AVRO gaat nauw samenwerken met R.T.N. en Televizier mOKMPO UIT DE KERKEN Songfestival bracht verrassingen Kees van Dongen werd negentig Vermeer trok meer dan Picasso „Brandt Parijs kreeg Europrijs De TROS Commentaar Vestdijk vader van een zoon RADIO- en TELEVISIEPROGRAMMA'S VANAVOND Morgen PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS ft ra TELEVISIE T.V. LANGENBERG VRIJDAG 27 JANUARI 1967 102 Toen hij terug was aan de Middel landse Zee, bestelde hij bij een Itali aans schilder vier grote doeken die de vernietiging van de Turkse vloot moesten uitbeelden; toen de schilder deze opdracht moeilijk noemde omdat hij nog nooit een schip in de lucht had zien vliegen, aarzelde de ^riftige Alexej niet hem het nodige aanschou welijke onderricht te geven en in de haven van Livorno een schip te laten verbranden. Hier vond hij ook nog een tweede gelegenheid om zijn ge wetenloosheid te bewijzener was een jeugdige avonturierster opgedo ken die zich uitgaf voor de dochter van de overleden keizerin Elisabeth en Rasoemofsky en derhalve als legi tieme pretendente naar de Russische troon. Ze vormde geen groot gevaar maar wel een grote last voor Catha- rina, daar er zelfs in diplomatieke kringen lichtgelovigen waren die naar haar luisterden terwijl ze de afschu welijkste dingen vertelde over de Russische usurpatrice. Catharina wenste haar gevangenneming en Or- low voerde die uit. Hij zocht toenade ring tot de ongelukkige avonturier ster, ontbrandde schijnbaar in vurige liefde voor haar en beloofde haar, als zij hem enkel maar haar hand wilde geven, Catharina ten val te brengen en haar de Russische troon te bezor gen. Hij ving haar met zoveel ijver en succes in zijn netten dat ze hem werkelijk beloofde de dag na haar kroning met hen te trouwen. Als zijn bruid verkeerde ze met hem in de beste Italiaanse kringen, als zijn bruid gaf ze zonder de geringste arg waan gevolg aan zijn uitnodiging om het in de haven liggende Russische smaldeel te bezichtigen. In een fees telijk versierde sloep werd ze erheen geroeid, er klonk muziek van het dek van het eerste Russische schip, er werd een prachtige fauteuil neergela ten om haar aan boord te hijsen maar nauwelijks was ze daar of ze werd aan ketenen gelegd en, in het diepste ruim gestouwd, naar Peters burg gebracht waar ze twee jaar la ter jammerlijk stierf in de gevange nis. Dat alles was gebeurd met goed vinden van Catharina en terwille van haar. Maar Catharina had alle reden te beven voor het ogenblik dat deze ongeremde woestheid zich tegen haarzelf zou kunnen keren. Gregor, haar minnaar, heeft ze niet in de Turkse oorlog gestuurd omdat ze hem niet zolang missen kon; maar ze had voor hem een andere gelegen heid gevonden om die goede eigen schappen, die hij echt bezat, name lijk moed en wilskracht, te bewijzen: in 1771 was door soldaten de pest van het front overgebracht naar Moskou. Om een algemene ontmoediging tegen te gaan hadden de militaire autoritei ten dwaas genoeg verboden de ver schrikkelijke ziekte bij haar naam te noemen en werd zij als bijzonder „hete koorts" aangeduid; zodoende was van het eerste begin af alles na gelaten wat een uitbreiding had kun nen voorkomen, de epidemie greep met razend tempo om zich heen, de mensen sloegen halfgek van angst de artsen op straat neer en dromden, vaak al met de kiem des doods in hun adem, voor het beeld van de Moeder Gods bij de poorten van het Kremlin, in de waan dat dit beeld de kracht zou hebben ze van de ziekte te gene zen. De aartsbisschop van Moskou zag het gevaar in van deze samen scholingen, liet het beeld verwijderen en werd daarvoor letterlijk in stukken gescheurd. Op dat