2. Deze ploeg staat onzes inziens wat te laag genoteerd in de eerste klas, maar daar ze is samengesteld uit spelers, waarvan er verleden jaar nog enkele in het eerste team speelden, moeten we aannemen, dat ze beter kan en dit ze ker tegen het nog ongeslagen Panters 2 wil tonen. Tevens „ligt" het Parochiehuis Pan ters niet zo bijzonder, een reden te meer om een heel moeilijke wedstrijd te voorspellen voor de Veenendalers. Toch zien we de nog ongeslagen positie gehandhaafd blijven. Ook Panters 1 van de heren gaat uit en wel naar Woerden. Morgenmiddag treedt het aan tegen de jonge Valbovol 4-ploeg, waar van Panters verleden week vrij ge makkelijk won. Thuis zijn de Valbovol- ploegen altijd heel moeilijk te nemen obstakels. Een gelijk spel zal voor Pan ters 1 een goede uitkomst zijn. Het wordt morgenmiddag een heel drukke zaak in de zaal van het Chr. Lyceum aan de Tuinstraat. Maar liefst vijf wedstrijden zullen er dan achter elkaar worden afgewerkt. Om twee uur speelt het jongens-jeugdteam van Pan ters tegen het Woerdense Hercules. Een moeilijke partij, maar we zien een punt thuis blijven. Dan om drie uur dames 1 tegen V.I.F., om vier uur Heren 3 te gen Tibra 1, wat een heel aardige wed strijd kan worden met winstkansen voor Panters 2. Om vijf uur treedt heren 4 aan tegen het altijd wisselvallige U-S.S. 5. Om zes uur tenslotte speelt het tweede damesteam tegen Kracht en Vlugheid 1 uit De Meern, waaraan de Veenendaalse meisjes de handen meer dan vol zullen hebben. Toch moet het mogelijk zijn uit deze strijd een gelijk spel te slepen. Al met al een heel druk weekeinde voor Panters met vrij goeds vooruitzichten voor de hoofdteams, dis moeten trachten de koppositie te behou den of aansluiting bij de kop van ds ranglijst te houden. AMSTERDAM De N.V. Hollandia- Kattenburg heeft in het per 30 novem ber 1966 geëindigde boekjaar in tegen stelling tot de aanvankelijke verwach tingen, geen winst kunnen behalen, zo dat geen dividend zal kunnen worden uitgekeerd, zo wordt in een communi qué medegedeeld. Hoewel de omzet aanzienlijk hoger was dan in 1965, bleven aan het einde van het jaar echter nabestellingen uit tengevolge van de zeer ongunstige situa tie op de verkoopmarkt. Daardoor zijn de voorraden aan het einde van het boek jaar in belangrijke mate gestegen. Dit maakt het noodzakelijk de voorzieningen tegen de risico's gelegen in de goederen voorraad naar verhouding te verhogen. De vooruitzichten voor het lopende boek jaar zijn onzeker. (In 1965 was de winst eveneens nihil en werd het dividend ge passeerd). LONDEN. In de kantoren van de Vauxhall-fabrieken in Luton en Dunstable is één op de vier lampen ver wijderd in het kader van een zuinig heidsactie. De Amerikaanse president-directeur David Hegland heeft voorts opdracht gegeven te bezuinigen op telefoonge sprekken en schrijfartikelen in een po ging voor de 26.000 werknemers normaal een vijfdaagse werkweek te handhaven. AMSTERDAM. Het tarief voor daggeld (call money) is, ingaande heden, wederom met een half procent verhoogd tot 4y2 pet. Gisteren werd het tarief eveneens met een half procent verhoogd tot vier pet. De verhoging vloeit voort uit het feit, dat de geldmarkt steeds krapper is geworden als gevolg van de ultimo-opvragingen. KEULEN. Tijdens de internatio nale indoorkampioenschappen van West-Duitsland heeft Tom Okker zich donderdag met zijn partner Drossart (Belg.) geplaatst voor de derde ronde van het herendubbelspel. Met veel moeite versloegen zij de Duitser Plötz en de Tsjech Kukal met 9-7, 9-11 en 6 4. Voor Niek Fleury is het toernooi afgelopen: samen met de Zwitser Wer- ren verloor hij eervol in de tweede ronde van het herendubbelspel van 't sterke dubbel Bungert/Darmon (Did./ Fr.): 6-3, 9-11 en 1-6. De Duitser Kreinberg, die woensdag de Fransman Contet uitschakelde, won nu van de veteraan Jaroslav Drobny met tweemaal 7-5 en hij plaatste zich hiermee voor de kwartfinales van het herenenkelspel. Bij het damesenkelspel is men tot de halve finales gevorderd. Geplaatst hebben zich Ann Jones (gr.-Br.), In- grid Loefdal (Zw.), Ingrid Loeys (Belg.) en de Frangaise Monique Sal- VEENENDAAL DOVO zal mor gen de uitgestelde wedstrijd tegen SSVU spelen op het Sportpark te Vee nendaal. In de eerste ontmoeting moes ten de Utrechtse spoorwegmensen een 3-8 nederlaag incasseren. (DOVO 18- 19; SSVU 12-11) De andere tweede klasser uit 't Veen, GVVV zou een week rust hebben, maar 't bestuur van de blauwwitten heeft een vriendschap pelijke wedstrijd gearrangeerd met de eerste klasser van de zondag, SML in Arnhem. Het ls GVVV de laatste tijd voor de wind gegaan, maar volgende week komt de gevreesde tegenstander op bezoek, namelijk RVVH. en het is de vraag of de Veenendalers zich dan reuzendoders kunnen tonen. De Merino's gaan op bezoek bij Spar ta in Nijker ken deze ontmoering zul len de Veenendalers bij zeker niet in winst kunnen omzetten. De Spartanen waren al eens aan de Wageningselaan en he twerd een „emotioneel" duel. Me rino's verloor met grote cijfers. (Spar ta N 13-17; Merino's 13-15) VRC gaat naar Arnhem. ESA zal de Veenendaal se ploeg opwachten. De racingclu bheeft zich naast SKV bovenaan de ranglijst geplaatst en heeft daardoor dus van zelfsprekend kampioensaspiraties. ESA zal VRC gelade n opwachten VRC moet, gezien ook de 3-0 zege vorige week tegen SKV, kunnen winnen. VRC 11-17; ESA 12-10) In de eerste klas van de afdeling Utrecht speelt Musketiers tegen CSW. Musketiers liet het vorige week wat afweten tegen Cobu Boys (krappe 2-0 overwinning) en zal het tegen runner- up CWS beslist niet gemakkelijk krij gen. Musketiers 12-20; CWS 12-16). In de tweede klasse zal Candia ,66 het tegen het sterke Hees wel moeten afleggen (Hees 11-14; Candia 10-8), zal Kulan revanche willen voor de 8-2 nederlaag tegen Renswoude (Rensw. 12-16; Kulan 11-10) en zal NSVS- Rood Wit een ontmoeting worden van twee staartploegen, die de punten heel hard nodig hebben. (Rood-Wit 12-9; NS VS 12-5) SVP zal in Scherpenzeel ook een met revanche-gedachten be zield Valleivogels vinden (SVP 11-14 Valleiv. 12-12). In de derde klas zal Scherpenzeel het tegen Zwart Wit wel bolwerken. (Scherp. 