ogenblik kwam Or- low ten tonele in de besmette, ontred derde stad. Hij was bang voor de pest noch voor het gepeupel. Hij verbood alle samenscholingen en verhinderde ze met meedogenloze hardheid. Hij, de fatalist in hart en ziel, bezocht de zieken en zag erop toe dat alles wat zich in de omgeving van de gestorve nen had bevonden, hun kleren, hun huisraad, verbrand werd. Een staf van doortastende artsen en de inval van de winter steunden hem daarbij. Toen hij in Petersburg terugkwam, werd hij ontvangen met een ereboog waarop stond; „Voor hem die Moskou van de pest heeft verlost." Een jaar later stuurde Catharina hem naar Foksjany voor het Vredes congres met Turkije. Op de dag van zijn vertrek schreef ze nog aan haar vriendin, mevrouw Bielke in Ham burg, „dat hij met zijn grote schoon heid de Turken wel als een ware vre desengel zou moeten toeschijnen". De volgende dag kwam se een nieuwe, bijzonder vernederende daad van on- De omroepwet verbiedt dat omroepen zich splitsen in kleinere, gelijksoortige trouw van Gregor te weten: hij had 5 zich vergrepen aan zijn dertienjarig 5 nichtje, de kleine Zinowjew. Zoals al- 5 tijd wanneer haar dergelijke dingen ter ore kwamen, was Catharina ook ditmaal van verdriet en jaloezie hele maal overstuur. Maar ditmaal was Orlow er niet om haar weer te ver zoenen, om met een paar woorden, een kus de wond te helen. Er zijn wel anderen, die er belang bij hebben de breuk te verscherpen, definitief te omroepen, die, als zij samenwerken, maken; Panin en allen die de val van meer zendtijd zouden hebben dan toen de trotse Orlow wensen. Ze trekken ze samen nog een omroep vormden. Catharina's aandacht naar een frisge- Het is niet duidelijk of de R.T.N. wassen piepjonge officier, een zekere haar aanvrage om een zendmachtiging Wassiltsjikow. „Het was een keuze op handhaaft. De minister van Cultuur, Re- goed geluk af en uit wanhoop," creatie en Maatschappelijk Werk heeft schrijft Catharina later, „en juist in de vorm van ledenbinding van de R.T.N. die tijd tobde en kniesde ik meer dan zulks op basis van een meerderheids ik kan zeggen." Maar ze heeft deze standpunt van de radioraad. afgewezen, keus gedaan en ze wil voor geen prijs De leden van de R.T.N. zijn abonnees meer terug in de ellendige gevangen- van Televizier, die zelf geen f 5,- lid schap van haar hartstocht. Van de maatschapsgeld per jaar hebben be- ene dag op de andere wordt taald, maar dit hebben laten voorschie- Wassiltsjikow „adjudant-generaal", 5 ten door het „Nationaal Omroep- hij betrekt de vertrekken die door een fonds" De e-elrtechieters van het Na- geheime gang verbonden zijn met de 5 slaapkamer van de keizerin, hij krijgt een geschenk van honderdduizend roebel en een maandrente van twaalf- duizend roebel en heeft voortaan de plicht de keizerin op al haar tochtjes te begeleiden en de avond door te 5 brengen in de buurt van haar kaart- 5 tafeltje om ieder ogenblik klaar te SAN REMO Op de eerste avond staan haar zijn arm te bieden zodra van het Song Festival van San Remo ze haar laatste partijtje gespeeld n zijn favorieten als Domenico Modugno, heeft. Zijn functies zijn strenger gere- de winnaar van het vorig jaar, de Ame- geld dan die van welke andere hoge- rikaanse Connie Francis, de Frans-Ita- re ambtenaar ook. Hij mag het paleis 5 liaanse Dalida, de Britse Marianne niet verlaten zonder uitdrukkelijke Faithful uitgeschakeld, toestemming en ook geen bezoek ont- i; vangen of afleggen Catharina wil De 15 jury's over geheel Italië kozen niet meer doorstaan wat ze al door- in de fi"ale va" zaterdagavond de Am - staan heeft. Ze is bang voor het ^ikaan O®»® De Sfur's uifl