12-21; Zwart W.it 13-15) zal 't momenteel sterk voor de dag komende DVSA 't zwakke BVwC weten te kloppen (DVSA 12-15 BVC 11- 2) en zal ook Advendo '57 op eigen veld Langbroek weinig toestaan (Adven do Tl-18; BV Cll-2). AMSTERDAM, 26 jan. Londen 10.08—10.08}; New York 3.61^—3.61 A; Montreal 3.34 H—3.35!1,; Parijs 72.94- 72.99; Brussel 7.23}—7.23§; Frankfort 90.83}—90.88}; Stockholm 69.85—69.90; Zürich 83.43}-83.48}; Milaan 57.75}— 57.81}; Kopenhagen 52.21—52.26; Oslo 50.48—50.53; Wenen 13.95}13.96}; Lis sabon 12.57}—12.58J. LONDEN. De raad van commis sarissen van Pye of Cambridge Ltd en zijn financiële adviseurs Morgan Gren- fell and Company adviseren alle houders van gewone aandelen Pye, in te gaan op het bod van Philips, zo heeft Pye bekend gemaakt. AMSTERDAM De oorzaak voor de flauwe stemming van gistermiddag voor de meeste internationale waarden moet hoofdzakelijk in Amerika worden ge zocht. Het verzoek van president John son om de reeds bestaande en door president Kennedy ingestelde „egalisa tie-belasting" (extra belasting van de Amerikanen bij het aankopen van ef fecten in het buitenland), met twee jaar te verlengen heeft woensdagavond in Amsterdam een forse koersdaling voor de Nederlandse fondsen tot gevolg ge had. Dit niet door Amerikaans aanbod, doch door lokale verkopen. Het was meer de psychologische factor waar door tot verkopen werd overgegaan, want in feite is er niets veranderd. Een tweede punt voor de flauwe stem ming in Amsterdam was dat Wall Street woensdag tegen het slot flinke koersda lingen te zien gaf. Philips gaf een ster ke koersreactie te zien, na de vaste stemming voor dit fonds eerder deze week. Philips zakte in tot 81.70, tegen gisteren als slotprijs 85.30. Unilever daalde bijna 2i£ gulden. Kon. Olie gaf 1% gulden prijs. Unilever deed 90.10, Kon. Olie 124.30. De beurs vraagt zich af waar Philips de circa f. 220 min vandaan moet halen, in verband met de overneming door Philips van de Pye- aandelen. AKU was gevoelig lager op 52. Dit op de gepubliceerde 4e-kwartaal- cijfers 1966. Hoogovens werd twee pun ten lager op 280 geadviseerd, doch KLM gevoelig lager, daardat dit fonds giste ren op de New Yorkse beurs drie dol lar inzakte. Ook Kon. Olie en Unilever waren in Wall Street lager, doch Phi lips bleef er onveranderd. De handel in de hoofdfondsen was gedurende de ge hele beursduur gering. In de scheepvaartsector lag het aan deel Kon. Boot goed gedisponeerd in de markt. De overige aandelen in deze sector gaven geen veranderingen van betekenis te zien. Ook de cultures ver anderden weinig. De Staatsfondsen- markt was prijshoudend met weinig za ken. De verlaging van het Engelse dis conto van 7 tot 6J/£ pet. had geen ster ke invloed op de gang van zaken in Amsterdam. Ook in de lokale afdelingen kwamen koersdalingen voor. Kon. Zout/Ketjen werd lager geadviseerd op het onver anderd dividend van 20 pet. over 1966. Hierbij dient te worden aangemerkt, dat dit aandeel de laatste dagen zeer sterk in koers is gestegen. De stemming voor de bier-aandelen was verdeeld. BENNEKOM Om de leden van de Gereformeerde Kerk in Bennekom meer in te schakelen bij diverse „kerkelijke" werkzaamheden probeert de Commissie van Beheer van de kerkgebouwen doe- het-zelvers bereid te vinden kleine repa raties en verbeteringen aan de gebouwen te verrichten. Uitgangspunt van deze actie is het feit dat ieder jaar een aantal kleine werkzaamheden voorkomen, wei- ge geheel of gedeeltelijk door minder „geschoolden" uitgevoerd kunnen wor den. Op een groep schilders" zit de Gereformeerde Kerk al te wachten, want de Kerkeraadskamer moet drin gend een opknapbeurt