nM*' zwakke, tedere, voor het „vrouwelij- dagascar. de Bachelors uit Groot-Bnt- ke" dat afhankelijk maakt en ver-? tann.e en Les Compagnons de la Chan- slaaft. De slinger slaat nu door naars so" u, FranknJk- de andere kant en toont de volle uit-Modugno die vier keer het festival slag van haar tweeslachtige aard: ze f™n"en £eeft" had veel succes bij de kan ook liefhebben „als een man", 2.000 toeschouwers in het Casino met manlijker dan een man. ze kan haar? f'jn „Above the blue roofs of my crazy partner in de vrouwelijke rol dwin- ,ove maar het ™mmer bleek ,n" gen, ze kan hem vernederen, hem 5 nemen door zich aan hem te schen- 5 ken. (Wordt vervolgd) De AVRO gaat samenwerken met de RTN en met de N.V. Televizier, uit geefster van het weekblad Televizier. De RTN is de omroepgegadigde. die uit het weekblad Televizier geboren is. De RTN staat onder voorzitterschap van Arnhems burgemeester Matser. Geen der partijen wilde zich gisteren uitlaten over de vorm van de samen werking. Vandaag zullen de details worden bekend gemaakt op een gisteren met spoed uitgeschreven persconferentie te Hilversum. De persconferentie zal de nodige deining opleveren. De aangekondigde samenwerking roept namelijk tal van vragen op. Een fusie tussen de AVRO (400.000 leden) en de RTN (260.000 leden) heeft geen effect op de zendtijd van de AVRO. De AVRO is met 400.000 leden, gelijk de KRO NCRV en VARA, een A-omroep. De A-klasse heeft geen maximum. De geldschieters van het Na- druk te maken op de juryleden die voor hun TV-schermen zaten. Zeven van de 15 liedjes die gister avond gebracht werden, zijn tot de finale toegelaten en nog zeven zullen vanavond gekozen worden. Cher, van het Amerikaanse duo Sonny ij en Cher, haalde op de eerste avond niet de finale, maar vanavond krijgt zij sa men met Sonny nog een kans. De juryleden bleken een voorkeur te hebben voor protest-songs, welke van het jaar voor het eerst ook mochten mee doen. Pitney zong een van de twee, die tot de finale doordrongen. Het was getiteld „The revolution" en riep op tot broeder liefde. Het was eeri „aede dag voor de opko pers. Kaartjes van 10.000 lire werden door hen voor het Casino voor 60.000 lire 5 verkocht. 3414. Er werden aan boord van de Zeepbel bezorgde blikken gewisseld, want men verkeerde nu in een kritie ke situatie. Het Ding, zoals het vreemde object genoemd werd, kwam nu gedecideerd naderbij en gedroeg zich helemaal niet als een stuk dode materie. Het was dui delijk te voelen, hoe de Zeepbel door onbekende krachten heen en weer werd getrokken, alsof de vingers van een reuzenhand het schip aftastten, Een age angst be kroop de opvarenden maar geen hunner durfde zijn ge dachten uitspreken. Zolang het tegendeel niet was be wezen, hielden zij het er maar liever op, dat men met een stuk meteoriet te doen had. Maar nog steeds kreeg Don niets te zien op het grote visiescherm, dat anders op deze geschatte afstand reeds het beeld kon overbren gen van objecten, die nauwelijks een kilometer doorsnee hadden, zelfs wanneer deze helemaal geen licht van zichzelf bezaten. „Een enorm onzichtbaar, metalen Ding, dat slechts 'n paar duizend ton weegt! Maar dat is je reinste waanzin!" mompelde Charley voor zich heen. Buck, de Voorzichtige, polste zijn commendant: „Zullen we maar niet liever de weg van de minste weerstand kiezen en proberen full speed terug te trekken om aan die ongewenste graviteit te ontsnappen? Dan bepalen we over enkele uren een geheel nieuwe koers!" 44. Rechter Tie en Tsjiao Tai zijn door de geheime deur een smalle, donkere gang binnengegaan. Tsjiao Tai neemt de schraagbalken eens op bij het licht van zijn lantaarntje. „Dat ziet er allemaal splinternieuw uit, edelachtbare!" „Ja", beaamt de rechter, „deze gang moet zeer kortgeleden zijn gebouwd". Verderop wordt de gang plotseling hoger en breder. Dik spinrag hangt aan de zwartgeblakerde zolderbalken en het ruikt er naar aarde en vermolmd hout. „Deze gang moet oeroud zijn!" roept Tsjiao Tai uit. „Ik zou..." „Stil!" fluistert Rechter Tie. „Hoor je niets?" Ergens voor hen uit komt een zacht gekreun uit de duisternisAls ze op hun tenen verder lopen, zien ze een hoge, ronde grot, in tweeën gedeeld door een hek van dikke houten balken. Aan de deur hangt een ijzeren hangslot. Aan de over kant van de grot is een donkere opening die op een na dere gang wijst. Rechter Tie en Tsjiao Tai horen een vrouwestem vanachter de tralies die op doffe toon zegt: „Zijn jullie daar weer? Mij kan je slaan zoveel als jul lie maar wilt, maar spaar tenminste mijn kind!" „Wiewatbegint Tsjiao Tai, stomverbaasd. Maar Rechter Tie onderbreekt hem. „Licht me bij!" Hij gaat vlug op het hek toe en probeert door de houten tralies te onderscheiden wie zich in dat donkere hok be vindt. Hij ziet vagelijk achterin een vrouw tegen de rotswand staan. ADVERTENTIE MONTE CARLO De wereldberoem de in Nederland geboren society portret schilder Kees van Dongen heeft donder dag in zijn huis in Monaco op rustige wijze zijn negentigste verjaardag ge vierd. Hij heeft honderden felicitatie- boodschappen uit de hele wereld ontvan gen. De kunstenaar is op 6 januari 1877 in Delfshaven geboren en is toen hij twin tig was in Parijs gaan wonen. In 1929 werd hij Frans staatsburger en vestigde zich in 1949 in Monte Carlo- Hij schildert niet meer. Van Dongen heeft donderdag weinig verandering gebracht in zijn daginde ling. Hij maakte zoals gebruikelijk een lange strandwandeling die donderdag begunstigd werd door zonnig weer. De schilder stemde er in toe donder dagavond met zijn vrouw en een aantal vrienden te dineren in een restaurant in Beaulieu. Donderdagavond zullen zij terugkeren naar de flat van Van Dongen in Monte Carlo om nog wat te drinken. De afgelopen dagen heeft de post hem vele brieven en telegrammen gebracht van artiesten, culturele functionarissen en bewonderaars, vooral uit Nederland en Duitsland. Er was een telegram bij van de Nederlandse minister van Cul tuur, Recreatie en Maatsch. Werk, mejuffrouw dr. Marga Klompé maar de meeste brieven waren afkomstig van kunstliefhebbers. „Die brieven van ge wone mensen doen mij het meest", al dus Van Dongen. „Als ik denk aan de mensen die zich op mijn kosten hebben verrijkt maar mij nu niet meer willen kennen, ben ik ontroerd door het mede leven van mensen die ik niet ken, zoals een zeventienjarige jongen uit Neder land die mij een leuke brief schreef met een door hem getekende roos". ADVERTENTIE tionaal Omroepfonds zijn officieel niet bekend. De A.V.R.O heeft gisteravond laten weten dat de samenwerking met de naamloze vennootschap Televizier „de uitgave van Televizier" betreft. Dit is vooralsnog een compleet duistere zaak. De omroepverenigingen mogen, krach tens de omroepwet, niet ingericht zijn op het maken van winst. Zij zijn, krach tens dezelfde wet, de enige die een pro grammablad mogen uitgeven. Door de A.V.R.O.