hebben. EDE Met hoofdwonden is gister morgen de heer S. uit Ede in 't Juliana- ziekenhuis opgenomen nadat hij op het rijwielpad van de Lunterseweg met zijn bromfiets was komen te vallen. Een achteropkomende bromfietser, de heer M. eveneens uit Ede zag te laat de brommer op 't fietspad liggen en kwam daardoor eveneens te vallen. De brom fiets van de heer M. werd beschadigd. M. zelf liep geen letsel op. BENNEKOM Met 'n hersenschud ding, enkele hoofdwonden en een ge kneusde schouder moest gisteravond de heer K. uit Bennekom in het Streek ziekenhuis worden opgenomen nadat h(J met zijn personenauto in de Dikken- bergweg uit de bocht was gevlogen. De auto werd totaal vernield. LONDEN In 1966 heeft de Japan se autoindustrie met een produktle van 2.286.585 voertuigen Groot-Brittannië van de derde plaats verdrongen. De V.S. staan op de eerste plaats met 9.900.000 voertuigen, gevolgd door Duitsland met 2.900.000. Dit is meegedeeld door de vereniging van autofabrikanten en handelaren S.M.M.T.) welke de Britse produktie op 1.603.679 7%) en die van vracht wagens op 439.675 Z6Vc) stelt. Ook de Franse produktie kwam in 1966 even boven de 2.000.000 voertuigen. De Britse autoproduktie wat 't laagst sinds 1963 en de uitvoer zakte tot maar iets boven het peil van 1962. ARNHEM. Commissarissen en di rectie van Koninklijke Zout Ketjen n.v. delen mede, dat de concernresultaten in het tweede halfjaar 1966 blijkens de thans bekende nog voorlopige cijfers boven de in augustus 1966 daarover uit gesproken verwachting zijn uitgekomen. Het voornemen bestaat om aan de op 28 april te houden aandeelhoudersver gadering voor te stellen het dividend over 1966 op 20 te bepalen. (Onv.) NEW YORK. De ver gaderende leden van de „Confrérie de la Chaine des Rótisseurs" hebben in een automatiek ln de kel der van het pand op de hoek van Broadway en de 58ste straat een voortref felijk diner genoten. In deze automatiek, een restaurant in cafetaria stijl, wordt het voedsel via automaten aan de klanten verstrekt. De gasten, in avondkle ding gestoken, liepen langs de automaten, ter wijl camera's de vreemd ste bijeenkomst van de „Chaine des Rótisseurs" sinds haar oprichting in 1248 vastlegden. De automatiek was niet in zijn gewone doen. Hij was gesloten voor 't publiek. De tafels waren gedekt met rood damasten lakens en versierd met kaarsen in zilveren houders, rode en witte anjers en massa's tafelzilver. Terwijl musici van tafel tot tafel gingen, genoten de gasten van een diner van negen gangen ka viaar, zalm in een witte wijn saus, rundvlees geroosterd met truffels, kwartels in apsic, ver schillende kaassoorten en Franse appeltaart, alsme de wijn, wijn, w(jn. Daar bij kwasten nog oesters, kreeft, paddestoelen, steur, worstsoorten enz. Voor het diner werd champagne ge serveerd. Paul A. Spitler, voorzitter van de afdeling New York van de „Chaine". zei dat het diner in een automa tiek gehouden werd, om dat „wij overal eten waar het voedsel voortreffelijk is". De automatiek wilde een kans, om aan te tonen dat zijn chef-kok elke verge lijking met zijn collega's in de beste restaurants van de stad glansrijk kan doorstaan. Algemeen was men van oordeel, dat hfl een su blieme maaltyd had ge serveerd.

De Vallei | 1967 | | pagina 11