-bode in te vouwen in het fa milieweekblad „Televizier" zonder ei gen programma-opgaven van Televizier lijkt de A.V.R.O in strijd te komen met de omroepwet die het dienstbaar zijn aan het maken van winst verbiedt. De directeur van de T.R.O.S., mr. J. M. Landré, heeft gisteravond medege- PARIJS De grote retrospectieve Picasso-tentoonstelling te Parijs trekt grote mensenmenigten, maar is er tot dusverre niet in geslaagd het bezoe kersaantal van de Jan Vermeertentoon- stelling van 1966 te overtreffen. De Picasso-tentoonstelling. de eerste officiële tentoonstelling van de kun stenaar in Parijs, toont 8000 schilderij en, tekeningen en beeldhouwwerken. Sinds de opening op 19 november heeft de tentoonstelling 284.000 bezoe kers getrokken. De Vermeertentoon stelling werd in 57 dagen gezien door 320.000 bezoekers. Museumfunctionarissen verwach ten nog een aanzienlijke aanloop in de laatste dagen van de tentoonstelling, welker deuren op 13 februari worden gesloten. ADVERTENTIE WEER STAND Griep en verkoudheid liggen op de loer. Zorg er voor dat ze niet bij binnenkomen. Wapen uw gezin met Dagravit Totaal 15. Elke dag 1 dragee is genoeg. Daar zitten alle broodnodige vitaminen en minera len in: 15 stuks. Vandaar de naam: In de Brabantse gemeente Deurne zal woensdag 1 februari een pro testmars worden gehouden door plm. 2400 leerlingen van acht scholen in deze Peelgemeente. Het protest geldt het feit, dat het college van Ged. Staten van Noord-Brabant nog steeds geen goedkeuring heeft verleend voor de re constructie van de weg Deurne-Asten, welke weg bijzonder gevaarlijk wordt geacht. O OTTERDAM. Mevrouw H. van Someren-Downer, woordvoerster in de Tweede Kamer van de V.V.D. in onder meer omroepzaken, heeft gisteravond de samenwerking tussen A.V.R.O. en R.T.N. een verheugende ontwikkeling genoemd. „Wil het enige zin hebben, dan zal de A.V.R.O. zich echter moeten ontzuilen en zich moe ten losmaken van de Federatie van Omroepverenigingen". De A.V.R.O. moet een eigen gezicht tonen en werkelijk stelling nemen tegenover de andere omroepen, zo zei mevr. Van Someren op een verkie zingsbijeenkomst te Rotterdam. De andere spreker op deze avond, drs. J. M. Aarden, lid van de Tweede Kamer voor de K.V.P., zei, dat hij deze nieuwe ontwikkeling in de omroep wereld betreurt als men er een beves tiging in moet zien van de pretentie van de A.V.R.O. een nationale omroep te willen zijn. deeld, dat de T.R.O.S. zich niet bij de nieuwe combinatie zal aansluiten. De heer Landré deed zijn mededelin gen in het volgende communiqué, „De T.R.O.S. is eerst enkele dagen geleden door de R.T.N./Televizier op de hoogte gesteld van de door de RTN en Televizier gevoerde onderhandelingen met de A.V.R.O. Van de zijde van R.T.N./Te levizier werd er op aangedrongen dat de T.R.O.S. zich ook bij deze nieuwe combinatie zou aansluiten, Omdat de T.R.O.S. in deze zuiver commerciële op zet geen waarborg ziet dat zij haar doel met betrekking tot het omroepbestel zal kunnen verwezenlijken, heeft zij be sloten van de uitnodiging geen gebruik te maken. Weliswaar waren reeds in de afgelo pen maanden enkel? voorbereidende be sprekingen in kleicfere kring tussen T.R.O.S. en R.T.Iv:-bestuursleden ge voerd om tot een nauwere samenwerking te komen, maar deze werden afgebro ken door een bestuursbesluit van de R.T.N. om eerst het verloop van de aanvrage voor een zendvergunning af te wachten alvorens de besprekingen even tueel te hervatten. Het plotselinge opgaan van de R.T.N./Televizier in de A.V.R.O. heeft thans echter een wettelijk gesproken to taal onoverzichtelijke en onduidelijke si tuatie geschapen, De T.R.O.S. geeft er daarom de voorkeur aan werkelijk onaf hankelijk te blijven." ROME De Fransman René Cle ment heet donderdagavond Italië's „Europaprijs" gekregen voor zijn re gie van de film „Brandt Parijs?" De prijs werd door oud-president Giovanni Gronchi uitgereikt voor de première in het Barberinitheater. De prijs is ingesteld door het Itali aanse Centrum voor Europese Stu dies voor Films die ten doel hebben de menselijke waarden in Europa op een hoger peil te brengen. Tot de aanwezigen behoorde ook de Belgische ambassadeur in de Italiaan se hoofdstad. Ned. Hen'. Kerk: Beroepen: te Paramaribo (herv. gem): L. J. Huisman te Uitgeest, die dit be roep ook aannam; te Oostzaan (toez.): C. D. van Goeverden te Finsterwolde; te Valburg-Homoed en te Hoog-Blokland: A. Breure te Hei-en Boeicop. Bedankt: voor Arnhem (wijkgem. Z.): J. Grolle te Groningen Gereformeerde Kerk: Bedankt: voor Kampen (4e pred. pl.): S. v.d. Linde te Grootegast. Gereformeerde gemeenten: Bedankt: voor Wageningen: A. W. Verhoef te Barneveld. (Van een onzer verslaggevers). DOORN De 68-jarige schrijver Si mon Vestdijk is vader geworden van een zoon. Zijn vrouw, de 28-jarige me vrouw M. Vestdijk-van der Hoeven, heeft gisteren het leven geschonken aan een bijna zes pond wegende baby met zwart haar, die de naam Dirk Si mon heeft gekregen. Op 27 december 1965 is de heer Vest dijk getrouwd met Mieke van der Hoe ven. Jarenlang waren zij buren van elkaar. O 0 Blijkens een rapport van het Ka tholiek Sociaal Kerkelijk Instituut over de kerkenbouw in het bisdom Roermond, blijkt dat in Maastricht een structurele overcapaciteit aan kerk ruimte is ontstaan. Overwogen wordt 'n aantal kerken ln de binnenstad te slui ten. 0 De directeur van het gewestelijk ar beidsbureau te Maastricht, drs. J. Kennes, heeft meegedeeld, dat Maas tricht momenteel 1600 mannelijke werk lozen telt. Dat is 4.5 procent van de mannelijke beroepsbevolking. Dit per centage ligt aanmerkelijk hoger dan 't landelijk gemiddelde, dat 2,7 pet. be draagt. HILVERSUM I 18.00 Nws. 18.15 Amerika in termij nen, lezing. 18.20 Uitzending van de Christelijk Historische Unie. 18.30 Jazz- rondo. 18.50 Informatie over informatie, letterkundige rubr. 19.00 Ronduit: pro gramma voor jonge mensen. 19.30 Le zen en schrijven, literaire uitz. 20.00 Nws. 20.05 Jazzmuz. VARA: 21.00 Eén dag koning (Un Giorno di Regno), ope ra van Verdi, uitgevoerd door Omroep orkest, Groot Omroepkoor en solisten (opn). 22.40 Nws. 22.50 Actualiteiten. 23.05 Lichte gr. muz. 23.55 - 24.00 Nws. HILVERSUM II 18.30 Uitzending van de Communis tische Partij van Nederland. 18.40 Voor de twintigers. 19.00 Nws. 19.10 Actuali teiten met o.a. Europese kampioensch. hardrijden op de schaats in Lahti (Fin land). 19.30 RVU: Griekenland, door mr. H. Scholte. NRU: 20.00 Operette- fragmenten. 21.00 Klare taal, lezing. 21.15 Lichte koorzang (gr). 21.35 Radio- rama. 22.10 Parlementair weekoverz. 22.30 Nws. 22.40 Volksmuz. 23.00 Avond concert (opn): I. Klein radiokoor: kl. gewijde muziek. II. Radiokamerorkest: klass. muziek. III. Radiokameror.: mo derne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. NEDERLAND I NTS/NOT: 10.45—12.00 Schooltelevi sie. NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journ. STER: 18.55 Reel. VPRO: 19.00 De avonturen van Tom Sawyer, TV- film. 19.30 Jazz uit de States. STER: 19.56 Reel. NTS: 20.00 Journ. 20.20 Uitz. van de Partij voor Ongeh. VPRO: 20.30 Wereld op wielen: auto- en ver- keersmagazine. 21.00 Over en weer: progr. over theaters. 21.40 De oude draaidoos. 22.10 Een vogel in de hand, TV-film uit de Amerik. serie The Un touchables. NTS: 22.5523.00 Journ. NEDERLAND II NTS: 19.50 Uitz. G.P..V 20.00 Nws. in het kort. STER: 20.01 Reel. VARA: 20.05 Coronation Street, TV-feuill. 20.55 Achter het nws. 21.20 Mies en scène. 22.05 Uitgerekend: consum. rubr.NTS. 22.15 Journ. 22.30—23.00 Teleac: Kern fysica (16). Nws-.). 12.15 Voor nu en later, lezing 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12:30 Act. sportnws. 13.00 Nws. 13.15 Tijd v. teenagers (gr.). 14.15 Uitlaat, progr. v. twintigers. 14.55 Radio Jazz Magazi ne. 15.25 Het einde der tijden is nabij, klankbeeld. 16.00 Nws. 16.02 Oosteuro- pese kron. 16.20 Zigeunerork. NRU: 16.30 Franse les. VARA: 17.00 Tussen stilstand en beweging, lezing. 17.15 Lich te gr.muz. 17.30 Radioweekjourn. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7-10 Meditatie. 7.15 Klass. orgelconc. (gr.). 7.30 Nws. 7.32 Geestelijke liederen (opn.). 7.55 Over weging. 8.00 Nws. 8.10 Djinn, gevar.pr. gr. (8.30-8.32 Nws.). 12.25 Marktberich ten. 12.27 Mededelingen t.b.v land- en tuinbouw 12.30 Nws. 12.40 Overheids- voorl-: Geven en nemen. De familie Van Buuren praat weer over het ver keer. 12.50 Zonder grenzen: Rubr. over missie en zending. 13.00 Vliegende schij ven, verz. pl. progr. voor de mil. Tus sen 16.00 en 19.00 kan het progr. onder- brokenworden voor Europees kampioen schap hardrijden op de schaats in Lahti (Finland). 14.00 P.M.: Zaterdagmiddag progr. 17.00 Voor de jeugd. HILVERSUM III NCRV 9.00 Nws. 9.02 Orkestraal al lerlei (gr.) 9.30 Leger des Heilsmuziek 10.00 Nws. 10.02 Klass. muz. 10.30 Lich te muz. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.02 Variant: act, rep. strip, berichten en lichte gr. muz. 13.00 Nws. 13.02 Platen- show voor de tieners. 14.00 Nws. 14.02 Velvet voices. 14.30 Toppers van toen. 15.00 Nws. 15.02 Kiosk 15.30 Liedjes van en over Friesland. 16.00 Nws. 16.02 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.02 - 18.00 Sportshow. HILVERSUM 1 VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdl. 7-23 Lichte gr.muz. VPRO: 7.55 Voor de kinderen. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr.muz. (8.30-8.35 Van de voorp.). 8.50 Wegwijs: tips voor trips en vakanties. 9.15 Lichte gr.muz. 9.15 Klass. ork. werken (opn.). 9.35 Wa- terst. 9.40 Stereo: klass. ork. werken 10.00 Z.O. 135: gevar. progr. (11.00-11.02 VRIJDAG 27 JANUARI 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. van gisterav.). 10.20 Wahn, oder der Teufel in Boston, TV-spel. 12.00—133.0 Act. kron. 16.40 Nws. 16.45 Jeugdkron. 17.15 Pol. disc, door de jeugd. 17.55 Progr. overz. voor de kom. week. 18.0018.05 Nws. (Reg. progr.: NDR: 18.05 Act. 18.16 Das Freitagsmagazin. 18.50 Klaas Vaak. 19.00 Act. 19.21 TV-film. 19.59 Progr. overz. WDR: 18.05 Journ. 18.50 TV-film. 19.00 Goedenavond. 19.10 TV- film. 19.40 Filmrep.). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Act. rep. 21.00 Der ge- flaschte Renoir, TV-film. 21.45 Journ. en weeroverz. 22.00 Rep. uit Bonn. 22.15 Olivia. TV-spel. (Herh.). 23.50 Nws. DUITSLAND II 17.35 Sportber. 18.05 Wintersportweer- ber. 18.10 Nws. en weerber. 18.20 Act. en muz. 18.55 Raum ist der kleinsten Hütte, TV-film. 19.27 Weerber. 19.30 Nws. en thema van de dag. 20.00 Carnavalprogr. 23.00 Nws. en weerber. 4Ö 40. Tekko richtte en toen op een gegeven moment de beide walvissen vlak achter elkaar in zijn schootsrich- ting zwommen drukte hij af. Een oorverdovende knal verscheurde de stilte en Tekko dacht dat horen en zien hem vergaan zou. Door de hevige dreun werd het har poenkanon onder hevig gekraak van het plankier ge scheurd en Tekko werd door de schok als een veertje van de grond getild. De harpoen flitste een kort ogen blik door de lucht en rijgde de voorste walvis aan de lijn. Tot grote verbazing van de bemanning werd ook nog de tweede walvis geharpoeneerd, zodat Tekko's voor spelling van twee vliegen in één klap volkomen bewaar heid werd. „Tjonge, jonge, die zit!" mompelde Tekko die zich intussen alweer hersteld had. „Een mooi schot al zeg ik het zelf. Het zal mij alleen benieuwen wat de kapitein zegt, als hij ziet wat er met het kanon gebeurd «/ot/;///»//»///////////////////////

De Vallei | 1967 | | pagina 2